NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 30e Jaargang No. 91S7 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 16 JUNI 19?3 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIÊN: -u pei* dr'e maanden: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem ï^u Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente).. 1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 (&/g M y 50 Cts. voor 3 plaatsingén contant. Afzonderlijke nummers0.02H IhcV r» j i j x Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37H Redactie en AdministratieGroots Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der AdminIstraGe724. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. Twaed©-Kamer verkiezing. DinsSagairotti na 5 nar, zul len wy in hst winkelhals van ien heer P. G. OTTES?, Groots Houtstraat 2, dan uitslag der Kamerverkle zingen van het geheale land eg ds gewone wyza hekend maken. AGENDA DINSDAG 17 JUNI. Orgelbespeling in de Groote kerk, Van 1—2 uur. Schouwburg: Biosooop vo© rstellin g. De Kroon. Bioscoopvoorstelling. Apollo-Theater: Bioscoop-voorstel ling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Rusthoek. Bloemendaal: Concert. Stadsnieuws „CRESCENDO'. Weer hood een bekroond© vereeni- ging liaar donateurs en kunstlieven- den leden een concert aan in den beerlijken tuin van het Brongebouw. In één week hebben de bekroond© vereenigingsn, namelijk: Lourens Jansz. Cosier. Polyhymnia, D. I. N. D. U. A. en Crescendo zich doen hoo- ren en hun vrienden en begunstigers overtuigd van de waarheid, dat er voor de behaald© medailles èn door directeuren èn door uitvoerenden toch heel wat gestudeerd moet zijn. De concerten vlak na een concours feegeven zijn ongetwijfeld het bijwonen ten volle waard, omdat alles er nog zoo goed in zit. Het wcór werkte Zaterdagavond ook uitstekend mede en zeer velen hadden een plaatsje ingenomen in het park, om naar het mooie programma, dat thans de muziekvereeniging „Crescen do" uitvoerde, aandachtig te luiste ren. Het is voor den verslaggever altijd een aangename taak, een gezelschap gunstig te kunnen beoordeelen. En dat kunnen we ook nu. De muziek- vereeniging „Crescendo" (in aanmer king genomen haar jeugd, zij is pas 4 jaar oud) mag er wezen. De uitvoering kenmerkte zich door rhytlmiische eenheid, wat voor een groot deel te danken is ao.n het uitste kende slagwerk van „Crescendo". De stemming is voldoende, terwijl het klankgehalte bij wijlen zeer mooi is te noemen. Onnoodig te zeggen, dat ook bij dit gezelschap bet hout het zwakst is. Do heer Hofmeester is evenwel dt rechte man op de rechte plaats. Het was weer het gemengde koor D.I.N.D.U.A., dat deze uitvoering door zang opluisterde. Dezelfde nummers als verleden week zong het, maar nu weer mooier. „De Stal" van Van der Linden kan gerust, evenals Loots' „De Winter", een repertoire-nummer voor dit koor blijven. De Barcarole van Beyerlec was thans zeer goed en had veel succes. Dat we in Haarlem uitstekende ge zelschappen hebben, is Zaterdag avond dan ook weer bewezeu. Her was een geschikte avond voor .,De Fremersberg", dat Crescendo als laatste nummer met succes uitvoerde. MISHANDELING VAN EEN POLI TIE-A GENT. De G. werd Zondagmiddag om half 3, dronken in de Kenaustraat aange troffen. De man werd door de politie aangehouden, maar verzette zich daartegen. Hij gaf daarbij den politie-agent L. een geweldigen schop in bet gezicht, waardoor de agent ontvellingswon- den aan den neus en linkerwang kreeg. Diefstal. Bij een vrachtrijder is een rem- bourse-pakje gestolen, dat een waar de van 13.90 had De dief is toen naar den geadresseerde geloopen, beeft het pakje afgegeven en "t geld in ontvangst genomen. De dader was slim. maar de politie was hem toch te slim af en heeft hem alreeds «anwhnniicn CoaGh4oe?