Binnenland PENSIONNEER ING GEMEENTE AMBTENAREN. Het hoofdbést uur van den Neder!, bond van gemeente-ambtenaren heeft aan de Tweede Kamer een adres ge richt, waariu het zijn oprechten dank uitspreekt dat eindelijk wetsvoorstel len werden ingediend tot Invoering van een rijksregeling der pensionnee- ring van gemeente-ambtenaren <sn hun weduwen en weezen. Behoudens een belangrijk punt kan het hoofdbestuur zich met de wetsont werpen volkomen vereenigen. Dat be treft de bijdrage door belanghebben den. Gevorderd kan nl. worden een altijd doorloopende korting van hoog stens 8 pCt. der jaarwedde en boven dien gedurende de eerste tien jaar een korting van hoogstens 6 pCt. van do totaalsom der voor 1 Januari 1913 ge noten salarissec om ook vroegere diensten voor de berekening van het pensioen geldig t-, maken. Met voor beelden wordt in het adres aange toond, dat aldus de eerste tien jaar de totale pensioenbijdrage soms 20 pCt. van de jaarwedde of meer kan beloo- pen. Daarmede wordt iets gevorderd, waartoe helm ghebbenden redelijker wijze gesproken niet in staat zijn. Adressant koestert de stellige hoop dat, zonder dat aan de hoofdbeginse len van de wetsontwerpen behoeft te worden getornd, wel een middel tot oplossing van dit bezwaar zal kunnen worden gevonden. Ten slotte wordt het dringend ver zoek gedaan, nu de zoo lang verwach te ontwerpen eindelijk zijn ingediend, deze, in vorer.stsandeh geest gewijzigd zoo spoedig mogelijk als noodwetten te behandelen. INVALIDITEITSWET. Bij Nota van wijziging wordt een art. 41a ingevoegd, luidende ,,De arbeiders, bedoeld in art. 3ta, die buiten hun toedoen niet verplicht- verzekerd zij i geweest, worden in de verplichte verzekering opgenomen, wanneer zij voldoen aan de voorwaar den, bij algemeenen maatregel van be stuur gesteld. Bij dien maatregel kun nen tevens lei aanzien van de hier be doelde arbeiders afwijkende voor schriften worde» gegeven betreffende den wachtt ij 1 en het berekenen van dengrondsla,- der rente." Tot toelichting van deze naar aan leiding van een amendement-Duys c.s. toegezegde wijziging, wordt het volgende gezegd Opneming vau een persoon, die den leeftijd van 39 jaar heeft bereikt, zal niet kunnen worden toegelaten, dan tegen betaling van een koopsom, waardoor aan de Bank ongeveer wordt vergoed het nadeel, dat zij anders zou lijden door het opr.emen van personen boven den leeftijd van 35 jaar tegen be taling van de premie van den 16-jari- ge. De inkoopsorn zou verband moeten houden niet alleen met den leeftijd, maar ook met de loonklasse, waarin zal worden gestort. Die loonklasse is intusschen onbekend. Het ligt daarom in de bedoeling den betrokkene de vrij heid te laten te bepalen, in welke loon klasse bij zich wil inkoopen en mede van die loonklasse de berekening van den grondslag der rente afhankelijk te maken. De betrekkene koopt zich bijv. op den leeftijd van 40 jaar in de twee de loonklasse in en wordt na eenige jaren invalide. Hij wordt dan, uitslui tend voor de berekening van den grondslag niet voor de berekening van de verhooging en van den wacht tijd geacht van den leeftijd van lo jaar af verzekerd te zijn geweest en, behalve de werkelijk betaalde premièn van 10—40 jaar wekelijks een premie in de tweede loonklasse te hebben be taald. Verder zal door verlenging van den wachttijd voor <ie invaliditeitsrente zooveel mogelijk moeten worden ge- waa*kt tegen benadeeling van de Bank door het toetreden van personen, die weten, dat zij gevaar