NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang No. 9084 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VBIJDAG 31 JANUABI 18<3 A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: Vnnr Hnnripm PER °R!E MAANDEN: - 9n Varl 1—5 reSeIs 50 cts*l iedere re2eI ™eer 10 Cts. Buiten het Arrondissement voor Maariem '-(J Haarlem van 1--5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. P g gemeente) Af Advertenliën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels. 25 Cts. Der Dlaatsin»* Franco per post door Nederland„1.65 50 Cts. voor 3 plaatsingln contant. P piaats,n-' Afzonderlijke nummers0.02H V W f s x Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H X/f Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de °J"streken en franco per post 0.45 Iatereommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourcns Costër. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaame 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 1 FEBRUARI. Schouwburg: In rok. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor etellingen. Apollo-Theater: Bi©* coopvoorstel- lingen. Geb. St. Bavo, Smedestr.: Bioscoop voorstelling.' Stadsnieuws LASTIGE REIZIGERS. Donderdagmiddag bevonden zich in do stoomtram Haarlem—Alkmaar, di© 4 uur 30 uit Haarlem vertrekt., eenige infanteristen, die met groot verlof huis toe keerden. Eenigen van hen, die wat te veel aan Bacchus geofferd hadden, waren nog al luidruchtig, tot ongerief voor hunne medereizigers, waarom de conducteur hun verzocht, den gen ie verlaten. ïoen daaraan geen gevolg gegeven werd, zette men hen eruit, tot hunne groote verontwaardi ging. Ze koelden hun woede toen_ op de ruiten van den wagen. Eén van hen ging met straatkeien te werk, die ge lukkig hun doel niet trollen, terwijl de tram haar weg vervolgde. EMIEL IIULLEBROECK. Donderdagavond heeft deze Vla ming nu onder de concorl-dLreeti© van Max van Gelder weer een lie- derenavond in de Kroon gegeven. En ook nu was zijn succes groot! Niettegenstaande do vrij hoog© Toe gangsprijzen was de Kroonzaal-goed •bezet. 't Was een avond van luim, ernst en vro'Oiijklheid. De toelichting van Ylaamscto leven en leute werd door de aanwezigen met belangstelling aangehoord. Na elk der gezongen liedjes toon den de hoorders hun dankbaarheid door een luid applaus. Vooral 't lied van „De Gilde viert" sloeg in. Uit volle borst zong ihet pu bliek 't refrein mede. Ook nu weer leerde Hullebroeck. de aanwezigen liedjes zingen, o.a. van „de Dikke Dahlia" en Tineken van Beule. Het speet zeker alle aanwezigen, dat de zanger-componist ten slotte z n laatste nummertje a tui kondigde. Men had nog wel een uurtje zoo willen doorgaan! Door eeu applaus dat veel van een o\atie had, word Hullebroeck nog verleid een extra nummertje te zingen. De Vlaming werd gehuldigd met een bloemstuk. Om aan drank te komen. De politie heeft uitgevonden, wie de man was, die dezer dagen bij een café houder een flesch water voor een flesch jenever verwisselde. Tegen den man, T. T., is proces-verbaal opgemaakt. Gratis Bro od en Koffie. Aan de heden gehouden uitdeel ing van brood on koffie van den Nederl. Christ. Geheelonthoudors Bond (Rid derstraat 24) namen deel 421 personen. Gedurende de maand Januari zijn er uitgereikt 97S1 porties, te weten 8614 aan kinderen en 1167 aan volwasse nen. Dinsdag 28 Januari was liet weder de Haarlemscho