Sport en Wedstrijden. RONA Mr. TROELSTRA's KERSTREDE. Mr. P. J. Troelstra was Donderdag la zoover hersteld, dat hij te Amster dam, zij ngewoonte getrouw, de Kerst rede kon houden. De zaal van Bdlevue was geheel met belangstellenden gevuld. Mr. Troelstra wees er eerst op, dat de S. D. A. P. niet alleen voor de ver kiezingen werkt, maar o.a. ook voor andere idealen. Wat zijn de belangrijkste onderwer pen waarvoor de S. D. A. P. de la tere jaren heeft gestreden? Dat zijn: Ie- de 10-urige arbeidsdag, 2e. het Btaatspenioen, 3e. het algemeen kies recht. Het voornaamste daarvan is het algemeen kiesrecht en met genoe gen constateerde spreker de mogelijk heid dat do S. D. A. P. hij de a.s. verkiezingen, bij de verkrijging van het algemeen kiesrecht, na 'een 13- li-jarigen strijd, de kroon op haar werk zal zien. In 'het algemeen deelde spr. als zijn overtuiging mede dat, gezien de nationale, internationale en economi sche beweging, ljel aan geen twijfel onderhevig is, dat de aanstaande ver kiezingen een eere-saluut zullen bren gen aan de mannen die in vakbewe ging en S. D. A. P, zoo krachtig heb ben gewerkt. Alsnu verdeelde spr. de beweging bij de aanslaande verkiezingen in drie groote slroomingen. Ie. de coalitie; 2e. de ooncentratie. Se. de sociaal-democratie, belichaamd in de S. D. A. P. Spreker wees op den invloed van Dr, Kuyper op de regeering, nu bok weer bij de grondwetsherziening fti betoogde voorts dat zoowel uit de 'A. R. als uit de R. K. partij krach tens regime reactionaire bewegingen voortkomen. Daarna besprak Mr. Troelstra de linksche concentratie. Hij wilde daar over niet oordeelen zooals enkelen misschien venvachten: volksverlakke rij, een zucht om het regeerkasteel weer in te nemen, enz. Wanneer spr. niets anders te vertellen 'had zou hij liever thuis zijn gebleven. Hoezeer men in het algemeen tegen concentra tie moge zijn, hoeveel teleurstelling een dergelijke concentratie ook soms mogo opleveren, toch wenscht spr. te constateeren dat, indien ooit in <'e geschiedenis een dergelijk moment is geweest, de vrijzinnigen thans ver plicht waren zich te verzamelen. Spreker wees op de voorbereide aanvallen van rechts op de liberale idee, 't min of meer absolute koning schap, aanval op de openbare school, overheerscbing van bureaucratie en grondbezit door de grondwetsherzie ning, protectie, enz. Mr. Troelstra merkte op, dat het concentratie-plan niet alleen belang rijk is om wal er in staat, maar ook om hetgeen er niet in staat. Met hun zwijgen over het militaris me 'hebben de Liberalen hun leuze to: bezuiniging op militair gebied in de prullemand geworpen! (Applaus). Sn van een volksleger spreken zij niet meer. Ook over de financiën zwijgt het concentratie-program. Wat hot positief deel van het con centratie-program betreft verheugde spr. zlcli speciaal óver het VoorsteT' betreffende bet algemeen kie3reohl. Daarmede plaatste de concentratie zich op het indertijd ingediende so- ciaaLdemodratiscfcfj voorstelwaar bij ook het algemeen kiesrecht voor mannen werd vastgesteld en de mo gelijkheid voor vrouwenkiesrecht ge opend, zonder dat een census maat staf of maatstaf van welstand mag worden aangelegd. De betreffende pa ragraaf is dus een overwinning voor de sociaal-democratie. Maar wat be treft de toekenning van het recht van amendement aan de Eerste Kamer