dio het bedrijf belretffeïi foegehrtboht, veor rekening van den verbruitoer zullen komen. Als er brand komt in Y.'n huis, moet de verbruiker dus scha devergoeding aan de gemeente beta len. De directeur der gasfabriek, die al3 de.-kundige dc-ze besprekingen bij woont, deelt mede dat het regel in, dat in dergelijke gevallen de kosten niet op 't hoofd van dén verbruiker komen. Na do bespreking van. eenige min der-belangrijke punten tijdens de ar tikelsgewijs© behandeling wordt het ontwerp in zijn geheel vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om in de loon- tabellen tot uitvoering van art. 21 van het Werk 1 iede meg lemen t enkele wijzigingen te brengen. Tusschen de categorieën der werk lieden „gasstoker" en „meter-opne mer en -vuLler en geLdophaler" wordt ingelasoht „stoomstoker-machinedrij ver f 13.20—f 15.GO, aJwisselende dag-, nacht- en Zondagsdienst; achter de categorie „smid-bankwerker" worden f 13.20 en f 15.60" vervangen door „f 13.80 resp. f 16.20". Besloten wordt voor drie plantsoen arbeiders toe te treden tot het lid maatschap van de Tuinbouw-onder- linge. Vastgesteld wordt zonder hoofde lijke stemming en zonder eenige dis cussie het ontworpen nieuwe regle ment voor het Burgerlijk Armbestuur. Bij de ingekomen stukken is een request van 90 ingezetenen, waarin zij vragen om de stichting van een zwemgelegenheid, en dat doen met een ware lyrische ontboezeming over ibel nut en de voortreffelijkheid der zv.emsport. Besloten wordt, dit stuk in haaiden van B. ©u VV. te stellen voor praead- vles, evenals een schrijven waarin er op aangedrongen wordt toezicht er op te houden dat, er schaftlokalen op de werken der gemeente zijn. De lieer TROMP dringt bij de rond vraag nog aan op verbetering van het in zeer slechten toestand verkeerendo Houtvaarlpad. Daarna wordt de vergadering ge sloten. HILLEGOM. Gemeenteraad. Dinsdagavond 8 uur kwam de raad bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester Wentholt. Alle leden zijn aanwezig, terwijl er één vacature is wegens overlijden van den heer P. H. van Waveren llz. De hoeren Th. Lommerse, J. IL M. Balvers, Th. Jonkheer en J. Guidc- uiond legden de vereischl© eeden af en weiden al3 herbenoemde raadsle den geïnstalleerd. De heer Guldemoiiö deed de beloften. Do notulen der vorige vergadering weiden vastgesteld en do ingekomen stukken .voor kennisgeving aange nomen. Deze waren: goedgekeurde ko hieren '1913 van Hoofd. Omslag en L. 0. 2e kwartaal; proces-verbaal van op neming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, van 30 Juli 1913 (waaruit bleek, dat boeken en kas in orde zijn bevonden en op dien dag de som van f 632.89^ in kas was), een goedgekeurd raadsbesluit van 17 Juli 1913 tot wijziging der begrooting 1913; en de beschikking van Gedeputeerde Staten op .het beroep van den heer F. Rijn veld In zake zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het Inkomen, dienst 1912. Het herklit van overlijden van het raadslid P. II. van Waveren Hz. werd, terwijl de leden van hun zetels opstonden, Voor gelezen. Do Voorzitter zei eenige waardeeren- de woorden over het afgestorven raadslid. De raad besloot aan de we duwe een rouwbrief te zenden. De Raad benoemde wethouder Lom merse, periodiek aftredend, opnieuw als zoodanig met 11 stemmen on 1 blanco. De Voorzitter complimenteer de den herbenoemden wethouder; ter wijl de heer J. H. M .Balvers als lid der gascommissie werd herbenoemd met 11 stemmen en 1 blanco. Dezelfde werd door den Voorzitter herbenoemd als lid der plaatselijke gezondheidscommissie, evenzoo de heer Th. Jonkheer tot lid van de com missie in zake de waterleiding. B. en W. stelden voor om de begroo- ting dienst 1913 te wijzigen en