Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorm. 10.50 uur). Hoogste barometerstand 773.1 iu.M. Ie Iloi"ta; laagste 730.6 m.M. te Stock- holm. Verwachting tot den avond van 19 Maart: Wind: toenemende tot matige of krachtige winden uit Zuidelijke rich tingen. Gesteldheid van de lucht: half tot zwaar bewolkt later waarschijnlijk Weer regen. Temperatuur: overdag iets zachter, mogelijk nachtvorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Rarometerstand hedenmiddag te 2 uur 749 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 745 ra-M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT -Opticien 83 ZIJLSTRAAT HAARLEM. Thermometerstand 18 Maart Hoogste gisteren F. 48 Laagste heden nacht. F. 38 Hedenmiddag 12 uur F. 43 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN I9 Maart. Hoogwater. IJmuiden v.m.l2u. 9 m.;n.m.l2 u. 49m Katwijk v.m.llu. 44 m.; n.m.12 u. 24m Petten v.m.iau. 29m.;n.m. lu. 9m Laag water. IJmuidenv.m. 8u. 9m.;.nm. 8u.49ra Katwijk v.m. 7u.4gm.; n.m. 8u.29m Petten v.m. 9u. 39m; n.m. lOu. 19 m Hel aansteken der lantarens van rijwielen, auto's en andere voertui gen, moet te 6 u. 33 m. geschieden. Vervolgens kreeg de burgemeester het woord, die met groot genoegen de uitiióodlging, om tegenwoordig te zijn, ontvangen had. Een telegram van den adjudant van H. M. de Ko ningin, luidende: Hare Majesteit de Koningin draagt mij op u te verzoeken aan redders be manning gestrande stoomschip „East well" HarerMajesteitshooge waardce- ring uit te spreken voor hun zelfopof- ferenden moecl bij gevaarvolle red ding. (W. g.) SICKENGI-IE. en vervolgens een telegram van den Commissaris der Koningin in Noord- Holland, luidende „lk verzoek u de kranige redders namens mij geluk te weuschen met het resultaat van den door hen be toonden moed", werd door spreker voorgelezen, waarna hij schetste hoe hij op 'ie lijding van het ougeluk zich naar IJmuiden had gespoed, waar hij van den betoonden moed hoorde. Ilij herinnerde zich de woorden van Van der Wiele, dat iiet gezicht van ecu vrouw en huipelooze kinderen te mid den der bemanning, den moed aan wakkerde. Speciaal als hoofd der ge meente was het spreker aangenaam dat de IJmuidensren hun roem had den hooggehouden. Het was en is Le kend, dat IJmuiden niet achterstaat bij andere havens. Naast moed had den de redders ook geluk gehad en moet het hun een groote -voldoening geweest zijn. dat alle opvarenden be houden bleven. „Als burgemeester breng ik u een woord van dank," eindigde spreker, „en feliciteer u wel." De heer De Booy zegt kort te zul len zijn, omdat niec te veel woorden kunnen worden gebruikt bij inen- schc-n, die gewend zijn mannen van de daad te zijn. Hij huldigde dc be manning en deelde mede. dat de Noord- en Zuia-Hollandsche lledding- maalschappij den redders ieder een gouden horloge met inscriptie had toegedacht, hetwelk hij later hoopte uit tc reiken. Do heer Churchill, Britsch consul to Amsterdam, sprak een Engelschc rede uit, waarin hij zegt te spreken Tiiet alleen namens de Brilsehe regee ring, doch ook namens de landgenoo- ten der geredden. Veel tijd tot denken was er voor de redders niet, er moest gehandeld worden. En zij hebben ge handeld. I-let bericht van de moedige redding zal ongetwijfeld in Engeland en op de eilanden met ontroering ontvangen zijn. Als vertegenwoordiger der reederij zegt de heer Vink, beboet ik niet veel