Wij wenschen II een Gelukkige Kerstmis. L. HOLZHAUS, Groote Houtstraat 35 den opgevat en gespeeld. De Duit- sehers zetten het stuk onmiddellijk luchtig in, speelden het zuiver als „co- medic" en brachten ons dadelijk in de ^feer van drukte, nerveuze bohé miens; hun acteur en actrice waren feitelijk groote kinderen. Dat was naar onze meening volmaakt. Bij Verkade zagen wij een kome diant, die met pathos al zijn zinnen .als tooneelclausen opsneed, en kome die speelde tegenover zijn vrouw, zijn schoonmoeder, zijn vriend en zelfs tegen zichzelf en een actrice, die zwaar dramatisch deed, ook waar zij vtinderachtig-licht moest zijn. 1-let was althans van Verkade een opvatting, die te verdedigen viel, al leek zij .ons minder gélukkig toe, maar door het verschil in stijl der 2 hoofdpersonen, ontbrak alle eenheid- en was er in het geheel weinig stem ming. Brondgeest bleek weer een heel an dere opvatting van deze rol te heb ben; hij zag meer hel dramatische in de figuur van dezen bedrogen echtge noot en speelde hem tenminste in bet begin dan ook geheel naar den .dramatiselien kant. Of dit de be doeling van MÖlïiar is geweest, be twijfelen wij—vooral bij de herinne ring aan de voorstelling der Duit- schors sterk, al erkennen wij gaar ne, dat de tekst wei nu en dan de op vatting van Brondgeest rechtvaar digt. Doch bij het „groote kind", dat Eugen Burg van dezen acteur maak te, nam men zijn woorden niet mc-er zoo heel ernstig en MOlnar zou zijn stuk zeker ook niet blijspel hebben genoemd, als bij zicll die rol zóó had gedacht. Een opmerkelijke overeenkomst in de Hollundsche opvoeringen was, dat Brondgeest en Verkade beiden in het derde bedrijf hun opvatting gaande weg wijzigden in dat derde bedujf waren 'zo beiden dan ook verreweg het beste. De garde-luitenant van Eugen I3urg was volmaakt. Verkade speelde hem als een béte Simplicissimus-Juile- nant en Had hierin vooral in" zijn intonaties zeer gelukkige momen ten. Brondgeest speelde hem uiterlijk Lu dezelfde lijn, maar hij sprak meer als 'n „schneidige", correcte cavale- rie-officier, hij beet zijn zinnen scherp uf en slaagde er daardoor niet geheel in, een afgewerkt type "te geven; hot schommelde nu tusschen een béte hof- 'lmtenant en'een troepenofficier. Maar in zijn opvatting van liefhebbend en bedrogen echtgenoot gaf hij in zijn spel voel moois. Doch er geheel „in" was hij pas zooals gezegd in het derde bedrijf. Toen naderde hij Eugen Burg en heb ben wij hem hartelijk bewonderd. Ik vermoed, dat Brondgeest, als 'hij nog wat meer ingespeeld is, ook liet ge-' heel meer in den comédie-loon zal geven. Al hebben wij dus wel eenige be zwaren tegen zijn opvatting der rol, toch zagen wij dezen vlotten, gedistin- geerden acteur met groot genoegen terug. Vooral zijn vlug, lenig spel, zijn brio en zijn verve, ook ziju we zouden bijna zeggen „Fransche" dictie hebben wij weer zeer gewaar deerd. I-lij had verscheidene kransen en bloemstukken in ontvangst te nc- Een groote verrassing bracht ons mevr. ChrispijnMulder, die wij nog nooit zóó goed hebben gezien, -Zij herinnerde ons heel Sterk aan Ma rietta Oily met dit te constateeren bedoelen wij een zeer warm compliment. Zij stelde in doze rol .Tulia Cuyipers ver in de schaduw. Me vrouw Chrispijn was in waarheid de coquette, canailleuze," pétillante "actri ce. 