Verzoek. Aiucrik. Seheepv.-Mij. van 181 3/4 tot 183 1/4, v. Neeield <J; Goudr. van MO lot 143 op. Mnriiiewaarder, reageerden in sym pathie met da overige Amerikaansche markt en op liet onbevredigende jaar verslag van 15 7/1G tot 14 1/2- (na '13 1/8) voor' do preferent© aandeelen en van GO 1/2 tot 58 1/8 v oor de 4 1/2 obliga tion, Tabakken zakten, niettegenstaande de gunstige ocgstberichten voor de voornaamste soorten gevoelig in. Am sterdam Lai gkat verloren 2 pC.t, Bindjey ruim 3 pCt., Deli Mij. 7 1.2 pCt.. Medan 10 pCt. \'oor mijnwaarden was de stem ming voorbijgaand voor Oost-Borneo- waardeu op betere productiecijfers iets opgewekter. Per saldo verbeterden de gewone aandeelen 86 1/8 tol 87 1/2, Bodjang Lebong liepen van 1SG toi 180 1/2, Singkeptui van 280 toi 277-1/2 terug; Ketahoens liepen voor de pre ferente aandoeleu aanvankelijk vuu 37 1/4 tot 27 terug, doch herstelden- zich op den laatetcu dag tot 32 3/4. Cultuurwaarden bleven prijshou dend, Handelsvc-rg. Amsterdam verla te idon van 215 tot 223 3/8. Van diversen liepen pref. Pern van 52 1 1G tot 50 1/16 terug. Staatsfondsen voor Bussen nage noeg onveranderd. Ned. Werk. Schuld voor de 3 pCt. oblïgatïën 7G 7/8 tegen 78, voor de 3 pCt. Cert. 76 3/4 tegen 77 15/16, inte- gralen 65 1/2 tegen G5 15/16. Geld op prolongatie 2 pCt. Binnenland PE PRINS EN HET VROUWEN KIESRECHT. Het Volk schrijft: Prins Hendrik hooft Donderdag een bezoek gebracht aan de tentoonstel iing ,,De Vrouw". Vergezeld van zijn adjudant en het tentoonstellings-co- mité, en gevolgd door een aantal journalisten, maakte hij een rond gang. In de kiesrechtzaal bekeek hij de groote wereldkaait voor vrouwen kiesrecht en liet bij zich uitleggen welke landen de vrouwen reeds op po litiek gebied gelijk gesteld zijn met, de mannen. Toen een der dames er den Prins attent op maakte dat ook Nederland vele vrouwen het kiesrecht vragen, antwoord© hij ongeveei die vrouwen hier liet vragen, dan moet men haar het kiesrecht maar gever. liet tentoonstellingscomi.té, blijk baar meer bewust van de beteeken is dier woorden dan hij die ze uitsprak, verzocht den aanwezigen journalisten onmiddellijk van dit gesprek geen mel ding te maken Ons, wiefi het geval uit betrouwbare bron ter oore kwam, leek het evenwel te vermakelijk om liet onzen lezers te onthouden. ÈEPSTE KAMER. HUWELIJKSVORM AL1TEITEN. Do voorgestelde vereenvoudigi van de formaliteiten voor het sluiten van een huwelijk ven dbij vele leden instemming, terwijl de wenschelijk- heid werd uitgesproken ,dat men het daarbij niet zonde laten. Meer bijzonder zouden enkele leden bet gaarne gezien hebben, indien ook de eisch van huwelijkstoestemming van andere verwanten dan ouders, in da gevallen waarin deze thans wordt stold. hij' deze gelegenheid uit de wet was gelicht Anderen achtten de opheffing bedoelden sisch van toe stem min. het huwelijk niet wenschelijk. Het werd toegejuicht, dat door de voorgesle-de wijziging de Zondags- dienst afgeschaft werd voor het af kondigen van huwelijken, en dat dc bewijzen, van huwelijkssluiting voor de kerkelijke inzegening voortaan vrij van zegel en loges zouden zijn. HULDE PROF. DONDER Men zal zich herinneren dat zich een comité, gevormd beeft, teneinde een blijvende hulde te stichten aan de nagedachtenis van Franciseus Corne lls Donders, den beroemden oogarts, hoogleeraar bij de faculteit der genees- kundc aan de Universiteit te Uti grondlegger van de Oogheelkundige School ïn Nederland Dit comité heeft thans een drietal neeldhouwers uitgenoodigU een ont werp van een