NIEUW5= en ADVERTENTIEBLAD. 3ie Jaargang No. S240 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 6 AUGUSTUS 1913 A ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: _r PE^ drie flïAANDEN: Van regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem 1.2U a Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regc-I. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der BiJ' Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente) Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing? Franco per post door Nederlandug 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem* 0 'xrA Redactie en Administratie: Oroote Houtstraat 53. at n de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drakkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot da plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. V. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Muziek in den Hout. Schouwburg: Do Hertogin van Sara- gossa. Schouwburg: Sneeuwwitje en <le zeven dwergen, 2 uur. De Kroon: Oplr. v. h. Ned. Operette- Ensemble. Soc. Vereeniging; Henri ter Ilall. Soc. Vereeniging: Cabaret Speen hof!. De Kroon: Bioscoopvoorstelling, ma- tïnée. Brongebouw: Biosc. voorstelling. Schouwburg-loge, Nassaulaan: Op voering van 't Café-tje. KI. Vereeniging: Concert en Biosc. Voorstelling. St. Bavo,,Smedestraat: Biosc. voor stel ing. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Stadsnieuws Sa Kermis. (Zie ook tweede blad). Merkten we al in ons Kcrinisver- Blag, in 't tweede blad op, dat de aJge- meene stemming op 't kermisterrein rustig en opgewekt was, or is tocihi op de Nassaulaan een ordeverstorinkje geweest. Om half 11 kregen een paar jongelui in een café twist. Toen do 21-jarige J. B. naar buiten kwam, wachtte J. A. hem op en gaf Ihem zulk een duw, dat hij bij den heer Moesbergen dooir do spiegelruit tui melde. De glasscherven sneden hem den polsslagader en eenige pezen door. De heer J. van Reep van die Roode- Ki'uis-Transportoolonne ver! eende hulp en de jongeman werd aan hel postkantoor verbonden. Dr. De Haas beval opneming in het St. Elisabeth's Gasthuis. Er gebeurde ook een ongelukje. Om half 10 wilde een jongen, de 13- Jarige It. S., in de Groote Houtstraat een prop vdn een tinderpisiooltje met do tanden afbijten. Daarbij raakte hij den trekleer, die het slaghoedje af deed gaan en hem aan den lip verwondde. De "heer Holzhaus van de Roode- Krnis-transportcolonne verleende hulp, waarna Dr. Iiuenen de kwetsuur verder behandelde. Dan een diefstalletje. Van een kra mer op de Botermarkt werd een doos je met f 13 tot f weggenomen. Na dit kroniekje van den donkeren kant, iets beters; vooral voor hen, die van poffertjes houden en dit bij een jubilaris willen doen. Dan kunnen zij hij firma Victor Consael terecht, die naar we reeds meldden voor de 50ste maal een "pofferbakkerij heeft, dit maal in een inderhaast ingericht win kelhuis in de Zijlstraat. Het etablis sement, zooals men gewoon is zulk een inrichting te noemen, maakt een aangenamen indruk. De zeil bedek king op den vloer, do gobelens aan de wanden, de bloemen op de tafels, 't is alles een pleizierig gezicht. In oen ruime keuken zagen we gisteren al een man of zes, zeven bez'g met bakken, 't Loopt er dus al druk. DE BRAND IN DE KAZERNE. In het midden dezer maand wordt aanbesteed het herstellen van de brandschade aan de Infanterie-kazer- ne. De raming is f 23.000. Naar men weet is reeds een deel hersteld. Deze aanbesteding betreft dan ook het tweede gedeelte. ORGELBESPELING. In de Groote- of Soit-Bavokerk alhier, op Donderdag 7 Augustus 1913, des nam. van 2—3 uur, door den lieer Louis Robert. Programma: 1. Wilhelmus van Nas- sou we. voor orgel bewerkt door Ma- rius A. Brandts Buys. 2. Largo, G. F. Handel. 3. Gavotte uit de 12de orgel sonate, Pater G. B. Martini, 4. Eerste en tweede gedeelte uit de sonate d kl. t., Alph. Maüly. 