'En wat een temperament toonde zij te bezitten Het was - voor mevr. Chrispijn een zeer mooie avond. De heer Alex Hoek speelde den cri ticus als een wat onnoozel, burger lijk, maai- wel vermakelijk heertje, en won het in deze rol van Van Kerck- hoven, die indertijd wel wat heel erg kleurloos bleef. Maar d e criticus bij uitnemendheid blijft voor ons Arthur Retzbach. De „mama" blijkt een dankbare rol te zijnook mevr. Bouwmeester Clermont oogstte or een verdienden bijval mee in. Wij hebben deze zoo boel andere opvoering weer met genoegen ge volgd wel een bewijs, dat dit blijspel van Molnar zeer geestig is. -.J, B: SCHUIL. Koloniën ZIEKTEN IN INDIë. Uit Sibolga word aan het „Batav. .Nbld," geschreven, .dat de malaria daar nog hevig heorsoh'te De vorige week stierf tiier de agent .van de Palcetyaart, na een koorts van slechts vier dagen. Hij is het eerste offer, dat Van de Euroipeesche ge meente alhier geeischt werd. Van de Eurc.pee.sche school alhier werden ook reeds twee inlandsche leerlingen het offer der malaria. Verder zijn reeds verscheidene Europeanen voor en na van Sibolga -geëvacueerd met zwartwater-koorts of zware malaria, gelukkig de meeaten nog tijdig, maar onze vorige'controleur B. B. ligt reeds twee maanden te Fort-de-Koclc te kampen met de Siibolgasche koorts. Goede geneeskundige hulp is dus urgent I Aangedrongenwerd op plaatsing van een Europeesch geneesheer al daar, daar de inlandsche arts niet voor zijn iaak berekend zou ziju ge bleken. Uit Soerabaja werd d.d. 27 Novem ber. aan hetzelfde blad bericht De laatste week kwamen in de resi dentie Bezoek! .232 gevallen van pok ken voor, waarvan 55 met doodelijken afloop. In de afdeeling Djeinber al leen werden 209 gevallen geconsta teerd, waarvan 47 overleden. OVERSTROOMINGEN. Van den resident van Palembang is het volgend telegram ontvangen „Door hoog water in de Rawas en Roopit is op 19 en 20 November eene groote schade toegebracht aan den passer Soeroelangoen en aan de doe- soens Koban Loeboek Mas en Soeka- menang (onder-afdceling Rawas). Ve le bruggen worden weggeslagen, ter wijl ook het verlies van enkele men- sohenlevens en van vee te betreuren valt. De totale schade is nog niet op te geven." „De zware regens der laatste dagen zijn niet alleen hier gevallen, maar blijkbaar over geheel West-Java. Ter wijl hier alle rivieren gezwollen zijn tengevolge van de in de Preanger. ge vallen regens, komen uit Bantam be richten van overstroomingen en aard- afscfauivingen. Bij Sodong, tusschen Mencs en Pan- deglang, is een groot stuk van de baan der Staatsspoorwegen afgezakt; de chef der exploitatie en de afdeel ings- ohef zijn erheen om de schade op ie nemen en leiding te goven aan het herstellingswerk. Uit Rangkasbitoeng komt voorts tiet bericht, dat de Tjt Oedjoeng buiten haar oever is getre den de geheele kota staat onder wa ter op het emplacement der Staats spoor moeten de treinen door liet wa ter rijden in de omgeving heeft de bandjir natuurlijk veel schade aan gericht. De bestuursambtenaren uit Serang zijn naar dc overstroomde streek ver trekken", schrijft het „Bat. Nbl.'b Uit Semarang werd aan het ,,-Soer. Hand." geseind In den nacht is de Bod rid ij k bij de dessa Margor-edjo in Kendal op twee plaatsen doorgebroken. De Bodribrug staat geheel onder water. GEVAARLIJK BAANTJE. Uit Buitenzorg meldt men aan het „Bat. Nwbl." Da:t onze gemeenteraad niet getapt is, zal wel iedereen hier weten. Maar dat de gemeenteraadsleden zich per soonlijk 'den haat van de inlanders op den hals gehaald hebben, wist ik nog niet. 