brood- en meelfabriek die do kinderen en volwassenen ver raste mot 600 fijn-geboterde krenten- sloffcn. Dat dit oen tractatie was, laat zich begrijpen. Men had de vreug de op de gezichten der ldnderen moe ten zien over een dergelijk ontbijt krentenbrood met boter inplaats van droog kropbrood 1 Twee maal ontving de Commissie bezoek van een gemeenteraadslid, en wel van de heeren Nagtzaam en Dr. ■De Jong, dus de twee nieuwe leden van onzen Raad. Deze belangstelling in de armen onzer gomeente kan niet anders dan gewaardeerd worden. Gaarne maken wij nog opmerkzaam dat de penningmeester der Commissie is Mr. 1. C. L. Vlaanderen, Schoter- Bingel 153. Krijgsraad te Haarlem. Heden werden in den krijgsraad uit gesproken de vonnissen tegen een milicien-soldaat van liet 10de regiment infanterie, in garnizoen te Haarlem, wegens eerste desertie, ver oordeeld tot acht dagen militaire ile-j tentie een milicien-soldaat van het 7de regiment infanterie, in garnizoen te Amsterdam, wegens eerste desertie, veroordeeld tot zes maanden militaire .detentie. VEREENIGING „TOT STEUN In tegenwoordigheid van enkele be langstellenden had Woensdagavond de algemeen© vergadering plaats van de afd. Haarlem dor Ver. Tot Steun. Uit. bet verslag van de secretaresse bleek, dat de afdeeling de zorg ba l over 38 verpleegden, tegen 28 in hot vorige jaar. Vooral van de kinderen, die op jeugdigen leeftijd aan de er- eeniging worden toevertrouwd, wordt veel verwacht; zij die bij hun aan komst al ouder zijn geven dikwijls voel teleurstelling, doordat ze al zoo veel slechts in bet leven niet ais slecht hebben leeren bc-schonwen. Toch zijn er onder ben ook wier toe komst met vertrouwen tegemoet ge zien wordt; gesterkt tegen veel verlei ding en vol goeden moed, gaan zij het moeilijke leven in. Het. aantal leden steeg van 190 tot 218, dat der begunstigers van 103 tot 109. Uit het finanlieel verslag bleek, dat de uitgaven nog altijd de inkomsten overtreffen. Kan het bestuur dus tevreden zijn, wat den kinderen betreft, en is er re den moreeten en financieelon steun van veten in onze stad dankbaar te berdenken, tooh is het niet voldaan. Er is meer geldelijke steun noodig zal de afdeeling niet gedwongen zijn op alle aanvragen te antwoorden met „geen geld.' Een beroep wordt dus gedaan op allen, die voelen voor dit werk der vrijzinnig godsdiens li gen ten behoeve van het verwaarloosde kind. Jacob vanLennep. De Haarl. Tooneelver. Jacob van Lennep geeft de volgende week haar jaarlijksGh Bal-Masqué waarvoor 'we derom fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Brandje. Gisterenavond omstreeks half 11, toen de zaak gesloten was, heeft er een begin van brand plaats gehad in de schilderswerkplaats van den lieer N. 1-1., Klein Heiligland 19, doordat een rol behangsel aa.i het smeulen was ge- •aakt. De agent Van der S., verbrijzel de een ruit en kwam zoo binnen en doofde de vlammen met een paai- em mers water. Liedjeszangers. Pi oces-\ ei baal is opgemaakt tegen de liedjeszangers K. F. B. en W. A. N., de eerste zonder vaste woonplaats, de laatste te Amsterdam woonachtig. geant le klasse J. Spronk, worden van 1 Februari a.s. tot en met 31 De cember gedetacheerd aan de Normaal Schietschool te 's-Gravenhage, tot het volgen van een gymnastiek-, scherm en zwemcursus. H. MOLENAAR. Men schrijft ons Den lsten Maart van dit jaar zal H. Molenaar, de kleinste der