NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. IIlil lil 31 e Jaargang IJo. ©254- Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag si augustus 1913 a ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland 1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem037 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonreos Cosfer. Directeur j. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 1—5 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.—elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentign van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drnkkerij: Zuider Buitenspaurne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678. Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 22 AUGUSTUS. Circus Skl'oli: Voorstelling. Do Kroon: Biosc. voorstelling. Apolio-Theater: Biosc. voorstelling. St. Bavo, Smedestr.Biosc. voor stelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Stadsnieuws P. KLEIWEG DYSERINCK. Hedennacht is plotseling overleden de lieer P. Kleiweg Dyserinck cis- teravond verkeerde hij nog opgewekt in den kring der zijnen en hedenmor gen werd hij dood gevonden. Blijk baar heeft dus een hartverlamming een einde aan zijn leven gemaakt. Met Kleiweg Dyserinck is de laatste der gebroeders Dyserinck heenge gaan. Hij was in Haarlem een be kende figuur. Als architect genoot hij terecht de reputatie van een degelijk en solide bouwer te zijn, die niet maar voor 't heden, doch ook voor de toe komst bouwde. Toen de Ambachts school werd gesticht was hij dan ook haar eerste voorzitter, in welke qua- liteit hij meermalen herkozen werd ook thans maakte hij nog als tweede voorzitter deel uit van het bestuur van het bestuur der af deel in g Haar lem van de Maats, tot bevordering der bouwkunst was hij penningmeester. Verder was hij voorzitter van het col lege Veil-lust, een vcreeniging van oude dagteekening, die ten doel heeft aan zijne leden een geschikte gelegen heid te verschaffen tot bijwoning van do openbare verknopingen van vaste goederen in „de Gouden Leeuw". Verder was de heer Dyserinck di recteur van de begrafenisbos de Vrij willige Liefdebeurs onder de zin spreuk „In alles gethrou", een stich ting, die zijn groote sympathie bezat. Toen hij twee jaar geleden zeventig jaar werd verraste hij zijn mede bestuurders met een uitvoerige sta- tistiek over de ontwikkeling van deze j Bos. di© hem een ontzaglijken arbeid gekost had. Hij maakte deel uit van den groo- tcn kerkeraad der Vereenigd© Doops gezinde Gemeente, wier adviseur in bouwzaken hij tevens was, zoodat hij dan ook menig bouwwerk voor hare rekening hoeft voltooidvan de gebouwen die hij in de laatste jaren stichtte noemen wij o. a. de kapitale winkelhuizen van de firma's C. J. Schravcndïjk in de Groote Houtstraat, Vroom en Dreesmann m de Laugo Veerstraat en Groote Houtstraat en het woonhuis van den heer W ijsman aan de Baan. Als merkwaardigheid kan dienen, dat de fontein in den Hout indertijd door hem werd ge sticht thans vindt men die niet fraai rneer. omdat de smaak en hot inzicht zich hebben gewijzigd, maar destijds werd de fontein zeer bewonderd. Als menscli had Kleiweg Dysei inck gccu vijanden. Hij was een goedhar tig man, die anderen gaarne een dienst bewees en dat wel met een eigenaardige voortvarendheid, die aan 't geslacht Dyserinck eigen was. Menigeen die in moeilijkheid verkeer de is door hem met groote welwillend heid