TB 111 terwijl voorts een loterij zal worden gehouden van kleine luxe artikelen, waartoe -bedoelde jonge dames loten, in den vorm va.u kleine waaiertjes, zullen aanbieden. Wanneer wij ons herinneren dat in de laatste jaren liet concert steeds uit muntend slaagde, en men houdt hel doel wat de veroeniging „Ziekenzorg" beoogt voor oogen, dan twijfelen wij niet. Of ook dit jaar zal dit concert slagen en durven wij dan ook zeker onze lezers opwekken dit concert* niet onopgemerkt te doen voorbijgaan. Law n-T e n n i s-w o d s t rij d. Evenals in voorgaande jaren het geval was, zal ook dit jaar alhier eeno internationale Lawn-Tcnnis-wed- strijd worden gehouden op de g ravel- banen van de Zandvoortsche Terrein en Hotel-Maatschappij. Deze wedstrijd zal plaats hehben op 7, 8. 9 en 10 Augustus a.s. Do wedstrijd zal bestaan in: I. ITeepensingle. IT. Dames-single, lii. Ileeren Double. IV. Üam-es-Double en V. Mixed Double. Reeds thans laat hel zich aanzien dat de deelneming zeer groot zal zijn. Onafhankelijksfeest. De plannen voor de viering alhier van het onafhankelijksfeest beginnen thans reeds vasten vorm aan te nemen terwijl liet getal badgasten dat zich voor deelneming aan den gecoslumeer den optocht heeft opgegeven de ver wachting overtreft. Zooals onze lezers weten is als datum vastgesteld 7 Aug. a.s.; hot comité van actio voor bedoel de feesten koos uit haar midden tot voorzitter den heer P. Varekamp, arts alhier. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN A 30 Cts per regel. VICTORIA-WATER OBERLAHNSTEIN. Natuurlijk Mineraalwater, geeft vermengd roet limonade- of andere siropen een heer lijke drank. Rhenmatlsehe pijnen. Rheumaüscho pijnen vertoonen zich het sterkst bij verandering van het weer. Zij worden veroorzaakt door het urinezuur, dat ten gevolge van niet behoorlijke werking der nieren, in het lichaam achterbleef en zich kon kristallisecren in de spieren en ge wrichten. Verschietende pijnen, die zich nu eens hier, dan weer daar doen gevoelen, treden op. Wanneer do on zuiverheden zich eenmaal vastgenes- teld hebben, is het lichaam door zijn natuurlijke bronnen zelden in staat om haar te verwijderen en indien aan de nieren geen hulp geboden wordt, hoopt het urinezuur zich meer en meer op. De pijnen worden ondraag lijk, de patient kan zich ten slotte niet meer bewegen, de gewrichten worden verwoest, terwijl de handen knobbels gaan vertoonen en mis vormd worden. De ziekte kan zich tot sen chronische kwaal ontwikkelen. Het is daarom van belang om bij het optreden van de eerste pijn in de len denen en gewrichten Foster's Rug pijn Nierc-n PiJlen te gebruiken. Door hun versterkenden invloed op de nie ren bewerken zij, dat deze organen hun werk naar belmoren verrichten, en voortdurend en geregeld het urine zuur uit het lichaam afvoeren. Te Haarlem verkrijgbaar bij h.h. K. v. Eden, Spaarne 33. en J. J. Göpplnger, Gr. Houlstr. 147a. Toe zending geschiedt franco na ontv. V. postwissel f 1.78 voor één, of f 10.