monument voor dezen grooien doode in te dienen. Het zijn de kunstenaars Teen Dupujs, Bart ten Hove en Odé. Het monument zal zeer waarschijnlijk geplaatst worden op het St. Janskc-rklhof te Utrecht, zoo meldt de N.'Ct. DE VERVALSCHTE MANOMETERS. Men schrijft uit Den Helder aan Het Volk: Blijkens de couranten heeft minis ter Col ij n geantwoord op de vraag van den heer Hugeuhollz inzake do vcrvalsching van do manohieters de Bulhond" en de Jakhals" rlat uit bet onderzoek zou zijn gebleken, dat van vervalscliing geen sprake is dat die manometers in den regel fout aanwijzen, ja zélfs tot 20 Engelsche ponden toe. Wij dienen ons de zauk even te her In neren. De manometers kwamen na afloop van den proeftocht in de stoomwerk- rdaats van de marinewerf, om te wor den nagezien. Dit gebeurt altijd. En in /.cover is waar, dat zij fout'aanw ij- zei), dat bij die .gelegenheden blijkt, dat de een eens een paar pond voor-, Je ander evenwel achteruit aanwijst. Maar die schommeling is nooit zoc groot, volgens den werkman die deze manometers altijd te herstellen krijgt, Dcmanometers, die hij echIer van de tieide torpedobootjagers in repara tie kreeg, stonden allen 20 pond te ver. En dat was een verschijnsel, dat hij zoomin als de andere vakmenschen, die dit feit hebben geconstateerd, wist te verklaren, anders dan door een vooraf gedane vervalscliing. Of hel verhoor van dezen werkman (en gehoord is hij, ook door den mi nister is overgelegd, melden de cou ranten niet, maar noodig is het zeer te kor. De eveniueeie vervolschingen zou den dus hebben plaats gehad door de maatschappij die de Irooten maakte. Is er door den minister ook daar wel onderzocht? Want als er schuldigen zijn, zitten zij dn ar. In ieder geval is het antwoord des1 ministers èn geheel onvoldoende én vooreen deel grovelijk onjuist. Een nuder onderzoek in deze hoogst belangrijke zaak is daarom zeker noo dig. MISDAAD? In oen wijlt te Jubbega (Fr.) is bet lijk gevonden van den 23-jnrigen ar beider K. Daar op het lijk wondjes werden «opgemerkt, werd de justitie te Heerenvpei. gewaarschuwd, die 'n on derzoek instelt. Er werden 5 personen door den rechter van instructie ge hoord, zoo meldt de Tel. ONGELUKKEN. Woensdagavond had, naar de Gr. Ct. meldt, te O. Pekela een stig ongeluk plaats. Het zesjarig knaapje, van Vosman, geraaluc on der de stoomtram, die van Stadska naal kwam en werd ernstig aan hoofd, arm en been gewond. Na door moj. De Wijk verbonden te zijn, werd het knaapje naar do ouderlijke woning vervoerd .De toestand is vrij zorgelijk. UIT DEN TREIN -GEVALLEN. Vrijdag is er uit een extra trein met landverhuizers tusschen Gouda en Oudewater een 12-jarige jongen gevallen. Met verwondingen aan hoofd en handen is hij naar Gouda gebracht en na aldaar geneeskundig ie zijn behandeld, met een lateren trein naar Rotterdam vervoerd, zoo meldt de N. R. Ct. KERSEN. Te Ochten (Neder-Betuwe) werden bij de verpachting vaii kersenbooin- fuarden 4 A 5 ct. per 1/2 K.G. besteed. Er zijn hier ongeveer half zooveel leersen als verleden jaar. Op de Woensdag te Wageningen ge- houden vevkooping van het kersen-ge was werden liooge prijzen besteed; naar schatting 6 u 7 ct. per pond, op het hout, zo i meldt het N. v. d. I). DE INDUSTRIEELS CLUB TE AMSTERDAM. Wij vermeldden eenigen tijd gele den, dat het voornemen bestond, te Amsterdam een industrieele club op Ie richten, een verzamelplaats voor industrieelen in geheel Nederland, die op het fraaie centrale punt hoek VijgendamRokin ruime en mooie club- en vergaderlokalen zouden vin