HARING W. ENEELGEER, Groote Markt 31 NCRDDEUTSCRER LLOYD, BREMEN. Schoorsfeengarnituren V/erfleeoster ,f.p WEEK'S SIJZEN EN STERELISATOR E? CACAO Er CHOCOLADE Tel. 284 SMEDESTRAAT 17 Tel. 284 PH. ROEST PRIMA KWALITEIT, NIEUWE EOLLANDSGHE prima nieuwe Zoutevisch Hieuw© SCeelen en Lippen gen doorgaans-niet bewaarheid wor- U«u. liet kan Ln de tropische landen lm.g smeulen zonder dat een vlam. uitslaat. Maar aan den andoren kant ls eenlge waakzaamheid niet overbo dig. 1?; wetc hiertoe speciaal de dra ges van hot gezag in de binnenlan den op. Het kan nooit kwaad als zij hun volhoreus tol in de desa's verlen gen, om te speuren naar wat.daar ge brouwen wordt. Als er dan Ln die mysterieuze brouwerijen slecht leven ,umt, worden zij niet overrompeld. DE SAREKAT ISLAM. Do „Javab." meldde, dat de heer Canne (adsist.-res. voor de pol. te Ba tavia) in een vergadering rnet inland- scite ambtenaren ert liet bestuur der af deeding Batavia van Sarekat Islam, het bestuur der v'ereeniging uitdruk kelijk er op wees, dat geen inmenging ^geduld zou worden van de bestuur ders in bestuurs- en politie-aangele- genhedrii'. Zooals onlangs gebeurde, toen de secretaris van Sarekat Islam een onderzoek instelde naar een voor val tussehen een Europeaan eu in landers. Door den resident van Soerabaja is een besluit afgekondigd, waarbij be paald wordt dat voor een vergade ring van inlanders, waaraan meer dan 15 personen deelnemen, een spe ciale vergunning van het bestuur noodig is. Bij het bestuur van Sidajoe zijn verschillende klachten van Chineezen ingekomen over een aanmatigende, tartende houding der inlanders. Van betrouwbare zijde vernemen wij dat avond aan avond geheime vergaderingen worden belegd door leden van den Sarekat Islam. De werklui van Naéssens op Rijswijk hebben het werk neergelegd.' Omdat een van hen werd ontsla gen. Onrechtmatig ontslag, meenen de inlanders. Want, hij had maar veertig cent gestolen. Ongeregeldheden kwamen niet voor. Een koetsier die 20 jaar in dienst was bij een familie hier ter stede, vroeg dezer dagen ontslag. Zeer beleefd vroeg hij zijn soerat- l'epas (ontslagbriefje). Op de vraag van zijn meester waarom hij zoo plot seling weg wilde, antwoordde de man, dat hij lid was geworden van Sare kat Islam, .zoodat hij niet meer onder blandas kon dienen," schreef het „Bat. Hbid.". Wij weten reeds uit dé Deli-bladen dat het Soer. Hbl. een artikel bevatte, waarin ontraden werd aan Sarikat Islam rechtspersoonlijkheid te verlee nt». Wij lozen nu in dat blad het vol gende: Zal de regeering de statuten van den Sarikat Islam goedkeuren? Naar mijn vaste overtuiging zou deze daad zeer ernstige gevolgen heib- ben. liet gezag wordt door den inlander, wiens mystieke aanleg hierbij weer in aanmerking móet worden geno men, als iets grootscfh en machtigs aangevoeld;. Ging dit gezag, beli chaamd in den Grooten Heer te Bui tenzorg, de statuten van den-Sarikat Islam goedkeuren, dan zou de massa hierin zien een instemming niet het streven van den Boud, een sanctie van het optreden van hen die hun werkgevers allerlei eïseben hebben gesteld of excessen hebben bedreven. Deze sanctie zou inderdaad heel wat- gevaarlijker zijn dan de poenale sanctie, door den landvoogd zoo ver foeid... Men denke wiet dat ik overdrijf. In den tijd dat de met inlanders geslo ten werlr- en leveringscontracten nog door de controleurs van. B. B. wer den geregistreerd, imponeerde het blooie feit dier registratie door een man van het gezag de bruine broeders zoodanig dat zij het niet licht waag den van het contract af te wijken. Te genwoordig. iin onzen „eüiiischen'" tijd, zijn zulke kleine middelen uit den booze de gevolgen blijven hier van niet uit Waar nu van een zegenrijke econo mische werking van den