H. J. VAN DER MEER Groot Aardappeleobericbt Doinkonljnen »le de SS>s O. G. DE HAAN. WIELRIJDERS! NAiAARS-OPRUIMING LAMPEN EN BINDEN. Het Aardappeienhuis Ged. Oude Gracht 21, t.o. da Haaks, Winteraardappelen, SLIJTERIJ GEUR. LOOTS, fioed en voordeelig adres ALLE GOEDEREN jèeu oogenblik gewanhoopt werd, te genover vriend en vijand buiten allen twijfel gesteld. Wij kunnen wat dego- 'ncn betreft, die in deze debatten aan onze zijde stonden, dit inet te meer zekerheid verklaren, nu wij na hel verschijnen van Troelstra's artikel eenige brieven ontvingen, waarin werd verzocht tegen deze uitlegging van onze nabetrachting op te komen. Wij mochten, vooral nu Troelstra het onderwerp zelf herhaaldelijk had aangeroerd, over zijn tegenstelling met dc wcnschen en inzichten van de „socialistische kern" enz. niet geheel zwijgen. Dat hij het „sentiment" •roemde, betoogden we, was voor ie mand in zijn positie niet voldoende. Een blijvende tegenstelling tusschen den parlementairen leider en de mas sa van de door hem bedoelde partij- genooten, moet, schreven we, leiden tol „nog heviger botsingen". Wat is hieraan miszegd? Is het misschien niet waar, dat b.v. een tweede Zwolle ernstige moeilijkheden voor de Partij zou oplevereu?' Heeft men ergens gezien, dat tus schen een leider van Troelstra's plaats en gehalte zulke diepe verschil len bestonden als in dit geval, zonder dat daaruit, bij voortduring, hevige botsingen met de gevolgen daarvan voortkwamen? Wij hebben op dit ge vaar de aandacht gevestigd, zonder ook maar een woord te spreken over de „dreigementen", die Troelstra wil gelezen hebben. Integendeel hebben we als onze verwachting uitgespro ken, dat het Zwolsche congresbesluit, dat in liet algemeen de eenheid van de S. D. A. P. heeft versterkt, ook deze bron van moeilijkheden zou dichten. Want wij gelooven nog steeds, dat Troelstra, in de richting, waarmee hij gedurende de laatste jaren den kies- rechtslrijd heeft geleid voortgaande, tot do conclusie zal komen, dat het Zwolsche besluit een goed besluit is geweest, Troelstra, in één woord ge zegd, is niet de man, die, met wat hij .zelf erkent als een uitspraak van „het proletarisch sentiment', in duurza me tegenspraak kan blijven. Wij heb ben de vrijheid genomen, hem een soortgelijke opmerking, als een wel gemeende waarschuwing, in een be perkten kring te maken. De herha ling daarvan in het openbaar, had niet de bedoeling hem te grieven. Of is het in alle omstandigheden een blijk van „kwaadwilligheid", iemand te zeggen, wat men voor de waarheid houdt? HET MI EU WE KABINET. Prof. Fabius, in zijn „Studiën en Schetsen", oon sta teert, dat er over t algemeen ter linkerzijde over het sla gen van inr, Cort van der Linden vreugde was. En wat is van de rechterzijde te verwachten aan principieel verzet te gen de plannen van Minister Treun. De Standaard schreef dienaangaan de 16 Sept. 1.1., dat zij bevatte o.a. een soort „subventieve Staatsarmen zorg in zeer exceptioneele gevallen En zij voegde er aan toe: „Verkeerd in 't beginsel, maar zelfs nu reeds in zwang". Inderdaad reeds nu 111 zwang, en bevestigd, ja, uitgebreid door Minis ter Heemskerk's ontwerp. Wat door de rechterzijde, schoon het nu lieet: verkeerd in 't beginsel, niet beslist Jiestieden is, maar m bond met Concentratie en socialisten hartelijk gesteund. Waaraan zou zulk een rechterzijde kracht ontieenen tot principieel ver weer? OORLOGSVERKLARING. Het Volk schrijft o.a.: In een tweetal artikelen betoogt ,,ue Standaard", dat de coalitie het kobl- liet-Cort van der Linden niet ontijdig moet laten duikelen: het liberalisme moet nu eens volop gelegenheid krij gen om uit te zieken. In den loop van dit betoog echter kondigt de groote krijgsman aan, dat het kabinet het onderste boven gaat als het niet gehoorzaamt aan do grillen der rechterzijde, of, nog erger, zijn program zou willen uitvoeren. Dat