NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31© Jaargang No. 9284 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. donderdag 25 septemeer 1913 a HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN Si?, ADVERT ENTIËN: per drie maanden: Van 1—5 regels 50 C(s.: iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem ƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der bü Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Ceülustreerd Zondagsblad, 'voor Haarlem I Mp* Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. <5^ Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsin*7 van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. dit nummer bestaat uit acht bladzijden. EERSTE BLAD. AGENDA VRIDAG 26 SEPTEMBER. Schouwburg: De Roofridder. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. •voorstelling. Soc. Vereeniging: Biosc. voorstelling Stadsnieuw: Oio Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel /„Nabetrachting van den Gemeente raad", in de rubriek „Om Ons Heen". Aangereden. De 5-jarige jongen ter Metz, stak op de Amsteidumsche vaart de rails over en werd door een- naderenden tramwagen opzij geduwd. De jongen bekwam ec-mge onbeduidende wond jes aan de beenen. WEER EEN DIEFSTAL IN DE INFANTLR1EKAZERNE. Dinsdagnacht is weer een carbid - lantaarn van een rijwiel in de kazer ne gestolen. DE AUTOBANDIETEN IN HOLLAND Voor een weinig talrijk publiek werd Woensdagavond 24 Sept. de ko mische Operette „De Autobandieten in Holland" opgevoerd, voorafgegaan door een opera-solisten-concert. Van de bekende zangeressen Mevr. Engeieu-Sewing en méj. Irma Lozin behoeven wij niet veel te zeggen, zij zijn bij 't publiek geliefd en hebben ook nu weer blijk gegeven van groote bekwaamheid. Mej. Engelen is voor ons een n we verschijning, haar stem is nog niet voldoende gevormd, vooral in de lagere tonen was er weinig klank; doch zij scheen zeer jong, zoodat dit nog wel zal verbeteren. Mooi en bel was 't geluid van den heer Anton Dirks, bas, die evenals de lieer Jean Janssens, tenor, een stormachtig ap plaus verwierf. En nu „De Autoban dieten in Holland". Operette beet deze aaneenschakeling van banale liedjes; en komisch wordt ze noemd. Ja, er werd gelachen in de zaal, men was dan wel gauw tevre den. dat men zulke aardigheden gees tig kon noemen. Jammer dat zulke goede krachten zich leenen tot spe'eu van een dergelijke „Operet te", Zeer boeide ons do heer Uiter- waal (volgens programma, maar 't niet de heer van den Hoek?) mot, zijn zware bas. Vlot werd or gespeeld en we hopen de medewerkenden nog eens maar dan in een betere opera of operette, terug te zien. CAROLINE FRANSE. DE ONAF IT A NK 1 .UK HEIDS- FEESTRPÏ Aan ons bericht betreffende de op Dinsdag 30 dezer in verschillende ker- km te houden godsdienstoefeningen, dient nog toegevoegd, dat natuurlijk ook de Israëlietische Gemeente in de Synagoge ter gelegenheid van de viering der onafhankelijkheid een bijzondere godsdienstoefening zal houden. Ons wordt verzocht mede te deelen, dat de deelnemers aan de vaanJel- groep in den historisch-allegorischen optocht zich vóór morgen, Vrijdag ochtend 12 uur uiterlijk, aau den secretaris van hot Feestcomité, den heer Joh. M. Schmidt (Zijlstraat 85) moeien hebben opgegeven, daar an ders hunne namen niet in het pro gramma opgenomen kunnen worden. VerlichtingvandeKoni ng- straat. Namens het hoofdtoestuur aange zocht om de straat met de feesten zoo mooi mogelijk te illumineenen, heeft de commissie Koningstraat aan deze opdracht gevolg gegeven, ze wordt Dinsdag- en Woensdagavond schit terend verlichb, terwijl Woensdag avond een muziekkorps de feestvreug de zal verhoogen, hetgeen de bewoners en anderen zeker aangenaam zal zijn. Milit&ria. Heden keerde in het garnizoen al hier terug het detachement van het 10e Regiment infanterie, dat bij do school voor verlofsofficieren te Amers foort gedetacheerd