SCOTTS Emulsion Chronische Hoest non. die den ouderdom van 70 Jaren en daarboven hebben bereikt. Hier van zullen ongeveer 175 ip aanmer king komen voor de uitkeering van 2 per week, ingevolge de bepalingen dei' invaliditeitswet. HILLEGOM. Door Veredeling Verbetering. j Deze naam draagt de voor kort op gerichte vereeniging tot bevordering der pluimvee- en tamme-konijnenteelt Het bestuur bestaat thans uit do vol gende heerenW. F. Daudey (1ste Voorzitter), J. van. I-Iouten, N. Berk hout ito Secretaris), P. van Roode, A. Viotman, P. Rutten en J. Hart man. Het ontwerp van een reglement is in behandeling genomen. De eer- Bte veiling wordt gehouden op Woensdag 3 Sept a-s. eu vervolgens eiken Woensdag om 8 uur 'savonds. Op cie eerste veilingavonden zullen de veilings voorwaarden voorgelezen wor den. Zeven nieuwe iedeu traden weer toe. Schietwedstrijd. Vrijdagavond heeft in Café „Flora" alhier de uitreiking plaats gehad van een 20-tal prijzen aan de prijswintiers in een schietwedstrijd der schietver- eeniging „Prinses Juliana". Dos mid dags hadden de deelnemers aan den wedstrijd op Puntenburg ondc-r Lisse geschoten. De hoogste totalen werden gemaakt door de schutters C. W Dui venvoorde. van Noordwijkerhout, 58 p. D. Schippers, van Lisse, 50 p. H. de Wilde, van Haarlemmermeer, 5ü p.C. Wesseling, van Lisse, 56 p. G. Turk, van Haarlemmermeer, 53 p.; D. J. v. d. Schans, van I-iillegom, 52 p., en S. Nijeboer, van Lisse, 50 p. De anderen maakten allen minder dan 50 punten. De prijzen bestonden uit fraaie huishoudelijke voorwerpen. LISSE. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land hebben besloten de hoeren C. Langevèldi, J. Riggel, G. Tromp en P. "Warmerdam alsnog toe te laten al3 leden van den Raad der gemeente Lisse. De Gemeenteraad 'had tot niet-toe- lating besloten omdat drie van de vier afgegeven formulieren voor opgave van candidaatstelling voor de onder- veekening van kiezers 27 vakjes in plaats van minstens 32 aangaven; maar God. Staten hebben overwogen dat in geen geval de uitslag van een stemming ter zijde gesteld kan wor den op grond van het ontbreken van genummerde vakjes voor handteeke- ningen van kiezers wanneer het door de wet vereischte aantal handteeke- ningea aanwezig waj. ZANDVOORT. Aangekomen vreemdelingen. Fatü. Troost, Assendelft, Kerkstr. 17, 3 p A. Bos, Amsterdam, Ooster straat 12, 3 p. O. Schmieder, Arten- berg. Beau Rivage, 3 p. H. Eberts- heim, Mannheim, Hotel d'Oiunge, 2 p. C. Ramstadt, Munster, idem 4 p. A. Vogt, Essen, idem lp. faiu. Elle- znan, Den Haag, idem, 4 p. A. L. Tobler, Zurich, idem, 2 p. J. Aan Gilte, Amsterdam, ld. 3 p. Fam. Kramer, Budapest, idem 2 p. M. Sluve, Amsterdam, idem 1 p. H. Leyens, Wezel, idem 3 p. H. Stoeve- ken, Rheine, idem 6 p. II. B. Lange, Hagen, idem lp. D. Crone, Amster dam, idem 1 p. Pers-Ovorzldit DE INTERN EERING VAN DOUWES DEKKER. Do heer J. H. Frangois schrijft in het Vaderland: Het is de tweede keer dat ik in uw blau plaatsruimte verzoek naar aan leiding van een verwonderend tele grafisch bericht uit Indië. De eerste maal was liet naar aan leiding van de inhechtenisneming van dr. Tjipto, thans is het in verband met het bericht, meldende zijn inter neer) ng naar Banda en die van D. D. naar Timor. Over de motieven, die den G.