beide portiers van ons spoorwegstation, den dienst met pensioen verlaten, om van een welverdiende rust te genieten. Veertig jaren beeft hij dan de H. IJ S M., maar ook het publiek, gediend. Want een portier op een spoorweg station als het onze, waar treinen in vier verschillende richtingen komen en gaan, is een vraagbaak voor allen. Dat Molenaar in dit veertig jaren dus nuttig werkzaam is geweest, zal niemand betwijfelen, al zullen dun ook zijn' goede wenken een niet al te blij vonden Indruk hebben gemaakt op degenen, die er van profiteerden. Al den tijd van zijn dienstjaren heeft hij in Haarlem doorgebracht. In dien tijd heeft hij het station groot zien worden. Molenaar heeft heel wat vorando- ringen gezien en heel wat menschsn leeren kennen. Hij vei'tel de„Als je zo zoo eiken dag ziet, ga je, zonder het te willen, belang stelten in je klanten. Van de tegenwoordige abon- né's kan ik er niet zoo veel meer. Er komen er te veel en in dat groote sta tion, dat wij nu hebben, loopen ze niet meer zoo in het oog. Maar vroe ger, op liet- oude station, waar je ze allemaal bij elkander had op dat smalle perron, nu, daar kende je zo wel. Er zijn ei* in dien lijd heel wat heengegaan, van die ik vroeger ken de." En zoo komt er dus ook een eind aan dit werkzame leven. Molenaar gaat rusten. En al zal hij niet meer zijn „Voor Arasterdam", „voor Over- veen en Zandvoort", en „Leiden, Den Haag en Rotterdam" kunnen uitgal men", hij zal dan toch de aangename j herinnering bewaren aan het goede, dat hij daarmede voor zijn medebur gers gedaan heeft. De schenking aan 't Gemeente museum. Nader vernemen we, dat tot de schenking van de 113 schilderijen, aquarellen, teekeningen en etsen, dooi den heer J. Krol Kzn. aan ons schil derijen-museum gedaan, o. m. de vol gende kunstwerken behooren: Jozef Israels: „De blinde" (een der mooiste aquarellen uil den besten tijd van den schilder): Izaak Israels: „Op de rust- bankv. Klinkenberg, „Stadsgezicht'" (een der mooiste kunstwerken van dezen artist), A. L. Koster: „Holle weg in Limburg" (aquarel), Krabbé: .hu zaar", H. W. Mesdag: „Voor 't onwe- der" (aquarel), D. de Vries—Lam: „Winterdag te Enkhuizen", G. J. Veldheer: „Dorpsbuurtje" (ets), C. A. v. d. Willigen: „Rhododendrons" (aquarellen), C. A. v. Waning: aqua rel, J. H. Weissenbruch: „Land schap" (aquarel), W. de Zwart: „Spin nend vrouwtje", S. MesdagVan Hou ten: „Nacht op de Veluwe" (aquarel), J. II. van Mastenbroek: „Zalmvis- schers bij Woudrichem", Nalcke: „Aan het Renkumsche veer", David Oijen: „Jn het atelier" (schilderij). F. G. W. Óldewell: „Achterbuurt" (aquarel), L. Apol: „Win tergezicht", Akkeringa: „Balffe", Blommers: „Binnenhuis" (schilderij), Chr. Bisschop: „Hindéloo- pensche bruid" (een eerste klas aqua rel), Th. de Bock: „Volle zomer" (schilderij), Mej. Bosscha: „Rustuur- tje" (penteekening), Mevr. Baukema Philips: „Distels" (penteekening), W. C. Rip: „Riviergezicht" (aquarel), Wil lem Roélofs: „Paddestoelen" (aqua rel), E. F. D. Schaap, aquarel, J. P. A. Stroehei, aquarel, F. II. L. Smissaert: „I-Iyacinthenveld" (aquarel), H. J. Scholten: „Groote zaal van 't stadhuis te I-Iaarlem", Breitenstein: „Land schap" (aquarel), Bresman: „In 't schemeruur" (krijtleckiening), Prof. Dake: „Biddende Non" (krijtteeke- ning), Eerelman: „Landschap" (aqua rel), Gabriiil: „Landschap" (aquarel), Hijner: „Meisjeskopje", Henkes: „Haar