SPORT EN WEDSTRIJDEN in HAARLEM'S DAGBLAD. 'lil.; Boeien, Oariote-ot,» Voetbal. Roeien. Het Spaarne-feest. Vrijdagavond, toen de Rcgeltngs- commissic voor het feest van de Roei en Zeilvereeniging Het Spaarne de laatste barer vele bijeenkomsten hield, waarden nog sombere weer voorspellingen rond in het clubge bouw, De regen kletterde tegen de ruiten, terwijl men zat te beraadsla gen over 't geen er moest geschieden, als morgen 't weer eens even slecht was. Zaterdag bracht niets beters. Den heelen dug bleef 't regenachtig.... maar ziet, tegen den avond klaarde 't een beetje op, en om zeven uur, toen de tjotters en de verschillende roei- vaartuieen voor den gecostumeerden tocht 1813—1913 werden bemand, was het droog, 't Was een vroolijke, kleu rige beweging in en bij het Clubge bouw aan de Friesche Varkenmarkt. In overvloed woeien daar de roodwit te clubvlaggen uit. Gepavoiseerde zeïlbooten lagen aan 't vlot, Wher ries met smaakvolle bloemen-versieringen werden bemand en staken van wal, terwijl een jol Z. M. Koning Willem I met de heeren Van der Duyn van Maasdam en graaf Van Limburg Sti- rum naar den bom bracht, die een groote oranje vlag in den masttop droeg eu aan de ducdalven bij de spoorbrug lag gemeerd. De gccustumeerde beeren en dames vormden een alleraardigste groep, en do mode-1813 deed op dezen avond opgeld. Zou die nooit eens terug komen hebben we wel hooien vveiischen. En die vvensch is vooral voor uo heeren-costumos gerechtvaar dig!. Die sierlijke, losse kleeding. die kanten jabots, die typisch-gemodei- 1 eerde hooge hoeden ze stollen ue hooi eu-klecuei draenten. auno-iyiB wel heul ver in de schaduw Maar ook de toiletten der dames maakten een aller- aurdigsten indruk, en dat gold vooral de kaper-vormige hoedjes. De gecos- tunieeide groepjes in de versierde wherries zagen er wel 't aardigst uit. Sommige trokken al dadelijk de aan dacht en werd ui algemeen bewon derd, toen de wherries weggleden vau het iaudingsvlot, eu om en bij de duc dalven op het vertrek-sein bleven wachten. Naast de loods lagen twee stoom booten: de „Volharding" en eon Bus boot. die gereserveerd waren voor de overige leden en hun introduces. Te- "ea half acht arriveerde daar per iiiulöi boot van den havenmeester onze Burgemeester, beschermheer der Roei en Zeiiveiceniging. die door de Rege- lingscommissie ontvangen werd. oven als de wethouder de heer Jobs. Breuk ea de overige genoodigaen. Even later ging een gejuich aan boord der verschillende booten op, en de muziek speelde fanfares, toen de jubilaris ter eere van wien dit feest georganiseerd was, de Spaurne-voor- zitter de heer J. de Breuk Lzn., arri veerde en op de „Volharding" plecli- tiglijk werd gerecipieerd. Een der commissieleden, die de al- geineene leiding van den tocht had en vau de jury-boot af per scheepsroeper zijn orders kenbaar maakte, regelde inmiddels uc volgorde van vertrek. Om kwart voor achten gingen de bei de stoombooteu van wal, de sleepboot die den Koninklijken bom mitsgaders drie versierde tjotters sleepte trok- aan. de zes wherries met gocostumeer- den, de versierde gondel, ue jol waar in t-ea Scheveninger stoer aan de rie men trok), een tweeriems-giek, en meerdere motorbooten volgden, en langzaam gleed de stoet door het Biniieii-Spaarne. Nu, aan punuoke belangstelling ont brak liet niet. In massa stonden do menschen langs de