NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 3C« Jaargang No. 9156 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. ZATERDAG JG APRIL 19'3 A ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemf 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland 1-65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 n de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VER'TENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1-5 regels 1.elke 'regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenfiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cis. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen k contant. Redactie en Administratie: Greote Houtstraat 53. Interc6S5i3anaaI Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuióer Buitenspaame 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHTTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BI.AD ONZE QEAS0NNEEROEN DIE VERHUIZEN wordt vrisndelïjk vorzooht, daarvan kennis te geven eart onzo bureaux Groote Houtstraat 53 of Zuider Bui- tenspaarne 12, met opgaaf van sies oude en Sis. nieuwe adres. Da Administratie. AGENDA ZONDAG 27 APRIL. Schouwburg: Het Zevende Gebod. De Kroon: Biosc. voorstelling Al berts Frères. Soc. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stel Ling. Apollo-Theater: Bioscoopvoorstel ling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Lu yer des Iieils: Samenkomsten. MAANDAG 28 APRIL. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor- 6te'ling. A polio Theater: Bioscoopvoorstel ling. KI. Vereeniging: Bioscoopvoorstel ling. Zandvoort, Gemeenteraadsvergade ring. OM ONS HEEN No. 1703 Het Broogebonw. Naar ik vertrouw zal liet niet onbe scheiden gevonden worden, wanneer ik de cijfers der balans van de Maat schappij tot exploitatie van Staalwa- terbronnen eens wat nader bekijk. De Maatschappij verspreidt immers een gedrukt verslag, en kan er dus zelf niets tegen hebben en bovendien is „Staalbad Haarlem" altijd be schouwd als een algemeen Haarlem- echo onderneming, waar ieder zoo zijn meening over zei. Intusschen heb ik nog een beter argument, om hier de zaken van de Maatschappij eens wat nader te bezien, namelijk belangstel ling in het Brongebouw, waarvan te hopen is, dat het voor 't Haarlemscbe publiek behouden zal blijven. Is daar zooals het nu gaat, kans op Er dreigt gevaareen stichting, die destijds met name genoemd werd cn aan de bloembollencultuur niet vreemd is, zou een goed oogje op het gebouw gehad hebben of misschien nog hebben en wanneer die stichting cr definitief van afgezien heeft (wat ik niet weet) kan er een andere ko men, die het wel gebruiken kan kortom er hangt van dezen kant al tijd een donderwolk. En natuurlijk is wanneer zoo n stichting het gebouw in handen krijgt, de gelegenheid voor vergaderingen en feesten gesloten en wordt allicht ook het mooie park niet meer voor muziekuitvoeringen be stemd. Het is een bekende zaak, dat het bestuur van de Maatschappij liet Brongebouw wel verkoopeu wil, wan neer zich maar een kooper opdoet tot den prijs, dien het bestuur zich ge dacht heeft. De winst- cn verliesreke ning over 1012 sluit met een verlies van 4» 19.22, maar de gewone vast gestelde, jaarlijksche afschrijvingen bedroegen f 5630.05 en dat bedrag is cr onder begrepenmen kan uu wel zeggenschrijf niet af. wanneer er toch geen geld is, om die afschrijvin gen als 't wave op te sparen, maar het bestuur 1s zeer terecht van een andere meening. Een zaak die niet afschrijft gaat stellig mis, het eind cijfer van een balans of winst- en ver liesrekening kan alleen Aan iuïst zijn, wanneer daaronder (onverschil lig of het een saldo winst of verlies is) de gewone afschrijvingen begrepen zijn: Op deze rekening over 1912 nu is de afschrijving grootendeels formeel, in werkelijkheid is wanneer er