SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's Dagblad. Orioket. ggOÏ3.ie>t©3S3.. Sricfcit. DE EERSTE KLASSE. Drie weinig-verrassende resultaten. Haarlem verloor, en op Bouwmees ter na,... die een uitstekend figuur maakte door 80 not out te scoren uit een totaal vau 104, brachten de bals- lui het er treuriger dan treurig af. Rood en Wit speelde een allerzon derlingste match tegen do Haagsche, liet zich voor 32 uitgooien, (waarbij Coops 7 wickets voor 3 runs nam) maar won len slotie toch nog met acht wickets. A. C. C. won zonder te veel moeite in Schiedam. De Md. Ct, schrijft daarover: De Schiedammers wonnen den toss en eerst om ruim een uur kon worden begonnen. Hennes bat eerst en be gint goed met 26 voor het eerste wic ket te maken. Als H. Offerman echter uit is voor 18 en G. Stenger voor 16, is de voor naamste tegenstand gebroken en de innings sluit op 60. Goed fielden van A. C. C. dient hier bij vermeld te worden. A. C. C. begint met Schroder en Rincloer en dit twee tal brengt het reeds dicht tot liet Schiedarnsche totaal, nl tot 43. Dan vallen er snel eenige wickets maar T.e Roux en Stroeve zorgen er voor, dat de 100 wordt gepasseerd. De in nings sluit op 116. Ilermes gaat nogmaals batten, maar thans vallen de wickets buiten gewoon snel en als er 8 wickets neer zijn voor 39 en een inni.ngs-nederlaag voor Hermes in het verschiet is, geeft Hennes den verderen strijd op, aldus op de le innings met 56 runs verlie zend. ROOD EN WIT—'s Gr. C. C. Rood en Wit is geheel volledig. Do Haagsche C. C. mist La Chapelle en Everts en verschijnt slechts met 10 man. Daarentegen is Feith Sr. weer in do gelederen. Daar mat en veld nog eerst wal moeten opdrogen, kan de wedstrijd pas om twaalf uur een aanvang nemen. Feith wint den toss en stuurt de Rood en Witters liet veld in. Reeds aanstonds toont zidh de bowlerïj de meerdere van de batsmen. Posthuma j.eemt Ln zijn le over Fokker en Feith Jr. met opeenvolgende ballen en in zijn 2de over is ook Feillh St. onge lukkig played on (3 voor 7). v. Loon en D. Kessler bieden dan eonigen weerstand, tot do laatstge noemde schitterend door Holdert op long off gevangen wordt. Van de ove rige batsmen weet de Beus nog een krachtige 28 te scoren, waaronder een harden zes op Posthuma; doch reeds op 64 sluit de Haagsche in nings. Posthuma bowlde goed en nam 5 wickets voor 29 runs. v. Waveren 2 voor 28. Rood en Wit begint nu te batten; doch faalt geheel. Het totaal wordt slechts 32. v. Waveren en v. Manen openen op het bowlen van v. Loon en van. Coops, v. Waveren is na een 9- tal geslagen te hebben clean boivled v. Loon. v. Manen ziet zijn paaltjes door Coops neergegooid alvorens ge scoord te 'hebben (2 voor 12). v. Gogh komt hierna in, doch ook hij maakt het niet lang. Na slechts 5 runs ge maakt te hebben kan liij door een goeden bal van v. Loon weer ver dwijnen. Diemer Kool, die hierna in komt. kan er ook niet oog in krijgen en wordt het slachtoffer v. Coops. Het is nu een komen en gaan. Coops 1)1 ij let niet bespeelbaar te zijn. Het magere totaal sluit op 32 waarvan 7 extra's. Met nieuwe moed begint men de 2e innings, liet is intusschen goed weer geworden en de mat is weldra geheel opgedroogd, Feith Sr. en Feith Jr. openen nu op het bowlen van v. Waveren en Pos thuma. Al spoedig gaat Feith Jr. run out door een goeden ingooi v. Mesman. Met D. Kessler zet Feith Sr. zijn