Sarikat Is lam geen sprake kan zijn, ook' al om dc afwezigheid van controle op de geldmiddelen; waar de groote massa die zioh onder de vaan van den S. 1. beeft geschaard, reeds" tot een aan tal excessen- is overgegaan en niog. zal overgaan, waar dus eer van een- na tionale koorts dan van een nationale ontwaking sprake is en de Sarikat Islam weinig meer is dan een valschc leus die tot allerlei buitensporige handelingen zal aanzetten, vooral wanneer de sanctie van boven mocht komen daar kan de slotsom geen andere wezen dan dat goedkeuring der statuten van den Bond een be- droevend-emstige misgreep, een be paalde politieke fout zou zijn. Roermond, 23 Mei. J. Th ooien, land bouwer, te Echt-Slek. Rechter-com- missaris mr. F. J. Vos de Woel; cu rator mr. A. van H'eyst. Groningen, 23 Mei. II. Kooi, café houder te Baflo. Rechter-commissa- ris mr. L. B. Lohman, curator mr. R. Koppe. Opgeheven: H. J, Haman, te Dieren. Geëindigd: ,De nalatenschap van wijlen M. War- m'endom. P. A. van MaTle, fabrikant van drop en suikerwerken, te Amster dam'. P. Boonekamp en J. Warmenhoven. St. Ct. Uitgesproken: Arnhem, 22 Mei. F. A. Krabbe, aan nemer te Nijmegen, Rechter-cómmis- sarïs inr. P. G. Klaasesz Jzn., curator mr. II. J. C. van Scherpenberg, te Nijmegen. Geëindigd: A. J. M. F. Baars. C. M. A. Staal, koopman te Dor drecht. Si. CL Gemengd Nieuws FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Utrecht, 21 Mei. II. van Wensveen, veehouder te Barneveld, Rechter commissaris mn\ II, Pelindk; cura tor mr. J. K. II. do Beaufort, te Amersfoort Arnhem, .22 Mei. A. J. M. Vermeu len, houder van een stoomwaschin- richting onder jlen naam Eikensteyn, wonende ie Velp, Rechtercommissa ris mr. P. C. Klaasesz Jzn., curator mr. A. NV. baron Sloet. Alme'o, 21 Mel. L. J. Feldkamp, aannemer, ie Ootmarsnm. Rechter- cornmfcsaris mr. E. Jannink; curator •nr. W. J. O. Hat tink. Breda, 23 Mei. A. J. Verlinden, koopman, te Zevenbergen., aldaar handelende onder den naam A. J. Verlinden-Ponvmee. R cc h ter-co mm is- suris mr. L. J. M. van Sasse van Ys- selt; curator nil-. M. Tydernan Man. Winschoten, 23 Mei. J. Heiting, bak ker te Zu'idbroek. Rec'hter-commissa- ris mr. II. Kuipers; curator mr. R. Pii. Veenhoven, te Hoogezand. EEN FLINKE VROUW. De echtgenote van Bilinska, den Oosten rij kschen consul te Dzjunina, heeft de Elisabeth-orde gekregen, voor haar heldhaftig gedrag geduren de het beleg. Mevrouw Bilinska ver blijf! op het oogenbtik te Weenen om de vermoeienis van den zwaren tijd ie boven te komen en heeft daar van haar lotgevallen aan de vertegen woordigers van de pers verteld, deelt de N. R. Ct. mee. Mevrouw Bilinska was de eenige vrouw in Dzjanina die aan de zieken verzorging méedèed. Toch had zij het nooit geleerd. Uit een boek kwam zij te welen hoe men een verband leggen moet. Eerst scheen het haar of de taak, die zij op zie'h. had genomen, te zwaar voor hare krachten was. (Me ow Bilinska is nog zeer jóng.) De vreeselijke stank, die de ziekt» spreidden, die etterende wonden, de ;atcn. die de kogels door de lichamen hadden gehoord en die moesten wor den schoongemaakt dat alles ver vulde haar natuurlijk met afgrijzen. Maar ze klemde de lippen op elkan der, overwon baar walging en af keer, en spoedig waren liuar verban den even goed als die van de Turk- sche dokters, en ten slotte waren haar zenuwen zoo gestaald, dat zij voor den walgelijksten stank niet meer terugdeinsde. Ik moet zeggen, zoo vertelde ze," dat ik een kostelijk eai verheven loóh ont vangen heb: de liefde en dankbaar heid van de arme soldalen, die van pijnen op hun legerstee lagen te krimpen. Ik heb_ een diepen blik in liet goedaardige kinderlijke gemoed van deze Turkscho soldaten geslagen. Telkens lachte deze of gene me met