tot herstel of vernieuwing uit het door afschrij ving bespaarde geput zou moeten worden, geen geld. Deze toestand is niet van vandaag of gisteren, want op de balans vinden wij, onder het actief voor nadeelige saldi over de laatste jaren een som van 64.236.08, die ver meerderd moet worden met ƒ4119 22 cn dus in haar geheel 68.655.30 be draagt Daartegenover staat onder liet passief liet aandeelenkapitaal nog voor de maximale waaide van ƒ201.000. Waarom men nu niet besluit van dit aandeelenkapitaal 75 procent af te schrijven, daar de aandcelen op 25 procent tocli al hoog gewaardeerd zijn, is niet duidelijk: waarschijnlijk vindt liet bestuur het niet de moeite waard, een vergadering van aandeel houders te beleggen om een cijferver- andcring, die in den werkclijken staat van zaken toch geen wijziging brengt. Voor oprichtingskosten staat ouder het bezit uilgetrokken een bedrag van 28000.—, voor erfpachtso m. Natuurlijk staat bet lang njet vast, dat er iemand to Vinden zal zijn, die ooit deze som geeft voor de overne ming van het crfpachlsrccht, al v.as het maar alleen omdat het gemeente bestuur daar ook een woordje in te zeggen heeft; er zijn nu al stemmen in den Raad opgegaan, die beweren dat de Maats, niet meer exploiteert overeenkomstig de bedoeling van de erfpachts-overeenkomst. Toch doet die post van ƒ28000.op de balans geen kwaadhij kan, evenals liet totaal der verliezen, op elk oogonblik dat men wil door de vermindering van het aandeelenkapitaal vau de balans verdwijnen. Zelfs schiet er na dezen laatsten maatregel nog een flink be drag over. waarmede de waarde van het Brongebouw kan verminderd wor den. Die staat nu namelijk voor ƒ155 100 op de balans, maar ik denk niet, dat iemand in of buiten Haarlem dat be drag er voor besteden wil. Toch is deze post onder de activa natuurlijk de belangrijkste, daar die van de be zittingen in de Meer (gebouwen, ma chinerieën, buisleiding) moeilijk kan worden geschat en allicht bij realisa- tie niet meevallen zal. 1 Het passief op de balans beslaat vooreerst uit het reeds genoemde aandeelenkapitaal van ƒ201 000, waarover zeker het bestuur zich niet ongerust behoeft te maken, omdat aandeelhouders die iets van financiën weten, ze zeker al lang hebben afge schreven. Dringender zijn natuurlijk de obligatiën van de Maatschappij. Zij bestaan uit een hypotheek van ƒ12500, een crediethypotlicek van ƒ31000 en een 21/2 procent obligalie- leening van ƒ36000.te zamen dus ƒ79 500. Op deze verplichtingen is voor 1912 i 1000.— afbetaald. Ziellier dus de twee bedragen, waar het vooral op aankomt: 155100 voor 't Brongebouw en 79 500 daartegen over voor leeningen. Het minste lie- drag, waarvoor de Maatschappij op dit oogenblik haar grootste bezit, het Brongebouw, zou kunnen verkoopeu, is derhalve ƒ80 000. Is dat ook niet het meeste? Nederlanders koopen niet gauw pcrceelen, die staan op gcleen- den grond en ze hebben gelijkinaar daaruit volgt, dat dan de meest voor de hand liggende, de meest logische kooper zou zijn degene, die den grond geleend heeft en dat is de gemeente Haarlem. Als ik de kaart van 't land eenigs- zins kan overzien, dan is de Raad daartoe wel te vinden. Hij weet, dat het Brongebouw zooals liet nu be staat, voor de samenleving in Haar lem onmisbaar is en zal zicli voor het behoud daarvan gaarne een offer ge troosten, dat bovendien niet zoo hoog behoeft te zijn, omdat een gedeelte van de rente altijd in de pachtsom terug te vinden is. Maar de directie wenscht meer dan betaling der obli gaties, zij wil ook aan de aandeel houders nog een uitkeeriue doen en het is te betwijfelen, of de Raad daar voor te vinden zal zijn. Hebben Inder daad, zoo mag gevraagd worden, aan deelhouders zich van hun bezit nog iets voorgesteld? Toch zou het beter zijn, wanneer de Raad over dit be zwaar heenstapte en, laat ons zeggen ƒ10000, neertelde voor de aandeelhou ders, die dan met vijf procent hun verwachtingen van het Staalbad Haarlem wel zouden willen liquidec-1 ren. Zoo als de zaak thans staat, heeft niemand er voordeel bij en hoewel in 1912 ƒ860.50 werd besteed als herstel ling aan vaste goederen en de pachter jaarlijks ƒ500.