vertrouwt spr. de concentratie niet. Van te voren behoort een dergelijk voorstel onaannemelijk te zijn. En wat zien we? Dat zelfs een Roodhuij zen in een hier ge'houden vergadering verklaarde dat het recht van amen dement voor de Eerste Kamer toch zoo erg niet was. Dat immers Neder land het eenige land is waar dat recht niet bestaat. Wanneer de meer vooruitstreven- den zóó gaan praten is voor ons taak om dubbel waakzaam te zijn. En wat bet Staatspensioen betreft is er ook een groot gemis aan duide lijkheid. Nauwkeurig zullen wij moe ten vragen naar l»t voornemen om trent de geopperde invoering van een „pensioenbelasting". Verder naar het bedrag dat men uitkeeren wil en den leeftijd waarop. En wanneer straks de wet van Talma wordt in gevoerd met de dwangverzekering die wij verfoeien, zullen wij ons daarte gen blijven verzetten. Maar handha ven zullen wij moeten de uilkeoring die daarin is vastgelegd voor de ou den van dagen van t'hans. Geen maat regel zal mogen worden genomen die deze uitkeering slechter maakt. Dat doende zou men een trouwbreuk, een misdaad van do ergste soort plegen. De partij die daaraan medewerkt, zal zich in Nederland voor goed onmo gelijk maken. (Luid applaus). In het algemeen betoogt spr. dat alle twijfel zal moeten worden dui delijk gemaakt, alle doekjes moeten worden weggenomen en tevens moet de moreele verplichting worden ge vraagd, dat van het program zooveel mogelijk zal worden tot stand ge bracht. (Applaus). Maar voor alles zal zoo krachtig mogelijk voor de sociaal democratie moeten gestreden worden. Wanneer er in plaais van 7 na de verkiezingen 14 sociaal-democraten in de Kamer zullen zitten, zal het pro gram der concentratie er des te ster ker door staan. De beste verdedigers toch van de concentratie-program punten zijn de sociaal-democraten, dio cr hel grootste belang bij hebben, dat het parlement in zijn waarde blijft behouden! Mr. Troelstra sprak ten slotte over „Vrede op Aarde" en 't oorlogsgeweld. Er werd gedebatteerd door de hoe ren Wijnkoop en Sneevliet. De heeren Troelstra 'en Sneevliet namen aan in Janari te debat toeren over de Ned. Vereen, van Spoorweg personeel. De heer Wijnkoop werd met gefluit en gejoel op 't podium ontvangen. De orde bleef bewaard. Mot hot zingen van de Internationa le ging de vergadering uiteen. Voetbal. Do Kerstweistrpen. DE COMPETITIE. Op een nauwelijks bespeelbaar veld ontmoette Sparta op eersten Kerstdag aan de Priusenlaan V. O. C., voor de competitie, en won zeer gelukkig met 21. Vóór half-thne scoorden De Groot en Ruffelse, daarna maakte V. O. C. na lang tobben ©en tegenpunt, maar werd door veel pech en door den slechten toestand van het terrein verhinderd, gelijk te maken. De stand in de Westelijke eerste klasse is nu S 2 I f a Sparta 12 9 2 1 20 37—13 D. F. C. 11 8 1 2 17 34—17 Haarlem 11 7 2 2 16 32-17 Ajax 11 6 1 4 13 18—19 V. O. C, 3 4 0 4 8 16-13 H V. V. 10 4 1 5 9 30-24 II. B. S. 10 2 4 4 8 18-25 Quick 10 3 n 7 S 15-24 H. F. C. 10 2 8 4 16-34 Velocitas 9 0 1 8 1 8—38 De uitslagen der nationale en inter na linoale wedstrijden, die op de beide Kerstdagen gespeeld werden, zijn WOENSDAG 25 DECEMBER (le KERSTDAG). 'AmsterdamA, F. C.—Blauw Wit, 1-3. Den Haag: ConcordiaAdelborsten, 4—3. DordrechtD. F. C.— F. C. Bru- geois, 5—0. Deventer U. D.