Weerbericht MEDEDEELIXGEN VAN HET KONINKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10 50 uur). De Bildt, 2ö Juni 1913. Hoogste barometerstand 770.1 m.M. te St. Mathieu; laagste 753 8 m.M. Ie Nioe. Verwachting tot den avond vam 27 Juni: Wind: zwakke tot matigen Weste lijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar be wolkt, met kans op regen of onweer. Temperatuur: iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. Vorïgo stand te 2 uur 761 m.M. PGAVK VAN: JOH M. SCHMIDT .Opticien 85 ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermoineterstand 26 Juni Hoogste gisteren F. 61 Laagste heden nacht. F. 65 Hedenmiddag 12 uur F. 67 HOOG. en LAAGWATERSTANDEN 37 Juni Hoogwater. IJmuiden v.m. 8u. Ba m.;n.m. Bu. 19m Katwijk v.m. 8a. 27 m.; n.m. 8u. 54m Petten v.m. 9p. 12 m.;n.m. Du. 39m Laag water. IJmuiden n.m. 4ü.ö2m.;v.m. 6u. 19 m Katwijk n.tn. 4u.32m.; v.m. 4u.59m Petten n.m. 6u. zam;v.m. 6u. 49in Het aansteken der lantarens van rijwielen, aut's en andore voertui gen, moet te 8 u. 54 111. geschieden. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN 30 Cts. per regeL BüKHAM'S PHXÊN IDOEN WONDEREN bij geval- len van moeheid en overmatige» H hersenarbeid. Zij geven een 'ovnnde en verkwikkende slaap, ra Ook de beide bovenzalen waren lot in de uirtorste hoeken gevuld met een belangstellende menigte. De Stem des Volks deed de strijd liederen weerklinken, begeleid door do muziekvereeniguig Vooruitgang. Door den heer J. Jooslen werd daarna in de benedenzaal de menigte toegosprokeu. Hij wee3 op do groote toeneming van zetels voor de sociaal democraten. Er is dan ook hard ge werkt, constateerde spr. Toch mogen de leden cn geestverwanten niet in geestdrift verflauwen, de volgende week reeds wachten de gemeente raadsverkiezingen. Ook in de bovenzalen werd de over winning gevierd. Door den heer Pee- reboorn en den heer Jooslen werd daar o.a. nog liet woord gevoerd. ZWEMSCHOOL. Temperatuur van het water: Hedenmorgen 6 uur 62 gr. Hedenmiddag 12 uur G2 gr. AANBESTEDING. Gisteren, Woensdagnamiddag, ts in het lokaal voor Chr. belangen, te Heemstede, aanbesteed: Het vergrooten der bijzondere protestantsciie school te Heemstede. Er waren 7 biljetten ingeleverd. Ingeschreven is door: Firma Mar tens, te Haarlem, voor 1089R; B. Hagen, te Haarlem, voor 11950; K. II. Graueman. te Heemstede, voor I 119G2; A. Krek, te Assendelft, voor 1 14090; C H. Vis, te Hillegom, voor 11850; Wed. P. van Ileijst, te Vel- son, voor 13750, en II. van lieerden, te Haarlem, voor 10530. lieden is aan het gebouw van het Provinciaal bestuur dezer provincie aanbesteed lo. De verhooging van een gedeelte van den Omringdijk on het eiland Marken, behoorënde tot de zee werk en in Noord-Holland. Raming: f5000. Laagste insclirijver S. C. Timmer man. te Marken, voor ƒ5080. 