NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang No. 9212 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. EONDERDAG 3 JULI 19J3 A HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN A D V E R T E N TIN: tT-.rT,m PER DR,E MAANDEN! f 9n fee f Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem J lAi Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevest.gd Is (kom der B'J Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) ï.dü Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing! Franco per post door Nederland1.65 5f> SO Cts. voor 3 plaatsingen 4 contant. p» pausing. Afzonderlijke nummers0.02ys t ito v3 *ir t> j 3* 11 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telc-phoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 4 JULI. Bioscoop-Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. OM ONS HEEN No. 173a Nsbatrac'oting van iea Gemeenteraad. Als onze grootmoeders en grootva ders (met o n s bedeel ik menschen van omtrent de halve eeuw) vroeger iets kostbaars kregen of kochten, goud, zilver, diamant of een duur toiletar tikel, dan legden ze het in een kast, verheugden zich in het bezit ervan en gebruikten her niet. Ja toch, by zeer, zeer bijzondere gelegenheden, wan neer er iemand in de familie of zij zelf een groot feest vierden, dan haal den zij het voor den dag en maakten er gebruik van. Wie zijn mooii'gheden regelmatig droeg werd dan ook voor buitengewoon verkwistend uitge maakt, hij ging vast en zeker zijn ondergang tegemoet. Dit schooi mij te binnen bij het aan- hooren van de discussie in den Raad over de vraag, of de Hertenkamp voor een meeting lot drankbestrijding al dan niet zou worden afgestaan. Er is iets onzegbaar komieks in, dat ter wijl onze Hout zoo klein is en de be volking van Haarlem en omstreken steeds giooter wordt, een belangrijk deel in het midden daarvan is gere serveerd voor een paar dozijn herten. Een volgend geslacht zal vast en zeker de dieren in een vierde deel van hun circus laten rondhuppelen en driekwart van liet terrein openstellen tot openbare wandeling. In afwach ting daarvan moet het ons toch wel treffen als iets grappigs, dat wij do poorten van de Hertenkamp zouden dicht houden voor menschen, die daar in een rustig feest willen vieren. Zoo liet grootmama de kleinkinderen haar bloedkoralen ketting met gouden slot uit de verte bewonderen! Laat ons aannemen, dat er door feestvierende zolen een beetje gras vertrapt zal worden: wat dcet het er toe? Veel zwaarder weegt toch, dat een aantal menschen van dit mooie plekje genieten. Dat de heer Springer in de allereerste plaats let op boom en plant en grasgewas, is natuurlijk en te prij- zen: de Raad heeft bem met het be sluit om de Hertenkamp wel af te staan als 't ware van die verantwoor delijkheid grootendeels ontheven. Wie zullen juichen dat zijn de kinderen, die Lot nu toe zoo vaak in de Herten kamp op Koninginnedag gespeeld bobben en gotracteerd zijn. Hun feest terrein zou, ware het request van drankbestrijders afgewezen, allicht ook voor hen gesloten zijn geworden. liet wemelt in onze samenleving van cursussen, eindigende Ln diplo ma's, maar blijkbaar ontbreekt er nog één: over do vraag, hoe een ambtenaar zich tegenover de leden van den Raad heeft te gedragen. De heerên Levert en Slingeiiberg hebben daarover andere deijkbeeldon, dan de directeur van ons Bouw- en Woningtoezicht, de heer W'iilomse. Ik vraag een cursus, let wel geen vrijwilligen, maar 'n gedwongen cursus, waaraan alle gemeente-ambte naren moeten deelnemen, verdeeld in drie afdeelingen: Iloe moet de gemeen te-ambtenaar zich tegenover een Raadslid gedragen, lo. schriftelijk, 2o. mondeling, 