Sociale Partij heeft zich geconstitu eerd en besloten bij de a s. verkiezin gen met een eigen candidaat uit te komen. Gesteld werd ds. J. C. B. Eyk- mau, Ne«l. Herv. predikant te Siltard. Hieruit blijkt, dat de Chr. Socialen zich openlijk partij stellen tegenover den coalitke-candidaat mr. Briët. Van liberale zijde wordt mr. A. Wijnans te Maastricht candidaat ge steld in Gulpen. In do Woensdagavond gehouden vergadering van die Antl-Rwv. Kies- .verecniging Nederland en Oranje, in en Ilang I, is als definitief candidaat lyoor de Tweede Kamer in dat district gesteld de heer B. Smeenk, te Arn hem. In het district Oosterhout zal naast het aftredend lid' jhr. Van den Berch van Heemstede, candidaat worden gesteld de heer Van Rijzenwijk, te Tilburg. He; aftredend lid is de candidaat der R. K. vereenigde werklieden. Tengevolge van het niet toelaten als liil van de kiesvereeniging, zijn de werklieden tot deze Candida afstel ling overgegaan. llbl. De liberalen in het kiesdistrict Ede besloten, naar de „Msb." meldt, om voor de Tweede Kamer geen candi daat te stellen. Men schrijft aan „De Standaard": Jhr. mr. A. F. de Savornin Loh- man heeft verklaard, dat indien mr. Anlcerrnan mocht bedanken voor de candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, hij dan bereid is de candidatuur der rechtsche partijen in het district Groningen te aanvaar den. De Centrale Anti-rev. kiesveree- nïging in het district Hoogezand heeft tot candidaat gesteld ds. G. Hofstede te Blokzijl. In een gecombineerde vergade ring der drie vrijzinnige kiesvereeni- gingen te Rotterdam, zijn voor de Tweede Kamer candidaat gesteld in district III de heer J. II. Lasonder, in district V mr. D. Fock. De R.-K. kiesvereeniging te Am sterdam voor district I candideerde deu heer J. VV. Smit, voorzitter van den R.-K. Volksbond. De christelijk sociale partij te Rotterdam, heeft definitief candidaat gesteld in district IV mr. dr. A. R. van de Laar. (N. R. Ct.) Men schrijft uit Xijverdal aan Het Centrum: Woensdagavond, vergaderde te Al melo de Centrale Chr.-Hist. Kiesver eeniging van het Kamerdistrict Om men. Tegenwoordig waren Nijverdal, Holten, Vriezenveen en Vroomshoop. De plaatselijke Chr.-IIist. Kiesvereeni ging te Den ITam had besloten, nu de strijd zou gaan tusschcn den heer Bï- chon van IJsselmonde en den coalitie- candidaat dr. De Visser, de kiezers vrij te laten on »ich van aanbeveling te onthouden. Vriezenveen verklaar de zich voor dr. De Visser, Nijverdal en Vroomshoop voor Bichon van IJs selmonde, en Holten stemde blanco. Als gevolg hi rvan werd te Nijver dal een nieuwe Chr.-IIist. Kiesver eeniging opgericht van voorstanders der coalitie en der candidatuur van dr. De Visser, welke zich aansloot hij de Unie en dr. De Visser candideerde. Door de verandering van Vriezen- zeen, Den Ham, een gedeelte va.n Nij verdal en Holten, is do verkiezing van dr. De Visser verzekerd. De vrije liberalen hebben te Nijme gen gesteld den lieer J. E. Stork te -Baarn. WETHOUDER VAN UTRECHT. De gemeenteraad van Utrecht be noemde in de vacaiure-mr. W. H. M. Werker tot wethouder mr. C. de Wil ds Jr. NONA. Te Hengelo (O.) doet zich een ver moedelijk geval van nona (slaapziek te) voor bij een 53-jarige vrouw. Zij is ter verpleging in het ziekenhuis op genomen. zoo meldt de „Tel.". TERUG VAN