©n. Zaterdagmiddag stond de Coach weer op de Groote Markt. Dat lokte veel kijklustigen, want als er iets bui tengewoons ie, toont ook onze stede ling veel belangstelling. Eenige honderden menschen on der 't gewone publiefc van slagersjon gens, dienstmeisjes en oude rente niertjes, vondmen nu zoo waar ook drie edelachtbare raadsleden! ston den de Coach te beschouwen. „Een eigenaardig vervoermiddel' zeide een. „Is dat nou ouwerwetsch of nieuwerwetsch?" vroeg een ander. Maar weinigen zullen 't vermoed hebben., dat deze Engeleche postwagen al... 150 jaar oud is! De Coach is net. jes opgelakt, om weer in eere hersteld te worden. De vier mooie jonge en vurige paar den stenden ie trappelen van onge duld. Zoo'n fraaie bespanning zal de oude postwagen, zelfs in z'n glorie- jaren nooit geiiad hebben! Lezen we niet in do geel-geworden reisbeschrij vingen van menschen uit het tijdperk van trekschuit en postwagen, dat alles langzaam ging, omdat de jager en de postiljon hun oude knollen wa.t ont- z'ien moesten'? Maar nu dat jonge bloed in aio vier-m ooi-opgetuigde ras paarden... 't Was of de bruintjes "t hun koetsier, den coachman, wilden beduiden: „Wij willen dezen ouden postwagen in snelheid laten wedijve ren met do moderne automobiel 1" De coachman met z'n grijzen hoogen hoed en z'n wit-bejaste handlanger niet de posthoorn, stonden ree naar hun passagiers voor dien middag uit te zien. Daar klonk over 't markt plein de schetterende klank van den posthoorn, 't Was of Louwtjo even glimlachte, omdat hij plots herinnerd werd aan z'n jongensjaren, toen hij ook speelde om den postwagen op 't Sand. Daar kwamen de passagiers, 't Wa ren de Haarlemse he journalisten, door den heer Charles Kok uitgemoo- dlgd om een openingstocht mee te maken. 't Viel niet mee om boven op den wagen ie ikomenl De oudste van 't ge zelschap wilde eerst binaenln het rijtuig gaan, maar hij werd door de jongere collega's uitgelachen. Toen ging hij ook bovenop zitten, maar- moest t an het noodhulp-trapje ge bruik maken, om op die venheven plaats te komen. Het gevolg was, dat de jongeren die zonder tra-p-hulp naai- boven klauterden nog meer om hesrn lachten I Daar op onze verheven plaatsen hadden we veel bekijks. De een hield ons voor een groep Amerikanen, ter wijl de andere ons voor Engelschen doodverfde. Journalist ia blijkbaar geen beroep om g-roole bekendheid bij Jan- en Alleman te verwerven, want daar zaten nu de mannen, die eiken dag 't nieuws tot de menschen bren gen en die werden nog voor buitenlan ders gehouden! De St-Bavoklok speelde kwart voor vier. De bestuurder voor deze gele genheid do heer Kok in eigen per soon vatte de teugels van z'n vier span, de jongeling in het wit toeterde een lustig wijsje op de hoorn en daar ging 't. Eerst door de Barteljorisstraat. Kruist raat, Kruisweg en Bolwerk naar 't Kleverpark. 't Was driük in de stad, maar met vaste hand bestuurde do coachman de bruinen. Al gauw kre gen we eerbied voor de men-belcwaam- heid van den bestuurder en zelfs de meest-vreesachtig© voelde zich geheel ■veilig. We troffen heerlijk weer. 't Land schap, overgoten door zonne-weelde, deed zich op z'n mooist voor. En ei genaardig, van de verheven zetels zag je alles anders dan bij een wan deling op den began en grond. Anders on m o o i e r! Je kijkt verder weg en hebt een veel vrijer gezichtsveld. In het Kleverpark viel dit dadelijk op. Lints en rechts de lage graslan den, voor de donker-groene boomgroe pen en daartusschen de vrieudelijk- aanziende villa's. In Bloemendaal waar een deed van den rijweg was opgebroken werd veel stuurmans-ku.nst van onzen coach man geëischt Wij de vreesachtige passagiers overlegden onder elkaar daar komen we nooit door!", maar met strakgetrokken teugels draafden de paarden in rig-zag-lijn door boo tten keien, zand en rioolbuizen en heelhuids kwamen we in 't Bloemen- daalsche bosck. Een pluimpje voor den Coachman 1 In 't Bosch hadden we ook veel be kijks; ravottende kinderen staakten even het spel, om dat „grappige" rij tuig te zien. Zelfs 't paaard voor een Jan-plelzier gespannen werd uit den droom gewekt! Langs Duin en Daal werd naar Overveen gereden. Hier, in Klein Zwitserland, genoten we van het heer lijk: natuurtafereel, dat bel duinland schap en 't villa-park te aanschouwen geven. We begrijpen dat de dichter de Ge- nestot zong: ,,U heb ik uitgelezen, Mijn boseh en duin en dal." In Overveen hebben we even. aan gelegd. Daar vertelde ons de heer Kok een en ander over de plamnen. Hij heeft met t Comité 1913 een overeenkomst gesloten om dezen zo mer eiken dag twee coach-toeren te maken. 