innings voort. Hij doet enkele goede slagen en ook D. Kessler laat zich niet onbetuigd. Posthuma laat nu changen en Iaat Diemer Kool bowlen. Deze heeft da delijk succes. Reeds bij zijn eersten bal wordt Feith Sr. door v. Wave ren gevangen. Het totaal is dan 15. D. Kessler blijft met v. Loon samen nog eenigen tijd op de maL Hij wil echter te voel hitien, slaat den bal maar half en wordt goed door v. Ma nen achter het wicket gevangen (3 voor 28). De Beus komt nu in on deze weel op Kool een inooie zes te slaan. De laatste wordt daarop vervangen door Mesman, v. Waveren lieeft in tusschen de Beus voor 12 l.b.w. we ten te krijgen. Het totaal is dan 43. Mesman gooit zijn gewone sk>wbal- lón en heeft ook succes, v. Loon ziet kans op onbegrijpelijke w ijze den bal in zijn wicket te halen (5 voor 57). De rest maakt het niet lang. Kuijpers weet nog 9 runs bij elkaar krijgen on het totaal sluit reeds op 68. v. Waveren had de beste bowling- cïjfers met 3 voor 21 Posthuma 8 voor 25. Kool 1 voor 12. Mesman 1 voor 3. Rood en Wit moet dus nog 101 runs maken om te winnen en slaagt hier in voor het verlies van 2 wickets. Die mer Kool en v. Waveren zijn het, die Rood en Wit uit de benauwdheid red den. Zij zetten samen een stand voor het le wicket op die 77 runs oplevert, Hoewel beiden elk 1 maal eenvoudig gemist worden, speelden ze toch een keurige partij cricket. Verschillende bowlers werden aan gezet, zonder succes. Coops gaf dui delijk teekenen van vermoeidheid en bowlde niert meeir zoo goed als in de earste innings. Eerst op 77 wordt v. Waveren voor een nuttige 39 door 1-Iorst gevangen, v. Manen die hierna inkomt volgt spoedig dit voorbeeld. v. Gogih zet met Diemer Kool de R. en W. minings voort. Met krachtige legslagen weet hij de score te verhoo- gen. Hij is het dan ook, die onder ge weldig enthousiasme van het talrijke publiek den winning-hit maakt. De Haagschen geven het nu gewonnen en deze spannende ontmoeting eindigt in een overwinning van 8 wickets voor Rood-Wit, wat weer een stapje nader tot het kampioenschap beteekent. Scores: 's-Gr. C. C. le innings. 1. Feith Sr. played on C. J. Pos thuma 5 2. Fokker bowled C. J. Posthuma 0 3. Feith Jr bowled C. .1. Posthuma 0 4. v. Loon bowled W. v. Wave ren 5 5. D. Kessler c. E. Itoldert Posthuma 14 6. de Beus run out 28 7. Kuvpers c. v. Manen b. Posthuma 4 8. v. d. Does run out 0 9. Coops nol out 1 10 Horst bowled W. v. Waveren 0 Extra's 7 Totaal 64 Bowlers: C. J. Posthuma W. v. Waveren O. M. R. W. 10 3 29 5 10 1 28 2 Rood en Wit, le innings: 1. v. Waveren bowled v. Loon 9 2. v. Manen bowled Coops 0 3. v. Gogh bowled v. Loon 4. Diemer ltool l.b.w. Coops 5. E. Holdert bowled Coops 0 6. W. v. Spengler bowled Coops 1 7. v. d. Poll bowled Coops 1 8. J. J. Swens bowled Coops 5 9. C. J. Posthuma bowled Coops 0 10. C. Mesman c. D. Kessler v. Loon 2 11. H. de Jong not out 0 Extra's 7 Totaal 32 O. M. R. W 8 2/3 2 22 Bowlers: v. Loon Coops 's Gr. C. C. 2de innings. 1. Feilh Sr. c van Waver Diemer Kool 2. C. W. Feith Jr. run out 3. D Kessler c van Manen v. Waveren 14 4 v. Loon bowled C. Mesman 15 ode Beus 1. b. w. v. Waveren 12 G. Fokker bowled v. Waveren 4 7. Kuypers c v. Manen Posthuma 9 8. Horst not out 1 9. v. d. Does bowled Posthuma 0 10. Coops bowled Posthuma 0 Extra's 7 Bowlers Posthuma v. Waveren Diemer Kool C. Mesman M. R. W. 2 25 3 2 21 3 2 12 1 0 3 1 Rood on Wit. 2e innings. 