loopen spoedig invalide te werden. De ontworpen regeling zal van de betrokkenen met name het voordeel hebben, dat de werkgever tijdens den duur der verplichte verzekering de hal ve premie zal moeter betalen. Van het dei kboeld om de opneming in de verplichte verzekering afhanke lijk te maken ook van de motieven, waarom de betrokkene wenschle te worden opgei.omen is de regeering te ruggekomen. Een dergelijke bepaling, - welke in de toejiassing groote moeilijk heden zou opleveren, kan gemist wor den, daar de regeling de. Bank voor schade van beteekenis vrijwaart. DE VRIJE LIBERALEN EN HET ALGEMEEN KIESRECHT. De heer F. J. VV. Drion, secretaris van den Bond van vrije liberalen, heeft te Enschedé gesproken over de concentratie. Hij sprak ook over het kiesrecht en zei Reeds op 2-4 Juli 1911 werd in eene vergadering van vrije liberalen, ge houden te Utrecht, eene motie aange nomen, die zich uitspreekt vóór in voering van dit kiesrecht voor man nen, en de bepaling van het program, ditzelfde betreffende, is dus geen con cessie, die do vrije liberalen in dezen doen De invoering van algemeen kies recht geeft thans niet meer zoon groote verandering; meii is-er door do wét-Van Houten langzamerhand naderbij gekomen. Thorbecke voor spelde, dat liet aan 't einde van de 19de eeuw wel ingevoerd zou zijn. Beschaving, ontwikkeling en wel vaart namen in de laatste 25 jaar in die mate toé, dat <le vrijzinnige partij in dezen wel kan meegaan, ook te meer nog, waar Van Hou ten's wet het kiesrecht voor liet platteland veel uit-, gebreider geeft dan in de steden. Spreker beval voorts de concentratie warm aan. Hij eindigde met een op wekking lot het voeren van den niet gemakkelijke» aanstaanden strijd. EEN PAARD IN EEN KELDER. De kelder van het perceel 21 Hui denstraat te Amsterdam wordt door de hoeren Van Wandelen, vader en zoon, gebruikt als stofreerderswerk- plaats. Niet weinig verschrikt waren dezen, toen zij plotseling beaoek kre gen van... een ]>aard Het dier was aangespannen voor een ledigen kalk- wagen. Bij het keeren schoot het dier iels naar voren en kwam in den nau welijks 2 meter hoogen kelder terecht. De stoffeerders weken vlug naar ach teren, waardoor zij althan6 geen li chamelijk letsel kregen. Het paard, weinig ingenomen met zijn nauwe verblijfplaats, begon met alles wat binnen zijn bereik was kort en klein te slaantafel, stoelen, Werkbank en verschillende geraamten van fauteuils. De voerman was er echter spoedig bij en bracht het dier tot kalmte. Sinck's toestel verleende de noodige .hulp om het paard weer omhoog te brengen. Dat gaf op zichzelf nog eeni ge oogonblikkcn van consternatie on der liet opdringend publiek. Nauwe lijks toch voelde de rossinantzich iets opliijsclien, of hij nam een kloe ken sprong en stond weer o;p straat tusschen de samenscholende slagers jongens, dienstmeisjes enz., van wie verschillenden een tuimeling over het asphalt maakten. Alles liep nochtans •zonder persoonlijke ongelukken af. DE JOODSCHE KRONIEK. Men schrijft ons Bovenstaand blad zal, niettegen staande het groote abonnementen- aantal, dat het bereikt heeft, voorloo- pig niet meer verschijnen. EEN ONGEWENSCHTE GAST. Een brutale dief heeft zich toegang verschaft tot de bovenwoningen van het perceel Waterlooplein 79 te Am sterdam. Op de derde verdieping maakte hij zich meester van een paar diamanten knoppen en een gouden dameshorloge, op de tweede verdie ping stal hij een gouden dames- en een gouden heefenhorloge, benevens twee gouden ringen. De bewoners van deze verdiepingen waren toevallig af wezig ter bijwoning van een huwe lijksinzegening. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de dief met deze toevalligheid goed op de hoogte was. Bij het verlaten van het huis viel de man nog van de trap tusschen de eer ste en tweede verdieping. Een juf frouw van de eerste verdieping kwam óp het rumoer toesnellen en vroeg wat de onbekende wilde. Deze, een jongeman van ongeveer 23 jaar, verklaarde „de photograaf' te zijn, maar de bovenbewoners niet thuis te hebben getroffen. Hij verliet daarop kaim het huis. TROELSTRA'S ZIEKTE. Er liepen zeer onrustbarende be richten omtrent Troelstra's gezond heidstoestand. Gelukkig kan gemeld worden dat hij juist dezer dagen het bed heeft verlaten en zich voorstelt, stellig zijn jaarlijksche Kerstrede te Amsterdam uit te spreken. (Het Volk.) YLEESCil UIT ENGELAND. Men meldt uil Hoek van Holland aan de „N. Ct." Door twee slagers uit Den Haag wordt sinds eenige dagen een proef ge nomen met het ii voeren van geslacht vee uit Ergeland. Met de Harwichboot werden deze week reeds ruirn twintig geslachte koeien aangevoerd. Niettegenstaande de hooge kosten, blijkt dit vleesch nog veel goedkooper dan het inlandsche vleesch. Stadsnieuws ONS BELASTINGKANTOOR. De heer Frans Lieftinck heeft bij de beluindeling van de Begrooting ge klaagd over het belastingkantoor in de Kleine Houtstraat. We knippen daarover het volgende uit het „Analytisch Verslag". Bij art. 23 (Aankoop van gronden, gebouwen, enz.) merkt de heer Lief- tmek op, dal bij dit artikel geklaagd is over den toestand van sommige be lastingkantoren iu ons land. De Mi nister heeft getracht de bezwaren te rescontreeren, medegedeeld welke kantoren verbeterd zijn en welke daarvoor in aanmerking komen. Maar in de verdediging is de Minister niet geslaagd. - De toestand van het belastingkan toor te Haarlem is allertreurigst. Het hooge en aangename genot om belas ting te betalen wordt daar vergald en dut is de communis opinio in Haar lem. De plaatselijke bladen spreken over dal kantoor als over het Hok. De kwade reuk, waarin het kantoor slaat, is niet overdrachtelijk. Men zou kun nen zeggen, het stinkt er, maar dat is niet parlementair, al is het waar. Het personeel moet soms in den zo mer gelucht worden, moet naar bui ten gaan, omdat de menschen er kwa lijk worden. Dit weet spreker van den ontvanger zelf. De Inspecteur heeft een vrij goede kamer, maar spreker hoopt, dat in dit kantoor spoedig ver betering zal worden gebracht. De heer Kolkman, Minister van Fi nanciën, weet dat het kantoor te Haarlem niet deugt. Maanden, een paar jaar lang, wordt gezocht naar een betere gelegenheid. Verschillende huizen, die in handen waren, hadden onderscheidene gebreken; gedane aanbiedingen konden wegens de hoo ge eischen niet aanvaard worden. Spreker wacht op betere tijden en Haarlem werd in het lijstje steden niet genoemd, alleen omdat spreker niet weet of gelijk bij de daar ver melde spoedig een oplossing is te verwachten. Dezelfde afkeer, dien de heer Lief tinck koestert, is ook bij spreker le vendig. De heer Lieftinck dankt den Minis ter voor zijn.antwoord. Er was echter een uitstekend gelegen pand le koop geweest aan het Spaarne, maar elk pand heeft dan dit en dan dat weer tegen. Spreker wil den Minister niet op stoken, maar zou anders aanbevelen bij een nieuwe gelegenheid de zaak te laten onderzoeken door een objec- tief man. Men moet ook wal spoedi ger -tevreden zijn, want vijf pooten aan een schaap vindt men niet zoo gauw, tenzij in een curiosïteilenmu- seuni, en dat hebben wij hier niet noodig. Huetfonds. Men schrijft ons: Vele kleintjes maken een groote. Aan het „Dr. VV. G. Huetfonds" is door bemiddeling van den heer Pop- ma, een bedrag van f 18.20 afgedra gen, zijnde de opbrengst van staniol (zg. „zilverpapier"), theelood enz. door de leerlingen der 2e school voor M. U. L. O. aan de Tuchthuisslraat, bijeengebracht. Zoo kunnen ook kin deren meehelpen lot bevordering van een mooi doel, hulp aan minderbc- -teelde kinderen. Mooi zoo! INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN k 30 Cis. per regel. De heer J. van Oers, sigarenfabri kant te Boxtel, Paralelweg 250, heeft ook de Pink Pillen genomen en is natuurlijk van zijne kwalen verlost. "Ik heb het genoegen u mee te deelen, schrijft hij, dat ik, dank zij de Pink Pillen, een volmaakte gezondheid heb weergevonden. Sedert langen tijd verkeerde ik in een toestand van uiterste verzwakking. Ik hadQoch krachten, noch eetlust, noch opge wektheid, en daar ik zeer weinig at, vond ik mijne verloren krachten niet terug, te minder doordat bovendien mijn spijsvertering heel slecht verliep. Na zonder succes verschillende ge neeswijzen te hebben gevolgd, heb ik uwe Pink Pillen gebruikt en toen gevoelde ik mij dadelijk veel beter; ik ben met de behandeling door gegaan en nu is er van mijne ziekte meer over gebleven. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar f 1.75 de doos en 9 de 6 doozen aan liet Generaal-Depót der Pink Pillen, Van Eeglienlaan 22 huis, te Amsterdam: J. J. Göppinger, Haarlem, W. A. Schouten, drog. te Lisse en in alie goede apotheken en drogisterijen. Jubileum. Den 27sten December hoopt de heer H. Koster den dag te herden ken, waarop hij vóór 25 jaar indienst trad bij de firma Emrik en Binger, te Haarlem, K e n n i s g e v i n g. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deae ter kennis van de in gezetenen dezer gemeente, dat de op den 16en December j.l, executoir ver klaarde kohieren nos. 7, 8 eii 9 op de bedrijfsbelasting dezer gemeente, dienst 19121913, op heden aan den ontvanger der directe belastingen zijn ter hand gesteld. Baden. In het Douche Badhuis aan hel Leid- scheplein zijn in de afgeloopen week genomen 1080 baden in dat aan den Koudenhorn 688 baden,. Uit de Omstreken HILLEGOM. „Dorcas". Donderdagavond zijn de kleding stukken, die de Meisjesvereeniging „Dorcas", alhier, heeft vervaardigd, nadat zij van 4 tot 5 uur in het lokaal van de Ned. Herv. gemeente voor be langstellenden ter bezichtiging had den gelegen, aan daarvoor in aan merking komende huisgezinnen uit gedeeld. Omdat de financièele steun, die „Dorcas" dit jaar van de burgerij mocht ten deel vallen, belangrijk was, kon de uitdeeling des te grooter zijn. „Azaf". De uitvoering van de Christelijke zangvereeniging Azaf, die Donderdag ouder leiding van den lieer J. van Snippenburg in de Geref. kerk alhier, gegeven werd, ondervond zooveel be langstelling, dat het kerkgebouw ge heel en al bezet was. Zoowel het koor als de solisten gaven blijk ijverig ge studeerd te hebben. Buiten het pro gramma om werd het lied „Jeruza lem" door een dame gezongen met orgelbegeleiding, liet was een suc cesvolle avond. BENNEBROEK. GEMEENTERAAD. Na opening der vergadering deelde do Voorzitter mede, dat de boer Baron Van Ittersum bericht van verhinde ring wegens ziekte had gezonden. De Benmebroekerbrug, waaromtrent in de