MIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30 e Jaargang No. 9073 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG 18 JANUARI 19)3 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per'post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.3714 de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cts,; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.— elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zoider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D Y ALT A Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon inierc. 6229. DIT NUMMKK UKsTAA I UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AüLNDA ZONDAG 19 JANUARI. Schouwburg: De zes Prinsesjes, 2 our. De Kroon: Cavalleria Rusticana en Paljas, 8 uur. Brongebouw: Uitvoering „De Post- harmonie", 8 uur. Soc. VereenJging: Biosc. voorstel ling Alberts Frères. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stellingen. Apollo Theater: Bioscoopvoorstel lingen. Gebouw St. Bavo: Smedestraat: Biosc. voorstellingen. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel lingen. Rus'noels. Bloemendaal: Concert, 2 1/2 uur. MAANDAG 20 JANUARI. Schouwburg: De Sphin8 uur. De Kroon: 3o Zalsmar.avond, 8 u. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stel. ingen. Apollo-Theater: Bioscoopvoorstel ling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel- zijn 4 voorgangei's allen afgevaardig- J heeft veel buitenslands gereisd en den waren geweest. Ook Fallières was iemand als Grévy, die altijd maar president van den Senaat, toen hij, thuis zat, zou in dezen tijd als preai- nu zeven jaar geleden, verkozen werd. dent onmogelijk wezen. De civiele lijst van den president derLaut heeft er ten slotte plezier in, republiek is G0U.000 francs benevens j om eens na te gaan wat het Congres, hetzelfde bedrag voor representatie- i waar een president gekozen wordt, kosten, naar onze waarde dus bijna j wel kost. Bedankt de titularis of over- GOO.OOO gulder. totaal. In weerwil van 1 lijdt hij, dan moet alles in der haast die groote bezoldiging zijn er, naastworden in orde gebracht en komen de presidenten die er van wisten te spa-1 kosten niet hooger. dan 18000 k 20000 ren, ook geweest die er nog van hun j francs. Maar is er normale opvolging eigen vermogen bij iubrokkelden. na zeven jaar, dan wordt alles rustig I Thiers Verteerde weinig en hield voorbereid en kost het Congres meer... van zijn tractement over, maar Mac 30.000 francs vergde het voorlaatste en Mahon gaf met ruime hand uit en dit laatste zal wel niet goedkooper moest daardoor in de laatste maand zijn. Het schijnt, dat de verblijven van zijn presidentschap een hypotheek worden ingericht, alsof de leden van nemen op zijn huis in de Rue Belle- 't Congres er hun leven'moeten door brengen. En dat voor een congres, dat twee uur duurt „Natuurlijk is er ook een buffet", voegt hij er ondeugend aan toe, „wie get-commissie ÏOO.UOO francs aan den kan zich een bijeenkomst van parie president toestond voor onderhoud mentsleden zonder buffet voorstellen?" van het Elysée en eerst later is die som I Het bestaat uit twee zalen en is rijk chasse. Weliswaar bedroeg het tracte ment toen nog maar 600.000 francs. Toen Gambetta van die hypotheek hoorde zorgde hij er voor, dat de bud- OM ONS MEEN No. less Fraascie Staatspresidenten. Elders in dit blad, vinden onze le zers, dat Poincaré gekozen is tot pre sident van de Fransche republiek en die benoeming aangenomen heeft Daarin ligt aar leiding om de rij van de Fransche staatspresidenten in de laatste jaren eens na te gaan, waar voor ik de gegevens ontleen aan een artikel van Ernest Laut in het Petit journal ïlluatré van Thiers af tot Fallières toe. Hij begint met een woord over Ver- j sailles, „dat om de zeven jaar voor' één dag een bewogen en rumoerige stad wordt". Voor dien eenen