5. Cantilène, Gabr. Pierné. 6. Marche svlt un thèrne do Ha end el. Ales. Guilmant. ONZE TUIN. Maandag werd te Utrecht, onder voor zitterschap van ds. W. W. Moyuen, van Dordrecht, de jaarvergadering gehouden van de vereeniging Onze Tuin, tot bescherming van onwettige èn verlaten kinderen. Vertegenwoordigd waren 25 corres pondentschappen. Door den loco secretaris, den heer J. N. van Munster, van Arnhem, werd verslag uitgebracht van den arbeid der vereeniging in het afgeloopen jaar. Een bijzonder woord van hulde werd gebracht aan den afgetreden se cretaris, den heer J. C. van Goud oever, te De Bildt (een oud-Haarlem mer), voor al hetgeen door hem voor de vereeniging is verricht. In den loop van liet jaar werd eene enquête-com missie in het leven geroepen, bestaan de uit mevr. H* velaar-van Beeck Col- koe», ds. Meynen en ds. Rudolph, ten eiiule voor de vereeniging reorganisa tieplannen te ontwerpen. Als gevolg van het werk dezer commissie zal het bureau der vereeniging, thans te Haar lem gevestigd, ingaande 1 Oct. a.s. naar Dordrecht verplaatst, worden. Voorts zal het administratiepersoneel der vereeniging worden verminderd. Medegedeeld werd dat op heden on geveer 450 kinderen op kosten der ver eeniging worden verpleegd Het verslag van den penningmeester den heer A Brakel, van Haarlem, deed zien, dat de ontvangsten waven f 72.292.31 en de uitg. f 79.110.08 1.-2 zoodat de rekening sluit met een na- deelig saldo. In de plaats van den afgetreden se cretaris, den heer Van Goudoever, werd gekozen mr. J. J. L. van Heest, te Dordrecht. In de middagvergadering sprak de heer J. N. van Munster over: Verloren oude ra en verloren kinderen, over welke inleiding zich eene levendige ge dachten wisseling ontspon. Detacheering. Do le luitenant J. W. C. ten Have van het 10e Reg. Inf. alhier, die als leerling van de Hoógere Krijgsschool gedetacheerd is aan het Centraal Ma gazijn van Militaire kleeding en uit rusting te Amsterdam, keert op. 1 Sep tember alhier in garnizoen terug. HERHALINGSOEFENINGEN. lieden zijn hij het 10e Reg. Inf. on der de wapenen gekomen de militie- pliclitigen van de lichtingen 1907 en 1908 ten einde tot 30 Augustus a.s. hunne herhalingsoefeningen te vol brengen. INVALIDITEITSWET. De „Staatscourant" bevat de lijst van de personen aangewezen om de ouden van dagen bij het aanvragen van een rente (bedoeld in artt. 3G9 en 370 der Invaliditeitswet behulpzaam te zijn. a. Binnen het gebied der Commissie le Haarlem: Haarlem: Mej. M. I. Fleischman, inspectrice van een levensverzeke ringmaatschappij, aldaar. A. Nogt- zaam, ambtenaar aan het bureau voor Arbeidsrecht, aldaar. C. Sorg- drager, directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs, aldaar. F. Storm, al daar. J. P. J. van Rijn, onderwijzer, aldaar. binnen het gebied der Commissie tc Haarlem, buitengemeenten Berinebroek. H. J. Gulkoen, secreta ris der gemeente Bennebroek. S. D. Köhler, onderwijzer, aldaar. Bloemendaal. H. Douwma, gemeen- tebode, aldaar. Haarlemmermeer. P. Borst, secre taris der gezondheidscommissie, te Hoofddorp. Heemstede, li. Kaan Jzn., ambte naar ter secretarie van de gemeente Heemstede. E. Vedder, ambtenaar Ier secretarie van de gemeente Heem stede. Schoten. A. H. J. de Jong, ambte naar ter secretarie van de gemeente Schoten. H. G. Rijs, ambtenaar ter secretarie van de gemeente Schoten. Spaarndam. J. E. Schalkwijk, se cretaris der gemeente Spaarndam, wonende te Haarlem. J. Zuidweg, hoofd eener school te Spaarndam, al daar. Haarlemmeriiede en Spaarnwoude. W. H. J. Vilsterman, ambtenaar ter secretarie van de gemeente Haarlem merliede c. a. Zaudvoort. K. H. J. Flint, ambte naar ter secretarie van de gemeente Zaudvoort. A. van Malsum, ambte naar ter secretarie van de gemeente Zand voort. Velsen. C. de