wel om de ontvangsten met f 199.30 te verhoo- gen en de uitgaven met hetzelfde be drag te verhoogen tot voldoening der kosten van herbestrating van de Mo lenstraat, waarvan de voldoening niet voor 1 Juli 1913 kon plaats heb ben. Aldus gesohieade. Voorts werd besloten tot voorloo- pige vaststelling der gemeentereke- ning over 1912, welke door een com missie uit den raad is onderzocht, en bij monde van den heer Topper in orde werd verklaard. De begrooting van het gasbedrijf over het jaar 1914, door de gascom- niiïSie ingezonden, werd vervolgens door B. en W. aan den raad voorge legd. De gasoommi3sie heeft bij de begrooting een missive ingediend, waarbij wordt meegedeeld, dat aan B. en W. hot voorstel is gedaan om de loonon van de stokers en vuste handlangers met ingang van het nieuwe diensljaa.r, voor ieder met f 1 per week te verhoogen en alzoo vast te stellen op: voor de Ie stokers f 15, voor de 2e stokers f 14 en voor de handlangers f 13 per week; en vervol gens om iiet salaris van den bediende L. Gerverdinck met f 10 per maand te verhoogen en van 1 Januari 1914 af te brengen op f 720 per jaar. B. en W. deelden daarop mee, dat besloten is om bedoelde Iconen en het salaris in de begrooting 1914 aldus te verhoo- gén. Die r'tiM Rechtte hieraan zijh goedkeuring. Aan den raad werd ook aangeboden de door B. en W. opgemaakte begroo- tlng voor het dienstjaar 1914. Zij zal worden rondgezonden en in die volgende zitting aan de orde worden 'gesteld. Er was verder liog ingekomen een adres van de commissie tot viering van een onofliankelijlcheidsfeest te Hillegom, waarin werd meegedeeld, dat voldoende medewerking was ver zekerd voor de totstandkoming van zoo'n feest en dat ook d© hoofden der openbare- en bijzondere lagere scho len voor een schoolfeest meewerking hadden toegezegd. Het feest zal op 24 Seiptember a.s. gevierd worden. De commissie verzocht om beschikbaar stelling van gemeenteterrcinen voor optocht en volksspelen en om een sub sidie, uitsluitend voor de schoolkinde ren. Er zijn ongeveer 1700 schoolkin deren, waarvoor minstens 50 cent per kind noodig is. De heer Guldemond verklaarde voor inwilliging te zijn, omdat hij aannam, dat het een volksfeest zou worden; ware het alleen een kinderfeest, dan zou hij misschien anders stemmen. Op een vraag van den heer H. A. van Wa veren, hoeveel de burgerij li ad bijge dragen, deelde de wethouder Van Zan ten mee, dat dit op het oogenblik on geveer f 700 was. Met algemeen© stemmen werd beslo ten uitsluitend voor het kinderfeest hoogstens f 850 toe te staan. Bij de rondvraag bracht de heer Balvers klachten over slecht water in huizen nabij het Station tor sprake. Hij vroeg wat B. en W. daarvan wis ten en of zij bereid waren in «en goede afwatering te voorzien. Uit het antwoord van den Voorzitter bleek, dat de eigenaar v. d. Vrugt een kwestie had met den heer W. Topper en daarom niet meer kon en wilde zor gen voor loozlng van vuil water. Do man was onwillig om billijke voor waarden te aanvaarden en was ook bij B. en W. geweest met het verzoek om aanleg van rioleerlng. B. en W. meenden bij zoo'n ruzie niet te behoe ven op t& treden. Hierna, werd de vergadering geslo ten. BEVERWIJK. GEMEENTERAADSZITTING. In de gistermorgen gehouden Raads zitting, welke door eenige dames werd bijgewoond, werden de nieuw gekozen raadsleden de heeren Zwager, Braun en Sluyter beëedigd, Van den lieer P. P. Langend ijk is bericht van vei hindering Ingekomen. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Onder de mededeelingeu en ingeko men stukken is bericht, dat aan i'en gemeenteveldwachter G. J. Beijenkorf eervol ontslag i3 verleend. Een verzoek om steun voor de Har moniekapel, uitgaande van de heeren Weverinkc.s. wordt aangehouden tot de begrooting 1914. Een adres van de heeren Schaofsma c.s om verbetering van den Zeeweg wordt naar B. en W. voor pre ©advies verzonden. Tot leden der commissie, belast met toezicht op de landerijen werden her benoemd de heeren G. Poel en B. Sluy ter; idem beheer gasfabriek de heeren Gornelissen er, Braun. De gemeen berekening over 1912 wordt voorloopig vastgesteld op liet reeds vroeger door ons medegedeelde bedrag. Vastgesteld worden de verordenin gen op de heffing en invordering van haven- en kaaigeld, zooals deze tot heden reeds geldend waren. Vastgesteld wordt het maximum in de verordening tot heffing van c!en Hoofdei ij ken Omslag van f 25000 op f 40.000 te brengen. Aan een weg aan de Zuidwijkernveer wordt den naam van Tulpstraat ver leend. De heer Gorter verzoekt bij de rond vraag eenige inlichtingen waarom de eerepoort aan het einde der Br eestraat op last van den gemeente-architect niet aan het electrisch licht raag aan gesloten worden. De voorzitter licht toe dat in deze do gemeente-architect volkomen zijn plicht heeft gedaan, en dat als slechts de K. E. M. even een aanvrage aan B. en W. richt om aansluiting, de zaak zeker direct in orde zal zijn. Maar dit dient dan ook eerst te gebeuren. De heer GORTER spreekt or verder aijn verwondering over uit dat in strijd met de vvenschen van den Raad de ge meen Ic werklieden toch aan den arbeid zijn op deze feestdagen. Do VOORZITTER zegt dat deze zaak wel zeker de aandacht van B. en W. heeft maar juist met festiviteiten kan het algemeen belang don dienst dezer arbeiders eischen. Dat moot men niet vergeten. Doch B. en W. zullen doen wat mogelijk is. De heer GORTER wijst ten slot© op den slechten toestand van de Blok- steeg. De voorzitter zegt dat deze zaak reeds lang bij B. en W. aan de orde is. maar wacht de verbetering op eeni ge eerstdaags uit te voeren waterlel- dingswerken. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER. Nieuwe brandspuit. Naar wij vernemen zal de nieuwe motorbrandspuit weldra te Hoofd dorp arrïveeren. De spuit, die thans te Hoofddorp dienst doet, zal dan naar Abbenes verhuizen, terwijl die van Abbencs naar Lisserbroek verplaatst wordt. Onafhankelijkiheidsherdeiiking. Nu in deze gemeente Neêrland's on afhankelijkheid niet officieel feeste lijk zal worden herdacht, zal door de Ghr. zangvereenjging „Soli Deo Glo ria" te Hoofddorp een herdenkings avond van Neêrland's onafhankelijk heid worden georganiseerd, waarin door genoemde zangvereeniging eeni ge toepasselijke liederen zullen, wor den gezongen, terwijl door Ds. Idem burg, van Amsterdam, een „Oranje- rede" zal worden gehouden. VELSEN. GEMEENTERAAD. Dinsdag vergaderde de rand dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester, mr. dl'. Ver Lo- ren van Themaat. Afwëzfg fs cle heer II. Sant. De herkozen leden Huyg, Hand- graaf, Netscher, de Boer, Vooren en het nieuw-gèkozen lid A. J. Gerrit sen, worden geïnstalleerd. Do heer Netscher is aan de beurt van aftre ding als wethouder. Do samenstelling van den raad is than3 10 rechts tegen 7 links. Bij de eerste stemming ver krijgen de heeren Polderman (V.-D.) 10, Netscher (V.-D.) 5 stemmen en 1 stem blanco. Alzoo zou gekozen zijn de heer Polderman. Deze zegt, dat over deze wethoudersbenoeming reeds voldoende van gedachten is gewis seld en gecorrespondeerd. Het schijnt, dat het gesproken woord voor som mige raadsleden geen waarde meer heeft. De raad verricht nu niet ail een nutteloos werk, doch hij vindt zïju benoeming als T ware een beieedi- ging en wenscht die niet te aanvaar den. Bii de tweede stemming hetzelfde met thans do heer de Boer (V.