Weerbericht MEDEDEEL1NGEN VAN HET 'koninkl. ned. met. instituut. .(Opgemaakt voorm. 10.50 uur). De Bildt, 20 Aug. 1913. Hoogste barometerstand 767.0 in.M. te St. Mathteu; laagste 754.1 m..M. te Wisby. Verwachting tot den avond van 21 'Augustus: Wind: zwakke bot matigen, Noord- Westelijken tot Noordelijken wiind. Gesteldheid van de lucht: meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuur: geringe verandering. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand hedenmiddag te 2 uur 768 m.M. Vooruitgang. Vorige stand te 2 uur 768 m.M,, OPGAVE VAN: JOH M. SGHRSIDT - Opticien 8S ZIJLSTRAAT - HAARLEM. Thermometerstand SO Augustus. Hoogste gisteren 2 uur F. 63 Laagste hedennacht F. 56 Hoogste heden tot 12 uur F. 62 HOOG- en LAAGWATERSTANDEN 21 Augustus. Hoog walsr. IJmuiden v.m. 6u. 30m.; n.m. 5 u. 45 sa Katwijk v.m 51. 6m.;n.m. 6u. 20m Pellen v.m. 6j 50 n.;n.m. 611. 5m L a a g w ate r. IJmuiden n.m. 1 u.8Qm.;v.m. lu. 45m Katwijk n.m. 1 u. 10 m.; v.m. 1 u. 25a Petten n.m. öu. m., v.m. 8u. 15m Het aansteken der lantaarns moet te 7 u. 51 m. geschieden. ingezonden mededeel1ngen a 30 Cts. per regeL Geiiurscfie bet stille seizoen biedt een fabrikant van H-eerencon- fec.ti© te Amsterdam zijn goederen te koop aan, op afbetaling, aan particu lieren die te Haarlem en omstreken woonachtig zijn. Aanvragen gelieve men schriftelijk te richten onder li. G., 8961. Alg. Adv. Bur. D. Y. AL'l'A, Amsterdam vereeniging „rembrandt". Maandag 25 dezer te twee uur zal j in liet Stedelijk Museum te Amster- dam een kleine, maar zeer belangvij- ke teritooiisleJling worden geopend. Zij omvat de schilderijen, welke door de Vereenigïng „Rembrandt" zijn aangekocht op de veiling Steengracht te Parijs, te weten„Ilollandsche gracht" door Jolt. BercUheyde (geda teerd 1666) „Moederlijke zorgen" door Gerard Terborc'li„Twee water molensdoor Meindert 1-lobbema „Varkensdrijver" van Isack van Os- tade (164-1) eu liet „Vroolijk gezel schap' van Jan Steen. Voorts het jongensportret, mede in de veiling- Steengracut door de vereenïging ge kocht voor rekening van mevr. Rosc-- Molewuter, beuevens „Koning David" door Aerl de Gelder, thans in net be zit van een ongenoemd particulier te Amsterdam. Naast deze zeven uitgelezen schil derijen wordt de zeldzame gelegen heid geboden om de teekeningen van Reuibrandi te bezichtigen, welke reeds in 1906 onder voorbehoud van hel vruchtgebruik dour Dr. G. Hof sle de de Groot aan den Slaat zijn go- scliouken. Tiet zal de eerste maal zijn, dat zij alle bijeen worden geëxpo seerd. Zij zijn 64 in getal, maar ze worden nog vermeerderd met 28 an dere Rembrandt-teekeniugen, welke sedert door Dr. Hofstede de Groot werden aangekocht. De tentoonstelling zal voor afzon derlijken toegangsprijs iederen dag te bezichtigen zijn, op de uren waar op het Stedelijk Museum is geopend. Zij wordt gesloten op 14 September. Neen, ik ben hier nog nooit ge weest, zegt de verbaasde getuige. Ken ie me dan niet? vraagt de Kantonrechter ongeloovig. U?... Neel Maar dan wordt 't toch tijd, dat je den Kantonrechter leert kennen, grapt Mr. Van der Morsch, om zich er uit te redden. Een chauffeur is met z'11 auto in botsing geweest met de elcctrische. Tenlastelegging: niet toeteren, niet bewezen. De Ambtenaar vraagt daarom vrij spraak. Maar ik heb tooh den indruk, dal je te hard gereden hebt, merkt de