2o. Het uitvoeren van eenige ver beteringen aan de woningen voor sluis -en havenpersoneel bij de Oude Nooidzeesluizen te IJmuiden, behoo rende lot de werken van het Noordzee kanaal. Raming ƒ3200. Laagste inschrijver: D. Bais Jz., te IJmuiden, voor ƒ2979. WEBKGEVERS BAKIvERSBEDRIJF. De heer II. Francken Jr. te Haar lem is in de te Utrecht gehouden jaar vergadering dezer Nederlandsche ver- eemging van werkgevers in .het bak kersbedrijf herkozen als bestuurslid. Vermist. P. B. groentehandelaar in de Gr. Houtstraat heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit de gesloten toon banklade in zijn winkel een bankbil jet van f 25 is weggenomen. STUKKEN VAN DEN RAAD Verhuur van grond. B en W. stellen voor, hen te mach tigen op te zeggen de huur van een gedeelte van ongeveer 3 M2. aan L. van der Wilk Jr. verhuurden grond onder bepaling dat de huur van den overschietenden grond worde vermin derd van ƒ7 tot 6.40. De Posterijen hebben de beschikking over 't bedoel de stukje grond gevraagd. Onderwijsbenoeming. Ter i>enoeming van een onderwij zeres aan de M. U. L. O.-school nr. 2 dragen B. en W. voor 1. mej. E. E. Grouslra2. mej. A. Samson3. mej. W. Schreuder allen te Haarlem. Verhuur van grond. Naar aanleiding van een request van T. Oskam, die vraagt om den hem verhuurden grond aan den Nieu wen Weg onder Haarlemmerliede te doen hermeten, omdat hij meent te veel te hebben betaald, merken B. en W. op, dat requestrant slechts 10.1 M2. van dc hem verhuurde 41.4 M2. gebruikt, en stellen voor hein alleen dit kleine gedeelte dan te verhuren. Door B eu W. zijn de kas en de boe ken van den gemeerde-ontvanger na gezien en in orde bevonden. In kas was ƒ406.065 12. Een aanrijding. .T. de J-, loopknecht, wonende Voor zorgstraat, kwam bij de politie kla gen. De automobiel G 82 bad hem .n de Keizerstraat met zijn rijwiel aan gereden. 't Voorwiel van de fiets werd vernield, de J. ontvelde zich de han den en z'n jas werd gescheurd. Botsingen. Woensdagmorgen kwam een vracht wagen komende van de Ged. Oude Gracht met de N. Z. T. in de Groote Houtstraat iu botsing. Van den tram wagen zijn twee ruiten verbrijzeld, van den vrachtwagen werd een lan taarn vermeld. K. de V. petroleum venter beklaag de zich er bij do politie over, dat een Atax komende uit de Smedestraat in de Lange Wijngaardstraat zijn wa gen heeft aangereden, zoodat deze de fect geraakte. Inb rokertjes. T. Z. een loopjongen van 15 jaar en A. J. K. een bloemist knechtje van 15 jaar zijn aangehouden. Op 21 Mei hebben ze door verbreking van een ruit een wekkerklokje weggenomen uiit de R. IC. school In de Cruquius- straat. De slagersleerling J. B. v. d. S. en de S. J. v. 11. zijn aangehouden, om dat ze op 25 Mei een raam van cte bij keuken in de woning van Mr. C. E. aan de Hazepaterslaan hebben opge schoven, toen in de woning geklom men zijn, maar niets van hun gading gevonden hebben. De 4 jongens hebben ook in Heem stede inbraakjes gejiieegd. Ze zijn nu ter beschikking van de Justitie ge-, steld. ZAN:G EN VRIENDSCHAP EN HARMONIE. Zooals men zich herinneren zal wordt bovenbedoeld concert ten voor deel© van liet trampersoneel Vrijdag gegeven. De liedertafel zal dan ten gehoore brengen les Esprits de ia Nu it en Germinal, beide van Riga, Morgenlied van Loots en die falsche Pepita. VOOR DE PAARDENTRAM VETERANEN. Ingekomen bij Dr. De Hartog: van Bissch. N. P. f5. Mej. Mary I. Fleischrnann heeft nog ontvangen van A. V. en vriend 6e iel. M. U. L. O. f 2 en van den heer en Mevr. VV'k. f 5, van mej. Schr., ingeza meld f 3.75. ORGELBESPELING in de Groote- of Sinl-Bavokerk alhier, op Vrijdag 27 Juni, des avonds van 7 1/28 1/2 uur, door den Heer Louis Robert. Programma: 1. Toccata, Adagio et Fuge C gr. t.. J. S. Bach 2. Gavotte uit de 12de Orgelsonate, Pater G. B. Martini (170G-1784) (Op veelvuldig verzoek). 