-D.) als benoemde met 10 stemmen. Deze bedankt op dezelfde gronden. Bij de derde stemming is cle heer Sant (V.-D.) do gekozene met 8 si- Aangezien de benoemde niet aanwe zig is, kan geen beslissing vallen. Bij de ingekomen, stukken is een verzoek van liet raadslid R. Brink om een interpellatie te mogen hou den over de stankverspreiding door schadelijke dampen van de Chemi sche Induslriefabriek te IJmuiden. •Voorts een schrijven namens de Kroon, dat het beroep var den raad op het be-sluit van Ged. Staten, die de- gemeentebegrooting voor 1913 niet hebben goedgekeurd, ongegrond ver klaard wordt, zoodat de gemeentebe grooting gewijzigd zal moeten wor den, wat betreft den post „Politie", voor aanstelling van 2 nieuwe agen ten. Opnieuw ontspint zich nu een lang durig debat over den veel besproken schrijver bij de politie, aangezien de Voorz. thans voorstelt den schrijver wel aan te stellen, mits als politie agent. 't Blijkt tevens, dat de V 0 0 r- zitter het volgend jaar weder 2 agenten zal vragen, waarop de heer Landeweerd voorstelt den posi voor den schrijver te schrappen. On der eenige hilariteit van <len raad deelt de Voorz iter mede, dat hij bij de begrooting voor 1914 zal voor stellen een schrijver aan te stellen. Op het voorstel van B. en W., om in verband met do wijziging in het politiekorps de boslaande verorde ning te wijzigen, dient de Voorzit ter een amendement in om den schrijver in het politiekorps op te nemen. Dit amendement wordt met alge- meene -stemmen verworpen. Het voorstel-Loudewoerd, om den schrijver niet aan te stellen, wordt met op één na algeineene stem men verworpen. Met algemeene stemmen wordt daarop de gewijzigde verordening goedgekeurd en de begrooting, post politie, met ƒ1200 verhoogd voor de 2 nieuw.aan te stellen poli lie-agenten. De heer Sant, inmiddels ter ver gadering gekomen, bedankt voor zijn wethoudersbenoeming. Bij de 4e stemming wordt gekozen de heer Vooren. Deze zegt, niet te kunnen begrij pen, wat deze comedie beteekent, daar het reeds te voren bekend was, dat hij de benoeming niet zou aan vaarden. Bij de 5e stemming worden op Net scher en Handgrauf (R.-K.) 8 stem men uitgebracht, zoodat gekozen is de heer Handgrauf, die de benoeming aanvaardt, zich bereid verklarende, bij een andere samenstelling van den raad zijn functie weder neer te leg- gen. De heeren Landeweerd, de Boer en Brink spreken in zeer krachtige woor den hun afkeuring over deze gang van zaken uit. Uil het antwoord van den heer Handgraaf, vooruil op een stukje papier gesteld, is (zeggen zij) gebleken, dat deze middag in den raad een flauwe comedie is gespeeld. Deze benoeming is er een van blinden partijhaat en persoonlijken haat le gen den aftreden wethouder. Het [jartijbelang heeft, zegt de heer de Boer, gedonimeerd over de belangen der gemeente. De heer Handgraaf neemt den wet houderszetel in. Met afwijking van de agenda wordt iu behandeling genomen de vaststeL- ling der gemeenterekening over 1912. Aangezien de aanteekeningen der commissie van onderzoek niet bekend zijn gemaakt, wordt dit punt aanga- boude. Aanbieding der gemeentebegroo ting over 1914 had plaats. In ont vangst en uitgaaf werd zij vastgesteld op 415.565.951/2. KAMER VAN KOOPHANDEL. Aan het ons gezonden verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken in de gemeente Velsen over 1912, ont- leenen we: De uilgaven der Kamer hebben .be dragen 343 64 1/2. Herinnerd wordt aan de werkzaamheden en bemoeiin gen der Kamer in 't afgeloopen jaar. in do verslagen is daarvan indertijd door ons mededeeling gedaan. I11 't verslag wordt voorts meege deeld De toestand van handel en nijver heid in deze gemeente kan, over het geheel genomen, gunstig worden, ge noemd. Eenige nieuwe industriën werden