Kantonrechter op, nu voortaan wat voorzichtiger. Maar de autostuurder is gepikeerd. Ben altijd voorzichtig; m'n me vrouw wil niet hebben, dat 'k hard rij. Wees dan voorlaan nog voor zichtiger, dan je al voorzichtig bent, zegt de heer Van der Mersch droog jes. Er is een arbeider uit Heemskerk, die een dood kalf ten geschenke heeft gegeven aan een ander en voor dat geschenk vijf gulden heeft ontvangen. Wat de politieverordening te Heemskerk niet hebben wil. Vertel nou 's hoe dat gebeurd is? verzocht de Kantonrechter. Was •dat beest al lang ziele? Welnee, lacht de man, 't was een kalfie van twee dagen. M'n vrouw •had 't teveel melk gegeven en daar kan zoo'n beest niet tegen. Toen heb je 't'den hals afgesne den? Ja, 'k dacht, als 't nou toch dood Laatste Berichten CIRCUS S1DOLI. De voorstelling in het circus Sïdoli was Dinsdugavond weer een succes, 't Was heel goed bezet, en de acroba ten-, clowns- en dress uur-nummers oogstten opnieuw den bijval die dit goede circus geheel verdient. Van 't Kantongerecht Een gemoedelijk magistraat toch, onze Kantonrechter. Als de getuigen voor hern komen, kan hij zoo achter in z'n stoel ge leund vragen Wilt u me dan nazeggen: Zoo waarlijk, helpe mij... Dan zegt zoo'n getuige mot den vollen nadruk op het achtervoegsel Zoo waar-lijk Neen, zegt Mr. van der Mersch dan Zoo waar-lük Zoo waar ikveronderstelt de getuige. Neen, zegt de Kantonrechter goedmoedig: lijk, ik... lfik! Dan volgt 't goed, Een ander verschijnt. Ja, je bent..., ik ken je wel; Je bent hier wel eens meer geweest. En je hebt geep kennis gegeven aan T Gemeentebestuur dat je 't afge maakt had? Welnee, dat wist Tc niet, dat 't most. Onderlaatst is er ook nog een koe doodgegaan bij mij in de buurt en die hebben ze ook verkocht Nu, zegt de Kantonrechter, dan zal 'k die ook wel hier krijgen, al duurt 't een beetje lang, krijgen doe 'k hem toch. De main was er nog met zoo zeker van, maar als meneer 't zei Nu heb je vijf gulden voor t beest gekregen? Ja, voor hel huidje. Wat maken zij daarvan? Schoenen en leer. Fijne schoenen? -Ta. Nu, ik denk, dat je die vijf gul den wet kwijt zult raken aan de boete En inderdaad de Ambtenaar vraagt ƒ5.— boete. I-Ioor je wat. meneer vraagt, zegt de Kantonrechter, Meneer wil. dat je die vijf gulden maar teruggeeft aan 't Rijk. Nou, als 't niet anders kan zegt 'de man. Dan begraaft de heer Van der Mersch zich in een eindelooze reeks van Drankwet- on Arbeidswet-over tredingen. Tegen den heer Jac. de Jong, mu ziekleeraar hier ter slede, die de vo rige maal reeds terechtstond, wegens het laten meewerken van 32 kinderen aan een opvoering van dq kinderope- rette „De Operettekoningin", werden thans 32 geldboeten van 50 cents ge- eischt. Uitspraken. T-Ieden.! werden de navolgende uit spraken gedaan: F. L., te Haarlem, overtreding On gevallenwet, 1 boete of een dag l'Cj 'q01 'fé Haarlem, overtrading Hin derwet. ƒ1 boete of een dag hechtenis. J N„ te Haarlem, overtreding Veiligheidswet., 25 en 10-boete of 5 en 2 dagen hechtenis, en f2o boete of vijf dagen hechtenis voor overtreding Arbeidswet. M. B.. te Haarlem, en J. G. O., te Schoten. J J„ G. v. d. B. en Z. van W., te Haarlem, overtreding Arbeids wet, no. 1 en 2 twee maal I 0.50 boete of twee 'maal een dag hechtenis, no. 3 3 boete of dri e dagen .hechtenis, no 5 5 boete en drie mnnl f 3 boete, of vier ra