den, waar vële technische tijdschrif ten ter lezing zouden liggen. Naar hel; „llbkl." thans v-emeemt, is het denkbeeld van vele zijden met groote instemming begroet. ITet aan tal industrieelen, dat zich als lid heeft opgegeven is, niettegenstaande de vrij hooge contributie per i r m a is die op 150 vastgesteld reeds zoo groot, dat de oprichting der club thans wel vast staat. LICHTGAS ZONDER KOOLOXYD. In het 1 a a t slve rschenen Clicm. Weekbl. wijst Ch. M. van Deventer op de noodzakelijkheid van ont-gif- lïng van het lichtgas, door bet Icool- oxyd, C O, er uil- Ie verwijderen. Ook lichtgas uit kolen o-lleen bereid bevat reeds kooioxyd, Hel; gehalte kan gesteld worden op een gemiddeld be drag van ongeveer 7 voluumprooen- ten. Ook dit bedrag is reeds boog en het wordt vaak overschreden. Bij hoo ge stookhilte komt er méér. C O en waar hooge stockliitte tevens meer waterstof geeft,- is te vermoeden dat de gasfabricatie sleeds meer tot hoo- kolengas ermengd met oliegas en met are koolwaterstoffen toch kan al tijd door ca'rburatdè vergoed worden, fn vele fabrieken echter wordt het kok-ngas vermengd metoliegas en -net watergas. Het eerste is betrekkelijk arm aan C O; liet watergas bestaat er voor een zéér groot deel uil. Doch watergas is van groot nut- voor den ge regelden gang van liet bedrijf in fabriek, on alleen, om zeer dringende redenenzou men bet willen n (schaf fen. De vraag is nu, kent de techniek middelen om de ontgifting zonder al te bezwarende kosten te bereiken? Dr. van Deventer wijst ter beant woording van die vraag op de reactie van Merz en Woiih, die tot vergelij king heef'. Ca - Oil 2 en CO is Ca C03 en H2 en in 't groot reeds is toege- ;t en hij komt daarna het Utrecht sclie lichtgas tot Voorbeeld nemend tot de slotsom, dat het-mogelijk z i.jn bij stijging vuil den gas prijs niet hoogstens een cent oer kub. M., ontgifting langs dezen weg toe Ie >en. Hij richt daarna lot de gas- fabrikanten dc vraag of het niet gaan zou liet watergas geheel te laten ver- 'allen. Een lichtgas toch, dat enkel uil. ko len- en oliegas bestaat, heeft een veel lager C O-gehalte, en, zoo het gehalte an C02 hetzelfde is. zou liet verbruik an Ca •OH;2 zeker wel met de helft ernunderd worden. :.oo men de men ging met watergas ophief. Ook sclujnt deze maatregel het gas in zoover te zultc-n verbeteren dat het Tikstofgehalte er door daalt. Dit in l-te is. in Ut recht althans, niet m der dan lü u 20 pCt., en wellicht :s de menging met watergas daaraan mede schuldig. Men geeft derhalve hier aan iclitgasteclmici twee punten in oi weging: om de ont-giftigihg volgens de, reactie van Merz en Wcith toe te vsen, 2e om, desnoods, dc meiiginj t watergas te laten vervallen. kaart aan hun kapitein (totaal 47 dus), opdat deze zou weten, waar zij zich bevonden. Aan het Opheusdensche veer weigerden zij aanvankelijk te be talen, waarop de veerman midden op den Rijn de pont stil legde en wacht te totdat liet veergeld bijeen was. Nadat de troep in de Grebbe door polike en marechaussee was aange houden, werden de manschappen aan een verhoor onderworpen. Daarbij bleek, dat de desertie van te voren be raamd was. Zonder uitzondering be klaagden allen zich bitter over de on waardige behandeling van hun kapi tein. Alle bevelen zouden met vloeken gepaard gaan. Herhaald beklag bij de andere of ficieren was sleeds vergeefs geweest, waarom da manschappen besloten hadden in dezen vorm te protestee ren. Zij hadden het voornemen vi der naar Ede te wandelen, om zich melden bij hun vroegeren kapitein, thans bij de veldartillerie daar in garnizoen, en dezen te verzoeken te ug te komen. Nog verklaarden zij, indien er Uians geen verbetering kwam., telkens opnieuw in massa te zullen deserteeren. BEKENTENIS. 