— moet uitgeven aan onderhoud van 't Brongebouw, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat voor een groote reparatie of vernieuwing te avond of morgen geen geld zou zijn. Dat zou zeker jammer wezen. 1 Directie en Commissarissen, vau wie ongetwijfeld gezegd mag worden, dat zij de zaken voorzichtig cn beleidvol behartigen, zullen er zeker niet om treuren, wanneer vérkoop aan de ge meente hen van de toch altijd ondank bare taak ontheft. J. C. P. Stadsnieuws ONDER DE TRAM. Een 7-jarig meisje uit Heemstede, Maxcella E., woonachtig aan het Ou de Slot, is gisterenmiddag orn 4 uur in de Gierstraat onder de Paarden tram geraakt. Het kind liep op straat te spelen en zag de trom niet naderen. De aanrijding had plaats en het kind word aan het rechtevvoetje go- fcwetst. ■Nadat ten huize van den heer Grun- demann de kwetsuur verbonden was, is hot meisje in een rijtuig naar huis gebracht. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-B,ivokerk alhier, op Dinsdag 29 \pril 1913, des nam. van 12 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: la. Chora.lvorspiel Nun komm' der Heiden Heiland J. S. Bacli; lb. Choralvorspiel „Wir glauben all' an einen Gott", J. S. Bach; 2. Concerto No. 8, G. F. Ilt'in- del; Ouverture, A tempo ordinario, Molto adagio, Allegro; 3. Fuga, J. L. Krebs; 4. Pastorale, Cés. Franok; 5. Angelus, Sigfrid Karg Elert; 6. Fun- tasP on the old melody „Urbs Besta", William Faulkes. DE BESTREDEN VERGUNNING. B. en \V. van Haarlem hebben bij hunne beschikking vau 23 April aan V. II. J. Troupin, vergunning ver leend tot uitbreiding van de steen houwerij en zagerij, aanwezig op het terrein achter- en terzijde vau liet per ceel aan de Nieuwe Gracht no. 48, door het bijbouwen van eene open loods, het daarin plaatsen van eeuen electromotor van 30 P.K. eene po.ijst- hank, een puiijsünaehine, eene scnuurniachine en eene zaagma chine, aismede door het in de bestaande werkplaats bijplaatsen van eenen electromotor van 2 P.K. niet eene zujg- en perspomp, eenen peis- ketel van 4 atmosfeer en eene boor machine, terwijl van de bestaande werkplaats naar de te stellen loods een electromotor van 8 P.K. zal wor den overgeplaatst Tot zoover de officieele med.dee- ling, waaruit b.ijkt, dat de vergun ning zonder eenige beperkende bepa ling verleend is. De omwonenden van de Nieuwo Gracht zullen daarmee niet ingeno men wezen. Deze lcop van zaken is weer een nieuw bewijs van ons on langs in een ,.0in Ons Heen" gehou den betoog, dat de industrie zich dient te vestigen in een afzonderlijk kwar tier, waar zij niemand hindert en zelf niet gehinderd wordt. RAADSSTUKKEN. DE BLIKSEMAFLEIDERS OP DE GROOTE KERK Op 14 Mei stelden B. en W. voor ƒ128250 beschikbaar te stellen voor een nieuwe blikseinafleiderinstallatie. De Nederd. Herv. Gemeente zou dan evenveel betalen. In den Raad kwam men tegen deze kostenverdecling op. Men was van oordeel, dat de gemeen te teveel zou betalen en wilde, dat bij de verdeeling der kosten ook reke ning gehouden zou worden met het geen vroeger reeds door de gemeente aan de installatie is ten koste gelegd- B. en W. deelen nu mee, dat in 1880 285 is betaald voor het aanbren- gen van den bliksemafleider en da verbetering der installatie ƒ2225 heeft gevorderd. Hot onderhoud heeft ƒ414 30 gekost. De gemeente gaf dus reeds 95430 uit. De nieuwe installa tie kost 2430. De gemeente zal dus nu moeten be talen de hellt van ƒ2430, verminderd met de reeds uitgegeven ƒ950 30. De gemeente moei