HET OORLOGS- TERREIN. Dr. A. van Tienhoven, de eerste flollandsche medicus, die zich reeds in October, dadelijk na het uitbreken van den oorlog, naar den Balkan be gaf, wordt na een verblijf van 7 maanden in Servië a.s. Zaterdagmor gen in Den Haag terugverwacht. Bij zijn vertrek uit Belgrado ver leende de koning van Servië hem het Officierskruis van de St. Sava-orde en de orde van het Servische Roode Kruis, zoo meldt de „Tel.", ONGELUKKEN. Donderdag brak op een hoogte van ongeveer 11 meter bij den bouw van de vuilverbrandingsiurichting' aan de Langegracht te Leiden ladder, waardoor een zware poelie naar beneden viel. Twee werklieden, die er onder stonden, werden ernstig gewond en per brancard naar hun woning vervoerd. Een onderzoek wordt ingesteld om te weten in hoever hier aan gebrek aan voorzorgsmaat regelen gedacht moet worden. GEWETENSGELD. De Min. v. Fin., maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks scliaikist, uit Zaltbommel, van een onbekende, is ontvangen een bedrag van f 643.80 aan bankbiljetten eu een postwissel, tot restitutie van ten onrechte ontvangen Rijksgeld. Stadsnieuws ARMENRAAD TE HAARLEM. Bij kon. besluit is in de gemeente Haarlem ingesteld een Armenraad met een bestuur van elf leden, dat uit zijn midden een dagelijksch be stuur van drie leden zal kiezen. liet bedrog, bedoeld in art. 18 der Armenwet, is vastgesteld op 71)064.76. Tot secretaris van dezen Armen raad is bij Kon. besl. benoemd mr. P. E. Barbas, te Haarlem. Kiekjes uit je Recatszaai. BELEED1GING VAN EEN VELD WACHTER. Tegen een Hillegommer. die oen veldwachter had uitgescholden, word drie weken gevangenisstraf geöisdht. SLAAG OF SIGAREN! Eenigo heeren liepen op den Twee den Pinksterdag onder HUlegom, toen ze werden aangesproken dloor vier opgeschoten kwajongens, die si garen wilden hebben. De hoeren- wa- niet van zins om aan de brutale rakkers 'beleefd sigaren aan te bieden. Na de weigering heeft een der rook- lustigen twee hoeren eenigo slagen i stompen gegeven. De Hillegommer, die nu Lu, het be klaagdenbankje stond, werd beschul digd van deze mishandeling. Maar hij ontkende heel beslist, bewerend, da; een zijner kameraden zich aan 't feit had schuldig gemaakt. Hoewel de ïïeeren die geslagen en gestompt waren, den beklaagde voor den rechter-conimissaris hebben her kend, durfden ze hem nu niet als de dader aanwijzen. Door deze onverwachte wending der zaak vroeg 't Openbaar Ministe rie voor den Hillegommer vrijspraak. Beklaagde: Daar heb ik niets tegen! Vechtlustige mannen. 't Gebeurde in Velseroord. In een herberg zat de werkman Schuitenmaker rustig achter zijn pot- teke bier. Zonder eenige aanleiding is die bezoeker door een anderen klant in 't café mishandeld. S. werd bij de keel gepakt en met stoel en al achterover gegooid, zoodat hij een bloedende wonde aan 't hoofd kreeg. Rare manieren 1 't O. M. eiechte tegen den man die aldus mishandelde een gevangenis straf van 3 weken, 't Is nog al een veehtersbaasjc, die nu ook in de ge vangenis zit wegens vechtlustigheid. President: hoe vind je dat, 3 we ken zitten Beklaagde: 'k zal daarmee tevre den moeten zijn I 't Tweede zaakje speelde zich af in Zaandam. Daar waren eenige jonge lui in een café. De een vroeg aan den ander: wil je vechten? Zonder 't antwoord af te wachten heeft de vechtlustige den aangesprokene ge slagen en gestompt, zoodat hij 4 gaten in "t hoofd had. President tot den mishandelde: was 't erg Getuigein eenige dagen kon ik niet eten of slapen. Presidenttwee dingen die je an ders graag doet, hé I Uit 't getuigenverhoor bleek wel, dat de vechtlustige een boksijzer ge bruikt heeft, De vechtlustige staat overigens goed bekend, de politie heeft nog nooit last van hem gehad. De eisch luidde een week gevange nisstraf. Nu de derde zaak. 