tocht spoedt ten einde". Bij deze kunstwerken zijn vele waardevolle. Eenige daarvan hebben zeker een waarde van 5000, vele zijn te taxeeren op een som van 1000. Het ligt in 't voornemen, om voor de afdeeling „moderne kunst" in het nieuwe museum een afzonderlijke zaal te reserveeren. EEN ONGELUK ZIT IN EEN KLEIN HOEKJE. Hedenmorgen omstreeks 11 uur kwam Betje Vermeer, dienstbode bij den heer G. Nielen, Zijlstraat 43. bloe dende den winkel binnenloopen on der den uitroep: „Ik ben gestoken". Bij nader onderzoek bleek echter, dat het dienstmeisje, dat op de Nas- eauluan kleedjes geklopt had, bij het naar huis „vliegen" pardoes legen den uitdragersknecht Wijkhuizen, die met eenige messen in de liand, uit het verkooplokaal der makelaars Sarlet kwam, was aangeloopen. Ze liep ongelukkigerwijs in de messen en bekwam een ernstige won de in de zijde onder den rechterarm. Dr. Buckmann, spoedig aanwezig, achtte de overbrenging van het meis je per rijtuig naar haar woning op het Protoriaplein te Schoten, noodza kelijk. D© nieuwe tram. Hedenmorgen is men met de eerste toebereidselen voor het maken der bovenleiding voor de nieuwe electri- sche tram op de Dreef beginnen. De ijzeren masten zijn daar aangeko men. UITGESTELD. Donderdagavond zou de Ned. Chr. Geh.-onth. Bond te Spaarndam een propaganda-verg adoring houden. Een aantal leden van den Bond zouden per rijtuig en anderen te voet optrekken, om do onthoudersvaan te Spaarndam to ln-engen, maar ter elfder ure kwam het bericht van éen der stalhouders, dat hij, wegens het gevaar door de gladheid van den weg, den tocht niet durfde te aanvaarden. De weg was zoo glad als een 'spiegel. Goede raad was duur en waar de tocht per as gevaar lijk was, is de weg dit óók voor voet gangers. Tot groot leedwezen van al len moest de vergadering worden uit gesteld. Com missie C. tot wering, van schoolverzuim. De heer W. A. J. van de Kamp, die sedert geruimen tijd voorzitter van1 bovengemelde Commissie is, heeft te kennen gegeven, bij de periodieke af treding, die binnen korten tijd plaats rnocl liebbeu, niet meer in aanmerking te willen komen voor een herbenoe ming. Bal van Ma r t i n. Het jaarlijksche feest voor de kleinen is weer in aar.tocht. Dagen te voren verheugen zij zich reeds in deze dans partij, welke blijkens het ons toegezon den programma een 14 nummers be vat, waaronder twee intermezzo's „Ballet uit de Sprookjeswereld", en „Pierrots en Pierrettes". Benoemd. De heer J. H. Peper, te Haalem, is benoemd bij het openbaar onderwijs te Amsterdam. DE EERSTE NEDERLANDSCHE WINKELWEEK. In een dezer dagen gehouden verga dering van het departement Leeuwar den van de Maatschappij van Nij verheid, heeft de heer J. C. Peere boom, lid van het hoofdbestuur dezer Maatschappij, een voordracht gehou den over de eerste Nederland- sche winkelweek, in den zomer van 1911 te Haarlem gehouden. Men heeft het plan, dezen zomer een Nederlandsche winkelweek te houden, ter gelegenheid van de fees ten van Plan 1913. Op de rede van den heer Peereboom volgde eenige gedachtewisseling. Uit de Rechtszaal Vaneen bedelaar. Donderdag verscheen voor de edel achtbare heeren een oude, ©enigszins gebogen man. Zijn haren waren reeds grijs, en zijn gehoor niet meer best. 1-Iij ihad gebedeld, de arme stumperd. Vroeger, ja vroeger, en hij leefde een oogonblik op hij die gedachte, 'had hij gevaren op do binnenwateren, heel Nederland door. Maar nu kon hij dat werk niet meer doen, masten niet ineer strijken, het dek niet moer zwabberen, lliet roer niet meer hanteeren, en zoo was hij. bot den bedelstaf gekomen. De Subst.