toe to voegen aan hetgeen de andere heeren hebben gezegd, en hij ver zoekt den aanwezigen na een kort woord van dank en hulde een clrie- werf hoera te willen aanheffen. De heer Reygersberg, opnieuw het woord nemnd, wijst op het nut van het reddingsstation van hot Witte Krui.;, waarvan de Prins der Neder- In 1 den den eersten steen legde, Hel gebouw heelt bewezen in ccn behoefte te voorzien. Spreker schetst, hoe dc 73 schipbreukelingen doornat en beroofd van alles, voor zijne woning aankvva- j men om onderdak en eten, hoe hij go- lukkig van de ingezetenen de meest mogelijke njfflèwerking ondervond en de geredden 111 verschillende gehou- wen kon onderbrengen. Hij hoopt dat de Witte Kruis-afdceling ook verder allen steun mag ondervinden waar door de stichting onderhouden en uit gebreid kan worden, omdat men in een zeeplaats als IJmuiden op alles voorbereid moei zijn. De heer Wynoldy Daniels, spreken de namer.s het bestuur van het Witte Kruis, dankt den consul voor 2ijne vriendelijke woorden en zegt dat do eer van het stichten van het red- dingstation toekomt aai den Prins der Nederlanden, die na de stranding van de „Berlin" aan den Hoek van Holland, het initiatief nam tot ver dere ontwikkeling van het reddingwe zen op do Nederlandsche kust. Van de stranding en het ingebruik ne men van het gobouw werd door het bestuur in liet kort telegrafisch en la ter schriftelijk aan den Prins rapport uitgebracht. Spr. bracht hulde aan de redders en aan de dames die het be stuur zoo krachtig ter zijde stonden bij liet verzorgen der schipbreukelin gen, waarop de muziek met fanfares invalt, Do wethouder Vermeulen herinnert aan de ramp der „Titanic" waarde mensclien ondergingen met een stich telijk lied op de lippen, en wijst er op, dat de redding door den moed der redders, aan God te danken was. Als laatste spreker voert ds. Hui zing, predikant bij de Gereformeerde kerk, in gelijken zin het woord. De lieer Reygersberg dankt aan bet slot nog den commissaris van politie, die de reddingbrigade samenriep, dr. Van der Horst als leider der brigade, de wijkverpleegsters en de leden dei- brigade. waarna de officieele huldi ging niet het spelen van de Neder landsche en Engelsche volksliederen beëindigd wordt. Bij het spelen van dit laatste lied waren de Engelsche officieren zeer bewogen en sprongen hun de tranen in de oogen. Tijdens de samenkomst kwam nog het volgende telegram binnen „Veroorloof mij hiermede mijne hartelijkste gelukwenschen aan te bieden aan u en uwe matrozen niet de heldhaftige manier, waarop u do geheele bemanning van het veronge lukte Brilsehe schip te IJmuiden hebt gerc-d." BENTINCK, Britsch zaakgelastigde. Voorts kwamen nog telegrammen van den heer Van Eeehen, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Am sterdam, namens het Britsche Minis terie van Handel, van een aantal in gezetenen van Nijmegen en van de afd. Ilaailem van het Algemeen Ne- derlandsch Verbond. Men meldt uit Rotterdam: De geredde Britsch-Indiëra van het stoomschip „Eastwell" zijn gisteren avond per stoomschip „Batavier III" naar Londen vertrokken. Weer twee strandingen. Onze correspondent seinde ons he den moigen „Zoo juist is de Engelsche blauw- pijjier „Glaucus" binnen de pieren gestrand. Buiten de pieren is een sloep gestrand, waarvan de opvaren den door de reddingboot zijn gered." Later ontvingen we de telefonische mededecling, dat