1 Diemer Kool not out 31 2. v. Waveren c Horst Fokker 39 3. v. Manen c v. d. Does, Coops 2 4. v. Gogli not out 17 Extra's 10 102 O. M. R. W. 11 0 30 1 2 0 10 4 1 23 0 4 0 19 1 Coops Van Loon Feith Sr. Fokker Feith Jr. 2/6 3 0 VOLHARDINGHAARLEM. Het spijl me, dat ik weer op het oude thema terug moet komen, maar het zag er gisteren om ongeveer elf uur allesbehalve aanlokkelijk uit voor een cricketer. Een dikke wolkenmassa hing over veld er. stad en de voortdu rend met regelmatige lusschenpoozcn afwisselende regenbuien hadden ver scheidene spelers er toe gebracht, zich vooral niet te veel te haasten bij opstaan en aankleeden en 't aller minst om zich naar het vergelegen Volharding-terrein te begeven. Einde lijk staakten de wolken hun misschien goed gemeende maar toch wel wat overdadige besproeiing en versche nen van tijd lol tijd eenige spelers. Tenslotte waren er 9 Amsterdammers en 11 Haarlemmers, de bezoekers zijn in meerdere gevallen actiever, dan de gast-heeren, zoodat na een sai-ieux onderhoud van beide aan voerders tot aanvangen werd beslo ten. De wedstrijd verliep als volgt Volharding wint den toss, kiest met liet oog op het natte terrein en haar twee niet aanwezige spelers, batten en zendt Hisgen en Gerke als ope- ningspaar, hetwelk geattaqueerd zal worden door Boeljon en Schnieink. Terwijl Hisgen tamelijk voorzichtig begint, denkt Gerke reeds aan vierea en staat vrij wild ie spelen. Op 15 slaat hij dan ook reeds een bal- de lucht in. welke in J van den Berg's handen een veilige schuilplaats vindt, zoodat Gerke voor 6 runs kan verdwijnen. Healy, als derde inkomend, Is nog kalmer dan zijn kapitein. Het bowlen is dan ook niet te onderschatten, vooral Boeljon, die weliswaar met een paar zonderlinge overs, uit kort- gepitciite harde ballen bestaande, be gint, houdt uitstekend richting De score stijgt langzaam, maar voor de Haarlemmers onrustbarend zeker. Hisgen staat correct te spelen en geeft liet idéé van voorloopig niet uit te willen gaan, Healy vergast ons op eenige keurige leg-glances, afgewis seld mot bandschoenslagen of slom pen, zooals Johnson ze hem niet ver beterd zou hebben. Maar toch is hij de eerste om te gaan als hij na een kal me 25 door Schnieink over zijn been- bescherxners gebowld wordt, waar door Mesch ten tooneele verschijnt. Hoewel ik toegeef, "dat hij voor alle totalen, mits niet al te hoog, geschikt is, kan ik hem toch geen mooi bat noemen Zijn begin is altijd houterig en onhandig, en met de kogels van Boeljon kan hij aanvankelijk al zeer slecht overweg. Fortuna is evenwel met hem en hij doorstaat de eerste overs. Gaandeweg wordt Haarlem's fastbowler onzuiverder en J. van den Berg laat liem door Bouwmeester ver vangen. Deze bowlt zeer afwisselend, maar toch duurt hot lang eer Ilisgen een bal van hem de hoogte inslaat. Bijleveld accepteert de aangeboden kans, De Volharding-aanvoerder heeft een uitstekende, kunslooze 33 ge scoord. Hij wordt opgevolgd door Siveys, dia er direct het hout oplegt. Reeds na eenige slagen ontsnapt hij aan den orickeidood door een misver stand tusschen Kruseman en Bijle veld. Hierna gaan de sjielers liun lunch gebruiken, welke niet al te lang duu rt. Bij de hervatting staan beide bats- lui, vooral Sweys, tamelijk brutaal te spelen en weldra wordt Mesch door Boeljon naar 't kleedlokaal gestuurd. Intusschen is het totaal reeds tot 113 