a al drie dagen hechtenis, no, 5 10 boete of tien dagen hechtenis. H. K. en J. J., te Haarlem, overtre ding' Trekhnn'ienwet, /2 boete of twee dagen hechtenis. Mi'. L. M. C. S. van O., te Haarlem, geen tijdige geboorteaangifte doen, ƒ5 boete of een dag hechtenis. M. K., Ie Giessenuam, in dronken schap du orde verstoren, ƒ3 boete of 3 dagen hechtenis. J. M„ te Haarlem, vee op eens an ders grond laten loopen, vrijgespro ken. J. de M. en drie anderen, te Zand- voort, nachtrumoer verwekken, no. 1 3 boete of drie dagen hechtenis, de anderen ƒ5 boete of drie dagen hech tenis. ,1. K„ te Zandvoort, en 2 anderen, te Haarlem, een trekdier onbeheerd laten slaan, i boete of ©en dag hech tenis. J. T., te Zandvoort, en 13 anderen, loopen op verboden grond, no. 1 ƒ3 boefie of drie dagen hechtenis, de on deren 5 boete of drie dagen hechte nis. D. K. en 4 anderen, te Haarlem, overtreding Politieverordening Haar lem, no. 1 4 boete of een dag hechte nis, de anderen 1 boete of oen dag hechtenis. J. IX, u: Haarlem, C. J. M. B. te Amsterdam, overtreding Politieveror dening Velsen, no. 1 ƒ1 boete of een dag hechtenis, no. 2/2 boete of een idag hechtenis. L F. de K., te Schoten, overtreding Politieverordening Schoten, ƒ0.56 boete of een dag hechtenis. A. M. en 2 anderen to Haarlem, overtreding Ver keurs verordening van Bloeinenuaal, 2 boete of een dag hechtenis. J. v. d. M. en 2 anderen, te Zand voort .overtreding Politieverordening Zandvoort, 110. 1 f 2 boole of 2 d. h„ de anderen f 1 boete of 1 d. h. A. II. K.. te Leiden en 2 anderen, overterdmg Mo tor ver ordening Heem stede, 110. 1 f 10 boete of 5 d. h„ de andoren f 2 boete of 2 d. h. C. B. K. en K. W. S. te Amsterdam G. L. te Zoetorwoude, D. v. d. M. on G. F. N„ te Amsterdam en A. J. S, te Hillegom, overtreding motorveror- dening Haarlemmerliede, de eerste drie f 5 boete of 5 d. h„ de anderen f 10 boete of 5 d.h. J. W. do R.. to Amsterdam en A. G. K. te Haarlem, rijden zoneter licht en valschen naam opgeven, no. 1 f 2 en f 15 boete of 1 en 15 d. h., no. 2 f 2 en f 10 boete of 1 en 10 d. h. Tl. J. H. en W. C. D. te Haarlem, overtreding niotorkenteek&nbesluit, no. 1, 3 maal f 5 boete of 3 maal 2 d. h., no. 2 f 3 borte of 3 d. h. J. v. d. W., te Haarlem, en 36 an deren, overtreding motor- en rijwiel- reglement, f 2 boete of 1 d. h., f 1 boe te of 1 d. h. en f 0.50 boete of 1 d. li Voorts werden er nog 55 personen veroordeeld wegens openbare dron kenschap tot 21 en 7 d. li., f 12 boete of 3 d. h„ f 9 boete of 3 d. li., f 5 boe te of 3 d. li. f 4 boete of 3 d. li. en f 2 boete of 2 d. h. MIJNONGELUK. Men seint ons uit Heerlen: In staatsmijn Wilhelmina is de 23- jarige mijnwerker Ummels uit Kér- kerade door afvallend gesteente ge troffen en gedood. TE WATERLATING „PRINS DER nederlanden". Men meldt ons uit Amsterdam: In tegenwoordigheid van vele genoo- digden is hedenmiddag van de werf der Nederland&che Scheepsbouwmaat schappij het voor de stoomvaartmaat schappij „Nederland" in aanbouw zijnde stalen dubbelschroefstüomschip Prins der Nederlander" te water ge laten. DE DIEFSTAL IN DE ROELOF HARTSTRAAT TE AMSTERDAM. Men meldt ons nader uit Amster dam I-Iet is der Amsterdamsche politie en recherche gelukt, in het geheel een zestal personen, waaronder een vrouw, aan te houden in verband met den diefstal, die in de Roelof Hart- straat heeft plaats