Cfironlsclie Hoes! Eerste Levensjaren II u 1 d f eleg r a m. In den loop van den dag was dooi' hot bestuur van Koninginnedag oen tolegram van hulde en gelukwcn- schinig gezonden aan de Koningin. Daarop werd het volgend telegram Her ug/-ontviangen II. M. dankt U allen voor aangebo den gelukwensclien. Adjudant VERSLUYS. RAAD VAN BEROEP TE HAARLEM. .Ongevallenverzekering). Gedurende de maand September zal de Raad van Beroep, behalve uit Voor zitter en Grilfier, zijn samengesteld uit de heeren: P. A. de Lange en J. Bierdrager, leden-werkgevers; H. Ii. J. Lccmeijer en P. A. Fransen, leden- werklieden. NUTS-SPAARBANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Augus tus 1913-1912. Aantal behandelde posten 1300 (v. J. 946), Aantal inlagen 885 (v. jj. 608). Aantal terugbetalingen 415 (v. j. 338) Ingelegd f 60827.72 (v. j. f 50468.23J). Terugbetaald f 41187.15J (v. jaar f 44465.72). Meer increlegd f 19640.56 1/2 (v. jaar f 6002.51 1/2). Aantal nieuwe boekjes 91 v. j. 80). Aantal afbetaalde boekjes 26 (v. j. 291 Spaarboekjes op 31 Augustus 1913 in omloop 26ö. Geledigd in Augustus 1913 82 busjes met totaal f 721.42 1/2. Aantal boekje? in bewaring op 31 Augustus 1913, 110. Bekroond. Op de dezer dagen gehouden ten toonstelling van pluimvee en konif- nen te Beverwijk behaalden de vol gende stadgenooten bekroningen G. H. Stouten eerebeker vcor de schoonste inzending, zilveren medail le voor hot mooiste konijn, voorts met vijf inzendingen hoenders drie eerste prijzen, één tweeden prijs en één der den prijs, met een inzending verschil lende soorten raskonijnen twintig eerste prijzen, twaalf tweede prijzen en drie derde prijzen. J. van Booren met een inzending kriel heien dors zes eerste prijzen en vier tweede prijzen. G. Beute met raskonijnen één eer sten prijs, één tweeden prijs en twee derde prijzen. J. A. Bruigom met idem twee eerste prijzen en één derden prijs. J. Rooseu met idem één eersten prijs, één tweeden prijs, drie derde priizen en één zeer eervolle vermel ding. J. Korsman met idem één derden pri-? on één zeer eervolle vermelding. G. L. Kleij met idem één eersten prijs en drié derde prijzen. J. Nijssen met idem twee tweede prijzen. 11 Hiepma met idem één tweeden prijs, één derden prijs en één zeer eervolle vermelding. P. J. Scheelings met idem één twee den prijs en één zeer eervolle vermel ding. D e t a c h e r n g. De bij het 10de regiment infanterie «'hier benoemde kapitein B. ten Broe- ka Hoekstra wordt mot ingang van 1 September werkzaam gesteld onder de bevolen von den generaal-majoor commandant der Hle Divisie te Bre- 3a. Overplaatsing. Dc lo-luilenant-adjudant J. Dwars van. de Xe Infanterie-brigade is bij KoniiiklijiK besluit overgeplaatst bij do brigade grenadiers en jagers te 's-Gravenhage. HOÜLANDSCIIE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Do afdeeling Haarlem en Omstre ken dor Htillandsche Maatschappij van Landbouw vergadert dezer da gen. Op do agenda komen o. a. voor Rekening en verantwoording over tiet jaar 1912 van den penningmeester; Verslag van afgevaardigden ter alge- mceno vergadering, gehouden te Am sterdam op 20 Maart 1.1. in het ge bouw „Bellevue" Verkiezing van afgevaardigden voor de algcmcene vergadering der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, te houden ie Den Haag op 11 September a.s, in hotel ,,Do Witte Brug"; Behandeling van. de pupten van