3o. in gedachten? Duur van den cursus: een jaar, twee lessen per week, elk van een uur; het diplo ma wordt afgegeven na een examen, afgenomen door de drie oudste leden Van den Raad in dienstjaren. De mo gelijkheid bestaat, een getuigschrift cum laude, dat is met lof, uit te rei ken. Het zal dan ook niet meer kunnen foorkómen, wat indertijd geschied moet zijn, dat een lid van den Rna-i, een afdring van de secretarie bin nentredende, op zijn morgengroet ten antwoord kreeg: „Mèggel" Hij was terecht verontwaardigd. „Möggc? Mögge? Was dat een begroeting van een gemeenteraadslid?" Zooals ik zei, we moeten een cursus hebben. Met bekwamen spoed, dat wil dus zeggen binnen een jaar of drie. vier. Inmiddels zullen het kan wel niet anders Raadsleden en ambtenaren wel dienen voort le gaan met precies hun meening te zeggen, hetgeen, zou ik zoo denken (maar i k kom als leeraar voor dan cursus natuurlijk niet in aanmerking) geen kwaad kan omdat hel den atmosfeer frisch houdt. Rrrtj alweer een ander stukl De belasting Even machteloos als iemand die in eeu hagelbui loopt en de harde dingen in zijn gezicht voelt tikkelen, even machteloos keek de Raad naar het percentage van de inkomstenbelasting cn kon er niets aan veranderen, dat het 5.2 was. Een droevig oogenblik. Gelukkig dat de heer Lasschuit ont spanning bracht door de vraag, of dit nu voor goed zou wezen of tijdelijk, waarop de burgemeester met do hem eigen leukheid antwoordde, dat do Raad daar zelf veel aan doen kon. Maar het punt bracht nog een an dere zaait naar voren: dat er namelijk al sinds twee jaar een request in be handeling is betreffende progressieve heffing, aftrek voor kinderen en zoo meer. De lieer Nagtzaom drong op spoedige behandeling aan, de heer Thijssen, in.de bres springend voor B. en W-, verklaarde dat de voorstel len tot wijziging van de belastingver ordening bij de Commissie van finan ciën zijn en dus B. en W. wel spoedig zullen bereiken en de zaait zou hier mee wel weer voorloopig zijn blijven rusten, wanneer niet de heer Slingen- berg, eveneens lid van de linancieelo commissie, een mededecling had ge daan, die het lang uitblijven ophol derde. „Ik ben er" zoo zei hij name lijk, „niet zoo zeker van, dat de voorstellen van de Commissie B. en W. spoedig zullen bereiken, want zes maanden geiedeu zijn de voorstellen afgehandeld en sedert zijn wij niet tot resumiïe bijeengeroepen". Zes maanden! het is lang. u at is loch de maatstaf van snelheid, dio geldt op hel Stadhuis? Het is goed, dat Mr. Slingeaberg deze opmerking nu maar eens gemaakt heeft. Al te vaak worden klachten over langzame» voortgang terug gehouden uit een soort van hoffelijkheid, die toch niet goed is en de sr-elle afwikkeling van zaken zelfs tegenhoudt. Ten slotte: de reclamekaart op de stemtafel van het ééne en op de propa- gandistentafel Jn het andere stembu reau. Een wijziging van de kieswet zal noodzakelijk dienen te worden onder nomen. De leden van het stembureau zullen niet meer gekleed mogen zijn in kleuren, die gewoonlijk gebruikt worden om politieke partijen aan te duiden. Wenschelijk is, dat zij zich dus in het wit kleeden, dat do kleur der onschuld is en bovendien mannen van geposeerden leeftijd buitengewoon flatteert. De leden van het stembureau mogen nooit hun linker- of rechterarm afzon derlijk gebruiken, daar dit als een be voordeeling van een politieke partij zou kunnen gelden, maar moeten dio armen altijd tegelijk bewegen. Om dit molenwiek-achtige zal een kiezer even wel niet mogen lachen. Propagandisten niet rood haar '„ui len! uit bet stemlokaal geweerd wor den. En eindelijk zullen de leden van het stembureau het stemlokaal niet van rechts of