gehad. Twee dezer arrestanten werden gistermiddag in gerekend en evenals de vier overigen naar het Bureau-Overtoom overge bracht, waar zij door een afdeelings- chef. den heer Land, aan een streng en uitvoerig verhoor werden onder worpen. Behalve door den lieer Land, is ook doer den chef van den recherche dienst aan liet voorbereidend onder zoek in deze zaak deelgenomen. Dit onderzoek heeft naar wij vernemen ook ten doel na te gaan, of de aan gehoudenen schuldig zijn aan de ove rige in den laatsten tijd gepleegde diefstallen. De aangehoudenen ontkennen met beslistheid, iets van de bewuste mis drijven af te weten, doch de politie meent met de genoemde arrestaties een goede vangst te hebben gedaan, j Onder de personen, die nu aange houden zijn, bevindt zich ook de be- wuste Roos die ongeveer vijf jaar geleden deel uitmaakte van het be- i ruelite trio, dat destijds Amsterdam onveilig maakte. I Kort geleden is Roos uit de gevan- penis ontslagen, zoodat het schijnt dat hij zijn luguber handwerk weer heeft hervat. Ter zake van de diefstallen van den laatsten tijd zijn t'hans totaal 9 perso- j nen m handen der justitie. Land- en Tuinbouw BEMESTING VAN WINTER GRANEN. In de laatste jaren is op 't gebied van land- en tuinbouw zeiker niets in soo hooge mate veranderd als do wij ze van bemesting. Een beter inzicht 111 de leer der plantenvoeding is hier van ongetwijfeld de voornaamste oor zaak. Theorie en praktijk gaan voort durend meer hand aan hand, terwijl de overtuiging zich meer en meer baan breekt, dat slechts een ration.ee- le bemesting .in staat is de opbrengst onzer akkers, graslanden en tuinen meer rentabel te maken. Nu lean een sta.lmeslbenvesl.ing al leen daarom niet rentabel z-ijn, om dat z.ij geen voldoende rekening houdt met den toestond des bodeuvs en de eiscNen, welke de verschillende cultuurgewassen stellen aan den voor raad voedingsstoffen, noodig voor een normale ontwikkeling. In de laat ste jaren toch is niet alleen door op zettelijk genomen proeven, maar ook op rationeel gedreven boerderijen op ondubbelzinnige wijze gebleken, dat, vv.il men de hoogst mogelijke zuivere opbrengsten verkrijgen, het gebruik va.n handel'sraestsloffen, hetzij alleen of als aanvulling van den stalmest, bepaald noodzakelijk is. Het onvoldoende van den stalmest treedt vooral duidelijk 'te voorschijn, bij den verbouw van onze vvint&rgra- 1 nen, omdat deze op de moeste boerde rijen een eerste plaats innemen, Ver gelijkt men de resultaten, welke men verkreeg met uitsluitend stalmeslbe- mesfcing met die, verkregen op een rationeel gedreven boerderij, dan springen de voordeel en der moderne bemesting duidelijk in hot. oog. Wij willen ter illustreering hier de uit komsten laten volgen van enkele dei- vele proefvelden., in de laatste ja.ren aangelegd op de Vel uwe, waar nog algemeen de teelt van rogge en aard appelen de hoofd verbouw is. Bij G. Tabor Mz. te Eerbeek in 1910 een roggeveld aangelegd, ver deeld in 3 gelijke perceelen, waarvan één stalmest, één kunstmest en één half om ha.lf ontving. De oogsten waren per Hectare: van Half om half 2902 KG. zaad en 5128 KG. stroo. Van kunstmest 2457 KG, zaad en 5985 KG. stroo. Van stalmest 2114 KG. zaad en 4014 KG. stroo. Half om half won het dus met het zaad verreweg, d-e kunstmest met het stroo; de stalmest stond veel lager. Op dit veld was