in het afgeloopen jaar hier gevestigd, 'o.a. ©ene chemische fabriek en een mebaalpietterij, terwijl van de reeds bestaande nij verlieitlsondernemingen en takken van industrie uitbreidin gen werden gemaakt of nieuwe fa brieken in exploit a lie werden ge bracht. Do gemeente Velsen, waarvan een belangrijk deel gelegen is aan groot .vaarwater, het Noordzeekanaal, leent zich bijzonder goed voor indus trieels doeleinden. Geschikte gelegen heid beslaat er derhalve 0111 de be- noodigdheden voor do industrie en do nijverheidsproducten per boot te ver zenden. Ook is het vervoer daarvan per spoor goed mogelijk, want de sta tions IJmuiden, Velsen, Santpoort- Meerenberg en Beverwijk, waarvan de eerste drie 111 de gemeente zélf ziju gelegen, kunnen door verschillende goede verkeerswegen worden bereikt. Ia de laatste jaren i6 den ook eene gestadige uitbreiding van do indus trie hier waar te nemen. De visscherij cu do vischhandel met de daarbij geïnteresseerde bedrijfs takken, hebben in de jongste decen-' nia een groote vlucht genomen, meer- endeei's te danken aan de krachtige ondernemingsgeest in visscherijzaken. Komt dén der ontworpen plannen tol uitbreiding van de sluiswerken te IJmuiden tot stand, dan zal de rao-j gelijkheid worden geopend, dat zee schepen van het grootere type Am sterdam door het Noordzeekanaal kunnen bereiken. In deze gemeente zou van deze ver betering van het verkeer te water kunnen worden gebruik gemaakt, mits tijdig de noodige maatregelen worden genomen. Zoo zal de thans reeds uitgespro ken behoefte om aan de Kanaaioe- vers steigers te hebben, geschikt toi het doen aanleggen van zeeschepen, binnenkort nog dringender worden. Evenwel boslaat Te IJmuiden een steiger in het kanaal, waar zeesche pen aanloggen voor het innemen van zelfs kleine zondingen Het ware voor den grocntenliandel van groot belang, dat van deze gelegenheid, in afwachting van do totstandkoming van werken, naderbij komende aai, het doel, werd gebruik gemaakt. Im mers thans worden de producten meestal in Beverwijk ter markt ge bracht, waar direct vervoer per zee schip onmogelijk is. De noodzakelijk heid bestaat zoodoende om de groen ten, die voor vervoer over zee be stemd zijn, te expediëeren naar Am sterdam, teneinde deze daar over te schepen. Deze transito brengt kosten met zien mede, die konden worden verme iden, wanneer, zooals hiervoren reeds is gezegd, voorloopïg te IJmuiden de directe inscheping der producten voor het buitenland plaats feeeft. Dan zal zich tevens daar een centrum voor den groentenhandel kunnen vormen, want de meerdere of minde re kosten van verzending zijn immers steeds voor den handel mede de be langrijkste levensfactoren geweest. In de laatste jaren hebben ook de vrachtprijzen voor het vervoer van visch per spoor er aanleiding toe ge geven, dat van verschillende zijden op vermindering daarvan werd aam gedrongen. Wel werd door de H. IJ. S. M. een reductie voor de verzen ding van visch naar België toege staan, doch het is wel te verwachten, dat op den duur hot vervoer per spoor niet de voordeeligste en daardoor niet de meest aangewezen wijze van ver zending is. 1-Iet ligt meer in de lijn en de plannen daarloo worden ernstig overwogen om per boot de expedi tie naar Antwerpen te doen geschie den. In verband hiermede is dan ook het bestaan van goede aanlegplaatsen in het kanaal een belangrijk element, mitsdien niet alleen voor het groen- j ten vervoer, doch ook voor de export van visch, van veel waarde. Het is niet te ontkennen, dat de gemeente Velsen. tot voor weinige jaren nog een plattelandsgemeente, een moeilijken tijd doorbrengt. Ver schillende nieuwe behoeften doen zich gevoelen, nu overal haar evolutie merkbaar