beschrijving voor die vergadering. Bek roend. Op den nationaleif kwartet-wedstrijd gehouden op Zondag 31 Augustus te 's-Gravenhage, heeft het solo-kwartet Harmonie" (4 leden van het dubbel kwartet van dien naam, directeur J. Wol terug Grootendorst) den tweeden prijs behaald met algemeen© slem- men. Deze prijs bestond uit 4 zilveren drnngmcdailJes en tien gulden. Aan dezen wedstrijd werd onder meer deelgenomen door hei Residen tie-kwartet (Den Ilaag), Orpheus (Rot- terdain), Kunstmin (Den Haagj, Ex celsior (Scheveningen) en Onderlinge Oefening (Den Haag). Het is in 4 weken tijds de tweede bekroning van dit kwartet. De namen der zangers zijn G. Drogtrop, 1st© tenor; Th. Geutskens, 2do tenor, H. Otto, 1ste bci£ E. Klaassen, 2de bas. Uitstapje. De leden van 'het kinderkoor „Jong Excelsior" maakten Maandag uitstapje naar de speelplaats Rozen- stein nabij Velsen. De kinderen hebben een genooglij- kon dag gehad. A a n r ij d i n g. Een A tax-chauffeur a-eed Zondag avond aan do Hooimarkt tegen een meerpaal aan. 09 auto werd bescha digd. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau is benoemd mej. M. de Booy, directrice van het gesticht Talitha te Zeilen.' Mej. de Booy is een Haarlcmsch© dame die in filantropische kringen alhier zeer bekend is. Muziekuitvoering in den Hout op Woensdag 3 Septem ber. Programma. 1. Ni ederl ander SchutzengLlden, Marsch, SegJried. 2. Jubel-Ouverture, Flotow. 3. Inlel Ungarische T/inze, Brahms. Fantaiste Ballet, Ganne. 5. Ouverturo Zehn Mödschen und Kein Mania, Suppé. 6. Paraphrase über das lied O bitt euch lieben Vögelein, Gumpert Coenen. 7. Galiostro Walzer, Strauss. 8. Potpourri a. d. posse „Dio Meister- singer von Berlin, Lincke. Paardendieven? Bewoners van de Dubbel© Buurt zagen Maandagavond te 11 1/4 uur twee mannen in een weiland gaan. waarna ze met twee paarden terug keerden De bewoners waarschuwden de politie, waarop de mannen de paarden in den steek llclon en vluchtten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Nieuwe Gracht 3. Telefoon 1170. Geopend: dagelijks van9—Hen28 Maandag en Donderdag van 7 8 Zaterdag na 13 uur gesloten. Ingeschreven: 15 limmerlleden- 1 machinate houtbewerker, wa genmaker, 8 meubelmaker, mo delmaker, 8 metselaars, 4 opper lieden, 1 stucadoors, 2 witters, 4 machinebankwerkers, monteurs- 6 grolbankwerkers, metaaldraaiers 3 vuurwerkers, 1 ketelmakor, 1 burgersmeden, 4 machinisten, 3 sto kers, 1 electricians, 1 instrument makers, koperbankwerkers, —ko perslagers, 5 loodgieters, schoen maker, zadelmaker, 1 kleerma kers, 3 schilders, 1 behangers, 1 stoffeerder, 2 bloemisten 8 tuin lieden, 4 grondwerkers, 1 bakkers, banketbakker, 9lager, krui deniersbedienden, 1 kellners, l3ma- gazijnknechts, 18 loopknechts, ihuis knechts, sigarenmakers, 15 kantoor bedienden, 2 boekdrukkers, aletler- zetter, lithograaf, binders, 91 losse werklieden dienstboden, 26 werksters, 7 naaisters, —kook sters, 1 huishoudsters, 6 vrou welijke kantoorbedienden, 6 win heljuffrouwen, stea 1 houwers, voegers, 4Koetsiers en voerlieden betonwerker schippers 1 kin- derj uffrouwen gezelschap b j uffrouw. 8 leerlingen voor verschillende am bachten 1 verpleegster. 