is zoo ICuyper's systeem: het een en het ander tegelijk beweren, en dan naar beide kanten een onschuldig gezicht zetten. Zoo vangt hij Lobman en Duymaer, den staatsman en den vecht-salamander, beide in zijn net. Het zou van weinig belang zijn, als niet de hervormingen, waarvoor wij bij de stembus hebben gestreden, er bij op het spel stonden. Kuyper stelt 'de leus; reactie op elk gebied, tegenover het Algemeen Kies recht. En de rechtsche meerderheid der Eerste Kamer wil hij tot voor- vechter van zijn leger maken. Deze uitdaging dient door al wat demo craat is in den lande dapper te wor den aanvaard; haai- wordt een groote en mooie strijd aangebonden, die slechts kan eindigen met een smade lijke nederlaag van het geldzak-ool- WEER SCHADE INGEHAALD. De Standaard schrijft Voor de Provinciale Staten verloor in Juli Rechts ook in Zeeland. Zoo zelfs, dat 't op pari kwam, en dat, toon één man van Rechts zwenkte, 5en Liberaal er voor de Eerste Kamer oorkwam. Docli ook hier bleek de liefde voor den liberalen candidaat niet besten dig van duur. Nu reeds wipte de ba lans weer om, zoodat Rechts thans weer een vaste meerderheid heeft. Niet prettig voor den heer Fokker, die nu zelf voelen moet, dat hij een geusurpeerden zetel inneemt. Toch ligt het er to#. Ook in Leiden werd nu weer heer Pera gekozen. De bokkesprong van Juni en Juli heeft uitgediend. Het wordt van lieverlede alles weer normaal. Natuurlijk verheugen we ons hier over. Maar tocli niet zonder het ook nu te herbalen, wat .ernstige schuld rust, op de kiezers van Rechts, die in Juni en Juli zich verlokken en verlei den lieten. Worde hier ook nu niet overheen geschreven. Alleen door oprecht .politiek be rouw kan die schuld van Juni en Juli in do districten, waarin ze fataal werkte, met, hoop op betere toekomst worden geboet. VRIJZINNIGE SAMENWERKING. Uit de (v.-d.) Wereld-, De derde alinea van het concentra tie-program 1913 luidt: Evenredige vertegenwoordiging moet worden in gevoerd. En 't is deae clausule die, naar 't ons voorkomt, de grondslag behoort te zijn van alle overwegin gen belrelffoncïe de toekomstige ver houding der vrijzinnige groepen. Nu is 't een beklagenswaardig feit dat in de troonrede met geen enkel woord over invoering van evenredige verte genwoordiging is gerept. De Nieuwe Rotterdamsche Coupant zeide: „'t Zal wel zoo bedoeld zijn". De Nieuwe Courant sprak bare te leurstelling u.ït ever het ontbreken van een desbetreffende clausule in de troonrede. De evenredige vertegen woordiging is helaas eene der quaes- tiën waarover in liet program dor re geering het stilzwijgen is bewaard. Doch zij is een der hoofdpunten ge weest vna het concentratieprogram! En zij behoort, ook in zake de toe komstige onderlinge verhouding dei- vrijzinnige groepen, den gedachten - gang te beheerschen dergenen die het 'aonocritra tieprogmm.' on,dor schreven. Het beginsel der evenredige vertegen- woordiigmg onderstelt dat liet co-ali- seeren van bepaalde politieke groe pen ter bereiking van een bepaald po litiek doel beperkt wordt tot de Ka mer zelve: buiten de Kamer worden de politieke partijen geheel bevrijd van elke noodzakelijkheid om zich voor zekeren duur concessiën te go- troosten tegenover verwijderde geest verwanten. De moreel© waarde der evenredige vertegenwoordiging steekt juist hierin dat in het politieke leven buiten de Kamer elke partij en elke fractie volkomen zichzelf kan zijn; dat elke groep hare eigene politieke begin selen zuiver kan belijden tegenover het giansch© kiezerscorps, zonder bij menging van „tactische" overwegin gen. Bij invoering Van evenredige vertegenwoordiging dus zullen ook de drie vrijzinnige groepen overal in den lande zuiver naast elkander kun nen staan en arbeiden. Over fusie of permanente samenwerking behoeft dan niet te worden gesproken. De on derlinge verstandhouding wordt dan immers verlegd naar het strijdperk, waar de beslissingen" zullen moeten vallen: de Tweede Kamer. Welnu, is dit zoo, en zijn de drie vrijzinnige fraction ook op dit oogenblik nog één van zin omtrent de noodzakelijkheid der invoering van evenredige verte genwoordiging in deze legislatieve periode dan lijkt ons alle gerede neer over fusie of samenwerking dei- drie vrijzinnige groepen buiten de Ka mer, in 't openbare leven, pra erna.