links, maar van beide zijden tegelijk moeten binnengaan en ver laten. J. C. P. Stadsnieuws Dieven. De heer J. v. R., wonende Vijver- weg te Bioemendaal, deed bij de poli- tio aangifte dat in ziin zeiljacht „Me- lewis", liggende in 't Noorder Spaar- ne, S kastjes, die met hangsloten ge sloten waren, zijn opgebroken.. De politie onderzoekt de zaak. Er ïs nog niet gebleken wat vermist wordt. Aanrijding. De stratenmakersknecht S. S., wo nende Gr. Heiligland, was Woens dagmiddag op het Stationsplein tus- schen de tramrails aan 't werk. Van twee kanten naderden trams, een daarvan zag S. niet. zoodat hij werd aangereden toen hij voor den ande ren tramwagen wilde uitwijken. De aangeredene kwam te vallen en be zeerde zich aan rechterhand en knie, maar gelukkig niet ernstig. Een trarlj ongeluk. De los werkman P. van Rijn, wo nende Groendaalsteeg, werkt in den zomer ook als grasmaaier. Woensdag moest hij langs de spoorbermen, maaien en liep daarom tegen den avond langs de spoorbaan aan den Ouden Weg, nabij de Centra'e Werk plaats. Van Rijn is zeer doof. Vandaar dat de wegwerker P. van W. liem nog waarschuwde voorzichtig te zijn met het oversteken van de rails. 10 minuten na deze waarschuwing •vond de wegwerker den grasmaaier langs de spoorbaan liggen, zeer ern stig gewond, beide been en waren hem nagenoeg afgereden, terwijl aan liet hoof dook een ernstige wonde te zien was. Te 6 uur is Van Rijn door een snel trein, komende uit Haarlem en gaan de naar Amsterdam (trein 42), over reden. De wegwerker vermoedde, dat de overredene al dood was. Hij liet den ongelukkige met een eerstkomende trein naar het station te Haarlem brengen. De heer Oobmar, ats, constateerde, dat liet leven geweken was. Het stoffelijk overschot is van het goederenbureau aan de Baijuwslaan per politiebrancard naar het St. Eli sabeth's gasthuis vervoerd. De machinist van den sneltrein noch de stoker hebben iets van 't ongeluk bemerkt. Wel zag men bij aankomst te Amsterdam de pel van den overre dene aan de linkerlantaarn der lo comotief hangen. Bij de plaats waar v. R. is over reden maakt de spoorbaan een krom ming. Daar is de maaier de rails over gestoken en lieeft den trein niet zien naderen. De ongelukkige was gehuwd, hij laat een weduwe na met 4 kinderen van 5 tot 33 jaar. Nog een ongeluk. Woensdagmorgen was men in het gebouw der Haarlemsche Bank in de Zijlstraat aan 't werk. Er moest een zomerdak aangebracht worden boven een mastiek dak. Een paaltje waar op 't zomerdak steunde, geraakte los en viel van een hoogte van 3 meter door de glazen koekoek van 't groote kantoorlokaal. Een ruit brak. Door een der glasscherven werd de hec-r G. C. v. M., 78 jaar oud, wonende Zijlsingel, aan 'i hoofd getroffen. Met een ernstige, maar geen levens gevaarlijke huidwonde is de heer v. M. per Atax naar 't gesticht St. Jo annes de Deo gebracht. Door een der andere glasscherven is een lessenaar beschadigd. Begin van brand. Hedenmorgen to 6 uur 's een begin van brand ontstaan in het perceel Gasthuisvest 39, bewoond door den brandstofhandalaar J. T. E. De vlam van een p et rol eumto es tel is ingeslagen en deelde zich mede aan een houten beschot. Met enkele emmers water hebben de bewoners het vuur ge- blusciht. Zwemschool. De temeperatuur van het water was hedenmorgen te G uur 56 graden en hedenmiddag te 12 uur 57 graden. HOOGER BEROEP. G. T. alhier, die Ier zake van EXAMEN VOOR HET RESERVE KADER. Op 15 Juli a.s. zal in de infanterie- tazerne alhier het wetenschappelijk examen plaats hebben tot toelating tot eene vrijwillige verbintenis bij het Reservekader. GENEESKUNDIGE DIENST IN DE LEGERPLAATS BIJ LAREN. Gedurende de a.s. oefeningen in de