's Avonds wandelde een onzer eclel- achtbaron op Djagal, toen een inlan der Ihern met de gebruikelijke teelte nen van eerbied naderde en een brief je aanbood. De edelachtbare, van meening met een verzoekschrift te doen te hebben, nam het briefje aan e.i opende het. Maar van lozen kwam niets, want opeens werd hem een spuitje Lombokwater in de oogen ge spoten. Hij spoedde zich naar den dokter en heeft tenminste het gebruik van zijn oogen terug gekregen. De inlander wordt door de politie gezocht, liet is te hopen, dat zij hem vindt en een flinke straf zijn deel zal zijn: anders zie ik nog aankomen, dat ér geen leden meer voor den raad te vinden zullen zijn. Een hunner is nu roeds zoo bang voor zijn hachje, .dat hij 's avonds na zessen de deur niet meer uitdurft. Ik vermoed, dat de hooge belasting van inlanders voor een staanplaatsje op de pasar gevorderd, de naaste aan leiding is tot de verbittering onder bet volk. werd verspreid, was walgelijk, even-onderkoning. De kcr.rak werd gedood, als die van de uit een mengsel van dc onderkoning aan den schouder ge rund- en varkensvleesch bestaande kwetst. Ilïi werd naar het ziekenhuis worsten. I overgebracht. De bom was van buiten- De keurmeester verklaarde ter zit-'gewone kracht, ting aan den kantonrechter te Am- Lord Ilardinge deed het lid van den sterdam, dat een der knechts uit de Oppersten Raad, Wilson, weten, dat fabriek, toen dezen erop was gewe-1 hij slechts licht gewond is. Toen dit zen, dat de des morgens afgekeurde op de receptie aan de aanwezigen en naar de mestvaalt verwezen wor-w<3,-d meegedeeld, barstten allen, in sten waren afgewasschen, antwoord-1 het bijzonder de Indische vorsten, in - 'L Ilangdurige toejuichingen uit. „Dat doen we altijd vóór de boel naar de mestvaalt gaat. De heer K., aldus deelde de keur meester verder mede, levert door het geheele 'land. De ambtenaar van het O. M. requi- rc-erde bij verstek 25 boete of vijf dagen hechtenis. MIJNONGELUK IN JAPAN. In de kolenmijn Oebari bij Sapporo ,aar j (Jesso) Is een. ontploffing voorgeko men. Er werkten 200 man in de mijn, van wie er slechts drie gered werden. Gemengd Nieuws EEN GRUWELIJKE MISDAAD. OUD ROEST VAN DE FRANSCHE VLOOT. Met pantser-schip „.Jena", dat in h< irsenaaibassin van Toulou door ce ontploffing grootendeels vernield.werd en sindsdien gebruikt werd als schijf blijkt, 'dat de dood niet te wijlen is aan verstikking, maar aan inwendige bloeduitstorting veroorzaakt door het gedrang. De slachtoffers waren in let terlijken zin doodgedrukt. Van een was de ruggegraat gebroken. De lijken werden naar Mccnen en Halewijn gebracht. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie don inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. dam, 4010. J. Beynes, Amsterdam. 