-G. hiertoe geleid hebben, meldt bet tele gram niet; wij dienen ons oordeel dus tot later op te schorten. Over een maand eerst zullen wij weten, waar om werd overgegaan tot deze daad, waarvan, een geruimen tijd geleden reeds, het Soer. Handelsblad het on- wenschelijke beioogde, omdat men daarmede D. D. tot martelaar zou ma ken, hetgeen verwikkelingen ten ge volge zou kunnen hebben. Diegenen, die de Indische Partij! kennen, en er te midden van leven, zien thans de toestanden donker in. Want hoe wij Holland ten slotte bui- tenstaanders, ook over D. D. mogen denken, in Indië zien duizenden in hem, al dan niet terecht, een redder. En het is, gegeven de warmhoofdig- heid van heel. heel velen daar, niet onmogelijk, dat door dit besluit tot uiting komen neigingen en hartstoch ten, die, bij beter begrip, hadden kun nen worden omgezet in krachten ten goede De interneering zelf verwondert niet de ingewijden wisten immers, dat het besluit gereed lag; laten w ij echter ho pen, dat zij geen aanleiding wordt tot excessen, waartoe een jonge beweging maar al te snel geraakt. Ik weet niet of juist is de gedachte, 'dat onder een meer-liberaal voelenden landvoogd een dergelijk besluit niet zoo licht zou zijn genomen, maar wel kunnen wij weien, nat een beweging als de I. P. niet kan staan of vallen met één man, hoe sterk zijn „geest" dan ook moge zijn. Laten wij hopen, dat voor do vele volgelingen van ij. D. en van ur. Tjip- io idie bij het laatste Boedhi Oeloruu- feesi nog zoo van alle kanten gehul digd werd) dit interoeeringshesluit geen aanleiding moge wezen tol over ijldheden, die slechts lead, nimmer verbetering kunnen meebrengen, zoo dat later dat besluit zou moeten wor den beschouwd als erger dun de kwaal. HET PLAN-VAN VOLLENIIOVEN OP HET VREDESCONGRES. „Het Vaderland" schrijft: Het lot, dat op liet XXe Wereldcon gres voor den Vrede aan hot plan-Van Vollenhoven is ten deel gevallen, is voor den voorsteller een succes, of schoon geen onverdeeld. Na eon geanimeerd debat, waaraan verschillende buitenlandsche pacifis ten van naam deelnamen, en waarin o.a. Fried den vader van liet denk beeld bijviel, is op vooistel van een collega-hoogleeraar, tevens collega- pacifist, den Leidschen professor Van Eyslnga, besloten, het onderwerp, dat thans aan velen, vooral uil het buiten land, nog vreemd was, op de agenda der volgende congressen te plaatsen. Prof. Van Vollenhoven heeft dus cie voldoening dat zijn plan een onder werp van ernstige geda.clitenwisseling zal kunnen uitmaken op het eerstvol gende congres, om dan óf door de werkmeesters aan den wereldvrede als een goede en bruikbare bouwstof te worden aanvaard, óf de steen te worden, dien de bouwlieden hebben verworpen. Wat ons echter in de debatten ge troffen heeft, is hoezeer het plan-Van Vollenhoven reeds onder en ten gevol ge van de gedachtenwisseling in den kleinen kring van ons land van ge daante veranderd is. Toen prof. Van Vollenhoven door zijn brochure „De Eendracht van bet land" ons vólk opschrikte, beoogde bij volstrc-kt niet, dat zijn internationa'e politievloot de bestaande oorlogsvlo ten zou vervangen. „Wanneer 6eu vonnis van het Ilaag- sche Arbitragehof of van een anderen internationalen rechter" zoo for muleerde hij iDe Eendracht van het Land, le druk, blz. 15) het eerste ge deelte van zijn voorstel „niet vrij willig wordt nagekomen, en dat hof of die andere rechter don wel de in het gelijk gestelde partij ten uitvoerleg ging met den sterken arm verlangt, dan verbind© zich de regeering om voor die w&penactie zoodanig deel van de Nederlandsche