'waalf jaar geleden werd aldus lezen wij in het Centrum de jacht wachter Lemmens, van Lede, ver moord te Wichelen. Lemmens was uit- gehoodigd door eenige wildslroopers en vrienden om met hen bet avond maal te gebruiken, hetgeen hij aan aardde; 's avonds rond half 12 kecr- Jc hij huiswaarts, werd aangevallen en met een stuk hout doodgeslagen. Het gerecht stelde een onderzoek in. Twee personen van Wichelen werden aangehouden, en na twee maanden voorloopige gevangenis werden beiden in vrijheid gesteld. Ondanks dc ijve rige onderzoekingen kon men de da ders niet ontdekken. Nu is de zaak opgehelderd. Een welbekende wild- slrooper uit den omtrek heeft op zijn sterfbed volledig bekend, dat hij de dader was. DE MOL. Een landbouwer te Zundert, wiens land ganscli en al „ontmold" is en die nu veel last heeft van allerlei onge dierte in den grond, vraagt levende mollen te koop voor een gulden per stulc, zoo meldt 't Vad. Stadsnieuws DIPHTHERITIS. Te Koog aan de Zaan hebben zich den F alslen tijd eenige gevallen m diphtheritic voorgedaan. Dïen- lengevolge heeft het gemeentebestuur voorkoming -van uilbrei iing dezer kte besloten het personeel en alle 'dingen der openbare school bacte riologisch te doen onderzoeken en wordt, ten einde de school te kunnen desinfecleeren, liet onderwijs voor en kele dagen geschorst. DE DESERTEURS. Omtrent de 47 gedeserteerde gele •ijders meldt dc- N. Arnh. Ct. nog: De weggeloopen manschappen van hel korps rijdende artillerie zijn op den Grebbeberg gearresteerd door de marechaussee, en Donderdagriamid- dag per Oosterstoomlram naar Arn hem teruggebracht. Aan allen werd het voorloopig arrest in de kazerne opgelegd de drie belhamels zijn in de politiekamer in arrest gesteld. Men meldt aan du N. B. Ct. nog: Nadat zij Woensdag uit Arnhem aren vertrokken, brachten zij den nacht door in een schuur. Uit Driel I zonden zij Donderdag allen een prent- VALSCHE BANKBILJETTEN. De Commissaris van politie heeft de volgende aanschrijving tot de ge!dka.iitoren gericht: Er zijn in den laatsten Lijd valsche bankbiljetten van i 100 in omloop, waarvan eensge in beslag zijn geno men. De voornaamste kenmerken der thans uitgegeven biljetten zijn deze: le. de letter is tot dusverre steeds Q.U., terwijl in het nummer tot hol eerste en liet. derde cijfer constant 9 en 2 waren en die beide overige cijfers 6 of 9. Wellicht hebben allé biljetten aanvankelijk het nummer 9020 ge dragen en zijn van de twee nullen in verschillende combinaties 9 of G ge maakt. Zoo kwamen voor Q.U. 9929 en Q.U. 9020, d.d. beide 6 September 1911. 2e. kleur van het papier geler dan bij de echte biljetten; de keerzijde trekt naar het grijsgroene, bij de ech te biljetten sterk naar het blauwe. K-et popier is opvallend veel dikker en mist schepranden, die nagebootst zijn met gebruiikimaking van een stomp voorwerp; 3e. duidelijk watermerk, ontbreekt; 4e. de evenwijdige lijnen van het ■medaillon, aan do keerzijde zijn zeer ongelijkmatig in dikte en niet scherp' gescheiden. De Commissaris van politie te Haarlem verzoekt aanhouding en be richt. LIJST C. Naai' aanleiding van de opmerking in No. 1712 vam „Om Ons Heen", dat sommige gevaarlijke stoffen in groo te hoeveelheid bij den drogist te krij gen zijn zonder eenige formaliteit, als gevolg van de vermaarde lijst C, zendt een van onze lezers, de