Legerplaats bij Laren zal dè officier van gezondheid le kl. Dr. D. II. Hiensch optreden als chef van den militairen geneeskundigen dienst in die legerplaats, terwijl de geneeskun dige dienst bij het 21e regiment in fanterie, en het 10e regiment infante rie zal worden waargenomen resp. door de officieren van gezondheid le kl. P. C. Mensonides en H. J. Over- beek. Miliialremarsch. Heden werd door het le bataljon van het 10e reg. inf. een militaire marsch gemaakt over Bioemendaal, Santpoort, Slaperdijk, Vel sen, Rijks straatweg, Haarlem. De muziek deed den troep in den morgen uitgeleide en. haalde hem in •don namiddag weer af. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Ih de week van 25 Juni tot en met 1 Juli zijn te Haarlem voorgekomen II geval van roodvonk en '1 geval van diphllieritis. Te Schoten 1 geval van roodvonk. Te Sloten 1 geval van roodvonk. Te Velsen 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphtheritis. Voor tot het afleggen daarvan over te gaan hebben getuigen daarvoor den eed of belofte af te leggen, da», zij de gebeele waarheid zullen zeg gen. Deze getuige echter weigerde den eed af te loggen en daar hij ver klaarde ook niet tot de Doopsgezinde gemeente te behooren werd hem niet toegestaan de bij de wet mei den eed gelijk gestelde belofte af te leggen. Men zag nu van het hooien van dezen getuige af. Daar echter kosten voor het dag vaarden van dien getuige waren ge maakt zal men nu deze kosten van hem terugvorderen en heeft men hem gedagvaard tot betaling van die kos ten. Vrijdag 4 Juli dient, nu die zaak voor het kantongerecht alhier. Aanbesteding. Heden is aan het gebouw van hot Provinciaal bestuur dezer provincie aanbesteed: lo. het doen van leveringen en werk zaam'beden ten behoeve van de llel- dersohe zeewering. Raming f 12.500. Laagste inschrijver M. Daalder te Alkmaar, voor f 13,200. 2e. Met vervangen van Ihanepooten door remmingwerken bij vijf der grondduikers onder het Menvedeka- naai en bij de ophaalbrug over het doenden concessionnaris af te komen; zij hebben dit echter niet gedaan. Thans komt iemand, die alle aan- deelen in zijn bezit heeft, welker beurs waarde vermoedelijk niet in ciifers is uit te drukken, ze aan B. en \V. van Amsterdam aanbieden voor f 80.000. Ten onrechte gaan B. en \V. hier de voogdij aamaarden over omliggende gemeenten om ze af te helpen van o:i- eewenschie concessies. Aten bren et het haven plan-West ermee in verband, maar dat is toekomstmuziek. Spr. vroeg nadere inlichtingen. De voorzitter antwoordde, dat B. en met deze voordracht zijn gekomen, omdat de door Amsterdam gevraagde ge rus verlegging eeu groot deel -an Sloten omvat. Daarom is het voor Amsterdam niet onverschillig, hoe h zaken in Sloten thans zijn geregeld. De lieer Sutc-rius repliceerde; hij handhaafde zijn bezwaren. De voorzitter zei nog, dat rente en aflossing van de f 80.000 kunnen g> vonden worden in het verschil in wa- terp rijs te Sloten en 1e Amsterdam. De voordracht werd goedgekeurd; de lieer Sutc-rius vroeg aanteekening. dat hij tegenstemt. HALFWEG. De bruggen van deeleclrische spoor alhier zullen van leuningen worden voorzien. SANTPOORT. De voorzitter, de heer J. T. Cremer, heeft de gedelegeerden en liet sccre- Smal Wecsp tö Weesperkarspel, be-J tarlaal van de öpïum-conferentie le- hoorende tot de werken van het Mer- j gen Zaterdag genoodigd aan een wede-kanaal in Noord-HolLand. Ra-1 lunch ten huize Duin- en Kruid berg, Muziek in den Ilout. Concert in de Sociëteit „frou moet BIyeken" op Vrijdag 4 Juli 1913, des avonds te d 1/4 uur, te geven door de Muziekvereeniging „Harmonie", di recteur de lieer C, F. W. Wernecko. Programma 1. „Hulde aan Oranje Nassau", marsch. C. F. W. Wernecke. 