viool beschik baar te stellen als eenerzijds voor liet doel gevorderd wordt en anderzijds op dat oogenblik niet onmisbaar is, naar het oordeel der regeering, voor Ne derlandsche belangen; natuurlijk al leen voor zoover dat vlootdeel in sa menwerking met andere vloten, bere-1 kend is voor het beoogde doel". Dit deel van de Nederlandsche oor logsvloot zou met andere, soortgelijke onderdeele-n van de oorlogsvloten van andere staten, een internationaal es kader vormen, tot tenuitvoerlegging van vonnissen van het Hef van Arbi trage of van een anderen oompeten- ten internationalen rechter tegen weigerachtige of weerbarstige staten die -veroordeeld waren. Voor zulk een met 'de internationale vlag in top ageerend „eskader van vreemde oor logsschepen, al dan niet in samen werking met Nederlandsche schepen" (De Eendracht van het Land, blz. 17) zouden de regeer in gen zich verbinden hunne havens en reeden al3 vaste steunpunten beschikbaar te stellen, enz. enz. Op de Congresvergadering van Don derdag echter pleitte prof. Van Vol- len'hoven voor geheel iets anders. Als men den staten hunne legers en vloten ontneemt, riep hij den paci fisten toe, moet men hun daarvoor iets anders in die plaats geven (le:. wel: in de plaats!), wat even groot© zekerheid biedt; en dat andere is de internationale politie. En duidelijker nog zeide hij het in deze woorden van het verdag: Spr. wenscht in twee tempo's Jeu wereld vrede te bereiken: eerst moeten ue volkeren ontwapenen, toch een in ternationale gewapende macht over blijven vei volgens zal ook deze kun nen verdwijnen en alleen ile gewone politie overblijven. Hier wordt dus niet meer aange stuurd op het vormen van een internationaal eskader, gevormd uil smaldeelen van de vloten der tezamen het politietoeztch-t uitoefenende mo gendheden. Neen, hier wordt als be staansvoorwaarde van de internati onale politiemacht gesteld: vooraf gaande ontwapening. De internatio nale politievloot of (en) een dito poli- tieleger vormen het laatste overblijf sel der oorlogsvloten en oorlogslegexs van de wereld. Straks zijn de tijden rijp om ook die at te danken, en dan Is het vredesideaal werkelijkheid ge worden. Het is duidelijk, dat dit geheel iets anders is dan het oorspronkelijk plan Van Vollenhoven. andere niet steunt op 'den positieven» grondslag der christelijke leer? j Korst wanneer aan deze beide oischenj wordt voldaan en een macht gevonden wordt, om ze met kracht to hand ha-: ven, belooft do vredesbeweging een 2 groot en duurzaam resultaat te zullen opleveren. Want al zal ook dan de oorlog wel niet geheel en onder alle omstandig heden onvermijdelijk zijn, die geosel der menschheid zal toch zooveel mo gelijk worden beperkt, terwijl er ook verlichting zal kunnen komen van het zware juk, dat de steeds toenemende krijgstoerustingen aan do wereld op leggen, een juk, dat ten slotte even zeer een bespotting is voor de Vre- des-idee, als de oorlog-zelf. IN 'T MOERAS. Het*Centrum schrijft: Aan wie zal thans de schuld zijn, indien de van LiDks gedane stembus- beloften niet worden verwezenlijkt? Aan da vrijzinnigen, zeggen do so- cialisten. Aan de socialisten, zeggen de vrij- VREDES-BEWEGING. Het Centrum schrijft: Het is zeiier een feit van beteekenis en een verheugend feit voor ons land, dat in de residentie het twintigste Congres voor den vrede wordt gehou den, en straks het Vredespaleis ge opend wordt. Dat Nederland is