NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. eei link Perceel 30© Jaargang JSTo. 9193 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. WOENSDAG 11 JUNI 1913 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: JpltL, "MkM' ^an 1—5 rege,s 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)J-30 JfAdvertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland„1.65 |o||[i|^N .W® 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Cdüustreerd Zondagsblad, "voor *HaarlVm" WW'.WWWl 0$H Redactle en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens CostOr. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIE ft BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DONDERDAG 12 JUNL Orgelbespeling in de Groote Kerk. van 2—3 uur. Soc. Vereeniging: Opcnb. verg. Sprekers Jhr. Mr. De Savomin Loh- man en A. C. A. van Vuuren. Leger des Hcils: Bijeenkomst. Schouwburg: Bioscoopvoorstelling, De Kroon: Bioscoopvoorstelling. A polio-Theater: Bioscoop-voorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: \oor- stelling. Bloemendaal: Oponb. verg. Spr. F. v. d. Goes. Heemstede: Gemeenteraadsvergade- OM ONS HEEN No. 1726 Yerlor8fl en gevondoa voorwerpen. Jaren geleden heeft mij eens een politie-ombtenaar wljsgeerig gezegd: „wat als verloren wordt aangegeven wordt gewoonlijk niet gevonden en voor wat wel wordt aangebracht, doen zich geen eigenaars op. Korter gezogd: wat gevonden wordt, wordt niet verloren en wat verloren wordt niet gevonden, Waaruit volgt, dat het verstandig is, maar niets te verliezen, ook om andere redenen. Dit merkwaardig verschijnsel zou ik, tut mijn spijt en leedwezen, op iets anders willen loepassen. Jarenlang ergert zich het publiek aan het ellen dige kantoor van directe belastingen in de Kleine Houtstraat, dat klein, duf en benauwo is en in dit blad al jaren geleden een hok genoemd werd. Sedert dien tijd is er in het woorden boek geeu beter woord voor gevonden: een hok was het en een hok blijft het, erger nog: de eigenschap van hok komt hoe langer hoe meer uit omdat bet aantal belastingschuldigen, dat er wezen moet toeneemt. „Je komt", zei mij een bekend inge zetene dezen morgen nog, „je komt er met hoofdpijn vandaan!" En zoo is het ook. Mogelijk is in vroeger tijden dit huis voor belastingkantoor geschikt geweest, het is nu genaderd tot de ja ren, waarin inen plaats maakt, na melijk voor een paar moderne winkel huizen, die daar heel aardig zouden staan. Intusschen is dit een zaak van den eigenaar. Maar onze zaak, die van de burgerij namelijk, is om te verklaren, dat we het nu moe zijn en dat het Rijk onze zure belastingpen- ningen vorderende er maar voor heeft te zorgen, dat die afgegeven kunnen worden in een aan billijke eisehen voldoende lokaliteit. Ik zeg dat met zekeren nadruk, om dat mij wel eens verklaard werd: „ik heb de hoop verloren, dat hier tijdens mijn leven nog een behoorlijk belas tiugkantoor wezen zal. En tot dusver gaf niemand mij nog die hoop terug". Ziehier het verloren en nooit gevon den voorwerp. Daartegenover staat, dat 's Rijks belasting-administratie telkens vindt, maar nooit het ware. Hoe herhaalde lijk is niet in de laatste jaren onder handekl tot stichting van een ander, ik zeg nog niet eens een nieuw, be lastingkantoor. Groote huizen op het Spaarne konden niot dienen. Plannen met betrekking tot, de Nieuwe Gracht gingen niet door. I-Iet huis op den hoek van de Wilhelminastraat, en Alexanderstrant, dat geschikt zou zijn geweest, althans gemaakt had kunnen worden, komt niet in aanmer king, omdat er servituten op gelegd zijn. Het geval staat zoo. Toen de Wil helminastraat gebouwd werd, hetgeen bij stukjes en beetjes geschiedde, zijn daaraan door het toenmalige gemeen tebestuur diverse voorwaaiden ver bonden. Voor het huis in quaestie