navol gende beschouwing: De oude geneeskundige wet van 1818 kende behalve do apothekers ook drogisten, die na afgelegd examen de bevoegdheid hadden onder zekere voorwaarden handel te drijven in drogerijen en chemicaliën. De nieuwe wet op de Artsen ijbe- reidkunde van 1865 heeft hierin voo- andeving gebracht. De drogisien werden uit hel kader gelicht, de exa mens hun betreffend werden afge schaft en dc verkoop vam geneesmid delen kwam alleen in handen van den apotheker, de eenige persoon, die door zijn opleiding en examen verantwoor delijk kond© gesteld worden voor hetgeen aan de zieken werd afgele verd. Om echter den groothandel niet te treffen werd in Art. 30 bepaald, dat ieder handelsman het recht heeft ge neesmiddelen te verkoopen units hij van die artikelen, welke bij ministe rie ele beschikking in cenc lijst zouden worden, aangewezen, gc-cn kleiner hoeveelheid afleverde, dan op die lijst voor ieder artikel in hel bijzonder zeu aangeduid worden. De cijfers op die lijst de 'beruchte lijsl C vormen dus de grens van vrije terrein, (Uit voor ieder han delsman overblijft om de apothekers van de benoodigde grondstoffen te voorzien, en de industrie te helpen aan de diverse chemicaliën, enz. en van liet verboden terrein, dat al leen voor den apotheker beschikbaar blijft voor het afleveren van genees middelen aan de zieken en aan de ge zonden, voor zoover die daaraan voor het een of ander doel behoefte hebben I-Iet laat den. wetgever geheel koud' welk gebruik door den loooper van die geneesmiddelen (uitgezonderd de vergiften) wordt gemaakt, Zoowel voor technisch als voor ge neeskundig doel moet de tegenwoor dig zich noemende drogist zich hou den bij de gepubliceerde artikelen aan de grenzen, welke lijst C vi houdt. Uit de Omstreken PREDUvANï IN 't SCHOTER- K\Y ARTIER. De Kerkbode meldt: De kerke raad der Ned. Harv. meonte te Si aarcdam heeft van 1 Ministerie van Financiën bericht in vangen dat aan de tweede predikants plaats in die gemeente, speciaal voor den dienst in het Schotérkwartier, een rijkstractemcnt van f 1200 's jaar is verbonden. Deze rijksjaarvvedde zal ian met den dag, waarop de te be roepen tweede predikant, zijne bedie ning in het Schoterkwartier zal heb ben aanvaard. De korkoraad van Spnariulam zal j, een clezer dagen reeds, tot de be roeping van een tweedon predikant overgaan. HAARLEMMERM EER. Bronga's. Men is te Abbenes tot de ontdekking gekomen dat de bodem bij boring veel en uitstékend bron gas levert. Reeds heef;, de landbouwer Biemond aldaar een installatie doen maken voor verlichting door middel van brongas, terwijl men bij een tweedon landbouwer zijn voorbeeld al volgt. Gemengd Nieuws VREEMDE ZELFMOORDENAAR. Een kiuiteoibediénde uit Lichten- berm heeft zelfmoord gepleegd. Hij klom op het dak van een huis van vier verdiepingen, stiet zich een mes in de borst, sclioot zich een kogel in het hoofd en liet zich tegelijkertijd voor over op straat vallen. Men vermoedt, datde jongeman zijn daad pleegde in een aanval van zinsverbijstering, zoo meldt dé Tel. DE KONING VAN ITALIë IN EEN LUCHTSCHIP. Woensdagochtend bracht, de koning ■an Italië een bezoek aan liet militai re vliegkamp te Bracciano. Aan boorxl 'an bet bestuurbare luchtschip P. 4 maakte iiij een tocht die ongeveer drie kwartier duurde, en woonde ver volgens de oefeningen, in hel werpen an bommen uit dirigeables, bij. Deze proefnemingen slaagden uitstekend. De koning gaf aan de officieren zijn buitengewone tevredenheid te kennen, zoo meldt de Tel. GEEN BOKSPARTIJEN. Naar aanleiding