46 11. A. Reieman, Amsterdam, 45 12. A, Baruch, Amsterdam, 45. Hamburger-Telling 1 A. Benemann Amsterdam, 1382. C. Zanders, Am sterdam, 138 3. Gerards, Amsterdam, 128 4. B. Groenewegen, Haarlem, 126; 5. J. Ilariët, Amsterdam, 124; 6. IL iBuijs, Alkmaax, 119 7. C. v. Vreeden, Haarlem, 119 8. H. de Wit, Hilversum 119 9. C. Clifford, Amsterdam, 118 10. II. Troupin, Haarlem, 118. De prijsuitreiking heeft a. s. Zater- 'dag plaats in Café Bririkmann, Rechtszaken EEN GEWELDENAAR, liet gerechtshof te Amsterdam heeft vernietigd het vonnis van de rechtbank te Utrecht, waarbij een in woner van Jutfaas veroordeeld werd tot drie maanden gevangenisstraf, wegens mishandeling en vernieling. Hij had een dorpsgenoot de punt van de tong afgebeten en de ruiten der buitendeur van de woning van dien dorpsgenoot stuk geslagen. Opnieuw recht doende; legde het hof aan beki. twee maanden gevangenistraf op. HET-LEVEREN VAN ONDEUGDE LIJKE WORST. In de worstfabriek van den heer Dirk li., te Nicuwendam, constateer de een der Amsterdamsche keur meesters dat een groote partij wor sten met een schimmellaag bedekt was. Bij nader onderzoek, toen de worst was doorgebroken, bleek, dat deze een zood'anigen slank verspreid de-; dat de keurmeester den fabrikant zeide, er zorg voor le moeten dragen, dat de heele partij zoodra mogelijk naar de mestvaalt werd geëxpedieerd. Dat bezoek geschiedde des mor gens om tien uur. De keurmeester verliet daarop de fabriek, begaf zich naar een der rijksveldwachters en besloot met dezen naar de fabriek terug te keeren. Dat geschieddeomstreeks twaalf uur des middags. En toen vond de keurmeester een gedeelte der door hem afgekeurde worsten, thans afge wasschen en van de schimmellaag Ontdaan, op een bank liggen. Een der worsten viel, toen de keurmeester zich ervan overtuigde, dat ze, ondeugdelijk waren, in een tobbe vol water en bij. het opvisschen van de worst kwamen andere aan de oppervlakte en tegelijkertijd kwam ook een ham bovendrijven. Ook deze was nog met een schimmellaag be dekt en klaarblijkelijk met de wor sten in het water gegooid om die laag af te vvasschen, De slank, die ook door dezen ham Te Chicago is een gruwelijke-mis- hij schietoefeningen, is voor - 33.000 daad gepleegd. In zijn kantoor word frs. verkocht. Aan het vaartuig zitten de bejaarde diamanthandelaar Logue 0. a. nog 3.350,000 kilo's pantserplaat, vermoord gevonden. Het lijk toonde Een 'gepantserd kustvaartuig bracAvt zeventien verwondingen, oogen en n0g 0.192 frs. op. De kustwachter wangen waren door bijtend vocht ver- brand. Geen der wonden was doode- lijk, de genadeslag was echter den vree'selijk mishandelde toegebracht door een slag op het hoofd, die den schedel verbrijzelde. De politie ver moedt, dat de misdaad wraakneming ten doel had, maar intusschen schij nen de daders toch ook roof te hebben gepleegd. .Eenige vingerafdrukkenzijn de eenige aanwijzingen voor het onderzoek naar de moordenaars. SMOKKELARIJ PER AUTO. Zaterdagmorgen, omstreeks zes uur, kwam een zware auto, beladen met smokkelgoed, voorbij Goulin, een Belgische stad aan de Fransche grens. De wagen liep met de groot ste snelheid. Het douane-kantoor waarschuwde dadelijk per telefoon 't volgende kanlobr, dat de auto der smokkelaars moest passeeren. Dade lijk werd er een versperring aange bracht met behulp van zware'balken en kisten, en twee douane-beambten stelden zich er achter op, met de re volver in den vuist. Evei) later kwam de auto aanstui ven, maar bij het zien van de ver sperring stopte.de chauffeur bij tijds. Zes, met revolvers gewapende, man nen stegen uit de auto en snelden naar de versperring. In een oogwenk knevelden zij de douane beambten, alvorens dezen van hun verrassing bekomen