Pettküser rogge ver bouwd. Vroeger was algemeen de Gel-dersche Kruip rogge, die niet zoo veel oplevert. Maar indien slechts goed bemest wordt, dan kan ook deze soort soms zeer bevcecligende uit komsten geven. Bewijze -een proef veld bij W. v. d. ITel ITz. to Beekber gen, waar bemest werd mét 700 KG. slak, 800 ICG. kainiet en 200 KG. chili. Het gewas was oen lust om te zien en de oogst vold-eed aan de verwachting: Met 700 KG. kainiet 2644 KG. zaad eh 4933 KG. stroo; Zond-er kali 2250 KG/ zaad en 4194 KG. stroo; Onbomest slechts 1600 KG. zaad en 3000 KG. stroo. Hier rendeerde derhalve d-e mest uitstekend. Dit was niet minder het geval te Spankeren bij' Gebroeders Kappers, waar de sterke bemesting van 12 baal slak, 12 -baal lcainiet en 2 1/2 baal cHiji werd gegeven. D-e ak ker bracht een enorm gewas v-o-ort, zooals daar nimmer was gezien: per Hectcare 4425 KG. zaad en 6800 KG. stroo. Do zware halmen hadden aLl-e een lengte van 2.25 M., vele uitste kende van 2.40 M.; in de aren telden we 96 korrels. Zulke oogsten werden vroeger met gewonnen, omdat de .bemesting te schraal ganseli onvoldoende was .voor een normaal gewas. T'hans kunnen we het wijlen Dr. W. G. H. Staring nazeggen: „Geen slechte gronden zijn er, slechts slechte boeren." C. B. Gemengd Nieuws DOOR Z'N VROUW BESTOLEN. I11 de Drouot-straat te Parijs woont de Perzische postzegelhandelaar ITad- zji Mirza. Hij heeft gisteren aan de politie medegedeeld, dat hij voor on geveer 600.000 frank aan kostbare postzegels bestolen is, en dat waar schijnlijk zijn gescheiden vrouw den -diefstal gepleegd heeft, zoo inel-dt de „N. R. Ct.". Stoonmuftberistiien HOLLANDAMERIKA LIJN. H-et st. Rotterdam, van (New-York naar Rotterdam, was 19 Aug. - dies middags 266 mijl-en W. van Scilly. Het st. Soes'tdijk arriv. 20 N-ov. van Baltimore -eli Newport News te Rot terdam. RüTTERDAMS'CHE LLOYD. Het st. Goentoer (thuisreis) arriv. 19 Aug. te Suez. Het st. Miesdan (thuisreis) vertrok 19 Aug. van Gibraltar. liet st. Sam-arinda arriv, 20 Aug. van Java te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Ilat st. Oopack vertrok 20 Aug. van •Amsterdam via I/varpool naar Java. STOOMVAART-MIJN E DERLAND H-et st. Ambon (thuisreis) arriveer de '15 Aug, te Caraaran (verbetering.) Het st. Rembrandt (uitreis) vertrok 19 Aug. van Suez. INGEZONDEN Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redaotio zich niet aansprakelijk. Haarlem, 18 Aug. 1913. Mijnheer do Hoofdredacteur! Hi ermede verzoek ik eeni-ge plaats ruimte i-ri uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Ondergeteckfinde bevond zich i.l. Z-ondagavond omstreeks 8.35 op Hert station Den Haag om mat den trein van 9.18 naair hi-eir te vertrekken. Een menigte reizigers was da,ar met mij aanwezig, afwachtende den trein waarmede zij naar de plaats van be stemming konden gaan, en telkens, wanneer een trein binnenkwam, dan was het een gedrang, dat ik mij zelf afvroeg: h-oe is het mogelijk, dat de directie der H. IJ. S. M. diiit toelaat. Eindelijk en ten laatste stoomde ook de trein binnen waarmede ik na-ar Halrtem zou wo-rden vervoerd. Eenigo honderd-en mensc-hen be stormden dezen trein Letterlijk, dus waren er vele wagens te kort, hetgeen ■erscheidene reizigers eenigszins be- angstte en in den waan bracht, dat zij niet mee konden. Eindelijk na veel geloop en gedraaf hamen vele