uitgekozen als liet land, - op welks gastvrijen bodem de Vrede zijn woonstede, zijn hof zal vin den, mag ons vervullen met rechtma tige fierheid. Met de bevordering der vredes-idee, met het voorkomen van bloedige bot singen is de bevordering van het ge luk der volken ten nauwste verbon den. En de beschaving niet minder. Toch, al moet van ganscher harte wórden toegejuicht al hetgeen in dien zin lot stand komt, of bepi oefd wordt, zij men niet te optimistisch. De ervaring heeft op bijna ironische wijze geleerd, dat vredes-conferenties den oorlog geenszins terughannen naar het verleden. En daarbij heeft men kunnen waar nemen, dat, ten spijt van die confe renties, de lasten van het militarisme, waaronder de beschaafde wereld ge bukt gaat, er niet minder op zijn ge worden. Vijf duizend millioen gulden betaalt Europa jaarlijks voor het behoud van den vrede, die een gewapende vrede is. Maar onder den echten, den waren vrede moet toch iets anders, iets hoo- gers en iets beters worden verstaan. Hij behoort niet te zijn gegrond op bajonetten, maar op het Recht. I Hoe zal echter dat Recht zich kun nen handhaven tegenover de vele en velerlei belangen, wanneer het eerste niet iuist omschreven is, ten toe. Algemeen kiesrecht, heeft men be- loofd, en Staatspensioen. Maar nu reeds schijnt men orann te wanhopen, of van beide zaken wel iets terecht zal komen. j En daarom tracht elke partij maar( bij voorbaat de aansprakelijkheid van zich af ie schuiven. Dat is wel de gemakkelijkste ma nier, en tevens de goedkoopste. Maar hot resultaat blijft nihil en de kiezers mogen wachten. Over de kiesrecht-regeling ©n de staatspensionneering is men het ove rigens lang niet eens ter Linkerzijde. En niet slechts, dat daaromtrent verre van onbeduidende verschillen bestaan tussclien liberalen en socia listen, ook in de kringen der vrijzin nigheid-zelve trekt men niet bepaald één lijn. Vast toch staat,- dat onder „Alge meen Kiesrecht" geenszins alle libe ralen hetzelfde verstaan. En wat bel Staatspensioen aanbelangt, wil de een veel verder, of veel minder ver gaan, dan de ander. Het zal een getob en gehaspel wor den, wanneer de bondgenooten van Juni kiesrecht- of pension neer in gs- voorstellen in behandeling zullen krij gen. Aangenomen, dat bet zoover komt.. EEN ZUIDERZEE-KABINET GEVRAAGDl Men schrijft aan het Alg. Handels blad: Op het oogenblik dat ik dit schrijf, is nog onbekend (mij althans), welke houding het mïnisterie-Cort van der Linden, dat binnenkort het levenslicht schijnt te zullen aanschouwen, bij zijn optreden zal aannemen. Zal bet eenvoudig het concentratie- program trachten te verwezenlijken? Men bericht het; uit een oogpunt van partijdiscipline meen ik het voorals nog in twijfel te moeten trekken. Maar wat er ook geschiede, ik voel mij gedrongen hier den weaisch te uiten, dat dit Kabinet nu eens einde lijk een zaak tot stand breng©, die al sinds vele jaren had behooren te zijn afgedaan; die, al komt zij niet op do partij-programman voor, en ai is zij nimmer tot verkiezings-cry verheven, in het oog van velen minstens even zeer door 't lands belang geboden wordt, als algemeen kiesrecht en staatspensioneering; ik bedoel de af sluiting en droogmaking der Zuider zee. Reeds twintig jaar lang ligt hiervoor een zoo nauwkeurig mogelijk voorbe reid plan gereed, dat, afgezien van lal- looze andere voordeelen, wanneer het tel uitvoering komt, in de waterstaats toestanden