's-Morgens een door 't Klever- park naar Bloemendaal, langs de Duin en Daalsche wegen maar Over veen en den Zijlweg terug naar Haar lem. De duur van dezen tocht is on geveer 1 uur. 'e Middags wordt dezelf de tocht gemaakt met een verlengstuk. Van Overveen. wordt dan langs den Elswoutsweg naar Aerdenhout gere den, waar een nieuwe uitzichttoren te bezichtigen is. Deze tocht duur 1 1, uur. Op de coach Kunnen 12 passagiers plaats nemen. Van de gelegenheid om binnen te zitten zal bij mooi weer wel weinig gebruik gemaakt worden. Nadat in „Van ouds het raadhuis" onze dorstige kelen gelcscht waren, werd ue tocht vervolgd. Ook. in ELs- wout werd van. 't natuurschoon volop genoten! De nieuwe uitzichttoren vindt men in Aerdenhout, nabij het buiteo wijlen Mr. Enschedé. Zonder daar aan veel bekendheid te geven heeft de gemeente Bloemendaal hier iets fraais tot e tand gebracht. Eenige mooie gen zijn aamgolegd. Een daarvan leidt naar een hoog duin. Van cement zijn trappen gemaakt ,om die hoogte gemakkelijk te beklimmen. Boven is een ruim plateau waar wel 50 rc sohen kunnen staan, om zich aan mooie vergezichten te verlustigen. 't Wilhelmina-duin is mooi, maar dit panorama doet er zeker m,iet v onder! Men ziet: Haarlem, Bloemen daal, Zandvoort, Heemstede,, Beune- hroek, Vogelenzang... Ja nog veel meer, uren ver kijikt men den om trek af. In de Noordzee ziet men de schepen varen, 't gouden licht der zon op de golven spelen. Amsterdam Zaandam hullen zich voor het blcote oog in een waas van geheimzinnig heid, maar met een kijker zijn de to rens duidelijk te onderscheiden. Wie geeft de gemeente voor dit pa norama een oriênteertafel en een verrekijker ten geschenke? Do veree- oiging Bloemendaal's Bloei? 't Duin is reeds wat beplant, maar 't zal natuurlijk nog wel een poosje duren voor alles zoo mooi begroeid is als bij t Wilhelm in aduln. Dit nieuwe uitzichtduin zal binnen kort als de drukike en woelige ver kiezingsdagen achter den rug zijn officieel geopend worden. We mogen al verklappen, dat het de bedoeling is 't Jnliana-duin te doopen en kunnen de gemeente Bloemendaal nu reeds geluk wenschen met dit nieuwe oan- trelflli'ingspunt. Gaat Bloemendaal met Heemstede ooncurreeren, om reemdeling en bewoner het meeste genoegen te bieden? En er komen nog meer nieuwe we gen in Aerdenhout. Nieuwe wegen, nieuwe villa's, meer aantrekkelijk heid voor wandelaars! 1-Iet was jammer dat onzo oudste collega van dit mooie uitzichtduin niet genoten heeft. Hij zei: „Ik zit hier eenmaal boven op den wagen en kom er niet af voor we weer in Haar lem zijn." Toen we boven op het duin stonden hebben we hem in de laagte nogmaals uitgelachen. Later zuchtte hij, „Zoo gaat hot als een mensch oud wondt..." De zweep word over hot vierspan ge legd en in draf word de terugtocht naar Haarlem ondernomen. Natuur-' lij Ikhad onze equipage weer veel be kijks. Juist om aller aandacht te trekken heeft de ooach-jongen flink zitten toeteren. Geen winkeljuffrouw in do Gr. Houtstraat bleef achter de toonbank staanl Zoo ikiwamen we weer op de Groote Mankt. Allen waren we zeer voldaan over den welgeslaagden tochz. Aan het Comité Plan 1913 moet hulde gebracht worden voor het orga niseer en dezer toöhteoi. We twijfelen er niet aan, of vele vreem dolingen zullen van den coach-toer gebruik maken om in weinig tijd veel natuur schoon te zien en tevens nog eens de eigenaardige bekoring te ondervinden van in een zeer ouderwetscb vervoer middel te