dag is zij niet meer de stad van de geschiede nis, maar die van de politiek. „Daar eindigen en or.tknoopen zich", zegt Laut, „al de kleine, duistere samen spanningen, die door onze politici met het oog op de presidentsverkiezing op touw gezet zijn." Weliswaar is de eerste president Van de Fransche republiek, Adc-lphe Thiers, niet daar gekozen, maar te Bordeaux, doen de algemeene vergade ring bevestigde die benoeming te Ver sailles. Hij werd opgevolgd door den maar schalk de Mac Mahon, die het Elysée bewoonde tot Januari 1879. Als zijn op volger benoemde het Congres Jules Grévy, die na de zevenjarige periode zijn mandaat vernieuwd zag hij werd hij eerste stemming herkozen, maar bracht de tweede zevenjarige pe riode niet ten einde, omdat zijn schoonzoon Wilson bleek te handelen in ridderorden In December 1S37 diende hij zijn ontslag in en voor de vacature kampten twee candidalen de Freycinet en Jules Ferry. Drie dagen lang werden in de algemeene vergadering rumoerige discussies ge- voerd en daar zij het niet eens kon worden over de vraag, wie de beste van de twee was, koos zij een derde, Sadi Carnot. Na een presidentschap van zes jaar viel deze te Lyon door den dolk van een anarchist. Er heérsclite toen groote ontredde- ring in politieke kringen de anar- chistische aanslagen brachten aller- wege ontzetting, zoodat er een krach- tig man aan het hoofd van 't bewind 1 noodig was De keus ging tusschen j Charles Dupuy en Casiniir Périer en viel op der. laatste, maar reeds zes maanden later, in Januari 1895, achtte deze het preside! tschap in de practijk onvereenigbaar met zijn beginselen en nam ontslag. Felix Faure was zijn plaatsvervanger in diens bestuurs periode viel de grrote gebeurtenis van bet Fransch—Russisch verbond. Ruim vier jaar later stierf hij plotseling en werd opgevolgd door Loubet, den eer- J sten senator die verkozen werd, daar voorzien van allerlei eet- en drinkwa ren, waaronder smakelijke wijnen voor de afgevaardigden en minerale wateren voor de meer bejaardeen dus meer bedachtzame senatoren. J. C. P. Stadsnieuws verhoogd tot de 600.000 francs repre sentatiekosten van thans. De gierigheid van Grévy was alge meen bekend, zelfs wordt verzekerd, dat hij zichzelf beloofd had, ieder jaar een huis aan te koopen en zich daar aan ook stipt hield. Carnot was heel anders die gaf met ruime hand uit,' hij gaf vaak groo te partijen en reisde ook, zoodat hij zijn persoonlijk fortuin moest aanspre ken en mevrouw Carnot tot haar in tieme vriendinnen placht to zeggen „het Elysée is cod paleis, waar men zich verveelt eu ruïneert." Casïmii' Périer was te kort in func tie om de weelde te kunnen toon...., vere€n;gjn, waartoe zijn vermogen hem in staat d<? vereenigïiigTÖnderlinge Trouw", zou gesteld hebben. i Mede ontvingen we in dankbaar- Ook Felix Faure gaf meer dan zijn 1 beid als giften in de afgeloopen »it me» ïlS kert, dat hij tei slotte bij een iOtaris vereeniging f 5 en van de Haarlem- te Havre een hypotheek sluiten moest sche Kegelclub 5. Met Loubet keerde de matiging in de Voor het Lighalfonds van mevr. Z. uitgaven op liet Elysée terug, maarÖ.25, van mevr. B. 10.SO. van me- i vrouw L. T. 0.50, van het Haart On- toch gaf hij de 600.000 francs voor re- j dersteunlngsfonds „Algemeen lie- TUBERCULOSE-BESTRIJDING. Men schrijft ons: Op onzen oproep aan de 250 onder scheiden vereenigingen in Haarlem om ons te helpen in den strijd tegen de tuberculose als volksziekie in den kring ..Haarlem en Omstreken", tra- den als lid toe het Gemengd Koor („Onder Ons"; Ned. Banketbakkers- vlj vereeniging, afdeeling Haarlem, en presentatiekosten tot den laatsten cent uit„in de laatste zeven jaar", zegt Laut, „werd de herinnering aan het presidentschap van Grévy menig maal in het geheugen teruggeroepen de deugd der zuinigheid heerschte op nieuw, en or betwist, in bet