3. Canzonetta, J. Rheinber- ger; 4. Prélude, Thème, Variations et Fiua.1, Alex. Guilmant; 5. Prière du Soir, II. M. Iliggs; 6. Hochzeitsmarsch F. Mendelssohn—Barlholdy. AR R OND.-RECIITB ANK. Uitspraken. A. A. IC., schipper te IJmuiden, dief stal, f 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. S., vischkneoht te IJmuiden, mis handeling, 10 dagen gevangenisstraf. R. K., venter te HaaTlem, mishan deling ,een week gevangenisstraf. W. A. T.. loopjongen te Haarlem, diefstal, 3 maanden tuchtschool. H. B.f loopknecht te Haarlem, he iing. een maand gevangenisstraf. P. A. K., bloeinislknecht, diefstal, I' 3 boete of 1 week tuchtschool. L. J. v. X., katoendrukker te Haar lem, heling f 3 boete of 1 week tucht school. E. B. en H. v. D., te Edarn, openb. schennis der eerbaarheid, teruggege ven aan de ouders. T V., los werkman, te Wormer, overtr. art. 248 bis W. v. S., 4 maan den gevangenisstraf met aftrek pre ventieve hechtenis. A. S.. huisvr. van C. S., te Amster dam .afdrijving, een jaar gevangenis straf. A. de B., makelaar en commission- riair in effecten, te Zaandam, poging tot afpersing, subs, bedreig, met eeuïg misdrijf tegen hel leven, 1 jaar gevan genisstraf met aftrek prev. hechtenis. A. v. d W., werkman te Amster dam, oplichting 7 dagen gevangenis straf. P. W. en A. S., Ie visscher, 2e ar beider te Landsmeer, vischstrooperij, ieder 10 dagen gevangenisstraf J. v. B., bontwerker te Schoten, mis handeling f 2 boete of 2 dagen hech tenis. J W. T., bloemist te Wijk aan Zoo eu Duin, mishandeling, 2 maanden gevangenisstraf. \V. v. R., IC W-, H. W., Ie grnt- iersknecht, 2e zonder beroep, 3e wa genmaker, allen Edam, mishandeling, do le en 2o elk f 2 lioete of 2 dagen hec-htenis, de 3e f 2 boete of 1 week tuchtschool. W. J. O., huisvr. J. E., te Haarlom- merliedo, cenv. beleed, i 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. S., veehouder te Wormerveer, diefstal, f 20 boete of 10 dagen hech tenis. C. IC, arbeider te Zandvoort, weder- spannigheid 3 weken gevangenisstraf. Zaakvernieling 14 dagen gevangenis straf. G. Th., groentenkoopman te Haar lem, art. 245, Wetb. van Strafrecht, 10 maanden gevangenisstraf. CLASS1CALE VERGADERING. Op de classicale vergadering, die Woensdag 25 Juni gehouden werd, hadden do volgende benoemingen plaats: A. Lid van het classicaal bestuur, P. E. Barbas, predikant te Haarlem. B. Secundus-lid van het classicaal bestuur. A. van Poelgeest, predikant te Castricum. C. Lid van het classicaal bestuur, II. W. Creutzberg, predikant le IJ muiden. D. Secundus-lid van hel classicaal bestuur, B. Bal jon, predikant le Hout rijk en Polanen. E. Lid van het classicaal bestuur, Dr. J. Weencr, predikant te Haarlem. F. Secundus-lid van het