zitten. En ook stedelingen kunnen we aan raden om eens een tocht met de con.ch ■te maken. Wij on journalisten die veel uitgaan zijn verwend! hebben ons uitstekend vermaakt. Waarom gij dan niet lezer en lezeres? De heer Kok zij dezen zomer veel passagiers toegewenscht. Eiken keer een geheel bezette Coach! KEES. Jubileum. Zondag herdacht de heer M. Bren ner den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad ten kantore van de fir ma Tjeenik Willink uitgevers alhier. •Namens de firma werd den hoogge- achten jubilaris ter gelegenheid bier- van een fraai gouden horlogo met dito ketting aangeboden en door het kantoorpersoneel een keurig inktstcl. Door zeer velen werden gelu&wen- soiien aangeboden, zoodat dezen dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijging. V. P. N. Op de gehouden- onderlinge ten toonstelling van de afd, Haarlem der V. P. N. behaalde de heer J. v. d. Haak een eersten en een eereprije en een zeer eervolle vermelding. De gebr. Romijn wonnen een len en een 2en prijs. WERKSTAKING GEÖINDIGD. De werkstaking bij den bloembol-1 lenhandelaar Boeda, Gedempte Ou- Gracht is geëindigd. Alle stakende werklieden zijn weder in dienst ge steld. I-Iunne eischen zijn gedeeltelijk ingewilligd. De werktijd is veran derd: 'smorgens beginnen zij een uur later, n.l. om 6 uur en eindigt 's avonds een uur vroeger, n.l. om 7 uur, zoodat zij per dag twee uur minder arbeiden. Hun loon is met één cent per uur verhoogd. Vanmor gen is het werk hervat. Ds asphaltserlng. B. en W. verrassen ons mot een Raadsvoorstel, dat reeds op de agen da van Woenenag voorkomt, en waar in het Dagelijksch bestuur niet meer of minder voorstelt, dan om reeds in 1914 den geheel6n weg Sta tionDen Hout te asphalteeren en dit jaar nog de Anegang te asphaltceren en do trottoirs in den géheelen weg Station—Den Hout te vernieuwen. B. en W. hebben dit zeer belang rijke voorstel belichaamd in bet vol gende schrijven. „Bij de behandeling van een ver zoekschrift van bewoners van de Anegang, om bedoelde straat in dit jaar te doen asphaltceren, werd in uwe vergadering tan 4 December jl. onder no. 10 in onze handen gesteld om praeadvicsj een voorstel van uw mede-lid, den heer J. L. E. I. Breda Kleijnenberg, om f 8000.beschikbaar te stellen, betaalbaar op den post volgn. 121 der begrootiug voor 1913, tot asphalteering van die straat. Met dat voorstel zijn door ons ge lijktijdig in behandeling genomen plannen tot uitvoering van het bepaal de bij uw besluit tan 21 Februari 1012 no. 9, nl. asphalteering van don weg StationHou tb rug. Als resultaat onzer overwegingen kunnen wij u mededeolen, dat tegen asphalteering van de Anegang bij ons college geen bezwaren bestaan. Wij merken hierbij op, dat de kosten van asphalteering, met inbegrip van do vernieuwing der trottoirs, echter op f 9000.worden geraamd. De kosten van nsphalleering van don rijweg en van vernieuwing van de trottoirs van don in uw besluit van 21 Februari 1912 bedoelden tveg, t. w. Kruisweg. Kruisstraat. Groote Markt gedeeltelijk ei; Groote Houtstraat, zijn geraamd op f 138.500. De uitvoering van bovenbedoeld© werken zullen van de gemeen le al zoo eene uitgaaf vorderen van f 147.500. Wat betreft de wijze van betaling dier kosten, kunnen wij ons vereeni- geu met hot denkbeeld van de com missie van bijstand in het beheeT der gemeente-finsi.ciën, om de kosten voorloopig te bestrijden uit de buiten gewone middelen, met eeno terugbe taling uit de gewone middelen, ver deeld over eenige jaren. Den term i i n van ternirbeialirur zou ons college werschen gesteld te op 15 jaren. Wanneer uw Raad zich met ons voorstel kan vereenigen stellen wij ons voor, nog dit jaar te doen over gaan tot asphn Roering van de Ane gang en te beginnen met de vernieu wing van de trottoirs in bovengenoem de straten. De asphalteering van den rijweg in den weg Station-11 out brug zal dan in 't volgende jaar kunnen plaats heb ben". Aan het ontwerp-heeluit oniieenen