Elysée." Weliswaar zijn de laatste presiden ten genoodzaakt geweest tot uitgaven, waaraan de vroegcren niet gehouden waren het maken van reizen, zelfs van groote reizen, is thans een noodza kelijkheid, _aan het ambt verbonden. De eerste president Thiers vertoon de zich maar zeidei- builen Parijs die vond, dat hij in het verschrikkelijke jaar (1S7071) genoeg gereisd had, toen hij de tusschenkomst van de Euro- peesche hoven ten gunste van Frank rijk ging vragen. Wanneer hij zich een enkele maal in de provincie ver toonde, geschiedde dat zonder de min ste vertooning en zonder eenïg gevolg. Maar hij liet altijd zijn bed meereizen, een eenvoudig ijzeren ledikant, dat overal moest worden opgezet, waar de president overnachtte. Maarschalk Mac Malion had wel graag willen reizen, maar redevoerin gen boezemden hem afschuw in; om die weisprekerdheid niet te onder gaan bleef hij. thuis. Maar wanneer hij een enkelen lieer reisde was dat met groote pracht, gekleed in zijn maar- schalksuniforrn. Grévy bleef ook liever thuis een maal, in 1880, stemde hij er in toe om een dijk te gaan inwijden te Cher bourg, maar anders sloeg hij alle uit- noodigingen af en reisde alleen naar zijn geboorteland, de Jura. Sadi Carnot was dus de eerste presi dent, die veel reisde, elk jaar maakte hij tochten door de Fransche provin ciën en het is op een van die reizen, dat hij vermoord werd. Maar had Car not alleen in Frankrijk uitstapjes ge- maakt, met Felix Faure begon het rei zen in 't buitenland. Destijds is zelfs de vraag opgeworpen, of de president van de republiek den Franschen bo dem wel verlaten mocht, maar Faure bleef er bij en Loubet heeft hem'nader- hand nog overtroffen. Ook Fallières! lang" f 5, en de afrekening der 1-cls.- vercen. „Door kleintjes groot" 4700 centen. Statutenwijziging. De Staatscourant van heden bevat de goedgekeurde statutenwijzigingen van de N. V. Haarlemsche Bouwmate- ri a km hand el alhier. f30 verloren. Vrijdagmiddag kwam een jongetje huilende op het Postkantoor verkla ren. dat hij van het even te voren aan de afdeeling Postwissels terug ont vangen geld drie briefjes van tien gulden vermiste. Thuis was hij tot de ontdekking ge- komenv hij had na ontvangst het geld dadelijk in zijn zak gestoken, zoide hij, maar zeer waarschijnlijk was het er dus naast gevallen. Daar op het Postkantoor niets was gevonden, althans de portier en geen der ambtenaren wist iets daarvan, is het zeer waarschijnlijk dat de knaap het geld buiten verloren heeft. Wij melden dit nu in de hoop, dal de eerlijke vinder, zoo hij dit nog niet gedaan heelt, het gel' ten pol i- tiebureele zal deponeeren, waarop de ki.aap zijn laatste i.oop tot terugver- krijgen gevestigd heeft. Ned. Reis vereeniging. De afd. Haarlem houdt dezer da gen haar jaarvergadering. In deze bijeenkomst zulten de jaar verslagen worden uitgebracht, en heeft tevens de benoeming van afge vaardigden naar de algem. vergade ring plaas, evenals eene bestuursver kiezing. Aan de beurt van aftreden zijn me vrouw Mesv. d. Bosch, en de hoeren Bremer en He ij blok. Na afloop der vergadering heeft evenals de vorige maal een gezellige bijeenkomst plaats. Verschillende leden hebben tol het welslagen daarvan hun medewerking toegezegd. WEDUWENZORG. Men schrijft ons: Vrijdagavond vergaderde in de Ko renbeurs de afdeeling Haarlem van de vereeniging van gepensioneerde en gegageerde militairen vóór de wet j van 1909, onder leiding van haar voorzitter, den heer J. 11. Schat. Bij de opening wenschte de voorzitter de vereeniging en in het bijzonder de af deeling geluk bij de intrede van het nieuwe vereenigingsjaar. Hij hoopte dat het de leden en hunne gezinnen in allen deele wel moge gaan. In hel bijzonder kon hij zich aansluiten bij I de heilwenschen van het huofdbe- i stuur voor allen, maar in de eerste I plaats voor hen die blijken gaven de