—Haarlem, 21. Nijmegen Quick—Volharding, 2—1. Zutphcn Be QuickD. V. V., 24. Middelburg Zeel audi aHaagsch XI, 1—0. MaastrichtM. V. V.Excelsior (Hasselt), 2—0. GentR. C. de Gand—'t? Zesde, 5—1. M. Gladbach Borussia—H. F. C., 2-5. Bonn Bonner F. V.U. V. V., 2-1. Oberhausen Oberli. Sp. V.Hel mond, 3—2. DONDERDAG 26 DECEMBER (2o KERSTDAG). Nijmegen N. E. C.V. V. A., 2—1. Hengelo TubantiaN. Zwaluwen, 3-3. Zutphen Bo QuickDüss. F. C. Bo russia, 12. Mechelen F. C. Malinois't Zesde, 3—5. Duisburg Preussen—H. F. C., 4—1. Ruhrort V. F. V. Bew. Sd.—U. V. V., 1-2. Mulilheim Muhlh. S. V.Helmond 5—2. Wesel Weseler S. V.Kwikstaar ten. 2—3. KeulenKöllner B. C.—H. B. S., 2—4. INTERNAT. WEDSTRIJDEN, H.F.G. la Dultschlanü. II. F. C. vertrok Dinsdagmorgen met een team, bestaande uit vier spe lers van het eerste en zeven van het tweede elftal, en speelde op len Kerst dag te München-Gladbach, tegen Bo russia. F. V. BORUSSIA 1900—H. F. C., 2-5. Op een tengevolge van den gevallen regen zeer glad terrein, verschijnt H. F. C. in de volgende opstelling: Steup, K. van Laar, Oei, De Klerck, Remmelts, Bremer, Seignelte, W. F. L. Boissevain, Gra- velaar, H. Francken, J. Francken. Het Duitsche elftal ziet er als volgt uil: Boldini, Bönner, Ditgens, Ker&t- ling. Turk, Albers, Jansen, Spinner, Pohl, Nolthoff, llazcr. Do Duitschers spelen in zwarte trui en witte pantalon. 11. F. C. is aanvankelijk in de meer derheid, zoodat de Duitsche achter hoede het hard te verantwoorden krijgt. De spelers hebben veel last van den gladden bal, die bovendien op het harde terrein geweldig doorschiet. Als cr ongeveer 10 min. gespeeldis, krijgt M.Fraucken den bal,handig pas seert hij eenige spelers en weet met een fraai schot II. F. C. de leiding te bezorgen. Aanval op aanval wordt op hel Duitsche doel ondernomen, voor- loopig zonder gevolg. Eindelijk echter krijgt Gravelaar uit een voorzet den bal. de Duitsche achterhoede gunt hem den tijd en de stand is 2—0. Dat vinden de Duitschers toch te erg en aangemoedigd door het niét al te tal rijke publiek, komen zij geweldig op zetten. Als Steup eens een kleine on handigheid begaat, profiteert hier de linksbinnen der Duitschers dankbaar van en weet een tegenpunt te beha len, 21. Geruimen tijd wegen nu de partijen goed tegen elkaar op. Beider doelen zijn beurtelings in gevaar, doch steeds wordt dit afgewend. Eeni ge hoekschoppen op het Duitsche doel loopen op niets uit. Kort voor mist schiet Mannus Francken op vrij groo- ten afstand, de doelverdediger vangt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN h 30 Cis. per regel. De complimenten van moeder en hier is een bus Moeder zegt dat Rona Cacao ook zoo goed Is voor grootmoeder en o. het smaakt zoo lekker, alle dagen krijgen wij een paar koppen. ALTIJD ÊEN WELKOM GESCHENK. op, maar laat den bal uit z'n handen in doel glippen. Zoo treedt rust in met 31 in het voordeel der II. F. C. Als er weer hervat is, blijken de Duitschers hunne opstelling veran derd te hebben, hetgeen wel een ver betering is. Langen tijd zijn zij nu ln de meerderheid, maar H. F. C.'b ach terhoede (vooral Remmelts) is goed op dreef, zoodal succes voorloopig uitblijft. Als bij een vluggen uitval der Haar lemmers Jacques Francken fraai voorzet, kopt Seignette den bal in doel, hierdoor den stand op 41 bren gend. Onmiddellijk na den aftrap gaan de Duitschers er vlug met den bal van door. Van