RUBRIEK VOOR ONZ JEUGD ting van het middenspel, breedvoerig hebben behandeld. B. Met 2—7 brengt zwart weder den ongenoodigden gast aan tafel. (Vijf schijven op de lijn 1—45). C. 1—7 is genoegzaam ontraden ook wordt zwart hierdoor belet, om aanstonds met dien vleugel voort te gaan. want zoodra hij vervolgt met 11—17, speelt wit 27—22 en 31 11, inet het bekende gevolg, dat do schijf 6 uit den hoek wordt geslagen en hier want zou zwart nu het veld 30 willen innemen, dan zou volgen door 8e tempo 6—11 verloren gaat, hetgeen meermalen is afgekeurd. D. Met 914 maakt zwart direct zijn Centrum-spel krachteloos en ont neemt zichzelf de gelegenheid, het spel behoorlijk te ontwikkelen. In de voorgaande varianten is dit genoeg aangetoond. E. Op 20—25 zou volgen wit 40—34 I en 34—30, en wit krijgt een goede atta- en wit heeft de winststelling. que op den langen vleugel van zwart, I Met 10—14 is de „Korte Vleugel- helgeen deze niet meer kan beletten. I opening" voltooid, en hiermede het 35 24 2S: 19 27-21 31:4 24-30 19-30 13:24 16 27 goede, naar onze meening, voldoende aangetoond. Wij vertrouwen dat zij, die deze uitéénzettingen met studie hebben gevolgd, thans in staat zijn, haar correct uit te voeren. De vele daarin nog voorkomende varianten, waarvan de behandeling niet beslist noodig was, zijn opzettelijk achter wege gelaten, omdat anders te veel wordt afgeweken van het doel, dat wij hebben vooropgesteld. Wij hebben getracht alles zoo beknopt mogelijk aan te geven, om het volgen gemak kelijk te maken. In de volgende rubriek zullen wij een aanvang maken met de behande ling der Linkerhoek-opening. De Haarlemse he Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8—12 uur in het ge bouw „De Nijverheid", Jansstraat 85, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als adspirant-leden worden toe gelaten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruis straat 34. Telepboon 1543, Raadsels (Dezo raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband mei het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. De prijs voor <le raadsels in de maand April is bij loting ten deel ge vallen aan HENDRIK en HERMINA DOÜWMA, die hun prijs Woensdagmiddag tus- scheu 12 en 2 uur mogen komen ha- 1. (Ingezonden door Jacob Wees man). Kunt ge uit een „Kerstboom" een vrucht, een hemellichaam, een vier voetig dier. een bloem en een vaar tuig halen 2. (Ingezonden door Ivarel en Nellie Keuker). Ik ben een haven in Zweden van 9 letters. 6 .7 8 is iets, waar men dieren In vangt. 5 7 2 1 gebruikt men bij het eten. 8 7 3 4 begint, waar bet water op houdt. 4 7 9 vindt men bij de bergen. 1 ti 7 is een groente. 7 8 6 7 was een dwingeland. 3. (Ingezonden door Hendrik Douw- ma). Mijn lichaam is van hout, Gemakkelijk te breken Mijn hart kan zonder stem Voortreffelijk tot u spreken. 4. (Ingezonden door Albert Bie- mend). Mijn eerste is een voertuig. Mijn tweede is een kleedingstuk. Mijn geheel is een weefsel van een bepaalde afmeting. 5. (Ingezonden door Johan Boom). Het, geheel bestaat uit 9 letter's. Men ziet mij meestal in den zomer. 2 3 gebruikt de boer. 6 7 8 1 gebruikt de timmerman. 1 2 3 4 5 is onmisbaar in de na tuur. 6 7 8 9 gebruikt de Indiaan. 6. (Ingezonden door M. B. Osen- ckmp). Welke plaats in Nederland kunt go 1. ruit maken 1 - L en 2 7. (Ingezonden door Cecilia en Jo hanna Kuiper). Vervang de puntjes door medeklin ker, zoodat ge een békende spreuk krijgt Ui.e, .aa.. i. .ou, .aa.. 8. (Ingezonden door Willem Over- meer). Ik. ben een eiland. Doe mijn twee laatste letters weg en ik ben een ri viertje. 