classicaal be stuur, V. Roos, predikant te Meeren- berg. G. Lid-ouderling van het classicaal bestuur, E. van der SLadt Jr., oud- oaiderling te Zaandam O. Z. H. Secundus-lid-ouderling van het classicaal bestuur, M. J. Keizer, o. te Krommenie. I. Classicale Quaestor, J. A. Gertb van Wijk Jr., predikant lo Benne- broek. J. Secundus van den classicalen quaestor, J. A. van Leeuwen, predi kant te Bloemendoal. IC Lid-ouderling van het Provin ciaal Kerkbestuur, Jhr. Dr. M. F. v. Lennep, oud-ouderling te Aerdenhout. L. Secundus-lid-Ouderling van lieL Provinciaal Kerkbestuur, G. D. Bom H.G.zn., ouderling te Amsterdam. M. Praeses van het classicaal be stuur, P. E. Barbas, predikant te Haarlem. De synodale voorstellen vonden over het algemeen veel bijval. Gunstig werd ook geadviseerd over de voor gestelde wetswijziging, die het vor men van wijkgemeenlen mogelijk zal maken. Ds. Creutzberg van IJmuiden, bracht verslag uit van de classicale wedu wen- en weezenbeurs. Deze beurs is in 1907 opgericht en heeft op iïé( 00- genblik een bezi/L vau ongeveer f '5000. Er is tot dusver geen enkele weduwe gekomen en mede daardoor is dit gun stige resultaat bereikt. Ds. Bax van Santpoort bracht rap port uit over het werk van de vereeni- ging voor Kinderzorg in de classis van Haarlem. De vereeniging heeft thans de zorg over 24 kinderen. Er zijn commissies benoemd tor voorbereiding van de oprichting van een pensioenfonds voor emeritus-prc- .dilcanten in de classis, en tot een on derzoek naar de mogelijkheid om pre dikanten jaarlijks vanwege hunne ge meente, een zekeren vaeantielijd le verzekeren. Overreden. Hedenmiddag te kwart voor twee, is een zoon van de weduwe Booi, in de Barrevoeteslraat door een met ijzerwerk beladen wogen overre den. Een der beenen werd ernstig ge wond. Oefening. Hedenmorgen vertrok een detache ment van het 10de regiment infanterie alhier in garnizoen, on^er bevel van den kapitein II. J. Offerhaus, per H. IJ. S. M. naar Velsen, ten einde deel te nemen aan de oefeningen bij het kustfort van IJmuiden, welke oefenin gen gehouden worden onder leiding van den generaal-majoor, comman dant in de Stelling van Amsterdam. Het detachement, dat, behalve uit den commandant, bestond uit dc 2de- luitenants J. Pot en A. IC Steup. vier onderofficieren en minderen, keer de in den namiddag weder per spoor naar Haarlem terug. Uit de Omstreken SANTPOORT. Verpleegsters Meerenberg. Xosokómos heeft een adres gezon den aan de Prov. Staten van Noord- Holland, om adhaesie te betuigen aan de voorstellen van liet lid der Prov. Staten prof. Van Embden, in zake de verpleging op Meerenberg, 011 aan te dringen op herziening van de regelin gen, die daaromtrent bestaan. ZANDVOORT. Aangekomen badgasten: L. Kecrs, Amsterdam, Boulevard Favauge 23, 5 p. L. J. Scherpenhui- zen, Amsterdam, Burgem. Engelbert- s-tra-at 14, 4 pers H. Jacobi, Mann heim, Hotel Groot Badhuis. F. Luss hemier, Mannheim, Groot Badhuis. J. II. Stakenburg, Zeist, Hotel Gr. Badhuis, 2 pers. N. Najork, Amster dam, Hotel Groot Badhuis, Fam. Reyma Brouwer, Hilversum, Hotel Groote Badhuis, 2 pers. Fam. Klein mann, Berlijn, Hotel