- tuur. Deze vragen zouden alleen da,n reeds nu onder de oogen moeten wor den gezien als reeds thans vaststond dat er bij de door dit ministerie aan gekondigde grondwetsherziening niets van de evenredige vertegenwoordi ging kon terecht komen. Wie op dit oogenblik een plan voor toekomstige samensmelting der drie ondersoliei- dene vrijzinnige groepen formuleert, gedraagt zich alsof hij het, in het coin,central te-manifest neergelegd, principe der evenredige vertegenwoor diging reeds heeft prijs gegeven. En dit kan toch niemand bedoelen! Zoo lang de hoofdpunten van het concen tratie-program nog piet in vervulling zijn gebracht, blijft de concentratie natuurlijk wat zij op dit oogenblik ■is: eene getrouwe samenwerking om die hoofdpunten te verwezenlijken. Maar één dier hoofdpunten is: even redige vertegenwoordiging. En wordt aan dien eisch voldaan, dan verkrijgt ons politieke leven een zoo geheel an der aanzien dat de onderlinge ver houdingen en wat daarmede in de toe komst te bereiken valt, op een gansch ander plan zullen moeten worden be schouwd en overdacht. Om die reden behoort naar onze meening op d'it oogenblik over de toekomst der vrij zinnige groepen te worden gezwegen. De wenscheiijkbeid derbepaling van een gemeenschappelijke gedragslijn zal pas ontstaan wanneer de verwe zenlijking van het beginsel der even redige vertegenwoordiging voor af- zienbaren tijd onmogelijk zal zijn ge bleken. Doch zoover zijn wij geluk kig, op dit oogenblik nog niet. Gemengd Nieuws ONTPLOFFING IN DEN BAGT- SCHE-TUNNEL. Uit Konstantinopel wordt geseind: Een ontploffing heeft plaats gehad in den grooten Ba.gtsch-e.-lunmel in het nieuwe gedeelte van den Bagdad- spoorweg, die talrijke offers heeft ge kost. Zooals bij het opruimingswerk bleek zijn 22 werklieden gedood, 11 gewond. De materieele schade is ge ring. De werk za am heden op de plaats van de ramp zijn reeds weder her vat. Een onderzoek naar de oorzaak van do ramp is reeds ingesteld. DE ONTHULLING VAN I-IET GE- DENKTEEKEN TE LEIPZIG. Op 18 October, den bermneu-ings- dog van den grooten volkenslag te Leipzig, zal op de plaats waar do slag het meest intens werd geleverd, ©en groot gedenkt,eeken worden ont huld. Aan die onthulling zullen be halve Pruisische en Saksisch© officie ren, ook een aantal Oostenrijksch© of ficieren dee hemen. SENSATIONEELS INHECHTE NISNEMINGEN. Uit New-York wordt door Reuter aan het Ilbld. geseind: Een zekere Davis, alias O'Donnell, is in hechtenis genomen onder be schuldiging, dat hij de spoorwegbrug bij Mount Vernon in den staat (New- Yorkop 3 Sept. 19111 in de lucht heeft laten vliegen, Davis heeft een bekentenis afgelegd, zeer bezwarend voor een groot aantal bestuursleden van de Labour Union, Deze zaak zal vermoede!ijito even groote sensatie wekken als liet. proces tegen de arbeidersleidcrs in 1912 ter zake van een reeks dynamiet-aansla- gen in de westelijke staten, waarvan de ernstigste was die op de gebou' van do Times te Los Angeles, die door dynamiet geheel werden vernield. Uit Indianopcilis: Harry Cones, se- oreïarls-pennTngmeesfer van de Struc tural Ironworkers Union is in hechte nis genomen onder beschuldiging een samenzwering te hebben gesmeed. Naar men verneemt, is hij een der genen, die in de bekentenis, door Davis te New-York afgelegd, werden genoemd. Hij werd gevangen genomen op mwijzing van een particulieren de tective, die Cones beschuldigde met vijftig andere mijnwerkers een com plot te hebben gesmeed om dynamiet te vervoeren, teneinde het eigendom van de American "Bridge Company te vernielen. Da dLsLrictiattorney heeft een lijst gopubliceerd van een twaalftal dyna miet- en andere aanslagen, waarop, naar het heet, de bekentenissen van Davis betrekking hebben. Naar men zegt, wordt door diens mededeelingen helder licht verspreid over een groot aantal aanslagen op het eigendom, die in de laatste jaren gepleegd zijn. 