NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaacgaag, No. 9055 Verschijnt dagefijfcs, beha}® op Zos- en Feestdagen. vbijdag 27 december 4912 a ■B—MI1 BB—i HAARLEM S DAGBL ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: Vn-, Tjoortom PER DR,E MAANDEN: 'lÊSÊp Van 1—5 regels 50 ets.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor naariem i.zu Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevest.gd rs (kom der Wj^WmnfPW* 4 Abonnement aanzienlijk rabat. P 8 gemeente) l.du Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. oer olaatsine: Franco per post door Nederland ,.v„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingln a contant. 8 P p'aaI8'"B' Afzonderlijke nummers0.02 M r» i- i j - -r Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intereommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM.Drukkerij: Zuider Baitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. &229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 28 DECEMBER. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- etellingen. Bioscoop Modern; Voorstellingen. Gebouw St. Bavo: Smedcstraat: Bioscoopvoorstellingen. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel „Een nieuw belastingkantoor" in de rubriek Oui Ons Heen. Het Ambtenaren-reglement. Reeds maanden ligt het ontwerp- ambtenaren-reglement ten stadhuize op afdoening te wachten. Men weet dat dit werk van Mr. Thiel c.s. al met bijzonder weinig sympathie door dc ambtenaren is ontvangen. De hoofd-ambtenaren hebben er hunne mecning reeds over gezegd en nu heeft dezer dagen de „Vereenigirtg van Ambtenaren in dienst der ge meente Haarlem" bovendien nog een aantal wijzigingen aan het gemeente bestuur ingezonden, met beleefd ver zoek daarmede rekening te houden bij de behandeling van het ontwerp door den raad der gemeente. Eenige ervan deelen wij hier mede. In het ontwerp-reglement wordt «oorgesteid dat zonder vergunning van B. en W. dc ambtenaren geen nevenbetrekking mogen vervullen. geen bezoldigdu werkzaamheden voor derden verrichten en geen handel of nering uitoefenen. Deze laatste be paling is ook van toepassing op in wonende huisgenooten van ambtena ren. Dc ambtenaren verzoeken daarom dit artikel aldus te lezen: „Dc ambtenaar kan over den tijd, Waarin hij geen dienst behoeft te doen, naar goedvinden beschikken. De vervuiling door tien ambtenaar van eene nevenbetrekking of het ver richten van bezoldigde werkzaamhe den voor derden of het uitoefenen van handel en nering, kan hem door B. en W. worden verboden alléén in de volgende gevallen: a. indien door die vervulling of uit oefening de belangen van den dienst worden geschaad; b. indien er tusschen die vervulling of uitoefening en de betrekking van den ambtenaar een te nauw verband bestaat." Uok verlangt de vereeniging dat met haar rekening zal worden gehou den, zoodat voortaan nieuw ontwor pen instructies en reglementen, in gevolge de bepalingen, van bet amb tenaarsreglement, vóór de vaststel ling daarvan, ter kennis zullen wor den gebracht van de betrok ken als rechtspersoon erkende amii- tenaarstvereenigingen. Aan haar wordt dan gelegenheid gegeven, be zwaren binnen één maand in tc zen den. Tevens wordt verzocht dat de be doelde vcrecnigingen schriftelijk aan B. en W. kunnen verzoeken, dat de Commissie van Advies omtrent de nieuw te ontwerpen instructiën en de aan tc brengen wijzigingen wor de geboord. Twee nieuwe artikelen zijn door de Ilaarlemsche Anibtenaarsvereeniging voorgesteld, n.l. een nieuw artikel 33 en 36, respectievelijk luidende: „Rappoiten, waarin