d'Orange, 2 p. C. Wollman Elpers, Amsterdam, Ho tel Beau Site. Mevr. P. Lion, Frank fort a. Main, idem, 5 pers. Mej. A. Goinïerts. Roermond, idem. L. Wer sheewir, Mannheim, idem, 4 per3. C. Naessen, Amsterdam, Hotel Zee- rust. L. J. Meyer, Hamburg, idem. mej. II. Hertog, Hurde, idem. mej. E. Wolff, Heidelberg, idem. t Gemeenteraad. De Raad vergadert op 27 Juni, na middag 7 uur. De agenda luidt: Ingekomen stuk ken en rnededeelingen. Wijziging plan aflossing geldleening f 250.000. Sup- pletoire begrootingen 19121913. Be talingen uit de onvoorziene uitgaven dienst 1912. Staat van af- en over schrijving, dienst 1912. Verkoop cn ruiling grond. Request Feestcommis sie om subsidie. Uitbreiding r'iolee- ring. Keuringsdienst. Werkroostcr controleurs uitzichttoren. Reolames in den watertoren. Trap naar tiet strand bij den watertoren. Reclames plaatse lijke directe belasting naar tiet inko men, en sclioolgeldheffing. Binnenland KARDINAAL v. ROSSUM. Naar Het Centrum verneemt zal Kardinaal v. Rossum tijdens zijn be zoek aan .Nederland (Loor H. M. de Koningin in audientio worden ont vangen. Hierbij zul hetzelfde ceremonieel worden gevolgd als aan hel Duitsche Ilof tegenover een Kardinaal ge schiedt. MOORDAANSLAG Woensdagavond omstioeks 6 uur Is le 's-Gravenliago op dc openbare straat een moordaanslag gepleegd op don kuipersbaas Polak van de Zuid- hollandscbe Bierbrouwerij aau de Noordstriiat aldaar, door den brou wer Bierman. Laatstgenoemde was uit zijn betrek king ontslagen wegens voortdurende ziekelijke omstandigheden, Of Bier man dit ontslag nu meende te moeten wijten aan Polak, dan wel of tusschen die beiden eenigerlei andere veete bestond, zooveel is zeker, dat bij hel uitgaan van de fabriek Bierman Po lak opwachtte en twee revolverscho ten loste. Het eene schol trof Polak in do wang, het andere in het hoofd, ter hoogte van den slaap. De getroffen© is door den Eerste Ilulip-dienst maar het ziekenhuis vervoerd. Bierman heeft het, nadat hij de schoten had kelost, op een loopen ge zet, maar werd dooir voorbijgangers gegrepen. Hij verkeerde echter in een zoodanigen overspannen toestand, dat hij, nadat men hem de revolver had afgenomen, op een wagen naar hot R. IC Ziekenhuis vervoerde. Daar bleef hij tijdelijk, totdat de politie, nadat inmiddels aangifte van den aanslag geschied was, hem daar door een re chercheur liet afhalen en over deed brengen naar het politiebureau aan de Rivieryischmarkt, waar hij in voor- looptge bewaring bleef. De toestand van den door de twee schoten getroffen Polak is wel ernstig, maar werd niet levensgevaarlijk ge acht, VERBRAND. Woensdagmiddag is het 3 1/2-jarig dochtertje van den scharenslijper Nel- Ie, dat Dinsdag onder Overschie een pot met Ito ken d water over het li chaam kreeg en met hevige brand wonden naar het gasthuis te Delft was vervoerd, aan de bekomen won den bezweken. GEDESERTEERD. Eergisteravond zijn 17 miliciens van de 4de mitrailleur-afdoeling te Ede gedeserteerd. Zij wenscliten niet deel te nemen aan het aardappel schillen, oindat de aardappelen slecht waren, waarop de le-luitenant Brie! mot hen ging