van den bokswed strijd op de Geutsche tentoonstelling heeft, het Belgische Kamerlid' de Pon- Ihièr© een wetsontwerp ingediend, om in den vervolge dergelijke ver tooningen bij dé wet le verbieden. Hij stelt voor het artikel van. het strafwetboek, dat strafbaar stelt het toebrengen van slagen en verwon dingen, zoodanig te wijzigen, dat het toepasselijk wordt in dergelijke ge vallen. DE SUFFRAGETTES IN ENGE LAND. De jockey -Tones, die bij den aan slag van miss Davison bij den Derby i'd gewond, is alweer .naar New- irket vertrokken. Zijn gelaat was nog ontoonbaar, bij had nog een blauw oog, maar overigens is hij er goed afgekomen. Emily Davison, de kiesrecht vrouw die bij de Derby-wedren 'tiet paard ran den Koning tot staan wilde toren ten, is vandaag ingestort en moest mmiddellijk geopereerd worden. Haar toestand heet hopeloos, zoo meldt de N. R. Ct. EEN DREIGENDE STAKING. Er dreigt een staking uit le breken onder het personeel van alle kruit fabrieken in Frankrijk. De oorzaak daarvan is de volgende. lm dc lcruit- fabriclv van Angoulèrne hebben sinds 'half Februari niet minder dan 38 ontploffingen plaats gehad, nadat in de machines een nieuw soort .schroef- rad was aangebracht. Dezer dagen Ïöbèuirde er weer een ongeluk, waarbij twee arbeiders levensgevaar lijke verwondingen opliepen. De werklieden van de betrokken af- deeling weigerden verderte arbei den, en her syndicale bestuur be moeide zich met de zaak. Er heeft een langdurig onderhoud plaats gehad tusschen den rijksin specteur en een delegatie van het be stuur. Woensdagavond werd in de ar beidsbeurs een meeting gehouden, vaar de secretaris-generaal van de .Féclération des poudrerios et ra.ffi neries de France" het woord .voerde. Ten slotte werd besloten de alge- meene staking af te kondigen, indien .niet voldaan wordt aan don eisch, dat het gevaa'ilijke machinedeel wordt vervangen. Dit besluit zou ter kennis worden gebracht van generaal Gnudin, den directeur van de Rijkskruilfabrieken, die te Angoulèrne verwacht werd. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE KONINGIN VAN BELGIë. In liet paleis van Brussel heeft men naar de Nieuwe Gazet mededeelt goed nieuws ontvangen over den ge zondheidstoestand van koningin Eli sabeth, dio op dit oogenblik in de omstreken van Monlreux vertoeft. II. M. is tegenwoordig volkomen hersteld van de ernstige schokken, die de opeenvolgende sterfgevallen in haar familie haar hebben doen onder gaan. De rust die zij in dit heerlijk gedeelte van Zwitserhuid genoten heeft, alsmede de wandelingen can den oever van het meer en op de ber gen, hebben de beste uitslagen voor haar gezondheid opgeleverd. Over een tiental dagen zal de konin gin le Brussel terugkeereu om zich den 22ston Juni in gezelschap van den koning naar Gent te begeven, waar het koninklijk paar dien dag zijn blij de intrede moet doen. SCHIPBREUKELINGEN. Er zijn vreeselijke berichten te North Shields ontvangen over het lij den van een twintigtal schipbreuke lingen. In October van het vorige jaar verging heit zeilschip Soa Bird in de nabijheid van het Prins-Eduard-el- land. Het schip stiel; op een klip en zonk onmiddellijk. De drie booten werden te water gelalen, met voedsel en drinkwater voorzien en de 22 n non van de equipage begaven zich aan land. De ongelukkïgen hebben zes maan den lang op dit eenzame onherberg zame eiland de grootste ellende gelo den. Van zeildoek maakten zij een soort va.n tent, hout was op het ei land niet te vindenmaar men slaag de er in een aantal zeeleeuwen fe schieten, waarvan