9. (Ingezonden door Agatha van Rijn). Mijn rreheel is een plaatsje in Ne derland van 6 letters. Ge vindt het door achter een viervoetig dier, een deel van een stok fe zetten. 10. (Ingezonden door Jan de Boer Ik ben een stad in Siberië. Laat mijn eerste lei ter weg en ik ben weer ec-u stad in Siberië. 11. (Ingezonden door Nico Lequin). *"1 Plaats de getallen van 1 tot 9 in 3 rijen, elke rij van 3 cijfers, maar zóó, dat de optelsom van iedere rij 15 is. 12. (Ingezonden'door Rika Gast). Wanneer de wind in 't Noorden is, Verlangt ge naar mijn eerste wis, Maar bedelaar zoo min als koning Koos ooit mijn tweede tot zijn wo ning. En leest ge nu geheel mijn woord, Dan heeft het u gewis bekoord Niet door haar schitterende kleuren Maar wel door haar zoete geuren. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de vorige week zijn 1. Stille waters hebben diepe gron den. 2. Dozijn rozijn kozijn. 3. Specialiteitenvoorstelling. Spelen, Caesar, springen, stoel. Mva, tor, tien, in, gieter. 4. IJsbrand. 5. Spreken is zilver. Zwijgen is goud. 6. Nacht ach. 7. De koffieboon. 8. Bus, dus, kus, lus, Rus, zus. 9. Haarlem's Dagblad. Haar, Haarlem, dag, dagblad, blad, bes. 10. Een ophaalbrug. 11. Vijg oorvijg. 12. Guitaqr. i Goede oplossingen ontvangen van Annie van Daalen 12. Maria J. H. Piet 12. Abraham Hartendnrp 12. WLm Nieuwdorp 12. Caspar Willemsen 12. Sneeuwwitje 12. Kees de Klerk 12. Willem A. de Tello 8. •Hendrik en II. Douwma 12. Marietje v. d. Bosch 11. Cornelis en Johanna Brugman 12. Bernard Vernimmen 12. Metta de Waal 12. Hendrika en Ehz. van Viegen 12. Rebecca Engelander 9. Annie Lokkerbol 12. Beisie Lokkerbol 12. Willem van Donselaar 10. Jacoba de Reus 12. Jan de Bruijn 10. Corneüs en Nanne Nauta 12. Cornelis en Johanna Janssen 12. Jo en Jan Verton 10. Willy Germeraad 11. Jan van Zijlveld 12. Jan F. A. Rozenhait 12. .laantje Cornelisse 12. Jan de Boer 12. Dirk Schreijers 7. Christien Boesmans 12. Jan van Henvert 12. Anneliese Schwarzinger 12. Truus van Bïlderbeek 12. Wilha. J. van Essen 12. Grietje Kraak 8. Willem O vermeer 12. J. Overmeer 12. Truus Snellens 11. Alida en Corrie Hanseier 12. Lena Koeleveld 12, Marinus en Cornelis Caalen 10. Jacomina en Agat'na v. Halst 10. Pieter en Ate Voogd 12. Rika v. d. Haar 9. Rika en Jacob Baaij 12. Hendrik Molekamp 12. .Tan Willemse 12. H. Willemse 12. Jan van Doorn 12. Piet Usi 12. Gretha Usi 12. Rika Vermeer 12. STRIKVRAGEN. (Ingezonden door Bart Ligtenberg). I. Waarom ligt de visch op de markt 2. Tot hoever kunt ge in een bosch loopen 3. Waarom kijkt de dief achter zich, als hij wegloopt 1 4. Waarom gaat een haas op een duin zitten als hij naar de zee wil kijken 5. Waarom staat er een haan op den toren en geen kip 6. Waarom roept de koekoek nooit voor Mei 7. Waar waait de wind altijd uit het Noorden? 8. Wat is in Edam groot, en in Londen klein 9. Waar zit het beste vleescli aan een paasch-os 10. In welke maand wordt de min ste visch gevangen 11. Twaalf doz.j:: .s een halve pan haring. Hoe kan dat 12. Wei lie talen kennen alle sol daten STRIKVRAGEN. De antwoorden op de Strikvragen der vorige week zijn 1. Oorlam. 2. Treurspel. 3. Locomotieven. 4. Een sigaar. 5. In een handschoen. 6. Hansworsten. 7. Consul. 3. In 't water. 9. De tijd. 10. In volle flesschen. 