waren, braken snel de ver sperring af en klommen weer in de auto, d'ie pijlsnel uit het gezicht ver dween. Men weet niet, wat er van de-smok kelaars geworden is en de politie, die onmiddellijk aan het werk is gegaan, om de stoutmoedige bandieten op te sporen, heeft nog gèen spoor vam hen kunnen ontdekken, zoo meldt de Tel, CHARLES BECKER, de New-Yorksche politio-commissaris, die in verband met den moord, ge pleegd op den speelhuishouder Ro senthal, ter dood veroordeeld was, zou volgens ihet vonnis geclec- t.ro.cuteerd worden „in de week, aan vangende 9 December". Daar Becker echter van liet vonnis in appèl is ge komen, is de votrekkiug der doodstraf voor on bepaalden tijd uitgesteld. Bcckcr houdt zich thans bezig met de bestudeering van het dossier, ten einde een bezwaarschrift op te stel len. I-Iet zal nog wel zes maanden du ren voor de zaak in hoogere instantie voorkomt, zoo meldt de N. R. Ct. SPOORWEGSTAKING IN SPANJE, Do correspondent van het „Journal" „Fulminant" werd aan een Nederlan der verkocht voor 318.150-frs. DR. MACAU RA UIT PRUISEN VERDREVEN. Naar de „Apotheker-Zcitung" mee deelt, .is ,,dr, Macaura", de man van de „Pulsoconn" met vier zijner ad- sislenteu wegens oneerlijke concur rentie en poging tot bedrog uit het gebied van den Pruisischeu staat ge zet. Het blad voegt er aan toe, dat het toestel van dr. Macaura, waar voor deze 50 Mark vroeg, reeds lang bekend is en in iedere instrumenten- zaak voor 12—15 Mark te koop is. INDIANEN. Te New-York is bericht ontvangen uit Douglas, in den staat Arizona, dat een Ixende Yaqui Indianen liet plaatsje San Marciai in den staat Sonora-(Mexico) hebben, overvallen en verwoest. Ongeveer 1000 inwoners, bijna de 'geheele bevolking, werden vermoord. Verscheiden meisjes 'en jonge vrouwen zijn door de Indianen geroofd, zoo meldt de N. R. Ct. KIESRECHTVROUWEN. Een lueerechtvrouw, een onderwij zeres, die er op betrapt was schadelijk vocht in een brievenbus te werpen, is le Londen veroordeeld tot de hoog ste straf die de politierechter kon opleggen, nl. 10 pd- st. boete of zes weken gevangenis. Te Birmingham zijn in zeven open bare telefooncellen de draden door gesneden, Men houdt het er voor, dat het 't vverk van kiesroöbtvrouwen is geweest, zoo lezen we in de N. R. Ct. 108 JAAR. Te Költha, Hongarije, is (volgens de N. R. Ct.) voor eenige dagen in den ouderdom' van 108 jaar- de Joodsche vrouw M. Grimfeld overleden, PANIEK IN EEN BIOSCOOPTHEATER. Over de paniek in de bioscoop te Meenen (Menin), in België, nabij de Fransche grens, geeft de N. R. Ct. nog de volgende bijzonderheden I-Iet ongeluk vond plaats in een ge hucht in de buurt van Meenen, op een paar pas afstand van de Fransche grens. De zaal is gelegen achter een her berg en is van deze laatste gescheiden door een kleine open pleats. Op hètiióoneel is het doek vervangen door een matglas, waarop de films worden vertoond door het toestel, dat zeven meters daarachter is geplaatst, in een afzonderlijk hok. llot liep' tegen het einde der yoor- maatrege- te Cerbóre seint, dat het Spaanschestellin' apoorwegiKiraoneel een algemeen, sta- El ware4 na6moe(. 