geholpen en velen zullen uit dien hoofde reden hebben, met dankbaar heid aan hem terug te denken. Voor zijn vrienden en kennissen had hij warme belangstelling, hij deelde in wat hun voor goeds en droevigs over kwam en de kleine kring van zijn naaste familie was hem bijzonder lief. Dyserinck was juist Zaterdag 72 jaar geworden, hij keerde toen van een buitenJandscli uitstapje terug, dat hem zoo weinig vermoeid had, dat hij weer nieuwe plannen maakt© voor een reisje met zijn kleinzoon. Daartoe zou het evenwel niet komen. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdagmiddag op een nader le bepalen uur. DE GEWELDPLEGING IN HET ItOZENPRIEEL. D© P.erhthank heeft rechtsingang verleend tegen Bart en W. van D., ter zake van het plegen van openlijk geweld tegen den adjunct-inspecteur Verschoor. -Hedenmorgen is W. D. te Alkmaar, waar hij werkzaam was bij de „Alk- muarsche Courant", gevangen geno men en geboeid naar Haarlem overge bracht, waar hij aan de Justitie werd overgeleverd. Statuten. De Staatscourant bevat de Konink lijk goedgekeurde statuten van den „Vriendenkring van het allerheiligste Sacrament", te Haarlem. Aanbesteding. Heden is aan het gebouw van hel Provinciaal bestuur dezer provincie aanbesteed lo. Het maken van een remming- werk met plankier in de haven van Urk, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming6000. Laagste inschrijver J. ten Napel) te Urk ,voor ƒ5570. 2o. Het vergrooten van de ijzeren lcods tot berging van Rijksmaterieel voor de Noordzeehaven te IJmuiden, behoorende tot de werken van liet Noordzeekanaal. Raming ƒ2500. Laagste inschrïjfster Wed. P. van Heijst. te Velsen, voor ƒ2400. 3o. liet uitbreiden van de verdedi ging van den ondcrzeeschen oever voor de Pïikszeewering aan het Horn- fje op Texel. Laagste inschrijfster de N. V. Ne- derlandsclie betonijzerbomv te Am sterdam, 13810 M2. voor 62000. 4o. Het bouwen van een wachthuis je voor havenpersoneel met berg plaats aan de Zuid-Westzijde van de V'ssehershaven te IJmuiden, deel uit makend© van de 'werken tot uitbrei ding van die haven. Raming2250. Laagste inschrijverR. van Grie ken, "te Wijk aan Duin, voor ƒ2150. Besmett. Ziekten. In de week van 13 tot en met 19 Augustus zijn te Haarlem voorgeko men 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphtlieritis. Te Schoten 1 geval van diphliierilis. Te Velsen 1 geval van diphtheriüs. Werkloosheids fondsen. Door het Haarlemseh Arbeiders- Secretariaat is namens de bij het. II. A. S. aangesloten organisaties bij de Gemeentelijke Werkloosheidsfond sen te Haarlem en te Schoten ver zocht, om o. a. de bepaling op te hef fen, dat. zij die verzekerd zijn bij het Gem. Werkloosheidsfonds te Haar lem, en zich vestigen of woonachtig zijn te Schoten, door hen de uitkee ring kan ontvangen worden, zonder do bestaande bepaling van toepassing te doen zijn op hen, dat zij eerst eeni- gen tijd inwoners moeten zijn dier gemeenten. I Aan Schoten is eveneens verzocht 1 dit toe te passen, zoodat bij evenluee- le inwilliging toch uitkeering kan worden verkregen bij werkloosheid, natuurlijk met inachtneming van de I overige bepalingen, welke gelden voor j de uitkeering. Wordt dit toegestaan dan zal er dus geen bezwaar meer zijn voor aan gesloten ai-Deniers, om zich te Haar lem te vestigen als zij te Schoten zijn z-.kera, en omgekeerd. Benoemd. Tot onderwijzer aan de Worin- School (Chr. School) te Nederhorst den Berg