NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang ©260 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 28 augustus i9i3 a HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlemƒ1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (koin der gemeente) 1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers 0.02 H Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cis.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau d. y. ALTA Warmoesstraat 7673, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA VRIJDAG 29 AUGUSTUS. De Kroon: Biosc. voorstelling. Apollo-theater: Biosc. voorstelling. St. Bavo: Smedestraat: Biosc. voor- Stelling-. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Zandvoort: Gemeelnteraa/lsverga- lering. OM ONS HEEN No. I79S FaSetrachtiBB van den fiemaentaraad. De heer Nagtzaam heeft met zijn amendementen op het ontwerp-amb- tenaarsi-egfement weinig of, beter ge zegd, geen succes gehad. Wanneer hij het tot de stemming liet komen pas hij vaak de cenige voorstemmer en in een ander geval ging slechts een kiess meerderheid met hem mee. Geen wonder, want de amendemen ten gingen voor de groote meer derheid veel te ver, zoodat zij zich liever hield aan de advie zen van Mi'. Thiel, als voorzitter van de Commissie, die het ont werp samenstelde. Zoo werd bijvoor beeld besloten, dat overwerk niet zal worden betaald, zooals de heer Nagt zaam wenschte, maar kan worden vergoed, overeenkomstig het voorstel van B. en W. en Mr. Thiel. Merk waardig is het wel, dat terwijl telkens als wapen tegen de voorstellen van den lieer Nagtzaam aangevoerd werd, dal zij niet in het werkliedenregle- ment aldus waren opgenomen, daar over bij de betaling van overwerk niet gesproken werd. Consequenter waren dc ambtenaren zelf, die wel degelijk oui betaling van alle overuren ver zochten. Of de bepaling goed was laat ik daar, maar den eenen keer een parallel trekken met het vverklie- denreglement en dat den anderen achterwege laten is niet logisch. Bij enkele bepalingen scheen het meer om de klank, dan om de werke lijke beteekenis te gaan. Als voorge steld wordt, dat een ambtenaar wien eervol ontslag ongevraagd wordt ge geven, door het geheele College van B. en W. en niet door één wethouder zal worden gehoord, dan beveelt men dit, aan mot de bewering, dat die eene" wethouder te veel door de bril van den hoofdambtenaar zou zien. Is dan een hoofdambtenaar tegenwoordig ie mand die alleen onjuiste gegevens verschaft? Zoo ja, dan is de oplossing vee! eenvoudiger. Er kan dan in het reglement bepaald worden: bij ver schil van inzicht tusschen een hoofd ambtenaar en een der ambtenaren van zi.ro afdeeling wordt de laatste in l gelijk gesteld. Maar bovendien zou men niet denken, dat wanneer in derdaad één wethouder ziet door do bril van den hoofdambtenaar, het College van B. en W. af zal gaan op het advies van den wethouder? In de practijk zal dat niet anders moge lijk wezen, omdat de wethouders, elk voor zich, aan hunne afdeeling zóó veel werk hebben, dat zij in de bij zonderheden van elkanders taak on mogelijk kunnen doordringen. Dit is evenwel een kleinigheid, het voornaamste punt van. debat was het scheidsgerecht. Mr. Thiel deed zich wel als voorstander daarvan kennen, maar maakte er den heer Nagtzaam een verwijt van, dat hij aan B. en W. geen gelegenheid gaf, op een zoo be langrijke zaak van praeadvies ta die nen en dat, terwijl het toch ook hun bevoegdheden regelde. Het dage- lijksch bestuur, van dien kant zoo veel zorg voor zijn heil niet gewoon, zal bij het hooren van die woorden Wel gedacht hebben Wat lig ik zacht, wat lig ik warm, In dezen sterken Thielschen arrnl De heer Naglzaam raakte er be duusd van en trok alle amendernen-- ten, die op het scheidsgerecht betrek- 'king hebben, in, evenwel met do mc- dedeeling, dat hij een motie zal indie nen, waarbij de Raad zich