de Glaucus.tusschen de pieren op liet strand zat. De be manning bloei aan boord, er werd geen assistentie gevraagd. Men hoopte met eigen kracht weer los te kunnen komen.. De sloep is een vischvaartuig uit MiddeUmrnis, De bemanning bestond uil 13 koppen, en is na de redding op genomen in het gebouw van Het Wit- to Kruis. Onze correspondent seint nader: Een ongeluk komt zelden alleen. Dit oude gezegde is hedenmorgen be waarheid, toen we nog nauwelijks bekomen van de ramp met de „East well" geroepen werden voor een groot gestrand stoomschip en voor een gestrande vischsloep. Tiet eerste was het Engelsche stoomschip „Glau cus", een blauwpijper van Java, dat kort langs den gezonken „Eastwell" varende, door de thans gevaarlijk ge worden strooming uit de koers raak te eif binnen do pieren, bij den Noord- pier, aan den grond gezet werd. Of schoon sleepbootcn in de nabijheid waren, werd hulp geweigerd, omdat men hoopte te 11-34 met hoog water vlot te komen, wat nochtans niet ge schied is. Met eigen boot is thans een werpanker uitgebracht. De toestand \an het schip is voor de opvarenden beslist zonder gevaar, doch voor het schip niet gunstig, zoodat hulp wel noodig zal blijken. De gestrande vischsloep Is de sloep „Oranje Nassau" Middel harnis 2, schipper Jan de Koning. Tegen 8 uur werd van de kustwacht vernomen, da t 'n zeilschip gestrand was en in nood verkeerde, ongeveer op 600 M. bezui den den Zuidpier. Onmiddellijk werd de reddingboot „Eduard Willem van Broekhuyse', gestationneerd op den Zuidpier, in gereedheid gebracht en bij gebrek aan paarden, die uit de plaats moeten komen, door een 60-tal paar rappe handen, door h«.:and en naar de plek des onheids getrokken. Daar werd, niet zonder groote in spanning en met behulp van 2 in middels in beslag genomen paarden van een schelperiwagen, de boot te water gebracht en bemand door G. v. d. Wiele, schipper, en G Zeegers, J. Mijsse, P. Buijs, G. Dropman, 11. v. d. Wiele, L Kaan en P. Groll, van IJ muiden, M. Korving, van Schevenin-: gen, P. de Jong, van Katwijk aan Zee en G. W. Havik en J. A. Spoor, van Haarlem, alle roeiers, 't Mocht den redders gelukken alle opvarenden te redden. Tiet zijn Jun de Koning, schip per, Bart Dubbeld, stuurman, C. Kos ter, K. van Gelder, A. v. d. Sluys, W. de Koning, Dirk Koster, A. Lange- broek, Arend de Koning, matrozen, Sybrand de Koning, Jan van Hoften, Groen, jongens, allen van Middel- hun 1 is en Joh, Brongers, jongen, van Vlnurchngen. Vóór do reddingsboot was reeds ter plaats de Sleepboot „IJmuiden", ka pitein onze held Nannie, doch deze kon geen verbinding krijgen met de sloop. De geredden werden in het Wijkgebouw-reddingsstation onderge bracht en van droge kleercn voor zien, Aan den matroos Willem de Ko ning. die liij de redding een lichte beenwond had bekomen, werd de eer ste hulp verleend. Het reddingswerk, dat ving en uitnemend van stapel liep, werd geleid door de heeren H. Slegtkamp en A. M. Roggehrand, be stuursleden van de afdecling IJmui den van de Noord- en Zuid-Holland- schc rcddingsmaatschappij HEEMSTEDE. Do aankoop vaa 'het Wan- d o 1 b 0 8 c h. In de Raadsvergadering s an 27 de zer zal aan de orde komen de aan koop van ..Bosbeek". dat B. en W. van Heemstede voor wandelbosch willen bestemmen. B- en W. stellen voor een wijziging to maken in de instructie vaa deu Directeur der Gasfabriek en Water leiding, betreffende