11. De letter m. 12. Een kaartenkoning. Goede antwoorden mil vangen van Annie van Daalen 12. Maria J. H. Piet 9. Abraham Hartendorp 12. Wiin Nieuwdorp 12. Caspar Willem-en 12. Sneeuwwitje 12. Anneliese Schwarzinger 12. Wilha. Joha. van Essen 12. Cornelis en Johanna Brugman 12. Bernard Vernimmen 12. Eliz. en Hendra. van Viegen 12. Willem Adolf de Tello 5. Hendr. en H. Douwma 11. Jan F. A. Rezenharl 12. Jaantje Cornelisse 12. Dirk Schreijers 10. Christien Roesmans 11. Jan van Hemert 12. Truus van Bïlderbeek 11. Grietje Kraak 8. Zonder naam 12. Metta de Waal 12, Rebecca Engelander 6. Lena Koeleveld 12. Annie Lokkerbol 12. Betsy Lokkerbol 12. Marinus en Cornelis Caalen 12, Pieter en Ate Voogd 12. Rika v. d. Haar 12. Jacoba de Reus 12. Rika en Jacob Baaij 11. Jan de Bruijn 8. Cornelis en Nanne Nauta 12. Cornelis en Johanna Janssen 12. Jan Willemse 12. Bertus Willemse 12. Jan van Doorn 12. Willy Germeraad 12. Jan van Zijtveld 11. Rika Vermeer 12. Nou, nacht, kinders 1 Nacht, Moeke wel te rusten, Moeke 1 Moeke slofte weg, de kamer uit, over den overloop, de trap af. Ze lagen in het groote ledikant, bo ven op do slaapkamer, waar de ra men den geheelen dag opengestaan hadden. ze de muilen van Moeke niet meer op de traptreden hoorden klap- pen, rees een kleine, witte gestalte O)) (van onder de dekens) en gooide de dekens van zich af. We hebben zooveel Christien, g, kijk eens 1 En uit een zakje van onder de kus sensloop kwamen nu achtereenvol gens voor den dagtwee wortels, twee koekjes, twee zuurballen in vloeipapier, twee pepermuntsteien en onderaan, in de punt, een handje-vol suikerboontjes. Het kleintje lei alles op het kussen Christien keek er, al liggende, Fijn, zeg. hè? Eenig Toen verdeelde ze alles in tweeën, wat niet erg moeilijk was. Wat eet je nou "t eerst op 'k Weet niet niet 't lekkerste, natuurlijk eerst maar den wortel! Ze zaten allebei, tegen de kussens, Christien maakte eerst de dekens glad en haalde toen een atlas van den stoel er voor, onder de kleeren ndaan een ouden, versieten atlas n Europa. Ze sloeg de bladen om, niet den wijsvinger, dien ze telkens nat maakte, en den duim, tot ze vani waar ze wezen moest. Is het erg moeilijk, wat je moet leercn vroeg hei zusje, met groote bladzijde kijkend, waarop het land stond groote, smoezelige plek, net een heel donkere olievlek, uitgeloopen naai' alle kanten. Roode lijnen slingerden zich er over heen, hier en daar waren witte vlekjes, heel klein. En dan breede lijnen, heel breede, zwarte. Wat zijne dat? Zus wees ze aan met haar dik vingertje. Dal zijn rivieren, Amietje, dat is de Donau, die jij-daar aanwees I Do - wat De Dónau I O done-au, die lijn daar? Moet je die nu leeren die lijnen, ja He hbo zo allemaal van die rare na men Ja nee maar in werkelijk heid zijn 't groote rivieren, allemaal met water er m en schepen d'r op, net als hier de vaart maar dan veel breeder en mooier O - Zus stelde in die geleerdheid, die nog te hoog voor haar was, niet zoo bijster veel belang. En toen Christien zoi „Maar laat me nou even leeren zeg zat zo een tijdje erg stil mot den afgoknaagden wortel in haar handje, en zei geen woord. Toen, op eens, kwam haar wat in de gedach ten en liet ze zich uit liet ledikant glijden. Zachtjes schuifelde ze met de bloute voeten over de vloermat, die zuclit ritste ouder den druk daarvan, en trok ze de deur van liet speelgoed kastje open, dat stond tegen den waad. 