Spaarne-oever eu vooral Prins Willem, trotsche fi guur in zijn generaalsuniform, die op de voorplecht van den bom tusschen de heeren Van der Duyu en Vau Lnn- burg Surui» stond, trok natuurlijk de aandacht. Telkens moest hy „z:ju volk"' met de nand aan den steek groe ten, en Z. K. II. bleef minzaam en liof- feliik ondanks het, meermalen ken baar gemaakte, onjuiste vermoeden van sommigen, dat hij „Ncpuléun" zou wezen. De stoel maakte vooral in de boch ten van Het Spaarne, als gonsch de kleurige reeks van booten te overzien was, een uitstekenden indruk. En al les verliep, danki zij den leider, den havenmeester en andere officials, die' per motorboot steeds in de buurt ble ven, uitstekend. Alle bruggen in liet Bini)en-Spaarae waren geopend, natuurlijk was op die punten do men action-volte wel het grootst. Langs het Zuider-Buitenpaarne ging 't ver der naar het Haarlemmerhoutpark. Daar meerden de booten-met-gecostu- meerden aan het buiten „Oldenhove" van den heer Carp. Per motorboot werden de jubilaris, de beschermheer van het Spaarne eenigö commissieleden weor afge haald van de Volharding, en met de gansche groep gecostumeerdcii, aan wier hoofd natuurlijk Prins Willem ging, werden zij door den heer en mevrouw Carp in den smaakvol-ver- sierden tuin welkom geheeten, en hun een waarlijk luisterrijke ont vangst bereid. Nadat een foto van de kleurige greep was genomen, nam het gezelschap plaats in den tuin en wer den eenigo ververschingen aangebo den. terwijl een strijkorkestje zachte melodieën deed hooren. De Prins, vergezeld van zijn hofdig- nitarissen en gevolgd door den loods, en den schipper vun den bom (die zoo mooi gegrimeerd was dat niemand vermoedde, dat ook hij tot de gecostu- meerdan behoorde) maakte inmiddels een wandeling langs het tuinhek zich weer eens aan zijn volk te ver- toonen. De schipper maakte zich ver dienstelijk door als vaandrig op te treden, en een meters-lange oranje vlag, bevestigd aan een stok die meer van een mast had, werd den vorst ach terna gedragen. Na een kort vertoef op „Oldenhove" werd de terugtocht aanvaard, nadat de Voorzitter der Regeüngscommissie, de heer B. W. de Kanter, den heer en mevrouw Carp hartelijk dank had ge zegd voor deze ontvangst. braken, de voorhoede bestond daar door geheel uit Invallers, en do kee per was totaal ongeoefend, waardoor hij ver beneden zijn vorm speel/da De zeventallen waren D o 1 f ij n: Knip, van 't Eude, Steegstra (capt.), Hoogland, Prior, Schuurman, Kamp. H. V. G. B.: Mahlman, J. B. v. d. Berg, v. d. Poost Clement, C. J. Merens, Lodewijks, R. Peereboom (capt.) v. d. Most v. Spijk, De Amst ardummers hadden een in valler-rechtsbuiten. Er waren 'n 200 toeschouwers in de zweminrichting aan den Westerdoks- dijk, toen scheidsrechter C. V. Kra mer liet beginnen. Binnen de miuut had de Dolfijn de leiding toen Schuui week vertraging en eene boete van f 2.50 aan wagen om aan de op 6 Juli a.s. te houden olgemcene vergadering vraag voor Ie leggen, of uw be stuur gerechtigd is het invullen van dergelijke staten <sn lijsten te eischen. verband hiermede verzoek Ik u op de agenda van de aanstaande alge- meene vergadering als punt van be handeling te willen opnemen: Voorstel der Hangsche Voeibal- Vereeniging om te verklaren, dat de vereenigingen niet verplicht zijn den haar toegezonden staaf van ontvang sten en uitgaven en toelichting met vragenlijst, ten dienste van het aan slagbiljet over het hondsjaar 1913/14, in te vullen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. por regel. EH!