Laar houdt dien inet z'n knie tegen, waarin de scheids rechter aanleiding vindt om een straf- schap tegen de Haarlemmers te ge ven. Mannus Francken vervangt een oogenblik Steup, maar de bal wordt tegen den paal geschoten.Sleup waant zich oogenblikkelijk weer doelverde diger en vangt den bal op, zoodat de strafschop overgenomen moet wor den. Nu wordt recht tegen Francken aangeschoten, zoodat alles goed af loopt. De Duitschers blijven sterker, maar in deze periode laat hun schie ten nogal eens iets te wenschen ovor. De regen valt intusschen bij stroo men neder, zoodat het spel cr niet op vooruitgaat, aangezien het ter rein langzamerhand zeer modderig begint te worden. Eens rent Seignet te vlug langs het lijntje, zet voor en Mannus zorgt voor de rest, zoodat het 5—1 wordt. De Duitschers dringen nu onstuimig op. Als bij een botsing tus- schen Van Laar en Steup de linksbin nen den bal vrij krijgt, verkleint hij gemakkelijk den achterstand. 52- In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat H. F. C. welverdiend wint. Gebr. Francken, die samen den linkerwing vormden, lieten hun oude spel zien. Ook de overigen waren goed. In de v&rdediging viel vooral Remmelts op. VRIENDSCH. WEDSTRIJDEN* U. D.—HAARLEM. 2—1. Regen, en nog eens regen Onder deze omstandigheden moesten do roodbroeken naar Deventer, om daar misschien een ondergeloopen veld te vinden. Gelukkig echter was liet veld droog de ontvangst meer dan harte lijk en spoelde de tegenpartij een fair en aangenaam spel, zoodat deze Kerstdag toch nog prettig verhep. Om twee uur stellen beide elftallen zich onder de leiding van den heer Visser, ten aanschouw© van een vrij talrijk publiek, als volgt op U. D. Ilouwink. Wijnveldt, Costermans, Pluim Sr., v. Groningen, N. N» Hulscher, Van den Berg, Koning, Pluim Jr., Kiewit de Jong. Haarlem Bijleveld, Haak, Schravendijk, Ilout- kooper, Bakker, Smit, Muller, Angenent, Serné, Van Buren. Van Eek. Haarlem, dat dus vijf invallers lelt, heeft het eerst het voordeel van wind en regen mee en doet dan ook de eer ste aanvallen. De Westelijken spelen een veel meer tactisch spel, de Ooste lijken zijn vurig en geven zich veel moer. Haarlem vat den wedstrijd veel te licht op. Mooie trucjes en mooi centerspel zijn herhaaldelijk te aan schouwen, maar goals niet. De linker wing is van heide partijen het gevaar lijkst. Haarlem is sterker, hoewel de snelle U. D.-aanvallen ook niet te on derschatten zijn te meer waar door den aanhoudend vallenden regen het veld op enkele plaatsen zeer glad is. Van Eek en Serné weren zich echter uitstekend. Dan een vlugge I-Iaarlein- oanval, met het 'welbekende sliort- passing en Schravendijk scoort Haar lem's eerste (tevens laatste) punt. (0-1). Nu speelt Haarlem heclemaal een spel van we winnen toch web U. D. echter, aangemoedigd door haar sup porters, valt keer op keer vurig aan. Uit een dier aanvallen weet ze een corner te f&rceeren, en deze, fraai door Hulscher genomen, wordt uitste kend door Pluim Jr. In een doelpunt omgezet. Door dit succes aangemoedigd wor- deu haar aanvallen steeds gevaarlij ker en na even weifelen van Serné sooort Koning de tweedo goal (21). Haarlem begint nu in te zien, dat er gewerkt ippet worden, om de over winning naar huis mede te nemen. Te ver doorgevoerd centerspel en uitste kend verdedigen van Wijnveldt en Costermans