de aflevring vau cokes, teer en amnion iakwater en de toelating van personen tot de fabrie ken. Toegang zullen hebban, de Burge meester. Raadsleden, secretaris en <Le accountant. HAARLEMMERMEER, Gebrand. Een klein meisje van 3 jaar van, F. bevond ziclh in do keuken, terwijl de moeder daar een vvaschpot met ko kend water een oogenblik onbeheerd had laten staan. Do kleine sleepte den pot omver waardoor zij de inhoud gedeeltelijk over de beentjes kreeg. Met hevige brandwonden is Ihet meisje naar het ziekenhuis ter be handeling overgebracht. Ongelukkige val. Terwijl de vrouw van De II., wo nende aan den ringdijk bij Fort Schiphol, zich gisterenmiddag van de Carsjensboot aan den wal wilde be geven, viel zij door den hevigen wind op het dek van de boot. Nadat zij opgeholpen was en zich aan den wal begeven had. zakte zij eensklaps bewusteloos neder. Nadat zij iu haar woning was binnengedragen, moest geneeskundige hulp worden ingeroe pen. Haar toestand is ernstig. ZANDVOORT. Dezer dagen houdt, de heer A. Nagt- zaam alhier een rede over „De S. D. A. P., wat zij is en wat zij wil." De heer J. Th. S. heeft bij het Clas sicaal Bestuur te Haarlem een be zwaarschrift ingediend tegen het nieuwe ontslag, hem op 10 Maart 1.1. als voorlezer-voorzanger door den Zandvoortschen kerkeraad gegeven. Manadagavond werd in ,,Ons Iluis" eene openbare vergadering gehouden; van de Yereeniging voor Vrouwen-! kiesrecht. Ais spreekster trad op me- vrouw Thiel—Wehrbein, uit Haar-1 le-m, met het onderwerp „De vrouw in huisgezin en maatschappij". Do spreekster gaf een ovorziclit van de maatschappelijke positie der vrouw van de oudste tijden af tot op heden. Do rede, die de spreekster afwissel- met het voordragen van eenige verzen van de dichters Homerus, Schiller en anderen, werd aan liet ein de toegejuicht. De avond werd besloten met een voordracht van inej. Groot uit, Rotter dam „Wat Maryke er van dacht." Leger en Vloot MANOEUVRES. Aan de divisie- en 'legermanoeuvres, in September a.s., zal worden deelge nomen door het le. 5e, 7e, 8e, 9e, 11e 12e, 16e, 18e, 19e, 20e en 22e regiment infanterie. (Avondp.) Laatste Berichten Letteren en Kunst T 0 o 11 e e 1. ROYAARDS NAAR HET NED. TOONEEL. We lezen in de Tel.: Naar wij vernemen is de Raad van Beheer van het „Ncd. Toonecl" in onderhandeling met Willem Roy aards over het vervullen van de eerste regis- seursplaats van dit gezelschap. I.a verband hiermede spreekt men van ecu liquidatie van „liet Toonecl". Hieruit zou blijken, dat de onder handelingen met Ed. Verkade zijn af gesprongen R K PERS. Tot hoofdredacteur-directeur van het nieuw op te richten Kath, dagblad voor de drie noordelijke provinciën is benoemd d: heer J. P. Hamers, re dacteur van de Residentiebode zoo meldt de N. R. Ct. Koloniën PERSDELICT. De raad van justitie te Batavia deed uitspraak in de persdelict-zaak van Douwes Dekker. Het vonnis is 14 dagen plus betaling der kosten van het geding. Binnenland HET A.S. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Tér vergadering van het Am3ter- dainsclie comité voor plan 1913, heeft, 5 meldt de Tel., de burgemeester idegedeeld, dat het Koninklijk be zoek aan Amsterdam dit jaar zal plaats hebben in de Septembermaand en alzoo samenvalt met de te organi- seeren feestelijkheden. TWEEDE-KAMERVERKIEZINGEN. Tot voorloopig candidaat der lilie- rale partij in 't district Breukelen, voor de a.s. verkiezingen is, volgens de Tel, geproclameerd de heer, prof. J. A.' van Hamel, te Amsterdam. TEGEN DEN SLUITINGSDWANG. 