dus betalen 692 85 en dc Nederd. Herv. gemeente 1737.15. B. eu W. stellen voor vergunning te verlcenen aan de gemeente Benne- broek, voor de bestrating van een ge deelte van den weg langs de Leidsciir Vaart ten zuiden vau de Centenbrug onder Benuebreek. B. en W. bieden ter vaststelling aan een staat tot beschikking op den post van onvoorziene uitgaven dienst 1912, vermeldend een bedrag groot ƒ79824, voor teruggaaf van plaatse lijke directe belastinggelden. B..en W. bieden ter vaststelling aan een staat van onvoorziene uitgaven, dienst i'Jl3. vermeldend een post groot 35.07, voor teruggaaf van huurpen- niugé-u. EEN JUBILEUM OP „TROIF. Vrijdag vierde de „lcnegl" van de aloude rhetorijkAanier Tr-ou moet Blycken, de kastelein, de heer S. van Gend, zijn 45-jarig jubileum als zoo danig. 't Was feest op de Sociëteit, en ook cLe omwonenden hadden de vlag uitgestoken een prettige verras sing voor don jubilaris, evenals de versiering van sociëtcitslokaal en bul- let. Tegen 5 uur waren de leden door de Hoofden bijeengeroepen voor de huldebetuiging. De Keizer was door ongesteldheid verhinderd, aanwezig te zijn. De Prins, de heer A. van Rcssum, wenscMg den knegt en zijn (bier uit- genoodigde) familie geluk met 't. groo te feest, huldigde hem in hartelijke bewoordingen namens Hoofden en le den, en wees er op hoe zelden het voorkomt dat iemand 45 jaar achter een trouw zijn plicht vervult. De Prins overhandigde het gewone couvert met inhoud, maar hij luid méér en las het besluit voor waarbij het H. M. de Koningin behaagd bad, S. v. Gend te benoemen tot broeder in de Oranje Nassaiwrde, zilveren medaille. (Luid applaus der leden). Ooik daarmede werd v. Gend geluk gewenscht en de medaille werd op zijn borst gehecht. Daarop nam de factor (rar. T Hooft) het woord om hem te huldigen met het volgende gedicht.-. 18681888—1913. Waar gij reeds vijf eu veertig jaar in trouwen dienst Uw taak vervulde; daar komt. ook uit des factors mond van Gend, U toe oprechte hulde; Waar gij thans vijf en twintig jaar als onze ..Knegt" zijt opgetreden en in 't buffet met wakend oog speurt naar de wensclien van de leden daar zij U deez' herdenkingsdag door onze Broeders en hun Hoofden een ferme heilwensch toegebracht. Wijl nooit uw lust en ijver doofde. Gewis, wie ooit den pelikaan hoog op zijn horst zou durven storen, hij kreeg 't met Som van Gend te kwaad, Die zou den laffen schender smoren! Moog langer dan een halve eeuw- ge als sieraad in 't buffet hier priiken! Lang leef der Pelikanen Knegt". de kaste'ern vnn ,,Trou moet Blycken!' Ten slotte brachten de bedienden een groot bloemstuk, en daarbij sprak de heer J. Kroonsbcrg namens hen in goedgekozen woorden tot hun „meester". Hij liet daarbij uitkomen dat als Trou ergens gebleken was. zulks wel hier het geval mocht heeten. Nu nam v. Gend. geroerd, zelf bet woord om II. M. de Koningin te be danken voor de ernnte onderschei ding en tevens Hoofden en Leden te danken voor al bet dat hij van hen heeft moeen ondervinden. Het was een indrukwekkende plech- Ich*r,l waaraan de jubilaris, zooals men hoopt, nog jaren de gelukkigste herinneringen zal bewaren. VERGADERINGEN S. D. A. P. Maandag 2 Juni spreekt de heer W. II. Vliegen en Dinsdag 10 Juni Mr. P. J. Troelstra, zoo meldt de Volksstem. Ontslag v e rl e e nd. Aan den heer P. Verkcs, hoofdcom mies, chef der afd. Burg. Stand en Bevolking, is door B. en W. met in gang van 1 Mei op verzoek eervol verleend. L. SLOOT. Door den lieer [Bierman, waarne mend chef van de Centrale Werk plaats dei- H. IJ. S. M-, werd heden morgen de volgende schriftelijke be kendmaking aan het personeel ge daan „Hierbij wordt ter kennis \an het personeel vun de Centrale Werkplaats gebracht dat heden nacht na een kort doch hevig lij den onze hooggeachte chef, de heer L. Sloot, is overleden na ge