©t werk vsn vrouw»n HOUDT NOOIT OP. Moeders ihebben steeds haar han- ongedekt liggend, vlak voordeel den vol, de zorgen voor het huishou den bal kreeg en (uit buitenspel-posi- den en de kindereu gaan steeds door tie) schoorde. Daarna ging het spel en zoodoende hebben zij geen tijd om geruimen tijd gelijk op, maar de de noodige rust ea afleiding te ne- Haarlemsche invallers-voorhoede was men, geen tijd om acht te slaan op De terugtocht was nog veel grooter totaal ongevaarlijk en miste, toen een waarschuwende pijnen. En zoo gaan dan do heenreis. De olie-faJk- j <jer backs een rush maakte tot do zij lijdzaam voort, zoo goed als zij aan boord onisioken, lam- j Amsterdamsclie doellijn, den daarop kunnen. Zij beschouwen de hevige, ■olgenden center ook. Ten slotte ging terneerdrukkende pijn in de lendenen pions brandden in vele booten, en het was een ware lichtstoet die nu in hetHoogland op ihet Haairlemsche doel die bukken of opstaan tot een kwel- avond-donker over het Spaarne gleed. Op den bom troonde Prins Wil lem te midden van een kring van fakkels, die hem en de zijnen wel schoon verlichtten, maar leven» be~ walmden. Vaderlandsche en andere liederen werden aan boord van verschillende booteu gezongen, toen de stoot weer aan het Clubgebouw arriveerde. Toen Prins Willem landde speelde de mu ziek het Wilhelmus van Nassouwa Op het keu rig-versierde terras van het Clubgebouw werd het feest voort gezet. En daar hadden ook de officiee ls redevoeringen plaats Toeu geoos- tumeerden en introducés gezeten wa ren op het rondom door een menigle lampions verlichte terras, klom de voorzitter der Regolingsccwnmissie, de iheer B. W. d e K a n t e r, op een stoel en hield een enthousiaste redevoe ring» waarin hij de groote verdiensten van den heer De Breuk voor de Roei en Zeilvereeniging herdacht. Onder daverend gejuich, bood de ih-eer De Kanter den. jubileerenden voorzitter een groote krans, met lin ten in de Spaarne-kieuren, aan. De heer J. C. Peereboom deel de de uitspraak der jury mede. De oersto prijs (twee borden) was toege kend aan den heer E. Cohen ter Vaert en zijn gezelschap aan boord van een ersierden tjotter; de tweede prijs aan den heer J. G. Wackwitz In een ver sierde wherry en de derde prijs aan den heen- en mej. Pellenburg, in een dito. Het Hof aan boord van den bom verwierf volgens de jury wel hel maxi male aantal punten, dat in het loven bij examens on anderszins te behalen is (10) maar word beschouwd als „hors concours", eu kreeg dus deu eersten prijs niet. Ten slotte voerde de jubilaris het woord. Da heer de Breuk dankte iiar- telijk allen, die hadden bijgedragen tot het welslagen van dit feest, en richtte zich daarbij in het bijzonder tot den beschermheer, tot den ©ere voorzitter, den heer W. Dyserinck, die het initiateif tot dit zoo schoon uitge voerde plan nam en tot den voorzit ter der regelingscommissie. Met den heer De Kantor uitte spr. den vvensch, nog vele malen den Bur gemeester als beschermheer der voree- naging hier te aiogein zien. Na de rade voeringen 'knaldein de charupagne-Aurkeii, en menig glas werd op het welzijn van „liet Spaar ne' en zijn voorzitter geledigd. Om half twaalf vertrok de Burgemeester, die