7m in lung op 1 Januari voorbereidt ac zaa, Ilct pfijliok bestoid mt vrou- Dere Houding moet liet seïole zmvven en kinderen en sommiuo moeders van de repneaaHlj-maatregelen, welke droegen hun zuigelingen op den arm. do directies genomen 1,ebben tegen de, Do"mm eindo tan Hanic", ont laders der jongste stakmg. De secrete- rolde z[ch ha sc| t ris van het syndicaat der Catalaan-eensklaps oh groote vlam zag opüik- sclie spoorwegbeambten is ontslagen,-^ 01 evenals de president llibalta. De auto-onvoorzichtige riep Brand I De viam kou aai-slond3 worden ge doold, maai' du toeschouwers vvarou door den schrik aangegrepen en hiel den geen rekening met hetgeen achter liet matglas gebeurde. Vreeselijke tooneelen hadden uu plaats. Een ieder snelde naar tie twee S't i ^11, Op de OpCÜ plaats Uitko- v D,e tóeschouwers van dc boven- trottoir meenemende. De i tribunes snelden naar de trappen of ™!!nVi 1 'Vffn TlfSn!?w,£«'sprongen over de baltustrade in de ?Hn hP vfn Qttor Pp 1 zaal e11 kwamen zoodoende terecht op SLSffiT.^SL.ISSff S'K f»**» die zich aan do uitgangen verdrongen riteilen hebben de nqodïg len getroffen. TE ElN-ON G E V AL. Do D-trein komende van Hoek van Holland naar Bazel, is Maandagoch tend te zeven iiur voor hel station persoonlijke ongelukken plaats, er is nogal maferieele schade, en 't ge beurde gaf nog al vertraging in den treindienst. CASTRO. Ex-president Castro is uit Havre naar New-York vertrokken. UIT BRAZILIë. De Kamer verwierp het voorstel tot intrekking van het verbanningsdecreet der keizerlijke familie. Bij het bezoek van den onderkoning aan de nieuwe hoofdstad, bij Delhi ontworpen, werd van het dak van een huis een bom geworpen: De bom trof den draagstoel op der. olifant van den Het gewoel was onbeschrijfelijk en verschrikkelijk, Toen al wat zich redden kon de zaal ontTUinuï had, zag men te midden van een onbeschrijfelijke wanorde van gebroken stoelen en banken allenvege zieltogendeu en dooden liggen. Men nam de lijken op ou bracht ze in de na burige huizen. Zes geneesheerev kwamen ter plaat se met den commissaris van politie van Meenen dm een ordedienst in richtte. Onder de dooden telt men een vrouw van 60 jaar, een van 56 jaar en oen van 40 jaar, twee jongelingen van 24 en 22 jaar, een meisje van 22 jaar, een jongen van 16, drie kinderen van 8, een van 7 en een van 6 jaar. Uit het geneeskundig onderzoek ITALIA A N SCHE OPERA. Maandag, 30 December, kornt de ILaiiaansche Opera voor de derde maM in dit seizoen te Haarlem. Wan neer dten avond hét publiek niét in grooter getale mocht opkomen dan bij de twee vorige voorstellingen dan be staat er veel kans, dat dit tevens voor het laatst kal zijn, wat zéér jammer zou wezen. Op het gebied van muzikaal drama tische kunst worden wij L'n Haarlem werkelijk niet verwend en daarom is •het zoo teleurstellend, dat de opvoe ringen dezer Italianen niét meer be langstelling wekten. Te meer moet man zich hierover verbazen, wanneer men bedenkt, dat alle critica, zoowel van de groote als v.an onze plaatselij ke pers, steeds mot den groots ten lof over deze kunstenaars hebban ge schreven. W'eet men in Haarlem wel, dat deze Ilaltaansche troep ver staat boven de vroegere Haagsche „Fran soos Opera"? Is liet ons publiek bijv. bekend, dat Rubino een dirigent van zeer bijzonder talent is? Men herinme- ro zich slechts, wat de lieer Loots herhaaldelijk in dit blad beeft ge schreven. Nu de Italianen op 30 December met Lucia di Lammermoor" komen, kan ik met volle "overtuiging het pu bliek opwekkeu om' deze ..opvoering bij te wonen. Ik