2 onderwijzeressen. Uit de Omstreken schoten. Koninginnedag- Maandagmiddag heeft de lieer F. Slot, caféhouder te Schoten, de kin deren die niet .in aanmerking kwa men voor den boottocht van de veree- niging Koninginnedag, een gezeiilig middagje bezorgd, door voor eigen kosten eenige kinderspelen te hou den en den kleintjes versnaperingen te schenken. Een paar uur hebben zij zich kostelijk vermaakt en gingen voldaan .huiswaarts. Gevallen. Toen Maandag mej. Wvuit de Ge neraal Cronjéstraat met Kaar 3-jarïg dochtertje naar de parade zou gaan kijken, kwam het kind zoodanig ie vallen, dat de onderlip gelieei gesple ten was. Het kind is onmiddellijk on der geneeskundige behandeling in het St. Elisabeths Gasthuis gesteld eu vandaar, na verbonden le zijn, weer naar de ouderlijke woning terug-ge bracht. SPAARNDAM. In, „Gemeentebelangen" van 1 Sept. vinden wij een geïllustreerd artikel over het gemeen tehuis van Spaara dam, onderteekend V. F., klaarblijke lijk de initialen van den voor Spaurm dam's belangen volijveri-gen burge meester, baron Von Fridagh. De bedoeling der beschrijving is, kleine gemeenten te doen zien, dal ook met geringe middelen een gebouw te verkrijgen is, dat zoowel in- als uitwendig een sieraad voor de gemeen te zal zijn. BEVERWIJK. Benoemd. Tol onderwijzeres aan de school der N. Schoolvei'eenïgïng te Beverwijk is benoemd mej. M. J. Werker. hillegom. p. H. van waVeren Hzn. Zondag is in het Diaconessenhuis te Haarlem na een langdurige ziekte overleden Je heer P. H. van Waveren Hzn., lid van den gemeenteraad al hier en voorzitter van meerdere ver- eenigingen. De op 71-jarigen leeftijd overledene heeft zich in het maat schappelijk leven door zijn werk kracht, zijn kennis en zijn geest veler achting en sympathie verworven. Eer e-C 0 m i t De burgemeester en de beide wet houders, de hoeren D. Wentholt, Th, Lommerseen II. Veld.huijzen van Zan ten hebben het eere-!idmuat?j hap van het comité tol, viering van het Onaf- liankelij kheidsf eest alhier aanvaard. HAARLEMMERMEER. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal door liet fanfarecorps ..Excelsior" te Hoofd dorp een concert worden gegeven op het plein der 0. 1. school aldaar op Woensdagavond a.s. Geiton fokker ij. Naar aanleiding van de uitstekend geslaagde geitententoonstelling die te Hoofddorp is gehouden, zal door het Bestuur der goitenfokvereenigiii? te Hoofddorp getracht worden jaarlijks een premiekeuring met daaraan ver bonden geitenmarkt te organise?ren en in te stellen. Men heeft allo hoop dat er wel kans van slagen bestaat. SLOTEN. Ongeluk'. Door het schrikken van het paard van den veehouder J. Verbeek sloeg dit op den Sloterstraatweg op hol. De inzittenden, man. vrouw en doch ter. sprongen uit den wagen. Ver beek zelf kwam er met eenige lichte kwetsuren af. Zijn vrouw echter word bewusteloos opgenomen en in een nabijzijnde boerderij gedragen. Dr. Folmer, onmiddellijk aanwezig, con stateerde bij haar zoodanige ernstige inwendige kneuzingen, dat zij niet vervoerd mocht worden. De dochter, die per auto naar hare woning is ver voerd, had een beenbreuk. Men vreest voor liet leven der moe der. VELSEN. B. en W. hebben op de voordracht )or boekhouder aan Openbare Wer ken geplaatst: 1. F. II. Harms, boek houder aan de gemeentegasfabriek en waterleiding te Sneek; 2. van dei- Schaaf, boekhouder aan de gemeente- gasfabriek te Winterswijk en 3 L. Kei ler, crud-boekh ouder, directeur eener Roemeensche Petroleum-Mij. te Haar lem. ZANDVOORT. Heden Dinsdag, des nam. te half 8 ir, zal een openbare Raadsvergade ring worden gehouden. De agenda