— voor zes cloozen. f jl Eisoht da echte Foster's Rugpijn Apti&lïijgghNieren Pillen, weigert elke doos. die niet voorzien 13 Tan neveiv staand handels- ®F!e®e3* merk. Pers-OverncM DE KABINETSCRISIS EN DE S. D.A. P. De „Nieuwe Crt." (v. 1.) schrijft o m.: Met haar besluit heeft de S. D. A. P. zich buiten de parlementaire deur ge zet. Zij voelt dat wel en is er niet zoo heel erg tevreden over. Bijna ondenkbaar lijkt ons de vor ming van een parlementair Kabinet uit de concentratie-partijen, ook al zou dit zich uitsluitend de uitvoering van de sociaal-democratische herstem mingseischen ten doel stellen. Wat zal men eraan hebben of de S. D. A. P., al belooft een concentratie kabinet ie ontzien, mits bel algemeen kiesrecht -brengt. Zij offert nu. bij de crisis, alles, ook de zekerheid van de totstandkoming van jarenlang door haar naar voren geschoven hervor mingen, op aan haar positie als revo lutionaire partijzal zij dit iri de toe komst, tegenover een vrijzinnig kabi- nel. minder doen Naar onze mcening zal er geen an dere weg open staan dan de vorming van een extra-parlementair kabinet- Zulk een extra-parlementair kabi net zou, wil het kans van slagen bie den, niet alleen in schijn, maar ook in wezen extra-parlementair moeten zijn. Wij beschouwen als vanzelf spre kend, dat op zoo een program de Grondwetsherziening niet ontbreken zal. Wellicht zal men een ruimere herziening van onze constitutie aan durven, waarbij dan een poging tot de oplossing van het onderwijsvraag stuk beproefd zou kunnen worden. Voor een maatregel die wat vrijheid van beweging laat, zonder de voort durende overheidsbemoeiing met het volksonderwijs prijs te geven, zou misschien wel een meerderheid te vin den zijn. In elk geval zou de kïes- rechtvraag, althans wat de mannen betreft, tot definitieve oplossing ge bracht moeten worden door de i voering van algemeen kiesrecht, zi ook 'de gelegenheid tot vrouvvcnkii recht moeten en kunnen worden ge opend, en met de invoering van even redige vertegenwoordiging den weg kunnen worden ontsloten tol buigza mer geleding van ons politieke leven. Het is mogelijk dat ook stemplicht een warme verdediging en een meerder heid zou vinden. Wil liet door ons gedachte Kabinet zich niet van den beginne af aan als 'n verkapt Concentratie-kabinet voor doen, dan zal het zich tegenover de verdere punten, die den politieleen strijd hebben beheerscht, eenigszins vrijer moeten voelen. Met name een reactie op Talma's wetgeving zal minder gemakkelijk vallen, boe gaar ne wij die ook zouden zien. Wat in- tusschen niet wegneemt dat wellicht op dit gebied, ter aanvulling en ter verbetering van wat in Talma's wet ten haast algemeene afkeuring wekt, langs den weg van het parlementair initiatief wel een en ander tc berei ken zal zijn. Wil deze oplossing kans van slagen hebben, wil het nieuwe Kabinet niet reeds van den eersten dag af een verbitterde en aaneengesloten rech terzijde tegenover zich vinden, wil de mogelijkheid bestaan, dat het nu ee- s voor een maatregel bij deze groep van partijen, dan weer vooreen onderen bij gene groep een meerder heid vindt, dan moet de totstandko ming van het nieuwe ministerie bui ten eenige aanraking met de S. D. A. P. geschieden. De sociaal-democra tie heeft zich, met haar weigering, buiten de deur der onderhandelingen gezet. Zij zal daar nu moeten ufwach- len wat er verder geschiedt. Dr. W. H. Nolens bespreekt in de N. Venloscha Ct. de kabinetscrisis, waarvan de eerste phase niet dc wei gering der sociaal-democrateu is af- geloopen. In do tweede phase zal nu