'AARDBEVING, v Uit Panama méldt een telegram: Een vrij ernstige aardbeving heeft Woensdagavond plaats gehad. Twee schokken werden waargenomen; de tweede duurde tien seconden, De be volking is door een paniek aangegre pen. Er zijn geen mensehen omgeko men. De aardbeving heeft het Kanaal ernstig beschadigd-. TRAMSTAKING. Do beambten van de tram wegmaak schappij te Moskou hebben het werk gestaakt. liet tramverkeer staat ge heel stil. ONWETEND GESCHEIDEN. Onlangs maakten wij melding van het feit, dat het huwelijk van een echtpaar te Parijs op verzoek van een der eebtgemooben bij rechterlijk vonnis was ontbonden, zonder d-at de andere echtgenoot iets er van afwist. Te Avagnon beeft thans iets derge lijks plaats gehad. De bladen geven van deze zonderlinge historie het vol gende relaas: .D© echtgenoot, een jeugdig handdls- omiployé, maakte op een goeden dag zijn vrouw aanmerkingen er over, dat deze hun dochtertje te veel vrijheid liet. De vrouw ontstak daarover in toorn en riep haar man toe, dat zij zijn echtgenoot© niet meer was en dat de rechtbank haar bij bet echlschei- dingsvonnis hun dochter had toege-w-e- D© verbaasde heer des huizes ijlde naar liet paleis van justitie om inlich tingen en vernam daar, dait hij inder daad sinds ongeveer een jaar ge scheiden was. De verschillende pro cesstukken werden hem getoond, zoo dat hij het ongehoord© feit wel geloo ven moest. Thuis gekomen, vond hij de echte 1 ij ka woning veriaten zij'n vrouw had ltind en meubilair meegenomen. De verlaten echtgenoot wil thans beproe ven revisie te verkrijgen van deze vreemde procedure. HARD GEREGEND. Te New-York beeft liet Woensdag harder geregend dan bij menschenge- heugenis ooit te voren. Onderhuizen en kelders liepen vol water en de onderg rondsel ie spoor weg bleef plotseling steken, zoodat duizenden, die zich van bet zaken kwartier naar hunne woningen be gaven, gedwongen waren uren lang te wachten op een gelegenheid om dc onderbroken reis te vervolgen. In de huizen-, vooral in de lager ge legen gedeelten van de stad, was men zonder licht en electrische beweeg kracht,, daar de electrische leidingen onklaar waren geraakt. Een groot, aantal liften stonden dientengevolge plotseling stil en de inzittenden zaten uien lang gevangen. Tot overmaat van ramp sloeg ook nog de bliksem op verschillende pun ten in. OVERSTROOMING IN SPANJE EN FRANKRIJK. Hevige regens hebben in verschil- lende deelen van Europa ernstige overstroomingen veroorzaakt en bui tengewone ellende aangericht. In telegrammen uit Spanje wer den reeds bijzonderheden medege deeld over den toestand aldaar, na der bi ij kt echter, dat bet Iberische schiereiland niieit bet zwaarst geteis terd is. Veert erger werd Cerbére be zocht, een plaatsje van 1500 inwoners aan de Middellandsche Zee op de grens tusschen Frankrijk en Spanje. Maandag tegen zes uur barstte een hevig onweer boven bet sladjo los: Binnen enkele oogenblikken stond T water 2 M. hoog in de straten. Aan hef. strand, waar de woeste zee de termassa's terugwierp, die van de hangen rondom het stadje neerstroom den, was men druk bezig met pogin gen tot redding der ongelukkigen, diie in hun overstroomd© huizen op gesloten zaten, toen plotseling de bliksem in een magazijn van ontplof bare stoffen sloeg. Er volgde ©en he vige ontploffing, waardoor vijf hul zen uit elkander werden geslagen en een groot aantal rnanschen gedood en gewond werden. Zoo verhaalt de correspond,ent