straf-exerceeren. Hier over waren zij zóó ontevreden, dat zij de kazerne hebben verlaten en nog niet zijn teruggekeerd. Dr. KUYPER IN DE EERSTE KAMER. Naar de Tel. verneemt, is er spra ke van, dal aan dr. A. Kuyper een der eerlang voor Zuid-Holland io de Eerste Kamer open te vallen zetels zal worden aangeboden (as. vacatu re-Waller). BRAND. Te Didam zijn Woensdagmiddag twee boerderijen, van Sterk en Duljts door brand vernield. Twaalf varkens kwam on in de vlammen om. Eén boerderij was slechts gedeeltelijk verzekerd. Rechtszaken BRANDSTICHTING. Men zal zich herinneren, dat op 30 April jl. de Yeenendaalsche Stoom spinnerij en Ververij, te Veenendaal, door brand werd vernield. Aanvanke lijk kon de j; stitie niet op hel spoor van den dader komen, doch ton slotte werd een li-jarige arbeider, der fa briek gearresteerd. Deze bekende, dat hij een lucifer gehouden had onder een spinmolen, die in brand was ge rankt cn van waai het vuur zich had uitgebreid tot de geheelo fabriek. De rechtbank 1© Arnhem veroordeel de den jeugdigen brandstichter tot, plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van 6 maanden, zoo meldt de Tel. OPLICHTING. De Amsterdamsche rechtbank ver oordeelde den 25-jarigen Pieter To bias G. wegens oplichting tot vier ja ren gevangenisstraf liet maximum terwijl ha'. O. M. drie jaar had ge ts isclit. Van dit vonnis kwam de veroordeel de in hooger beroep on Woensdag werd dit door het Gerechtshof behan deld. Nieuw© gezichtspunten werden niet geopend. Beklaagde plaatste adver tenties in het N. v. <L D., waarbij geld zonder borg aangeboden werd tegen 4 rente. Gegadigden, die zich aan meldden, ontvingen weïdsch inge kleed© brieven, waarbij als voorwaar de voor de geldvei-strekking werd ge steld, dat ze lid zouden worden van de vereeniging „Mercuur, bureau voor den handel," gevestigd te Am sterdam, legen een vooruit te betalen contributie van f 5 per jaar. Door dit lidmaatschap verzekerde rnen zich dan niet alleen het gevraagde be drag, maar ook liet gratis opmaken van akten, rechtskundigen bijstand, enz. De menschen die, door <lit aanbod, verlokt, de f 5 voor liet lidmaatschap stortten, hoorden dan niets meer van beklaagde. Althans in twee gevallen, die ten laste gelegd waren, ging dit zoo: een électricïen uit Groningen, die f 500 en een handelsreiziger uit Amsterdam, die f 100 had aange vraagd. Advocaat-generaal betoogde, dat men hier niet te doen had met een reëele zaak. Belci. was geen kapitaal krachtig .persoon en hij weigerde de namen te noemen dergénen die hem geld zouden hebben verschaft. Ergo was liet er hem om te doen, zich we derrechtelijk te bevoordeelen. Spreker noemde bekl. een zeer gevaarlijk op lichter en eisckte bevestiging van het vonnis. Mr. De Li lie Hoogerwaard, die be klaagde verdedigde, gaf toe dat belci. geen kapitaalkrachtig persoon was, maar achter niet kapitaalkrachtige personen lcunne-n wel degelijk kapi taalkrachtige personen staan. Bekl. heeft die niet willen noemen, maar dit bewijst niet, dat ze niet bestaan. Het is niet bekil.'s taak zijn onschuld te bewijzen, maar het O. M. moet de schuld bewijzen. Sport