-Off. van Justitie vroeg 12 dagen hechtenis. Heb je het gehoord, wat de offi cier vraagt, vroeg de President aan beklaagde? En een ontkennend hoofdschudden was toet eenige antwoord. Nu, dan zal ik toot j© zeggen, .»or- nam de President. De Officier vraagt 12 dagen hechtenis, of wil je liever worden opgezonden? Neen, edelachtbare heeren, iie- ver niet, klonk het toeel gemoedelijke antwoord. Maar wat ga je dan doen, vroeg de President. Werken, il» kan nog wel zoo'n beetje werken, als straks liet voor jaar komt. Maar. dat duurt nog lang. Nu, begin April, wordt liet al goed voor me, dan kan ik wel wat werk vinden, Maar 't is nog geen April, wil je daD eenige maanden worden opge zonden, was nu president's vraag. Als *t u blieft, heeren, klonk het antwoord, waarna de oude baas werd weggevoerd naar beneden, naar de cel. Toch kwam het ons voor, dat de hardlioorige bokaagde do laatste vraag niet goed begreep, en dat hij, de oude schipper, meer haakt naar vrijheid dan naar opzending. Ook scheen het ons toe. dat de Rechtbank eveneens den indruk kreeg dat toet laatste „Als 't u blieft, hoe ren," meer een los weggsproken ge zegde was dan een antwoord op de vraag. De volgende week, Donderdag, wan neer de. uitspraak valt, zullen we dit wel nader vernemen. En is het vonnis inderdaad slechts 12 dagen, welnu dan hopen wij voor den ouden, gemoedelijken schipper, dat ihij, in de maatschappij terugge keerd, steun zal vinden bij vele men- sohenvrienden, opdat hij verder op zijn -ouden dag .behoed mag worden voor hechtenisstraffen en opzending. Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij L. Sabelïs, Brouwersstraat 114, een notitieboekje P. v. Delden, Potgie terstraat 26, een scheurkalenderP. J. Klaassen, P ai tento ren vest 128, een khiderwantje Bureau van politie, een ring met sleutels J. Konings, Bal juwslaan 22, een rijwielpontp II. Oderkerk, Oiar jestraat 103, een lorg net in étui M. Langenhuizen, Spaam- wouderstraat 100, een knipmes L. v. d. Kurnp, Wouwermanstraat 23 rood, een haarkam Bureau van politie, een sleutelJ. Smits, Heerensingel 45 rd., een sigarenkoker. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Leelijkeval. De muziekonderwijzer V. te Hoofd dorp, die Woensdagavond per motir- rijwiel de Aaismeerdenveg passeerde, geraakte met zijn motorrijwiel in één dér langs den weg gc-legen diepe spo ren. Ilij maakte een ernstigen val over den weg, maar kwam er betrekkelijk goed af. Hij bekwam slechts een paar bloedende hoofdwonden, terwijl hij verder geen kneuzingen opliep, maar slechts z'n kleeren ger.avend werden. Zijn motorfiets moest toij hij ten e- woner deponoeren om daarna 'oo- pende zijn weg huiswaarts te vervol gen. Gladheidder we gen. Tengevolge de gladheid der wegen zag men Donderdagmorgen beursbe zoekers naar Hoofddorp komen op de schaats, 'heigeen op de spiegelgladde wegen heel goed ging. Te N.