is geweest. Geslaa gd. Voor hei examen van godsdienst onderwijzer bij do Ned. Israel, kerk van den middelsten rang is to Am sterdam geslaagd voor het 1ste ge deelte S. Petzon, van Haarlem. NOORD-HOLL. VEREENIGING „HET WITTE KRUIS". De afd. Haarlem vergadert dezer dagen. De agenda bevat o.a.: Beschrijvings brief voor de Algemeene Vergadering, Benoeming van afgevaardigden en hunne plaatsvervangers, Bepaling van het bedrag der subsidie voor de onderafd. „Huisverzorging", Voor- loopige begrooting van den Penning meester. Besmett. Ziekten. In de week van 17 tot en met 23 September zijn te Haarlem voorgeko men 8 gevallen van roodvonk en 2 ge vallen van diphtheritis. Te Haarlemmermeer 1 geval van typhus en febris typhoidoa. Te Heemstede 1 geval van roodvonk. Te Schoten 1 geval van roodvonk. Te Yelsen 1 geval van roodvonk. Te Sloten 1 geval van roodvonk. Administratietroe pen. •De Minister van Oorlog heeft naar aanleiding van een desbetreffende vraag medegedeeld, dat miliciens, di zich vrijwillig aanmelden voor den dienst bij de admi.nistra tietroe pen daartoe geen toestemming van ouders of voogden behoeven. Zij, die zich eenmaal voor de admir nistratietroepen beschikbaar hebben gesteld en daarvoor zijn bestemd moe ten eene eerste oefening van 4 1/2 maand volbrengen. Een verklaring, dat zij op de be schikbaarstelling wenschen terug te komen, kan hierin geen verandering brengen. Arsène Lupin. Onze verslaggeefster voor Tooneel, mevr. A. van GoghKaulbach, heeft gunstig geschreven over de opvoering vim „Arsène Lupin", door de N. V. Het Tooneel. Jammer dat niet meerderen haar raad gevolgd hebben*, om Woensdag avond naar onzen schouwburg te gaan om daar te genieten van dit aardige tooneel stuk over den genfle- man-dief. De schouwburg was slechts „vrij goed" bezet. De tooneel spelers wisten er door goed spel de spanning in te houden. Vooral het sjtel van Alex Faassen Jr. als detective Guerchard was uit stekend, evenzoo dat van E. van Praag die 'n goede vertolking gaf van de rol van den vader Gouruay Martin en Ko Arnoldi, die als rechter van in structie zeer verdienstelijk spel gaf. De toescliouweis ouder hen wa ren nogal rechters en advocaten hebben de tooneelspolers door luid applaus gehuldigd voor 't goede spel. Toch had de opvoering wel wat vlugger van staj>&l kunnen loopan, de pauzes waren zoo gerekt, dat 't al bijna twaalf uur was voor 't doek voor goed viel. Dat had wol wat vroeger kur.neri zijn! KUNSTHANDEL DE BOIS. TENTOONSTELLING PRENT KUNST. HANS THOMA. Sedert enkele dagen en verder ge durende de maand October is in den Kunsthandel J. IT. de B o i s, Kruis weg No. 68 de nieuwe zaak waar over op 22 September j.L in deze courant een inleidende bespreking werd gehouden een expositie te be zichtigen van prentkunst, door den Duitschen kunstenaar professor Hans Th oma. Vóór tot een korte behandeling van Tboma's grafiek over te gaan, aller eerst een woord van welkom tot den nieuwen kunsthandel gericht. Mogo kunstzinnig Haarlem blijk geven de verschillende moeiten, die de beer De Bois ongetwijfeld zal nemen, op juis te wijze te schatten en te waardee- ren. Moge de nieuwe zaak zelve zich niet allermeest tot het gebied der raritei ten willen bepalen (wij bedoelen tot den handel in werken van zulke kun stenaars, die om redenen van hun vertrek uit deze aardsche dreven naast hunne kunstwaarde ook zekere zeldzaamheid hebben verkregen), maar zich ook willen bewegen in het rijk der levende en vooral der jongere en nog strevende menschheid. De heer De Bois zal zich dan stellig van de waardeering van vele schilder kunst-beoefenaren verzekerd kunnen achten. Toch moeten we dadelijk toe geven, dat een kunsthandel het met die waardeering alleen niet kan stel len. lntusschen blijkt alreeds uit het geen in drie vertrekken van Kruisweg No. 68 is tentoongesteld, dat de nieu we zaak zich met alle door ons ge noemde categorieën wil