't Was een dag na de vorige mishandeling in Zaan dam. De vader van den mishandelden jongen wilde als wreker optreden en heeft den gewezen tegenstander van z"n zoon met een knuppel op "t hoofd geslagen. Tegen dezen vader word door 't O M. ook een week gevangenisstraf ge6l!Cht' KEES. STATENVERKIEZING. Door de Rechtsche kiesvereeni gin gen wordt als candidaat voor de Pro vinciale Staten gesteld de lieer Th. S. J. Janzen (Roonisch-Katholiek). De heer Janzen is lid der firma Jan zen Co., houthandelaars. VERLOF DRANKWET. Ingekomen is een verzoekschrift van J. Parson om verlof tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank ar.deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de gelagkamer eD de biljartkamer van het perceel aan het Zuider Bui ten Spaarne no. 16. Examen vrije-en ord:- oefeningen. Haarlem, 29 Mei 1913, Aangemeld 3 vrouwelijke canuidaten. Geslaagd de dames: A. Fening, Beverwijk; G. Hoog vorst, Alkmaar, J. H. Spruyt, Haarlem. INTERNATIONALE VROUWEN RAAD. Het gezelschap van den Interna tionalen Vrouwenraad heeft gister morgen ook een bezoek gebracht aan he; Frans Halsmuseum, waar de heer Gratama 3e dames in de directeurs kamer ontvang en een korte redevoe ring hield, waarna het museum werd bezichtigd. Mr. M. SL1NGENBERG. Naar wij vernemen is de toestand van rn.r. M. Sliugenberg, die aan den blindendarm is geopereerd, zeer gun stig. Mr. Slingenberg heeft het zie kenhuis reeds verlaten en bevindt zich thans thuis. CIRCUS SIDOLI. In de maanden Juli-October van dit jaar zal het lloemeensche circus Si- doli, dat reeds een eeuw bestaat en een groote bekendheid in Europa ge niet, voor hot eorst een tournée door ons land komen maken. Ofschoon, volgens net ons toegezonden Duitscho communiqué, ook verschillende CQ»-y- phacèn op hot gebied der circus-kunst optreden, is het hoofddoel der onder neming de meest volmaakte paarden- dressuur van de koelbjoedigst© staal tjes van rijkunst tot de klassieke school-rijderij, De directie heeft keur van do lieste en edelste raspaar den tot haar beschikking. Het circus bezit 130 paarden, grootendeels af komstig uit de eigen fokkerij in Roe menië. De directeur Sidoli heeft zelf vele massa-dressuren uitgevonden en de dressuur op een zeer hoog peil ge bracht. Zijne onderneming is. zoo sdhirijft hij, een circus in den volsten en uitgebreidfeten zin van het woord, en kan bovendien bogen op een zeer moderne en comfortabele inrichting. S. D. A. P. In do Woensdagavond gehouden vergadering van do afd. Haarlem der S. D. A. P. werd een commissie tot nazien der boeken van den penning meester verkozen. Eenige mededeelingen over den Roodien Maandag worden gedaan en de heeren Van Gelder en Kranen donk, vaandrigs, werden aangewezen tot vertegenwoordigers der af deeling. Ten slotte hadden eenige besprekin gen plaats over de a.s. gemeente