is. De Kamer kan dan ook niet verlan gen, dat aan al hare uitgesproken wenschen spoedig wordt tegemoet ge komen. - Doclv de overheid, die bij de behan delde zaken betrokken is, zij steeds indachtig, dal de Kamer dit zooveel mogelijk voor oogen houdt en alleen die maatregelen voorstelt, welke uit voerbaar zijn en kunnen strekken tot verhooging van den bloei van handel en bedrijf, de bronnen van welvaart dezer gemeente. De resultaten van de stoomtrawl- visscherij over het afgeloopen jaar kunnen gunstig worden genoemd. De vangsten waren over bet algo- meen zeer bevredigend. Daarbij werd bijna het geheele jaar door een goede prijs voor de visch gemaakt. Iïet aantal binnengekomen trawlers nam met 5S0 toe. In 1912 werden door de sluizen te IJmuiden naar zee geschut 10150 schepen met een gezamenlijken in houd van 12777418 M3. Uit zee kwamen het kanaal binnen 10559 schepen, waarvan samen de inhoud 12808411 M3 bedroeg. De toestand van 't winkeliersbedrijf was in het afgeloopen jaar door den gunetigen toestand van handel en nijverheid, over het algemeen bevre digend. Door eenige middenstanders te IJ muiden werd opgericht eene R. K. Middenstandsverceniging. De toestand van de bouwbedrijven was in hc-t afgeloopen jaar niet on gunstig. In de verschillende deelen der ge meente, 't meest aan de zuidzijde van den spoorweg te IJmuiden, werden goede burgerwoningen gebouwd. Niettemin blijven de woningnood en als uitvloeisel daarvan de hooge huur prijzen beslaan. Het jaar was voor de veehouderij gunstig. De opbrengst der tuinderij was over hel algemeen ook bevredigend. Het hoeft de Kamer genoegen ge daan, dat de Minister van Water staat niet is ingegaan op de door Am sterdam gestolde voorwaarde voor de verleening van een bijdrage tot de uitvoering der sluiswerken te IJmui den in dien zin, dat te Velsen nim mer een \aste verbinding over het ka naal zou worden tot stand gebracht. De Kamer ziet hierin een aanwij zing, dat het houwen van een brug niet eens vooral uitgesloten is en bij de Regeering toch nog een punt van overweging uitmaakt. Moge zij dan ook in de naaste toe komst eindelijk tegemoet komen aan den vrij algemeenen, dringenden wensch van de ingezetenen dezer zoo belangrijke streek van Kcrmemer- land. ZAND VOORT, Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de ge meenteraad, Na goedkeuring der notulen wer den do her- en gekozen raadsleden, do heeren Baron Collot d'Escury, Sn ij er, Groen en Stom geïnstalleerd. De Voorzitter herdacht eerst wat de heeren Schaap en Tooinber- gen, die niet als raadsleden herkozen zijn, in het belang der gemeente ge daan hebben. Daarna wenschte spre ker de herkozen en gekozen raadsle den geluk. Tevens wees de Burge meester op de beteekenis van het raadslidmaatschap. Het belang der badplaats is liet ïïeTdng der gëmöén- le. Zandvoort te maken tot een mo derne badplaats kost veel geld Hot ia de taak van de raadsleden om Zandvoort te maken tot een moderne bndplaats, evenwel met het bedenken dat de geldelijke offers het meest ge- eisclit moeten van die personen die het meeste belang hebben bij de mo- demisecring van de badplaats. Tenslotte sprak de Voorzitter den wensch. uit, dat in den raad steeds een goede vriendschappelijke ver standhouding onder de leden mag blijven bestaan en bevorderd wor den. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van het hoofd van school D, om ook voor vak 2 (landbouwonder wijs) een extra vergoeding te geven. Dit adres werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Ook waren ingekomen verzoeken van de politie-agenten en van den be waarder van het raadhuis om verhoo ging hunner jaarwedden. Deze adres sen werden aangehouden tot de be handeling van de gemeentebegroo- ting. Hierna werd de vergadering geslo ten. Gemengd Nieuws EEN VREESELUKE VERGISSING. Dezer dagen overleed, te Parijs een kindje, tengevolge van een vergissing van den apothekersbediende, die hot voorgeschreven recept had klaar ge maakt De dokter, die bij het zieke jongetje was geroepen, had een in- en een uit wendig geneesmiddel voorgeschre ven. In do apotheek werden de eti ketten vork ei rd opgeplakt, niet het gevolg, dat het kind het wrijfmiddel innam en met de andere medicijn uit wendig werd behandeld. Een paar uur later was de knaap onder hevige pijnen bezweken. Do justitie heeft de zaak in handen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zondagmiddag zijn twee auto's, ko mende van Ostende en Wenduyne, nabij eerstgenoemde plaats met elk ander in botsing gekomen. De schok was allerverschrikkelijkst. De eene auto, waarin de heer Jouin uit Duin kerken met zijn vrouw en dochter ge zeten waren, werd omvergeworpen met het noodlottig gevolg, dat de heer Jouin op slag gedood werd, ter wijl zijn echtgenoote en dochter le vensgevaarlijke verwondingen be kwamen. De personen in het andere rijtuig, twee jongelui uit Ostende, blven ongedeerd, 300 rneldt de Tel. Vervolg Gemeenteraad De VOORZITTER deelt mede A. dat is gesteld in handen van B. en W. om advies op een verzoek schrift van de Commissie in het Ara- sterdamsche kwartier tot herden king van Nederlands onafhankelijk heid, om een bijdrage van 225 te willen verleenen B. dat is ingekomen een verzoek schrift van D. Coster, om eervol ont slag als onderwijzer aan de Oplei dingsschool voor jongens en meisjes C. dat op 31 Augustus j.l. II. M. de Koningin en Z. II. H. den Prins der Nederlanden, bij gelegenheid van dc-11 verjaardag van H. M. de Ko ningin, telegrammen van gelukwensen zijn gezonden, voor welke telegram men namens H. M. en Z. K. U. dank is betuigd; D. dat is ingekomen een schrijven van Gedeputeerde Staten der provin cie Noord-Holland ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbe sluit van 16 Juli j.l. No. 7 tot aankoop van hot perceel Jordensstraat hoek Hertogstraat; PUNT 5 Benoeming vaste Commission. In de Rechtsgeleertie Commissie worden Iterbenoemd de heeren Van Sty rum, Heei'kens Thijssen Als nieuwe leden worden gekozen Mr. Andreae en Mr. Dr. Ribbius. Herkozen worden als leden van de Financieel© Commissie de heeren Mr. J, N. J. E. Heerkens Thijssen, J. Schrenders, B. E. C. Seignett© en Mr. M. Slingenberg. Herkozen worden als leden mn de Oommissie van Openbare Werken de taeeren J. H. Welsenaar, A. Rinkema en J. L. E. I. Breda Kleijnenberg en gekozen in de vacature-Modoo de heer A. van Rossum. Herkozen worden als leden van de Commissie voor de Gemeentebedrij ven de heéren A. Rinkema, W. A. J. van de Kamp, L. Modoo, J. L. E. I. 6ï^eda Kleijnenberg, H. van den Berg en A. van Rossum. In de vacatures-E. Levert, -Mr. J. II. Th iel en -Modoo worden gekozen de heeren Huiswil, Weyland en Kre- lage. In de Commissie voor Den Hout cn de plantsoenen wordt herbenoemd de heer E. II. Krol age. I11 de vacature-Levert wordt geko zen de heer Merens. In do Pensioenoommissi© wordt herkozen do heer W. A. J. van d© Kamp en gekozen de heer Wilkens in do vacature-Modoo bij tweede vrije stemming, PUNT 6, Benoeming twee leden Commissie tramplannen (af trading-Mr. J, II. 