met genoegen den ganschen avond hei zoo welgeslaagde feest had bij gewoond. In de conversatiezaal van het Club gebouw werd nog tot twaalf uur door de gecosiumeenden gedanst Daarna zweeg het muziekkorps op het terras, de meeste feestelingen vertrokken... en het groote Spaarne-feest, dat zeker schitterend geslaagd mag heelen, wa3 ten einde. af, en scoorde met een onnoozel tam j ling-maakt dat vermoeide, doffe gevoel, waaraan zij zich niet onttrek- Peereboom i ken kunnen die ellendige zwakte, De Dolfijn hoofdpijn en duizeligheid, die haar werk- dubbel zoo zwaar maken, als schot. Rust 2—0. Na halftime speelde vóór en Mahliman achten viel weer het meest aan maak- een goed doelpunt, waarop kwalen aan vrouwen eigen. Steeg-1 Doch liet is niet noodig, dat vrou- volgde door stra, nadat zijn eerste schot gestopt I wen altijd lijdend zijn. Er zijn min- en het tweede door den paal gestuit I der vrouwenkwalen dan gedacht f daar aan Tarief moesten betalen, kre- I gen zij elk jaar 59 millioen aan loons- mhooging terug. Hierna zeide de spreker, dat hij niet wist, waarom men links zou stemmen, maar wel waarom men rechts behoort te stemmen. Voorna melijk om 't geen door de erninento ministers gedaan Is. En om te voorkomen, dat de soci ale wetten van Minister Tal.ma lm gevaar zullen komen. Ten slotte be toogde de spreker, dat het daarom vooral voor of tegen Talma gaat, een voor wien spreker gaarne door het vuur gaat. Daarom wekte spreker op voor den lieer Van Lennep te stemmen. De geestdriftige rede van den spre ker werd herhaalde malen door en thousiast applaus onderbroken. Aan 't eind klonken langdurige, daveren de bijvalsbetuigingen. Aan het slot dankte de heer Sand- berg dein spreker voor zijn vurige re de, waarop de aanwezigen nogmaals in ovaties losbarstten. Daarop werd staande het „Wilhel mus" gezongen. Bekroning. De inzending buiten mededinging door mevr. de Josselin de Jong te Haarlem ingezo- Jen op de bloemen tentoonstelling van de Vrouw 1813 1913 te Amsterdam verkreeg een be- stuursprijs. MILITAIRE ZAKEN. De le luitenant J. W. C. ten ITave van het 7e regiment infanterie tc Amsterdam, gedetacheerd bij de Hoo- gere Krijgsschool le 's-Gravenhage, is overgeplaatst bij het 10e regiment infanterie te Haarlem. EINDEXAMENS GYMNASIUM HAARLEM. Gesl. voor dipl. A.Sj. G. Binnerts, II. E. Boissevain. Mej. M, F. Folmer. J. Bierens de Haan. W. J. Heister kamp. Mej. G. Kernkamp. J. K. Vers ie) l. Voor diploma B.J. C. Boon. Mej. L. Cnoop Coopmans. A. L. Schneider. S. C. M. Spoor. A, P. Timmer. Mej. A. G. Vorstman. was. Ook dit schot had gehouden kun nen worden. wordt, vaker zijn Ihaar kwalen te wij ten aan overwerkte nieren, die haar De Dolfijn won verdiend, maar de j gewichtig werk, het fillreeren van cijfera waren geflatteerd. De spelqua- J het bloed, niet behoorlijk verrichten, liteit stond bij beide partijen, op en- waardoor de onzuiverheden, die in kele persoonlijke uitzonderingen laag. Lodewijks speelde bij H. V. G. erdienstelijk. Een compleet H.V.G. B. kan <le returnmatch gemakkelijk A.s. Zondag tegen A Z. heeft H. V. 1. B. in ieder geval een beter zeven- 8ri6k§t. HAARL. CRICKETBOND. R. EN VV. Ill C—R. en W. Ill B. C. bat eerst en faalt gelieel op het bowien van Saeys en Droste; van 8 voor 2 werd het ten slotte nog 10 voor 12. Slechts het 9e wicket, Wackwitz, wist nog iets to prestoeren ea maakte 