toe en fluisterde: Thuis zal ik van je vertellen. Moge alle smart ver re van je blijven. Een lice vaak ver zette zich een soldaat er niet tegen als ik zij.n etterende wonden w ilde reinigen. Hij duwde mijn handen dan weg. „iNeen, neen, dat is niets voor jou, meisje, dat is te vreeselijk voor een vrouw, dat moet een man doen." Vijf maanden werd Dzjanina bele gerd, maar gedurende al dien tijd viel er geen granaat an de stad), want de forten liggen op een 8 K.M. afsbands. Naar het Noorden toe, naar den kant van Albanië kon Dzjanina niet worden ingesloten. Toch kon de stad op de vrecselijkste manier uitgehon gerd wordn-i omdat in het Noorden hooao, ontoegankelijke gebergten liggen, waarover men ternauwernood zou kunnen vluchten, laat slaan dat men er proviand over had kunnen Den 5den Maart warende buitenste forten in, handen van den vijand, de honger begon den toestand geheel te beheersehen, en de stad gaf zich aan het Grieksehe leger over. Tot dien dag hadden we in Dzjanina ongeveer 5000 dooden en 7000 gewonden gehad. Toen de Turken van de vestingwer ken in de stad terugt rokken, stow ten halfverhongerde soldaten voor onze vensters neer en nu zag mom eers( hoe ontzettend die mannen, diie tot het laatst op hun post gebleven wa ren, hadden geleden. Toen besloten wij onze deuren zoo wijd mogelijk open te zeilen en zooveel mogelijk vluchtelingen op te nemen. Den gan- schen nacht kookte ik soep, om de hongerlijders te redden. De Grieken gedroegen zich voor beeldig. Geen plundering, geen ruw heid werd gepleegd. Integendeel, de aanblik van de Turksche soldalen, die zich op den grond wierpen, om met d6 tanden het gras uit te rukken en te eten, die op net vleesch van halfvergane pa ardenlijken als op een lekkernij aanvielen,bewoog het goedi ge gemoed van de Grieken tot mede lijden en zij gaven den ougelukkigen Turksche soldaten vaak geld en le vensmiddelen. DE VLOOTQUAESTIE IN CANADA is nog steeds niet opgelost. De zaak moet nu in den Senaat ter sprake ko men en in den Senaat een benoemd lichaam hebben de liberalen nog altijd een groote meerderheid. Nu zijn, volgens de „Times", de liberale senatoren in een partij vergadering bijeengekomen en zij hebben besloten een amendement in te dienen op de vlootwèt van de conservatieve regee ring, dat de strekking heeft de wet niet %an kracht te doen worden eer zij of bij referendum of door nieuwe al- gemeene verkiezingen aan het oor deel van het volk is onderworpen. Men weet, dat liet geschil loopt over de vraag of men een groote subsidie zal geven ten behoeve van de impe riale vloot, zooals de minislër-presi- dent Borden, de conservatieve leider I wil, of dat men een eigen Gariadee- sche vloot in Canada gebouwd en bemand zal organiseer en, zooals de liberalen wenschen. Opmerkelijk is het, dat toen in '1!)J0 de conservatieven bij de behandeling van sir Witfrid Lauriers' vlootwet op het inwinnen van het oordeel aan drongen, dat voorstel dooi de liberale senatoren werd verworpen. Meer dan 35.000 Turken, meeren- deels Klein-Aziaten van het Koema- nóW'O en, Uskub verslagen: Turksche WesteiTeg&r, lag :in Dzjanina, om on der bevel van den dapperen Essad pasja en zijn broeder Wehito bei d'e stad to verdedigen. Van den beginne wist men, dat het grootste gevaar voor de stad niet de vijand, maar de honger was. Gedurende de eerste drie maanden werd zoowel het leger nis de burger lijke bevolking half gevoed, maar daarna weid het van dag tot dag er ger. De rantsoenen voor de soldaten verminderden tot 212 ons maisbrood per man, later tot 10 olijven per man. Maisbrood weegt zwaar; 2 1/2 ons is maar een klein Btukje, bovendien smaakt het niet best en, is het niet goed verleerbaar. De Klein-Aziaten warem goed brood1 gewend. Maar ook hel rrnalsbrood