is (volgens de „Standaard") benoemd de heer L. C. Hack, te Haar lem. OnzeBurgemeester. Na een verlof van ecu week zal de Burgemeester morgen zijn ambts- I bezigheden hervatten. DE ASPHALTEERING VAN DE ANEGANG. In de laatste helft van September wordt aangevangen met de asphall.ee- ring van de Anegnng. V a c a n t i e. In navolging van vele andere pa troons heeft de firma A. Rundoe, meu belfabrikant, baar personeel bekend gemaakt, dat het geheele bedrijf do volgende week stil zal staan. De va- cantietijd zaJ zes dagen duren met behoud van het volle loon. Op een dier dagen zal de jonge pa troon met de gezellen de E. N. T. O. S. bezoeken. Uit de Rechtszaal Een KON. LETTERLIEVENDE VEREENI- GING J. J. CREMER". De feestvoorstelling ter herdenking van het 100-jarig bestaan van Neer- land's Onafhankelijkheid zal plaats hebben op Dinsdag 23 September 1913. Opgevoerd zal worden „Nacht en Morgenrood", tooneelspel in vijf be drijven van H. J. Schimmel. De instu-deering geschiedt onder lei ding van den lieer L. H. Chrispijn, oud-regisseur van de Koninklijke Ver- eeniging „Hei Nederlandscli Toonceï", terwijl het Haarlemseh Muziekkorps onder persoonlijke leiding van den heer C. P. W. Kriens zijne medewer king zal verleen en. SYNODE NED. HERV. KERK. De Synode der Ned. Ilerv. kerk stelde weer 400 beschikbaar voor den dienst in 't Schoterkwartier. Ver der 500 voor de gemeente te Abbenes (Nieuw-Vennep) en 250 voor de ge meente te Velseroord. gevaarliijk jongeling. 3 Arrondissements-Rechtbank i vond vanmorgen in haar vacaniie- zilting heel wat zaakjes van minder jarigen te berechten, waardoor bet twaalf uur werd, voordat de publieke zitting geopend kon worden. Een van deze „kinder-zaakjes" be trof den 17-jarigen G. A. S., die op 17 Juli bij den geneesheer Van Veen een revolver, een goud tientje en eenige guldens had weggenomen, waarna hij drie benzinebussen had openge maakt en daarop brandend papier had neergelegd. Toen de verwachte ont ploffing uitbleef, was hij er vandoor gegaan, maar was eenige dagen daarna in de auto-garage gekomen, waar hij een gat had gevijld in een gasbuis. Daarbij had hij brand ge sticht, door brandend papier in de buurt van de carburateur van de auto te laten vallen. De zonderlinge jonge man geeft voor de revolver te hebben meegeno men, om daarmee te kunnen spelen. Het dienstpersoneel schermde wel on der elkaar met de wapens van den dokter. De beide ontploffingen had hij teweeg willen brengen, om zich zeil van het leven te berooven. Toen hij 't geld gestolen had, hoorde hij n.l. de zuster van den heer Van V. naar beneden komen en toen bekroop hem de angst ontdekt te zullen worden, waarom hij de benzine had willen la ten ontploffen, om zichzelf 't leven te benemen. In de garage had hij zich door gas verstikking om het leven wil len brengen, maar toen het gas uit ging stroomen. was hij benauwd ge worden en had zijn zakdoek om de buis gewonden. Toen wilde hij eens gaan zien, óf de zakdoek er goed om zat. Daarom stak hij het papier aan aan de gasvlam. De vlam van het papier, dat op den carburator neer viel, kwam in aanraking met de gas- danipen en een ontploffing ontstond... Ter terechtzitting waren hem al leen de diefstallen ten laste gelegd. De eisch was vijf maanden gevan genisstraf. Mi'. Van der Meulen trad als verde diger op. Verduiste ringetje. In de openbare zitting werd tegen een Ilillegommer, die 5 had ver duisterd bij het