en de aangrenzende perceelen zijn het deze, dat de tuinen niet bebouwd zul len worden en de huizen niet van be stemming mogen veranderen; hunne bestemming was namelijk om heeren huis te zijn. Niet ten onrechte heeft Fidelio eens gewenscht, dat al dergelijke servitu ten om de honderd jaar eens bij el kaar werden gebracht en dan ten al- gemeenen nutte in vlammen opgin gen. Servituten gaan uit van de tast bare onjuistheid, dat toestanden niet veranderen; veranderen ze dus wel, dan ontstaaï er schade, allereeisi voor den eigenaar, die niet meer vrij is in zijn handelen en vorder allicht ook voor anderen, die daarbij indi rect betrokken zijn. Benadeeld wordt hier zeer steliig de eigenaar, die zijn huis, dat geruuucn tijd leeg staat, gaarne weer verhuren wil en benadeeld wordt het publiek, dat snakt naar een beter belasting kantoor. Konden, zoo vragen we ons af, B. en W. in dit geval geen ontslag verleencn van deze servituten, juist omdat het algemeen belang er mee gemoeid was? Waarom het dage) ijkseh bestuur dat niet deed, ligt voor de hand. Gelijke erfdienstbaarheden rus ten op de nahijliggende perceelen en het bezwaar is nu juist, dat ook voor deze ontslag van de verplichtingen zal worden gevraagd. Naar mijn wijze van zien zal het daar te avond of morgen toch van komen, omdat het mot de Wilhelminastraat op don duur stellig gaat als met de Nieuwe Gracht. Meer en meer zal men er kantoren willen vestigen. Aan het andere einde is er al gevestigd hot kantoor van den Bond van BloemboJler-ihandelaren en vlak tegenover het voor belastingkantoor begeerde perceel is een mode-atelier. De moeilijkheid, waarvoor nu deze eigenaar staat, zal zich dus licht ook voor anderen voordoen. Zij zuilen liet remmende servituut afgeschaft willen zien. Intusschen komen wij ingezetenen daarmee niet verder. Wat te doen? Het meest moderne middel zou de boycot zijn, weigeren van belasting te betalen, zoolang de fiscus ons niet ontvangt in een behoorlijk gebouw. Hadden wij het karakter van de En- gelsche kiesrechtwij..., pardon vrou wen, dan was dat al gebeurd. Min stens. Maar Nederlanders, die de wet ten des lands willen eerbiedigen zoo lang ze niet zijn ingetrokken, komen tot zulke uitersten niet. Laat ons dan naar het hok in de Kleine Houtstraat blijven gaan, zij het ook met een bloe dend hart en een zakdoek vol eau de cologne en ook het Rijk hij het zoe ken helpen. Zoekt het wel op de juiste manier? Of zoekt het een beetje, zoo als de moeders tot hun kinderen ple gen te zeggen, met zijn neus? Nog nooit heb ik een advertentie gevonden, waarin het Rijk een geschikt perceel te huur vraagt, zooals een particulier in een dei-gelijk geval zou doen. Is dat niet officieel genoeg-? Of zou hier een zekere bleuheid in 't spel zijn? Hoe 't ook wezen mag wij moeten als recht ge aaide ingezetenen het Rijk steunen en daarom verleen ik alvast mijn hulp door kosteloos do volgende annonce te plaatsen: Te huur of te koop gevraagd: in hef midden van de stad, aan een tramlijn gelegen en dat geschikt is of geschikt gemaakt kan worden voor belastingkantoor. Brieven motto Hok aan het bureau van dit Blad. De brieven die daarop Inkomen zend ik aan den hoofddirecteur van de directe belastingen in Den Haag. Er zijn toch zeker in Haarlem eige naars van groote perceelen, die dat graag zouden kwijtraken. En de be lasting-administratie kan ze niet vin den. Altijd weer de moeilijkheid van gevonden en verloren voorwerpen! In Frankrijk is onlangs gebleken, dat snuggere bollen met een eenvou dig stokje water wisten aan te wijzen, dat onder den grond verborgen was. En wij zouden aan den openbaren weg, waar al de gevels je om zoo te zeggen Ln den neus bijten, geen belas tingkantoor weten te vindeul Nu allen op den zoek, Tot in den versten hoek! gelijk een