-Vennep deden enkele post boden tounne bestelling op de schaats, daar het per rijwiel of te voet niet om te doen was. In hotel de Landbouw te Hoofddorp trad gisterenavond in een druk be zochte vergadering voor de Veveeni- gjng van Jong-Liber aten op de heer I. II. J. Vos, arts te Amsterdam, met het onderwerp „Wat zal de toekomst brengen Als debater gaf zich op de heer Ro- drigues, uit Amsterdam, candidaat dor S. D. A. P. in dit district, HEEMSTEDE. Ongevallen. Ook in deze gomeente heeft men het zeer te kwaad geluid met de gladheid van de wegen. Velen zagen wij met do straalsleenc-n konnis maken, de één ernstig, de ander minder beduidend. Mejuffrouw Van II., wonende aan <1© Bleekersvaart, kwam zóó ongelukkig te vallen, dat zij ©en barer polsen lnak, zoodat geneeskundig© hulp voor haar incest worden ingeroepen.1 Een meisje van tien jaar, T. v. d. W., wonende aan den Binnenweg, viel zóó ernstig met haar gelaat tegen den grond, dat haar een tand uit den mond gei'ukt werd. HILLEGOM. Feest-slotvoorstclling. De tooiieelwedstrijd van „Vondel" is Donderdag met een feestelij ke voor stolling van deze vereeniging zelve be sloten. De voorzitter'herinnerde, wat in dezen winter is voorgevallen en gaf daarna liet woord aan den voor zitter der jury, den heer J- Wijnekus, die met een toepasselijk woord de ge wonnen prijzen (die in dit blad reeds werden vermeld) aan de zegevierende vereenigingen overhandigde. Afge- vaardigden bedankten de jury voor de uitspraak De daarna ten beste gegeven voor drachten vielen zeer in den smaak. De zaal was vrij goed bezet. Openb. Verkooping. Donderdag is in tootel Sistermaos alhier ten overstaan van notaris Lan- geveld in openbare vrijwillige veiling gebracht bloembol ten grond met woon huis en schuren. Perceel I, woonhuis mot schuren en bioemhollengrond -re- Icgen aan de Vosselaan, kad. sectie B. no. 2318, groot £6 Aren, 20 centia ren, werd ingezet door den lieer J Damen to Lisse, op f 5900, verhoogd niet f 400. dus in bod gesie'd op f 6300 Perceel 11, bloembollengrocd kad. sectie B, no. 2287, 38 Aren ©n 90 cen tiaren, ingesteld op denzelfden Leer op f 1100. werd door hem verhoogd tot op f 1700. Perceel III, bloembollen- grond aan de Vosselaan, kad. sectie B, no. 2286, 38 Aren en 90 centiaren, vyerd ingezet op f 20C0 door den heer C. Carlier, en niet verhoogd. GLADIOLUSVEILING. HILLEGOM. De gladiolusveiling, die Woensdag in Café Flora, alhier gehouden werd, genoot een behoorlijke belangstelling; de handel in handelssoorten was vlug, hoewel de prijzen over het alge meen wat gedrukr waren. Wij no tee ren o.m. het volgende: 10.000 Glad. Brench. 1-jarig 10—12 cM. 45. 25.00') America 1-jar. 35 cM. 26, 3000 Pink Beauty 1-jar. 3-6 cM. f 9, 10.000 idem jonge bollen 41, 5000 Prineeps jonge boïten 34, 500. Pink Perfection kralen 141, 5000 Bar. Hulot jonge bollen 46, -500 Panama kralen 150, óOiiü White Excelsior kra len f 15, 5000 Gandavensis 1012 10, 25.000 America 3—7 f 25, 14.000 Gan- dav. 1013 f 62, 500 Empress of India kralen 15. 2500 Augusta 10—13 f ƒ51, 2500 Lily Lekioan kralen f 4S, 5000 Hoilandia 96, 500 Electra kralen 175 500 Hully Ï022 41, 1CO0 May rose extra kralen 5, 10.000 America v. iL Klei 46, S000 Hoilandia 8—10 27, 100 Canna Indica f 1.70, 500 Steger kralen 45, 5000 Faust jonge bollen *©t 8 cM. f, 11. een partijtje Glorie of Holland, dat verleden week 43 deed» bracht nu 64 op. BENNEBROEE. Donderdagavond had in het gebouw van den R.-K. Volksbond een goed geslaagd euitvoering plaats van da tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen". Opgevoerd werd „De Giftmen ger of het offer eens vaders"; na de pauze het vroolijke stukje: „Goudc-n bruiloft in Kleidorp". BEVERWIJK. 