't Ding piepte erg Annetje zag verschrikt om naar haar zusje, bevreesd als ze was voor „Schei dan toch uit" „Pas dan toch op" en der gelijke vermaningen, maar Chris- tientjo zal met hare gedachten in de gebergten van Tyrol en stiermarken, en hoorde 't gepiep nauwelijks. Gerustgesteld nam het kleine ding nu haar doosje met kralen en een sta peltje poppenkloeren van het plankje, sloot 't kastje toen voorzichtig en til de daarna haar lievelingspop uit den wagen, die naast het kastje stond. Toen kroop ze weer naast haar zus je, zette de pop op haar schoot, en opende het kraien-doosje. Er lag een hal! afgewerkt snoer in, met prachti ge, bonte, sieenen kraaltjes, dat ze van plan was af te rijgen. Voorzichtig stak zo één voor één aan de naald en si reek ze dan door, tot waar zo, aan ééngesloten, één rij vormden. Christien bewoog haar lippen zachtjes. Ze koek vóór zich uit, met oogen die niéts zagen. „Tauern, dan daar zoo onder de Stiermarkensehe Alpen.... dan daar de Karawanken de Julische Alpen zoo daar de Karniscbe Zeg, Stientje kijk nou eens vin-je 'm niet fijn Sst ja stil nou even, zus toe nou nee Zus legde het afgemaakte snoer op de deken, en kleedde nu haar lieve ling lit. Morgen mag je den heelen dag met me uit, Selia als 't mooi weer is. Maar als 't weer zoo regent, blijve we thuis, hoor, anders krijg je 't rood vonk, nel als Aagje laatst ja, je weet wel, hè?.... Nou zal ik je maar vast je mooie jurk aandoen. Zul je ze dan iviet vuil make voor merge Ja, hè, je zult er erg netjes op zijn hé, Seeltje De Tauern Holte Tauern, met de... met de,., toe nou o ja de Drei Hernspitze de Grosglockner de,... de...e... Ilochfeiler o ja, en hier Steyr Weenen hier Pres burg mompelde Stientje. Zus beek haar aan met kinderlijk- verbaasde oogen. Waar is het Touwen vroeg ze. Zeg, Stientje, wat zijne dut, het Touwen Touw is 't Touw Nee stil nou bergen zijne 't, heel hoogo Toen de pop aangekleed was, deed Annetje haar het snoer koralen om den hals, driemaal ging "t. O, Seliaatje, wat ben je nou mooiEen piekfijne dame Stientje klapte den atlas dicht Klaar, zei ze met een zucht. 'k Zal 'm nu wel kennen En ze lei hem onder d'r hoofdkus sen, dat hielp nog wat Toen nam zo een zuurbal, wikkelde dien uit 't witte vloeipapicrtjo An ne! jo zette de pop in 't stoeltje.... heel voorzichtig liep ze toen terug en klem weer in bed. 'k Heb m'n boontjes al op, zeg, fluisterde ze. O, zei Stientje, en toen aten ze verder alles op, pepermunt, en koek, en staken toen den zuurbal in den mond. Hè, late we nou gaan legge, zeg Ja, goed. Stientje legde de kussens goed, toen gingen ze beiden achterover liggen, de dekens over zich heen. 't Werd don kerder buiten, in de kamer vielen lan ge schaduwen Ga je nou vertelle, zeg Ja jé hebt het beloofd Stientje werkte den steeds kleiner wordenden bal van den linker- naar den rechterkant in den mond, en sloot toen de oogen. Als we dan den zuurbal op heb- be, hè stelde ze voor. Ja, goed dan. De mijne ls al bij na op Zus nam hem uit den mond, glad, rood, glibberig ding. Hoe groot is do jouwe Stientje hield hem tusschen haar witte tanden, de armen gevouwen bo ven het krullende, bruine haar, op 't blankgevulde kussen. Neem hem d'r ook es uit Och nee.... Zus deed deii hare weer in den mond, beet hem daar stuk tusschen haar kleine, sterke kiezen en slikte hem door met genot. Fijn, zei ze. Maak jij 'm nou ook op. Ja? Stientje deed het. als in gedachten. Ziezoo, nou ga je vertelle, hè? Ja 'k weet haast niets, waar van dan Van Prins Karei Dat heb ik je al zoo vaak ver teld, immers Nou, wat zou dat liet is zoo mooi Nou, goed Stientje keerde zich half om, za: zoo zus aan, die aandachtig zou gaan luisteren. Nou Prins Karei was heel, heel rijk. Hij woonde in een prachtig pa leis, heelemaal van marmer. En daar omheen was een heel groote, mooie tuin, met heerlijke bloemen, en vruch ten, cn lanen En vijvers! vulde Zus aan. Eu