Vries, N. Vos, II. Oost- veen, M. K. Hofstede. II. Verbeek en H. S. Knoop, allen ambtenaar ter se cretarie van de gemeente Velsen en J. Bontenbal, bevolkingsagent, al daar. Pad vinderska mp. In „Het Leven" van deze week vindt men een tiental aardige kieken uit liet Padvinderskamp te IJmuiden, o.a. van liet bezoek van Prins Hendrik. FRANSCH L. O. Te 's-Gravenhage is geslaagd de heer W. ter Horst, te Haarlem. Telegraphie. De korporaal J. Bres van het Regi ment Genietroepen te Utrecht is tot 27 September bij het 10e Reg. Inf. ge detacheerd ten einde, ter opleiding, dienst te doen op het telegraafkantoor alhier. EEN WAARSCHUWING. Omdat de milicien Kortekaas zich niet binnen 10 dagen na zijne ver huizing naar een andere gemeente daarvan kennis heeft gegeven aan den burgemeester dier gemeente, is hij door den Minister van Oorlog des wege gestraft met het onder de wa penen Komen gedurende den tijd van veertien dagen. A a n r ij ding. Dr. Luimuig wilde Maandagmiddag om half vijf voorbij ihet viaduct aan den Kruisweg een A tax passeeren. Maar toen hij voorbij de automobiel heenreed werd hij aangereden. De ge neesheer kwam te vallen en kreeg een dubbele beenbreuk. In een rijtuig werd hij naar zijn. woning overgebracht. Looddieven. De Pastoor van de Sint-Bavokerk gaf Maandagavond om half 10 aan do politie kennis, dat er eenige jongelie den bezig waren op een loods de dak pannen weg te nemen. De politie kwam en arresteerde een van hen. Later werden twee anderen gegrepen. De jongens zij waren 16 en 17 jaar oud. bleken vier stukken lood van het loodsje weggenomen te hebben. AANBESTEDING. Dooit den architect J. J. v. Noppen, al hier, is namens zijn principaal on derhands aanbesteed het bouwen van een landhuis aan den Schulpweg, te Aerdenhout. Ingeschreven was door: B. Hagen voor f 22.940, en M. Nederkoora, voor f 22.700. Aan den laagsten inschrijver is het werk opgedragen. FAILLISSEMENTEN. Bij vonnis van de Arr, Rechtbank alhier, van 5 Augustus 1913 is in staut van faillissement verklaar!: E. F. Draaisma, koopman, wonende te Haarlem, Schctersingel. Rechter comm. mr. E J. Dorhout Mees. (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten), Uit de Omstreken HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad vergadert op Donderdag 7 Augustus as., v.m. te 9 uur. De agenda vermeldt: 1. Onderzoek geloofsbrieven - raads leden. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Verdecling stemdistricten. 4. Bespreking uitslag aanbesteding verbouwing woning voor hot Hoofd der Openbare Lagere School te Spaarnwoude. 5. Adres II. F. van de Water e. a. venlichting Gr. IJpoldor. 6. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1912. 7. Aanbieding Rekening Alg. Burg. Armbestuur en Legaat Broekhuijzen. 8. Vaststelling reglement Alg. Burg. Armbestuur. 9. Rooilijn Rijksstraatweg. HAARLEMMERMEER. Ernstig gewond. Aan den ringdijk bij de Lijnden worden ten behoeve van het maken van een aanlegsteiger, uitgravingen gedaan, welke des avonds door den aannemer R. niet verlicht waren. De fietsrijder W. v. W. reed er Zaterdag avond tegen aan en kwam met zijn hoofd op een partijtje bazaltsteencn terecht, llij werd zoodanig aan het hoofd verwond dat hij zich direct dooi den geneesheer moest laten verbin den. Het rijwiel was geheel in elk ander gedrukt. De politie heeft de zaak in onderzoek. Geen onafhankelijkheidsfeesten. In ae Maandagavond te Hoofddorp gehouden vergadering van ingezete nen, waarin de te houden onafhan kelijkheidsfeesten werden besproken, is men tot geen overeenstemming kunnen komen, veroorzaakt door de weinige belangstelling die er werd gevoeld voor de te houden feesten. Een gedeelte was er vóór en een ge deelte was tegen het organiseeren van een feest, waar er zoo weinig animo voor werd betoond. Het voor- loopig comité heeft