bezighouden. Hans Thoma. thans een 74-jarlg kunstenaar, werd als boerenzoon in het Schwarzwald geboren. De omstandigheid, dat hij tot zijn twintigste jaar in die landelijke en poëtische omgeving heeft vertoefd, is van grooten invloed geweest op de kunst die hij zou voortbrengen, en alles wat hij dan ook tot stand heeft gebracht ademt natuurgevoeligheid, innerlijke rust en vrede. Eerst na 1890 werd de schilder Thoma meer algemeen bekend. Voor al het landschap, bijzonderlijk het zwaarmoedige der zwarte bergen en zwijgende wouden, heeft hem op ver scheidene wijze tot machtige werken geïnspireerd, waarnaast echter ook het menschbeeld in vele werken tot onderwerp van zijn kunst heeft ge diend. (Thoma doet ©enigszins' aan Bocklin denken). De veertig stalen van Thoma's prentkunst, specimen van ets-, litho-, hout of aluminium-driik, geven een uitgebreid beeld van wat de kunste naar op dat gebied presteert- Is het jammer dat bij deze grafiek weinig bltikt van de grootsche landschappen, die wij elders van den meester moch ten zien en is het ook al waar, dat oen teveel echt Duitsch gevoel niet aanstonds den Hollander trekt, zoo volt hier toch voor den bezoeker veel to genielen, noemen wij zijn „Satur- nns", „Christus" en verschillende der vlak behandelde landschappen. De kunsthandel De Bois biedt in de bovenvertrekken verder schilderwer ken door Toorop, Breitner, Izaak Is raels, De Zwart, Graafland e. v. m. Wijzen wij nog op een gezicht op Spaarnwoude met gevoelige lucht en verschietpartijen door mejuffrouw Bosscha. In de benedenkamer zijn speciaal etsen, klenrdrukken, litho's e. z. m. in portefeuille te bewonderen (waar bij veel werk van Y'incent van Gogh). Ann den wand een forsche litho „Oude schoenen" door Lebeau een andere Haarlem mei-, de jonge Jan Schutter, is met eenige verdienstelijke houtsne den vertegenwoordigd. Belanghebbenden, neemt kennis van Haarlem's nieuwen Kunsthandel, dnnr is, weliswaar in beknopte ruim te, doch genoeglijk van velerlei op kunstgebied te genieten en te koopen. G. KERKHOFF. Kiekjes uit lie Rechtszaal. Onder eenige zaken die heden niet gesloten deuren behandeld werden was er een waarin een 17-jarigo lade-licht de hoofdrol speelde. Aan de Leidsche Vaart onder Heem stede woont een winkelierster. Op een middag stond deze vrouw een buur praatje te maken. Ongemerkt sloop de 17-jarige jon gen binnen. Hij bemerkte dat hij al leen in den winkel was en na enkele seconden was de inhoud van de geld- lnde 10 gulden aan klein geld in zijn zak verdwenen. Toen de winkelierster kwam was alles reeds afgesjteeJd. De jongeling deed als een klant, die haar met z'n gunst wilde bevooixieeien. Een pakje pruimtabak! zoo be stelde de jongeling. De juffrou.v gaf hem 't verlangde zeggend: 5 cent. Ik heb maar 3 cent! zoo zei de jongen. Hij gooide 't pakje B. Z. K weer op de toonbank terug en verliet den winkel, stapte op z'n fiets en peddelde weg. De winkelierster kreeg achterdocht. Ze oj>ende de geldlade en ontdekte den diefstal. De bestoleno snelde naar buiten, schreeuwend: „hcudt den dief!" De buurvrouwen sloten zich bij de bestolene aan. 't Werd eeh achtervol ging die... aan een bioscoopvertoo- ning deed denken! De jongeling, door 't klompje vrouwen achtervolgd, kwam een jxist- bode tegen. De postman hield hem tegen en vroeg: Heb je wat gestolen? Wel neen! zei de jongen ik had met een der vrouwen ruzie. Nu willen ze me allemaal te lijf. Maar ze krijgen me niet! De postbode docht ,dat is niet erg!" en liet den vluchtenden jongen dus venier gaan. Later hoorde de man van den post dat hij een dief had laten ontkomen- De inspecteur van politie in Heem stede kreeg de zaait te behandelen. Hij had alleen een vaag signalement van den dief. maar daarmee wist hij handig 't onderzoek te beginnen. De dief reed op een fiets en had 't voorkomen van een loop-, eigenlijk fieitsknecht. 