raadsverkiezingen in de drie distric- Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. Brand. Bij den landbouwer Zwetsloot aan den Sloterweg nabij Huigsloot. ont stond Donderdag door onbekende oor zaak brand, waardoor een hooiberg en een gedeelte van de boerderij af brandden. Gelukkig kon het overige gedeelte nog behouden worden, Veel van het. roerend goed kon nog wor den gered. Verzekering dekt dc schade. Publieke veiling. Door Notaris Vuystingh van Utrecht en Notaris Heinsius te Haar lemmermeer werden Donderdag in Hotel de Beurs te Hoofddorp publiek geveild 19 H.A. 45 A. cn 10 c.A. bouw en weiland, gelegen in deze gemeen te aan den IJweg nabij den Lisser- weg en in gebriuk bij G. Enthoven. De veiling geschiedde in twee per- ceelen en in massa. Perceel I, groot 9 82.24 H.A., werd gekocht door B. de Groot, te Nieuw- Vennep, voor 717 200. Perceel 11, groot 9.62.86 H.A., werd gekocht door E. Nieuwenhuizen te Lisse, voor 717,300. Bij afslag in massa werd niet ge mijnd, zoodat het gegund werd aan bovengenoemde koopers. Z ANDVOORT. Aangekome nVreemdelingen: J. Leefsoni, \msterdam, Haarlemmer straat 4, 7 p. S. Warendorf Jr., Amsterdam, pen sion Nien'huis. 5 p. A. H. Polak, Amsterdam, Parallel weg 91, 8 u. Van Moppes, Amsterdam, pension Marezate, 4 p. Gilissen E. A. M.f Amsterdam,, Groot- Badhuis, 3 p. P. Bensdorp, Amsterdam, Groot Bad huis, 1 Fam. Maude, MiLnchen, Groot Bad huis, 2 p. II. Bey nes, I-Iaarlem, Groot Badhuis, 3 p. Mej. H. v. Rossum, Den Haag, Groot Badhuis, 1 p. J. Mullemeister, Amsterdam, Groot Badhuis, 1 p. J. Steinmetz, .Amsterdam, Groot Bad huis, 1 p. H. J. Hijmans, Amsterdam, Groot Badhuis, 1 p. N. A. C. Hijmans, Amsterdam, Groot Badhuis, 1 p. F. Montijn, Parijs, Groot Badhuis, 1 p. Joling, Amsterdam, pension Cassa Cara, 7 p. J. Mooy, Haarlem, Hoogeweg 86 C p. 1-1. C. Hamers, Amsterdam, Kostver- lorenstraat 8, 4 p. B. Guntenaar, 'Amsterdam, Kostver- lorenstraat 8, 3 p. A. Schroder, Amsterdam, Zandv.laan 7, -4 p. Urspruck, Frankfort a. M., v. Speyk- straat 3, 2 p. Fam. Kirch, Berghumerwerf, Zee straat 42, 7 p. Op 27 Mei waren alhier aanwezig 872 vreemdelingen. In de eerste helft der maand Mei werden als onbestelbaar ten postkan tore alhier bezorgd1 voor het binnen land: Briefkaarten: B. Hinrichs, Amster dam; J. II. van den Berg, Amster dam; mej. D. Webeo, Rijswijk; J, A. R. Hiorstink, Rotterdam; één zondei adres. Buitenland. Briefkaarten: E. Kaufmann, Grin- delwaid; Fam. Funke, Arnsberg. standen moeten Ioopcn, omdat die gemeente er niet voor gezorgd heeft, dat de arbeidskrachten binnen hare grenzen kunnen wonen. In plaats dat Haarlem van ons belasting eischt wa re het bilijker, dut zij een vergoeding ;af voor slijtage van schoeisel! Hoe staat de zaak thans? Volgens ngewonnen inlichtingen hebben van, de ruim zes honderd forensen er ier honderd betaald-, ruim twe© hon derd hebben gemeend,, dat het alleen vazi Haarlem dreigen was, en het zoo'n vaart niet zon loopen, en al-zoo gemeend mog niet te betalen. Maar jawel, ruim tweehondleird dwangbe velen zijn in Schoten uitgereikt, en zij worden gedwongen te betalen, be halve weer veertig cent boete. Wij moeten ons aan de wet onderwerpen en betalen. Ik zeg nogmaals: dat hadden wij niet gedacht Toch zullen wij blijven ageeren langs wettel ij ken weg, om in dezen onbillijken toestand