zich daarna ont bonden verklaard zoodat de feestvie ring nu geheel van de haan is. O n d e r w ij s. De heer J. A. Huisman, Hoofd der O. L. School no. 9 (bij Halfweg) al hier, komt voor op de voordracht als Hoofd eener O. L. School le Wormer- veer. BEVERWIJK. De politie te Beverwijk heeft zeke ren v. d. W., aangehouden, die on langs den veldwachter van Driel zoo ernstig heeft mishandeld, dat deze voor den dienst is afgekeurd. Hij was naar Duilschland uitgeweken en nu voor enkele dagen naar Beverwijk gekomen, zoo meldt de „N. R, Ct.". HALFWEG. Hedennacht is op 't stationster.rein alhier een waggon van een goederen trein ontspoord, wat van half drie tot ongeveer 5 uur, toen de baan weer vrij was vertraging gaf in den loop der enkele nacht-goederentreinen. SPAARNDAM. De Gemeenterekening over 1912 sluit met een nadeelig saldo van f 5.86, die van het Burgerlijk Armbestuur met een batig saldo van f 4.52. De collecte voor het „Fonds van den Gewapenden Dienst" heeft alhier netto f S.57 1/2 opgebracht. OSDORP. Moordaansl u Hedennacht heeft in Osdorp, een dorpje op ongeveer een half uur af stand van Halfweg, een laaghartige moordaanslag plaats gehad. Op een boerderij woont de ongeveer 35-jarige welgestelde landbouwer Graman. Deze stond het is thans druk In het landbouwersbedrijf vanmorgen om 4 uur op, om aan den arbeid te gaan. Juist was hij in dp. kamer toen de deur geopend werd. In de deur opening kwam een man met een mas ker voor staan, die zonder iets te zeggen twee revolverschoten op Gra man loste. Een kogel ging hem rake lings langs hel hoofd, de andere trof hom in de borst en verwondde hem zwaar. De gewonde werd door de ver schrikte huisgenoolen gevonden. Da delijk werd geneeskundige hulp in geroepen. Graman verkeert in levensgevaar. Bijna den geheelen ochtend verkeerde hij in bewusteloozen toestand. Na de schoten gelost te hebben, is do indringer op de vlucht gegaan. Terwijl we dit schrijven is hij nog niet gevat. De politie die spoedig gewaarschuwd is en met haar onder zoek aanving meent een spoor ge vonden te hebben. Ongeveer 4 jaar geleden is in Os dorp een moordaanslag gepleegd op een anderen landbouwer, onder on geveer dezelfde omstandigheden. Iemand die korten tijd na den moord aanslag in de nabijheid gezien werd, wordt verdacht. In deze richting leidt de politie thans hel onderzoek. Het is niet bekend, wat het doel van den gemaskerden dader van den moordaanslag is geweest. liet ver moeden is, dat. hij wilde binnenkomen orn geld te stelen en tot geweldpleging is overgegaan toen hij zich door den bewoner ontdekt zag. Het is evenwel ook niet onmogelijk, dat de dader een wrok tegen den landbouwer Gra man heeft. binnenland HOFBERICHT. II. M. de Koningin-Moeder 'zal Woensdagmiddag te Arnhem een be zoek brengen aan het Ooglijdersge- sticlvt, het kinderziekenhuis en de vierjaarlijksclie tentoonstelling van schilderijen. MISHANDELING DOOR EF.N ONDERWIJZER. Zondagavond is, naar de „VI. Ct." meldt, het meisje gestorven, dat ziek geworden was tengevolge van mis handeling door een onderwijzer in <le klas. (N. R. Ct.) PENSIO ENR EGELING De regeering heeft bij de Tweede Ka mer een pensioenregeling ingediend voor weduwen en weezen van mind, ge employeerden. werklieden an bedien den er. van gejensiouncerde mindere ge cm ploy eerden, werklieden en be dienden bij inrichtingen van 's IUjks zee -en landmacht. D R AN KBESTRIJD ING. De Zuidholland'sche Propaganda- commissic van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken hield Zondagmiddag een provinciale meeting in den tuin van Stads Doelen te Delft. In optocht begaf men zich om 12 uur naar het meetingférrein. De stoet werd geopend door de muziek van Crescendo te Delft. Aanwezig waren ongeveer 1300 personen22 afd. van de vereeniging tot afschaffing en 21 van verschillende andere onthouders- vereenigingen met 20 banieren, 78 vakvereenigingen met 54 banieren. 