Haarlemsch dichter zoo treffend heeft gezegd. J. C. P. Stadsnieuws De Cemeenleraadsïerklezingen. Dinsdagavond vergaderden de Anti Revolutionnaire en de Roomsch-Ka- tholieke kiesvereenigingen, o.a. ter be spreking der periodieke gemeente- raadsverkiezi ngen. Door do besturen werd mededeeling gedaan van de onderhandelingen en samensprekingen die door de bestu ren der drie rechtsche kiesvereemigin- gen Maandagavond gehouden zijn. De in deze besturen-vergadering ge nomen hesluiten werden door de kies verenigingen bekrachtigd. Besloten is om bij doze periodieke verkiezingen geen enkel lid van de linksche partijen te steunen. In district I treden af de heeren Le vert, Breda Kleijnenberg en Visser. De heer Visser, R. K., werd opnieuw gecandidudeerd. Daar naast werd door de A. R. kiesvereeniging als can- didaat gesteld liaar voorzitter, Mr. A. Bruch. De R. K. kiesvereeniging besloot dadelijk deze candidatuur te steunen. De rechtsche partijen komen in dis trict I dus uit met twee candidate® voor drie zetels. In district II treden af de heeren Mr. Tjeenk Willink, Mr. Dr. Rïbbius, De Breuk en Schreuders. Mr. Tjeenk Willink heeft zich, zooals men weet. niot meer beschikbaar gesteld. Van rechts zal voor dit district, waar vier zetels zijn, slechts een Candi da at gesteld wordt. Deze zal word on aangewezen door de Christelijk-His- torische kiesvereeniging. Binnen en kele dagen zal de Christelijk Histori sche kiesvereeniging vergaderen in welke bijeenkomst vermoedelijk reeds tot candidaatsteliing zal worden over gegaan. In district III treden af de heeren Mr. Thiel (die zich niet meer beschik baar stelt) De Braai, Bregonje en Dr. de Jong. De A. R. en R. K. kiesvereenigingen besloten Dr. de Jong (Christelijk-His- torisch) en De Braai (Anti-Revolutiori- nair) opnieuw candidaat te stellen. Daar naast stelde de R. K. kiesver eeniging als candidaat den heer M. L. A. Klein, den R. K. werkman, die ook reeds eerder haar candidaat bij een raadsverkiezing was. De A. R. kiesver eeniging verklaarde zich bereid -deze candidatuur te steunen. In ni komt rechts dus met drie candidaten voor vier zetels. Do heer Klein is reeds bij de vorige verkiezing candidaat geweest, doch Mr. Bruch treedt voor de eerste maal als zoodanig op. De heer Bruch werd 29 December 1885 te Amsterdam geboren en is dus 27 jaar oud. Hij studeerde daar aan do Vrije Universiteit en promoveerde op 28 April 1911 op een proefschrift getiteld „Over het bewijs in strafza ken". De heer Bruch was toen reeds op 't advocatenkantoor van Mr. Fern- ho.it te Gorinchem werkzaam. Hij bleef er twee jaar en kwam 1 Februari 1912 te Haarlem op het kan toor van Mr. Monnik, met wien hij sedert 1 Mei van dat jaar geassocieerd De heer Bruch is voorzitter van de Anti revolutionnaire kiesvereeniging, bestuurslid van de commissie uit de burgerij voor de Openbare leeszaal van de vereeniging „Onze Tuin". Mr. Bruch heeft zich onlangs veel beziggehouden met de beweging voor de vervroegde winkelsluiting. WETHOUDER HULSWIT. Do wethouder voor de Lichtfabrie ken, de heer J. F. Hulswit, is voor den tijd van vier weken afwezig. G e p ensi on e erd De werkman A. Ploeg, werkzaam aan de Centr. Werkplaats der H. IJ, S M., die in den dienst der Maatschap pij een ongeluk kreeg en daardoor eenige vingers verloor, is nu op pen sioen gesteld. GAUW VAN DE GELEGENHEID GEPROFITEERD! De werkman L. A. ging Dinsdagmid dag te 12 u. Ln een winkel in de Lange Vecrstraat een boodschap doen. Hij liet zijn rijwiel voor de winkeldeur staan. Na een minuut kwam hij terug, maar... toeD was z'n rijwiel door een onbekende meegenomen. Die had dus wel gauw van de gele genheid gebruik gemaakt. De politie is nu naar dezen rijwiel- dief aan '1 zoeken. Kiekjes van 't Kantongerecht Straatschen derij. Een groote man hij had warem pel al grijze haren I werd beschul digd vanstraatschenderij l ue man had oneenigheid met z'n buurman. Om zich te wreken heelt bij toen diens fiets in 't water ge gooid. 