verliinderen dit echter. Zoo breekt rust aan met den stand -1. Gauw wordt weer begonnen. Haar lem apeelt nu beter en is dan ook bij na voortdurend de aanvallende partij. Uitstekend verdedigen Wijnveldt es. echter en steeds verhuist de bal weer naar de witblauwe voorhoede, die door haar snelle rennen en goed ge speeld iong-passing steeds gevaarlijk blijft. Serné en Van Eek weten even wel verder scoren ie voorkomen. Vooral de eerste is in prachtconditie. Na een goeden aanval heeft Haarlem beslist pech, als Haak hard tegen Jeu onderkant van de lat scliiet en de bal weer in het veld terug springt. Schra vendijk volgt even later dat voorbeeld. Serné heeft intusschen de U. D.-voor hoede volmaakt in bedwang, zoodat Van Eek slechts verre schoten te be handelen krijgt. De tijd verstrijkt meer en meer en het lukt Haarlem maar niet om gelijk te maken. Keurige voorzetten van Bijleveld, die Oostenbroek uitstekend verving, hebben geen succes. Haak schiet ten derden male tegen den on derkant van de lat. Geen goal Heel U. D. staat soms in het strafschop gebied. Het lukt Haarlem niet, r«m tenminste één pun Lje naar de bollen- stad mee te nemen, en als scheids rechter Visser tijd fluit, hebben de roodbroeken verloren. Gelijk spel had den stand echter beslist beter weerge geven. Van de spelers noem ik bij U. D. Wijnveldt, Costermans (den oud- O. D. O.-speler, iemand met veel ca paciteiten en van wien U. D. nog vee! pleizier kan hebben) en Pluim Jr. Bij Haarlem an de eerste plaats Serné, verder Van Eek en de linker- wing,'-die vooral na half-time uitste kend op dreef was. De overigen speel den laks en beneden hun gewonen vorm. B. V. V.—HAARLEM II. 1-3. Als tegen half drie na een geani meerde discussie besloten wordt, om onder een stortbui deze vriendschap pelijke ontmoeting toch maar te be ginnen, stellen de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter De Haan als volgt op B. V. V. met Spaan, Veldhoven, Germeraa'd, Fus, V. d. Berg, v. Kessel, Stals, Ides, De Vilder, Boeljon, v. Rietschoten. Haarlem met v. Dapperen, Bijleveld, Schraven dijk Jr., Muller, Tekelenburg, Hordijk, Peper, Schravendijk Sr., Maas, Visser, Scholte. Nauwelijks is afgetrapt of Boeljon doet Scholte door snel inloopen vis- schen. Deze voorsprong moedigt B. V. V. aan en vele aanvallen volgen, die echter door pech en slecht scliieten op niets uitloopen. Dan moet er wegens het slechte weer gestopt worden en als weer opnieuw wordt begonnen, zijn de bordjes verhangen. Haarlem II, de kampioen der Reserve 1st© klas, komt nu eerst fanatiek opzetten. Het is weer vooral Bijleveld, die den bal mooi weet op t brengen. Van groot en afstand zendt hij een bijzonder hard schot in en de stand is gelijk (1—1). Hierna verslapt het spel aan beide kanten merkbaar, zoodat van mooi spel en spanning geen sprake is. Wegens de vroeg invallende duister nis wordt spoedig gedraaid. B. V. V. zoowel als Haarlem, spannen zich nu uiterst in om de leiding te krijgen. Dit blijft evenwel voorloopig uit. Bij de witten is vooral de linkervleugel ge vaarlijk, terwijl V. d. Berg goed werk laat zien. Schravendijk Sr. is echter tegen het forsche spel van v. Rietscho ten opgewassen en de achterhoede is safe. Toch weet Haarlem zeer verdiend de leiding te krijgen door een keurig laag schot van Tekelenburg (12). Op en kele uitvallen na is