vijvers I herhaalde Stien tje. En de vader van den prins was koning over een groot land, en be moeide zich weinig met z'n zoon, en deze had het prachtigste speelgoed, dat men zich denken kan. Mooie sche pen, soldaten, prachtige ballen, boe ken, heel mooi, dikke boekeu vol platen en verbalen. En-ueo_[a knikkers en zelfs deze waren kunststukken. Ja, zelfs deze waren kunststuk ken zei ook Zus. En wat at de Prins, Stientje Hij... at... lekkere taarten en pas tijen, en vruchten, en puddingen, en sauci'sjes, en gevogelte wildbraad en papegaaien-tongetjes Ja, en ook ulevellen en flikjes.... hè vroeg Zus. Ja, fluisterde Stientje terug Eu toen was T even heel stil in de groote kamer. Zus geeuw de van slaap en van al 't lekkers, dat daar zoo ver leidelijk besproken werd. Zelfs ulevellen en flikjes En 's avonds kwamen menschen, die den Prins in slaap moesten zin gen I Hoe zouden die gezongen hebbe Zoo-als Moeke, als ze kleinen Broer wiegt 's avonds, zeg, Stientje Wel nee....! of ja, toch eigenlijk wel zoo. Ja, zooals Moeke, Zus Stientje sloot even de oogen.... en i zag 't gelaat van Moeke het ver moeide, bleeke gezicht 's avonds... na drukke dagen.... en ze hoorde i de stem zoo zacht.... niet mooi erg draaiend en niet vol... maar vol toegevend, stil geduld *t Was een lieve stem.... die van Moeke.... Zus lag nog te denkenen ook haar vielen do oogen langzaam dicht. Later op den avond wierp de maan haar koud, zilverig licht door 't raam der bovenkamer naar binnen, het weerkaatsend op de ronde gladde ta fel... en op 't kastje, en op de bonte bloedkoralen streng om den hals der pop. Beneden in den tuin zonden de bloemen heerliike geuren opde slingerbladen Huisterden heel stil en zacht.... In 't groote ledikant sliepen ze den Stientje, half afgegleden van het kussen 't krullende haar over 't witte sloop.... en 't kleine blondje droomend, beiden van Prins Karei, die in slaap gezongen werd, in een mooi paleis woonde en alles, alles had, wat maar mooi en lekker en heerlijk was...,. Brievenbus (Brieven aan de Redactie de Kinder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan vrouw Venemav. Doorn, Kleine Houtweg 21, Haar lem). In de bus gooien, zonder aanschellen! TRUUS v. V. Jij krijgt dezen keer het eerste briefje, hoor! Daar was me bij ongeluk jou briefje weer blijven liggen! Je hebt er zeker niets van be grepen! Berg je de krant nu altijd op een goed veilig plekje, zoodat zij niet weer wegraken kon? ADRLAAN Z. En jij hebt ook ze ker'tevergeefs gezocht naar een brief je? Prettig, dat je met je les zoo goed op schiet! Van wie heb je les.' En maak je nu iederen avond een the ma? JAN v. D. —'Waar heb je toen ge logeerd? en heb je er pleizier gehad? WILLY G. Wil je Jo en alle an dere huisgenooten voor mij feücilee- ren? Dat zullen voor jou ook heerlij ke dagen zijn! Heb je ook nog iets ge leerd voor het feest? Ik wed, dat je me do volgende week nu weer veel meer te schrijven hebt! JAN v. Z. Ja, dan moet je in 't vervolg maar goed je best doen! Kijkt Moeder je briefje ook altijd na, of liet wel netjes is? PIET U. De nieuwe raadsels zijn GRETHA U. Als je toch met de tram komt, is 't wel prettig, om nog 'n eindje verder te rijden! Gelukkig dat je zusje goed vooruitgaat! Wanneer mag ze weer thuiskomen? CORNELIS en JOHANNA J. Als nieuwe raadsels of begraven namen inzendt, moet je er altijd de oplossing bij schrijven. -Ta, zelf bedenken is we! aardig en ie kunt alle mogelijke soort namen begraven in een zin. JAN W. Vraag maar 6ens op school aan je onderwijzer, wat die aanraadt, maar