'llhiol en J. do Breuk. Herkozen wordt de heer J. de Breuk. In de vacature-Thiel wordt geko zen de heer Hulswit, PUNT 7. Benoeming twee leden Commissi© bezwaarschriften in znk© de plaats directe belasting (aftreding J. H. Vis ser. en Mr. Dr. H. IL Ribbius). Herkozen worden de heeren J. H. Visser en Mr. dr. U. R. Ribbius. PUNT 3. Benoeming lid Commissie In zak© openbare leeszaal (aftreding Mr. P. Tjeenk Willink). Benoemd wordt Mr. dr. II. R. Rib bius. PUNT 9. Benoeming lid Commission zak© overdekt© zwem- en badinrichting (ar< trading-J. Schreudcrs). De heer J. Schreuders wordt her benoemd. PUNT 10. Benoeming lid Commissie in zake pensionneering Wethouders (afire- ding-Mr. P. Tjeenk Willink.! Gekozen wordt dc heer Mr. M. Slin genberg, na tweede vrije stemming bij herstemming met den 1 eer Van de Kamp. De heer Slingenberg verkreeg toen 17 en de heer Van do Kamp 11 stcm- PUNT 11. Benoeming lid Commissi© in zake aanleg spoor- ca overlaadhaven (af- treding-E. Levert.) Benoemd wordt de heer L. Modoo. PUNT 12. Benoeming twee leden Commissi© in zake verplichte winkelsluiting (at- lneding-J. H. Visser en Mr. J. LL Thiel). Herkozen wordt de beer J. IL vis ser. In de vacature-Thie] wordt bi] twee de vrij© stemming gekozen Mr. Heer kens Thijssen. PUNT 13. Benoeming twee Commissarissen Stads-apotheek (aftreding-Dr. J. Tim mer en Dr. W. E. Merens). De aftredenden worden herbenoemd. PUNT 14 Benoeming drio Commissarissen Bank van Leening (aftreding-J. A. Wilkens (niet herkiesbaar), J. Schreu ders en J. H, Visser). De heeren J. Schreuders en J. H. Visser worden herbenoemd. In de va- caturc-Wilkens wordt gekozen de heer Ribbius. PUNT 15. Benoeming lid: [Gezondheildsidomt mfssïe (aftreding-E. J.evert). Gekozen wordt de heer B. E. C. Seignetio. PUNT 16. Benoeming lid Commissie van toe zicht Haarlemsch Muziekkorps (af treding-J. Schreuders). De heer Schreuders heeft bedankt, wegens zijn lidmaatschap van het be stuur der Haarlemsche Orchestvereer niging. Gekozen wordt de heer W. L. Schram. (Applaus.d PUNT 17. Aanbeveling B. en W. benoeming tijd. leeraar Maleische taal II. B. S. met 3-j. c. enz. Voorgedragen wordt de heer A. G. Boes 1© Haarlem. De heer A. G. Boes wordt benoemd. PUNT 18 Aanbeveling B. en W. benoeming leeraar plant- en dierkunde II. B. S. met 3-j. c. enz. Voordragen wordt de heer M. Voor zanger te Heerenveen. De heer AL Voorzanger wordt be noemd. PUNT 19. Trekken der afdeellngen. Te half 5 wordt de vergadering ge sloten. Stoomvaartberichten STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Het st. Flo res (uitreis) arrïv. 2 Sept. t© Genua. Het st. Grotius (thuisreis) vertrok 2 Sept. van Genua. Het st. Karimoen (thuisreis) vertrok 31 Aug. van Colombo. Het st. Koning Willem I (uitreis) arriv. 1 Sept. te Port Said. Het st. Lombok arriveerde 2 Septa van Java te Amsterdam. Billilon (uitreis) passeerde 2 Sept.: Point de Ga lie. Rembrandt (uitreis) arriveerde 2 Sept. te Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD Het st. Djebres arriveed© 31 Aug. Amsterdam ie Batavia. Het st. Sindoro arriveerde 31 Aug. van Rotterdam t© Batavia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Noordam vertrok 2 Sopt. van NeW- York naar Rotterdam. Het st. Rijndam arriv. 1 Sept. van Rotterdam te New-York. KON. HOLL. LLOYD. Het st Frisia (uitreis) vertrek 1 Sept. van Lissabon. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het st Jan van Nassau (uitreis) passeerde 31 Aug. Ouessant. Het st. Prins Frederik Hendrik (thuisreis) passeerde 30 Aug. St. Mi chaels. Het st Prins Mauri Is arriveerde 39 Aug. van West-Indië t© New-York JAVA-BENGALEN LIJN. Het st. Java vertrok 30 Aug. van Java naar Calcutta. STQQMVAART-MIJ. OCEAAN. Het st. Achilles, van Japan en Po- nang naar Londen en Amsterdam, passeerde 31 Aug. Gibraltar. Het st Pak Ling, van Amsterdam naar Java, arriveerde 1 Sept to Li verpool. Het st. Perseus, van Japan en Pe- nang naar Londen en Amsterdam, ar riveerde 2 Sept te Suez. Het st. Priaru, van Java naar Am sterdam, passeerde 31 Aug. Gibraltar.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7