vereeniging welgezind te zijn. Bestuur en leden zien met groote dankbaar- i heid tot H.H. M.M. onze beide Vorstin nen op, omdat beiden ons moeilijk werk stoffelijk en zedelijk steunden. Onze Regeering heil voor den eersten stap voor ons in goede richting ge daan, in de eerste plaats Z Exc. den Minister van Koloniën. Heil ook ons Parlement, waarop ook onze hoop is gevestigd. Onze beschermers en dona teurs hooggeplaatsten, rijken zoo wel als eenvoudigen in den lande die ons krachtig steunden. Voorgesteld werd een verzoek te richten tot de militaire autoriteiten tot het plaatsen van schalen bij de tractementsbetalingen De tegenwoor dige officieren, onderofficieren en soldaten zullen zeker wel iets willen afzonderen voor de weduwen en wee zen van hen, die den stoot gaven en hun krachten hebben verleend tot het tot stand komen van weduwenpensi- oenen en wier weduwen nu daarvan zijn uitgesloten. Verder werd bespro ken de vereeniging weder open te stellen voor gegagccrden en gepensio neerden. die na hun pensioneering nog huwen, Dit voorstel vond geen bijval, omdat het in strijd was met het doel, bij de oprichting beoogd en ook in strijd met de statuten. De voorzitter zeide, dat het Hoofd bestuur bestond uit mannen als hier, die een gewone dagtaak hebben te vervullen eu toch al hun nog be schikbaren tijd opofferen voor den bloei der vereeniging, zoodat het moeilijk is hier te oordeelen over het medewerken. De redactie zal worden verzocht nota te nemen van de mede- deelingen van den heer Bijl. Bij de rondvraag deelde de heer Kreuger mede, dat hij met leedwe zen de uiting der redactie had gele zen op bladzijde 4 in het maandblad, waar het leden betreft, d.e niets doen voor de vereeniging, dan hunne con tributie betalen en daardoor denken aan hunne verplichtingen te hebben voldaan. Deze leden, zegt de redac tie, moeten óf wel minder hersens hebben, dan een middelmatige gar naal óf egoïst zijn tot het onbegrijpe lijke. Spreker ontzegde den redacteur het recht, zoo te schrijven De voorzitter meende, dat de schrij ver na een moeilijken dag en in slechte luim deze ontboezeming had geuit. Men moet niet te letterlijk le zen zooals het er staat, maar de aan porrende bedoeling begrijpen Meent niet dat de vereeniging is om uw leven te verzekeren tot een bedrag als is en kan worden uitgekeerd voor de te betalen contributie. Neen, er moet worden gewerkt. Er zijn rijke en liefderijke ingezetenen die wel willen steunen, als het gevraagd wordt. Spr. herdacht met groote dankbaarheid haar, dae in het afgeloopen jaar door tusschenkomst eener miltaire autori teit buitengewone bijdragen zond. Tot het maken van propaganda voor de afd. werd aan het besiuur toege voegd als commissaris de heer Kreu ger. Daarna werd de vergadering onder dankzegging voor de opkomst geslo ten. J. H. van Oijen. Gisterenmiddag is de heer J. H. van Oijen, directeur van liet Slachthuis, in den leeftijd van 58 jaar overle den. Om 12 uur had zijn zoon, die ad junct-directeur van het Slachthuis is, den heer Van Oijen op het ter rein gezien en na dit tijdstip -had een der ambtenaren nog een onderhoud met den Directeur in diens bureau. Toen zijn zoon om half een ging zien. of zijn vader nog niet kwam koffie drinken. kon hij de deur maar hal verwege openkrijgen. De adjunct-di recteur vond zijn vader bewusteloos achter de deur op den grond liggen. Dc heer Van Oijen is dus, vermoede- lijk terwijl hij naar zijn woning wil de gaan, in elkaar gezakt. Dc heer Van Oijen leed aan een chronische nierziekte en dit gevoegd hij het feit, dat hij in den laatsten tijd veel van zijn krachten, in den dienst van liet Slachthuis had ge vergd, heeft een slechten invloed op het hart gehad. Dr. Merens bood hulp, maar het mocht niet baten. Te half twee onge veer overleed dc heer Van Oijen. De heer Johann Herman van Oijen werd 9 Januari 