't Openbaar Ministerie eischte tegen den wraaklustige 3 gulden boete. Ook de volgende beklaagde werd be schuldigd van straatschenderij. 't Was een ruim 20-jarige jonge man. Ook dus geen leeftijd waarop jongensstreken nog te vergeven zijn. De 20-jarige Jiep in de Groote Houtstraat. Op den weg lag een stuk kei. Dit zag de jongeling en nu kwam de voetbaliust bij nem hoven. De kei werd voortgetrupt, met 't gevolg, dat een groote spiegelruit van perceel 63 in gruzelementen viel. Kantonrechter: Waarom deed je dat? BeklaagdeGeheel per ongeluk Kantonrechter: 't Is anders erg zoo'n groote spiegelruit te breken, dat is geen kleinigheid. Twee kameraaus van den voetbal- lustige werden als getuigen gehoord. Zij verzekerden ook, dat hun vriend per ongeluk de ruit gebroken had. 't Openbaar Ministerie kon, nu de zaak zoo'n wending genomen had, niet anders dan voor den ruiten-ver nieler vrijspraak vragen. Mag men in een drukke winkel straat dan maar ongestraft voetballen met keien Kijvende buurvrouwtjes. Vrouwen in de Zuid-Brouwersstraat hadden ruzie. Dat gebeurde daar her haaldelijk, maar op zekeren dag liep 't de spuigaten uit. Een vrouw gooi de de ander met een blik straatvuil, zoodat haar mooi helder schortjejje- vuild werd. De baldadige vrouw stond nu voor den rechter. Do buurvrouwen waren als getuigen gedagvaard. Ze beschuldigden elkaar van lee- ike dingen zooals 1 vrouwen meestal doen. De kantonrechter moest krachtig optreden om ter zitting een ware scheldpartij te voorkomen. 't Openbaar Ministerie eischte 1 gul den boete. En de kantonrechter gaf alle vrou wen zoowel de beklaagde als de ge tuigen een geduchte vermaning voorlaan wat meer in vrede on een dracht te leven. Nog zij opgemerkt, dat 't mooie hel dere schortje van -de getuige door Ue bekiaagde reeds vuil en goor ge noemd werd. Dat teekent voor de verhouding l In dronkenschap. Een jongeman was dronken ge weest en had in dien toestand de orde verstoord. Kantonrechter Je inoet je niet dronken drinken. Beklaagde: 'k Was voor den aller- eersten keer dronken. KantonrechterZoo cn dan dadelijk je zoo aangesteld, iaat 't drinken dan maar heelemaal staan. Om beklaagde daartoe aan te sporen eischte 't O. M. tegen hem 5 gulden boete. BeklaagdeDat is heel veel Arme dieren. Een drietal paardeneigenaars stond terecht wegens dierenmishandeling. Twee hadden voor zéér zwaar be laden wagens één paard gespannen. Die vrachten waren natuurlijk veel te zwaar voor de bruintjes. Een dei- viervoeters moest bijvoorbeeld een zwaren boom in een mallejan voort trekken. De derde beklaagde had z'n paard ook voor een zwaar beladen wagen gespannen en toen bruin niet goed trok, heeft hij hem hardhandig met n zweep afgeranseld. De eisehen tegen de paardeneige naars luidden 10 gulden boete of 3 dagen hechtenis bij niet-betaling. De Drankwet. Verlofhouders mogen geen sterken drar.k in huis hebben. Nu stond een verlofhouder terecht, omdat hij toch 3 Liter jenever in z'n woning heeft gehad. BeklaagdeDat was voor m'n com- monsaal. Kantonrechter- Daarvan geloof ik niet veel. Een commensaal zal voor ei gen gebruik een bemande flesch met 3 Liier jenever ln huis hebben 1 Beklaagde: 't Is toch heusch waar. KantonrechterDan moet je er maar niet zoo'n commensual op na houden, 't O. M. was ook van die meening en eischte 15 gulden boete. Nu nog mooier! 