vorige vergadering opmerkin gen waren gemaakt, is thans hersteld en bevindt zich in goeden toestand. Van Gedeputeerde Staten is goedge keurd terug ontvangen de gemeen te- begrooting dienst 1913 en de rekening over 1911. In een vorige raadsvergade ring is vastgesteld een verordening, regelende de maximum snelheid voor motorrijtuigen. Gedeputeerde Staten hebben bericht, dat door den Raad het begrip „bebouwde kom" te ruim was omschreven. Slechts een gedeelte van den Rijksstraatweg behoort hier onder te vallen. De Raad vond het echter wensche- lijk, het gedeelte van den straatweg nabij do Christelijke School mede on der de bebouwde kom te rekenen, omdat dit gedeelte juist» het meeste gevaar oplevert. Door de heeren H. A. van Waveren c.s. was een verzoek aan den Raad gericht, om een gedeelte van de Schoollaan te verbroeden. De Voorzitter zeide, dat men doende is met bet rooien van hoornen op de bewuste plek, en eenige eigenaars op zijn verzoek bet bestaande hekwerk naar achteren hadden geplaatst. Hoe wel niet ten volle, is toch voor het grootste gedeelte aan bet verzoek van adressanten tegemoet gekomen, daar 'do weg thans op sommige plaatsen pl.m. 1 meter is verbreed. De afdeeli ng Bennebroek-Vogelen- zang van de Algemeen e Vereemging voor Bloembollencultuur richtte aan den Raad het verzoek, om langere 'openstelling van het telephoonkanteor in den drukken bollentijd. De Voorzitter deelde mede, dat dit verzoek niet aan den gemeenteraad, maar aan het bestuur der posterijen bad behooren te worden gericht. Hij stelde voor, om thans hel verzoek der betrokken afdeeling bij het hoofdbe stuur der posterijen te ondersteunen. Hiertoe werd besloten na. een op merking van den heer Bakker, dat het gewenscht is, openstelling tot des avonds 7 1/2 uur te verkrijgen. Door mevrouw de weduwe J. II. Willink, geboren Willink, ambachts- vrouwe van Bennebroek, is aan de gemeente geschonken een bedrag groot 4000, als bijdrage in de kosten van een geldleening, aan te gaan voor herstelling van bestaande be stratingen. Dankbaar en onder applaus werd de milde schenking aanvaard, terwijl een dankbetuiging aan de geefster zal worden gezonden. In verband met het voorgaande zal de geldleening thans bedragen 4000, die in zes jaren zal worden afgelost tegen een rente van ten hoogste 4 3/4 pCt. Medegedeeld werd nog, dat later een kleine belastingvenhooiging on vermijdelijk is, wdl men tot verbete ring der bestaande toestanden ko men. De heer Reijdon kon in verband met den financieelen toestand der ge meente zijn stem niet aan het voor stel geven. Met algemeene stommen op die van den heer Reijdon na werd tot het aangaan der leening besloten. Nutsavond. Nadat Vrijdagavond door den voor zitter der afdoeling Bennebroek van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, Dr. A. Kouwenaar, de vergade ring was geopend en daarbij in 't bij zonder een woord van welkom tot den burgemeester richtte, kreeg de spre ker van den avond, Ds. H, A. van der Meulen, uit Bergen-op-Zoom, bet woord, om in een geestige en onder houdende rede het publick bezig te houden over het onderwerp „Récla- Hij vertelde ons, hoe reeds van de grijze oudheid af en verder door den loop der eeuwen lieen, de recla me het practisch middel was geweest om bekendheid aan naam en waren te geven en hoe moiiig handelsman door vermakelijke en dikwijls ook geestige opschriften de aandacht op zijn artikelen wist te vestigen. Ameri ka is het eldorado voor reclamema kers, doch ook ons