't Nationaal Comité tegen den slui- tingsdwang hetóft Maandagavond 'te Amsterdam een druk bezochte verga dering van tegenstanders van ver plichte winkelsluiting, gehouden. Voorzitter was de heer G. de Vries, t Haarlem Als spreker trad naar de Tel. meldt op, de heer D. Manassen. Een motie werd aangenomen, waar- 11 de vergadering zich uitsprak tegen ■erplichte verzekering en mui de ge meente Amsterdam verzocht werd dé irordening weer in te trekken. VERDRONKEN. Gistermorgen is, naar de ,,N. R. Ct." meldt, schipper v. G., uit 's-Gra- renzande, die met zijn schip in do binnenhaven te Maassluis lag, door een misstap in het water gevallen en verdronken. ZAKKENROLLERS. Ter gelegenheid van de Palmpaar- demnarkt te Utrecht is (naar de Tel. meldt) eeu paardenkoopman een por tefeuille met'01 geveer f 450.— ontrold, zonder dat de daders gepakt konden worden. Een zakkenroller, uit Roemenië af komstig werd door de politie geknipt, juist toen hij zijn slag wilde slaan. POKKEN. Men seint ons: In de barak te Oldenzaol is een lij der aan pokken overleden. Jubileum. Zaterdag meldden we, dat de heer J Surendonk, machinist, die 30 jaar in dionst was bij de Stoombootmaat schappij ,,W. Bus", van de directie een enveloppe met inhoud had ont vangen. Het blijkt thans evenwel, dat men ons aan het kantoor der direetio keerd heeft ingelicht, want door de directie is geen geschenk gegeven. Het betrof luor namelijk een 30-jarig jubilé en dan wordt namens de maat schappij geen huldeblijk aangeboden. De boekhouder, die onzen verslagge ver te woord stond, dacht dat het een 25-jar.i'g jubilé was en deed daardoor hij vergissing een onjuiste mededeo- ling. 2 5-jarig bestaan. Donderdag zal de zaak der firma Wisbrun Liffmanr. 25 jaar bestaan. Thans heeft de firma vier winkel- aizen in de Anegang. KENNEMER PADVINDERS. Maandagavond hield de heer J. P. hijsse in de bovenzaal van de Kroon een lezing voor de Kennemer Padvin ders. Ofschoon vele jongelieden de avondscholen bezoeken, waren toch 70 padvinders met hun leiders aanwezig. Hot bestuur met dames, evenals tal m leden, woonden de lezing bij. Velen moesten zich behelpen met een stoanplaatsje, hetgeen voldoende bewijst, dat de lezingen van den heer Thijsse in trek zijn. En geen wonder 1 We werden in gedachten gebracht naar buiten in de sshoone natuur, al waar van nabij de vogelen bespied werden. Prachtige lichtbeelden gaven kiikjes in het vogelleven. Wij maakten achtereenvolgens ken nis' met dc vogelen die zich ophouden in den Haarlemmerhout en het Bloe- mendaalsche Bosch, in de duinen en in de weide. Achtereenvolgens kregen we te zien onze zangvogels, klimvogels en roof vogels, daarna vogels op Texel en de lepelaars in de moerassen. De causerie werd met luid applaus beloond. De voorzitter der Kennemer Padvin ders, de 'heer J. v. d. Kop, bracht een woord van dank aan den heer Thijsse voor heiges 11 hij had laten genieten. B e e d i g d. Ter terechtzitting der Arr.Recht bank alhier, van 18 Maart 1913, is de heer Mr. Tl. Tuymelaar beëedigd als advocaat en procureur bij deze recht bank. F a i 11 i s s em enten. Door de Arr. Rechtbank alhier is bij vonnis van 18 Maart 1913 in staat van faillissement verklaard: .Tolis. Extra, rijwielhandelaar en winkelier, wonende te