een voor den ambtenaar ongunstig voorstel is ver vat of die eene ongunstige beoordee ling van den ambtenaar inhouden, worden aan dien ambtenaar, voor zoover hem betreft, in afschrift me degedeeld, vóórdat zij bij B. en W. worden ingediend. De betrokken amb tenaar zal het recht hebben een der gelijk voorstel of rapport zijnentwege te doen vergezeld gaan van een schriftelijk verweer, dat binnen een door den hoofdambtenaar vast to stellen tijd moet zijn ingeleverd." En: „Aan de verzoeken om de Commis sie van Advies te hooren, gedaan in gevolge de bepalingen van dit regle ment, zal steeds gevolg worden gege- „ven." Om tot gemeente-ambtenaar tc kun nen worden benoemd, eischt het ont werp dat de adspirant-functionaris het 3Gste levensjaar nog niet is inge treden, Gevraagd, wordt aan deze. be paling toe te voegen de woorden: „tenzij men in gemeentedienst is of is geweest". Ook de keuringskwestie verlangt men beter geregeld te zien. Keurt de gemeente-deskundige den sollicitant af, dan wordt gevraagd Jicm daarvan mededeeling te doen en hem binnen 8 dagen gelegenheid te geven zich te deen herkeuren door een anderen geneeskundige, eveneens door B. en W. aan te wijzen. Dit tweede onderzoek zal dan geschieden op kosten van ongelijk. Do salarisregelingen maken even eens een punl van verschil van moo ning uit, terwijl ook wordt gewenscht, dat aan een ambtenaar, di© tijdelijk do werkzaamheden van eon ander waarneemt, een geldelijke belooning kan worden toegekend. Men wil don zestig-urigen arbeid per week vervan gen door een maximum van 48 uren, met dien verstande, 'dat de regeling der arbeidstijden van ambtenaren, die blijkens bun aanstelling voor doorloo penden dag-, nacht- en (of) Zondags dienst zijn aangesteld, nimmer de 60 uren per week mag overschrijden. In het ontwerp-reglement wordt door de raadscommissie voor deze categorie van ambtenaren geen maximum ar beidsduur voorgesteld, doch deze over gelaten aan het College van B, en W. Een andere eigenaardige bepaling in het concept i), dat voor buitengewo- nen arbeid op Zon- en feestdagen aan de betrokken ambtenaren geen extra vergoeding zal worden verleend. De ambtenaren echter verlangen voor bui tengewonen Zondagsarbeid, dus in bij zondere gevallen, een extra-betaling voor dien arbeid en wel naar verhou ding van het genoten salaris. De vacanties wenscht men eveneens beter geregeld t> zien, n.l. ieder jaar een van minstens 14 dagen en hoog stens 1 maand. De commissie wil min- stens 6 dagen geven en hoogstens een maand. Met het voorstel der commissie om aan ambtenaren, die tot vervullen van militaire plichten verlof hebben bekomen, gedurende zes weken het volle salaris uit te keeren, gaat de noemde Ambtenaarsver eeniging ac- coord, doch z'ti werscht tevens, dat bij langer verlof om die reden, B. en W. in bijzondere gevallen, ter hunner Le- oordeeling, ook nd dien termijn van 6 weken, het salaris geheel of gedeelte lijk kunnen uitbetalen. Het ontwerp-reglement bepaalt, dat de bezoldiging of het wachtgeld van een ambtenaar, die overlijdt, zal wor den uitbetaald tol aan het einde der maand, volgende op die, waarin het overlijden valt. De ambtenaren verzoe ken nü in de plaats daarvan indien een ambtenaar of een op wachtgeld ge steld© ambtenaar overlijdt, die een we duwe of kinderen beneden den leeftijd van 18 jaren achterlaat of kostwinner was van zijn ouders of voor zijn broe ders of zuster.) beneden den leeftijd van 18 jaren, wordt het salaris of wachtgeld nog gedurende 3 maanden nh het overlijden aan hen uitbetaald, zulk3 berekend naar zijn