werd zeldzamer. Sui ker en vet waren niet meer te krij gen. Spoedig werd' de stad een toonbeeld van ellende- Steeds meer gewonde soldaten kwamen v n de forten in de stad; steeds nijpender werd de hon ger. Als ik van mijn huis naar de ambulance ging, zoo verteil mevrouw Beü.nska verder, moest ik het zonder te kunnen helpen a.anzien, hoe ver magerde mannen, geraamten meer dan rnenschen, tegen de straat smak ten, zoodat hun hoofd opbonsde, waarna ze onder ontzettende kram pen stierven. Maar ik moest voort, om te helpen, waar ik .tenminste hel pen koni, naar het hospitaal. De laatste dagen voor d'o overgave van de stad werd de ellende onver- dragelijk. De menschen stierven van den honger als ratten. Kinderen, die anders ln Dzjanina niet plegen te be delen, kropen met uitgestrekte han den over de straat. 1 Onderstaande berichten zijn reeds gedeeltelijk, in een vorig nummer op genomen. UIT HET DAGBOEK" VAN JOS. v. WATERSCHOOT v. d. GRACHT. De redactie van het', Tijdschr. v. li. Aardr. Gen. heeft vóii den; broeder van deii heer JoS. van Waterschoot van der Gracht belangrijke uittrek sels ontvangen uit diens dagboek, be trekking hebbend op het verblijf aan boord van de „Aurora", het scljjp, dat verleden jaar Decembei' van Hobarï vertrok om Mawson van Adëlie-laml en de Wild-groep van Termination- land af te halen. "Men weet, dar. Mawson en eenige anderen «yet op tijd aan de kust van Adélieland terug wanen, van; een sle- detocht naar hes binnenland. De „Aurora" lag nu al van 13 Ja nuari af gereed om hen op te nemen: Mawson kwam intüsscliën niet te rug, men ma akte zich zeer ongerust. En liet weer werd ophieuw zee? slecht. Den 26en 's avonds lag de ka pitein al te kooi, de eersteofficier, de machinist en vier man waren aan wal, toen de „Aurora"* plotseling van haar anker ging. Wij lagen een paar honderd meier van den ijsrand, de windvlagen ko men met ongelooflijk geweld van het ijsplateau afbulderen. De ketting is glad afgebroken! ln een oogwenk lig gen wij dwars op den wind, met 40 graden slagzij, en drijven snel de baai uil... Hei gelukte echter, wem onder den wal te komen, waar zij voor het laatste anker aan de laatste 60 vaam ketting gingen. Den 27er meldt het dagboek: „Nog steeds vliegend weer. Wij zijn van ons laatste anker geslagen; wij hebben alleen nog 60 vaam niet te bes te ketting! Gedurende de dagen die wij hier nog willen wachten, moeten wij maar op e:i neer varende onder den ijsrand trachten te blijven. Van Mawson geen spoor; de toestand wordt hoogst kritiek!" Een paar dagen later stoomde men honderd K.M. oostwaarts langs de kust; het geheele profiel werd dooi den heer v. W. in leekening gébracht, veel detail is er echter niet aan. Er brak een zeer angstige tijd aan. Bleef men, dan werd het gevaar voor invriezen zeer groot, maar Mawson was nog altijd niet terug. De orkaan duurde onverminderd voort, en nog steeds daalde de barometer, hij dikke sneeuwdrift en 35 gr. Fahr. vorst. Het overbruisende water vroor overal tot dikke iiskoeken vast. Door dezen last werd het schip wild en haast oji- bestutirbaai', en men was geen vijf mijlen uit den wal „De Kaap Hoorn s-tonnen zijn niets, bij dit noodweer". Den 6en Febr.: „Nog niet do minste verandering, het schip beukt in een wolk van stuivend water en drift- sneeuw tegen de beestachtig holle zee. Aan dek. tot hoog in het want. is alles ijs. Sinds 3 uur 's nachts waait het weer stellig over de 70 mijl! Het schip stuurt bijna in 't geheel niet meer: als er iets met de machine ge beurt is het uit met ons., wij drijven dan verder buiten, in de steeds hol ler wordende zee ïn den pakijsgordel! Wij vreezen dat wij naar de haaien gaan; iedereen is cp, en half dood ge waaid. Wij hebben nu al zes dagen orkaan met 