't Was thans een verlofhoudster, die ook sterken drank in huis gehad heeft. De corpus delicti groote kruiken jenever werden door den deurwaar der op tafel cezct. Kantonrechter tot de vrouw: Wat deed je met dien drank? De vrouw: ik niets, alles is van m'n kamerbewoner. Kantonrechter: Wordt dat allemaal door je commensaal opgedronken? De rechercheur verklaarde, dat die kamerbewoner niet voor een paar groote glazen bang is, maar toch heeft de man der wet den indruk ge kregen, dat de vrouw ook wel eens van dien drank ln haar café verkoopt. 't O. M. eischte tegen deze Drank- wet-overtreedsier 5 gulden boete. Neg een overtredende verlofhouder. Hij heeft een 1;2 Liter drank in huis gehad. Beklaagde: Dat was voor eigen ge bruik, hebben wij. verlofhouders, ons burgerrecht verloren en mogen we voor ons zelf niet een flesch je mot paar borreltjes in huis hebben. Kantonrechter: zoo is eenmaal de wetl Eisch: 5 gulden boete. Een zenuwachtig meisje. Ren 22-jarig meisje zat in den trein van Haarlem naar Leiden. Ze moest in Lisse uitstappen. Toen ze eenmaal in den trein zat was ze bang, dat hij in Lisse niet zou stopepn en voorhij Vogelenzang trok ze al aan de nood rem. De trein had 10 minuten vertra ging. 't Meisje kreeg van den kantonrech ter een vermaning. Niet onverdiend! 't O. M. wilde volstaan met 5 gulden boete te vragen, hoewel er 75 gulden als maximum opstaat. 't Meisje beloofde plechtig nooit meer aan de noodrem te zullen trek-' ken. KEES. Een r ij w i e 1 d i e f. Hedenmorgen zag men door onze hoofdstraten een veldwachter met twee verzegelde fietsen aan de hand rijden en daarachter een veldwachter met een geboeiden man. 't Ging naar het Paleis van Justitie in de Jansstraat. Bij onderzoek is ons gebleken, dat deze man S. een bekende der Ju stitie deze rijwielen te Heemstede gestolen heeft en nu door de politie van dit dorp aan de Justitie overge- CHRISTI AAN JOIIEN S In het Amerikaansche blad „York- ville Record" vinden we een bericht, dal onze oud-stodgenoot de heer Christiaan Kriens benoemd is tot mu zikaal leider in de Park Avenue Church te New-York. Het blad betitel beau als fijn-voelend componist en vio list en herinnert aan den diepen in druk dien hij teweegbracht met zijn viool-solo „Evening in Holland". Een treurig geval. Een bewoonster van de Burretstraat moest, op medisch advies, in het krankzinniger gesiicht Meerenberg" opgenomen worden. Dinsdagmiddag te 4 uur werd, met behulp van een rechercheur, getracht de vrouw gewillig over te brengen. Zij verzette zich daartegen evenwel, en vluchtte bij een harer buren bin nen. In een smederij brandde zij zich daarbij vrij ernstig aan de hand. 's Avonds han de politie versterking meegenomen, een adjunct-inspecteur, twee rechercheurs en eenige agenten. Men zag de vrouw toen aan het Spaar ne loopeu, op weg naar haar wasch- vrouw. Twee kinderen had ze bij zich. De politie wilde de vrouw nu in het rijtuig brengen, maar stuitte weer op verzet. Toen is de vrouw aangepakt om haar met geweld in "t rijtuig te brengen. Na eenig tegenstribbelen ge lukte dit. De vrouw ging tegen de politie te keer en riep om haar twee kinderen. De kinderen riepen om hun moe der. Twee politic-mannen namen in het rijtuig plaats. De overbrenging ge schiedde verder zonder moeilijkheden. Een groot aantal nieuwsgierigen was van deze overbrenging en het verzet der vrouw getuige. Daar de meesten niet wisten waarom de vrouw weggebracht werd. werden er wel aanmerkingen tegen het optreden der politie gemaakt. De bewoners der Burretstraat wa ren niet welgezind tegenover den man van de vrouw en namen een vijan dige houding tegen hem aan. Den geheelen avond stonden vele omwonenden voor zijn huis het ge beurde te bespreken. Een politie agent hield in de straat toezicht. Vroeger is de vrouw ook al eens in een gesticht verpleegd. MAATS. VAN NIJVERHEID. De heer Ed. H. Hyrnana is benoemd tot vice-voorzitter van het departe ment Haarlem der Maats, van Nij verheid. Vermakelijk! De besturen der kiesvereenigingen zijn heel druk iu de weer om de maat regelen