durende bijna 31 jaren onafgebro ken aan het hoofd van deze werk plaats te hebben gestaan. Wij moeten allen met groote» eerbied gedenken liet vele dat de heer Sloot in het belang van de werkplaats en de li. IJ. S. M. ge daan heeft en onze bewondering uitspreken voor de wijze waarop de heer Sloot, niettegenstaande zijn gezondheid in het laatste jaar zeer geleden had. toch zijn taak tot het laatste oogenblik met lief de en kracht vervulde." De heer Sloot, die deu 6en Februari 1S52 geboren was, maakte, na de II. B. S. afgeloopen te hebben, zijn opleidiugstijd door aan een groote iocomotievenfabriek te Manchester, werkte toen eenigen tijd te Utrecht en te Luik als adjunct-ingenieur aan de Staatsspoor en kwam den len Juni 1879 aan de Centrale Werkplaats met den titel „adjunct-ingenieur, chef dor werkplaats". Toen waren cr 300 man personeel, nu zijn er 1300. 't Aantal is zelfs grooter geweest, maar vermin derde toen een deel naar dc werk plaats te Amersfoort werd overge plaatst. De ibans overleden chef heeft dc werkplaats gebracht op cle hoogte v het moderne spoorwegbedrijf. In zijn laatste levensdagen was hij nog be zig met de plannen voor een nieuwe locomotie ven-stèlpiaats. Onder groote belangstelling vierde de heer Sloot iri 1904 zijn 25-jarig ju bileum, bij welke gelegenheid heiu de decoratie verleend werd van Officier der Oranje-Nassau-ordc. Hij was een man, die niet „naar buiten werkte" maar in stilte hard en doorzettend gearbeid heeft voor de werkplaats wier chef bij zoo langen tijd was. BETROUWBAARHE1DSRIT VOOR VRACHTAUTO'S. Om twaalf uur vanmiddag klonk een hevig getoeter in de Groote Hout straat, raatmeiden de ruiten van ons redactiebureau en herinnerden deze welluidende klanken ons er aan, dat op den negenden en laatsten dag van den betrouwbaarheidsrit voor vracht automobielen deze Haarlem zouden passeeren, op hun slotreis naar Den Haag. 't Gedreun, getoeter en ruiten- gerammel her-haalde zich vele malen, eer de gansche uit Amsterdam komen de kolossen-stoet onze stad was bin nengereden en op de Groote Markt nevens den Vïscliha! was opgesteld. Het publiek, dat overigens niet erg groot was, werd op een afstand ge houden door politie en door soldaten. En we zagen op de plaats van aan komst behalve vele menschen van be- teekenis op automobic-lgebied de regi mentscommandant, kolonel Smit, en de commandant van tiet landweerdis trict, overste Van Wagtendouk. De wagens, van allerlei merken, vormde een weinig sierlijke collectie, met hunne logge wielen, onbehouwen vormen en groote grijze of grauwe bekappingen. Ieder had een uur rusttijd, en ver trok daarna weer dreunend en wel de meesten reden een flink „stads- gangetjenaar Den Haag. Een U-jarige jongen, N. Giljou ge naamd, wonende Tuinstraat 1, was op het weiland, behoorende aan de broeders van St. Johannes de Deo, gelegen tegenover de Saenredarn- straat, aan het stekeltjes vangen. Daarna werd bij door een andere jon gen geroepen, en heefi toen bij bet hardloopen zijn rechterbeen gebro ken, doordat hij viel. Hij werd toen binnengedragen in de woning van raej. H. v. d. Berg, waar toen een noodspaniiingsverband werd gelegd door een lid van de Roode Kruis- Tiunsportkolonne, cursus dr. Hiensch en vervolgens vervoerd naar het Ge- sticrit Joh. de Déo. VEREENIGING VAN AMBTENAREN De heer J. B. A. Saeys heeft Vrijdag voor de Vereeniging van Ambtenaren in dienst der gemeente Haarlem een voordracht gehouden over ..De Duit- sche gebergten met hun schoone gen legenden." De heer Saeys heeft met zijn be langwekkende voordracht de leden en genood iaden een aangenomen avond verschaft- AI.WLEII DE TEYLER ZAAK Wc ontvingen de volgende uicdc- deeling Dc ondergeteekende (P. dc Ridder) ie ruim drie jaren geleden de Piet er Teyh-r van der Hulst-zaak wakker schudde, is thans door dc onafgebro- w-rkzaamhc-M. n, gedurende meer dan drie jaren d'-or den heer Rudden borg verricht, in de gelegenheid ge steld u uit te noodigen Lot bijwoning eencr hoogst belangrijke vergade ring, alwaar alsdan onder meer zal worden m-d.