de traan als brand stof gebruikt werd. Twee man stierven van de kou; de overblijvende 20 werden in April 1.1. door een walvischvaarder aan boord genomen en gered. Zij hadden zich al dien tijd moeten voeden met hel vleesch van albatrossen en zeehonden, zoo meldt het N. v. d. D. AFSCHUWELIJKE MISDAAD. In Wendisch-Rïetz aan het Schar- mutzcl-mcer'is een afschuwelijk mis drijf gepleegd. Een G0-jarïge boeren vrouw heeft haar vierjarigen klein zoon gedood, door hem in een grind- kuil aan den grooten weg naar Alt- schadovv levend te begraven. Later vonden menschen die lungs den weg kwamen het lijkje. Do moordenares bleek krankzinnig en is dadelijk naar een gesticht gebracht, zoo meldt de N. R. Ct. SCHILDERIJ-DIEFSTAL. Men seint uit Brunswijk aan de N. R. Ct, dat uit het Stedelijk Museum een zeer belangrijk en waardevol schilderij is gestolen, een zeventiende- eeuwsch. Nederlandsch werk van Van Steenwijk. Rechtszaken MEINEED. Men meldt uit Middelburg aan de Tel,: Bij do behandeling van een zaak, betreffende de belemmering van amb tenaren in do uitoefening \an hun be roep, er zijn 5 getuigen a décharge, als verdacht van meineed, gevangen genomen. SLAAN OP SCHOOL. Voor de rechtbank te Breda stond terecht een. onderwijzer aan een school le Geertruidcnbcrg, beschul digd de 14-jarige Hendrilea Schaap met een stek geslagen te hebben, een maal op den linkerschouder en een maal op deri linkerarm, waardoor blauwe plekken ontstaan waren. Uit de verdediging, die de beklaag de. zelf voerde, bleek, dat bij meer malen geheel alleen staat vóór het onderwijs in de gansche school, d. w. z. over 88 leerlingen en 10 'kweeke- limgen, zulks wegens ziekte van het hoofd der school. Zoo was de toestand ook op den bewustcn dag. De onderwijzer, prikkelbaar door het overdadige werk, had een jon gen eene afranseling gegeven en on der de bedrijven door aooals bekl. het zelf uitdrukte Hendrik-a Schaap' met den stok geslagen. De Brigadier dier marechaussee heeft de blauwe plekken geconsta teerd, en deelde als gevolg zijiner in formaties mede, dot er meermalen beklaagrles -hardhandig optre den is geklaagd. De substituut Off. van Justitie nam als verzachtende omstandigheden dit feit aan dc overgroote ver moeienis van den onderwijzer ea het tarten van het schootkind^ dat oud genoeg geacht kan worden, om te be seffen, dat zij haar onderwijzer moei. helpen in plaats van le hinderen, en eischte daarom 3 gulden 'boete, sub sidiair 3 dqgen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen, IIENRI TER HALL CONTRA IS. ZWAAF. De kantonrechter te Amsterdam deed uitspraak in dc bekende zaak van den revue-leider Ilcnri ter Hall tegen den variété-altist Is. Zwaaf. De heer Ter Ilall had een schade vergoeding van f 37G0 geèiseht wegens het verbreken door den lieer Zwaaf an oen arbeidsovereenkomst. Den beer Ter Hal! werd zijn eisch ontzegd op grond dal de arbeidsover eenkomst op 3 Maart door den beer Zwaaf te niet was gedaan en niet meer bestond op 15 Maart, den, da tum waarop de lieer Ter Hall zijn aanklacht had gegrond. Staande de vergadering zijn 6000 Christenen lid geworden. De bond zal ecui eigen drukkerij op richten,, met een kapitaal van twintig mille tot uiitgifle van een eigen or gaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 30 Cts. per regel. Bet Is waarlijk niet daar! „Alles wat ik bezit, wil ik geven aan hein die mij kan genezen!" zoo spreken zij die sedert langen tijd iij- den, die nutteloos een menigte ge neeswijzen hebben beproefd en die den lust tot leven hebben verloren. ij