over het beginsel zal kunnen uitspreken. Hij zal dan een van de tegenstanders niet meer in het College aantreffen, den heer Levert, die een ernstig be toog hield tegen het scheidsgerecht, op grond hiervan, dat wie de verant woordelijkheid dragen, ook de beslis sing in laatste instantie moeten ne men en bovendien omdat de invoe ring van een scheidsgerecht hoofd ambtenaren brengt tot het voorbij zien van fouten, om de socsah, aan het optreden van zoo'n scheidsgerecht verbonden, te ontgaan. Het laatste argument kan ik toevallig bevestigen. Nog geen zes weken geleden ontmoet te ik een hoofdambtenaar in een stad waar het scheidsgerecht bestaat, die ronduit verklaarde, dat hij zijn per soneel wel zachtmoediglijk vermaan de, wanneer het fouten beging, maar wanneer dat voortduurde toch geen ernstige straffen oplegde, omdat hij niet met het scheidsgerecht te maken wilde hebben. Afgescheiden hiervan is het een ge noegen te zien, met welke belangstel ling de beer Levert de laatste verga deringen in zijn zittingsperiode volgt. Dit is de houding van een ernstig man, die hoewel de ondankbaarheid van de kiezers een einde aan zijn loopbaan van Raadslid heeft gemaakt, tot het laatste oogenblk toe zijn taak nauwgezet blijft vervullen. Ten slotte werd het reglement goed gekeurd en hulde gebracht aan de Commissie, die het samenstelde. Wat; de wijze van werken aangaat volko-j men terecht, want er is flink gcar-j beid, maar eigenaardig is het toch wel, dat hier nu een stuk werk is tot stand gebracht, waarmee geen der belanghebbende partijen ingenomen isB. en W. niet (de wethouders stemden tegen), de ambtenaren niet, daar htm adres veel verder ging dan nu in het reglement is bepaald en de hoofdambtenaren, die geen amble- naarsreglement wenschten, natuur lijk in 't geheel niet. De Commissie zal zich moeten troos ten met de gedachte, dat de waardee- ring van haar werk later nog komen kan. Daarna kwam de wijziging van de verordening op het Burgerlijk Arm bestuur aan de orde, die niet kon wor den uitgesteld omdat Gedeputeerde Staten 1 September als termijn heb ben opgegeven. Ze werd dan ook vastgesteld, maar alleen omdat de heer Nagtzaam een zeer belangrijk amendement tijdelijk ingetrokken had. Op dit oogenbük bestaat het bur gerlijk armbestuur uit vijf ingezete nen, die daarvoor een. financieele ver goeding ontvangen. De heer Nagt zaam stelde voor, het voortaan te doen beslaan uit twee leden van den Raad en acht ingezetenen, waaronder twee vrouwensalaris ontvangen zij niet, behalve degene, die met de boek houding en het secretariaat belast wordt. Omtrent de bedoeling zijner amen dementen deelde de heer Nagtzaam een onzer redacteuren mede, dat hij door de gewijzigde samenstelling van het Armbestuur meer contact meent te kunnen verkrijgen tusschen het Armbestuur en het Gemeentebestuur. Nu weten B. en W. en de Raad gedu rende een geheel jaar tusschen hel uitbrengen der verslagen eigenlijk niets omtrent de gemeentelijke armen zorg en de Raadsleden kunnen zich ook niet op de hoogte stellen van de loopende zaken. Hebben nu een wet houder en twee Raadsleden zitting in het Armbestuur, dan kunnen B. en W. en de Raadsleden voortdurend op de hoogte zijn. De uitbreiding van het aantal be stuursleden tot tien heeft deze bedoe ling, dat de leden zich meer kunnen wijden aan het armbezoek. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat slechts één persoon de menscaen opzoekt en het Armbestuur zonder meer op zijn advies afgaat. De bezoldigde en onbezoldigde arm bezoekers, die de beer Nagtzaam ber halve het bestuur, wil aanstellen. zullen ook voortdurend de bedeelden en aanvragers om bedeeling bezoe ken. Zij kunnen daardoor het Armbe stuur van gegevens voorzien. Hun hoofdtaak is echter de bedeel den bij te staan, om te zorgen, dat zij niet voortdurend meer verarmen, Ook boudeii zij er toezicht op, dat de be deelden niet de gegeven ondersteu ning geen misbruiken plegen. Kwartier over zessen werd de ver gadering gesloten. En niettemin werd bet grootste gedeelte van de aanhan gige voorstellen aangehouden. Wan neer onze burgemeester de geboren optimist mag heeten, die telkens maar weer veronderstelt, dat de Raad toch dezen keer de heele puntenreeks wel afwerken zal, dan staat de Raad daartegenover als de zwaar op de handsche pessimist, die daar niet aan denkt. Alleen lijken mij 'die lange vergaderingen niet aangenaam voor den Raad en, het zij met bescheiden heid gezegd, niet goed voor den bur gemeester, die zijn keel nog moet1 ontzien. Vooral nu een verbetering van het stemgeluid, het worde met vreugde geconstateerd, waar ie ne men is. J. C. P. Stadsnieuws RENTECOMMISSIE INVALIDI TEITSWET. Mejuffrouw Malry I. Fleiscbmann heelt bedankt voor haar benoeming als tusschejipersoon voor do uilkee- ring van de ren to ingevolge co arti kelen 369 en 370 der Invaliditeitswet. Degenen, die zich bij haar moesten vervoegen, zullen dus belmoren te wachten tot bet doen van verdere stappen tot een opvolger van Miej. Fleischmann is benoemd. De heer A. Nagtzaam, dien we over zijn. werkzaamheden als ,,tusschen- persoon" spraken, gal ons een kijkje in het werk, dat er te verrichten valt. Er zijn hier ter stede een 2500 men- schen, die zeventig jaar en ouder zijn. Trekt men van dit getal 1000 af voor de personen, die in zulke omstandig heden verlceeren. dat zij geen rente aanvragen, dan blijven er 1500 perso nen over, die in de termen zouden kunnen vallen. Natuurlijk vallen hier velen af, om dat zij niet in loondienst zijn geweest. Gelukkigerwijze, aldus dc-elde de heer Nagtzaam mee, wil de Rijksverzeke ringsbank de opvatting van „loon dienst" zoo ruim mogelijk ijemeo. Ook in andere opzichten wil ruen een cou lante uitvoering der wet-Talina. Men komt b.v. voor 't geval, dat een. pa troon, bij wien een aanvrager gewerkt heeft, overleden is. Dan zal men af gaan op de betrouwbaarheid va n den aanvrager en niet de aanvrage mee geven, op grond, dat Keen vaststaand bewijs te verkrijgen is, dat hij den vereischten tijd ih loondienst heeft ge werkt. De vijf tusschenpersonen hier te Haarlem moeien elk ongeveer een 300 gevallen onderzoeken, celijk uit bo ven gegeven becijfering vo.gt Bij den lieer Nagtzaam hadden zich tot hedenmorgen al een dertig perso nen aangemeld, die in zijn. afdeeling thuis hooren. Velen gaan naar den verkeerden .tusscheiipersoon". We herinneren daarom nog eens aan de gisteren mee gedeelde opgaaf van de tussschenper- sonen. Sommigen zijn er ook, die jonger dan 70 jaar zijn en alvast aanspraak maken op invaliditeitspensioen. Dat wordt thans echter nog niet gegeven. Aanbesteding. Aan het gebouw van het Prov. Be stuur alliier, is heden aanbesteed: 1- 'het. uitvoeren van vernieuwin gen aan de bergplaats voor de reser- vedeuren der Oude Noordzeesluiizen te IJmuiden, behooren.de tot de werken van het Noord-Zeekanaal. Raming 1 13500. Laagste inschrijver G. Schermer, te Nieu wend ijk, gemeente Almkerk, voor f 11.560. 2. hel uitvoeren van bagger werken tot vei betering en diephouding van de haven op het ediand Terschelling:, behoorende tot de havenwerken in N.- Holland. Raming f 4000. Laagste inschrijver J. Prins van Wijngaarden, te Sliedrecht, voor 1 3353. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Te II a a r 1 e m kwamen in de week van 2026 Augustus voor 5 gevallen, van roodvonk en 1 van diph tb oralis; te Bloemendaal één geval van roodvonk; te Haarlemmer- a e e r 1 geval van typhus; te Heem „tedo 1 geval van dlphtheritis; te V e 1 s e n 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphtheritis. EEN ENERGIEKE HAARLEMSCHE FAMILIE. Wij ontvangen van een bekend stad genoot de volgende aardige uiededee- ling In couranten wordt veel geschre ven over de ervaringen van groote mannen wier daden van invloed zijn op den loop der wereldgebeurtenis sen wat ik nu ga schrijven is ech ter in dit opzicht van geenerlei be teekenis. Het is een eenvoudige ge schiedenis, waarin vele Haarlemmers wel belang zullen stellen en die voor eenigen waarschijn ijk leerzaam zal zijn. Den 13en Sept, a.s. vertrekt de heer Tijken met vrouw en dochtertje naar Amerika, naar het land waar hun kinderen een nieuw ouderlijk huis hebben gesticht. In April 1900 vertrok de eerste zoon op 17-jarigen leeftijd alleen naar het verre Westen. Hij was hier assistent bij den con cierge van de H. B. S. en had zeer weinig vooruitzichten. Het gezin, waarvan hij een deel uitmaakte ging onder groote zorgen gebukt. Met de hulp van den toenmaligen Directeur en eenige andere menschen wist hij echter geld te krijgen voor de reis en weldra was hij ver van zijn vader land te Winnipeg in Canada. Jacques begaf zich naar een emigratie-bureau en werd gezonden naar een kostschool om daar schoonmaakwerk te verrich ten. Weldra kwam hij in een hotel en als zilverwasscher verdiende hij 24 dollar per maand. Nu begon hij reeds wat over te leggen om geleend geld terug te geven en spoedig kon hij al gaan sparen voor het overkomen van andere leden van 't gezin. In 1907 konden reeds zijn oudere broer Gerard en zijn jongere Jan overko men, en nu kon het drietal eendrach tig streven ter verbetering van hun positie. Zij trokken nu naar een mil der klimaat en wel naar San Fran cisco in Californië. Gerard en Jan wa ren kellners en Jacques kok in een hotel. Hier verdienden ze veel geld en deden daarvan, ook hun ouders het noodige genieten. Hun doel de ge heele familie in Amerika te brengen, bleven zij echter nastreven. Het volgend jaar trok ook de oudste Trans er been jen 'konden aij nog krachtiger samenwerken. Nat/uurlijk ging niet alles voor den wind. Jacques was al eens ernstig ziek geweest en Frans had in 1911 een ze or ernstige maagoperatie ondergaan, maar moe dig hielden de dappere jongens het hoofd op en wisten zij alles weer te boven, te komen. Zij begonnen al land te -koopan en maakten eerst in karton allerlei plan nen voor het bouwen van een farm. Eerst in karton en latei' in houit en steen verwezenlijk!,! In 1912 kwam de 18-jarige broer, Louis, als vijfde den broederbond versterken. „Eendracht maakt macht" was ook hun zinspreuk. Inmiddels was de vader hier hoogst ernstig ziek geworden en een donkere wolk hing langen tijd boven het gezin. Gelukkig dreef ze weg; de vader ge nas en weidra scheen het zonnetje weer in de familie Tijken. Nu konden plannen verwezenlijkt worden, die al lang waren gemaakt Airmie, een 23-jarige dochter zou met den jongsten broer, Herman, van 14 jaar ook de groote reis aanvaarden en zoo bleven de oudjes alleen met de jongste, Alida, een meisje van 12 jaar, over. Het was voor Annie een zonderlin ge gewaarwording toen zij op het per ron te Oakland gekomen door al die broers bestormd*werd en twee ei" van om haar hals vlogen, terwijl zij ze toch niet eens herkende;. In Dec. van het vorige jaar kwam de Ned. Gezant uit Washington in Frisco om op het terrein van de Ned. afd. dei' in 1915 te openen wereldtentoonstelling de Ned. vlag te planten. Door den voor zitter van de Ned. vereen iging wer den do 5 zoons van onzen stadgenoot aan hem voorgesteld. De gezant, die op de hoogte was gebracht van het doel der vïj'f jonge mannen, stelde levendig belang in dit bewijs van broederzin en ouderliefde. Hij overhandigde den eersten, name lijk Jacques, een enveloppe met 10 dollar met de woorden, dat hij ook zoo gaarne een steentje wou bijdra gen aan het stichten van dit nieuwe huis voor het Hollandsche gezin in het nieuwe vaderland. Laten wij in stilte een hartelijk vaarwel uitroepen voor onze waarde stadgenooten. S. Verkiezingsfo nds. Woensdagavond vergaderde het voorloopig bestuur van het opge richte verkiezingsfonds aan de