1855 te Dordrecht ge- horen. Hij bezocht de Rijksveeartse nijschool te Utrecht en ontving in "1877 zijn aanstelling ais veearts. Na een jaar als assistent van den Direc teur der Veeartsenij-scliool werkzaam te zijn geweest, werd hij op 1 April 188U ie Haarlem aangesteld als keur meester van het slachtvee, enz. liïj vestigde zich hier ook als ge diplomeerd veearts. Bij zijn drukke practijk voegde zich nog op 1 Juli 1895 het Directeurschap der Haar lemsche Tramwegmaatschappij, wel ke functie hij tot 1 September 19U6 bleef bekieeden. Als directeur dor Paardentram heeft hij een succesvol beheer ge voerd. Door de zuinige exploitatie, bracht hij deze maaisch. tot meerde ren bloei. Commissarissen erkenden dit bij zijn aftreden door de aanbie ding van een huldeblijk. Up 16 November 1900 werd de heer Van Oijen benoemd tot Directeur van het Slachthuis, dut er toen nog niet was, maar waarvan hij de opricn- ting met den heer Jacques Leijh voor bereidde. Samen maakten zij hiervoor een studiereis naar Duitschland. De hee- ren Van Oijen eu Leijh hebben de ge- scliiedenis van de Oprichting van het slachthuis te boek gesteld. Op 1 Januari 1967 werd het Slacht huis geopend. De heer Van Oijen heeft met veel ijver en energie het beheer gevoerd, wat geen gemakke lijke taak was bij een instelling, die de sympathie harer klanten: de sla gers, uitteraard niet bezat. Door zijn tactvol optreden heeft de heer Van Oijen echter de meening weten te be- invloeden ten gunste van het Slacht huis. De gemeente heeft dan ook veel aan dezen verdienstelijken hoofdamb tenaar te danken. De heer Van Oijen maakte deel uit van het college van commissarissen van de Commissie voor de spijsuxt- deeling aan behoeftigen. De teraardebestelling van het stof felijk overschot heeft Dinsdagmorgen om half 12 plaats op de begraafplaats aan den Scholerweg. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, op Dinsdag 21 Januari 1913, des na middags van 1—2 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Dorische Toccata, J. S. Bach, 2. Fantasia und Fuge, Joh. Gottlob Schneider (17801864). 3a. Elevazione, b. Offertorio, Do- menico ZipolL 4. Sonate, Felix Borowska. a. Allegro ma non troppo. b. Andante. c. Allegro con fuoco. 5. Ases Tod, Edv. Grieg. In het ongereede geraakt. Gistermorgen half twaalf zakte op den Kampersingel, hoek Kleine Hout weg. een veegmachine van de ge meente-reiniging in elkaar. Er bleef haast geen spaak in de wielen en de ze bleken geheel vergaan. Met het op ruimen van de sneeuwlagen kwam dit zeer ongelegen. Tc. 3 uur 's middags haalde men de overblijfselen weg. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. DE SCHOOLQUAESTIE. We ontvangen een afschrift van het volgende request: Aan den Raad der gemeente Bloemendaal. Geven met verschuldigden eerbied te kennen Ondergeteekenden, allen ouders van kinderen, die dc gemeente-school (hoofd de heer A. IJzerman) bezoeken en naar de nieuw te bouwen school van U. L. O. of M. U. L. O. over gaan dat requestranten dankbaar zijn voor het door Uw raad genomen be sluit tot oprichting van een school voor uitgebreid of meer uitgebreid lager onderwijs in de gemeente: dat requestranten echter met te leurstelling hebben kennis genomen van Uw besluit genoemde school te doen bouwen op ecu door de gemeen te aangekocht stuk grond gelegen in Kweekduin dat toch de overgroote meerderheid der kinderen, die als aanstaande leer lingen der (M.) U. L. O. school in aanmerking komen, op verren af stand daar vandaan wonen, zoodat hel bezoeken dier school op die plek groote bezwaren zal opleveren en vele ouders zal nopen de kinderen elders te zenden, temeor waar vanuit het oostelijk deel der gemeente Bloemen daal geen tram of ander publiek ver voermiddel daarheen voert, afgeschei den nog van de bezwaren aan het trammen door schoolgaande kinderen verbonden dat