moeten getracht worden een linksch kabinet to vormen, waarin geen socialisten zitting hebben. Dr. Nolens meent, dat het voor het optreden van een parle mentair linksch kabinet niet noodza kelijk was dat iedere linksche groep, met name de socialistische, daarin vertegenwoordigd werd. Wel noodig is dat de vrijzinnigen zich ter dege en zoo veilig mogelijk vergewissen van den steun hunner socialistische bondgenooten, ook voor de gewone regeeringsaangele- genheden, begrooting, uitvoering van wetten, die niet ingetrokken worden, enz. De onthouding der socialisten kan voor de vrijzinnigen geen aanneem baar motief zijn om verdere pogingen tot het vormen van een linksch Kabi net, zoo ze daartoe in de gelegenheid worden gesteld, achterwege te laten. Zij wisten Ibijna met zekerheid dat de socialisten in dien zien niet zou den meedoen, toen ze zich door hun herstemmingsadvies collectief en door het beantwoorden der hun gestelde vragen en het aannemen der voor waarden, individueel op genade en ongenade aan hun bondgenooten overleverden. Een program is er het zou het program van een eventueel blokkabi- nel geweest zijn. Dat program werd door de socialis tische sieuïbasbondgenooten voorge schreven, en zal dus ook wel op hun medewerking kunnen rekenen. Waarschijnlijk zullen de socialisten geen gemakkelijke regeeringsbondge- nootcn zijn. De vrijzinnigen hebben ze echter zelf gekozen. Mocht het onverhoopt blijken dat de vrijzinnigen niet te vinden zijn voor een zoodanig conoenlraüekabinet, dat optreedt in parlementairen zin, steu nende op een meerderheid van 55 le den in de Tweede Kamer, of mocht dr. Bos of een andere, met de forma tie belast, daarin niet slagen dan heeft links als meerderheid bij de Ka binetsformatie afgedaan. Dan komt de crisis in de derde fase. Gemengd Nieuws ben gekregen, onjuist is. Hei bericht is waarschijnlijk het gevolg van een gebrekkig overgekomen telegTom. DE STAKING IN ZUID-AFRIKA. De regeering heeft hare voorstellen aan den Traiisvaalschen Bond van Vakvereenigingcn doen toe komen. Zij biedt o.a. aan de benoeming van m commissie van onderzoek naar do grieven der mijt werkers en van een andere commks-e, die de eischen van liet spoorwegpersoneel zou moeten on derzoeken. Do regeering weigert echter de wet, krachtens welke de onlusten worden onderdrukt, te herroepen. De arbei ders beraadslagen nu of zij de regeo iugsvoorstellen zullen aanvaarden. Do toestand wordt gunstiger geacht, als gevolg van een conferentie tus- sclien de regeering en de mijneige naars. BOSCHBRAND. Uit Toulon wordt geseind dat de bosschen op het eilandje Porquerolles in brand staan. De uit de stad en om liggende dorpen gezonden hulp bleek onvoldoende. Dadelijk gaf toen de marineprefect last, in allerijl een stoomschip in gereedheid te brengen, teneinde groote afdeelingen soldaten over te zetten. 