innen van geld voor een brandstoffenhandelaar, 2 maan den geëischt. Mr. Slingenberg achtte de bewijs-, i levering niet heel sterk, B e d e 1 a r ij. Te Wormerveer had een man ge- bedeld. Mr. Hoyer vroeg wegens herhaalde laridlooperij 4 dagen hechtenis en 8 jaar opzending naar een Rijkswerkin- richting. Diefstal. Een 20-jarige arbeider, een Belg van geboorte, uit Houtrijk en Polanen, had in den nacht van 23 op 24 Jullj uit een keet eenig geld weggenomen. De jonge Belg was onder den in-1 druk. elke vraag van den President gai hij in eentonige rateling van woor den, waarvan niemand iets begreep, een soort van verontschuldiging ten beste. Later bleek, dat hij maar steeds op nieuw verzocht, om weg te mogen gaan naar z'n vader en z'n moeder... De Officier was 't daarmee niet eens- hij vroeg veroordeeling van 4 i maanden, omdat hem de diefstal I nogal ernstig voor kwam, daar deze des nachts was gepleegd in een keet, waar velen aanwezig waren en de diefstal ten nadeele van een van de kameraden van den beklaagde was gepleegd. Mr. Van Slooten sloot zich bij het requisitoir aan. Diefstalletje. Te Oudewetering had een zwerver i in een kruidenierswinkel winkelwaar I weggenomen, o.a. een zakje met koi- 'fie en 191/2 cent. De oude man zag er niet onfatsoenlijk uit. Toen hij de daad pleegde, was hij radeloos, naar hij zcide. 't Kon goud, 't kon zout zijn, wat hij gestolen had, hij moest wat doen, omdat hij ten einde raad was. De man zat zoo slecht in de kleeren, dat de Burgemeester vau Ou de wetering hem een pak kleeren had H. K., fabrieksjongen te Haarlem, openbare schennis der eerbaarheid, vrijgesproken. C. S., stoker, zwervende, verduiste ring, 4 maanden gev.straf. IL van der R., arbeider te Haar lemmermeer, mishandeling, 3 boete of dno dagen hechtenis. A. W. 11., huisvrouw van P. A. van M., zonder beroep te Haarlem, een voudig© beleediging, vrijgesproken. J. K., werkman te Haarlem, dief stal, 2 boete of twee dagen hechte nis. Th. M. J. K., handelsagent, te Haar lem, verduistering, 25 boete of tien dagen hechtenis. K. K., arbeider te Amsterdam, han delingen der politie verijdelen, ƒ8 Ijoetc of 8 dagen hechtenis. G. B., houtwerker te Zaandam, be dreiging. drie dagen gevangenis straf. II. J. B., los werkman te Zaandam, wederspannigheiü en mishandeling van een ambtenaar, drie weken ge vangenisstraf. II. J. B., motorschipper te Purmer- end, mishandeling, 5 boete of vijf dagen hechtenis. A. C. M., huisvrouw van J. van R., zonder beroep te Schoten, mishande ling, 2 boete of 2 dagen hechtenis. ZwemschooL De temperatuur van het water in de Bad- en Zweminrichting was heden morgen te 6 uur 60 graden en heden middag te 12 uur 61 graden. MEINEED. Men seint ons uit Umuiden: Gistoren zijn alhier twee personen gearresteerd, al. de schipper van de onlangs vergane trawler „Hope" en de makelaar in assurantiën die de as surantie ven de „Hope" verzorgd heeft. Zij worden verdacht van meineed In verband met de afgelegde scheepsver klaring. omtrent het vergaan van de „TIopo". Het tweetal is ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug ie bekomen bij: J. v. Ekeren. Wouwemianstraat 16, een smeerdop van een automobiel; P. de Vries, Oosterstraat 42, een plank; A. Overdijk. Waldeck Pyrmontstrant la rood, een dameshandschoen; J. Koer. Pres. Steynstraat 24. Schoten, een broche: .T. Bregonje, Olieslagers- laan 5, een halskettinkje; G. v. Jlijk, Heerensingel 129 