luidt Ingekomen stukken. Installatie nieuwe leden. Voor een overvolle zaal werd Zon dagavond in het Groot Badhuis door het Scandinavisch Solisten-orkest ,Tennia", directeur de heer Jos. Sil- bermann, zijn afscheid gegeven. De muzieknummers werden afgewisseld door zangnummers, gezongen door mej. Diependaal, mezzo-alt uit Am sterdam. Maandag is de verjaardag van IL de Koningin feestelijk herdacht. Des voormiddags werd een optocht gehouden met de schoolkinderen door1 de gemeente, waarna zij in de ver schillende scholen werden onthaald. Des namiddags waren er volksspelen op het feestterrein, opgeluisterd door muziek, 's Avonds muziek op het feest terrein. Zaterdag j.l. werd in 't Groot Badhuis een kinderbal en daarna een bal voor grooteren gegeven. Aangekomen vreemdelingen If. Hamblok, Dresden, Hotel Drie huizen, 3 p, C. Pranger, id. id. Mevr. J. Loeuw, Rotterdam, idem. Fam. Beïsenberg, Posen, idem, 3 p. M. Lowenstein, Iserlown, idem. J. P. Mossel, Putten, idem. H. Pauen, Eisenach, idem. A. Brink man, Dortmund, idem, 4 p. J. Hel der, Rotterdam, idem, 3 p. I. B. Onderwater, Leeuwarden, Hotel Gr. Badhuis. Mevr. Ybes v. d. Chys, te Zutfen. Hotel Driehuizen, 2 p. Jon geheer J. P. Roelofs, Velp, idem. S. Koe, Amsterdam, I-Ialtestraat 55, ap. Pers-Overzicht IIET NIEUWE MINISTERIE. Sprekende over het nieuwe minis terie, merkt „Het Vaderland" o.a. het volgende op Met vertrouwen, wachten wij de Troonrede af, overtuigd dat, indien iemand in staat is, de sociale wetge ving ook op liet thans aangebroken oogenblik in de goede richting te lei den, het de heer Treub is. Wat het algemeen kiesrecht betreft, is van eeu kabinet waarvan de heer Cort van der Linden de premier is en de leiding van binnenlandsche za ken neemt en waarin zitting hebben de heeren Lely on Treub (om slechts een drietal bekende politieke figuren met een parlementair verleden le noemen, die van het nieuwe kabinet deel uitmaken) met geen mogelijk heid iets anders ter oplossing van het kiesrechtvraagstuk te verwachten dan dat het ons zal geven wat op dit gebied de inzet vormde van den strijd bij de verkiezingen, datgene, waaromheen zich bij de herstemmin gen da geheele linkerzijde heeft ver- eenigdalgemeen kiesrecht voor mannen, zonder versterking van den invloed der Grondwet om de vrouwen tot het kiesrecht toe te laten en even redige vertegenwoordiging. Om de boven nangevoerde redenen, begroeten wij bet nieuwe Kabinet met ingenomenheid, vooreerst omdat het een eind maakt aan liet bestaan van het Ministerie-Heemskerk, welks voortbestaan in menig opzicht vaarlij'k voor ons land zou zijn ge weest, maar ook omdat wij vasL ver trouwen dat liet wezenlijk vrijzin nig zal regeeren. Het behoeft nauwelijks gezegd, dat, mocht onverhoopt dit vertrouwen mis plaatst blijken, wij in iiooge mate te leurgesteld zouden zijn, en dat in. dat geval het Kabinet niet zou kunnen rekenen op onzen steun. De (chr.