't VERDWENEN HALSSNOER TE P5RIJS. Er komt nog heel weinig licht in deze znak, ondanks het zeer uitgebrei de onderzoek. Het verdwenen snoer is wel het kostbaarste dat nog ooit aan de markt is geweest. Het werd geschat op 3.750.000 francs en de hoogste prijs dien een collier tot dusverre had op gebracht bedroeg 1.325.509 francs. Dit bedrag werd eenige maanden geleden (e Parijs besteed voor een snoer van vier rijen, te zatnen 240 parolen, dat in een verkoophuis te Parijs geveild werd. Verschillende andere parelsnoe ren hebben verder een millioen per stuk opgebracht. Het kostbaarste snoer van één rij dat ooit in openbare veiling verkocht is, bestond uit 38 parelen, afkomstig van prinses Mathilde, en bracht 940.500 francs op. De geweldige waarde was dan ook wellicht oorzaak dat hel fuel den ver koop van dit snoer zoo vlot niet ging, en dat het al eenige malen de reis van Londen naar Parijs en vice verse ge maakt had. Nu zou dat zeker anders ijn; na wat gebeurd is, zouden de nilliardairs hel elkander waarschijn lijk wel gaan betwisten. Maar of men het ooit zal terugzien?... Over de vraag of de parels zooda nig veranderd kunnen worden dat ze onherkenbaar zijn, zijn de deskundi gen het nSt eens. Volgens sommigen kunnen ze zeer goed van een huidje ontdaan worden zonder al te veel in waarde te verliezen; volgens anderen zijn ze, ook wanneer die moeilijke operatie gehikt, dan toch niet veel meer waard. Maar in elk geval schijnt het volstrekt niet onmogelijk de kost bare bolletjes in Indic, waar een uit gebreide parelmarkt is. van de hand te zetten. En de dief heeft, als hij er in slaagt uit de handen der justitie te blijven, dan toch maar een ruooien slag geslagen. ONGEREGELDHEDEN IN PERU. Volgens een telegram, meegedeeld door het Peruviaansch gezantschap te Parijs, heeft do president van den Senaat 3e senatoren toegelaten wier verkiezing ongeldig was verklaard. Het volk heeft daurop de zitting ver hinderd. Een gevcciht ontstond in het huis van den ex-president Leguia, waar dooden en gewonden vielen. De regeering nam Leguia gevangen. De rust Is hersteld. SUFFRAGETT ES IN ENGELAND. Te Glasgow zijn twee dames in hechtenis genomen, die betrapt zijn by een poging tot brandstichting in een tweetal onbewoonde gebouwen eon huis van den ex-Lord Provost, sir J, Muir, en een door de regeering aangekocht buis, dat als postkantoor zou worden ingericht. Uit in de ge bouwen, waar veel brandbaar mate riaal was opgestapeld, gevonden ma nifesten, bleek, dat de brandstichting bedoeld was als een protest tegen de weder-gevangenneming van mevr. Punkhurst. DE KONING VAN SPANJE TE PARIJS. Dc koning en de koningin van Span je, die incognito naar Engeland rei zen, kwamen Vrijdag Ie Parijs aan. Zij werden aan liet station door den heer en mevrouw Poincaré en den lieer en mevrouw Pichon ontvangen. De soevereinen dejeuneerden op het Elysée in zeer intiemen kring. De mi nisters Barthou en Pichon en dc Spaansche amliassudeur namen aan het déjeuner deel. DE EXPEDITIE SCHRODER-STANZ. De correspondent van „Afterpos- tres" te Tromtü vernam, aan boord van het s.s. „Grosser Kurfürsi", daar van Spilzbergen aangekomen, liet be richt, dat de mededeeling, dat de ex peditie Sclirödor-Slanz hulp zou heb logen den civielon prijs van één gul den per stuk, den liefhebbers kon aan bieden, die dus met recht, zooals de- fabrikant beweerde, een koopje snaptent Vervolg Binnenland. Rechtszaken VRIJGESPROKEN. Wegens hot opzettelijk een stoomke tel, waarin een vervalscht merk (het jaartal 1S89, in plaats van 1899) ver bonden is, afleveren als ware dat merk echt en onvervalseht en niet weder rechtelijk aan dezen ketel verbonden, werd de directeur der N. V. „Neder- landscbe