Cen trale Werkplaats, ter bespreking van de werkzaamheden. Het bestuur werd voorloopig geko zen als volgt: de heeren De Blazer, Van Kruyseo, De Geest. De Vries en J. Steen, penningmeester. H. A. S. In de Woensdagavond gehouden vervolgvergadering van het Haar- lemsch Arbeiders-Secretariaat, werd door den 2en voorzitter o.a. medege deeld dat deze zijn candïdatuur tot len voorzitter van het H. A. S. terug trok, nu gebleken was dat, na de aanschrijving de aangesloten organi saties een drietal organisaties candi- daten hadden genoemd. De heer C. Wesselius, die thans 2e voorzitter van het II. A. S". is, was alleen door het bestuur gesteld voor de mogelijkheid dat zou blijken dat de vacature moeilijk te vervullen was. Door de S. D. A. P. en den Alg. Ned. Typ. Bond was gesteld voor óe vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer A. Nagtzaam, de heer M. H. Groenendaal, en door den Alg. Ned. Tinimerliedenbonü, de heer Harioi. Gekozen werd tot len voorzitter de heer Hariot. De voorgestelde bestuursuitbreiding met twee leden, n.l. van 7 tot 9, werd eenigen tijd aangehouden en zal we derom worden ingediend als het on der de tegenwoordige samenstelling van het bestuur nog noodig mocht blijken. Ingediend werden eenïge voorstel len, n.l, een, welke aan het bestuur de opdracht gaf, de mogelijkheid te onderzoeken van het aanstellen van een gesalarieerden ambtenaar voor geheele of halve dagea en ol daar voor de benoodigde finantiën te ver krijgen zullen" zijn, en een ander voorstel om daarvoor een commissie van drie personen te doen benoemen, welke dezelfde taak zou hebben. Na breedvoerige discussie werd aangenomen het eerstgenoemde voor stel, n.l. de opdracht aan het bestuur tot onderzoek van de mogelijkheid, welk voorstel werd uitgebreid met de bepaling dat tevens zal worden on derzocht in hoeverre dit noodzakelijk mocht blijken met de ophanden zijn de reorganisatie van het Haarlemsen Arbeiders Secretariaat, als onderdeel van het NedcrL Verbond van Vakver- eenigingen, welke reorganisatie bin nenkort zal worden behandeld in een ledenvergadering. Door den penningmeester, den heer J. Swier, werd verslag uitgebracht over de gehouden steunbeweging, in zake de uitgesloten sigarenmakers. Hei verslag werd gespecificeerd uit gebracht, voor elke organisatie hel bedrag afzonderlijk. In totaal was ontvangen aan lijs ten, bonboekjes, Collecten enz. een bedrag van ƒ3094.50, welk bedrag was overgedragen aan het Ned.. Verb, van Vakvereeiiigingen. Medegedeeld werd nog dat thans 't bureau voor Arbeidsrecht wederom geregeld zal geopend zijn tot onder zoek van klachten en het geven van adviezen, met den heer Scholten als ambtenaar. Na nog eenige besprekingen van huibhoudelijken aard, werd de verga dering gesloten. GEVAAR VAN IOSLOOPENDE HONDEN. Men schrijft ons Moeten de honden op den openba ren weg gemuilband worden Deze vraag meenen wij bevestigend to moeten beantwoorden, althans vanmorgen om kwart over achten werd in de Verlengde Spanjaardslaan in den Hout een wielrijder door een grooten hond (model politiehond) aan gevallen en in het rechterbeen ge beten. Waarschijnlijk zou het hierbij niet gebleven zijn, ware het niet, dat het woedende dier door zijn mees teres. die in de nabijheid wandelde, bij zich geroepen werd, waarna de wielrijder zijn weg kon vervolgen, inocnende da: hel zee erg niet was geweest. Maar toen hij een stekende pijn gevoelde, ontdekte hij bij nader onderzoek, dat de beet raak was ge weest en een kleine wond veroor zaakt had. Het is 't publiek bij politieverorde ning verboden om wapens bij zich te drogen. Dat is een goed verbod, niaar dan moest men er ook voor zorgen, dat de menschen veilig over den weg kunnen gaan en geen gevaar loopen van honden. Tot zoover de gebeten wielrijder. Alle honden om één geval te muilban den is wat kras, maar wanneer inzen der onderzoekt welke bond het