van Noord-Holland en Friesland de lang gewenschte verbete ring zal brengen; dat de oppervlakte van ons land zal vermeerderen met een twaalfde provincie ter grootte van Zeeland; dat een welvarend bestaan zal bieden aan tweehonderd vijftig duizend menschen, die anders wellic.'it ons land den rug toe zouden hebben gekeerd, o:n in Canada of elders van de Nederlandsche cultuur te vorvreem den en voor Nederland verloren te gaan. Een plan waarvan de uitvoering aan duizenden werk zou verschaffen, en dat toch volgens de raming van voorzichtige financiers, een netto op brengst van vijftien millioen 's jaars zou opleveren. Maar heeft het geen nut deze voor deelen op te sommen; zij zijn bekend genoeg. Het eenige wat noodig is is de zekere hoeveelheid energie bij de Re geering, vereischt om het werk, dat reeds door anderen gedaan is, over te nemen, en een klein weinigje van den kostbaren tijd van onze Stateai-Gene- raal, dat, ondanks de talrijke, onge twijfeld steeds hoogst belangrijke en vruchtbare debatten die in do ze colle ges plegen te wordert gehouden, ook nog wei te vinden zal zijn. Laten we nu de zaak eens niet lan ger uitstellen. Wanneer dit plan, toon het twintig jaar geleden met zooveel zorg was opgesteld, dodelijk met ener gie was aangepakt en uitgevoerd, zou den wij daarmee den lof verdiend heb ben, die ons reeds van te voren in de buitenlandsche pers van alle zijden werd toegezwaaid. Thans, nu wij bet reeds bijna een generatie lang hebben laten liggen, is dc- toestand veranderd; in plaats van lof voer de uitvoering, komt ons blaam toe- voor de laksheid om een dergelijk groot werk, dat onze hand te doen vindt, onuitgevoerd te laten. Zoolang het plan bsstaat on een plan blijft, vormt het een schande, die met ieder jaar, reen, met iederen dag van uitstel, grootor wordt. Mpge het air. Cort van der Linden, die reeds eenmaal deel uitmaakte van een ministerie dat pogingen deed in de goede richting, thans ge geven zijn een Kabinet samen le stel len. dat in de geschiedenis van Neder land den eerenaam zal blijven dm; van Zuiderzee-Ivabir.et! HET TARIEF. De antl-röv. Rotterdammer schrijft Van de geruchten, welke omtrent do Kabinetsformatie de ronde doen, is wel een der meest geloof waardige dat, wat gewaagt van de moeilijkhe- den die het vinden van een Minister van Financiën oplevert Het financieel beleid van de linker zijde moet het zwakke punt worden. Met roekelooze felheid zijn de re- geeringsvoorstellen van STTnister Kolkman bestreden. Tariefsherziening en alle indirecte heffing is als reactionaire boosheid uitgekreten, zoodat den man aan het laatje hiervoor de pas is afgesneden en alleen directe belastingen hulp kunnen brengen. Als in de verkiezingsdagen aan de mannen van de concentratie inlich ting omtrent hunne plannen ge vraagd werd, dan hulden zij zich in een geheimzinnig stilzwijgen en zet ten een plechtig gezicht, waarop men lezen kon wij welen 't best, maar zeggen het lekker niet. Die verkïezingsszwendel moot zich wreken. Ernstige politici voelen de schier ondraaglijke ongelegenheid, waarin dit gescharrel de vrijzinnigen ge bracht heeft. Merkwaardig is een uiting van mr. Van Gijn. den thesaurier-generaal van het departement van Financiën, een dergenen, die in een Jinksch Ka binet wel 't eerst voor de portefeuille van Financiën in aanmerking be- hte komen. Welnu, hij verklaarde onlangs In een vergadering van „Gemeentebelan