het toch gerekend mag worden vast te staan dat in het oostelijk deel der gemeente verreweg de meeste be hoefte bestaat aan U. L. O. of M. U. L. O. onderwijs en dit niet gezegd kan worden momenteel in Overveen het geval te zijn dat immers volgens betrouwbare ons verschafte gegevens liet percen tage der kinderen, die thans gezegde gemeente-school bezoeken en over zullen gaan naar de (M.) U. L. o. sciiool (totaal ongeveer 125), bedraagt, naar wat betreft: o. de wijk omtrek Schoollaan, Duin en Daal, Aleerenbergseheweg 46 b. de wijk omtrek Duinlustpark 19%, c. de wijk omtrek Ilartenlust 27 d. Overveen 8 dat. requestranten het dan ook in hooge mate zouden vvaavdeeren wan neer een ander stuk grond door Uw raad voor (M.) U. L. O. school be stemd werd dat veel gunstiger gelegen gronden voor het bouwen der school beschik baar zijn, te weten le. liet indertijd door Uw raad voor dit doel aaugewezen terrein in Har- teniust (ten opzichte waarvan thans door de rechthebbenden geen ezikel bezwaar meer wordt in den weg ge legd met betrekking tot het bouwen eener school aldaar); 2e. twee aaneeiigrcnzende terrei nen aan den Kinheimweg, te zamen groot 2500 M. 3e. een terrein, groot 5700 M., gele gen in de onmiddellijke nabijheid van liet Bloemendaalsche bosch (aan de Korte Laan) omtrent welk terrein de eerst-ondergeteekende alle inlichtin gen kan verschaffen. Redenen waarom requestranten liet thans daarvoor gekochte voor U. L. O. of M. U. L. O. schooi te be stemmen. Bloemendaal, 16 Januari 1913. 't Welk doende, enz. (get) Mr. JOOST DE GP.AAFF. Dr. A. BENDERS. Dr. S. 11. BHONGERSMA. Dr. J. DEKKER. J. C. DE WIJS. P. F. BULTEKS. Bovenstaand request, dat Maandag* middag wordt ingediend, ligt van he den lot Maandagmorgen elf uur ter ■teekening in liet sigarenmagazijn van den heer P. C. Akkerman, Bloe men daalsche weg 49. Gevonden eu terug te bekomen bij Mej. Begier, Saenredamstraat no. 45 zwart, een zilveren broche; bij den makelaar Overakker, een bruin bontjeaan den politiepost te lilce- mendaal, een bel en twee verschillen de kinderliandschoentjosbij Pïët, üerekheydestraat 1, te Haarlem, een pluim van een paardentuig bij H. Sclioo, Parkweg 5, te Bloemendaal, een hondenzweep bij den heer C. J. Laan, villa „Duinhof', Bloemend fa I, een slede; bij G. Dahlman, Zijlweg t>6, te Overveen, een boa bij den tuin man van Buiteutwist, een ledige por- temonnaieaan bet bureau van po litie te Overveen, eeri autosleutelbij Zwiersen, Rollandspad 11, te Over veen, een vulpenhouder; bij H. G. de Rooij. Rollandspad 45, te Overveen, een broche. OVERVEEN. De schieter ij in de duinen. De jachtopziener De Veer, die om- langs door een strooper in de duinen in het been werd geschoten, is Vrij dag door den rechter-commiasaris te zijnen huize gehoord geworden. BEVERWIJK. De Kamerverkiezing. Gisterenavond is er in Hotel „Kern nemer land" een langdurige vergade ring gehouden van de Centrale Vrij zinnige Kiesvereeniging in het kies district Beverwijk, in welke vergade ring 15 vereenigingen waren verte genwoordigd. Besloten werd de volgende namen op het viertal te plaatsen: Prof. Eerd- mans, te Leiden, J. Korthals Altes, 10 Zandvoort, Mr. L. N. Roodenburch, Den Haag, en Herman Snijders, te Middelburg. Naar de „Telegraaf' nog verneemt, zal in dit district een vrijzinnig-demo craat worden gesteld. Als candidaat wordt genoemd mr. L. N. Rooden burch, te 's-Graveuhage. Hit het opgemaak'- viertal ziet men, dat dit nog niet zeker is. HEEMSTEDE. Bij de Donderdag alhier plaats ge- bad hebbende verkiezing voor drie notabelen, zijn do heeren Dr. M. Co lenbrander, Joh. v. d. Berg, en M- Tïbboel weder herkozen. Een jonge zwerver. Hier is zwervende aangetroffen de minderjarige P. S. Door de zorg dc-r politie is hij, naar de ouderlijke wo ning te Zijpe overgebracht.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1