vragen hen zooveel niet en onze Pink Pillen kunnen hen genezen, zooals zij leeds vele zieken genezen nebben, die hunne genezing onmogelijk achtten. De koop van twee ot ilrie doosjes Ihnlc Pillen zal hen zeker niet arm maken en die kunnen hen zooveel goed doen als zij zelfs niet vertneeden. Madame SoutouL Mad. Marcello Souiou], een onzer zieken die te Nimes (Gard Frankrijk) woont, rue Fléchier, 25, zou \eel ge geven hebben om de genezing te ver krijgen die de Pink Pillen haar licb- ben gegeven. Twee doosjes Pink Pillen zijn vol doende geweest ter genezing van de ze zieke, die sedert zeven maanden sukkelde. Erken dut het terugvinden viui de gezondheid voor den prijs van twee doosjes Pink Pillen, waarlijk niet duur is. „Ten gvolge van een moeilijke be valling, schrijft Mad. Soutoui, hen ik bloedarm geworden en gedurende ze ven maanden leed ik zoo dat mijn le ven eene pijniging was. Ik had de voorgeschreven geneeswijzen gevolgd, j- zonder uitslag en ik geloofde mij op 21-jcrigen leefiijd verloren. Ik leed, ik was treurig en weende al tijd. „Men heeft mij .geraden uwe Pink Pillen te nemen en ik heb twee doos jes gekocht. I-Iet is niet te gelooven. maar het is toch zoo en alle personen die mij kennen, kunnen het getuigen, dat het gebruik dier twee doosjes xol- doendc is geweest om mij ie genezen. dc eerste dagen des behandeling af, voelde ik mij beter en sterker, door dat ik meer eetlust 'i.ad eii zoo ben ik weer Vroolijk geworden. Sedert ik uwe Pink Pillen heb gebruikt, ben ik gezond eu heb ik mijne schoone Meur en a! mijne kroMixeu u<?<?l'gC- onden". Vele zieken zullen v: m.rmug zijn dat hunne gezondheid wel een zoo he rige uitgave- waard is. Do Pink Pillen zijn verkrijgbaar A f 1.75 de doos en a f 9 de 6 doozen aan het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22 huis, te Amster dam; J. J. Göppinger, Haar lem, W. A. Schouten, drog. te L.sse; en in alle goede apotheken en Irng s- terijen. Mag ik U eens een monster van mijn overheerljjken Letteren en Kunst TOONEEL. Bij het Frascati-ensemblo zijn voor het volgend seizoen geëngageerd mej. Tilly Lus en de heer Cor Buys, die laatst deel uitmaakten van het gezelschap van Louis Bouwmeester in Indiê. zenden 1 U zult over de kwaliteit zeer tevreden zijn. ADRIAMÜS VAN DEN^EELAART Arnhem. Levering uitsluitend aan den handel [rsoen hetï Dr. Bommcl's Haematopn WAARSCHUWING! Koloniën LUITENANT A, A. STREIFF. Do eerste luitenant der infanterie, A. A. Slreiff, van het 13de bataljon, is 13 Mei na een operatie aan zijn oude wonden, indertijd op Soemba gekre gen, overleden. EEN NIEUWE BOND IN INDIë. Het Soer. Hbld. meldt: Met Pink steren werd ïn een gror te vergadering inlandscbe Ghnistcnen te Mod- jowarno besloten tot oprichting van een Christen,bond, Mardi Pertjaja, als tegenwicht van do Sarikat Islam. Het dloel van don bond is: hot aanfcwee- kon van de liefde tot God en het ver- trouwon in de leer van Jezus Kerk en School NEL). 11EUV. GEM. Beroepen to Wilp (Gr.) A. Veld kamp, cand. to Beduto. 'Beroepen te Mijnsheerentand D, A. v. d. Bosch, te Nieuw-Ven,nep; te Mets- lawier (toez.) P. v. d. Wal, cand. te 's-Gravenhage. CHRIST. GEREF. KERK. Beroepen to Vloardingen, J. Barth, te Sliedrecht. ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Bevorderd tot doctor Ln de rechtswetenschap op stellingen de heer J. F. Camp huis, geboren le Ou de Pekela, en mej. J. A. Ch. Sloos, gel), te Ede. Leiden, 6 Juni. Geslaagd artsexa men eerste gedeelte de heer P. W.. Wijsman.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6