9 not out. Saeys had 5 voor 4, Droste 4 voor 8. B. bat hierna, en met hun negenen weten ze een totaal van 90 runs bij elkaar te krijgen. Hiervan had N'. Kervel een kalm gespeelde 33, Saeys 15 en Willens 20. Tiel nam 5 voor 53. C., dat nu nog geen enkelen wedstrijd' heeft gewonnen, verloor dus met 78 .runs. AMSTERDAMSCHE CRICKET BOND. HERCULES—EENDRACHT. Aangezien door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden Een dracht geen elftal in het veld kon Drankwet. Een tapper is bekeurd wegens bel toedienen en verkoopen van sterken drank aan een kind van 13 jaar. Uit de Omstreken het bloed achterblijven, Langzamer hand ziekte door uwe geheele verspreiden. Forster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas en zorgen voor een geregelde urine-afscheiding, waardoor de zuiverheden afgevoerd worden. Zij zijn derhalve bekend als het genees middel bij uitnemendheid tegen alle nier- en blaaskwalen. Te Haarlem verkrijgbaar bij «ïe h.h. K. v. Eden, Spaarne 38, en J. J. Göpplnger, Gr. Houtetr. 147a. Toe zending geschiedt franco na ontv. V. postwissel A f 1.75 voor één, of f 10. voor zes dooz-cn. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke dooa, die niet voorzien neven staand handels merk. postwissel A f 1.75 v< i Stadsnieuws VerklezlngsreflB Tan Mr. dr. J. van Best. Een bijna geheel volle „Vereeni- nging"-zaal was Zaterdagavond ko- brengen. werd deze wedstrijd gewon- 111 en luisteren naar 'tgeen Mr. dr. J. nen gegeven. van Uest kwam zeggen aan de De stand in haar competitie-afdce-Haariemsche kiezers ter aanbeveling ling is: van de candidatuur van Jhr. Gesp. Gew. Verl. P. E. van Lennep, den rechtschen cau- didaat. Waterpolo. DE EERSTE KLASSE. Te Rotterdam won, naar de „5 Ct." meldt, Het IJ met 4—1 van Maas. De stand in de le klasse is nu Amersfoort Het IJ De Maas R. Z. C. D. J. K. 2o k 1 a s s e A. DOLFIJN—II. V. G. B.. Haarlommeirs bego. 4-0. De Zon dag hun compotltieaeiaoen slecht, met een z.vare nederlaag te Amsterdam togen de Dolfijn, de sterkste tegen partij in hunne afdeeling. De hoofd oorzaak was hun onvolledigheid. Remmelts, Verwey en Ilulswit ont- Hercules 4 4 0 Kampong 3 3 0 6 V. V. V. III 3 12 2 Eendracht, 3 0 3 0 Olympiu II 3 0 3 0 29 Juni V. V. V. Ill—Eendracht en 6 Juli Eendracht—V. V. V. III, beide in Amsterdam.. Vostbai EEN CONFLICT. Het wordt te gek met de bureau cratie van den N. V. B., schreef dezer dagen de secretaris van een onzer groote vereenigingen aan de Sport kroniek. En 't valt niet te ontkennen, dat de diverse functionarissen der vlubs de handen vol hebben om hun admini stratie eóó bij te houden, dat ze krui nen ontkomen aan de legio boetebe palingen van den N. V. B. Tegen de toenemende bureaucratie is thans verzet ontstaan. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van H, V. V. voorloopig geweigerd een bij het aanslagbiljet ter invulling gezonden staat van ontvangsten en uitgaven in te vullen. Onder dagteekening van 11 dezer heeft dat bestuur daarvan nie- dedeeling gedaan aan het bondsbe- sbuur bij het volgende schrijven: Naar aanleiding van den aan mijne vereeniging ten dienste van het slagbiljet over het hondsjaar 1913,14 ter invulling gezonden staat van om- vangsten en uitgaven met toelichting en vragenlijst, deel ik u mede, dat de administratie mijner vereeniging er niet op ingericht is om dergelijke tos in bijzonderheden afdalende specifi caties op te geven en dat wij van on zen penningmeester niet kunnen ei schen zijne administratie te dien ein de uit te zoeken. Mijn bestuur meent, dat het niet den wensch der vereenigingen kan wezen om haar te noodzaken hare ad ministratie daarop in te richten en daarom zal mijne vereeniging er eene Jhr. dr. C. G. S. Sandberg, 2de voor zitter van de Chxistel.