6 a 10 graden vorst. Pas den 8en Februari was de or kaan bedaard. De motorboot kwam toen langszij met de expeditie, uitge zonderd zes man, die aan. land zou den blijven om opnieuw te trachten Mawson terug te vinden. De instru menten aan wal hadden de vorige da gen vlagen van 120 mijl geregistreerd, 's Avonds orn 8 uur, toen de baai juist uit 't gezicht was, kwam er een rndio- grtLm: „Mawson terug, overigen dó'od. Kom terug". Men ging terug. Maar den volgen den dag was het zulk noodweer dat een scheepsraad besloot de komst van de achtergeblevenen niet af te wach ten. Elk uur uitstel was hoogst ge vaarlijk, en men moest Wild bereiken, want hij had geen kolen voor een nieuwen winter; men was al vreese lijk laat in het seizoen, en het schip zou volstrekt niet bestand zijn tegen ijspersing. Op Adélie-b u van alles ruim voorzien; bereikte men echter Termination-land niet, dan wa ren Wild en de zijnen aan een wissen dood prijsgegeven. Zoo zette de „Aurora" dus opnieuw koers naar het westen. Er kwaimen nog raddogrammen van Mawson. maar zij waren niet te ontcijferen. D< deining was geweldig, en soms maak te men geen grootere snelheid dan één" Eng. mijl per uur. Veel walvisschên kwamen in zicht, men moest echter ver van het land afhouden .en van dc kust zag men niets. Den 23en Februa ri. na drie dagen worstelen* met het pakijs, had men het geluk, Wild's winterkwartier te bereiken: „het is meer geluk dan wijsheid geweest, dat wij niet zwaarder gesiooten hebben dan goed voor ons was". Den lieelen dag werkte men hard om alles aan boord te nemen, gemeerd liggende aan den ijsrand. Om half negen werd losgegooid, men koerste noord tot 4ii gr. Z. en ging dan vóór .de westenwin den uit naar huis. Het ongeluk scheen nu gekeerd. Dén 27en was liet schip reeds door den ijsgordel heengekornen, en mot enke le dagen vertraging door N.O.-wind, liep de terugreis overigens glad van stapel. Den 13en Maart kwam de kust van Tasmuniè ia zichL De heer v. W. schrijft (en slotte: „Met den secretaris van de expeditie is afgesproken, dat ik nog circa een maaiul op hun kosten in Sydney z:u blijven óm alles nader uit te werken". Land- en Tuinbouw VOOlt MOES- EN BLOEMTUIN, ENZ. Tot de werkzaamheden van de Rijksserumiuricliting te Rotterdam, een inrichting welke steeds meer door veeartsen, veehouders, pluimvee- en konijnenfokkevs wordt geraadpleegd, behoort ook het bereiden van ver schillende sera en cultures ter bestrij ding van ziekten ouder onze huis dieren en ter verdelging van schade lijk gedierte. Bij dit laatste deuken wij aan de muizen- cn ïattenplaag, die vooral na zachte winters, het plat teland zoo sterk kan teisteren. Zij trad na den zuchten winter 1310-11 in sommige streken in hevige mate op: aait gras en graan, suikerbieten en aardappels werd enorme schade aan- gebrachi, voor groote sommen werd vernield. Maar.ook geregeld pp ande re tijden komt die plaag bij vele land bouwers en particulieren voor, en daarom willen wij hier eens opmerk zaam maken op het middel, dat ge noemde inrichting daartegen heeft bereid en dat reeds in vele gevallen met bevredigenden uitslag is toege past. Öp vele plaatsen'is met de ter bestrijding der xatfen en muizen be reide culturen met succes gewerkt, puizenden liters zijn naar alle stre ken des lands verzonden. De resulta ten waren op sommige plaatsen schitterend, op andere weer minder goed; hetgeen vaak ligt aan een min- dei- juiste toepassing;"Men moet er nl. voor zorgen, dat de rnet cultuur ge drenkte stukjes brood alleen des a- vonds met droog weer wordc-n neer gelegd, want de bacteriën verliezen hun werking, als zij aan den invloed vaiï de zon bloctgesield worde;»; ter wijl bij regen hel middel zoodanig wordt verdund of zelfs geheel wegge spoeld, dat