gen' „dat tarietherziening wel nood zakelijk zou zijndat men vooral met het oog op de belastingpolitiek van België, waarheen vele vermogen- den trekken, uit de directe belastin gen niet alles zou kunnen halen." Op een sterkere heffing van het ta rief vestigde alzoo deze. linksche fi nancier mee zijn hoop. Wij houden ons overtuigd dat steeds meerderen, voor de praclische moei lijkheden van het regeeringsbeleid geplaatst, deze oplossing zullen aan- 'vaardon. Het is opmerkelijk, dat ten spijt van alle vrijhandelaarsgescherm de vrijzinnige regeeringsmannen voor de volle consequentie van eigen stand punt terugdeinzen. De geschiedenis is vol van pracli sche maatregelen van liberale siaals- lieden, die lijnrecht indruisehten te gen de met enthousiasme verkondig de beginselen. Slag op slag is met der daad geloo chend wat men met den mond be leed. Logisch zou het optreden der vrij handelaren zijn, indien wij tot af schaffing van alle beschermende rechten zochten te komen en niet rustten vóór bet laatste beschermend recht van den Xederlandschen aard bodem was verdwenen. In 1877 bij de herziening van de Ta- rïefwet van 1862 ging men dan cok een schrede verder ïn vrijhandels richting en alleen om formeele rede nen werd niet aanvaard een amende ment, hetwelk in de wet zelve de ba palingen vastlegde, dat na tien jarek wederom bet werk der afschaffing zou worden voortgezet. Maar alle vrijhandelsbetuigingei ten spijt gebeurde er niets van. Veeleer het tegendeel Sprenger van Eijck kwam in 1895 met zijn vermaarde „technische" her ziening, die de opbrengst van het ta rief verdubbelde. Pierson bedroefde zijn naaste vrienden gelijk prof. d'Aulnis in Pioi'son's „levensbericht" meldt, door de indiening van een ontwerp, dat voor tal van artikelen een ver hoogd -echt invoerde. De Meester was in zijn Indische po litiek niet van protectionistische smet ten vrij. De nuchtere practijk dwong de vrij- .'handelaars tot het tegenovergestelde van hetgeen men poëtisch bezong. Zoo werd eene niet-bedoeldc maar toch welsprekende hulde gebracht aan hetgeen op het anti-revolutionaire strijdprogram een belangrijk punt vormde. Worde die hulde verstaan Donderdagavond had de loting plaats, waarvan de uitslag was als volgt 'Afdeeling ~K Toerclub (Arast,)—D, E. C. II (Am- sterd.). V. V. Concordia I—Schoten I. E. D. O.-comb.Haarlem III en IV- comb. Heemstede I—Am stel. Terwijl Racing Club Haarlem I vrij- lootte. Afdeeling B VolksweerbaarheidV. V. Concor dia II. Schoten IIHillegom. Zaanl. F. C. IIHeemstede II. Racing Club Haarlem II—D. E. C. III (Amsterdam). V. S. V. (Velsen)Wilhelmina Voor uil II (Amsterdam). V V. H. I en II—Haarlem V—VI. Prinses Juliana-comb.—H. S. V. II. Kerk en School NED. HERV. KERK. Beroepen te Ooltgensplaat P. de Locze, te Waarder. GEREF. KERKEN. Beroepen te Duurswoude G. de Ja ger, te Wolfaartsdïjk. Stoomvaart!) srkMen STOOMVAART MIJ OCEAAN. Lycaon vertrok 19 Aug. van Ilong Kong naar Londen en Amsterdam. Pak Ling, van Java naar Amster- da. passeerde 20 Aug. Gibraltar. Polyphemus 'van Amsterdam naar Java, passeerde 21 Aug. Kaap Spar tel. Pyrrhus vertrok 19 Aug. van Ba- la via naar Amsterdam. Theseus vertrok 20 Aug. van Kol)© naar Londen en Amsterdam. J STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. J j Batjan (thuisreis) vertrok 21 Aug. van Malta. Koningin der Nederlanden (thuis reis) vertrok 21 Aug. van Algiers. 