verandering ie brengen. Geachte redacteur, met dank voor het plaatsen van dit artikel verblijf ik hoogachtend J. F. VAN IIALEM Jr., Schoten, Mijnheer de redacteur. Zeer gaarne zag ik de onderstaan- o regelen in uw blad opgenomen. Bij oorbaat mijn danlk. Zooals in de plaatselijke bladen bekend is geworden zal nu toch de aardbeieumarkt verplaatst warden. En waarom? Mijnheer de redacteur daar kan ik u een klein antwoord op geven, on wel dit: vorige jaren is er in Schoten altijd gelegenheid geweest, dat, do kooplieden die met hun waar aan de markt kwamen, gelegenheid vonden een kop koffie of een glas melk te gebruiken; maar ziedaar, daar von den de heeren geheelonthouders een ernstig kwaad in, dat die monsdhiein, die des morgens heel vroeg al in de waren, een kop koffie af een glas melk zouden gebruiken in een café. Nu hebben die personen hun zin: de aardbeien^'-rkt zal voor de gemeente Schoten tot het verledene behooren. Nu mijne heeren geheelonthouders en anderen die daaraan verbonden zijnl het is nu niot alleen die eene caféhouder, dien u daarmede te kort doet, maar ook alle neringdoenden in den omtrek der markt, zoowel den bakker als den sigarenwinkelier, enz. Maar nu nog het ergste. Daar het ge meentebestuur van Schoten alle mo gelijke dingen zoekt om er belasting uit te kalen (zooals niu weder de be lasting op publieke vermakelijkhe den) is hun nu een bron van inkom st© ontnomen, en waarom? Alleen omdat aan de kooplieden geen gelc- enheid is gegeven ter markt in eer elegenheid te gaan om iets te ge bruiken; zij moesten in de open lucht blijven in weer en wind, en al is het er toch zijn zij aan alle weers gesteldheden blootgesteld. De gemeen tekas lijdt er nu ook nadeel bij omdat lu geen marktgeld mieer ontvangt. Aan wie hebben wij dat nu te dan ken??? Nogmaals dankend voor de plaat sing, A. FABEL, Secretaris der afd. Schoten, der vereen igvng van, vergun ninghouders Ons Belang. Schoten, 28 Mei 1913. Andere bladen gelieven dit over te nemen. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of aiet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. HET MES OP DE KEEL. Wie onzer ingezetenen van arm Schoten, had ooit gedacht dat hij nog eenmaal belasting zou moeten beta len aan een gemeente waar hij nii kan wonen, waar hij niets te zeggen heeft, en bovendien als hij gebruik wil of moet maken van openbare in stellingen, alleen toegelaten wordt tegen verhoogd tarief! Haarlem, zoo heet deze gemeente, heeft een zes honderd arbeiders en daarmede gelijk te stellen personen, in den jare 1912 aangeslagen in de plaatselijke belasting tot een bedrag van 13 der belasting, die zij zouden moeten betalen als zij in Haarlem- woonden. De inwoners van Schoten 'hebben al genoeg met hun eigen belasting te kampen, en die dit jaar weer wondt verdubbeld. Wat een grove onbillijk heid is het dan niet, dat zij aan een gemeente, waar zij verplicht zïj,n te werken in 't bedrijf en den handel dio Haarlem noodig heeft, (waardoor In 't algemeen belang de gemeente groeit en bloeit) dagelijks groote af 4.30 uur. vTerrrems ovemaaascu. 1. Laak. 2. Laga. 5 uur. Wherries 1-persoons outrig- ged. 1. Delftsche Sport. 2. Dordt, 3. De Hoop. 5.30 uur. Tweertems Seniores. 1. Winner heat 1. 2. Winner heat 2. 6 uut. Achtriems Juniores. 