het met het over wicht van Bloemendaal uit. Het elftal wordt zelfs ingesloten. Kort voor tijd verhoogt Schravendijk Jr. de score, zoodat Haarlem II met een verdiende 3—1-overwinning zeer tevreden kan zijn. V. V. C. I—AMBTENAREN V. V., 6-3. Op een bijna onbespeelbaar terrein stellen de Ambtenaren zich voltallig op tegenover 8 V. V. C.'ers. De ambte naren toonen zich dan ook direct de sterkeren en weten dit ook in 2 doel punten uit te drukken, doch wanneer de 9de man V. V. C. komt verster ken, zijn beide partijen vrijwel te gen elkaar opgewassen. Vóór half-time weet de Ambtenaren V. V. nog eenmaal en Concordia twee maal te doelpunten, zoodat de rust in treedt met 3—2 in het voordeel der Ambtenaren. Na de rust is V. V. C., geholpen door den wind, overwegend sterker en haar tegenpartij kan zelfs geen enkele maal de blauw-witte achterhoede pas- seeren. De voortdurende belegering van het Ambtenaren-doel heeft echter genoeg succes, want als de scheids rechter liet einde aankondigt, heeft Concordia met 6—3 gewonnen. HEEMSTEDE II—BERKENRODE, 1-2. Om half 3 laat de heer J. van Ton geren aanvangen. Heemstede komt met 4 spelers uit het 3e elftal, terwijl Berkenrode versterkt is met een spe ler uit Concordia I, uit Delft. Als even gespeeld is, wordt ge staakt voor den regen, en nadat de lucht wat opgeklaard is, wordt beslo ten door 1e spelen, hoewel in plaats van regen een stormwind was geko men, waardoor goed voetbal was bui tengesloten. Gedurig wordt het spel door „out" onderbroken. Beide verdedigingen zijn goed, zoodat de keepers weinig te doen hebben. Eindelijk krijgt P. Pee- perkorn den bal vrij, en met een hard schot voor den wind geeft hij den kee per van H. geen kans, 01. Daarna beleeft bet llerkenrode-doel gevaar lijke momenten, en eenmaal ontkomt hun doel aan een zekere doorkoge- ling, als v. Rooij keihard tegen een eigen speler aanschiet. Rust 01. Na rust heeft Heemstede iets den wind mee, maar de voorhoede ver knoeit te veel door gemis aan com bineeren, terwijl Berkenrode gevaar lijk blijft in zijn uitvallen die gedu rig geleid worden door den Concor- dia-speler Ruisenaars. Als bet Ber- lcenrode-doel een bestorming onder gaat, ontstaat een scrimmage voor doel, v. Rooij krijgt den bal vrij, en schiet in 't hoekje, 11. Heemstede blijft aanvallen, maar bij een uitval geeft Ruisenaars aan v. Gaart, pas seert de backs waarmee hij bijna op een rechte lijn staat en geeft den keeper van Heemstede geen kans, 1—2. Heemstede blijft aanvallen, maar het gelukt niet gelijk te maken, waardoor Berkenrode met 21 wint. H. S. V.A. W. A. (Amsterdam), 2-1. Onder voortdurenden regen vindt deze wedstrijd op den len Kerstdag, onder leiding van den heer A. v. d. Aart plaats. A. W. A. is volledig. H. S. V. telt 1 invaller. De Amsterdam mers spelen het eerst met regen en wind in den rug, doch zijn niettegen staande dit voordeel terstond in de minderheid. Door het buiten spel slaan van eenige rood-witten gaan eenige gemakkelijke kansen verloren. Dan schijnt het eerste doelpunt voor II. S. V. zeker, maar de bal blijft in den modder steken en Dirk schopt een groot gat in de lucht. Eenige uitval len van de A. W. A.'ers hebben even min succes, daar de middenlinie niet te passeeren is, Eindelijk, na 20 minu ten speleus, bezorgt Dirk IL S. V. do leiding, spoedig gevolgd door no. 2 van „Burry". Met 20 voor H. S. V. treedt de rust in. Na een vrij lange pauze wordt we derom begonuen. De spelers zijn allen doorweekt van het water, hetgeen de animo duchtig doet verminderen. De Weerbaarheidsraanrion trachten den achterstand te verkleinen, hetgeen hun kort vóór liet einde gelukt. Wel denkt een ieder de 11. S. V. nog eens te zien scoren, doch de doelpalen ko men tweemaal achtereen A. W. A. te hulp. Spoedig daarop is het tijd en verliezen de Amsterdammers zeer ge flatteerd met 21. Bij A. W. A. viel het spel der achterhoede het meest op; bij H. S. V. blonken Roskam en Snoek uit. HAARLEMSCHE VETERANEN- HAAGSCHE VETERANEN. Op bet 1ste H. F. C.-veld speelden Woensdagmiddag de Haar Lom sclie te gen de llaagscJie veteranen. De Haar lemmers, die bekende oud-sjoelers als W. von Waveren, Van Gogh, Ferf en Koldert in hun elftal hadden, v nen met 42. DAMIAATJES—V. V. O., 3—4. Een Hanrlemsche combinatie onder den naam de Damiaatjes, die verle den jaar iu Velp tegen V. V. O. 22 gelijkspeelde, ontving dien Oostelij- ken tweedeklasser op eersten Kerst dag aan de Spanjaardslaan. Het Haarlemsche elftal bestond uit Scholte (doel)T. Kervel en D. Ker vel (achter) v. d. Heuvel Rijnders, Wackwitz en L. Hartog (midden)R. Peereboom, B. Verwey, P. W. Peere boom, T. Kervel en N. N. (voor). Op een modderveld werd de strijd onder een voortdurenden regen gespeeld. V V. O. noemt dadelijk de leiding, maar N. N. maakt uit een voorzet van rechts gelijk. De Oostelijken vallen evenwel het meest aan en het midden- trio in hun voorhoede doet zelfs in de zen modderjoel nog heel goed werk. Bij de rust leidt V. V. O. met 3—1, daarna wordt hot 41, waarop R, en P. W. Peereboom den achter stand tot 3—4 verkleinen. De Veljoenaren, speciaal hun mid- half en de voorhoede, speelden naar omstandigheden goed en verdienden de overwinning volkomen. Bij de Haarlemmers blonk Ben Verwey uit. ARTISTEN-SPORTCLUB ROB AVER 3—0. Om 10 uur des morgens op len Kerst dag had te Amsterdam de ontmoeting plaats tussclien liet elftal der Rottcr- damsche Bank Verg. en het elftal der Art. Sportclub. Beide partijen gaven goed spel te zien en vooral de doelverdediging van den heer Pisuisse was schitterend. De heeren Van Praag. Sternheim. Poons Jr. en Buys gaven mooi samenspel. Het publiek, dat in ruime mate opgekomen, volgde met belangstelling den strijd. Het resultaat was 30 in het voor deel d'ir artisten. Voetbalnl8nw8. ZWALUWEN-MILITAIR XI. Het Zwaluwer.-elftal, dat Zondag speelt in Den Haag, terrein H. V. V., tegen het Militair Elftal, is als volgt Van nemert. V. Tricht. Toltus, Boutmy, Vort Heyden, Synja, Rappard, Westra, v. Holthe, Fran cken, Japikse, N. Bouvy. IN. a et.) ITALIë—OOSTENRIJK. De Italië—Oostenrijk-wedstrijd, te Turijn gehouden, eindigde in een overwinning voor Oostenrijk met 3-1 IN ENGELAND. In de Engelsche le klasse waren de uitslagen: Manchester United—Olvelsea, 4—1, Woolwich Arsenal—Notss County, 0-6. Derby County—West Brocmwich, 1-2. Manchester C.Tottenham Hotspur 2-2. Bradford CityMiddlesbrough, 10 (gestaakt wegens duisternis). Sunderland—Sheffield Wednesday,' 2-1. Sheffield UnitedNewcastle Uni ted, 2—1. Everton—Blackburn Rovers, 2—1. Oldham Athletic—Liverpool, 0—0. (gestaakt wegens duisternis). UIT DE OFF. MED. VAN DEN N. V. B. Bekercompetilie. Op 29 December zullen gespeeld worden de bekerwedstrijden Tuban tiaV. V. A. en HaarlemDe Spar taan. De Competities. Op 29 December zal gespeeld wor den: Westelijke tweede klasse. Rotterdam: D. V. S.Achilles. Op 1 Januari wordt gespeeld de wes- tel ij ko le klass'ewedstrijd V. O. C.