passagiers zond-er het den chef te vragen plaats in de 1ste en 2e klasse wagens, d.i-e maar ten des-Ie waren gevuld,, maar o noodlot, d-aa.r kwamen chef en h-oofdconductour aan die de 3e klasse-passagiers weer uit de le en 2e Massè-Wagöns dreven; zij moesten maar zien dat zij ergens an diers e-an plaats bekwamen. Ten laat ste werden eehige wagons -aangekop peld, maar nog lang niet voldoende om allen een geschikte Slaan-, veel minder zitplaats te geven. Een wagen van een z.g. Ivarnnoui- catireiin werd zoo v-olgesto-pt, dat de compartimenten geen 8, maar 10 12 menschen wanen, i-n de loopgan; van den wagen stonden niet minder (goed geteld) dan 64 menschen. Op de W. C. hadden ook 6 menschen plaats genomen. Het was waarlijk in dezen wagen niet -o-m ud't te houden. En dat alles terwijl in 2-e en 1ste klas nog een overvl-oecl van zitplaatsen waren. Is deze toes-tond wel in orde? Het is t-e hopen dat dit, schrijven de direc tie der H.S.M. mag bereiken,,'opdat zij haar maatregelen neemt dat zoo iels ais Zondag j.l. zich ni-eit kan herba len. J. A. C. DOEZIE. en te Sofia heeft aoen mededoelen, dat zij drie grenscommissies heeft be noemd, die op 22- Augustus te D-emir- hiassei' bijeen zullen komen. De steden Deddagatsj, Kauthi en Goecooeidsjina worden den 21sten Augustus door de Grieken ontruimd. SOFIA, 19 Aug. (Reuter). Volgens hier ontvangen m-e-dedeelingsn zou den de Bulgaren le Saloniki mishan deld, uitgepunderd en verbannen wor den door de Grieksche autoriteiten. De vreemde consuls zouden met dee feiten in kennis zijn gesteld. TurkenenBuIgaren. SOFIA, 19 Aug. (Reuter). Tijdens de bezetting van Koechoekhavak door de Turken voegde de Mohammedaan- sche bevolking zich bij het Turksche leger, ein werden de verdwaalde Bul- gaarsche soldaten en de Bulgaarsehe bevolking vermoord. De regeering te Sofia vestigt de r an- dacht van de vertegenwoordigers der groot© mogendheden hierop. KONSTANTIN-OPEL, 19 Aug. (Reu ter). De ministerraad besloot' -morgen aan d©'mogendheden'een circulaire ie zenden betreffende het voortrukken der Turken over de Maritza. Zij zal daarin haar voornemen uitspreken de grens, in de med-ede-eling van 19 Juli aangegeven, n-iet te overschrijden. VLIEGSTATIONS VOOR DE LANDS VERDEDIGING. LONDEN, 20 Aug. (Reuter) De Daily Chronicle verneemt uit Plymouth, dat volgens liet pion, goedgekeurd door het comité van defensie, wordt 'oorgesteld, de oprichting van vli-eg- statians aan alle vestingen in het land versterkte havens, zoodra men de noodige gebouwen en luchtschip-vlo ten heeft kunnen aanbouwen. Zulke stations zullen worden aangelegd to Plymouth, Portsmouth en Milfordha- ven. Men overweegt de invoering van een volledig stelsel van a-eronautische ver binding tusschen de vloot en bet land leger. CULTUREN, Vast. Cultuur Mij. Vorstenlanuen 1621/4, -; M1.1NAANDEELEN. Redjan'g Lebong 154. Great Cobar 46, Pittsburg Coal 19 3/420. AMERIKAANSCHE MARKT: prijs.' houdend. Sporen: Atchison Topeka 97 1/28, Derive 20 5/S, Erie 29, Kansas 26 1/4, Pref. idem 60, Missouri 23 3/4, Rock Island 18 3/8—1/2, South. Rail 25 1/4—8/8, Union Pacific 153 3/8, Cm. Wab 4 7/8— 5, Pref. Wabash 13 1/2—5/8. J Indus trieele: Amalgamated 75 3/476 1/4, Am. Car en Foundry 46 1/23/4, Am. ITide en Leath. 22 1/2, St. Milling gew. 32 3/4 Cm. Cigar 47 1/2, Cm, Steel 64 1/8—3/16 Cm. Marine 4 3/8, Pref. id 16 7/16. Burgerlijke Stand 403de Staatsloterij. 