Industrie-Maatschappij" ie Winschoten door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf. De officier had 2 maanden ge vorderd. In hooger beroep vorderde het O. M. bij het Gerechtshof te Leeuwarden bevestiging van liet vonnis, doch vrer- oordeeling tot 2 maanden gevange nisstraf. Het Gerechtshof hc-cft hem gisteren echter vrijgesproken. Leger en Vloot Blijkens bij het Dep. van Marine ontv. berichten is Hr. Ms. „Evertsen" 23 Juli van Kopenhagen vertrokken en 24 Juli te Gütheborg aangekomen, en is Hr. Mr. „Holland" 23 Juli te Chin wantao aangekomen. Blijkens een bij het dep. van Ma rine oniv. bericht is Ilr. Ms. Holland 24 dezer van Chinwantao naar Shang hai vertrokken. Letteren en Krast 's-Gravenhage, 25 Juli. Examens Nederlandschc Toonkun- stenaarsvereeniging. Van de 5 candi- daten zijn geslaagd voor piano (lager onderwijs): de dames: A. A. M Haak, M. W. Happee en A. A. Gerhardt, al len te Amsterdam. KAAS. Er is door de regeeiing een rijks- merk voor volvette kaas vastgesteld, alsook een reeks voorwaarden om dit merk te mogen voeren. DE NAVERKIEZING IN AMSTERDAM VI, Wij lezen in „Het Volk" De heer Nierstrasz, liberaal candi- dnat, in Amsterdam VI. in herstem ming tc-gen den coalitie-candidaat Verkouteren heeft op aanvrage do bekende herstemmïngsvragen der S. D. A. P. bevestigend beantwoord. Krachtens het congrcsbesluit zal hij dus onze herstemmingscandidaat zijn. SCHIETONGELUK IN HET FORT „ERFPRINS". Men meldt uit Den Helder aan de „Tel." Uit het-nader ingesteld onderzoek, in zake het ongeval in fort Erfprins, door de deskundigen en autoriteiten is gebleken, dat hel sluitstuk van hel kanon behoorlijk gesloten moet ge weest zijn en alzoo het bedienend per soneel geen schuld draagt. Ons werd nog medegedeeld, dat het in 't voornemen moet liggen om de sluitstukken nog van een nieuwe vei- ligheidsinrichting te voorzien. Verder is door den kolonel d'Hamecourt, com mandant van het 4e reg. vesting-ar tillerie, alhier, d.d. 25 Juli, de volgen de regimentsorder uitgevaardigd Wordt ter kennis van het regiment gebracht, het zeer te waardeeren, het kordate optreden van liet perso neel van de 3e compagnie le bataljon, hij gelegenheid van het plaats gehad hebbend ongeval, in het bijzonder den «erg. le ld. Slikboer, serg. De Schot, kanonnier le kl. Ten Bosch en de mi liciens Bart en Hooij. DE KABINETSCRISIS EN DE SOCIAAL-DEMOCRATEN. Men bericht aan de „N R. Ct." dat in de vergadering van hel bestuurder S. D A. P., de soc.-democr. Kamer fractie en de redactie van „Het Volk" tol de minderheid, die voor het zit ting nemen van sociaal-democraten in oen ministère was, nog hebben be hoord de hecren dr. van Leeuwen, te Utrecht en Hugenholtz De heer Ter Laan, die, naar is ge meld, ook heeft gestemd voor het aan vaarden van portefeuilles, was de heer J. ter Laan, te Rotterdam. De heer K. ter Laan (Den Ilaag) was niet aanwezig. TOEZICHT OP ALCOHOLVRIJE DRANKEN. E enigen tijd geleden werd beriéhl, dat met medewerking van bet Rijks bureau voor Voedingsmiddelen 'ëen algemeene oontröle op de samenstel- van alcoholvrije dranken in voor bereiding was. De toen ontworpen re geling heeft schipbreuk geleden op de weigering van de kleinst mogelijke meerderheid in den Ned. Bond van Fabrikanten van Limonades enz., om