Haarlem, Jans- weg no. 15. Recliter-commissaris Mr. IT. van Loghcm de Josselin de Jong. Feestavond. De jongeliedenafdeeling Haarlem van het Alg. Ned. Verbond houdt in den loop dezer week een feestavond, rnel medewerking van mcj. J. M. Pee reboom (viool), mej. G. Oostenbroek (piano) en den heer dr. J. B. Schepers, voorzitter der afd. Haarlem en om streken van het A. N. V., die spreekt over „Karakter". Na afloop der uitvoering heeft een bal plaats. Telegrammen De onderstaande telegrammen zyn ontleend aan het Algemeen Handelsblad. DE STRIJD IN DEN BALKAN. DeGrieken. ATHENE, 18 Maart. (Reuter). Cles- suura is door het Grieksclie leger be zet na een verwoede beschieting. De Turken boden harduekkigen tegen stand, en vluchtten in de richting van Berat. De Turksche verliezen zijn zeer groot. De Grieken verloren 13 dooden. 40 gewonden. HET BELEG VAN SKOETARI. CETTINJE. 18 Maait. (Reuter). De Montemegrijnsche bevelhebber zond een parlementair naar Skoetari, om i het besluit mede te deelen, dat de vreemde consuls en hunne landgenoo- hen do belegerde stad mogen verla- I ten. Essnd-pasje nam daarvan kennis, zonder er echter op te antwoorden. De beschieting van Birditza en Ta- rabosj wordt voortgezet. UIT MAROKKO. RABAT, 17 Maart. (Reuter). Giste ren stuitte een ccnvooi, begeleid door eeu sterk escorte van infanterie, ar tillerie en cavalerie, te Machra ben Ismot op een sterke vijandelijke le germacht die in de richting van Biar ziunoni marcheerde. Er ontstond een hevig gevecht, waarin de vijand op de vlucht werd gedreven. Aan de zijde der Franschen werden 14 man ge dood en 35 gewond. EEN JUBELJAAR. ROME, 17 Maart. (Reuter.) De „Osservatore Romano" bevat een apostolisch schrijven van Z. TL den Paus, waarbij een algemeen jubileum wordt ingesteld ter herinnering aan den kerkelijken vrede door Keizer Constantijn geschonken. Na dit geluk kige feit herdacht te hebben, waar door vóór zestien eeuwen de vrede eindelijk aan de vervolgde kerk werd geschonken, noodigt dc Paus de ka tholieken voor alles uit, zich te wij den aan werken van barmhartigheid. PhilipsSarlcmijn, d. L. E. Molen-1 kamp—Groos, z. C. VoetelinkVan Gassel, d. 17 Maart. J. E. v. d. Engh v. d. Linden, d. 18 Maart. E Ridder Schwcer, z. C. VisserNederpelt, z. II. van ViersenTreuren, d. OVERLEDEN: 17 Maart. P. Veldschoon, 42 j., Ha- zepaterslaan. Sport en Wedstrijden II i 1 j a r te n. Robyns Wereldkampioen 2e klasse ROBIJNS SLAAT SEMAL 3ÜÜ OM 93. In ,Café des Arcades" had to Brus sel Maandagavond de barragewed- strijd plaats tusschen Robijns en Se nnit, noodig geworden, doordat beide spelers in de finale van den tweede klassewedstrijd te Parijs gelijk speel den vior partijen gewonnen, één rl oren. Precies negen - uur ving de beslis sende wedstrijd aan. Namens den Franschen Bond, die den wedstrijd uitschreef, werd voorgesteld te loten, wier arbiter zou fungeeren. Robijns had den heer Yerkley meegebracht. Semal den heer Gay. Het lot wees den laatste aan. Er werd actief gescheidsrechterd. De speeltafel wa3 een goed verzorgd Bi nnswick-biljarL Onder groote spanning vun het tal rijk publiek, dat in de kleine zaal bij een was, opende Robijns den wed strijd. Hij miste. Semal maakte het niet beter, miste eveneens. Ook de volgende stooten waren van beiden slecht. Na 6 beur ten stond Robijns pas op 20 Semal echter nog op 2. Dan komt onze man er echter in. Hij maakt een serie van 