-socialê) Beukelaar: Het nieuwe kabinet, dat nog deze week de portefeuilles zal aanvaar den, staat in het teekea der Treub- politiek. Van het komende kabinet valt dus geen staatspensioen te verwachten, doch handhaving der dwangverzeke ring, echter met belangrijke wijzi ging der wei-TaIma min of moer ïn do richting van staalspeusioen. Uiteraard is dit na dezen stembus uitslag zonderling. En voor de cou- cent'ratie-maiuveii wol verre van genaam. Muur toch ligt hierin jr keren zin de kracht, van het ministe rie, Zoo althans minister Treub zijn wijzigings-voorstellen der wet-Talmu aanstonds naar voren schuift. Voor zeker, voor zijn stolsel is in de Twee de Kamer feitelijk geen meerderheid, doch wij geloovon niet, dat de linker zijde zijn voorstellen ten slotte zal durven afstammen. Ook niet de soci aal-democraten, of de heftige voor standers van staatspensioen. Wijl het dan staat tusschen het slelsel-Talma en het stelsel-Trcub. „De Tiid" noemt liet nieuwe minis terie, het kabinet der wanhoop". Het blad vestigt ook de aandacht op het optreden van mr. Treub. Mr. Treub kende den zwaai, om van tegenstander van 't Staatspensioen te worden minister van hel Staatspen sioen. Hij herinnerde zich, dat hij tij dens de behandeling der Invaliditeits wet had gestemd vóór het bekende amendement betrekkelijk het over- gangspexisioen, en ziedaar het traii- d'union. Het was een vondst uit dui zend, en al leek zij wat ontstellend en duister, in een interview heeft mr. Treub aan de niet-begrijpenden van deze onbegrijpelijkheid toegelicht, dat hetgeen, onvoldoende was om hem en dc Concentratie bijeen te houden, toen het orn een Kamerzetel ging, wel voldoende is nu het een Ministc-rsze- tel geldt. Als Kamerlid ging hij de Concentratie nit den weg, als minister treedt hij haar in den weg. Maar, ietmaar, een Kamerlid is een ander meiisch dan een. minister en wanneer twee hetzelfde zeggen, is het nog niet hetzelfde? De „Nederlander" Met de formuleering van een oor deel over het nu opgetreden Kabinet zullen we ons niet vermoeien. Een en andermaal hebben wij rer de bijkans hopelooze pogingen, die gedaan werden om weder een Ministerie bijeen te krijgen, en over de motieven die men daartoe had te laten gelden, het onze gezegd. Nu iict Kabinet er is, valt het bul ten elke verwachting, en is in dien zin niet alleen extra-parlementair, maar ook extra-ordinair. Zijn voornaamste kenmerk is, dat het er uitziet als een spliynx. Ieder ifc het er over eens dat zoowel de wor ding als de samenstelling raadsel achtig is, en zelfs de vrijzinnige pers schrijft reeksen vraagteeken-s. Waarom zouden we dan thans een prognose beproeven? Nog eenige da gen, en de Troonrede zal op vete vragen liet antwoord geven... of niet ;vcn. Dan kunnen wij althans iets eer weten. Thans slaan .we voor cu rl raadselen. En de tijd ontbreekt ons, zoowel als de lust, om te beproeven die raadsels op te lossen. Vervolg iitiüeniaGd. VOLKSHUISVESTING. Te Scheveningen is Maandag de keuze-tentoonstelling op liet gebied dei- volkshuisvesting geopend Dr. Ruyscli hield een rede, waarin hij een terugblik wierp op de werk zaamheid van het Ned. congres voor openbare gezondiheidsregeling op het gebied der lh fy.gi na-tentoonstel iing. Jhr. mr. Rcthaan Macaré hield daarna de openingsrede, waarin hij wees op de belangrijkheid van liet tentoongestelde in verband met bet streven om de volkshuisvesting Ie ver- beleren Op de tentoonstelling is o.a. een plan te zien uit Haarlem, betreffende bouwplannen en opruiming van slech te woningen. Er zijn veel inzendingen. Het geheel geeft een interessant beeld van 'het geen 'hiier te lande ingevolge de Wo ningwet, is tot stand gebracht. ONDERSCHEIDING. II. M. de Koningin heeft den luite nant goncranl De Meester, comman dant van het veldleger, gouverneur der residentie en als zoodanig Maan dag de door I-I