3e klasse, 3e lijst. TREKKING VAN 20 AUG. Hooge prijzen: 3464 f 1500. No. 15596 f 1000. No. 9712. f 400. No. 7834. f 200. Nos. 11273, 11746, 12254, 165C8, 20109 f 100. Prijzen van 45.—. 26 122 257 288 333 339 361 391 412 416 464 497 528 542 628 643 671 697 737 755 794 806 820 932 954 956 1155 1299 1321 1380 1386 1444 1490 1575 1592 1654 1766 1795 1844 1856 1866 1873 '1992 2022 2073 2083 2196 2226 2244 2256 2268 2283 2292 2334 2345 2363 2370 2386 2466 2492 2518 2533 2581 2630 2633 2657 2660 2672 2682 2787 2804 2861 2866 2876 2888 2903 2955 2975.3027 3065 3215 3221 3234 326G 3296 3305 3319 3337 3451 3456 3551 3578 3592 3647 3712 3975 4006 4053 4094 4097 4105 4192 4286 4288 4425 4509 4539 4606 4656 4662 4729 4743 4756 4765 4778 4799 4814 4924 4934 4968 4972 4986 5035 5088 5145 5264 5299 5303 5315 5504 5512 5548 5561 5587 5627 5641 5659 5690 5706 5708 5741 5792 5805 5876 5988 6032 6110 6279 6307 6364 6379 6387 6399 6444 6465 6513 6584 6607 6682 6722 6739 6783 6912 6928 6954 7028 7032 7045 7076 7213 7220 7222 7233 72-46 7252 7328 7382 7452 7575 7597 7623 7646 7690 7711 7737 7853 7893 7947 7978 7990 8021 8084 8092 8096 8131 8178 8215 8251 8282 8391 8407 8446 8470 8481 8513 8547 8662 8824 8862 8902 8995 8999 9024 9026 9053 9062 9092 9130 9159 9195 9198 9321 9383 9409 9414 9452 9501 9511 9537 9590 9616 9638 9670 9692 9766 9775 9829 9845 9853 9856 9903 9939 9944 9950 9957 10015 1Ü050 10078 10163 10182 10195 10223 10323 10346 10354 '10371 10477 10486 10493 1054-9 1080410664 108151083» 10959 10994 11000 11039 11062 11075 11111 11211 11213 11262 11286 11321 11366 11378 11380 11405 11431 11533 11580 11595 1163311706 11717 11811 11886 11981 12000 12007 12012 12014 12073 12136 12220 12286 12299 12427 12475 12477 12627 12688 12716 12727 12729 12756 12764'12814 12850 12856 1285912916 12976 13011 13050 13053 13155 13172 13219 13308 13316 13322 13336 13373 13434 1344213476 13590 13710 13715 13732 1-3733 13862 13948 13957 13983 14011 14014 14028 14037 14058 14097 14195 14205 14208 14249 14268 14349 14482 14512 14564 14648 14759 14787 14793 14812 14860 14878 14910 14Ö30 '14951 '15044 15)07 15118 15135 15193 15)203 15209 15223 15270 15282 15330 15370 15405 15458 15509 15550 15812 15637 15733 15785 15817 15927 15952 16026 16050 16077 16125 16129 16198 16204 16262 16288 16292 16320 16393 16417 16424 16490 16038 16641 16662 10689 16692 16725 16789 16792 168G8 16917 16987 17055 17062 1707917154 17263 17286 17311 17321 17401 17453 17465 17511 17514 17524 17557 17578 17581 17630 17726 17994 18007 18036 18073 1811 18224 18328 18331 18388 18401 18504 18541 18581 18608 18643 18673 18687 1871.6 187S9 18833 18874 18868 18904 18981 19044 19139 19445 '19489 19523 19660 19662 19723 19743 19745 19803 19853 19865 19954 20005 20058 20076 20168 20207 20238 20252 20333 20410 20505 20508 20557 20597 20649 20700 20757 20766 20786 20866 20890 20971 20997 3e klasse 2e lijst: 19216 ni.z. 14216, HAARLEM. ONDERTROUWD: 20 Aug. M. Wi-ering en G. J-ohker; J. T. Bruin en G. W. G. Harren; J, Westerh-of en A. Frankfort, F. G. Tij. leen eh C. M. C. Muij-l-aert. P. de VrieT en H. Posn-er. GETROUWD: 20 Aug. IT. J. Oolders en W. Ilij- mans; B. W. Kensen -en L. H-oekstr-a, 1"). Klingc-rs en P. Ruijzeinaars, J. Demmcni-e en E. Blok; J. Stammes en' C. M. v. Dans-ik; H. Frans en S. M. Serné, A. .T. Brouwer -en .T. M. Bac; A. F. K-leefstra en I. G. Schipper. BEVALLEN: 20 Aug. J. M. SchoolingsHelleman d. 10 D. VersteegcCor tic z. 20 C. H. P. M. S-teen—v. d. Moole-n d. 20 E. J. S-teff-ers—v Ilecl z. 19 R. Bakker- Schermer d. 17 A, v. d-. Veldtv. d„ Kroft d. OVERLEDEN: 18 Au-g. J., 1 maand,, zoon van II. Maalihiui-s, Saenredamistraat; A. J. Se- venhuijsen, 82 j.. Duvenvoordestr. 