gestegen, maar de grootste tegen stander verschijnt eersl in Korten horst, die uitstekend cricket te zien geeft. Dit laatste kan van Sweys niet gezegd worden. Deze zoekt hel te veel in hoogere sferen, maar daar deze blijkbaar steeds buiten het bereik van de fielders gelegen zijn, weet hij nog 28 aan 't totaal toe te voegen, waarna Boeljon hem zijn mid-stump ontrukt. Het door hem vertoonde was qua spel geen single waard. Korlcnhorst en Van Breukelen zet ten vervolgens een hoogst verdienste lijken stand op. vooral de eerste staat stevig, maar tevens bedaard, te spe len. Niettemin is het bowlen nog zóó zuiver, dat van snel scoren geen spra ke kan zijn. wat niet wegneemt dat het totaal hooger en hooger wordt. M. i. had Schnieink in deze periode eerder afgezet moeien worden. Er werd wel niet veel op hem geslagen, maar het was toch duidelijk, dat de batsmen hem in de gaten hadden. Eindelijk wordt Bouwmeester in zijn plaats aangezet, maar weet even min een scheiding teweeg te brengen, tot eindelijk Kruseman. die Boeljon is gaan vervangen. Van Breukelen do«r J. van den Berg gevangen krijgt. Hij lieeft 21 runs gemaakt en is door Oos tenbroek gemist van een-vrij lastige kans. Brouwer verdwijnt met den eersten bal van Bouwmeester, terwijl dezelfde bowler De Koster voor 2 op eigen bowlen vangt. Tiet zou ondankbaar tegenover het weer zijn. indien ik niet vermeld, dat onderlusschen de zon door de wolken was komen gluren en men eindelijk weer eons midden op den dag zijn eigen schaduw kon begroeten. Van louter vreugde tracleerde Boeljon Korlcnhorst. op een sappigen full- pitch. welke door dezen met niet min- dei oprecht genot naar de boundary werd gezonden. Onderlusschen zijn nog 2 spelers opgescharreld, die zoo goed als het gaat in boord en zwarte broek ver schijnen. Nu toont Kortenhorst zich een verstandig runner en houdt onbe- rispelijk het bowlen aan zich. Zoo doende weet hij het totaal van 157 nog op 186 te brengen, waarna hij door een mooien bul van Boeljon ge- cleaned wordt. Zijn totaal is 40, ter wijl hij eens een zeer moeilijke kans aan Hartman gaf. Zijn geliefkoosde slag is de off-drive, welke zeer hard kan zijn. Vermeulen ziet bij den eer sten bul van Bceljon zijn mid-stump reeds op zijn kop staan en het Volhar ding-totaal is 186. Boeljon heeft verreweg hel beste geworpen, hoewel ook Bouwmeester goed werk met den bal verricht heeft. Hunne cijfers zijn respectievelijk 5 voor 5G en 3 voor 39. Schmeink ziet zijn average met 1 voor 73 min of meer onklaar gemaakt. Kruseman neemt 1 voor 6. Daar Hisgen rviot in staat is zelf den hal ter hand te nemen en reeds op 't Haarlem-terrein gebleken is wat er dan van de Volharding-aanvul over blijft, begint Haarlem vol goeden moed. De aanwezigheid van Sweys blijkt haar evenwel noodloltog. Als openingsnummers verschijnen Kruseman en Bouwmeester, terwijl de Volhaixlingaanval bij Healy en Sweys berust. Beide batslui geveu een zekeren in druk. Kruseman staat kalm te verde digen, terwijl Bouwmeester weldra kans ziet Sweys eenige malen voor 4 te tikken. Vermelding verdient vooral een praclitslag langs cover point. Het schijnt zoo wel aardig te gaan, als op 29 Krusoman een eenyoudigen return aan Healy geeft en voor 3 kan ver dwijnen. J. v. d. Berg moet bet van daag zonder runs stellen, daar weldra een mooien off-break van Healy zijn leg-stump ia de wandeling meeneemt Schmeink