ook waar geen gemeentelijke keu- ingsdienstcn bestaan, zicli volledig te houden aan de, in overleg met de di recteuren dier keuringsdiensten vast gestelde eischen betreffende de samen stelling van goede dranken. Van de zijde der drankbestrijders, die zich in hot belang van hun werk zeer interesseerden voor bedoelde con trole, is sedert getracht de zaak weer in het goede spoor te brengen. Kort geleden hebben er nieuwe besprekin gen plaats gehad, die, zoo meldt men aan de N. 11. Ct. er waarschijnlijk toe zullen leiden, dat binnen afzienlia- tijd, door de welwillende fabri kanten de volledige controle wordt aanvaard, waarna met medewerking, speciaal ook van de drankbestrijders van verschillende richting, die con trole zich allengs over alle fabrikan ten zal uitstrekken. CONGRES NEDERL. SLAGERSBOND De afd. Rotterdam wees op den cla destienen verkoop van pnardenvleesch gemengd met rundvleescb. Dit is tol Dog toe niet vervolgbaar. Rij de auto riteiten, tot wie men zich wendde, werd gewezen op drie nadoelen le on eerlijke concurrentie; 2e. nadeel voor den fiscus. 3e misleiding van het pu bliek. Men wenschtc dat dat in een dergelijk verkooplokaal een bord z- moeien zijn, waarop duidelijk was aangegeven, dat daar paardenvleesch wordt verkocht. Het Bondsbestuur zal er bij de Re geering op aandringen deze zaak wet telijk te regelen. Koloniën VERVALSCHTE POSTZEGELS. De Preangorbode meldt, dat in In- dió een paar weldoeners van de phila telic zijn opgetreden, die er hun werk van maken 0111 voor verzamelaars kostbare exemplaren te vervalsclien. Eén hunner heeft- de vijf cents post zegels var de eerste emniissie In Ne- derlandsch-Indié, die thans reeds 40 tot 50 cents per stuk doen, zoo keu rig te Parijs doen namaken, dat ze vu n de echte haast niet te onderschei den zijn. Hij is dan ook zoo verstandig geweest ze niet bij groot© hoeveelhe den onder het. publiek tc brengen, en heeft door geregolden. langzamen af zet, den prijs van het artikel niet be dorven' Nummer twee heeft het nog eenvou diger aangelegd. Bij oene der vorige ermnissièif is het bruine tweecents postzegeltje overdrukt geworden met *1.2 cent Deze overdruk nu heeft onze speculant netjes door een Chinees doen namaken en omgekeerd op nieu we, door hem aan het postkantoor in gekochte vellen tweecents postzegels aangebracht. Toen heeft hij ze op ou de boeken en kranten de post doen passeeren, zoodat hij daarna authen tiek afgestempelde zeldzaamheden Marbtaieuws HOOFDDORP. Op de Vrijdag gehouden paarden markt werden aangevoerd CO luxe-paarden, prijzen ƒ400—f725. 194 werkpaarden, prijzen f 120300. 54 voljarige paarden, prijzen f 200— f 415; 12 slachtpaardcn, prijzen f 60— 160; 46 hitten, prijzen 60—f325; 26 veulens, prijzen f 100—ƒ150. Er was een vlugge handel, voorna melijk voor het buitenland. naar de SporllentoonsleTlïng fcïoor- laan), afstand 5 K.M., is vastgesteld Zondag 3 Augustus a.s. Reeds bleek veel belangstelling bij amateurloopers voor deze race te (be staan. De inschrijvingen worden 31 Juli a.s. gesloten- PREDIKBEURTEN ZONDAG 27 JULI. EGL1SE WALLONNE. Du Matin 10 1/2 heures, Mons. Mar tin Dupont. Baptême. GEREFORMEERDE KERK. GetL Oude Gracht. Voorin. 10 ure, Prof. Dr. F. W. Gros heide, Hoogleeraar aan de Vnje Univ. te Amsterdam. Nam. 5 1/2 uur, Prof. dr. F. W. Grosheide. EBEN-HAëZER-KERK. (Kleln-Heiligland). Voorm. 