4i en mist ten slotte een heel klein stootje door te zacht spelen. Semal brengt het niet verder dan 5. Een paar prachtige stooten van Ro bijns worden dan levendig toege juicht Hij maakt 22. Semal is erg ze nuwachtig. hij maakt slechts 8. De stand is dan na 8 beurten Ro bijns 86, Semal 15. Een magnifieke, buitengewoon zwa- rnassé van Robijns lokt weer luid applaus uit. Als hij de 100 passeert, I slaat Semal op 19. Op alleszins fraaie, luidruchtig toe gejuichte manier maakt onze mata dor 54. Als hij 50 heeft opplaudissee- ren alle Belgen hartelijk: de Hollan ders gnuiven van trots bij die waar- deering in den vreemde. Na de elfde beurt beiden hadden nog een nul gemaakt is de stand: Robijns 147, Semal 20. De Belg is er heeJemaal niet in, eu hel gaat liern aan het hart, den arme, dat zijn te genstander meer en meer uitloopt. Na 14 beurten is de stand: Robijns '173, Semal 31. Een serie van 21 van Robijns wordt gevolgd door 14 van Semal. In de zeventiende lieuvt breng! Ro bijns de 200 op. Met een serie van 21 maakt hij den stand 221 tegen 56 Se mal. Na nog enkele minder succesvolle beurten geeft, Robijns weer een practit- serie van 42 te zien, waardoor de cij fers worden 287 om 93. Semal is aan stoot en mist. Dan is Robijns weer aan spel. ter wijl de zaal in spanning is. maakt hij het dozijn vol, en onder groot applaus maakt hij de '13e carambole, die hem het kampioenschap brengt. Robijns maakte 300 punten in 25 beurten, gemiddelde 12, hoogste serie 54, tegen Semal 93 punten in 24 beur ten, gemiddelde 3.87 hoogste serie 14. Het was een mooie strijd en over het spel van Robijns gir.g dan ook maar één roep: schitterend. Herhaal delijk braken toejuichingen los voor onzen kranigen speler, die er volko men in was. Semal was zenuwachtig, en i>e: licerschte zijn spel heeleinaal niet. Hij sloeg flater op flater, maar had toch ook pech, want een paar mooie trek- stooten misten op een ham. liet was om medelijden niet hem te krijgen, vooral in deze omgeving, waar hij zooveel triomfen heeft gevierd. Het applaus aan het slot voor Ro bijns was osciweldigend. Belgen en Hollanders verdrongen zich, om den winnaar geluk te wcnschen met zijn succes. 62 vette kalveren, f 1.— a f 1.20 per kilogram. 1214 nuchter© kalveren, f 14 a f 30 per stuk. 31S vette varkens, f 0.53 a f 0.57 per kilogram. 53 magere varkens, f 20 a f 35 per stuk. 281 biggen, f 10 a f 16 per stuk. 919 schapen en lammeren. Peren 20' zak, f 2.a f 2.50 per zalc. Appelen 60 zak, f 2.50 a f 2.75 per zak Eieren. Kip- f 4.a f 4.50 per 100 stuks. Eendeneieren f 4.25 per 100 stuks. Vette koeien prijshoudend, handel matig, f 0.72 a f 0.86 per kg. Gelden koeien prijshoudend, liandel matig, f 150 a f 220 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, handel matig, f 180 a f 320 per stuk. Nuchtere kalveren prijshoudend, handel vlug. Vette varkens prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen prijs houdend, handel stug. Lammeren prijshoudend, handel matig, f 26 a f 33 per stuk. BEVERWIJK. Groentenmarkt van 17 Maart 1913. Spinazie per Jtect. 