-Hist. kiesver- eeniging, opende de bijeenkomst, waarna de spreker van dezen avond het woord van den leider der ver gadering overnam. De heer Van Best protesteerde er tegen, dat Links de candidaten van Piechts in verdenking brengt en betreurde het dat de sociale wetge ving van Talma gevaar loopt, wan neer Rechts Woensdag bij de etem- js in herstemming komt. Na betoogd te hebben, dat de libera len nooit iets gedaan hebben voor den kleinen man. zei hij dat de eenige goe de wet voor deu arbeider lot stand jekohien door den steun van Rechts. Daarop komende tot de Tariefwet, onderwierp de heer Van Best iiet ur- beidorsbudget van dea heer Van HMs- cntiek en becijferde, dat zulk een arbeidersgezin 2,59 per jaar te betalen zal licbbon door de nieuwe Tarief wet. Spreker stelt het bescher inend tarief boven het fiscale tarief der liberalen, wnordoor alleen goede ren worden bedast, die hier niet ge maakt worden. Voortgaande becijfer de de heer Vau L'esc, dat 't zooeven be- zedoeide gezin in de praktijk slechts 1.30 meer zal hebben te betalen. Dat is nog wel veel, maar daarteger staat het voordeel van den bloei der industrie. De verbruiksartikelen stegen in de laatste tien jaren met 18 pCt. en loonen slechts met 6 pCt., waardoor de arbeiders 6 pCt. moesten toeleggen. In Duitschland waren de cijfers 1G en 22 pCt., zoodat duar de arbeiders pCt. vooruit gingen. Spreker wees er voorts op, dat al behoudt men in derland vrijhandel, de omringende landen toch protectie behouden en dus de export uit Nederland toch be lemmerd wordt. Onjuist is liet, dat de landen, die een beschermend stelsel hebben, last hebben van represaille-maatregelen. Zij hebben geen van alle slechter han- delstractaten dan Nederland. In Zwit serland heeft men in 1906 een protec- tionnistisch stelsel ingevoerd. Voor de 5 millioen francs, die de arbeiders LANDWEER. INLEVERING VAN WAPENEN, ENZ. De Burgemeester van Haarlem, brengt ter kennis van de in deze ge meente ge vest igdeveilof gangers der Landweer van liet XXIste district, dot zij, die in het laatste jaar van hunnen diensttijd zijn on alzoo in 1906 naar do Landweer zijn overgegaan, gehouden zijn tot het inleveren van de hun van Rijkswege verstrekte wapenen, klee ding- en uitrustingstukken, voorwer pen van ledergoed en reglementen eai dienstvoorschriften Die inlevering moot geschieden in de Militaire-ziekeninrichting, ingang Kinderhui svest, hoek Magdalena- straat, alhier, en wel op: Donderdag 3 Juli 1913, 's voormid dags ten acht ure, door de verlofgan- die behooren tot de 4e Compag- le en 2e Sectie van het 21ste Ba taljon Lanuw eer-Infanterie; 's Voormidd-ags ten tien ure door de verlofgangers, die behooren tot do le Compagnie. 