2. Ouverture „Fête Priutauière", J. Kessel. 3. Paraphrase über die „Loreley", E. Neswadba. 4. Walzer aus der Operette .,D:e Jungfrau von Belleville", l. Miüöcker. 5. Faiituisie de I'opéra „Marïtana", V. Wallace. G. Ouverture „Le trësor des Incas", F. Hoffmann. 7. Valse lnterrompue (Lc-gende), L. Montague. 8. „D:o Kaiscrparade", Müiiari- sches Tonbild, R. Uilenberg. 9. „Die Meistersinger von Berlin", grosses Potpourri, P. Lincke. mi ng f 10.000. Laagste inschrijver J. Huijberts te Alkmaar, voor f 7988. Gisteren is door het bestuur van den Haarlemmermeerpolder aanbe steed: liet herstellen van 4 bruggen. 3 biljetten zijn ingeleverd. Ingeschreven is door: P. Pennmgs, te Sloten voor f 1995; P. Hulsbos te Haarlemmermeer, voor f 1444; G. Mosselman te Haarlemmermeer, voor f 1425. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Bureau van politie, een ijzeren af sluitboom, Yeibruggen, 2de Zuid Pol derstraat 27. ten hondenmuilkorf. K. Oosterling, Huysdaelstraat 15 rood, een horloge met ketting, W. Rozen- hart, v. Marumstraat 5«, een snious- hondje, II. v. Pulten. Bakkerstraat 44 een oorknopje, J. Su reudonk, Soph ia- straal 61, een armbandje, J. J. Kos ter, Linschotenstraai 72 rood, een por- lemonnaie niet inhoud, R. Smit, Clercq straat 107, een R. K. Kerkboek, P. Snijders, Van Marumstraat 3?, een te Santpoort. IIILLEGOM. De Staatscourant uevat de statu ten van de afd. Hillegom van den Bond voor Staatspensionneeribg. IJMUIDEN. Dc Staatscourant bevat de statu ten van de IJmuider voetbalvereen:- ging „Stormvogels". Opbrengst vischaanvoer. De in de maand Juni van <lit jaai' aan rlen Rijksafslag aangevoerde visoh heeft f 440.935.43 opgebracht, te gen f 347.347.13 in die maand van 1912. In Juni van dit jaar dus t 93.588.30 meer. BEVERWIJK. Onvoldoende goederenwagens. Men schrijft uil Beverwijk aan liet Hbld.: De aardbeier.expediieurs zijn weder zeer ontevreden over de wijze, waar op de II. IJ .S. M. zorgi voor tiet he- Inoodigd materieel. Dagelijks worden misdrijf bij art. &S5 Wetboek Strafrecht voorzien, is veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf is van dit vonnis in honger beroep gekomen. Verkooping. In het verkooplokaal aan de Nieu we Gracht heeft notaris Wildervanck de Blécourt te Bioemendaal, bouw- terreinen aan de Leidschc Vaart ver kocht. Perceelen 1 lot en met 12 zijn opgehouden voor ƒ8000, perceelen 13 tot en met 24 voor 6980 verkocht aan 1 J. Jack, fabrikant te Haarlem. DE BEWEERDE MISHANDELING. De onderwijzer heeft ons meege- f dec-ld geen nadere inlichtingen over het gebeurde niet den jongen Wiebe1 Koornstra te willen geven. Echter heb- beu we van verschillende kanten ver- j nomen, dat de lezing, die de jongen aan het gebeurde gegeven heeft on- j juist is. Er is niet met een liniaal geslagen, l maar de onderwijzer heeft den jon- I gen alleen een klap gegeven, toen hij i zich tegen hem verzette. i V o 1 k s w e e'r baarheid j Zaterdag a.s. zal door de aideelin- 1 gen I-Jaarlcm en Bioemendaal van bo- vengenoemde vereeniging een nachte lijke ve-ldicnstoefening in de richting Santpoort worden gehouden. De vereenigingen verzamelen zich te 8 uur n.rn. aan het station Overveen. G'BIIE E L O N Til O UDKR S-V ER E EN I- GING. De afd. Haarlem van de Nationale Ch ri s ten- G-eli eel-Ontihoml evsvereemg, heeft besloten op la sisten Kermis- maandag een boottocht -te houden naar Weesp, Muiden en Mui-der berg. Een goed bezet muziekkorps zal me dewerking verleenen. Nederl. Bedevaart naar Loufdes. Dc „Maasbodo" meldt De Nederlandsche bedevaart, die dit jaar van 23 tot 81 Juli voor den 2ósten keer naar I.ourdes gaat. telt 1068 pelgrims, aan wier hoofd Z. D. H. de Bisschop vuil Haarlem, Mgr. Caliier, staat. Do ziokontrein, waarin de dames infirmiéres, hoeren brancardiers en hoeren dokters plaats nemen, telt 242 zieken. Dus in het geheel 1310 deel- EEDSWEIGERING. Eenigen tijd geleden was een getui ge ingevolge een vonnis van den kantonrechter te Haarlem gedag vaard om in een civiele procedure zijn verklaringen af te leggen. harken. L. v. d. Heyde, Regulierstr. 