19 J. Mulder, 73 j„ Kamperlaan. SCHOTEN. GETROUWD H. J. Wehnes en C. Copier. T> Severijnse cn E, D. Appelboom. BEVALLEN II M. Geldorp. geb. Uvenhoven, cL OVERLEDEN J. C. J. Koomen, 2 mud. Marktnieuws V e 0 m a r k t, gehouden te Haarlem op 20 Augus tus 1913. Koeien en ossen, aangev. en verk. 3 stuks, prijs ƒ250—ƒ,300 per stuk. Nuchtere kalveren, aangev. en ver kocht 8 stuks, prijs 15—ƒ20 p. stuit, Schapen, aangevoerd 6 stuks. Paarden, aangevoerd 1 st. Kaasmarkt. "Aangevoerd en verkocht te Haar lem op 20 Augustus 1913: 4 Stapels, uitmakende 609 kazen. Verkocht alle kazen, wegende 1136 ki logrammen. Hoogste prijs per 50 kilo grammen 30.50, laagste 27. a©W£ftT£HTliP Den 3den September hopen onze geliefde Ouders HENDRIK JOHANNES PRINSEN en GATHARÏNA TER AVEK8T den dag te herdenken, waarop zij voor 12 1/2 jaar in don Echt zijn ver bonden. Hunne dankbar© Kinderen: H. DUIKER—ESMEIER. G. DUIKER. FRANS ESMEIER. CATO PRINSEN. CATHARINA ESMEIER, Amsterdamsche vaart 10. Getrouwdö Aug. 1913: A. J. JANSEN en J. A. DEN OUDEN. Grand Vital, Manitoba, Canada. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onzo jongste lieve ling FRITS WENSlMGr. in den aanvalligen leeftijd van bijna 2 jaar. J. WENSING. E. WENSING—DE ZAAUER. JACOB WENSING. ELISABETH WENSING. Haarlem, 18 Augustus 1913. Pi e ter Kiesstroat 22. Telegrammen De onderstaande telejramnien zijn ontleend aan bet Algemeen Handelsblad. DE TOESTAND IN DEN BALKAN. PETERSBURG, 10 Augustus. Aau het „Petersburgsche Telegraaf-agent- scha-p" wordt uit Sofia geseind, dat de Grieksche regeering de Bulgaar sehe door de vertegenwoordigers van de Russische reg-eering te Boekarest Amsterflamscte Beurs. Openingskoersen van 20 Augustus 1913. T AB A K S A AN DE E LE N. Lusteloos. Amsterdam Deli 278, Bind jay 1071/2 D-eli Batavia 480, Deli Mij. 617618, Med an 240, Rotterdam Deli 339, S-e- nembah 576— 80. RUBBER-A ANDÉELEN. Ongeanimeerd. i Amsterdam Rubber 180, Bandar 751/2, Deli Batavia 116, Koloniale 54, Nederlandsche 72. PETROLEUM-AANDEELEN. Terugloopend. Dordtsch-e Petroleum 187186 1/2, Gee. Boll. Petr. 248—45. Int. Rum. Petr. 124, Kon. Ned. Pctr. 647-43 1/2, Moeara Enim Petr. 236, Sumatra 0alembang 238. Orion 97. 8€®nraggjewneg. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem doen te wéten, dat, bij gelegenheid van de viering van den verjaard-ag van I-Iare Ma jesteit -de Koningin, de verschillend» Bureau's op hel Raad'hU-is (met uit zondering- van dat van deu Burgerlij ken Stand, hetwelk van des middags 12 tot 's namiddags 12 1/2 uur tot het doen van aangile-n van geboorten enz. zal zijn geopend), alsmede h-et kan- to or v-an den Gemeente-Ontvanger en j het Frons Hals-museum op Maandag i September a.s. den geheelem dag zullen zijn GE- i SLOTEN. Haarlem, 20 Augustus 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H, D. kruseman, l. a De Secretaris, 3. w. van btt.derreek, l. 8.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 2