1. Win ner heat 1, 2. Winner heat 2. Naar aanleiding van de eindwed- strijden op Zaterdag, hopen we a.s. Maandag een uitvoerige beschouwing aan deze wedstrijden te wijden. Blijkens bij het departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pan.tserdekscliip Hollanc^ onder be- fsm den kapitein-luitenant ter zee C. H. de Lussanet de la Sabloniè- 27 dezer van Hankau vertrokken met bestemming naar Nanking. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Kortenaer, onder be vel van den kapitein ter zee E. Coe- nen, 28 dezer van Smyrna naar Ivon- stantinopel vertrokken via de Besiko- baai, met de bestemming Hr. Ms. pantserdekschip Gelderland aldaar eerlang af te lossen. OORLOGSSCHEPEN NAAR INDIë. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal de flossing van schepen van het Oost- Indische eskader voortaan op zoo danig tijdstip geschieden, dat uitr gaande schepen ongeveer medio No embar in dienst gesteld worden, zoo dat ze half D nber naar Indië kuif nen vertrekken. Het terugkeerende schip zal dan 1 December uit Indië ertrekken medio Januari hier aan komen en op 1 Februari uit dienst gesteld worden. DE „GELDERLAND". In verband met het vertrek van <lë Kortenaer van Smyrna naar Kom stantinopel zal de Gelderland via Tunis naar Nederland vertrekken. Sport en Wedstrijden DE HOLLANDIA-W'EDSTRIJ DEN, De loting voor de Hollandia-wed- ■trijden had den volgenden uitslag: Voorwedstrijden op Vrijdag 30 Mei 1913: 11 uur Sciff Seniores le heat: 1. Iaga, 2. Nereus. 11.30 uur. Sciff Seniores, 2e heat: 1. Nautilus (Jongeneel), 2. Nautilus (Heels bergen). 12 uur. Tweerieims Juniores, le heat: 1. Dordt, 2. De IIoop, 3. Triton. 12.30. Twoerienis Juniores. 2e heat: 1. Amstel, 2. Delftsche Sport. 2 uur. Sciff Juniores, le heat: 1. Dordt, 2, Nautilus (Jongeneelj. 2.30 uur. Sciff Juniores. 2e heat: 1. Maas, 2. Nautilus (Heelsbergen). 3 uur. Sciff Juniores. 3e heat: 1. La- ga, 2, Amstel. 3.30 uur. Tweertems Seniores, lo heat: 1. Nautilus, 2. Laga. 4 uur. Tweeriems Seniores, 2e heat: 1. Amstel, 2. Dordt. 4.30 uur. Achtriems Juniores, le heat: 1. Nereus, 2 Njord. 5 uur. Achtriems Juniores. 2e heat: 1. Maas, 2. Laga. 5.30 uur. Tweertems zionder stuur man: 1 Amstel, 2 Dordt. 6 uur. Sciff Juniores. 4e heat: Win ner heat 3Winner heat 2. Eidwedstrijden op Zaterdag 31 Mei 1913. 11 uur. Sciff Juniores: Winner 4e heatWinner le heat. 11.30 uur. Vierrieins Seniores. 1. Laga. 2. Triton, 3. Amstel. 12 uur. Tweeriems Juniores: 1. Wi ner heat 1, 2. Winner heat 2. 12.30 uur. Tweeriems zonder stuur man: 1. Winner heat, 2. Nautilus. 2 uur. Vie'rriems Juniores. 1. Laga, 2. Triton, 3. Nereus. 2.30 uur. Sciff Seniores. 1. Winner heat 1. 2. Winner heat 2. 3 uur. Marine-sloepen. 1. Trompi, 2. De Ruyter, 3. Evortsen, 4. Piet Hein. 3,30 uur. Wherries 2-persoons in- rigged. 1. De Hoop, 2. Delftsche Sport 4 uur. Achtriems Seniores. 