— Velocitas. ONGEREGELDHEDEN TERREIN P. W. ENISCHEDé. De slrafcommissie van den N. V* B., gezien het rapport der onderzoe- kingscoromissie, bestaande uit de hee ren S. Goldewey, A. M. Harterink en Suteringa, gelezen die conclusies, Besluit: de vereeniging P. W. te Enschedé te gelasten de beide eerstvolgende competitie-thuiswedsrijden van het eerste elftal te spelen zonder dat pu bliek (leden en begunstigers der ver eeniging P. W. en der bezoekende vereeniging daarvan uitgezonderd) op hot terrein mag worden toegela ten. PROTEST-COMMISSIE. De protest-commissie van den N. B. vergaderde op 21 December j.l. te den I-Iaag. Afgewezen is o.a. het protest van: F. C. (wedstrijd QuickH. F. C.) Het protest van H. B S. (wedstrijd II. B. S.—Quick) is aangehouden. Schaatsenrijden. DE ELFSTEDENTOCHT. In een Donderdag gehouden verga dering van het centraal bestuur der Elfsteden-Vereer iging is besloten, van heden af de inschrijving voor den de zen winter eventueel te houden Elf stedentocht ope- te stellen. Er zal weer in twee afdeelingen gereden worden in wedstrijd en tocht. Dames mogen alleen aan den tocht deelne men. Stadsnieuws Droevig. Een 23-jarig meisje liep hedenmor gen nabij de brug bij de Infanterie- kazei'.ne pardoes in de Bakenesser- gracht. Voorbijgangers, die toesnelden, wis ten met veel moeite de drenkelinge in bewusteloozen toestand weder op don: wal te brengen, waarna zij naar een in de nabijheid zijnde schilderswerk plaats werd vervoerd. Daar wist Dr. P. W. Peereboom, die in allerijl gewaarschuwd was, de levensgeesten weder op te wekken. Het meisje weigerde echter haar naam te noemen; alleen zeide ze dat i veel verdriet had. Per brancard werd ze naar het Gasthuis gebracht. LOODDIEF OPGESPOORD. De dief van de 20 K.G. lood van een perceel aan de Spaarnwouder- slraat is opgespoord- Men vond hem in de strafgevangenis te Amster dam, waar hij al voor een ander feit was ingesloten. Het lood had A. L. L., de dader, weer bij eenige opkoopers voor 3.verkocht D i e f s t all e t je. Uit een schuurtje in den Veerpol- der zijn vier koperen bellen met ijze ren trekkers weggenomen. SCHERMVEREENIGING „PRO PA- TRIA". Zondagmorgen houdt bovenvermel de vereeniging haar jaarlijkschen on- derlingen kampioenwedstrijd op sa bel. TOONEEL. „DE MEID". Voor een zeer matig bezette zaal gal de N. V. Tooneelvereeniging Dinsdag avond in den schouwburg „De Meid" van Heijermaus. Het twee-bedrijvig tooneelspel oogstte bij deze zijn 94sto opvoering, weer veel succes .niet liet minst door bet zeer goede spel van het Ameterdamsche ensemble. Het grootste doel van dat succes was voor mevr. De BoerVan Rijk. Van „de meid", die 'r mevrouw (van wie ze een faux-pas te weten is gekomen) gevoel loos pijnigt en kwelt, had ze een merkwaardige type van bruut egois me gemaakt. En haar ook in dezen rol beschaafd spel maakte haar sue ces temeer verdiend. Zeer verdienstelijk was ook het spel van Erfmann en mevr. Erfmann-Sas- bach, als Cor de Pauw en z'n vrouw. De bijrollen waren in goede handen en als geheel stond het spel cp een boog DeiL

Haarlem's Dagblad | 1912 | | pagina 6