129. een leerboek, K. Eibink, Gen. Bo- thastraat 85 -Schoten), een aimband, J. C. Kmijver, 2e Zuid-Polderstraat 16 een portemor.naie waarin een loterij briefje. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten) Uit de Omstreken beierhamtrommel, II. PozenhartV Rus- j bijzonder groote hoeveelheden a tenburgerl.van 27 G, een ijsmuts, A.in Duitschland steeds tegen hooge prij Iluijboom, Oudenweg 15, twee hooi-] zen gekochte ooft aangebracht en in T «j laatste dagen kan de verlading nie; geregeld plaatshebben. Zoo moes ten Dinsdagavond halftien nog 27 wagons, die toen eerst aankwamen, afgeladen worden, zoodat de verzen ding eerst te middernacht kon ge schieden. Woensdagmiddag 3 uur, toen het laden begon, was van de 57 wagons die waren -• -regevraagd, slechts een 10-tal aanwezig. De Bond an Expediteurs zond een telegra- phisch verzoek om hulp in deze aan den Minister van Waterstaat en aaD de directie der H. IJ. S. M. spanning wordt afgewacht wat in deze gedaan kan worden. De ver zending tooh kan nog eenige weken duren en onvoldoende materieel zal enorme schade voor alle betrokkenen ten gevolge -hebben. HAARLEMMERMEER. Reinigingsdienst. Heden treedt zoowel le Hoofddorp als to Nieuw-Vennep de gemeenterei- niglngsdienst in werking. Te Hoofd dorp is het aanbesteed voor één jaar en te Nicuw-Vennep wordt het in ei gen beheer, nl. door den gemeente werkman verricht. Een. kolossale verbetering, waarmede ieder, zonder onderscheid, is gebaat. VELSEN. De afdeeling van den Raad van Sta te voor do geschillen van bestuur be handelde het beroep van Burg. en Weth. van Velsen in opdracht van den Raad dier gemeente, tegen het be sluit van Gedep. Staten van Noord- Holland, waarbij goedkeuring is ont houden aan de begrooting dier ge meente voor 1913, met betrekking tot eene hoofdzakelijk voor de afd. IJmuiden gevraagde uitbreiding van het personeel <lcr gemeentepolitie, welke uitbreiding de Gemeenteraad niet noodzakelijk achtte. Nadat Staatsraad, mr. Elias hier over rapport had uitgebracht, werd het beroep namens B. en W. toegelicht door den heer Vermeulen, die o.a. deed uitkomen, dat het beleid van den bur gemeester als hoofd van de gemeen'e- politie aan den Gemeenteraad niet het vertrouwen geeft, dat de eventueel door den Raad toegestane gelden voor de politie noodzakelijk zijn of goed be steed worden in het belang van eene gocdo politie. SLOTEN. In den raad van Amsterdam kwam aan de orde '1 voorstel van R. en W. om alle aandeelen der N. V. tot exploi tatie der waterleiding te Sloten voor een bedrag van f 86.000 over te nemen en met de gemeente Sloten een over eenkomst aan te gaan tot levering van water in die gemeente. De heer Sutorius zei, dat do voor dracht hem zonderling voorkomt. 11. Binnenland en W. van tieten zouden zich moetenOverijsct. beijverd hebben om van den onvol- EERSTE KAMER. De sociaal-democratische leden van de Provinciale Staten van Noord-llol- laud hebben besloten, a.s. Dinsdag bij de verkiezing van een lid der Eerste Kamer op den heer Van Ko: te stem men, zoo meldt de ,.N. R. Ct.". EEN NIEUWE WERKKRING. De heer A. Baron van Dedem (C -TI.) niet herkozen Kamerlid voor Zwolle, is benoemd tot lid van Ged. Staten in

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1