1. Am stel, 2. Laga, 3. Njord. Leger en Vloot Rechtszaken EEN NOODLOTTIGE VECHT PARTIJ. Een noodlottige vechtpartij had in don avond van eersten Kerstdag ie Baarn plaats. Dc boerenarbeider J. Cosijnse, die beschonken was, maak te ruzie met voorbijgangers, wat hem door den boerenarbeider Gijs Strum- pel kwalijk genomen werd. Cosijtnse •af Strumpel daarop een klap, die hem achterover deed tuimelen. Strumpel stond onmiddellijk op en vloog Cosijnse van achteren aan, die op hetzelfde oogenblik ook van voren, aangevallen werd door de gebroeders Aalt on Jacob von den Brink, ook boerenarbeiders. Alle drie sloegen schopten Cosijnse, maar Cosijnse liet zich ook niet onbetuigd en schopte sloeg zijn tegenstanders terug. Weldra lag het viertal op den grond als één worstelende hoop. En toen men het met de handen niet meer af kon, werd ook het mes getrokken. Het eind der vechtpartij was, dat Co sijnse aan de linkerzijde van den hals twee diep doordringende wonden kreeg. De hals- en de slagaderen werdén doorgesneden en ten gevolge van 'het hevige bloedverlies heeft hij het met den dood moeten bekoopen. De drie boerenarbeiders (Strumpel i de broeders Van den Brink) heb- l>en voor de Recht bank te Utrecht te rechtgestaan en werden op 21 April 1.1. ieder tot negen maanden gevange nisstraf veroordeeld, wegens vechte rij, den dood ten gevolge hebbende. Van dit vonnis werd hooger beroep aangeteekend, zoodat de drie beklaag den zien tnans voor liet Gerech'shof to Amsterdam te verantwoorden had don. De beklaagden gaven elkaar de schuld van den dood van C. De adv.-generaal vroeg de drie be klaagden schuldig te verklaren aan mishandeling den dood ten gevolge hebbende, en ieder te veroordeelen tot 1 1/2 jaar gevangenisstraf. MISHANDELING DOOR EEN PO LITIEAGENT. De 32-jarige politieagent G. H., die terechtgestaan hooft wegens mishan deling van den drukkerij chef F. Ber- ges, gepleegd in den nacht van 10 up 11 Maart in de Oudcbrugsteeg le Am sterdam werd Donderdag door de Amsterdamsc'ne Rechtbank veroor deeld tot f 30 boete of 20 dagen hech tenis. Het O. M. had drie weken ge vangenisstraf goëischt. DE TOTALISATOR. Voor de vierde kamer der Amsler- damsche rechtbank is gisteren behan deld de zaak tegen J. de J., koopman in lingeries en bij verstek tégen II. de V., beklaagd van het gelegenheid ge ven tot hazardspel. In den loop van 1911, na 15 Juni, in den loop van 1912 en in Januari j.l. zijn zij te Amsterdam deelgenooten geweest in een t-usschen hen bestaan de maatschappij of vennootschap. Onder den naam Smit de Jong, die, gelijk hun uit den aard dor zaak be kend was, ten doel had winst te beha len door haar bedrijf er van te ma ken, onder meer te Amsterdam, aan allen, die, zelf aan die wedstrijden niet deelnemende, daartoe hun wensch te kennen gaven, gelegenheid te geven tot liet sluiten van kansover- oonkomsten over den uitslag van in Frankrijk plaats hebbende wedren- ui of harddraverijen van paan-den. 't O. M. eischte tegen eik der be klaagden 3 maanden gevangenisstraf. EEN SCHIETPARTIJ. Het gerechtshof le 's-Gravenhage deed uitspraak in de zaak van den kistenmaker te Katwijk, door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag op den boekhouder Donkelaar, van de Houlwarenfabriek te Noordwïjk, door revolverschoten op hem te lossen. Het Hof verklaarde bekl. schuldig aan poging tot zware mishandeling en veroordeelde hem tot 4 jaren ge vangenisstraf. Gemengd Nieuws STAKINGSONLUSTEN. Te Bradford, waar eenige duizen den karrijders staken, zijn ernstige ongeregeldheden voorgekomen, om dat de stakers poogden den arbeids- wiliigen den arbeid te beletten. Een groote politiemacht was op de been, maar kon niet voorkomen, dat karren werden omgeworpen en de ladingen over de straal werden verspreid. Op sommige plaatsen werd