3e en 4e Sectie, van het 21ste Bataljon Landweer-Infanterie. Vrijdag 4 Juli 1913, 's voormiddags ten acht uro, door de verlofgangers, die behooren tot do Vesting-artillerie, de Genietroepen, de Pon.toimie.rs, de Hospitaalsoldaten en de Administra tie troepen. Dinsdag 8 Juli 1913, 's voormiddags ten acht ure, door de verlofgangers, die behooren tot de le Compagnie van het 21ste Bataljon Landweer-Infante- rie; en Woensdag 9 Juli 1913, 's voormid dags ten acht ure, door de verlofgan gers, die behooren tot de 3o Compag nie van het 21ste Bataljon Landweer- In fan terie. Voorts wordt nog medegedeeld, dat: le, de verlofganger bij de inlevering niet in uniform gekleed moet schijnen; 2e. indien de verlofganger wegens ziekte, verblijf buitenslands of andere geldige redenen verhinderd is per soonlijk de wapenen, de kleeding- en uitrustingstukken, liet ledergoed en tementen e>n dienstvooisclirif- ten in. te leveren, dan is hij of zijn zijne naastbestaonden gehouden er voor te zorgen, dat de inlevering door een ander geschiedt, en dat van de geldigheid der redenen van ver hindering moet blijken uit een bewijs, afgegeven door den burgemeester en bij de inlevering over te leggen door den persoon, die namens den verlof ganger tot de inlevering verscliern BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der go- meento Bloemcndaal, te houden op Donderdag 26 Juni 1913, des namid dags 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om ontheffing van het voorschrift van Art. 10 bis der Bouw verordening. 3. Wijziging der waterieidingsver- ordening. 4. Geven van namen aan enkele we gen. 5. Overneming van wegen en vaar Lei van de gemeente Haarlem. 6. Overneming van een weg van den heer A. J. Stoel, te Haarlem. 7. Overneming en opnieuwe plaatsing dor ontsmettingsoven van de vereeni ging Het Witte Kruis. 8. Verleen en van een crediet voo r het leggen van waterleidingsbuizen in Oosterduin. 9. Aankoop van grond tot ver bree ding van den Meerenborgscheweg. 10. Regeling met Haarlem, betref fende onderzoek van levensmiddelen, enz. 11. Vaststelling van een bouw- en wegenplan voor gronden tusschen de Kie\erlaan en Korte Kleverlaan. 12. Vaststelling der instructie voor don administrateur en den opzichtei dor waterleiding. 13. Af- en overschrijving dienst 1912. 14. Betalingen uit deu post „onvoor ziene uitgaven" dienst 1912. 15. Demping van de sloot langs do Busken-IIuëtlaan. 16. Grond voor een ziekenbarak. 17. Bespreking dar tram plannen. 18. Reclames inzake belastingen. Onze burgemeester, Jhr. A. Bas Backer, is, volgens een bericht in de Staatscourant, herbenoemd. Bevorderd. Met ingang van 1 Juli a.s. zijn al hier bevorderd van 2de tot 1ste klasse de agenten van politie: S. Sikkensen G. K. Togtema, standplaats Bloemen- daalJ. de Vries en J. Ronner, t< Overveen en W. Lokerse. te Vogelen zang. is; 3e. inlevering van de goederen niet zal mogen geschieden, indien gezin, waarbij de verlofganger in woont, of waarmede 'bij samenwoont, op bet tijdstip voor de inlevering vastgesteld, eene besmettelijke ziekte heerscht, in welk. geval daarvan ken nis moet worden gegeven ter gemeen te-secretarie (2e afdeeling). HINDERWET. B. en W. hebben hunne beslissing op het verzoek van L. C. J. Nieuwen- huijs, om vergunning tot oprichting van eene inrichting tot het bewerken van koude vel'en on eene inrichting tot het bewaren en verwerken van. pe troleum op het zuidwestelijk gelegen gedeelte van liet perceel aan de Bloe- mertstceg, verdaagd. Armpaard. De politie heeft op de Bakenesser- gracht, na advies van een veearts, een bakker gedwongen om zijn hit van een wagen uit te spannen. Het dier liep