volle jaar wedde of wachtgeld. In alle andere ge vallen wordt het salari3 of wachtgeld uitbetaald tot aan het einde der maand, waarin het overlijden valt. In dien de overledene het genot had van vrije woning zal het nagelaten gezin nog gedurende 6 weken nè, het overlij den in dal genot blijven of daarvoor een geldelijk© vergoeding ontvangen. De opzeggingstermijn voor on ge vraagd^ eervol oi tslag aan een ambte naar wenscht men van één maand in drie maanden veranderd to zien. Even eens wordt wijziging verzocht in de vergoeding, die zulk een ambtenaar ontvangt. De raadscommissie n.l. wil aan den niet. op eigen verzoek eervol ontslagen ambtenaar, die niet in het genot treedt van wachtgeld of dadelijk ingaand pensioen, bij zijn ontslag zoo veel procenten van zijn laatst genoten salaris geven, als hij volle jaren onaf gebroken in gemeentedienst is ge weest. Door de ambtenaren wordt ge vraagd de woorden „zooveel procen ten" to doen vervangen door „zooveel maal het 1/50 gedeelte" enz. Dat ambtenaar in zulk een geval zijn be zwaren kan inbrengen bii „een lid van het college van B. en W.", achten de ambten arc. evenmin een voldoen de zekerheid en ze wensclien daarom de woorden „een lid van" te doen ver vallen. Ook met de voorgestelde regeling omtrent eventueel© straffen kan men zich niet vereenigen, o. m. wil men in sommige gevallen schorsing met be houd van salaris toegepast zien, al thans men wenscht de mogelijkheid daarvan te doen bestaan. Eveneens verzoekt men, dat de ambtenaar, die wordt gestraft met schorsing, terug zetting of ontslag, niet alleen daarvan mededeeling ontvangt, maar dat ook hem worden overgelegd de afschriften van alle daarop betrekking hebbende stukken. Ziehier de voornaamste wijzigingen van het veel gewraakte ontwerp-regle ment der ambtenaren in dienst der ge meente Haarlem. Wij vernemen, dat vóór de behandeling door den gemeen teraad nog. een deskundig spreker zal worden uitgenoodigd om de gevraag de wijzigingen te verdedigen en liet concept critisch te bespreken, zoodat de leden van den raad de gelegenheid zullen hebben het vóór en tegen te hoo- Zeker is het, dat er nog veel strijd zal worden gevoerd, want ook de amb tenaren willen met bond en tand hun goed recht verdedigen, dat huns in ziens wordt geschaad in een reglement, waarom zij niet hebben gevraagd.. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat bet op den 20en December 1912 executoir verklaard ko hier no. 10 op do Bedrijfsbelasting de zer gemeente, dienst 1912/1913, op be den aan den ontvanger der directe belastingen is ter hand gesteld. De ingezetenen worden tevens her innerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hun aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Aan de leden en oud-leden van bet Brongebouw. Ook aan u in bet bijzonder nog een laalsle oproept Op de eerste plaats aan u, leden I Van het groote aantal led.cn van het Brongebouw, hebben zich slechls 85 als lid der Concerlvcreeniging „Ilaarlemsch Muziekkorps" opgege ven. Waai' blijven de overigen? Weet men wel, dat met 1 Januari het Brougcbouw als zoodanig niet meer zal worden geëxploiteerd? Dat het Brongebouw na dien datum zat geëxploiteerd worden als gewoon café-restaurant? 