duchtig ge vochten enkele agenten wei-den daarbij gewond en vele arresiatiën hadden plaats. EEN GROOTE UITSLUITING. Een groot aantal iiuiustrieelen te Turijn heeft besloten een uitsluiting af te kondigen der metaalbewerkers, als represaille maatregel tegen de arbei ders in de automobielindustrie, dio reeds twee maanden in staking zijn. De uitsluiting zal 25.000 arbeiders omvatten. Uit Miilaan wordt gpseind, dat de metaalbewerkers er in geslaagd zijn l.et transportpei-soneel gedeeltelijk tot staking over te halen. De arresta tie van den leider gaf aanleiding tot een lievige vechtpartij tusschen sta kers en politie. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 30 Cts. per regel. TE LEZEN DOOR d3© Bijdesi aan Hnidziakten, Uitslag, Dauwworm, Pulsten, Bloedzweren, enz. Weinig ziekten zijn zoo onaangenaam als huidziekten. Zij ver. zaken zeer lastig© jeukingen; men ondervindt een hevige pijn als men 'liet zieke gedeelte aanraakt, bijvoorbeeld met een boord of andere kleeren. Dik wijls verhinderen deze ziekten te slapen. 1 zij door de pijn die men onder vindt, zij doordat men zich in !>ed op hel ziekte gedeelte legt. Het is somtijds gevaarlijk door pommades en uitwendige middelen een huidziekte te willen genezen, want liet is het bloed dat door dit middeL de slechte vochten uitwerpt die het bevat. En indien men de ziekte dwingt naar binnen te gaan is het te vreezen dat de scherpte in 't bloed, welke er niet meer uit kan gaan, inwendige vuile vochten veroorzaakt die dik wijls zeer gevaarlijk zijn. De uitwendige eczéma is cone natuurlijke bloedzuivering. Het is dus beter huidrieken, dauwworm, uitslag, puisten, bloedzweren, eczema, ziekte van de hoofdlh'aariiuidenz., te verzorgen door hot 'bloed zelf te zuiveren. i Het eenvoudigste, hot zekerste en het goedkoopste middel om deze zoo pijnlijke aandoeningen te bestrijden, bestaat door voor lederen maaltijd de teer-Capsu'losin te nemen, genaaindCA'PSULES GUYOT. Twee of drie CAPSULES GUYOT, onmiddellijk voor iedoron maaltijd ge- noroen, zijn voldoende om in korten tijd de ergste cm oudste huidziekten té genezen. Het is de tear dio'het bloed zuivert; zij i3 een ontsmettor van de eerste soort en door de slechte microben te dooden die de oorzaken van onze ziekten zijn, geneest ze ons. Dit is eenvoudig en waar. Als bewijs der wuarde, hoedanigheid én werkdadighcid van dit genees middel is hot voldoende te zeggen dat do beroemde geneesheer, professor Bouchardat, gewezen president der Geneeskundige Academie van Parijs, haar in zijn „fonnulaire magistral" aanbeveelt, een bock dat door de ge- neosheeren der geheele wereld als het belangrijkste in dat soort wordt er kend en dat zijne 31ste uitgave bereikt heeft. (Uitgave 1896 blz. 152). Ieder een weet hoe zeldzaam eene deTgelijk© a hiiÏÏëveling is. Do echte CAPSULES GUYGT zijn wit en op iedere Capsule is in 't zwart de handteokenirrg van den uitvinder, E. GUYOT gedrukt, Het etiket draagt hot adres der fabriek, Maison Frere, 19, rue Jacob, Paris. Dit. ge neesmiddel is van een zeer matigen prijs. „De Behandeling komt op 5 cents per dag en verzekert stellige gene zing". De depots de volgende: Amsterdam: Pharmacie Francai&e, en A. VAN TUYL. Rotterdam: VAN SANTEN, KOLFF on SNABILIé. Haarlem: GöPPINGER.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6