10 ure. Ds. Tibben. 's Avonds 5 1/2 ur Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat), Voorm. 10 uur, Ds. G. Wisse, van Bodegraven. Nam. "G uur, Ds. G. Wisse. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Raaks). Voorm. 10 ure, Ds. Geels. 's Avonds 5 1/2 ure, Ds. Geels. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. dio Meijere. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. Binnerts. RBMONSTBANTSCH- GEREFORMEERDEN. Voorm. 10 ure, Ds. llaentjens. Zondagsschool (vacantia). KERK DER BROEDERGEMEENTE. Geen dienst. VEREEN. V. VRIJZ. HERVORMDEN in het GEBOUW VAN DEN PRO TESTANTENBOND. Voorin. 10 uiur, Ds. J. van Loenen Martinet, uit Bussum, GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. (Lokaal: L. Wijngaardstraat 28). Voorm. 10 uur, Openh. Samenkomst Nam. 12 uur, Zondagsschool, 's Av. 5 1/2 uur. Vrije vergadering. Dinsdagavond 7 ure, Meisjesveree- iiiging. Dinsdagavond 8 1/2 uur, Bidstond. Woensdagmiddag 4 ure, Kindersa menkomst. Woensdagavond 5 1/2 uur, Kleino Meisjesvereeniging. Woensdagavond 7 ure, Jongedodh- tersvereeniging. Woensdagavond 8 1/2 uur. Repeti tie van liet Zangkoor. Donderdagavond 7 1/2 uur, Knapen- vereenigLng. KERKGEBOUW, Zuiderstraat 15l Voorm. 10 uur, Onderlinge Bid stond. 's Avonds 7 uur, Openbare Samen komst. Donderdagavond 8 uur, Openbare Samenkomst. G. R. Polman, Evangelist. EVANGFLISATIEGEBOUW. J acobij nestraat 20.- Voorm. 10 uur, de heer II. J. Bosdh, Voorm. 12 uur, Zondagsschool. Nam. 6 ure, Dezelfde. Maandagavond 7 1/2 en 8 1/2 uur, Zangrepetitie. Dinsdagavond 8 1/2 ure. Bijbelle zing. Woensdagavond 8 uur, Naaikraos. Donderdagavond 8 1/2 uur, Bid stond. HAARLEMMERMEER. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Bax. Nam. 2 uur, Geen dienst. Lijnden: Voorm. 9 1/2 uur, de liëet v. d. Hoek Nam. 2 uur. Geen. dienst. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 u-, de lieer v. <L Togt, Nam. 2 uur, Ds. Bax, Doopsbediening. Aalsmeerdorweg: Nam. 2 uur, de heer v. d. Hoek, Nieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 uur, de heer Sunder- meijer, caud. te Leiderdorp. Nam. G uu,r de heer v. d. Spiegel, te Abbenes. Abbeues: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Spiegel, Naih. 2 uur, Geen dienst. GEREF. GEMEENTE. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Schouten. Nam. 5 1/2 uur, Dezelfde. Nieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 ure, Ds De&ker, Nam. 2 1/2 uur. Dezelfde. Aalsmeerderweg: Voorm. 9 1/2 uur, Leesgodsdienst Nam. 2 uur, Ds. Thicleu van Vijf huizen. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 ure, Ds. Thielen, Nam. 6 uur, Dezelfde. Slolerweg: Voorm. 9 1,2 uur, Ds. Dijk. Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde. Sport en Wedstrijden WIELERNIEUWS. MAASTRICHT'—DEN HAAG. „De Sport" deelt mede, dat deze groote wegwedstrijd, uitgeschreveu door het bestuur van de N. 1. T. S. T., niet zal doorgaan, aangezien de mi nister van Waterstaat geen toestem ming heeft gegeven, met het oog op de veiligheid voor het verkeer. ATHLETIEK. EEN 5 K.M.