en Wedstrijden LAWN-TENNIS. HOLLAND—BELGIê WEDSTRIJD. Het team, dut a.s. Zaterdag en Zon dag uit België overkomt teneinde den jaarlijkschcn wedstrijd te spelen te gen een vertegenwoordigend Neder- landsc-h team belooft sterk te zijn; de volgende spelers komen voor België uit: G. Watson, Chev. De Borman, Lornai re de Warzée, R. Storms, Duvi- vier. Van Nit-sen, Washer en Weber, allen voor hot enkelspel; voor de dub- bel-spelen; Wnlson—Duvivier, Ct. de Lalaign—Washer, Van Nitsen-Slorms en Lornair©Weber. De samenstelling van het Ne-der- landsch team is nog niet officieel vast-' gesteld; vermoedelijk zu'len de vol gende spelers op de courts van ,,Lei- monias" verschijnen, teneinde de eer van ons land te verdedigen: Scheur leer Blom, v. d. Feen, De Ivuypêr, Ras Van West. v. d. Berg, Van Voorst van Beest, en Sweerts- de Landas voor en kelspel; voor de dubbelspelen: Scheur leerDiemer Kool, NijpelsMeert ens, terwijl de verdere dubbels gevormd zullen worden uit R. van Lennep, Blom, De Bruin Kops, Sweerts en Van de-r Feen. Het vorige jaar werd deze belang rijke internationale ontmoeting te Brussel verspeeld; de onzen verloren bij die gelegenheid. Nu. dit jaar de ontmoeting weer in ons land, en wel op de Haagsche lianen van „Leimo- nias" (Scheveniogen) plaats heeft, kunnen wij niet anders dan de hoop uitspreken, dat onze tennis-vertegen- woordigers de eer van hun land op waardige wijze zullen ophouden! Pers-Overadit DE HERSTEMMINGEN. (Zie ook Tweede Blad). ,.Hct Centrum" schrijft: De Rechtsche partijen behoeven niet beschaamd te zijn, al keereri zij onge lukkig uit het strijdperk. Zij hebben liun banier hoog gehouden, hun be ginselen niet bemanteld. Zij hebben den zwaarst en aanvat te verduren gehad, waarvan ons land wellicht ooit getuige was, en toch geen heil gezocht in bondgenootschappen met tegenstanders. Zij hebben daardoor wel een aantal zetels verspeeld, maar zij hebben hun blazoen ongerept gehandhaafd, en daardoor hun volle vertrouwen ba- houden on de toekomst. En hunne tegenstanders Telegrammen De onderstaande telegrammen zijn ontleend aan het Algemeen Handelsblad. BULGARIJE EN SERVIë. BELGRADO, 25 Juni. (Reuter). Volgens officieele rapporteu poog den tamelijk sterke Bulgaarscke troe penmassa's bij verrassing geduren de den nacht zich meester te maken van de Servische stellingen langs de rivier de Zletovska. Zij werden na een bloedig gevecht teruggeslagen. In gezaghebende Servische krin gen hoopt men dal het incident geen gevolgen zal hebben. Burgerlijke Stand 1! AA KLEM. ONDERTROUWD: Juni 26 G. M. MargadaniA. W. v. Wijk. A. ter Horst en A. L. Wa- gemaker. GETROUWD. G. Nooij en W. M. v. Emmerik. ,T. P. Roozen en R. M. v. d. Bos. II. M Smoreuburg en E. Verzijlbergen. C. Zwemmer en A. BoIIeurs. J. Haas en S. de Vries. A. M. Jou- stra en J. Wels. BEVALLEN: 25 A. A. Duijndam—Verbniggen, d. 26 J. Wocrdev. d. Berg, d. 25 M. E. .1. v. Kimnienaede—Tijssen, z. OVERLEDEN: 24 W. B. Engelenberg, 75 j. Nassau- laan. Leger en Vloot NAJAARSOEFENINGEN INFAN TERIE 1913. In Augustus en September zullen de regimenten infanterie onder rel- j dine van de