houdt Bouwmeester een oogenhlik gezelschap. Nu doet zich het merkwaardigste feit van den dag voor. Een harde bal van Sweys raakt Bouw meester^ wicket, schiet door naar de boundary, maar tot a'.gemeene verba zing zijn de bails, als koppige ezels onwrikbaar op hun plaats gebleven en Bouwmeester, die reeds op weg naar 't kleedlokaal is. kan kalm terug- keeren. Na 6 singles gemaakt te heb ben wordt Schmeink door Sweys ge bowld Oostenbroek staat nog een ogenblik aan 't wicket maar wordt dan via zijn beenstukken voor 2 opge ruimcL Met de twee volgende ballen neem' Sweys Hartman en Kreunen en ver richt alzoo den hattrick, een prestatie die evenwel niet met des bowlers capa citeit overeenkomt, meer met die van de balslui. Bijleveld, A. v. d. Berg en Koster hou den boewei zelf niet veel of niets ma kend htm wicket nog wat op voor Bouwmeester, die intusschen schitte rend heeft staan spelen. Hij is de eer ste batsman van wie we vandaag goed allround spel te zien krijgen, want zoowel naar leg als naar off doet hij krachtige slagen. Hij ondervindt even wel hoegenaamd geen steun en nis de drie bovengenoemde bats hunne kun digheden getoond hebben en Boeljon publiek en spelers nog wat op harle kijn-cricket lieeft vergast sluit de Haarlem innings met 10 extra's voor 104 waarvan Bouwmeester alleen 80 not out. Behalve het genoemde gevalletje een zeer lastige kans in de slips welke door Healy niet is benut, beeft hij prachtig gespeeld en in 't runnen en 't bowlen aan zidh houden doet bij niet voor Kortenhorst onder. 't Is me anders een raadsel, hoe de overige 10 spelers, ieder gemiddeld 1 run, zoo absoluut hebben gefaald. Want de aanval, 'die ze gisteren te weerstaan hadden, was toch waarlijk niet te lastig. Sweys bowlde 7 voor 3S, kranige cij- fers, die jammer genoeg geenszins bet peil waarop zijn bowlen stond, weer- j geven, liealey's 3 voor 56 zijn hiermee meer in overeenstemming. Hoe het ook zij, Volharding behaal de een welverdiende, misschien wat, geflatteerde 82 luns overwinning, waarmee ze Haarlem meteen leerde, dat ook op matig bowlen wel weinig runs te maken zijn. De volledige scores zijo: Volharding: 1. Hisgen c. Bijleveld b. Bouwmees ter 33. 2. Gerke c. J. v. d. Berg b. Boeljon 6. 3. Healy bowled Schmeink 25. 4. Mersch bowled Boeljon 16. 5. Sweys bowled Boeljon 28. 6. Kortenhorst bowled Boeljon 40. 7. v. Breukelen c. J. v. d. Berg, Kru seman 21. 8. Brouwer bowled Boumeester 0. 9. De Koster c. and b Bouwmeester 2. 10. J. d. Krppelle not out 2. 11. Vermeulen bowled Boeljon 0. Extra's 13. Totaal 180. Ov. Maid. Runs Wiek. Sohmeink 31 6 73 1 Boeljon 27 8 50 5 Bouwmeester 19 3 39 3 Kruseman 3 1 Cl Haarlem: 1. Kruseman c. and b. Healy 3. 2. Bouwmeester not out 80. 3. J. v. d. Berg b. Healy 0. 4. Schineink b. Sweys 6. 5. Ocslenbroek b. Sweys 2. 6. Hartman b. Sweys 0. 7. Kreunen b. Sweys 0. 8. Bijleveld b. Sweys 3. 9. A. v. d. Berg b. Healy 0. 10. Koster b. Sweys 0. 11. Boeljon b. Sweys 0. Extra's 10. Totaal 104. Ov. Maid. Runs Wiek. Healy 15 56 3 Sweys 15 4/6 1 38 7 2e Klasse. LEIDLEN. AJAX—OLVMFIA. De wedstrijd AjaxOlympia werd door de Leidenaars met 69 runs ge wonnen. Ajax maakte 148 (J. Gunning 58). Olympia 79 (v. d. Lee 58). ZAANDAM. V. V. V.