L. een bok; W. Hens- kes. Twiji derslaan 31, een koperen plaat met wapen en inscriptie; J. Grooswei lier, Aelbertsbergstraat 91, een damestaschje met inhoud; J. Fa- ber, Kanipersnaat 7, eene r«orteroon- naie; G. Prins, Lange Molenstraat 28 zwart, een armband; H. J. Vermeer en Gr. Houtstraat 144 F, een ceintuur met gesp; E. v. Rooij, Korte Begijne straat 26, een damestaschje; N. F. Hu ij boom, Oudeweg 53, een Lotisico- lot (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). Uit de Omstreken gegeven, De Ambtenaar eïschte 3 dagen ge vangenisstraf, 2 dagen hechtenis en één jaar opzending naar een Rijks werkinrichting, De man vroeg, om dat laatste niet te doenveel liever wilde hij onder water, dan naar de werkinrichting. Hij hoopte wel weer z'n brood te kunnen verdienen. Mr. Simons deed een goed woordje voor den man. Uitspraken. A. G., huisvrouw van J. J. V., zon der beroep te Zaandam, afdrijving, 4 I maanden gevangenisstraf mot aftrok der prev. hechtenis. HEEMSTEDE. BOUWPLAN. B. en W. stellen voor om goed to keuren het bouwplan der Woning vereeniging Berkenrode, op de terrei- j nen sectie A. nos, 1950 en 2672, gele-1 gen aan den Binnenweg. BUREAU VAN DEN BURG. STAND. B. en W. stellen voor te bepalen, dat het Bureau van den Burg. Sland geopend zal zijn dagelijks, uitgezon- derd des Zondags en op daarmede ge-1 lijkgestelde dagen, alsmede uitgezon derd des Zaterdags, voor het publiek van 9 uur des voormiddags tol 2 uur des namiddags; op Zaterdag zal het voor het pu bliek geopend zijn van 9 uur des voormiddags tot 1 uur des namiddags. liet Bureau zal op Zondagen en op daarmede gelijkgestelde dagen door den betrokken Ambtenaar van den Burgerlijken Stand tusschen 12 en 121/2 uur "des middags moeten ge opend worden op verzoek van een be langhebbende, indien de verzoeker aantoont, dat met de te verrichten werkzaamheid niet tot den volgenden dag kan worden gewacht. Gisteren werd door het Kantonge recht te Haarlem tegen een Hillegom- i nier, die te Heemstede zonder licht had gereden, op de eerste aanmaning der politie niet was afgestapt en daarenboven een vaLschen naam had oiigegeven, geëischt, voor de beide eerste feiten ieder een boete van 3 1 en voor het laatste feit 15 boete. I 't Is wel eens goed, dat tegen hen. die bij overtredingen valsch© namen opgeven, streng wordt opgetreden daar dit aan de politie veel last ver oorzaakt en het justitieel onderzoek bemoeilijkt. BENNEBROEK. Bevolkingsregister. In het bevolkingsregister dezer ge meente, zijn ingeschreven 56 personen, welke den ouderdom van 70 jaar heb ben bereikt. Hiervan zal echter onge veer een derde gedeelte in aanmerking komen voor een uitkeering k 2.~ per week, ingevolge de bepalingen der Oudei'd omsver z eke rib g. Op.afhankel ij kheids feest. Het onafhankelijkheids feest op Woensdag 10 September, in deze ge meente zal van niet geringen omvang zijn. nu door de ingezetenen een zoo belangrijk bedrag is bijeengebracht. Des morgens vroeg reeds zal door het liannoriiekorps „Kunst na Arbeid" ko- raalmuziek van den kerktoren worden gespeeld. Daarna wordt godsdienst oefening gehouden in de kerken. De verdere ochtend wordt door de scli ooi feesten in beslag genomen. Des middags heeft in de Bennebroeker- laan een ringrijderij plaats en tevens -sleuteltrekken. Tegelijkertijd worden op het feestterrein aan den Zwarten- weg, volksspelen en wedstrijd voor versierde rijwielen gehouden. Te