't Is toch niet te denken, dat op eens bijna alle leden van het Bronge bouw zouden bedankt hebben. Zeker, de exploitatie van deze in richting was niet zooals de leden voor hunne contributie hadden mogen ver wachten. Doch die tijd is voorbij. Voortaan zal men niet meer afhankelijk zijn van de meerdere of mindere ge schiktheid van een exploitant dezer inrichting. HET BESTUUR DER CONCERT- VEREENIG ING „Haarlems ch Mu ziekkorps" heeft voortaan de leiding in handen, en de namen dergenen, waaruit dit bestaat, STAAN ER ONS BORG VOOR, dat deze leiding uit muntend zal gevoerd worden. Men bedenke het wel! Voortaan zal men weder op dezelfde rustige wijze van ons Haarlemsch Muziek korps kunnen genieten, als in de eer ste jaren na de stichting van het Brongebouw. En dit laatste woord ook tot de oud-leden van bet Brongebouw 1 Treedt weder toe als lid, doch nu van de Convertvereen. ,3- M.", wel ker bestuur u borg staat voor een trouwe nakoming van hare verplich tingen ten opzichte der leden van de Concertvcreeniging. En mocht gij nog wantrouwen, probeert het dan nog eens en steunt daardoor het lofwaardige streven van het voorloopig bestuur om voor Haarlem te behouden ONS HAARLEMSCH MUZIEK KORPS. Men lette ook op de afwisseling, welke deze vereeniging, in tegenstel ling met het Brongebouw, biedt. Men lette slechts op de 6 matiné's en 6 concerten in de Soc. Vereeniging te geyen met medewerking van solisten, terwijl de contributie voor deze 32 concerten toch niet hooger is dan f12.50 voor heer en dame. Geeft u dan HEDEN op als lid aan den secretaris, den heer A. Rinkema, Jansweg 36. Stelt het niet uit tot morgen. Het wordt dan zoo iiebt vergeten en December is de laatste dag. Daar zou de ontbinding van het Haar lemsch Muziekkorps niet meer kun nen herroepen worden. Een oud-lid van het Brongebouw, v. L. VEREENIGING „OOST EN "WEST". Er beslaan plannen ie Haarlem tol stichting van een afdeeling dep ver eeniging „Oost en West". Vier ingeze tenen die Indie door verblijf en arbeid kennen, de heeren W. F. L. Boisse- vain, oud-resident, Dr. J. Dekker, di recteur van het Koloniaal Museum, B. Teensma, oud-majoor O. I. L. en H. F. Wagenaar Reisiger, lid van de fir ma Kleijnenberg, Boissevain .Co., roepen belangstellenden per circu laire tot een vergadering op. Ons wordt voor het volgende plaat sing verzocht: In de volgende week komt do Kon. Ver. Het Nederl. Toomeel hier met het blijspel „Prinses Lizzi" van Ernst Albert, vertaald door Emma Morel. Het is een goede gedachte om in do vacant!ie een blijspel te geven als Prinses Lizzi, van een zeer onschuldi ger! hoerenden inhoud. Prinses Elisabeth, volgens den 'wil van baar vader-, opgevoed in een hout vestersvvoning, waar ze tot eon wild zang door iedereen bemind, en fami liaar Lizzi geheeten, opgroeit, wordt uit dien sfeer weggehaald en overge plaatst naar bet hof om te trouwen met Otto XXXIV, erfprins van een klein Duisch staatje. De jongelui kennen elkander niet, Prinses Lizzi geeft zich uit voor de dochter van don opperhoutvester en de dochter van den opperhoutvester voor Prinses Lizzi. Emma Morel is zelf Prinses Lizzi, en de heer Reule, Prins Otto XXXIV. EEN GROENE KERSTMIS. De donkere Kerstdagen zijn weer voorbij. Bij honderden en duizenden ziju ze weer verzonden de Kerstmis- kaarten met wintergezichten en sneeuwvelden. Apol heeft int de tijd schriften weer opgeld gedaan. Hoe geheel anders Is de werkelijkheid. Hier hebben we nog geen sneeuwvlok gezien, de weiden zijn groen. Talrijk zijn er de madeliefjes, terwijl zij 't zeldzaam, de herfstpaardebloeim nog haar geel kopje vertoont. In bet Ke naupark staan nog vel© rozen te bloeien. Ook in Bioemendaal zagen we zo in grooton getale. Ja, in den tuin van huize Sneouwklok aan den Bloemendaalschcn straatweg stonden reeds sneeuwklokjes te bloeien en in meerdere tuinen ook goudsbloem, ka mille en 't gekweekte dubbele made liefje. Het oude spreekwoord een groene