17 sympathiebetuigingen waren ingeko men. Sprekers waren de heeren ds. M, van Leeuwen te Aardswoud, A. K. Klaren te Zutphen, en J. A. Berg- rueijer te Dordrecht, VERDRONKEN. Spelenderwijs is gisterochtend een 10-jarige jongen te water geraakt on der de Kattenburgerbrug te Amster dam. Hoewel hij vrij spoedig werd opgehaald, mochten de langdurige pogingen, om de levensgeesten weder op te wekken, niet baten. VERDWAALD. De muziekvereeniging „De Pionier" uit Gouda, die Zondag haar mede werking zou verleenen aan een m§e- ting voor drankbestrijding te Delft, waartoe ze per boot daarheen zou ko men werd door den kapitein der hoot wegens diens onbekendheid met de wateren die naar Delft voeren, naar Vlaardingen gebracht. Per trein zijn de muzikanten toen naar Delft geko men, echter zonder instrumenten, zoodat ze hun medewerking niet meer konden verleenen. NED. BOND VAN HORLOGE MAKERS. De Nederlandsche Bond van Hor logemakers houdt zijn bondsvergade ring op Maandag 11 Augustus op de tentoonstelling te Tilburg. DIEFSTAL VAN LIJNKOEK Door de Rotlerdamsche recherche is bij een schipper te Delft in beslag ge nomen 10.000 K.G. Amerikaansche lijnkoek, welke door hem naar een molenaar te Delft moesten gebracht worden om te malen. De koek moet ten nadeele van een firma te Rotter dam door een harer meesterknechts gestolen zijn. DE KAMERVERKIEZING TE ROTTERDAM, liet vrijzinnige verkiezingscomité heeft (volgens de N. R. Ct.) besloten bij de herstemming in Rotterdam I den heer A. B. de Zeeuw (S. D. A. P.) aan te bevelen. AAN WONDEN OVERLEDEN. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Blijkens ontvangen bericht van den gouverneur-generaal van Atjeh en onderhoorigheden is de fourier J. H. Grotjahn, die 12 Juli j.J. aan het sta tion Bircuen door amokmakers zwaar gewond werd, aan zijn beko men wonden overleden. EEN KIND DOODGEREDEN. Gisterenmiddag werd aan het ein de van de Czaar Peterstraat te Am sterdam een ongeveer vijfjarig knaap je, dat langs den weg speelde door een vrachtwagen overreden met het noodlottig gevolg, dat het kind dood naar het Binnengasthuis moest wor den vervoerd, zoo meldt de „Tel.". Sport en Wedstrijden Cricket, GEMIDDELDEN BATTEN. Rood en Wit: 1. Mr, A. A. Diemer Ian.B.O. H. H.3. AY Kool 10 1 390 109 43.33 2. L, v. Gogh 8 2 252 163n.o.42.— 3. W. v. Spengler 10 3 168 101n.o.24. 4. J. J, Swens 10 1 209 94 23.22. 5. W. v. Waveren 11 0 255 96 2318 6.E. Boldert 10 1 194 59 21.55 Haarlem 1. G.Bouwmeester 6 1 295 84 t 2. II.Kruseman 12 0 257 48 2 8. J. Schmeink 13 2 173 37n.o.l 4. J. J. v. d. Berg 13 1 168 64 1 5. J. D. B ijle veld 9 2 73 38n.o.1 GEMIDDELDEN BOWLEN Rood en Wit: 1.W. v. Wa veren 170 5/6 46 420 47 894 2. Diemer Kool 67 4'6 16 190 20 9.50 3. C.J.Posthuma 1614 6 34 458 30 12.72 Haarlem: R. W. Av. 1. Boel jon 567 50 1134 2, Schmeink 681 47 14-48 NEDERLANDSCH XI-TAL- GRIMSBY C. C. Eerste dag. De Engelscken winnen den toss en sturen Holland het eerst naar de wickets. Het veld verkeert in uitste kenden staat. Het Engelscho bowlen is toever trouwd aan II. Bacon en Dilnol; Die mer Kool en Van Waveren, het gewo ne openingspaar van Rood en Wit, gaan ook ditmaal het- eerst het veld in. Reiden speten het bowlen gemak kelijk, een paar mooi gecutte vieren in deze periode geven daar het be- wijs van. Lang zou dit samenzijn on zer beide Haarlemmers niet duren, op 39 vindt Van Waveren weer zijn bekenden l.b.w. dood. Hij had echter een nuttige 26 achter zijn naam, van des te meer waarde, daar het bowlen der Engelschen niet gemakkelijk was. Nu Van Loon inkomt, wordt tevens 'crandering in het bowlen gebracht en vervangt Rose Bacon. Ook Van Loon is spoedig met een po ar vieren in de dubbele cijfers aangeland, na op zijn eersten bal een moeilijke kans te