ongeveer 5 uur zal opstijgen een luchtballon (Montgolfiére) gevuld met verwarmde lucht. Hiertoe zal van te voren op het terrein een steenen oven worden aangebracht. Nog staat op hei programma een voetbalwedstrijd en de avond wordt besloten met prijsuitdeeling en rondegung door het dorp met muziek. Op "t feestterrein zullen verschillen de kermisvermakelijkheden aanwezig zijn, terwijl een tweetal muziekkorp sen de stemming er in zullen houden. HAARLEMMERMEER. Electriscli liohfc. De adresbeweging aan den Raad inzako verkrijging van electriscli licht in deze gemeente, neemt groote af metingen aan. Voornamelijk in do buitenwijken wordt zeer veel sympa thie betoond voor de electrische ver lichting. Het adres bevat reeds pl.m, 500 handteekeningen, welk getal nog steeds toeneemt. Het zal in ieder ge val een zeer belangrijke kwestie wor den of er gas- of elecirisch© verlich ting zal komen. ZUID-SCHALKWIJK. FEESTVIERING. Vandaag viert Zuid-Schalkwijk feest. De Orai jevereeniging aid. ZuiJ- Schalkwijk e i Amsterdauisch kwar tier houdt hare onafhankelijkheids viering op een terrein te Zuid-Schalk wijk, behoorend tot de landerijen van den heer H. N. Hartgerink. voorzitter der vereeniging. Het besiuur, verder bestaande uil de heeren J. de Goede, (secr.), H. Smit (penningm.), G. Hout- wipper, II. van Raay, M. van Brug gen, W. Bos, W. v. Lieshout, P. Hors man, C. Hartgerink en G. v. Galen heeft ©en aardig feestprogramma in elkaar gezeten het weer heeft van daag meegeholpen om dat tot een goe de uitvoering te brengen. Vanmorgen om halfnegen traden een 100-tal kinderen aan, aan de Slachthuisstraat en gingen toen, be geleid dooreen muziekkorps uit Haar lem, naaa- het feestterrein. Daar wa ren een zweefmolen, een luchtschom- mel, schiet- en werptenten en een slag machine gebouwd. Een kleine kermis dus. Behalve dit alles waren er kin derspelen georganiseerd, om de klei nen bezig te houden, en in de con- suinptietent werden ze ruim onthaald. Vanmorgen bestond het. program ma der kinderspelen uit vïaggenste- ken. turfrapen en ringrijderij voor jongens en voor meisjes van 13—16 jaar (op fietsen). Vanmiddag zouden aan de orde komen het tenkruinen, bet driebeenloopen (hij welke edele sport telkens twee jongens ivf komen, terwijl het linkerbeen van den een aan het rechter van den ander is vast gebonden, het ringsteken met paard en rijtuig (pl.m. 20 deelnemers), en van avond het ringsteken op rijwielen voor heeren en dames boven 16 jaar. Vanavond heeft ook een bal champè- tre plaats en treedt de komiek Vrugt op. Er was vanmorgen veel animo en flinke deelneming-aan de-nummers op het vrooHjk-bevlagde terrein. De beschermheer der vereeniging, de oud burgemeester van Haarlem- uierliede, kwam vanorgen met me vrouw Teding van Berkhout, werd door den voorzitter rondgeleid en door het bestuur welkom geheeten. Later kwam de burgemeester, de heer A. Michielsen. De uitslag van de ringrijderij voor jongens en meisjes van 13—1G jaar (in totaal 20 deelnemers en deelneem sters) was vanmorgen. Jongens: le pr. P. Bultsrs, 2e pr. J. Vink, 3o pr. F. H. Houtwipper; meisjes: le pr. M. Hazelaar, 2e pr. M. Hoenderdos; 3e pr. B. Hoenderdos. Sport en Wedstrijden WATERPOLO. 2 e Klasse A. II. V. G. B.