1 Koning Willem lil vertrok 21 Aug. van Batavia naar Amsterdam, j Koning Willem I (uitreis) arriv. 22 Aug. te Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. i Medan (thuisreis) passeerde 21 Aug. Peniche. KON. IIOLL. LLOYD. Gooiland (uitreis) arriveerde 21 Aug. te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedïri (uitreis) is 22 Aug. Tarifa gepasseerd. Gorontalo (uitreis) arriv. 22 Aug. te Padang. Burgerlijke Stand IN GEZONDEN M EDEDEL L1N GEN 30 Cts. per regeL belemmering ia de ademhaling ea herhaaldelijk spuv/en wijst op zwakte welke onmid- delijke aaadacht ver eischt In dergelijke gevallen geeft SCOTTS Emulsion snelle en zekere verlichting, versterkt bovendien het gestel en hel weerstandsver mogen op zoodanige wijze dat een spoedig herstel der gezond heid verzekerd wordt, met bevrijding van alle borst en keel aandoeningen (LEVERTRAAN) Doch overtuig U dat het de echte SCOTTS is met den „Visscher" op de verpakking. Geen andere is zóó zuiver, zóó smakelijk of zóó zeker van uitwerking. BLOEMENDAAL. ONDERTROUWD H. de Vries en H. Bakker. GETROUWD II. Droo gen dijk en B. Roothoff. BEVALLEN H. M. van Hooff. geb. Hombifrg, z. J. J. M. Bosloper, geb. Kirschnick, zoon. SCHOTEN. ONDERTROUWD P Korsen en Th. Slootweg. H. Geldorp en B. .Tunge. E. Hafkamp en .C. Wagen aar. BEVALLEN C. Moen, s©b. Haarmans, z. J. Buter, geb. Van der Sluis, z. HEEMSTEDE. BEVALLEN. A. M. F. Okl-uijzenPauw, z. C. C. A. Mense—Selhorst, z. A. C. H. Warmerdam—van der Steïjle, z. J. M. P. HendrikseMortens, z. C. KromMaeter, z. OVERLEDEN: A. van Ba kei, 7 jaar. WIJK AAN ZEE EN DUIN. GETROUWD: J. H. Rozenbroek enA.IL van Leeu wen. BEVALLEN: M. Steijn—van der Kolk. z. P. A. in GeritJacobs, d. M. C. Been tjes—Schrama, d. H. de Vries— lloors ma, z. Marktmenws BEVERWIJK. Groentenmarkt van 22 Aug. 1913. Spinazie, per H.L. 80 cent. Postelein, per H.L. 80 cent. Andijvie, per 100 str. ƒ2. Wortelen, per 100 bos f 8 tot f 10. Komkommers, per 100 st. ƒ6. Augurken, per mandje 50 cent. Anrdapp., klei, per H.L., ƒ2.50, ld. zand, per H.L. ƒ4. Doppers, per K.G. 16 cent. Capucijners, per K.G. 16 cent. Raspers, per K.G 15 cent. Tuinboonen, per 1000 st. ƒ1.25. Sn ijboonen, per 1000 2 25. Heerenboonen, per 1000 75 cent. Roode Kool, per 100 st. 6. Bloemkool, per 100 st. ƒ12 tot ƒ18. Sla, per 100 krop ƒ1.—. Rabarber, per 100 bos ƒ5.—. Pieterselie, per bos 5 cent Selderie, per bos 4 cent. Appelen, per H.L. ƒ5. Peren, per H.L. ƒ6. Pruimen, per 100 et. 50 cent Aardbeien, per mandje 20 cent. Frambozen, per mandje 17 cent. Bessen, per ILG. 40 cent. Sport en Wedstrijden VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN. Voor de serie wedstrijden, die op 7, 14 en 21 September door de V. V. „Heemstede" gehouden worden, heb ben voor afdeeling A 9 en voor afdee ling B 14 clubs ingeschreven. PREDIKBEURTEN ZONDAG 17 AUGUSTUS. EGLISE WALLONNE. Pas de Service cause de la réparation de l'Eglise. GEREFORMEERDE KERK. Ged. Oud? Gracht Voorin. 10 uur, Ds. De Jong, van Grand Rapids, Amerika. Nam. 5 1/2 uur, Ds. De Jong. (Klein-Heiligland). Voorm. 10 uur, Ds. Tibben. Nam. 5 1/2 uur, Ds. Tibben. NOORDERKERK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur, Ds. W. Ringnalda, Nam. 6 uur, Ds. W. Ringnaldja. CHR. GEREF. GEMEENTE. (Raaks). Voorm. 10 uur, Ds. J. W. Geels. Nam. 5 1/2 uur, Ds. J. W. Geels. LUTHERSCHE KERK. Voorm. 10 ure, Ds. de Meijere. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10 ure, Ds. B. P. P'.antenga. RBMONSTRANTSCH- GEHEFORMEERDEN. Geen dienst KERK DER BROEDERGEMEENTE. Geen dienst VEREEN, v. VRIJZ. H^'ORMDEN In het GEBOUW VAN DEN PRO TESTANTENBOND. Voorm. 10 uur, de heer J. ten Hove. GEMEENTE VAN GEDOOPTE CHRISTENEN. (Lokaal; L. Wijngaardstraat 28). Voorm. 10 uur.'Openb. Samenkomst Nam. 12 uur. Zondagsschool. '8 Av. 5 1/2 ure, Ds. B. Planting. Dinsdagavond 7 ure, Meisjesveree- uiging. Dinsdagavond 8 1/2 nor. Bidstond. Woensdagmiddag 4 ure, Kindersa menkomst. Woensdagavond 5 1/2 uur, Kleine Me isj esve reenigi n g. Woensdagavond 7 ure, Jongedoch- tersvereeniging Woensdagavond 8 1/2 uur, R - 'T- tie van bet Zangkoor. Donderdagavond 7 L.2 uur. Knapen- vereen ;ging. KERKGEBOUW, Zuiderstraat la Voorin. 10 uur, Onderlinge Bid stond. 's Avonds 7 uur, Openbare Samen komst. Donderdagavond 8 uur, Openbare Samenkomst. G. R. Polman, Evangelist E VANG FLIS AT1EG EBOUW. Jacobijneslraat 20 Voorm, 1(1 uur de heer H. .1. Bosch, Voorm. 12 uur. Zondagsschool. Nam. 6 uur, de heer J. H. Bosch. M'aandagavond half negen. Zang repetitie. Dinsdagavond S 1/2 uur, Bijbelbe spreking. Woensdagavond 8 uur, Naaikrans. Donderdagavond half negen. Bid stond. HAARLEMMERMEER. NED HERVORMDE GEMEÉNTB. Hoofddorp: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Bax, Lijnden: Nam. 2 uur, Ds. Bax. H. Doop. Anlsmeerderweg: Nam. 2 uur, de heer Kroon. Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 u-, de heer v. d. Ti.gt Nieuw Vennep: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. v.d. Bosch. Nam. 6 uur. Dezelfde. Abbenes: Voorm. 9 1/2 uur, de heer v. d. Spiegel, GEREF. GEMEEN IE. Hoofddorp: Voorin. 9 1/2 uur, Ds. Schouten, Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde. Nleuw-Vennep: Voorm. 9 1/2 ure, Ds. Dekker, Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde Aoism ee ider weg Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Hummelen. Nam. 2 1/2 uur, Dezelfde Vijfhuizen: Voorm. 9 1/2 ure. Ds. Thielen, Nam. 3 uur. Dezelfde. Sloterweg: Voorm. 9 1/2 uur, Ds. Dijk. Nam. 2 1/2 uur. Dezelfde. CHR. GEREF. GEMEENTE. Nleuw-Vennep: Voorin. 9 1/2 uur, Leesgodsdienst Nam. 2 uur, Hetzelfde. PROTESTANEN BOND. Hoofddorp: Voorm. 10 uur. Geen dienst BENNEBROEK. Voorm. 10 uur, Ds. J. H. Gunning J.H.zn. Collecte voor Rehoböth. BEVERWIJK. NED HERV. GEMEEM'E. Geen opgave ontvangen. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorin. 10 uur, Ds. J. D. van Calcar. EV. LUTH. GEMEENTE. Voorm. 10 uur, Ds. M. van Kleef.. BLOEMENDAAL. Voorm. 10 ure. Ds. J. A. v. Leeuwen HEEMSTEDE. Voorm. 10 uur, Ds. J. H. Woliers, HOUTRIJK EN POLANEN. Voorm. 10 uur, Ds. B. Baljou. SANTFOORT. NED. HERV. GEMEENTE. Vooim. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. van Haarlem. EVANGELISATIE. Voorm. 10 uur, Ds. Verhagen, te Buiksloot. SPAARNDAM. Voorm. 10 uur, Ds. S. Bal jon. LOKAAL CGLENSOSTRAAT. Voorm. 10 uur, Ds. v. d. Meulen, Directeur Koning Willemshuia l© Amsterdam. VELSEN. Geen opgaaf ontvangen. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Voorm. 10 uur, Ds, S, Berkelbach v. d. SprenkeL IJ MUIDEN. Voorm. 10 uur, Ds. H. W. CreuU- berg. 's Av. 5 uur, Ds. II. W. Creutzberg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE EN NED. PROTESTANTENBOND. Voorm. 10 1/2 uur. Prof. Dr. B. D. Eerdmana, van Leiden. ZANDVOORT. Voorm. 10 uur, Ds. G. Postburau» Meijjes. Voorm. 11 1/2 uur, Duttsche gods dienstoefening.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 11