te treffen voor het werk op de verkiezingsdagen. Do koetsiers zullen weer goede za ken maken, want veel rijtuigen zijn al besproken, vooral voor den grooten slag. namelijk de Kamerverkiezing. Maar... alleen rijtuigen zijn wat ouderwetse!), er moeten ook automo bielen zijn. Nu is er een bekend Haarlem's inge zetene we willen zijn naam uiet verkluppen die zich pas een heel mooie automobiel heeft aangeschaft. Zijn kiesvereeniging kwam nu om dien snel wagen te leen te vragen. De eigenaar zette een bedenkelijk gezicht, z'n mooie nieuwe automo biel Neen, dat deed hij liever niet! Maar zoo liet hij er op volgen ik wil we! liet geld geven om een automobiel te huren. Dan spaar ik mijn mooie auto eu de kiesvereeniging is toch ge holpen. Dit aanbod werd door de mannen der kiesvereeniging dankbaar aan vaard. Ue kiezers gaan weer per auto naar de stembus, al i s 't dan ook iu een ge- huurden snelwagenl Aanbesteding. Dinsdagavond is door het Burgerl. Armbestuur dezer gemeente in het Stads-Armen- en Ziekenhuis in het openbaar aanbesteed de levering van de navolgende artikelen, benuodigd gedurende de tweede helft van het jaar 1913. Boter, margarine, rijst, heeie gort, stroop, zachte groene zeep, soda en patent-olie benevens de vuor een ge heel jaar benoódigde lange en korte turf. ingekomen zijn 12 biljetten. Ingeschreven is door: G. M. van Maas: boter ƒ1,55 per K.g., rijst 121.45 per 100 Kg., heele gort 111.20 per 100 Kg., stroop 18.90 per 100 kg, zachte groene zeep 17.90 per 100 lvg., pateutoiie 35.90 p. H L. 13electmargarine 0.54 p. Kg. J. van d, Laan - margarine 0.691/4 per Kilogram. J. M. v. d. Weiden: rijst ƒ0.21 per Kg., heele gort 0.071.-2 per Liter, zachte groene zeep ƒ0.17 per Kg., so da 0.0325 per Kg. Wed. Loupen en Zoon: boter ƒ1.40 per Kg., rijst 19ÖU por 100 Kg., heele gort 1140 per H.L., stroop ƒ0.20 1/2 per Kg., zachte groene zeop 0.181/2 per Kg-, soda 3.40 per 100 l\g., pa- tent-olie /0.4U per Liter. W. J. Hoogeveen, margarine, /0.S7 per K.G J. Kramer: stroop ƒ0.10 p. Kg., pa teutoiie 0 37 per Liter, soda 4-20 per 100 Kg. E*. van Hemert: rijst 24 00 per 100 Kg., stroop I 21 00 per 103 Kg2achte groene zeep 18-00 per 100 Kg., soda I 4.21 per 100 Kg., patenlulie U.40 per Liter. M. van Breemen Co.- korte turf le soort ƒ5.90 per 100(1 st-, idem 2de soort /5 50 per 1000 stuks. J II P. GriUis: lange turf ƒ590 p- 10*10 st., korte turf le soort ƒ680 per lObO st., idem 2e soort /5.75 per 1000 stuks. Firma G Honing en Zoon lange turf 16 p. 1000 st., korte turf le s. 6 75 per 1000 st-, idem 2e soort ƒ5.80 per 1000 stuks. J. Mandemaker: lange turf ƒ6 pe' 1000 st.. korte turf le soort ƒ6 20 per 1000 St.. idem 2e soort 6 per 1000 st. De inschrijvers wonen allen te* Haarlem. Hedenmorgen is ter secretarie van den Haarlemiiicruieerpokler, aan den Jansweg, dour Dijkgraaf en Heemra den in het openbaar aanbesteed het maken van een nieuwe aanlegplaats ten westen van de Lyndcn. Vier biljetten zijn ingeleverd. Ingeschreven is door G. R< os, te Haarlemmermeer, voor 1455. 11 Pennings, te Sloten, voor 1500. Gfbrs. De Graaff, te Halfweg, voor 1480. I II. van Essen, to Halfweg, voor 1590. Staking In den stand der staking bij den bloeml>ollenha.ndeIaar Boeda alhiei is geen verandering gekomen. De heer Boeda acht de stakers ont slagen en tracht andere werklieden te verkrijgen. OPENLUCHT SAMENKOMSTEN. Hier ter stede is opgericht een co mité voor oper.luchtsameiikomsten in vr ij innig-ch nsteiijken geest. Het da;-r< üjksch bestuur is als volgf samengesteld. Ds. A. C. Schade van Westrum, voorzitter, mej. A Mich ie I se, secreta resse. Het geheele comité bestaat uit! 22 personen. Op 21 September zal (waarschijnlijk te Santpoort; een open^ luclitvergadering worden sehouden.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1