-WEDSTRIJD. Als datum voor den 'Nationalen Wedloop Sclicveningen (Gedenknaald) via Vredespaleis eu Plein 1813 CTTR. GEREF. GEMEENTE. Nieuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. J. v. d. Veg^ van Rijnsburg. Nam, 6 uur, Dezelfde. PROTESTANTENBOND. Hoofddorp: Geen dienst. BENNEBROEK. Voorm. 10 ure, Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr. Avondmaal. (Nam. geen dienst. BEVERWIJK. NED HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. v. d. Bosch, van Nieuw-Vennep. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. J. D. Calcar, EV. LU TH. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. AL van Kleef.» BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure, Ds. J. A. v. Leeuwen Avondmaal en dankzegging, HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, de lieer J. L. Zegers, Oud Dir. van Meer en Bosch. HOUTRIJK EN POLANEN. Voorrn. 10 uur, Ds. B. Baljon. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. C. B. Hylkema, van Haarlem. Extra-collecte voor de nieuwe kerk- Verwarming. EVANGELISATIE. Voorin. 10 ure, Ds. Welters, te Heemstede, SPAARNDAM. Voorm. 10 ure, Ds BaJjon. LOKAAL CULENSOSTRAAT. Geen opgave ontvangen. VELSEN. Voorm. 10 uur, de heer J. A. Hoe. kendijk. van Heemstede. WIJK AAN ZEE EN DUIN Voorm. 10 uur, Ds. S. Berkelbacb v. d. Sprenkel. DINSDAG 29 JULI. Wijk aan Zee, Ds. S. Berkelbach v, d. Sprenkel. Bijbclbesprekïng. IJMU1DEN. Voorm. 8 1/2 uur, Ds. H. W. Creulz- berg, Op liet terrein der Padvinders. Voorm. 10 1,2 uur, Ds. H. W. Creulz- berg. 's Av. 5 uur, Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE F.N NED. PROTESTANTENBOND. Voorm. 10 1/2 uur, Ds. H. Buiskool. Vrijz. Vloot predikant te den Helder. Z ANDVOORT. Voorm. 10 uur, Ds. G. Posthumus Meijjes. Voorm. 11 1/2 uur, Duitscbe gods dienstoefening. Burgerlijke Stand SCHOTEN. ONDERTROUWD: M. van Wanrooij en AL A. Picters, J. Loogman en M. Handgraaf; T. van Mierio en T. van Aleggelen; L. van Welie en M. Kemper. J. de Looze en A. Troost. BEVALLEN: S. Cassee—Booms d. HEEMSTEDE. ONDERTROUWD P. KIoos en A. L. de Man. BEVALLEN G. van der Leek, geb. De Graaf, z. W. M. L. van Hees. geb. Be ij nes, z. H. van de Garde, geb. Meijers, z. K. Verheul, geb. Klootwijk, d. C. Peperkoorn, geb. Smit, d. A. M. II. Leusen, geb. Janssen, z. G. Smits, geb. Kolijn, d. HILLEGOM. ONDERTROUWD: II. v. Geclen en R. J. Huisman, -v T. v. d. Vliet en S. Kenbeek. GETROUWD: C. Seijsener en H. F. de Mooij. BEVALLEN: N. van Es—Esselman, z. AL Kru ijdenbergHoogesteijn, d. A, van Rood envan den Bergen, d. OVERLEDEN: H. C. van Veen, 10 wéken. E. Teeuw, 15 maanden. H. M. J. Ver- steege, 11 j. H. Weijers, 4 weken, WIJK AAN ZEE EN DULN. BEVALLEN: J. GerritjansSchuit z. M. Bruinen bergBak OVERLEDEN: M. Davidson, 20 jaar ongehuwd. StoomvaartbericMen STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Het st. Koningin der Nederlanden vertrok 24 Juli van Batavia near Am- sterdam. Het st. Koning Willem I (thuisreis) passeerde 25 Juli Gibraltar. Het et Oranje (uitreis) arriveerde 25 Juli te Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het st. Deli arriveerde 25 Juli van Java te Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het st. Noordijk vertrok 24 Juli van Baltimore naar Rotterdam. Het st. Pennine Range, van Savan nah naar Rotterdam, is 25 Juli des v.m. 1 uur 50 Dungeness gepasseerd.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 11