't Zou dus wel een Haar- lemsche deugniet zijn. Op de fiets hing een doos van eigen aard! gen vorm. Na wat informeeren kwam do man der wet tot de weten schap dat dit vermoedelijk een fono- graaf-platendoos was. Daarbij kwam nog. dat do jongen van meer dan ge wone lichaamslengte was. Nu ging de inspecteur de Haariem- sche fonografen-handelaars af. Een hunner had een lange fietsknecht Deze jongen ontkende evenwel heel pertinent. Maar z'n baas vertelde, dat de jon gen op den be wil sten middag een boodschap in Vogelenzang had ge daan. De postbode en de winkelierster herkenden den jongen. Nu hielp ont kennen hern niet meer, daarom viel hij tenslotte door de mand. De jongen heeft al 10 maanden we gens diefstal in de Tuchtschool geze ten. Die straf heeft hem dus niet veel verbeterd. Hij werd in voorloopige hechtenis gesteld en nu stond hij voor de Rech ters. 't Openbaar Ministerie stelde aan de Rechtbank voor den brutalen la delichter thans te straffen met drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis. De ouders van den deugniet wer den door de rechtbank gehoord. Ze verklaarden dat een familielid den jongen wil meenemen naar Duitschland. We willen hopen, dat daar nog iets van den jongen terechtkomt. E e n d i e f Een zwerver was in Ilpendom. Hij was bijna platzak en om zich uit den nood te redden nam hij uit een wo ning, waarvan de deur openstond, een portemonnaie met f 2.05 weg. De zwerver genoot de eer persoon lijk door den burgemeester vun llpen- dam gevat te worden. Van 't geld was slechts 5 cents af, daarvoor had de zwerver een potje bier gedronken. De eisch tegen den diefachtige^ zwerver luidde, vijf maanden gevan genisstraf met aftrek van een maand preventieve hechtenis. In 1901 en 1905 heeft de man zich aan eenzelfde feit schuldig gemaakt De ambtshalve verdediger Mr. An- dreae gaf den rechters in overweging beklaagde er met een lichtere straf te laten afkomen. De gemeente Heemstede b e s l olen. Dit klinkt heel ernstig, maar 't is gelukkig niet zoo gewichtig. Een loopknecht had van een aan de gemeente toebëhoorende grasberm gras gesneden, 't Was evenwel zoo veel dat de snijder met een sikkel aan 't werk was en een wagen noodig had om 't gras te vervoeren. De eisch luidde 10 gulden boete. In elk geval nog een duur partijtje gras! Een veldwachter belee- d i g <1. Een halfdronken Haarlemmermeer- der heeft een rijksveldwachter te Hil- Iegom uitgescholden. De man dor wet had den polderman bekeurd voor een overtreding der politieverorde- ning, Wegens belee(liging van een politie beambte werd tegen den Haarlem mermeerder 1 week gevangenisstraf goëischt. KEES. UITSPRAKEN. W. G. de K zonder ber.oep, te Haarlem, diefstal, 5 boete of een week tuchtschool. F. J, zonder beroep, te Haarlem, dooden van een dier. 3 boete of 1 week tuchtschool. P H. J. loopknecht te Haarlem, verduistering, ter beschikking van de regeering gesteld. D. S., rijwielhersteller, te Wormer- veer, diefstal, 6 maanden tuchtschool. F. v. R., arbeider, te IJmulden, diefstal, /10 boete of een maand tuchtschool, S. G H zonder beroep, te Bever wijk, diefstal, 3 maanden tuchtschool. R. S., broodbezorger, te Haarlem, diefstal, 10 boete of 12 dagen hech tenis. J. P.. zonder beroep, te Zandvoort, eenv. beleediging ambtenaar, S da gen gevangenisstraf. W. O., arbeider, te Hiilegom, ver duistering, ƒ15 boete of 15 d3gen hechtenis. A. S., arbeider, te Edam, mishan deling, 10 boete of 10 dagen hecht, S. Th. S., oliehandelaar, te Koog aan de Zaan, beleediging ambtenaar, ƒ5 boete of 5 dagen hechtenis. J. G., grondwerker, te Oostzaan, be leediging ambtenaar, ƒ5 boete ol 5 dagen hechtenis. J. S., visscher, te Egmond aan Zee, opzettelijke vernieling, 3 weken ge vangenisstraf. A. G. stuurman, te Alkmaar, dief stal, 10 boete of 12 dagen hechtenis. (Zi© vervolg Stadsnieuws onder de Laatste Berichten). dienstregeling op de Haarleinmer- mterlijnen slechts weinig verschillen niet ine van den