—H. Z. C. II. 4-1. H. V. G. B. verzekerde zich Woens dagavond van de tweede plaats m haar afdeeling, door haar lantsten wedstrijd met 41 te winnen. Do Haarlemmers misten Van der Most van Spijk, Merens en Vcrvvey, en kwamen maar met 6 man uit. om dat de Rotterdammers een mannetje misten en maar met z'n zessen waren verschenen. II. V. G. B. speelde nu mot Okhuyzon (doel)Remmelts en Lodewjjks (achter)P.. Peerebooni (capt.) (midden) J. B. van den Berg en .1. H. Roege (voor Scheidsrechter was ditmaal de competitieleider, de heer G. J. Slruys Jr. H. V. G. B. was vrijwel voortdu rend sterker, en het samenspel vlotte nogal goed. Vóór halftime scoorden Van den Berg tweemaal en Rogge ééns. Van den Berg kreeg een penal ty te nemen, maar schoot te zacht, zoodat de keeper stoppen kon. Half time kwam met 3—0 voor H. V. G. B. Daarna bracht uit goed samenspel Jun Rogge den stand op 40. en ten slotte scoorde R. Z. C. uit een penalty haar eenige tegenpunl. De beide Haarlemsche voorwaarts deden veel belovend goed werk, keeper Okhuyzen hield er weer eenige niooie ballen uit. De stand in de 2e klasse A is uu ::j Dolfijn 5 4 1 0 16—4 9 1 Si) II. V. G. B. 6 4 0 2 17—11 8 1.33 A. Z. 5 2 1 2 15-9 5 1.— R. Z. C. II 6 0 0 6 3—27 0 0.— Vliegen. VLIEGMACHINE EN PARACHUTE. Dinsdagmiddag heeft de aviateur Pegoud een zeer gewaagd experiment vertoond met een parachute, gecon strueerd door Bonnet. Pegoud steeg met zijn machine om 6.20 op van het vliegveld te Buc; in zijn aeroplane nam hij de parachute mee. Op een hoogte van 200 M. zagen de toeschouwers de parachute zich ontplooien en van het toestel zich los maken. De aviateur had zijn toestel verlaten. Terwijl de parachute met den overmoedigen vlieger langzaam naar heneden zweefde, viel de aero plane. voorover, snel naar beneden: op eenige meters van den grond richt te- zij zich weer op en steeg een vijf tigtal meters om ten slolte veel verder tegen den grond te pleiter te slaan.... Re aviateur daalde intusschen toe gejuicht door de vele belangstellend, n in een bosch. Zijn parachute bleef hangen tusschen de hoornen, waarna Pegoud geheel ongedeerd, den grond bereikte. Roeien. WEDSTRIJD TE GENT. Voor den wedstrijd om ..het kam pioenschap van Europa, die Zaterdag ©n Zondag te Gent wordt gehouden, zijn ingeschreven: Vierriems, Grasshopper Club, Zu rich; Mainzer Ruderverein; Sport Nautique. Gent; Lario. Como, Rowing Club, Parijs, Skif. Veirmaru, Club Nautique, Gent TJenny. Polyt. R. C., Zurich; Graf, Heidel berger R. C.; Sinigagiia, Lario, Como; Peresselenzeff, [towing Club, Parijs: Botje, Laga, Delft. Tweeriems. Sport Nautique, Gent; Soc. Nautique, Genève; Soc. Cerea. Turijn; Soc. N. de la Marne, Parijs; Nautilus, Rotterdam. Dubliele Skiff. C-ercle des Régates, Brussel; Viking R. C., Berlijn; Lario, Como; R. C., Parijs. Achtriems. Cercle des Regale-". Brussel; Grasshopper R. C. Zurich; Mainzer Ruderverein: Laga, Delft; Hongaarsch Verbond: Laiio, Como; Soc. N. de la Marne, Parijs. CRTCKET. Rood en Wit In Brussel. Woensdag 20 Aug. ANGLO-BELGE C. C ROOD EN WIT. Op een goed veld en onder ideaal cricket-weer wordt om 11 uur begon nen. Posthuraa heeft den toss gewon nen en verkiest fielden, België opent met d'Oultremont «:n Burgers, terwijl Posthuma den bal ter 'hond neemt. Reeds zijn eerste bal velt hot wic ket van den Belgischen captain, Jio vervangen wordt door Hills, Pos! iiu- ma en Worniald, die aan het andere einde bowlt, zijn echter zeer moeilijk to bespelen, zoodat runs moeilijk te maken zijn. Het is een vrij geregeld komen en gaan, dechts enkele Bol-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1