—ALBION. De Albionners. die eerst gaan bat ten, maken slechts 11 runs; niet min der dan 7 spelers gingen voor 0 runs out; F. E. J. van de Stadt met 6 not out was topscorer. J. Grootmeijer nam 4 voor 8. D. Gude 4 voor 2. V. V. V.'s innings leverde 155 op, waars an W. Grootmeijer li, Gude 14, J. J. Grootmeijer 50, Engelgeer 12 en Ten Camp 28. Extra's 12. Bowl ingc ij fersN. E. van de Stadt 3 voor 49, B. Ooms 1 voor 24, C. Elias 1 voor 19, D. Brat 0 voor 9. J. E. van de Stadt 1 voor 12, F. van der Goot 1 voor 21, W. Anions 1 voor 8. Albion's 2e innings leverde 59 op. C, Elias met 20 en B. Ooms met 20 noto ut waren topscorers. J. J. Groot meijer nam 3 voor 10, D. Gude 1 voor 9, Engelgeer 1 voor 10, Gemmcken 0 voor 3, Ilovius 0 voor 5, Slag 0 voor 11, Kost 1 voor 2, VV. Grootmeijer 0 voor 1, Ten Camp 0 voor 3. V. V. V. versloeg de_ Zaandammers dus met innings en 85 runs. HAARLEM. HAARLEM II—VOLHARDING II. Voharding begint te batten en het lage totaal van 49 wordt behaald. Hiervan had Rincker alleen de dub bele cijfers 17, Broderode had de beste cijfers 7 voor 21. Haarlem maakt hierna 114. (Serné 23. Hartog 26, Haak 14, Brederode 11 en Wiederholt 10). Volharding hierna nogmaals in gaande, maakt er nu 6lechts 36 (Ter Ilaar 14, Enden 10). Cransberg 6 voor 20. Haarlem won dus met in nings en 29 runs. (Md. Ct.) HAARLEMSCHE CRICKETBOND. R. EN W III A—HAARLEM III. Deze wedstrijd, die zeer belangrijk' was voor het kampioenschap, werd door de Spanjaardslaanbewoners op een keurige wijze gewonnen. R. on W. bat corst en opent met v. Waveren en de Gruyter op het bowlen van Wiederholt en Boeljon. Op ,27 komt de scheiding als v. Wa veren voor 5 door laatstgenoemde wordt gebowled De Gruyter en ten Brugge Cate staan dan goed te spelen, en als op 64 De Gruyter wordt gevangen, heeft hij een mooi ge speelde 49 achter zijn naam. Le Rey en Le Sueur krijgen nog de dubbele cijfers (20 en 10 n o) en op 150 wordt er gesloten, voor het verlies van 4 wickets. Ten Brugge Cate bleef tnet een goede 61 not out Haarlem weet dit lotaal niet te be reiken Op 101 valt het laatste wic ket Ilaak met 16. Koster met 30, Maas met 23 en Luitink met 18, had den veel tot deze score bijgedragen. Thiel, die aangezet werd toen De Gruyter en Le Rey geen succes had den, nam de hattrick (3 voor 3) Een goede prestatie voor iemand, die voor het eersl in een wedstrijd bowlt R. en W. Ill A—R. en W. Ill B. A gaat eerst batten en door toe doen van P de Gruyter (31), v. Wa veren (11), Le Sueur (14 n o.) en 16 extra's, worden er 88 runs gemaakt. Saeys had goede cijfers4 voor 16, Droste 3 voor 33. B. behaalt het lotaal van 88 niet en blijft er slechts 6 runs onder Bij dit elftai hadden Droste (10, Saeys (20), v. Buren (15) en Sijpestein (17), de dubbele cijfers. Elftal A wist dus op het kantje af te winnen. Schieten - NIMROD. De internationale schietwedstrijd op svviftsure cay pigeons, die door de Kon. Ned. Jachtvereeniging „Nim rod" Zondag was uitgeschreven op hare banen .aan de Klever-laan. lever de den volgenden uilslag. Prix d'Ouverture. Match 10 pi geons, in twee series van 5 pigeons. Laagvliegers. Afstand 1.2 Meier, le prijs, de heer J. v. d Kop. 2e prijs, Freiherr von Zediik. 3e prijs, de heer C. H. Laan. Prix de Haarlem. Match 10 half- hoogvliegers, in twee series van 5 pi geons. Afstand 151/2 M. Ie prijs, de heer C. M. Viruly. 2de prijs, Freiherr von Zediik. 3e prijs, Jhr. H. Deutz van Lcnnep. Prix d'Overveeii. Match 10 laag-, halfhoog- en hoogvliegers Afstand 151/2 Meter. le prijs, Freiherr von Zediik, 2e pr., de heer R. de Favauge. 