ik ben baug, dat hij nu al dood is, want gewoonlijk hou den ze "t niet lang uit, als ze gevan gen zijn, of je moet er bepaald op in gericht zijn! BERTUS W. Ja, slagen voor een examen is altijd heerlijk! En als het goed gaat en je sommen vlug af zijn. <lan krijg je ook al zoo'n prettig ge voel, vind je niet? Wat moesten jull.e teekenen? Waren Vader en Moeder niet blij, toen ze het hoorden? JACOBA DE R. Het nieuwe raad sel is wel wat I.r.i.dijk te raden, om dat de spreuk niet zoo heel hekend is. Bedenk nog maar eens een ander! Heb je liet zoo druk gehad den laatsten tijd? JAN DE B. Is Moeder weer be ter? Ja, misschien weet Cor, of één van de andere jongens daar wel den weg! Maar het is een heel eind; re ken daar maar opl HENDRIK M. Vervelen mag nooit, boor! Probeer dan muur gauw een teekening! CORNELIS en NANNE N. Pret tig, dat het hem zoo goed bevalt daar! Maai- hard studeeren moet hij wel, denk ik! Verlangt N. ook al naar de vacantie, of is hij niet moe van het werk? BETSY L Een jij jonger of ouder dan je zusje? an in welke klas zit jij.' Heb je deze raadsels met L. samen opgelost? MARINUS en CORNELIS C. Wel gefeliciteerd, hoor! Gezellig, dat ik juist op tijd beu met het briefje. Maar eigenlijk is 't morgen pas leesi! Schrijf me maar eens waar je op tract eert' Wordt het sijsje al wat mak en pikt het wat van je vinger? Pas maar op, dat het niet wegvliegt! RIKA v. d. H. Staan de bloemen nog "allemaal mooi? Eu verzorg je ze zeil? Kan je zelf een stekje van de ranium afnemen, om weer een nieu we plant te maken? LENA K. Ik ben al nieuwsgierig naar jou teekeningen, Lena! Hoe ver ben je al? Ja, er komt nog een pretti ge iijd, maar jullie groote vacantio begint toch pas in Juli, is 't niet? Heb je er al plannen oor gemaakt? ANNIE L. Ben je even oud als Lena? en zit je ook bij haar in de klas? Ja, Lena doet a! n heelen lijd mee. Ik ben nieuwsgierig, of jij 't ook zoo lang uithoudt. BERNARD V. Kunnen Vader of Moeder er ook in liggen, of durven die het niet aan? En Heb je hem ook al eens mee naar buiten genomen? Krijg je geen slaap als je er lang m ligt, of duurt het meestal uiet zoo lang? "°REBECCA E. Als je geregeld mee doet, komt jou beurt stellig ook wel eens, orn iets te winnen, maar de een treft het veel gauwer dan de ander. Begint het oudste broertje ook al moe te raden, of gaat dat nog niet? ALIDA en CORRIE H. Ja, ik heb nog voor verscheidene weken in voor raadNeen, de jongens kunnen niet zooveel beter teekenen dan de meisjes. Met den vorigen teekenvvedstrijd heb ben verscheidene meisjes ook prijzen gewonnen! WILLEM O. - Ik vind de letters die jo onder je brief hebt geschreven al vast prachtig! Leer je nu ook nog be paald sierletters maken? En heb je dit erg langzaam gedaan? JAN O. Om to voetballen, moet er dan een flinke open ruimte zijn. want tegen de duinen aan, zal het niet gaan! Gaan jullie iederen Woens dag, als het mooi weer is, naar bul ten0 en hoeveel kinderen gaan er dan mee* TRUUS v. B. Hoe is jullie tocht gisteren geweest? Heb je pret gehad en wat hebben jullie in A. gedaan? Ja, daar is weer heel wat over te schrijven de volgende week! WILHa. v. E. Do nieuwe strik vragen zijn goed. Ja, we wonen nu dicht bij elkaar. Ik wed, da.t je er in -1 min. bent. MARIETJE v. d. B. Eigenlijk weet ik jullie straat niet precies te vinden. Schrijf me eens in welke buurt het is! Komen jullie altijd samen je briefje brengen? CORNELIS en JOHANNA B. Vind je het lastig om iedere week te schrij ven? of doe je het graag. Schriji je wel oens meer brieven, of heb je