hebben gegeven. Het. fielden der Engelschen is uitstekend, menige 4 wordt nog op het laatste moment in een 2 omgezet. De score stijg*! lang zaam maar zeker en op 78 wordt dan een geheele verandering in het bowlen gébracht, en thans is dit in handen van Stamp en Jeffreys gesteld. Succes blijft dan ook niet uit. cn spoedig wordt Diemer Kool op Stamp s bowlen in do slips gevangen voor 25, waaronder ten bewijze van het fielden der Engelschen slechts één vier. Ook Rincker is hier na spoedig in dubbele cijfers, zoodat wanneer cr geluncht wordt Van Loon met 43 cn Rincker met 12 not out blij ven. Stand 2 voor 111. Dadelijk na den lunch begint Van Loor. met achter elkaar 3 vieren op den fastbowler Jeffreys te scoren. Aan het andere wicket wordt nu eert nieuwe bowler. Kitchen, aangezet, die reeds met zijn vijfden bal Rincker weet te nemen voor 18. Een oogenbhk later valt Van Loon's wicket voor een prachtig gespeelde 55 (10 vieren), 4 voor 129. Het samenzijn hierna van E. Boldert en Kessler brengt tiental na tiental op het telègraafbord. Voor al Kessler heeft er geweldig liet oog in en menige prncht-vier van hem aan leg valt ei' te noteerèn. Het bow len wordt flink onderhanden geno men. Goiiles wordt, aangezet, doch voorloopig stijgt de score constant. De 200 komt zonder verder wicket- verlies op, en D. Kessler nadert in- tussühen de century, die hij onder daverend handgeklap met een single weet te voltooien. Spoedig daarna wordt hij voor een schitterende '04 achter het wicket gevangen (15 vie ren). 5 voor 287. Schroder maakt hierna zijn entréo met een reuzen-zes op Dilnot, spoedig gevolgd door een tweede, die nog eens zoo ver neerkwam. Uitbundig gejuich begroette deze kranige pres tatie van den Arustel-captain. Daarna wordt de andere nieuw aangezette bowler, Tartellyn, onderhanden ge nomen met een harde vier en zoowaar weer een 6! Op 316 wordt E. Ho kiert door een full pitch van Dilnot gebowld voor een mooie, kalm gespeelde 5' Met Hamburger in gaat Schroder voort met in forschen -stijl zijn score te verhoogen. Hij slaat nu zijn 4de zes, terwijl op Hamburger ceri ge- inakkeiyke vang wordt gemist. Kort hierop wordt op Kitchen, die thans door slowbowlen Schroder tracht uitgevangen te krijgen, ook een vang gemist, doch 2 ballen later weet hij Schroder voor 45 1. b. w. ic krijgen. 7 voor 347. Mesch komt thans in en tracteert het publiek dadelijk op een zes in de tribune. Hamburger wil bij hem niet achter blijven en eveneens een zes is hier het gevolg van. Op 395 wordt Mesch voor 19 schit terend uitgevangen door Tartellyn op Kitchens bowlen. Met Van Boovcn en Hamburger in komt de 400 op. 'Ij! van vieren worden thans op het ver moeide bowlen gescoord, vooral Ham burger muntte hierin uit- Deze wordt echter spoedig in de slips uitgevan gen voor een 65. waaronder 9 vieren. Stand 9 voor 429. Coops komt hier na, doch kort hierna sluit captain Schroder de innings. Het totaal was met 11 extra's 432 voor 9 wickets ge; worden. De bowjiïigcijfers waren bij zulk een totaal natuurlijk verre van fraai. Stamp met 1 voor 20 had nog het best gebowld. Voor de overige cij fers verwijzen we naar de scores hier onder. llierna gaan de Engèlschen batten. Als gestaakt wordt voor dezen dag, hebben zij 44 runs zonder wickelver- lie<s, waarvan Goates 29, Davis 6 en 9 extra's. Scores: Nederlandsch XI-tal. le innings. 1. Mr. A. A. Diemer Kool c Rose b Stamp. 23 2 W. v. Waveren 1. b. vr. b Dil not 26 3. C. van Loon bowled Jeffreys 4. J. F. Rincker bowled Kitchen 13 5. D. Kessler c Wood b Dilnot 104 6. E. Holdert bowied Dilnot -'4 7. J. C Schródcr 1. b. w. Kitchen 45 8. Mr. G. Hamburger c Rose I) Bacon 65 9. S. C. L. Mesch c Tartellyn b Kitchen 16 10. II. van Booven not out 11. W. G. Koops not out Extra's 11 Totaal voor 9.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1