40 ct. Raapstelen 100 bos f 5. Radijs, 100 bos f S. Koolrapen, per 100 f 5. Bieten per 100 70 ct. Rnmena8 per 100 f 4. Schorseneeren, per bos 8 ct. Aardap. klei, per Heet. f 2.50. Jd. zand per Heet. f 3.50. Roode kool per 100 f 7—f 9. Savoye kool per 100 f 8—f 12. Uien. per Heet. t 1. Prei per 100 bos f 7. Rabarber, per 100 bos f 15. Pieterselie, per bos 5 ct. Selderie per bos f 0.20. Appelen per Heet. 5—f 7. Peren per Heet. f 6. &DVERTENTDËM Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven van hel overlijden van onze dierbare, innig geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw ANNA VAN DER WEIDEN Wed. van den Heer JOHANNES STEENVOORDEN, na voorzien te zijn vaui die laatste TI. 1-1. Sa cramenten der Stervenden, in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: Th. STEENVOORDEN. Eenige en algemeen© kannis- geving. Heemstede 18 Maart 1913, Heden overleed, na eene kort stondige ziekte, onze geliefde Echtgenoot en Vader É-GBSRT K3RSTEN in den ouderdom van 48 jaar. J. B. KERSTEN—UNGER. G. KERSTEN. Heemstede, 17 Maart 1913. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Op verzoek van den overlede ne volstrekt eenige kennisge- vi.ng. Geen bloemen. Begrafenis Donderdag 20 Maart a.s. ten 9 ure op de Al- eoiueene Begraafplaats aan den Schoterwc -tem. Burgerlijke Stand HAARLEM. BEVALLEN 15 Maart. M. AangeenbrugGenis, d. J. II. Wassenaar—Peek, d. 16 Maart. T. E. G. BeunsNuijens, d. AL J. Amsterdamsclis Bears. Openingskoersen van 18 Maart 1913. L VBOUCHERE OVENS Co.'s B WK T \B AKS-A ANDEELEN. Rindjcy 110. Deli Batavia 478— iS2, Deli Mij. 583—5, Medan 2401/2—41 1/2, Rotterdam Deli 350, Seneinbah 550. RURBER-AANDEELEN. Verlaten. Amsterdam Rubber 21812, Bandar 93, Deli Batavia 137 1/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Flauw. Dordtsch© Petroleum 180, Gec. IToll. Petr. 227 1/4—28,Int. Rum. Petr. 101, Kon. Ned. Petr. 5741/2, Moeara Enim Petr. 2381/8, Sumatra. Palembang 211 1/4, Orion 93, Scliibaicff gew. 13 1/2. Idem pref. 251/4, CULTUREN. Cultuur Mii. Vorstenlanden 158 3,4, Actions f 132.50. MIJNA AN DEELEN. Redj'ang La bong 190, Great Cobar 601/2. De AMERIK. MARKT opeind© flauw: Spore n: Atchison Topeka 101 3/4, Denver 20 1/8. Eric 27, Kansas 24 3/8,, Pref. id. 59 3/4-60, Missouri 25 1/4, Rock Is land 21 7'8—22, South R.iil 25, Union Pacific 150 1/4, Pref. Wabash 12. Industrieele: Amalgamated 69 3/8, Am. Car. en Foundry 49 5/163/8, Am. Hide en Leather 25 3/4, Cm. Cigar 48 1/23/4, Cm. Steel 61 5/16, Cm. Marine 4 1/4- 3/8, Pref. 1(1. 17. Markfniemvs PURMEREND, 18 Maurt 1913. Kaas. Aanvoer 64 stapels kaas, f 3G a f 37 per 50 kg. Boter. Aanvoer 1250 kg., prijs f 1.40 a f 1.50, gemiddeld f 1.45 per kg. Vee. 574 runderen, waaronder zijn 165 vette, 2 stieren. 2'J paarden, f 70 a f 325 per stuk- Heden overleed te Heemste de, na eene kortstondige ziekte, onze geliefde Broeder, Behuwd- broeder ©n Oom EGBERT KERSTEN in den ouderdom van 48 jaar. 17 Maart 1913. Heemstede: J. H. KERSTEN. A. KERSTEN—TADEMA en Kindieren. Renkum. Dr. W. KERSTEN. A. H. KERSTEN— WESTERMAN en Kinderen. Arnhem: J. A. HAVER DROEZE— KERSTEN. Dr. J. J. HAVER DROEZE. Haarlem: C. KERSTEN. Parijs: GEERTRUY KERSTEN. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Heden overleed te Heemstede, na eene kortstondige ziekte, on ze geliefde Behuwdzoon en 13e- huwdbroeder EGBERT KERSTEN in den oudeïxlom van 48 jaar. 17 Maart 1913. 's-Gravenhagc: Wed. A. S. UNGER— VAN DER BOOR. Pekalongan: G. W. UNGER. E. UNGER—ROELAND. Amsterdam: J. A. UNGER. M. J. UNGER—VAN ESSEN. 's-Gravenhage: E. J. UNGER. Volstrekt eenige kennisgeving. Bezoeken van rouwbeklag kunne:: niet worden afgewacht-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2