Kerstmis, een witte Paschen, kon wel eens bewaarheid worden, vooral nu Paschen bij,na zoo vroeg mogelijk valt nl. 23 Maart en de lieflijke lente maagd soms mild is met sneeuw- en hagelbuien. DE KERSTMANDEN-UITDEEL1NG. In T gebou v van het Leger des IleiJs zijn Dinsdagmiddag en -avond de Kerstmanden uitgedeeld, 's Middags 300, en !s avonds nog eens 't zelfde aan tal. De eerste bijeenkomst hebben we even bijgewoond. Er was begonnen I met 'n korte godsdienstoefening, ge leid door adjudant J. F. Bruyns en Enscign Lingen, van den Barmhar- ligheidspost. Daarna de uitdeeling van de... neen, Kerst manden zijn het feitelijk dit jaar niet meer. Ieder moet een zak meenemen, en daarin gaat dezelfde boeveelheid voedsel en brandstof, die ln vorige term uitgedeeld werd. Op die manier wordt een flinke uitgaven post voor manden uitgespaard, en kan het Leger weer eer paar gezinnen méér gelukkig maken. In een lang© rij trokken de bezoe kers en bezoeksters langs de menschen van 't Leger, die ieder 'n „stalletje" zullen we het maar noemen voor hun rekening hadden. Hier werden zakken boonen uitgedeeld, daar rijst, daar suiker, daar brood. En het was voor de Heilssoldaten een genot, al die blijde gezichten te zien voor hen de belooning voor hun werk. En die blijd schap der zeshonderd arme gezinnen op de Kerstdage zal ook bet Joon zijn voor de velen, die door hunne gaven dit mooie werk van het Leger des Il&ils ook nu weer mogelijk maakten l We hebben de arrnen zien wegtrek ken, in blijden optocht, allen him schat torsend, liet vroolijk Kerst feest tegemoet l Jubileum. Heden herdacht de heer Ruijgrok v. d. Werve, ploegbaas in de afdc-eling I Rijtuigbaukwerkerij van de Centr. Werkplaats der II. IJ. S. M., den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij genoemde maatschappij. Bij mon de van den heer C. Vermeer werd hem namens het pc-rsoneel een enveloppe met inhoud aar'geboden. Heden herdacht de heer lloogers, schavei' aan de Central© Werkplaats der H. IJ. S. M., den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij d© maatschappij ln dienst trad. Zoowel van superieuren als van kameraden mocht de jubilaris blijken van belangstelling in ont vangst nemen. Namens de maat schappij ontving hij een enveloppe met inhoud en een diploma. Bekroond Op de groote pluimveetentoonstel ling te 's-Gravenhagö behaalden onze stadgenooten. dj heeren gebroeder Romeijn met 2 Inzendingen konijnen een eersten-, een eere- en een tweeden prijs, de heer Stouten met 8 inzendin gen een tweeden prijs, twee z. E. v. en twee ev. en de heer Heerschop met 7 inzendingen postduiven, vijf eerste prijzen en vier eere-prijzen en éen z. E. v. Drankbeslrijd ing. Alhier is opgericht een Loge van de Neutrale Onafhankelijke Orde van Goede Tempelieren ter drankbestrij ding. Zij berust op sociaal-etliischen grondslag, en is in politiek en gods dienstig opzicht neutraal. Tot secreta ris is gekozen de heer P. Ku; 8 Politieke rede. Ouzo oud-stadgenoot, de heer G. G. van As, thans hoofdredacteur van de „Nederlander", zal dezer dagen te Al melo voor de Christ. Hist. Kiesveree- niging spreken over „De roode vaan In den mist", zoo lezen wo in de Ned, MEIJERINK-M AR Tl N- U1TVOER1NG 1913. Men schrijft ons De jaarlijkscho uitvoering om te helpen aan de vorming van een stam kapitaal voor bet Ilaarlemsche Lig- halfonds (hetgeen in 't voorbijgaan gezegd een vrome wensch blijft, ook al omdat de uitgaven zoo enorm zijn ge stegen )is vastgesteld op Zaterdag 18 Januari 1913 in den Schouwburg. De bonderde leerlingen, de ijver waarmede zij, naar ons