't „Hbld." meldt: Over de stemming van 6 Oclober 1912, waarbij de 9 candïdaten der or thodoxie voor 't kiescollege der Ilerv. Gem. te Beverwijk waren gekozen, is geprotesteerd door de vrijzinnigen. Hot classicaal bestuur stelde den kor-' keraad in het gelijk. De vrijzinnigen gingen in hooger beroep bij het pro vinciaal kerkbestuur. Wederom werd de kerkeraad voornoemd door het pro vinciaal kerkbestuur in het gelijkge steld en bleef de stemming van 6 Oc tober gehandhaafd. VOGELENZANG. Veel werk. Thans zijn voor de werkzaamheden der uitbreiding van de Amsterdam- sclie waterleiding een 70 man voor ge- runnen tijd aangenomen. Als '1 werk zijn vollen omvang heeft, zal het getal ZANDVOORT. KORFBAL. Swift II zal Zondag O. D. I. S. te IJmuiden ontmoeten voer de Kenne- mer Propaganda-competitie. VELO-CLUB. De Z. V. C. houdt dezer dagen een gezellisren avond in Zomerlust voor genoodigden en leden. De dansen zul len door voordrachten afgewisseld worden. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan school B is aangesteld de lieer B. JJzcrdraat, te Haarlem, en tot tijdelijk onderwij zeres aau diezellde schooi mej. W. J. ile'lbron, eveneens te Haarlem. niuiisniand UIT DE STAATSCOURANT. Bij Koninklijk .besluit is b©noernd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Gra\ euiiage, mr. P. Polvüet, thaii3 rechter in de arrondissements-rec'nt- bank aldaar. Is toegekend de aan de orde van j Oranje-Nassau verbonden eeremedail- 1 le, in brons, aan mej. M. Daris, juffr.- huishoudster bij de familie Scheltens- Eyckcn, to Geldrop. Is, met ingang van 1 April, aan G. Leffertstra, op verzoek, eervol ontsiag verleend aJs leeraar R. H. B. S. te Middelburg. Is bij den geneeskundigen dienst van het leger in Nederlandsch-Iudië benoemd en aangesteld lot lijdelijk officier van gezondheid 2de klasse de arts dr. J. J. Conijn. Bij beschikking van den Minister van Oorlog ad interim van Murine zijn luitenants ter zee 2de klasse F. A. Gastmann en G. E. Biekart, na terug? keer uit Oost Isidiê, op non-activiteit gesteld, en G. E. le Rutte geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord met 1 MaarL KAMERVERKIEZINGEN. De heer I. Th. Verheggen, voorzit ter van den Limburgschen Land- bouwbond, heeft (naar de N. R. Ct. meldt) een candidatuur voor de Tweede Kamer in het district Roer mond aangenomen. De drie afdeelingen van de S. D. A. P. in het district Zutphen, hebben, zoo meldt „Het Volk", den heer F. M. Wibaut candidaat gesteld die deze candidatuur heeft aanvaard. UITVOER VAN VLEESCH NAAR DUITSCHLAND. Van welke groote beleekenis de uit voer van vleesch naar Pruisen thans ls.'. moge blijken uit de navolgende cijfers: Gedurende 1912 bedroeg de uitvoer 1.384.000 K.G.rund-, 1614.000 K.G. varkens- en '16000 K.G. schapen- vleesch. OVERREDEN EN GEDOOD. Toen de arbeider G. B. gisteren avond van Aalten naar Bredenbroek terugkeerde, den weg volgende over de trambaan, heeft hij blijkbaar de stoomtram niet bemerkt. De man werd overreden en was terstond dood. Hij laat een weduwe met vier kin deren achter. VERDRONKEN. Te Waddingsveen geraakte de 80- jarige landbouwer A. J. door de duis ternis te water en verdronk. Men meldt ons uit Alphen De knecht van de firma Van der Horst en Bijl is op het BrasemermeeP overboord geslagen van een motor schuit en vermoedelijk verdronken.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1