-gedeeld, dat een aan zienlijk. alleszins voldoend, kapitaal bijeen F, ten einde deze oude zaak is tot in hoogste instantie, aldus 't uiterste uit te vechtenalsmede dat een welbekend advocaat de zaak rijp beraad, aanvaardde. Nog nimmer stond de zaak zoo deugdelijk oorbereid gereed nis nu en woidt ais bewijs uwer Ik lang'tdiing, in hc-t enorme wc-rk verricht, uw tegen- wooriligzïjn verricht." De vergadering wordt vanavond to Amsterdam gehouden. MEIFEEST. We lezen in „Dc Volksstem": l)e optocht is samengesteld öb volgt 1. Muzickvereoniging „Vooruitgang". 2. Mei leuze. 3. Bestuur II. A. S. 4. S. 11. A. I' afd. Haarlem. 5, Vrouwx-nclob. 6. S. D. A. P., afd. Schoten. 7. 'i'imrner- edenbontl 8. Boivcl van Arbeiders in c Kledingindustrie. 9. Huisperso- cel. 10. Centrale Bond van Bouw- akarbeiders 11, Slucadoors. 12. Ty pografenbond. 13. Sigareiiruakersboiid 14. P. T. T. 15. Handels- en kant-ior- bedienden. 15a. Gomeentewerkliëtlen. 16. Bakkersgezellen. 17. Lüho-folo- chemigrafenbond, 18. Bond van Ned. Önd. 19. TranspurtavbcidersbumL 20. Zuivel be werkers. VI. Behangers- en Stoifeerdcrsbond. 22. Ned. Ver. S po or en Tramwegpersoneel. 23. Ned. Ver eeniging. 24. Clir. Socialisten. 25. Me taalbewerkers. Komt er geen verandering in de route, zooals die is aangevraagd, dan deze als volgt: Opstelling Groote .Markt, Rivior- ischmarkt, KJokhuisplein, Lange. Veerstraat, eerste en tweede Kteiui Houtstraat, Kleine Houtweg, Badhuis- straal. Sctmeevoogtplein, Bakkorstr., Rozenprioelslraat, Van Marumslrnut, Palmstraat, Barendsestraat, Rozen- prieelstraat, Linscliotcnstraat, Kam pers! raat, Kampei-singel, Lange brug, Anthoniestruat, Iieorenvest (sladszij- de). Amsterd. poort, Arastérd. Vaart, Oosterstraat, lc cn 2de Vooruitgang- straat, Itomolenstraat, le cn 2de Zuid polderstraat, Vaarüstraat. Amsterd. Vaart, Amsterd. Poort, Spaamv,ou derstraat, Hoogstraat, Korte Veerstr,, Lange Veerstraat, Klokhuispleiu, Gr. Markt. In den stoet wordt niemand toege laten, die niet voorzien is van een witte, zichtbaar te diagen kaart waar op staat: Algemeen Kiesrecht en Wet telijke Acht urendag. Dc opstelling van deu stoel begint 8 uur; vertrek 8 1.2 uur eu ontbinding uiterlijk 101/2 uur. PISUISSE EN BLOKZIJL. In de concertzaal van De Kroon vierden Pisuisse en Blokzijl Vrijdag avond weer limine triomfen. Voor treffelijk begeleid door zijn trouwen makker zong Pisuisse ons weer voor zijn liedjes van weemoed en van jo lijt, van levensleed en van levens vreugde. Het publiek (door de con currentie van de .,Czatin"-opvoeriiig niet zoo talrijk als anders) bracht het tweetal warme hulde. En Pisuisse werd voor een moeilijke keuzo ge steld, toen hij gelegenheid gaf o:n voor 't derde deel van het program ma wensclien uit te spreken, en moest inededcelen dat er door 150 menschen 69 verschillende liederen waren ge- wonschi! Maar zijn keuze viel toch algemeen in den smaafit, en liet refrein van „Tineke vau Heulen, mijn maartje", werd weer opgewekt meegezongen. Hot was een heel a°rdige avond. (Zie vervolg Stadsnieuws onder d4 I-aatste Berichten). Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. HEVIGE BRAND. Onze correspondent seint: Hedenmorgen om 10 uur woedde een hevige brand ia hei huis van den bakker Spatnaay. aan den Spaarn- wouderweg bij den IJ weg. De gai-shö huizingc brandde uit. liet vuur werd gobiuscht door de brandweer van Vijfhuizen. Verzekering dekt da materleele schade. BLOEM ENDA AL. Gevonden en terug te bekomen: aan den politiepost te B'.oemendaal, oen, huissleutelbij J. GermeraadNoor-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1