we nog, dat de som van 147.500 nog betaalbear wordt gesteld op den post no. 263 van de Begrooting van het loopende dienstjaar. De som, die van 1914 lot en met 1923 uit de gewone middelen zal worden besteed ter bestrijding der buitengewone uitgaven (dus de te rugbetaling van „gewoon" aan „bui tengewoon") bedraagt 9.833.33. De hoofdzaak is, dat Burgemeester en Wethouders na jarenlang een aar zelende, ja zelfs nu en dan vijandige houding tegenover de asphalteering te hebben aangenomen, thans een flink en kloek voorstel doen om in twee jaar onzen hoofd verkeersweg en do Anegang geheel te asphalteeren. Dat verdient toejuiching en steun van den geheelen Raad, want een gemukke- lijke, aangename, bestrating als as phalt zal voor den bloei van Haarlem een groot voordeel blijken te zijn. Het is waar, dat aan don Raad slechts korten tijd tot overweging g< laten wordt, omdat Woensdag het voorstel al op de agenda staat, maar dit kan geen bezwaar wezen, omdat de asphalteering meermalen in den Raad "besproken werd en de meerder heid daarvan voorstanders is. Boven dien is er een belangrijk moiief voor snelle behandeling: de wenschelij heid om asphalt in den zomer ie leggen en niet ln het koude jaargetij de. Stelt de Raad Woensdag de beslis sing uit: dan wordt het licht najaar voordat de Anegang kan worden ge- asphaltecrd, wat ook nog voor de win keliers groote schade oplevert, terwijl de maand Augustus als stille maand in zaken voor hen vee! minder scha delijk is. Waartoe zou uitstel ook noodig we zen? B. en W. zullen zich wel hebben voorbereid op de vraag, of de proof met den „onderbouw" om dien zoo te noemen, voldaan heeft. Een ander dan een ontkennend antwoord kan daarop niet gegeven worden. De geheel nieuwe methode, die in de Barteljorisstraat gevolgd werd, is een teleurstelling geweest. Slechts enkele weken, geleden heeft iedereen kunnen zien, hoe een ge deelte van de blokjes omhoog is ge rezen, als een gevolg van de onop houdelijke trilling, gepaaid met het ontbreken van een behoorlijken ba sis van beton. Deze constructie, die nergens bestaat, is een proef geweest, die men betrekkelijk gemakkelijk kon nemen, omdat de tramwegmaat- schappij de kosten betaalt, ook die welke het gevolg van verandering zullen zijn. Toch is het goed, hier nog eens dui delijk uit te spreken, dat niemand in den Raad het recht heeft uit het feit, dat het asphalt in de Barteljo risstraat niet geheel voldoet, af te lei den, dat in het algemeen in tram straten geen asphalt gelegd worden moet. Die conclusie is n.l. geheel valsch. Het kwaad schuilt hier, het kan niet te vaak herhaald worden, in de constructie en wanneer een an dere constructie, met een belonbed onder de trambaan, wordt toegepast, dan zal er zeker nog onderhoud noo dig ziju maar waar is het volmaak te plaveisel, dat geen onderhoud noo dig heeft? En dat onderhoud komt voor rekening van de trammaat schappij, ln de Commissie is reeds, toen het plan van de Barteljorisstraat ter sprake kwam, ronduit gezegd, dat als men het asphalt impopulair wou maken, men niet beter kon doen, dan deze constructie toepasseri. En de kiinkervrienden, die tot de bestrating van de Smedeetraat ad viseerden, zullen wel willen beden ken, dat een klinkerbestrating in druk bereden straten als Kruisweg, Kruisstraat en Groote Houtstraat on middellijk stnkgereden zou zijn co dus altijd leelijk zou wezen. Wat Haarlem in deze *1 raten en in de Anegang noodig heeft, is asphalt, maar anders geconstrueerd dan in <ie Barteijorisstraat. omdat gebleken is, dat die constructie niet deugt. Men heeft dit uit te prijzen zuinig heid zoo verzonnen, maar gebleken is, dat die de wijsheid bedriegt. B. cn W. hebben de financieele re geling aanvaard, die de heer Rinkcma indertijd voorstelde, maar die het College toen verwierp. Wat zou er ook tegen zijn. om als het ware uit buitengewone middelen de kosten van aanleg voor te schieten en uit gewone ontvangsten terug te betalen Ls de