M. bijgewoonde pa rade commandcerende, benoemd tot Grootkruis in de Huisorde van Oranje. NOG EEN LANDARBEIDERSSTA- KING TE GRONINGEN De Bond van Landarlieïders ie Muntendam heeft liesloten te staken, onidal de landbouwers niet bereid zijn de eiscbep toe ie staan. Het verschil betreft 1 ct. per rij voor het aardap pel rooien. schouwd, en inmiddels werd do Oos- tenrijksche regeering met het vinden van het lijk en de daarbij bohoorende papieren in kennis gesteld. Het bleek uit een telegrafisch in gesteld onderzoek, dat de Oosten rij k- eche consuiaats-secretaris Alexander Grau-Wandmeyer New-York niet ver laten heeft, en zich Zaterdag daar nog in leven en gezondheid bevond. Wie is dan de man, die in het Brieskower meer gevonden is? Dit is een vraag, die niemand voor alsnog kan beantwoorden. De bij hem gevonden papieren zijn, naar de Berüjnsche crimineele politie meent, den lieer Grau-Wandmeyer ontstolen. Maar onder die papieren zijn de be wijzen dat de gewaande Grau-Wanti-I mcyer met de „Kaiser Wilhelm dei- Grosse" in Augustus New-York ver liet, en quitanties voor gemaakte ver teringen aan boord van dut schip werden op den naam Grand-Wana- meyer afgegeven. Deze raadselachtige geschiedenis geeft in de Duïlsche pers tot allerlei vermoedens aanleiding. Het onder zoek van de politie naar de identiteit van den vermoorde, en naar de hei de mannen, die Vrijdag met den kof fer nabij de plaats gezien zijn waar de papieren en de beurs gevonden werden, wordt nog voortgezet. HET PANAMAKANAAL. De Amerikaansche regeering heeft kort geleden gepubliceerd, dat de voor liet graven van het Panama- kanaal gemaakte kosten op 30 Juni j.l. de som van 720 millioen gulden reeds overschreden hebben en dat het totale bedrag waarschijnlijk 900 mil lioen gulden groet zal ziin. Het i? de moeite waard, om deze som te vergelijken met de begrootin gen. die er vroeger van dit werk ge maakt zijn. Toen de Vereenlgde Staten tot deze reusachtige onderneming in 1901 lie sloten. schatten zaakkundigen en in genieurs de kosten op 360 millioen gulden. Vijf jaar later berekende een nieuwe commissie, dat £it te veel was en dat er niet meer dan 330 mil lioen (ruiden noodïg waren. In 1908, nadat de Amerikaansche ingenieurs vier jaren tijd hadden ge had om het. terrein beter te onderzoe ken, bepaalde de commissie van dat jaar het bedrag op 396 millioen gul den. De balans van 30 Juni j.l. zegt ook iels over de verdeeling van de kos ten. De eigenlijke kananlwerken heb ben tot nu toe 450 millioen gulden verslonden. 36 millioen gulden heeft men he- steed om het land zoodanig te veran deren, dat het niet meer zoo onge zond is als vroeger, toen er besmette lijke ziekten woedden, dié een enorm aantal menschenlevens hebben ge kost. Het is nu een gezond land ge worden. De spoorwegaanleg kostte 2-4 mil lioen gulden. Dat de kosten zoo tegen gevallen zijn, ligt voor een groot deel daaraan, dat de loonen zoo snel om hoog zijn gegaan iets waarmee de ingenieurs bïi hun bezrootingon geen rekening konden houden. Een machinist, die de baggermolens bedient, en oorspronkelijk word aan genomen op een salaris van 300 gul den per maand, verdient nu 500 gul den per maand. Ingenieurs, die een maximum sala ris zouden ontvangen van 720 gul den per maand, krijgen 1200 gulden. En zoo gaat het met al het personeel. Bovendien zijn er veranderingen gebracht in het oorspronkelijk ont