had liet voorrecht in gezelschap van eenige musici de Ita lianen te Amsterdam in deze opera te kooren en het algemeen oordeel luidde dien avond: een muzikaal zeer hoogstaande opvoering! Welk een gleed, welk een warmte, welk een kleur wisten de Italianen in deze al lerminst moderne, t>\- - - zoetvloeien de muziek te brengen! Hel was. of zij zelve genoten van 'hun heerlijk bel canto. Een zangeres, die zeer veel ook in het buitenland heeft gehoord, ver klaarde mij .na deze uitvoering, dat zij geen tenor wist te noemen met zoo'n weeke en tegelijk glanzende stem, zoo volmaakt van toonyoiwing als Nodal. En signora Cassani .was éen 'uitstekende Lucia. Maar hot alles-belieerschcnde in deze opvoering was de zeer.persoon lijke, fascineerende leiding van Ru bino. I-Iet is bewonderenswaardig, wat deze dirigent in korten tijd van zijn orkest beeft gemaakt. Zooals het sextet in de tweede acte onder zijn meesleepende directie werd gezon gen, zal men het maar zelden, hoeren; dat was één prachtig geheel.' Do mise en scène in Lucia di Lam mermoor is vrij eenvoudig, zoodat de ze opera in onzen schouwburg zeer goed gegeven zal kunnen worden. La ten de Italianen op 30 December hier nu eens een stampvolle zaal vinden; wij moeten ihun door groote opkomst bewijzen, er prijs op te stelten, dat zij onze stad blijven bezoeken. J. B. SCHUIL. Sport en Wedstrijden KEGELEN. HET CONCOURS VAN „WATERPAS" De uitslag van het kegelconcours, uitgeschreven door de Kegelclub „Wa terpas" is Korps-wedstrijd le Prijs Phoenix, Haarlem, 323 2e pr. Gezellen, Amsterdam, 315 3e pr. D'r deugt geen hal van, Amsterdam. 308 4e pr. Phoenix, Amsterdam, 304 5e pr. J'eb ze niet an een Touwtj'e," Utrecht, 303;. Go pr. Prins, Haarlem, 297 7e pr. Koekoek, Alkmaar, 291 8e pr. Allen Om, Amsterdam, 290 9e pr. Mimosa, Leiden 284 10e. pr. Steeds Ilooger, Amsterdam, 284 11e pr. Koe koek, Amsterdam, 2S4 12e pr. Treffen wint, Amsterdam, 283. Eere-prijsIT, Vermeer, Utrecht, 82. Negen-prijs O. O. O.; Amsterdam, met 9 Negens. Consolatie-prijs Op de Lat, Purmer- end, 271 met 43 Treffers. Gecombineerd-; Vijftallen le pr. Phoenix, Haarlem 575 2e pr. J'eb ze niet an een Touwtje, Utrecht, 574. Eere-wedstrijd. lo Prijs Phoenix, Haarlem, 317 2e pr. de Prins, Haar lem, 309 3e pr. Allen Om, Amsterd., 307 4c pr, Mimosa, Leiden, 298. Personeel-Serie (30 worpen) Serie- prijs Gerards, Amsterdam, 218. Consolalie-prijW. ITuijstée, Am sterdam, 133 met 30-Treffers. Personeel (G worpen) 1. Gerards, Amsterdam, 53 2. B. Groenewegen, Haarlem, 52 3. C. Zanders, Amster dam, 50 4. C. L. Visser, Haarlem, 49 5. P. C. Gassing, Amsterdam, 48 G. C. Clifford, Amsterdam, .47 7. E. de Vries, Haarlem, 408. J. v. Brussel, Leiden, 46 9. J, S. Wessels, Amster- Stoomvaartberichfen KON. NEDERL. STOOMBOOT-MIJ. liet st. Banda (thuisreis) vertrok 23 Dec. van Port-Said. Het st. Aurora arriveerde 23 Dec. van Koningsbergen te Amsterdam. Het st. Bacchus vertrok 21 Dec. v. Carthagena naar Malaga. Hel st. Danae arriv. 22 Dec. van Amsterdam te Stettin. Ilct st. Euterpe, van Amsterdam n. Koningsbei'gen, is 22 December Hól- tcnau gepasseerd. Het st. Flora arriveerde 22 Dec. van Danzig te Amsterdam. Het st. Fortuna vertrok 21 Dec. van Jaffa naar Malta. liet st. Iiebe vertrok 23 Dec. van Brunsbultel naar Axnsterdam. Het st. Luna vertrok 21 Dec. van Malaga naar Valencia. Het st. Mercurius vertrok 22 Dec. van Gibraltar naar Genua. Het st. Pluto arriv. 