niet JAN v. H. lk zou dit tocli maar eens probeeren, Jan, misschien valt net je zelf mee, wat je er van terecht brengt! Je moet in C, ook maar eens een verzameling maken van aardige bloempjes en bladen, die je daar vindt. Er groeien daar verscheidene soorten, die je hier niet vinden kunt. WILELM v. d. L. Is het boek naar je zin? Eu heb je liet al gelezen? ANNELIESE S. Hoe denk jij over dezen wedstrijd? Vind je teekenen even prettig vis opstellen maken? JAANTJE C- Ja, dat is een heel eind van jullie huis af! Was je erg moe toen je weer thuis kwam? en ben je ook al eens in de nieuwe tram ge weest? Hoe ver is de nachtzak? JAN DE B. Het nieuwe raadsel is goed. Ja, het circus was aardig! Wat vond je het mooiste nummer? Of vond je de clowns het grappigste? Het was laat uit, vond je niet? Mocht je tot het eind blijven? CHRISTIEN B. lk ben erg nieuwsgierig naar den uitslag van je drogerij! Wel, vond je de strikvragen zoo moeilijk? Je hebt ze toch allemaal goed! GRETA S. Jij mag ook meedoen! Zend je oplossingen maar in 1 NEL v. d- B. Ja, kuikentjes wor den kippen! Hoe veel kippen zijn er nu al in 't geheel? De aardbeien zui len over een paai' weken wel rijp zijn! Ruiken de rozen al? en wat voor soort is het? JAN F. A. R. Ja, daar zal het wel prachtig zijn! Ik beu er nog niet ge weest; vertel mij dus maar eens pre cies, hoe ver het loopen is van de tram en hoe je het er vond! GERRIE R. lk vond het erg aar dig, weer eens iets van je te hooren. Dat is best, als je weer eens lüer in Haarlem komt, moet je maai' eens ko men. Ik denk, dat je een heel eind grooter geworden bent, maar op het portretje ben je nog niets veranderd! Ja, ik vond dat andere ook heel treu rig. Vooral omdat het een jongen vs as, die het zoo verbazend ver had kunnen brengen! Weet je ook, of hij al photograplicerde? en of hij erg ziek is geweest? Hoe is liei met Gerard? Moet hij hard werken tegensvoordig? U. en 1L D. Zoo'n verjaardag is maar heerlijk: lleb je al ten mooie postzegelverzameling en krijg je er dikwijls vreemde postzegels bij? WIM N. Het is niet zoo heel ge makkelijk, maai' toch kan je er nog wel iels grappigs van maken, denk ik. Probeer het maar eens! CLASINA v. S Bewaar hem nog maar een poosje, tot je er in de kast een goede plaats voor hebt. Zit je thuis 's avonds ook wel eens te hand werken? KEES DE K. - Dan moet je maar goed je best doen, dat je het gauw goed kent. Zou je niet bang zijn als je voor 't eerst in 't water komt? WILLEM A. DE T. Als je het boek veel uitleent, zal het wel gauw stuk zijn. denk je ook niet? Heb jij een eigen kamertje'? Heelemaal alleen voor jou? En zit je daar veel te lee ren of te werken? Ja, als je het pro. beert, valt het misschien wel mee! ANNIE v. D. De nieuwe strik vragen zijn goed, behalve enkele, die al eens eerder geplaatst zijn. MARIA J. U. P. Dat het papier verkeerd begonnen was, vind ik niets erg hoor! Vind je dezen weg pretti ger? 1-Ioe loop je meestal als je naar in ij too gaat? Ik denk dat het andere een vergissing was. ABRAHAM II. Ja, dat'staat er deze week pas in! Ben je nu weer hee lemaal beter? Ik heb het vroeger ook eens gehad; het is een vervelende ziek te en je kunt er elkaar wel mee aan steken! Pas maar op voor kouvatten! RIKA V. Ja. als het er een beetje op lijkt, moet je het maar inzenden; want zoo heel prachtig kan toch bijna niemand teekenen! Wat is soo'n var- jaardag toch altijd heerlijk, hè. Kwa men al die meisjes je zelf feliciieeren. Mevr. VENEMA—v. DOORN. 24 Mei 1913.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 17