verzekerd werd, bezig ziju om als gewoonlijk met iets kranigs ©n eenigs voor den dag te komen, geven wederom het vooruit zicht op een in alle opzichten schitte rend succes van dien beteeken isvollen openbaren oefeningsavond. De jeugd van nu, de jongelui zelf, zullen voornamelijk de vruchten pluk ken van hun volhardend streven en loffelijke hulp in den vreedzamen, maar grootschen en erastigen strijd, die ook hier krachtig wordt voortge zet om, nu wij niet longer tegenover een onbekende-! vijand staan, paal en perk te stellen aan de meest men- schenmoordende ziekte. En de ouders, kunnen zij.beter doen dan hun kinde ren aanmoedigen nuttig werkzaam te zijn voor zich zelf, zoo lichamelijk als in geestelijk opzicht? Crescendo is daarom steeds onze leus, waarvan niemand méér zal pro- fiteeren dan onze kinderen zeil, de jeugd van nu, het geslacht der toe komst. Helpt ons de tuberculose bestrijden! Helpt allen in den strijd, die wordt gevoerd om ons allen van onzen erg* sten vijand te bevrijden l VECHTPARTIJ. Donderdagavond omstreeks 7 uur is twist ontstaan in de tapperij van W. IJ. Eijkenaar, in de Tul penstraat, tus schen de bezoekers W. If. en W. van D. Met medeneming van een bil-: jarlqueue hebben zij die tapperij ver-i laten en zijn op straat handgemeen geraakt, waarbij If. v. D. met die: queue een slag op het hoofd beeft toe-! gebracht, waardoor een kleine bloe dende wonde is ontslaan. K. is daarop naar zijn woning in de Rozenprieel- straat gegaan, gevolgd door v. D. K. beeft zich ven eigens naar het dak van zijn woning begeven en is aldaar met dakpannen gaan gooien, waarop v. D., driftig geworden, bet paneel van de voordeur der woning \an K. heeft ingeslagen. Hierop is politic ver schenen, die 'ecu einde aan liet opstoot je heeft gemaakt en van een en ander aanteekeuing maakte. Baldadig. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de gehecle kruin van den fraaien hulstboom, staande op den Schotersingel, nubij de Maerten Heemskerkstraat, afgesneden. ERNSTIG ONGELUK. Hedenmorgen l© circa kwartier over zeven had een ongeluk plaats aan. de Centrale Werkplaats der H. S. M. Terwijl de voorslaander J. Ploeg het aambeeld onder de lucht- hanier vandaan wilde 'halen begoa de hamer te werken, met het noodlot tig gevolg dat- eeo 'deel der rechter hand verbrijzeld werd. Nadat door den heer Krooswijk 'het eerste ver band was gelegd, werd P. naar het ziekenhuis vervoerd. Tehuis voor schoolgaan- do kinderen. t Bestuur van dit Tehuis heeft eet aardig kaartje, waarop twei Tehuïs-klaulcn siaan afgebeeld, ver* spreid met 't doel om tot financieeien 'steun op te wekken. Reclame-kalend er. De firma Van den Bergh te Rotter dam zendt ons een fraaieu wandka- lender ter aanbeveling harer Vitelio- margarine. Op bezoek. Onze burgemeester heeft met de web houders liet Buitenhuis bezocht. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Belichten). Uit de Omstreken HOOGER BEROEP. Door D. R-, te Spaarnwoude, is hooger beroep aangeleekend tegen het vonnis der Arrond. Rechtbank alhier, waar bij hij ter zake van wc-derspannigheid Is veroordeeld tot 2 maanden gevan genisstraf. „DE KLEINE LORD". Kindervoorstelling „De Kleine Lord". Eerstdaags zal door -het Sprookjes-ensemble van Jacques Sluy- 1ers Jr., hier opgevoerd worden het bekende kinderstuk „De Kleine Lord", tooneelspel in 3 bedrijven door Fran cos Hodgson Burnett, De verschillende hoofdrollen zijn ln handen van de dames: Jongejuffr. Coba KLnsbergen, Mary Beekman, Cat. KiiLsbergenRentmeester, W. Kleij. Heeren: Jan Budenuan, Jacques Sluyters Jr., Jacques Sluytors, Ad. Verziji], W. Ruijs, F. Müniniehman, P. Urban. Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur. Op Donderdag 19 December, na af- loop van de becordeeling der inzendin- i gen op de tentoonstelling, bood het htx»fdbestuur aan de Commissie voor de Nomenclatuur een déjeuner aan, in een der zalen van liet restaurant de Kroon. Behalve het voltallige hoofdbe stuur, de algemcene secretaris-pen ningmeester e.i de adjunct-secretaris, zaten 21 leden der Commissie voor de Nomenclatuur aan. De voorzitter van Bloembollencul tuur nam bij het dessert het woord, en bracht in de eerste plaats hulde aan de leden der Commissie voor de No menclatuur voor al het werk, dat zij allen ook weder gedurende het bijna afgeioopen jaar 1912 hadden verricht. De heer Blokhuis bedankte uit naam der Commissie voor de Nomenclatuur het hoofdbestuur voor de ontvangst en sprak als zijn gevoelen uit, dat voort te gaan op dei- ingeslagen weg aanbeveling verdiende, zoo lezen we in "t Weekblad voor Bloembollencul tuur. HEEMSTEDE. Donderdag hee.ft alhier de Kerst- feestviering plaats gehad in het Go- bouw voor Christelijke Belangen dooi de kinderen der bijzondere Protes- tantsch© schooi. De kindereu werden alten ruim onthaald en kregen ten slotte ieder naargelang der behoeften een geschenk mede naar huis. Kinde- xen zoowel als ouders keerden vol daan huiswaarts. Bij de firma P. Neiis en Zoon aihiei is volgens 't Weekblad voor Bloem bollencultuur een mooi© verzani© I ling Zuid-Frausche hyacinten te zien HAARLEMMERMEER. Plannen. Naar wij uit goede bron vernemen bestaan er plannen den weg, die van Abbenes naar Huigsloot voert, door te trekken naar de Hoofdvaart en hem tevens te verbroeden en te ver beteren. Voor 'het verkeer zou dit een zeer ge wensch te verbetering zijn. Ook de brug over de Hoofdvaart te Abbe nes, het z.g.n. „kippenbruggetje", da( op het oogenblik in no'n slechte con ditie is, dat het meen als wipwerktuig voor de jeugd dan als passagemiddel dienst doet, zal vermoedelijk vervan gen worden door eei. flinke breede brug. Deze twee zaken belmoren reeds jaren tot de wenschen der Abbenes- eers. Zouden ze nu werkelijk nog eens in vervulling gaan? 't Is te hopen! T reinenloop. Te Nieuw-Ven nep circuleert een adres ter teekening bij de ingezete nen, dat aan de directie der H. S. M. gezonden zal worden. Er wordt in verzocht den treinenloop zoodanig te willen wijzigen, dat een trein uit de richting Leiden aansluiting heeft op trein 1312, die ten 9.12 voorm. uit Hoofddorp naar Haarlem vertrekt. Voorts wordt in het adres aange voerd, dat voor het algemeen belang de trein van 6.41 vin, uit N.-Vennep, richting Hoofddorp, te vroeg en die van 9.59 v.m. te laat is. Een trein daartusschem, vooral wanneer die aansloot op trein 1312. voornoemd, zou een gewenscht© verbetering zijn. Gevaarlijk schot. Bij W. V., wonende in deze ge meente aan de Kaag, werd des avonds van den openbaren weg af, door het raam geschoten. Niet alleen de ruit, maar ook de lamp die boven de tafel hing, werd gedeeltelijk ver brijzeld, terwijl de kogel diep in een 'houten wand dooixlrong. Hoewel de buisgenooien aan de ta fel zaten, werd gelukkig niemand ge raakt. Men kan evenwel begrijpen hoe zij geschrokken zijn. Van den da der is geen spoor meer gevonden, al hoewel door de politie dadelijk een streng onderzoek is ingesteld. Binnenland EEN KWAJONGEN. De 9-jarige K. te Arnhem heeft twee voorbijgangers met een windbuks ge* schoten, een jongen werd nogal ge« vaarllik onder het oog getroffen.

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 1