werp en die brengen eveneens groote- r© kosten met zich. De verbreeding van het kanaal bij Culebra van 200 op 300 voet bracht b.v. een toeneming van het totaal van 24 millioen gulden met zich. Gemengd Nieuws CARNEGIE IN BELG Ié. De Koning ontving Maandagavond te Brussel den heer en mevr. Carnegie in particuliere audiëntie. De Koning bedankte Carnegie in het Engelsoh hartelijk voor het aandeel, dat aan België in het leepitaal, bestemd tot vormin g van een hol den fonds, is toe gewezen. Het onderhoud duurde een half uur. Er werd daarna een diner gegt van vijftig couverts en vervolgens had te hunner eere een cercle plaats. MIJNONGELUK. Uit Cransac wordt geseind: In de mijn Campagnae stortte een lift met mijnwerkers naar beneden, Verschillende arbeiders werden ge wond, een groot aantal bekwamen ernstige breuken. EEN RAADSELACHTIG GEVAL. Voor eenige dagen vond een arbei der in een kloof, aan den spoorweg Frankfort a. d. Oder—Bresiau, een portefeuille, een heerenkam, een iee- ren portemonnaie en eenige andere voorwerpen. Iu de portemonnaie za ten een Oostenrijksohe banknoot van 50 kronen, twee Amerikaansche no ten van 10 dollars, een gescheurde Amerikaansche dollar-noot en eenige overblijfselen van een verscheurden Oosten rij kschen pas. In de nabijheid van de plaats, waar deze voorwer pen gevonden werden, waren kort te voren een paar mannen gezien, met een zwaren koffer sjouwden. Vrijdag werd in het Brieslcowor meer het lijk gevonden van iemand, die klaarblijkelijk vermoord1, beroofd en in 't water geworpen was. Om het bovenkomen van het lijk te beletten, waren de zakken met sternen gevuld. I11 de borstzak ran de jas bevonden zich o.m. eenige quitanties, visite kaartjes en brieven, van den secreta ris van het Oostenrijksch-Hongaar- sche consulaal te New-York, Alexan der Grau-Wandmeyer. De bij hem gevonden papieren gaven aanleiding tot het vermoeden, dat hij met het stoomschip „Kaiser Wilhelm der Grosse" voor tien dagen uit Amerika in Duitschland was aangekomen. Het lijk werd naar Frankfort ge bracht en daar gerechtelijk ge loelfchtingen had verstrekt omtrent den op 20 en 21 September te houden provincialen wedstrijd, werd de "ver gadering gesloten. WATERPOLO. DE le KLASSE. Voor de le klasse competitie won het zwakke Amersfoort Zondag nx:t niet minder dan 5—0 van De Mans, die met invallers voor drie barer bes te spelers uitkwam. Sport ea Wedstrijden VOETBAL. HEEMSTEDE I—RACING CLUB HAARLEM, 1-1 Heemstede mist Voordenhake, Rocyakkers en-Roemer. Het spel gaat goed tegen elkaar op, en na een 20 minuten neemt R. C. H. wel wat gelukkig de leiding, echter weet Van Dam uit een mooie door braak, eveneens gelukkig, tégen te scoren (11). Na rust is Heemstede iets sterker, maar niet gelukkig. De achterhoede is niet zooals we dat gewend zijn. R. C. II.'s doorbraken zijn gevaar lijk twee maal weet zij te scoren, eenmaal door den midvoor 011 een maal door den rechtsbinnen, en het einde komt met een wel wat geflat teerde 3—1 overwinning voor R. C. H. IIAARLEMSCHE VOETBALBOND. Blijkens de Off. Med. spelen dit jaar in de eerste klasse de volgende elf lallen: Haarlem III, H. F. C. III. E. D. O. II, Kléin Haarlem. V. V. IF.. Prin ses Juliana, H. S. V. II, V. V. C. II en Schoten. R. C. H. en V. V. C. zijn in de 3e klasse van den Ned Voetbalbond overgegaan. SCHIETEN. SCHIETVEREKNIGTNG GENERAAL VAN MERLEN. De schietvcreenïging