3e prijs, de heer J. v. d. Kop. Prix de Bloemendaal. Match 10 laag-, halfhoog- en hoogvliegers. Af stand 14 Meier. le prijs, Freiherr von Zediik. 2e prijs de heer C. N. J Moilzer Jr. 3de prijs, de heer R. de Favauge. Prix de Santpoort. Match 12 pi geons, in 4 series van 3 pigeons. Te gen vliegers. le prijs, de heer J. v. d Kop. 2de prijs, de heer C. M. Viruly. 3de prijs, Jhr. H. J. Deutz van Lennep. Al deze door „Nimrod" uitgeloofde prijzen hestonden voor de eerste prijs- winners uit kunstvoorwerpen, voor de tweede uit zilveren, en voor de derde uil bronzen medailles. A. Brucb, J. Joosten, L. J. C. Poppe, J. Spiesz en J. II, Visser. De stemming vangt aan des morgens ten 8 ure en duurt tot des namiddags ten 5 ure. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt: dat in het stemdislrict A: (hoofd stembureau) op het Raadhuis; dat in liet sterndistrict B: in liet schoolgebouw aan de Spaarnwouder- straat, plaatselijk gemerkt No. 1'2 (thans school Ne. 7); dat in het stemdislrict C: in het schoolgebouw aan do llanrlemmer- liedeslraal, plaatselijk gemerkt No. 29 thans school No. 8). dut op Vrijdag, den lien Juli 1913 eene herstemming zal plaats hebben ter benoeming san drie ie-Jen van den gemeenteraad voor het derde kiesdis trict der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende carrdidatcn: Mr. D. H. Andreae, J. II. Bregonje, dr. K. E. de Jong. J. Joosten, M. L. A. "Ic-in, L. J. C. Poppe. De stemming vangt aan des moi-geas ten 8 ure en duurt tot des namiddags ten 5 ure. De stembureaux zu'Len zitting hou den als volgt: dat in het slemdistrict A: in het schoolgebouw aan het I-eidschepleln, plaatselijk gemerkt No. 36 (thans school No 5); dat in het stemdislrict B (hacfd- s-cmburean- in het schoolgebouw aan de Tempeliersstraat, plaatselijk ge merkt. No. 1 (thans school No. 6); dat in het stemdislrict C: in het schoolgebouw aan bet Klein Heilig land. plaatselijk gemerkt No. 12 (thans (thans school voor U. L. O. lelt. A). MilitaireZaken.. De le-luitenant R. van Lutterveld. van het 2de regiment huzaren, wordt 1 October overgeplaatst bij het 1ste depót huzaren (e Haarlem, zoo meldt (Ie ..N R Ct EXAMEN, Voor het examen huishoudster is te Amsterdam geslaagd mej. A C. M. Schooleman te Haarlem. FEDERATIE-EXAMENS. Geslaagd voor liet Meren rius-diplo- ma boekhouden de hoeren E. Koo- perl>erg te Haarlem en J. Vreeken to HilVgom en de dames Menke Dijkstra te Haarlem en C. L. v. Aken te Veisen. Voor het Mercuriusdiplomu Enselscho Handelscorrespondentie de heeren E. H. de Haan, C. H. Hazevoet, M. 'Iels en J, II. Vink te Haarlem. Voor het voorbereidend examen Spaan3che Handelscorrespondentie de heer G. M. Mansvelt te Haarlem. VERPLAATST. De heer V. II. Wcestheen thans deurwaarder bij de belastingen te Haarlem wordt met 1 Sept. verplaatst naar Breda. Waterpolo. DE LTTSLAGEN. Deze waren: 1 e klasse. R. Z. C. D. J. K. 0—6. 