pijnlijk kreupel. Raadsstukken: B. en W. stellen voor ben te machti gen om met de gemeentebesturen van Haarlem en omliggende gemeenten eene overeenkomst aan te gaan, waar- ij Haarlem het recht verleent om tot 1921 onderzoekingen Ie doen verrich ten bij het gemeenteliik laboratorium voor Pathologische Bacteriologie en den gemeentelijken lceui'ingsdiansfc an voedingsmiddelen, enz., te Haar lem. In de meerdere vaste kosten, die voor Haarlem uit deze regeling voort vloeien, t. w- de aanstelling van meer der personeel en de uitbreiding der installatïën, zo' door BloemenJaal S.'tf worden bijgedragen. De wisselende kosten,, gevolg van hel doen van bacteriologische onder zoekingen en. net maken van analy- worden aan het einde van eJk jaar over de verschillende gemeenten •deeld in verhouding tot het aantal voor de gemeente verrichte onder- vkingen en analysen. De monsters van voedingsmiddelen orden genomen door de veldwach ters der gemeente of door een keur meester. Verder stellen 13. en W. voor 1500 te hunner bescnikking lo stellen. Naar aanleiding van een adres van den lieer A. J. Stoel, te Haarlem, waarin hij aan de gemeente ter over- teming aanbiedt een weg e»e oopende met de Kleverlaan, stellen B. en W. voor om voor de som van één gulden deu weg in eigendom over te nemen. De weg is 12 meter breed en onge veer 142 meter lang. Door adressant moet voor het in orde brengen van de behardiug »van den weg een som van f 200 betaald worden. B. en W. s\ellen voor van mej. W. Uutli voor f 150 aan to koopen een stuk grond, deel uitmakende van het kadastrale perceel Sectie A, Nr. 5516, en wel van den Meerenbergscheweg af over de vollo breedte van dat perceel tot op 2 M. afstand van liet woonhuis an de verkoopster; van de Provincie Noord-Holland voor f 150 aan te koo pen 84 vierk. meter grond, gelegen achter dit perceel, en de laatste grond kosteloos aan mej. Iluth voornoemd over te dragen. Naar aanleiding van een adres van do Binnenlaadsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen te Haarlem, waarin deze vaststelling vraagt van een bouw- ën wegenplan voor gronden gelegen tusschen do Kurle Kleverlaan en de Kleverlann, te bepalen, dal de wegbreedte zal be dragen 12 Meter, waarvan 6 Meter rijweg" en aan beide zijden voetpa den, elk van 3 Meter, en dat deze gronden mogen worden uitgegeven voor bouwterrein. De weg wordt over zijn geheele lengte beplant niet iepeboomen. De afdeeling Bloemendaal dei Noordhoilandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", biedt ter overneming aan den ontsmelliugsoven en den wagen voor het vervoer der te ont smetten goederen. Daar deze vereeniging vóór 1 Ja nuari haar ziekenbarak met ontsmet- tingsovcn opruimen zal en het zeer gewenscht is, dat in de gemeente een inrichting tot ontsmetting van goe deren aanwezig is, stellen B. en VV. voor voor de som van één gulden in eigendom over te nemen den ontsmet- tiiigsoveii en wagenen aan B. en Vvvoor het weder opstellen van den ovtu een crediet van f 1500 te verlee- nen. Haarlem en Bloemendaal. Daar het gemeentebestuur van Haarlem genegen is om de aan Haarlem in eigendom toebehoorende wegen, vaarten, voetpaden en ber men, welke in Bloemendaal gelegen zijn, aan Bloemendaal over le dra gen. stellen B. en W. voor voor de sem van één gulden deze wegen ent

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6