Generav.1 Van Merlen vergaderde tot vaststelling van den jaarlijkschen onderlingen wedstrijd. Besloten werd, deze te hou den op Zondag 7 September a.s. De personeele wedstrijd, dio aanvangt des middags te 1 uur, zal worden voorafgegaan door een vrije-baan- wedstrijd van des morgens 10 tot 12 1/2 uur Aan den wedstrijd om den eere- prijs, gouden horloge, aangeboden door de beschermvrouwe, mevr. Vis ser van Hazerswoude, zal door negen schuttere worden deelgenomen. Ter kennis werd gebracht, dat in den gedurende den afgoloopen zomer gehouden vasie-baan-wedstrijd in de eerste klasse de kampioenprijs werd gewonnen door den heer P. H. Kluftde eerste prijs door den heer L. do Raad en de tweede prijs door don heer Fr. Ilekker, en in de tweede klasse de eerste prijs door den heer J. Bouwman, de tweede prijs door den heer Wilh. Waalewijn en de der de prijs door den heer A. Mos. Nadat de heer A. Stlnis nog eenige INGEZONDEN MEDEDEEIJNGEN k 30 Cts. per regel. Waar elke Jonge Moeder belang in stelt: Baby's Dagboek Mot teekeniDgen von Henriette Willebeek Lemair Prijs f 2.50 In echt perkamenten band f 10.00 „Een bijzonder fijn boek" Het Vaderland „Een zeer bekoorlijk ge schenk" Nieuvr» van den Dag; Verkrijgb. bij den Bcekh. en bij Nijgb Van Ditmar's Uitgevers-Mij - Rotterdam belemmering in de ademhaling en herhaaldelijk spuwen wijst op zwakte welke onmid- deliike aandacht ver- ei3cht. In dergelijke gevallen geeft SCOTTS Emulsion snelle en zekere verlichting, versterkt bovendien het gestel en hetweerstandsver- mogen op zoodanige wijze dat een spoedig herstel der gezond heid verzekerd wordt, met bevrijding van alle borst en keel aandoeningen (LEVERTRAAN) Doch overtuig U dat het de echte SCOTTS is met den „Visscher" op de verpakking. Geen andere is zóó zuiver, zóó smakelijk of zóó zeker van uitwerking. Burgerlijke Stand BENNEBROEK. BEVALLEN: E. OlijerhoekBlom, z. zandvoort. ONDERTROUWD A. D. Paap en A. Meyvogel. A. Paap en A. Boï. OVERLEDEN W. do Vogel, 78 j. R, A. Ellerman, 37 j. P. J. K. S. Pfeiffer, 53 j. Koloniën DOUWES DEKKER. Telegrammen aan de Delibla ca melden Het „N. v. d. D." verneemt uit Bandoeng Thans blijkt, dut dc hoer Douwes Dekker sedert zijn aankomst op Java voortdurend onder politietoe zicht staat. Een polilie-recliercheur bewaakt hem en is hem van Batavia naar Bandoeng gevolgd. Bij zijn wo ning werd voortdurend door 3e politie gepost, terwijl aanteekening werd ge houden van al zijn gangen en wie in en uit zijn huis gingen. De „Javabode" meldt Maandagavond 4 Augustus,. 10 uur, kwam de heer Douwes Dekker zich aanmelden tot het ondergaan van veertien dagen gevangenisstraf. DE MOORD OP DEN HEER EYSSENBURGER. Men schrijft uit Boeleleng (Bali) aan „De Loc.": Den 18en Juni 's avonds arriveerde alhier het ss. Mossel, waarop de to. Soembawa besar zwaar verwonde veearts Eyssenburger vervoerd werd De gewonde was den vorigen avond tegen 5 uur nog in betrekkelijk ge ruststellenden toestand aan boord ge bracht, doch het verlies van zijn echigenooite, en ook de lianjssteek, die waarschijnlijk een der hartvaten geraakt had, waren oorzaak dut de toestand steeds zorgwekkender werd, zoodat de heer Eyssenburger te Boe- loeleng overleed en daar onder alge- ineene deelneming begraven werd. Omtrent dezen eanslag nog het volgende: Het feit kan als geheel op zichzelf

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7