aanleg na 15 jaar versleten (goed aancrelpjrA «imirl oj»i» ajtnhcHsc.rir.tr vaak veel langer) dan kan tnen weer op dezelfde wijze te werk gaan. En eindelijk, het komt wel eers voor, dat Raadsleden het mindere af wijzen omdat zij het meerdere niet krijgen kunnen. Dat de Zijlstraat, de Veerstraat, de Kleine Houtstraat op dit oogenblïk niet in het plan opge nomen zijn, moge vooral geen aanlei ding tot oppositie wezen. De kansen van deze en andere straten op as phalt is natuurlijk veel grooter, wan neer het aanhangige voorstel van B. en W. aangenomen wordt. Wij vertrouwen daarom, dat de Raad Woensdag een goede daad doen en het voorstel van B. en W. zonder verder uitstel, aannemen zal, onder de waarborg van een deugdelijke constructie. (Zie vervolg Stadsnieuws onder dé Laatst© Berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. „Groenendaa 1". Het bestuur van de gemengde zang- verceniging „Ex Animo" heeft do Pro testa ntsche ingezetenen van deze gemeente per circulaire uitgenoodigd tot een samenkomst in het Lokaal voor Christelijke Belangen, om de festiviteiten te bespreken ter gele genheid der opening van het waiidel- busch „Groenendaai" en de Onafhan- kelijkheidsfeeslen, die gelijktijdig op een dag in de helft s^an dc volgende maand zullen plaats hebben. „Ex Animo" zal zoowel 'smorgens als 's middags eenige vaderlandsche- en andere liederen ten gehoore bren gen. Bovengenoemd bestuur besluit den oproep met de woorden: „Iloel Heem stede viert feestDus niemand blij- ve achter I" I-IILLEGOM. Een hondon kweslie. In de laatste raadszitting is het bé» sluit genomen, dut alle honden alhier op den openbaren weg aan een koord of ketting geleid moeten worden, dus niet meer los mogen loopen. Daarte gen koint al meer en meer verzet. De burgerij adresseert aan den raad om het besluit in te trekken, en bo vendien heeft notaris K. I.angeveid aan Ged. Staten van Zuidholland verzocht, zoodanige maatregelen te nemen, dat dit. besluit niet worde uitgevoerd. Het hoofdbestuur der Ne- derl. Vereeniging tot bescherming van Dieren ondersteunt bedoeld ver" HAARLEMMERMEER. De Kamerverkiezingen. De lieer Ro'drigues, candidaat voor de Tweede Kamer in dit district, fiprak Zaterdagavond voor een ge heel bezette zaal te Halfweg. O a. kwam Ds. Baljon met spreker in de bat. Gemeenteraad. De verkiezing voor leden van den Gemeenteraad in deze gemeente is be paald op 24 Juni a.s. De stemming op 8 Juli en de herstemming zoo noodig op 17 Juli d.a.v. SLOTEN. Volksbond. Met aanvankelijk een 40-tal ledeh is alhier een afdeeiing der Vereeni ging „Volksonderwijs" opgerleht. Het definitief bestuur zal nadei worden benoemd. VELSEN. Do Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier kwam Donderdag j.l. bijeen. Bij de ingekomen stukken was een brief van den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie, als ant woord op een onlangs door de Kamer aan hem gericht schrijven betreffende de vervroegde openstelling van de telefoonkantoren te Amsterdam, en waarbij tevens was verzochi. c-ene uitbreiding der telefoonverbindingen van Umuiden met Duilsche plaatsen te willen bewerken. Ten eerste wer-i door den directeur-generaal opge merkt, dat te IJmuiden vu o de ver vroegde openstelling te Amsterdam gen hinder zal worden ondervonden, 'ien tweede kon de mededeehng wor den gedaan, dat het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie reeds met <ie Duitsche administratie is overeenge komen, om in den loop van du ju ar bet aantal telefoongeleidingen tus- schen Nederland en Duitschland be langrijk uit te breiden. De overtuiging werd hierbij uitgesproken, dut deze uitbreiding ook de ontwikkeling van het telefoonverkeer van IJmuiden mot Duitsche kantoren ten goede zal ko men. De consul-generaal van Cuba te Rotterdam deelde in esn schrijven mede, dat in verband met de voorko mende namaak van Havana-sigareu UauanaJoKulr f f ii .1 a I

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1