zomeiuienst. Trein lodó, die 8 avonds te 9.17 uur uit Haarlem vertrekt, zal evenwel niet erder loepen dan Hoofddorp. Ongeluk. Ecu achtjarig jongentje van De R., aan ueu Sioterweg liep achter een boerenwagen. Tqen hij er achter van daan kwam, werd hij door een pas set renden boerenwagen overreden. Twee wielen gingen het jongentje over liet liohaaxn, waardoor 't ventje inwendige kneuzingen bekwam, waarvoor direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. BLOEMEND AL. Bij Koninklijk b^luit is bepaald, dat in het publiek belang en ten name van de gemeente Amsterdam, ter uit- voeriug van de wet van 31 October 1912 voor het aanleggen van een weg en van een open leiding voor de duin waterleiding dier gemeente in de ge meente Bloemendaal, ten algemeenen nutte onteigend kan worden een strook grond. Het perceel is groot 3462Ö vierk. meter en behoort aan de familie Van der Hulst. SLOTEN. De uitslag der ringrijderij, gehou den op Woensdag, is: Het aantal deelnemers was 4, de prijzen waren 30, 20, ƒ10 en 2.50 en werden resp. behaald door R. Verbeek en echtge- noote, H. Verbeek en echtgenoote, D. Sloot en Mej. van Veen, j. Vlug en echtgenoote. Door prachtig weer begunstigd werd de wedstrijd, zoomede de kin derspelen des morgens door zeer ve len bijgewoond. HALFWEG. Feestbijeenkornst. Op uitnoodiging van den burge meester heelt hedenavond ten raad- huize een feestelijke bijeenkomst plaats van het bestuur der Oranji Vereeniging en Feestcommissie, oi. derwijzend personeel en muziekveree- niging, naar aanleiding der alhier ge houden feesten. Binnenland Uit de Omstreken HAARLEMMERMEER. De spoorwegdienstregeling. Volgens de ontworpen dienstrege lingen der H. S. M. zal de winter- BROEDERSCHAP DER NOTARISSEN. Men meldt ons uit Amsterdam Woensdag hield de ..Broederschap der Notarissen in Nederland" onder voorzitterschap van den heer Chs. Miseroy haar algemeene vergadering. Na zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan het vroegtijdig overlijden van den Minister van Jus titie, Mr. Regout, een man, die het notariaat en de broederschap zeer gezind was. Aan de Koningin werd een nuide- telegram gezonden. Er waren eenige vertegenwoordi gers van buitenlandsche vereenigin- gen. Als plaats voor de volgende jaar vergadering werd Groningen aange wezen. Uil het verslag van den alg. secretaris, den heer Hendrik Wer- theim bleek dat de broederscnap thans 683 leden telt. Daarna had de benoeming plaats van twee hoofdbestuursleden. Mr. D. J. van Stockum te Amsterdam d:e periodiek aftrad, werd herkozen, ter- j wijl in de plaats van den heer A. J- Metzlar, die op verzoek eervol ont slagen was, als notaris werd gekozen de heer Mr. F. van der Tuuk te Gro ningen. Ter gelegenheid van het 70 jarig bestaan van de broederschap van no- tarisen in Nederland, hield de voor zitter. de heer Chr. Miseroy, Woens dagmiddag in de Aula der Amster- damsche Universiteit een rede, waar aan wij het volgende ontleenen Gansch Nederland viert het feest der Onafhankelijkheid! De broeder schap der Notarissen in Nederland kan zich vrijelijk daarbij aansluiten. Hare leden zijn trouwe Nederlanders; zij streven er naar, hun ambt eervol uit te oefenen in den Naam nunner Vorstin van Oranje. Het Neder- landsch Notariaat heeft het recht zich een deel der glorie toe te eigenen in deze dugen gebracht aan de leiders van een opstand legen het Fransch bestuur. Een der eersten toch die in Am sterdam de Oranjestrik droeg, was Mr. Jan Fabius, notaris, later Raads heer in het Provinciaal Gerechtshof van Noord Holland. Na hem is in de vorige eeuw nog tweemaal het nota risambt door een Fabius uitgeoefend tot sieraad van het ambt. Spr. bracht een eere-saluut aan Mr. Jan Fabius. Toch moet de beoefenaar van het Ni derlandsche Recht eerbied koesteren voor hetgeen Napoleon 1 aan Eenheid in de Wetgeving geschonken heeft. Het Nederl. Notariaat koestert im mer gevoelens van