land slaat in dit opziciit lang niet ten achter, hetgeen met verschillonde voorbeelden werd aangetoond. Na die pauze brachten de meer ko mische voordrachten de lachspieren danig in beweging. Wij hopen Ds. Van der Meulen nog dikwijls in ons midden te zien. Het was een gezellige en genotvolle avond, zoo schrijft onze correspon dent. HAARLEMMERMEER. Mishandeling. In hotel De Landbouw orilstoud Donderdagavond twist tusschen be zoekers en den kastelein A. Men werd zelfs handgemeen, waarbij laatstge noemde hel moest ontgelden. Deze, op zelfbehoud bedacht, nam een billard queu en sloeg daarmede den landbou wer K. zoodanig op liet hoofd, dal de ze iu elkaar zakte en een grcole, bloedende wond aan het hoofd be kwam. De gonoesheer Werd geroepeu, die de wond, waaruit nog al veel bloed stroomde, verbond. Wie in dezen nu de schuldige is, zal wel uit liet onderzoek blijken, dat door de politie is ingesteld. ZANDVOORT. UIT DEN RAAD. Onder presidium vau den. heer BEECKMAN, burgemeester, heeft de Raad Vrijdagavond vergaderd. Afwe zig is de heer Schaap. Aan de orde leomt de toenoeniinj van een onderwijzer met verplichte boofdacte aan school B. Benoemd wordt \iit. 1 van de voordracht, de heer S. Sytsma uit Zwolle, met 9' van de 10 stemmen. Tot, onderwijzeressen worden be noemd eveneens no. 1 dier voordracht, mej. C. M. Poel en jee uit Haarlem. (1 stem wordt op mej. Konijn uitge bracht) en mej. Konijrn uit Wijk. i Zee (met algemeene stemmen). Als gemeente-geneesheer ia wijk I wordt dr. Gerke benoemd, in wijk II de heer Varekamp. Als de benoeming der schoolartsen aan de orde komt, vraagt de heer BüCKMANN het woord. Hij vindt twee schoolartsen voor vier of vijf scholen voldoende, en het verbaast hem dat er drie voorgedragen zijn ter benoeming, terwijl juist den medi cus die lüer eerst drie zomers ver toefd heeft twee scholen zijn toegewe zen. De VOORZITTER: We hebben daar mee op 't oogenblïk niets te maken? De lieer BüCKMANN: Jawel, me neer de Voorzitter... De VOORZITTER meent d it twea artsen niet mei werk overvoerd moe- ton worden. De heer BüCKMANN: Het verwon dert me. M. de V. De VOORZITTER: Ja, meneer, er zal u wel 'es meer wat verwonderen, zal 'k maar 'es zeggen. We doen dit voor een nuttige verdeoling van werk zaamheden. De heer SLAGVELD is zeer met lid voorstel van B. en W. ingenomen. Waarom moeten we twee doctoren be- voorclieelen, die van de gemeente al een subsidie krijgen, terwijl de dende dat niet beeft? De heer BüCKMANN blijft bij z'n meen.ïng, en zegt dat dr. Bastiaans bier maar 8 van de 36 maanden is ge weest, De heer SLAGVELD constateert, dat de heer Bückrnann z'n geld elders gaat verteren na eenige maanden hier geweest te zijn om het te verdie nen. Dan hadden we hem ook niet tot Raadslid moeten kiezen! (heweging). De VOORZITTER hamert. De heer BüCKMANN (zeer veront waardigd) zegt, dat hier een persoon lijk feit in het spel is, en verklaart dat hij met z'n gezin voor z'n gezond heid en niet voor pleizier naar elders is gegaan, in de hoop, behouden op Zand voort terug ie keeren. De lieer SLAGVELD app'audissecrt. De VOORZITTER sluit- bet debat en stelt de benoemingen oan de orde. De heeren dr. Gerke en Vareka.mp worden voor de scholen A en B be noemd, en dr. Bastiaans voor school C (met 8 stemmen; 2 blanco's) en voor do bewaarschool (met 7 stemmen; 2 op dr. Gerke en 1 op Varekamp). De lieer E. Blu'yS wordt als lid van het Burgerlijk" Armbestuur herkozen (met 6 stommen3 op den heer Ven stege en 1 op den heer Kemp). De leden der commissie voor het waterleiding-bedriji, de heeren Zwaan. Koning en v. d. Plas, wor den herbenoemd, met resp. 9, 8 en 8 stemmen. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden gekozen de heeren Slagveld, Bakken hoven, Teeekman, Voel, Koning. Vol ger en Oiree. B. en W. stellen voor, den beer J. H. M. II. de Rode te Haarlem tot ge meente-accountant te benoemen voor den lijd van één jaar, op een salaris van f 325 voor de gebeële contróle. Dit voorstel wordt zonder discussie aangenomen, en de heer de Rode met op één n.a algemeene stemmen (1 blan co) benoemd. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1911 wordt z. h. s. goedgekeurd. B. eu W. stellen voor, f 100 gratifi catie aan het secretarie-personeel to geven voor extra werkzaam lieden bij de Ln-gebruik-neming van het nieuwo Raadhuis. De heer BüCKMANN vraagt of er zooveel gebeurd is? De heeren- hebben toch niet het overbrengen verricht? De VOORZITTER: Neen. Maar bet archief moest geregeld worden, enz. De heer SLAGVELD, die van den VOORZ. verneemt, dat de secretaris in de gratificatie deelt, meent dat dit niet noodig is, en de heer v. d. PLAS dacht, dat de secretaris het voorstel had gedaan om den ambtena ren een gratificatie te geven. Nu 'wordt bet voor ben een gr ij pst ui ver. De secretaris moest te hoog staan, voor een dergelijke gratificatie. Spr. stolt voor, de f 100 over de ambtena ren Flint en v. Rossum Ie verdoelen. De beer KONING steunt het voorstel- V. d. Plas. Het moest beneden de waardigheid van den secretaris zijn, om dergelijke fooitjes aan te nemen. Do VOORZITTER merkt op, dat de secretaris hem verzoekt mede te dee len, dat hii buiten de verdeeling der gelden blijft. De heeren Flink en Van Rossum zul len nu ieder/50 gratificatie krijgen, danl de 100 worden door den raad beschikbaar gesteld. Aangenomen wordt een kleine wijzi ging in de verordening z. do beffing van schoolgeld voor school C. Den directeur der waterleiding wordt /250 schadevergoeding gegeven, wegens geloden schade in zijn salaris door de vertraagde oplevering der wa terleiding. B. en W. stellen den Raad voor, het loon der gemeentewerklieden te bepa len op f 1.90 per werkdag in den zo mer en f 1.70 in den winter. De losse werklieden krijgen 18 ct. per uur. De heer V. d. PLAS constateert, dat de verhooging maar 80 ct. per week is. Het loon was 525 en wordt nu nog rnaar 570. De verhooging is wat zui nig. Een los werkman krijgt 18 centen per uur bij aanneming, en zou dus feitelijk méér moeten verdienen dan de vaste. De VOORZITTER Dat komt wel meer voor. De lieer V. d. PLAS Maar men weel niet hoelang ze blijven. Ik zou hol loon willen regelen op een basis van 20 c|;. per uur. Het voorstel van B. en W. wordt met 1 stem tegen (die des heeren V, d. Plas) aangenomen. Aan de orde komt de önlwerp-brand- woerinstructie. De heer V. d. PLAS zou bepaald willen zien, dat de twee brandmeesters in den brandkring moeten wonen, cn meent, dat de Raad gelegenheid moet hebben om eerst het concept nog eens te bestudeeren. Laatst is wel een half dorp voor de rechtbank gekomen, om dat de brandweer-instructie t et in goede orde was. De heer BüCKMANN steunt het voor- stel-V. d Plas. om de behandeling der instructie uit te stellen. Het v.ordt aangenomen. Besloten wordt, tot fitter-motordrij- ■ver bij de waterleiding J. P. J. Zijl mans voor een jaar tijdelijk te benoe men op een jaarwedde van 750, met

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 10