geen resultaat meer is te verwachten. Het is aan tc- bevelen oudbakken brood te nemen; hoe meer dit is uit-, gedroogd, des te meer cultuur kan het i opnemen. Bij de bestrijding der mui zenplaag op weilanden komt het voor, dat de muizen niet van het brood '.fcn, heel vaak eten ze liever de jonge malsche grassprietjes op en late» de cultuur onaangeroerd. Er kan daarom niet genoeg op gewezen worden reeds vroeg in "i voorjaar met de verdelging te beginnen, eensdeels omdat er dan veel minder muizen zijn en anderdeels, omdat het ongedierte dan niet zoo goed in de gelegenheid is ander smakelijk voedsel te vinden. Bij de aanvrage aan. d'e Bijksserum- inricliting ten behoeve van muizen- verdelging op landerijen is het zeer gevvenscht de grootte in Hectaren aan te geven, daar als regel 1 liter per II. -A. moet worden gebruikt, iïet be zwaar, dat de stukjes brood niet opge geten worden, geldt ook voor muizen en rattenverdelging op graanzolders, meelpakhuizen, magazijnen voor kruiden ie rswa ren, enz. Bij rattenver delging moet men er ook om denken, dat deze dieren vaak meer de stukjes iu hun verzamelplaatsen slepen, dan ze opeten. Do stukjes brood drogen daar spoedig iu en hebben geen wer king meer. Als men dit merkt, is het beter liet brood geheel lijn te kruime len en er dan met behulp van de cul tuur een papjo van te maken. In tuinen en op buitenplaatsen, waar men vaalt last van ratten heeft, zonder direct dc gaten en schuilplaat sen te kennen, is het goed eenige. da gen achtereen gewoon brood met wa ter gedrenkt op verschillende plaat sen neer te zetten. Spoedig merkt men waar dit het snelst wordt wegge haald; op die plaatsen legt men dan brood met cultuur: zoodoende krij gen ze zooveel mogelijk bacllen naar binnen. De cultuur is onschadelijk gebleken voor honden, katten, kippen, enz., terwijl men ook niet bevreesd behoeft te zijn voor óphooping der ca davers. De aangetaste dieren slejien zich, door dorstgevcel gedreven, naar drinkplaatsen, slooien, enz., om daar te sterven. Niet dadelijk, maar eerst na dagen, soms-pas na 4 A 5 weken, merkt men de gevolgen, Heeft men niet direct afdoen^l succes, dnn her- kale men do aanwending: tegen lier- haalde liesmettmg zijn de zleko.dieren niet bestand. C. B. Voor passage naar: Ned.-Ooat-Indië (veertiendaagsche dienst) Austra* liê-Noord- en Zuld-Amerlka-Middeflandsohe Zee-Pioiziervaarten en Om-de-Weroldreizen vervoege men zich tot de Agenten voor Haarlem, Zand- voort en omstreken, de heeren MERENS TIELEMAN, Damstraat 23, ta Haarlem, en Karkatraat 3, te Zanüvoort. Inlichtingen en brochures gratis. Haarlem. Telefoon 783. in marmer, koper en hout. BtHfllUE ONZE BEKENDE s pjÉCLBME (fiCOO MERK ,0fOcMofoj - JÖ® ZQÖfêpAAMDEMM&m Dagelijks versche Asperges. Aardbeien, nieuwe Druiven eu Perziken. Amerlkaanscbe Appelen. Sappige Sinaasappelen. Rüpe Bananen. Beste nieuwe Malta Aardappelen, alsmede Beste Bonten 20 ct. 5 kop Heden ontvangen de nieuwe MEIWIJN. Vraagt HOLLANDSCH ROEM. Aanbevelend, WED. BUSÉ. ftiierk: „Frlschhsltung" VERTEGENWOORDIGER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN: Markt, lik. Jansstraat Telefoon &4S VRAAGT S. V. P. PRIJSCOURANT 6, 8 en 10 cent per stuk en 2.0 25 30 eu 35 ets. per pond 50 cent per pond. Aanbevelend, H. VAN ROSSE Filial Haarlemrslfait 87, leiden. Kruisweg 33, Haarlem De afgeloopen week hebben wij weer een nieuwen Ameri- kaanschen wagen aangeschaft om onze leerlingen op de hoogte I te stellenvan de nieuwste Amerikaansche construciieen hun de verschillen tussehen deze constructie en de Europeesche te doen zien. Deze wagen is ook voor Verhuurdoeleinden beschikbaar. Eerste Heemsteedsohe Sporthanrtr!, Caniplaan, hoek Raadhuisplein, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 10