ge weest is en daarvan mededeeling doet aan de politie, kan deze gelasten dat althans dit gevaarlijke dier gemuil band wordt», (Zie vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Èerichten). Uit de Omstreken SCHOTEN. Woensdag vergaderden verschillen, de vereenigingen uit Schoten en Oud- Schoten over de onafhankelijkheids- feesten. Een commissie werd be noemd, beslaande uit de heeren C. E. Abspoel, voorzitter, Chr. Huibooni, vice-voorzitter, II. J. van Tongeren, lste secretaris, F. Slot, tweede-secre taris, R. v. d. Haak, penningmeester, D. H. Smit, B. Tames, B. Kooien en Jansen, commissarissen. Besloten is in de tweede helft van September de feestelijke herdenking te doen plaats hc-bben. SANTPOORT. DE INTERNATIONALE HARDDJW- VERIJ (Handicap). De harddraverij op do korte baan, onder reglementen van de Ned. Hurd- 'öi'ij- en Renvereeniging, is Woensdagmiddag om 1 uur gehouden. Handicapped was de heer C. Oly, in Amsterdam. Van de feestcommissie maakten de heeren. C .Salm, J. P. Handgraaf en J. Limbach, de commissie uit voor dc- harddraverij. Een menigte belangstellenden van hier en elders vormde op de prach tige harddraverslaan met haar zwaar, lommerrijk geboomte gelegen op het buitengoed Spaarnberg der fa milie Wüste, ter weerszijden der buan ais hot ware -een levende muur. Te ruim één uur ving de wed strijd aan. De Jury bestond uit da heeren Teengs, Kruymel on Brant its met den heer Wijnands als starter. Er werd door 23 Liefhebbers aan deel genomen. De uitslag was als volgt: De hoo»dprijs f 150. benevens een zilveren herdc-nkingsbeker in étui (cangebc-den door da Rhenser Ta- felwaterbronnen) werd behaald door Ba trilde (een vos), bereden door P. Kout, eigenaar A. de Ridder te Pur- merend, op een afstand van 325 M. De tweede, f 75, werd gewonnen door Bonnie M., bereden door Leo- •ense, eigenaar J. A. Ge-ersen te Woerden, afstand 350 M. De derde prijs (f 50.—) werd gewon nen door Nera (zwarte merrie van 5 jaar) bereden door J. Schuvl Jr. Ei genaar J. W. Schuvl to Rotterdam, afstand 340 M. De vierde prijs (f 25), werd gewon nen door Queen Ester, eigenaar de heer AL de Leeuw te Purmerend. af stand 310 M. De vijfde prijs (f 10) werd gewonnen door Bartinus, bereden door M. v. d. Berg, eigenaar de heer M. v. d. Berg te 's-IIage afstand 325 M. Do zesde prijs (f 10.—) gewonnen door Conny (zwarte merrie) eigenaar C. J. Ilarineyer te Beverwijk, afstond 310 AI. Toen te half zeven uur de wedstrijd was afgeloupen, trok men in optocht met muziek naar het Café de Wijman, waar de prijsuitdee'.ing plaats vond. 's Avonds werd de dag besloten met een tweeden fakkeloptocht door het dorp. Het kan gezegd worden, Sant poort heeft schitterend feesi gevieid. De illuminaties op den eersten dag waren hier en daar nraclïlig, waar van de kroon soande de illuminatie der Fröbelschool. BEVERWIJK. Pluimveetentoonstelling. Men schrijft ons: Ter bevordering van bovengenoem de teelt zal een 2-ilaagsche tent ion- stelling plaats vinden van pluimvee en konijnen. Vele bekende fokkers zullen hunne beste dieren inzenden, zoodat een bezoek de moeite waarc' zal wezen. HAARLEMMERMEER. Jachthond gedood. Van den landbouwer K. aan den Spaarnwoudenvc-g werd door een pas- seerende auto diens prachtige jacht hond overreden, Het dier was onmid dellijk dood. Voor K. is het een groo te schadepost daar hel een uitstoken- de jachthond was en daardoor nogal waarde had. Zoo af en toe sneuvelt er nog al eer.s een beestje door d? auto's! Volkshuisvesting. Op het uitbreidingsplan te Hoofd dorp wordt door een bouwer uit Haar lem andermaal begonnen met het bouwen van een zestal burgerwonin gen. Zeer waarschijnlijk zullen bin nen korten tijd meerdere aanvragen tot houwen volgen, waarover men reeds in besprek is. Op deze wijze wordt te Hoofddorp in den woningnood voorzien, waar-:

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1