brigade-commandanten oefeningen houden, fn verband met andere vnr-ens. Daartoe worden de LrhLngen l'Ju7 en 1508 voor herha lingsoefeningen onder de wapenen geroepen. Financiëele Berichten DISCOAI0-7ERKCGGING BIJ DE NPiERLAIIDBCHE BANK. Dc N'ed^iitt.véchc Bank heeft haar disconto met ccn vol jreromt ver hoogd, waardoor het officieele mini mum voor driemaandseh wissels van 4 op 5 is gebracht De belscringe- rente eu die voor voorschotten in rc- keningcev.vant zijn eveneens met 1 verhoogd. Amsterdamsche Beurs. Openingskoer en van 26 Juni 1913, LABOUCHERE 04 aNS Co.'s BANK TABAKSAANDEELEN. Vast. Bindjey 1071/4, Deli Batavia 484, Deli Mij. 5879, Medan 234, Scnembah 544. RUBBER-AANDEELEN. Prijshoudend. Amsterdam Rubber 172, Deli Bata via 119, Koloniale 50. Nederlandscho 66. PETROLEÜM-AANDEELEN. Prijshoudend. Dordlsche Petroleum 187, Gec. Holl. Petr. 217—193/4, Int, Rum. Petr. 122, Kon. Ned. Petr. 624—261/2, Perlak Petr. 66 3/8, Sumatra Palcmbang '227, Orion 903/4, Sehibaieff gow. 66, Idem prof. liO. SULTUiiBN. Cultuur Mij. Vorstenlanden ldfl/2. MIJN A A N DlïE LEN. Kelahoers pref. 8-> 1/4, Redjang I,©- bcuig 165, Great Cobor 37 8/4. De AMERIK. MARKT opende wil lig- S p 0 r en: Atchison Topeka 97, Denver 17 1/2 Erie 24 14, Kansas 20 1/6—1/4, Pref. idem 59, Missouri 21 3/4, Ontario 32 1/2 „.Rock Island 16 7/16, South Rail 22 1/4, Union Pacific 150, Pref. Wa bash 8. Industrieel e: Amalgamated 65 1/2, Am. Can. 27, Am. Car. en Foundry 43 3/4, Am. Hide en Leather 18 1/2, Stand Milling gew. 35 1/4, Cm. Cigar 43 1/2 Cm. Steel 54 7/8-55, Cm. Marine 4, Pref. id. 14 3/4 AGENDA VRIJDAG 27 JUNI. Orgelbespeling in de Groote Kerk, van 7 1/2 tot 8 1/2 uur, Bron gebouw: Concert Zang cn Vriendschap. De Kroon: Openb. verg. spreker E. F. E. Douwes Dekker. Zandvoort: Gemeenteraadsvergade ring. &w£irr£i?iYfl£iM Getrouwd (bij volmacht): II. N. SMORENBURG ELIS. VERZIJLBERGEN. Soerabaja, Ned.-Indië: Haarlem, Voor de vele blijken van deelneming, bij hel overlijden onzer geliefde Echt- genoote, Moeder, Rehuwd- en Groot moeder JELTJE HEEMSTRA—TERP STRA, betuigen wij bij deze onzen in- ntgen dank. Namens allen, •J. HEEMSTRA. Haarlem, 25 Juni 1913. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, beiuigen wij hierbij onzen oprechten dank. Namens allen: D. VAN HEMERT Jr. Haarlem, 25 Juni 1913. lieden overleed te Haarlem, na een kortstondige ziekte, onze geliefde Echtgenoot, Vader- Be huwd- en Grootvader Willem Bastiean Engelanbari in den ouderdom van ruim 75 jaar. Haarlem: S. ENGELENBERG-PLOEG. R. A. C. MEIJER— ENGELENBERG P H. MEIJER en Kinderen. W. B. ENGELENBERG. S. B. ENGELENBERG— HEIL en Kinderen. Pretoria A. ENGELENBERG. M. G. ENGELENBERG- KOK en Kinderen. Haarlem: MARIE ENGELENBERG. Heemstede: P. L. ENGELENBERG. J. C. ENGELENBERG- ROELAND. Haarlem: SliZE ENGELENBERG. Rotterdam: J. L. ENGELENBERG. M. ENGELENBERG- MENNES en Kinderen. J. MENNES- ENGELENBERG. L. A. MENNES en Kind. Haarlem, 24 Juni 1913. NassaulaaJi 68. De ter aardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 27 Juni, ten 12 uur op de Nieuwe Begraafplaats.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2