dankbaarheid voor het Fransche notariaat dat de wet van 25 Ventöse au XI hem bracht. Dat is het Notariaat zooals het nog bestaat zich kenmerkend door: de uitsluitende bevoegtfneid van Nota rissen tot het verlijden van de authen tieke acte en hare executoriale kracht. Vervolgens herdacht spr. de ge schiedenis van de broederschap, die werd opgericht door den Amsterdan- schen notaris Bruno Tideman. De broederschap werd opgericht door 135 notarissen en telt thans 611 leden. In de Duitsche en Fransche be groet spr. de vertegenwoordigers der buiterilandsche broederschappen, ter wijl li ij ook een woord van welkom richtte tot de vertegenwoordigers van de Belgische notarisfederatie. Y\ oensdctgavond werd een feest maaltijd gehouden, waarbij ook Mr. Dr. \V. F. \un Leeuwen, Commissaris der Koningin var Noord-Holland aan zat. alsook de minis'.-r x; u Justitie, Mr. Ort. De minister hield o.a. een rede en deelde mede, dat het H. M. had be haagd den a'.getneenen secretaris der broederschap, den heer H. Wertbeim, den man van onverpoosde werk zaamheid, te benoemen tot ofiicicr in de orde van Oranje-Nassau. (Dave rende toejuichingen). Onder de vele andere redenaars waren ook Mr. dr. v. Leeuwen en Mr. M. Slingenberg uit Haarlem, voorzit ter van de Broederschap van candi- daat notarissen. PROF DR. J. KRAUS, oud-minirter van Waterstaat en lid van de Eerste-Kamer der Staten-Ge- neraol, zal aanst. Vrijdag naar Rot terdam vertrekken ten einde den vol genden dag scheep te gaan naar New- York. Vandaar zal hij via Panama, na een bezichtiging van de kanaalwericen aldaar, naar CaJlao, de haven van do Peruaansche hoofdplaats Lima rei zen ter vervulling van de hein door de Peruaansche regeering gegeven op dracht om een persoonlijk cmdei-zoek in te stellen eu een ontwerp te leve ren fier zake van bepaalde verbete rt rijswerk en in Callao. De gopensionneerde kapitein ter zeer H. T. Hoven en de civiel inge nieur J. Goedhart zijn bereids daar heen vertrokken tot iiet verrichten van voorbereidende technische werk zaamheden. JUBILEUMZEGELS. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, da' de jubik-umzegels, uit te geven ingevolge hel Kou. bcsi. van 23 Nov. 1912, in de laatste maanden van dit jaar, van een nader aan te kondigen datum af, aan de kantoren der posterijen verkrijg baar zullen worden gesteld. Deze zegels zijn voor onbeperkten tijd gel dig voor frankeering in het binnen- en buiten!andsch verkeer. De oplaag is voor elke waarde be paald op het hieronder vermelde aan tal. 2 1/2 cent beeltenis Koning Willem I, 3.000.000 stuks. 3 cent beeltenis Koning Willem II, 1.500.000 stuts. 5 cent beeltenis Koning Willem III, 3.000.000 stuks. 10 cent beeltenis H. M. de Koningin, 1.500.000 stuks. 12 1,2 cent beeltenis Koning Willem I, 1.500.000 stuks. 20 cent beeltenis Koning Willem II, 500.000 stuks. 25 cent beeltenis Koning Willem III, 500 000 stuks. 50 cent beeltenis H. M. de Koningin, 200.000 stuks. 1 gld. beeltenis, Koning Willem I, 200.000 stuks. 2 1,2 gid. beeltenis Koning Willem II, 100 000 stuks. 5 gld. beeltenis Koning Willem III, 100 000 stuks. 10 gld. beeltenis H. M. de Koningin, 100.000 stuks. Belanghebbenden die zich zekerheid willen verschaffen bepaalde hoeveel heden tege'.s bij de uitgifte te zuilen kunnen verkrijgen, worden uïtgenoo- (Kgd zich vóór 20 Oct. a.s. te wenden tot het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie te 's-Gravenliuge, met eene opgaaf van hetgeen zij wenschen. Wordt van eenige eoori van zegels meer aangevraagd dan daarvoor van do bovengenoemde hoeveelheden kan worden beschikbaar gesteld, dan zullen de verlangde hoeveelheden ver minderd worden. TWEEDE KAMER. Oranjebott:. Evenals vorige jaren is ook thans door den Minister van Buitenland sche Zaken aan de Staten-Geniraal ec-ri Oranjeboek aangeboden, bevat tende een overzicht der voornaamst*

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1