21 Dec. van Nauplia te Chios. Het st. Pollux arrivf 21 Dec. van Al giers te Catania. Het st. Sirius arriveerde 22 Dec. van de Middell. Zee Amsterdam. Tiet st. Vesta arriv. 21 Dec. van Al giers te Valencia. liet st. Helena, van Pillau n. Am sterdam, pass. 23 Dcc .Holtenau. Het st. Pomona arriveerde 23 Dec. Amsterdam te Barry. Het st. Vernis vertrok 23 Dec. vah -Algiers naar Valencia. Het st. Iris vertrok 23 Dec. van Am stex-daxh naar Kopenhage. STOOMVAART-MIJ. OCE AAN. Het st. Peleus, van Japan en Singa pore 'naar Amsterdam passeerde 23 Dec. 2 u. 30 nam. Dover. liet st. Pyrrhus vertrok 21 Dec. v. Batavia naar Amsterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tiet sl. Lombok (uitreis) is 22 Dec. Carvoeiro gepasseerd. Het st. Bali (uitreis) is 23 Dec. Point de Galle gepasseerd. Het st. Banda (thuisreis) arriv. 21 Dec. tc Suez. Hel sL. Kambangait (thuisreis) ver trok 22 Dcc. van Cochin. liet st. Nxas (thuisreis) is 23 Dec. Öuessant gepasseerd. Het st. Reiïibrandt (uitreis) orriv. 22 Dec. te Southampton. I-Iet st. Ambon (uitreis) arriveerde 23 Dec. te Port Said. Het st. Voxrdel (thuisreis), vertrok23 Dec. van Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Rindjani (thuisreis) vertrok 23 Dec. vaxx Port-Said. liet st. Goentoer-(thuisreis) vertrok 2.1 Dec. van Padang. Het st. Kawi (uitreis) arriveerde 22 December Perjm. Ilct st. Tambora arriveerde 22 Dec. van Rotterdam to Batavia. I-Ict st. Medaxi (uitreis) vertrok 21 Dec. van Perim. Het st. Bengalen (thuisreis) passeer de 21 Dec. Gibraltar. I-Iet st. Siudoro (uitreis) vertrok 22 Dec. van Tanger en Gibraltar. Het st. Djocja (uitreis) passeerde 22 Dcc. Finisterre. Het st. Arakan (uitreis) passeerde 23 Dec. Gibraltar-. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Het st. Maartensdijk, van Rotter dam naar Mexico en New-Orieaus, vertrok 21 Dec, van Havana. ITet st. Sommelsdijk, van Rotterdam haar Cuba, Mexico en New-Orleans, pass. 21 Dcc. Prawlepoint. Het st. Tavian vertrok 22 Dec. van Rotterdam naar Savannah en pass. 2 uur nam. Dover. Het st. Potsdam, van Rotterdam n. New-York, pass. 22 Dec. Lizard. I-Iet st. Royal vertrok 21 Dec, van -Savannah naar Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Frisia (uitreis) vertrok 22 December van Vigo. I-Iet st. Kennexnerland (uitreis) arr, '21 December te Santos. KON. WEST-IND. MAILDIENST. J Het st. Prins Willem III arriveerde I 22 Dcc. van West-Indië te New York, Ilct st. Prins der Nederlauden (uit- I reis) is 22 Dec. Öuessant gepasseerd. DIVERSE STOOMVAARTLIJNEN. Het st. Admiral (naar Oost-Afi-ika) arriv. 21 Dec. le Swakopmund. ITct st. Diisseldorf arriveerde 21 Dec. van Australië te Macasser, I-Iet st. Kommodore (van Oost-Afri- ka) vertrok 20 Dec. van Saldanha Bay. Het st. Kronprinz van Oost-Atrika, arriv. 21 Dec. te Marseille. ITet st. Muanse, van Oost-Afrika, ar. riveerde 19 Dec. te Dar-es-Salam. Het st. Reichenbach, van Java n, Amsterdam, pass, 20 Dec. Gibraltar. Het st. St. Thomas vertr. 16 Dcc. van Paramaribo naar Rotterdam. 1-Iet st. Tabora (thuisreis) vertrok 20 Dec. van Durban. Het st. Yorck, van Japan en Singa pore naar Amsterdam, vertrok 22 December van Napels. - S§H il* 1 WÉüiiif fflmÊÊIËÊÊÊÊiilimtlm 111

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 7