2e klasse. R. Z. C. II—A. Z. 0-4. Triton—Het IJ II 3-3. U. Z. C.D. J. K. II 5-a w. n. o. Concours. Dolfijn H—II. V. G. B. II 3-2. Het IJ IH—D. J. K. III 5-0 w. n. o. (Md. Ct.) HAARLEMSCHE AMBTENAREN. Vrijdag vergaderde dc Vereeniging van Haarlemsche Ambtenaren. Voorgesteld werd zich aan te slui ten bij een boud, doch dit voorstel werd verworpen en besloten zelfstan dig op te treden en de actie zuiver plaatselijk te voeren. Gevraagd zal worden aan liet gemeentebestuur ou; j den vrijen Zaterdagmiddag. In Sep tember a s. zal de vereeniging ziel) doen vertegenwoordigen bij de de monstratie tot liet verkrijgen van een rechtstoestand van ambtenaren. Bestuurslid. De heer J. D. Rutgers van der Loeff' te Haarlem is benoemd tot bestuurs lid der centrale vereeniging voor openbare leeszalen en bibliotheken. Staatscommi ssie. De heer L. W. Ilavelaar, directeur der Haarlemsche waterleiding is be noemd tot lid der centrale commissie voor drinkwatervoorziening. Een groote verbetering. liet oude kartcor van de firma Mooij aan de Tempeliersstraal is nu gesloopt, zoodat de ruimte voor de tram zeer is toegenomen. De toestand is er nu zeer verbeterd. Gered. Het 5-jarige jongentje II. W. viel Zaterdagmiddag van den lioogen wal kant bij de nieuwe Raaksbrug in de Loidsche Vaart. 't Knaapje is door A. II. M., meler- hersteiler der gemeente wonend Zuid- Polderstraat, gered door toesteking vau een ladder. De knaap is door een politieagent naar zijn woning ge bracht. Stadsnieuws STEMMING VOOR DEN GEMEEN TERAAD. De B urge ri.ees ter van Haarlem maakt bekend: dat op Vrijdag, den llen Juli 1913 eene herstemming zal plaats hebben ter benoeming van 4 leden van den ge meenteraad voor het tweede kiesdis trict dei' gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende candidaten: .Tolis. de Breuk, C. A. M. Jonck- bloedt, J. JoosLen, L. Peper, L. J. C. Poppe, mr. dl'. Ii, II. Ribbius, J. Schreuders, mr. S. II. Veiling Meinesz. De stemming vangt aan des morgens ten 8 ure en duurt lot des namiddags ton 5 ure. De stembureaux zullen zitting hou den als volgt: dat in het stemdislrict A (hoofdstem- bureau): in het schoolgebouw aan de Nassauiaan, plaatselijk gemerkt No. 37 (thans school voor u. 1. o. lelt. B.-; dat in het stemdistrict B: in het schoolgebouw aan de Friesclie Var kenmarkt, plaatselijk gemerkt No. 22 (thans school No. 3-; dat in het stemdistrict C: in het schoolgebouw aan de Sch-oterstraat, plaatselijk gemerkt No. 2 (thans school No. 2j. dat op Vrijdag, den llen Juli 1913 eene heistemming zal plaats hebben ter benoeming van drie leden van den gemeenteraad voor het eerste kiesdis trict der gemeente Haarlem, en wel uit de navolgende, candidaten: J. L. E I. Breda Kleynenbers. mr. Uit de Omstreken ONGELUK MET DE STOOMTRAM HAARLEM—LEIDEN. Vrijdagavond had de elfjarige Ma- rijtje van Elk. aan-de Engelbrug te Lisse. het ongeluk onder de pos see ren de tram te geraken, met hei ongeluk kig gevolg, dat haar hoofd geheel werd vermorzeld. Zij was terstond een lijk. De ooriaak was hoogst waar- sctujnlijk, dut zij de tram met heelt opgemerkt, toen zij, achter cou huis vandaan komei de, de rails wilde over steken, zoo meldt de TeL SCHOTEN. Aan de Scbeeperstraat is 5Ü0 M2. bouwterrein aangekocht, ten einde al daar een Christelijke school le doen bouwen. Tot nu toe was hier nog geea 'christelijke schooi gevestigd. HEEMSTEDE. Wandelbosch. Door B. en W. zijn ruim 200 uitnoo- digingen verzonden tol bijwoning der opening van hel wandelbosch „Groe- ucndaul" op Donderdag 17 Juli a.s. VELSEN. Muziekconcours. Op het landgoed „Waterland", van den heer Jhr. Boreel van llugelanden te Veisen. zal Donderdag 7 Augustus a.s. een muziekconcours gehouden worden vanwege den Hollandschen Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfarekorpsen, zoo meldt de „Tel.-'.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6