van den Matin" te Cerbère. Volgens een ander bericht echter zou de ramp niet te wijten zijn aan het inslaan van den bliksem, maar aan onvoorzich tigheid en naar een derde lezing we der ,zou liet water een winkel van giilanteriën binnengedrongen zijn, waar ook tonnen naphta en calcium- carbid opgeslagen waren, en zou zoo doende de ontploffing veroorzaakt zijn. in Zuid-Frankrijk zijn op nog ver schuilende andere plaatsen verwoes tingen aangericht door de overstroo mingen, Een groot aantal steden en dorpen staan geheel of gedeeltelijk onder water en op tal van punten is het verkeer gestoord. SLIMME INBREKERS. Tc Parijs is inbraak gepleegd, wat op zich zelf niet ongewoon zou zijn zoo niet de dieven de voorzorg geno men hadden overal de afdrukken van hun vingers op de meubels, met behulp Telefoon 2441. 68 Bakensssergracht 68. A&nveng «!e? Densïsssen 7 October waar vc©r nog dage lijks gelegenheid tot inschrij ving. Inrichting volgens da elschen des tljds, eleotrisohe verlichting, aparte kleedkamer voor Dames en töeeren. welke Bertillon de daders uit vindt, weg te wisschen. De Parljsch© bladen vestigen op deze nauwkeurig heid der inbrekers de aandacht en in het Journal des Débats 'knoopt Y er het volgende praatje aan vast: De vingerafdrukken waren voor de politie een groot hulpmiddel, want de dief maakt er zich even duidelijk door bekend als wanneer hij zijn naam neer geschreven bad. De fotografie van zijn duim blijft achter op het glas, dat hij "ast,gehouden heeft, op het meubel, dat hij geforceerd beeft; en daar zij ook reeds in de archieven van de po litie berust, kost het geen moeite den dief thuis te brengen. Het stelsel zou tallooze diensten bewezen hebben mits het geheim gehouden was. Maar de dagbladen vonden de uitvinding zoo mooi, dat ze er den loftrompet van gingen steken en de dieven leerden aldus het gevaar kennen, dat hen be dreigde. Zij zouden wel heel ondank baar zijn zoo ze niet erkentelijk wa ren voor de weldaden van de pers. Ze hebben hun voordeel met de waar schuwing gedaan. Gedistingeerde dieven stelen tegen- 'oordig met gehandschoende vingers. De hygiëne heeft er baa-t bij en zoo dringt de vooruitgang langzamerhand in alle kunsten door. Zij die het In het vak nog niet ver gebra-cht hebben en die nog 'niet de middelen hebben om handschoenen te koopen, doen als arme s menschen: door overmaat wérk verbeteren ze hun armoedig bestaan. Wanneer de .n breker ij gedaan is, wrijven ze de meubelen op, poetsen de deurknoppen, vegen alles wat ze aanraken af en zoo tijdens hun zware karwei door een slok hun krachten herstelden, dan zor gen ze er voor het glas af te wasscben, waa/r ze uit gedronken hebben. Geen schandelijke wanorde meer als een Robert Macaire achterliet, geen spo ren van eet-en-driukgelagen meer. Het is natuurlijk een groot voordeel voor de bestolenen. Ze vinden hun huis proper terug. Misschien hadden ze wel slordig personeel, dat slecht stof afnam. Daar komen de dieven; de juweelen verdwijnen, maar er wordt zorgvuldig stof afgenomen. Ten einde te voorkomen, dat voel-afdrukken hen verraden, wrijven de dieven zorg vuldig de parketvloer, enz. EEN KANONNEERBOOT GEZON KEN. Volgens een te Gibraltar ontvangen bericht ia de Spaansche kanonneer boot „Bonxifaz" bij San Fernando (in het Z. W. van Spanje) gezonken. De Duitsche reddingsboot „Newa" is vertrokken om hulp te bieden. 16 September 1913. Wij, WHhelrnina, bij de gratie No. 113. Gods, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje- Nassau, enz. enz. enz. Op de voordracht van Onzen Minister van Binnenlandsche Zaken van 13 September 1913, no. 6277, afdeelïng Binnenlandscb Bestuur; Gelet op de artikelen 10 tot en met 15 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125); Gezien het proces-verbaal van de Commissie uit Godeputeerdo Staten van Noordiholland, welke met den vanwege het algemeen bestuur aangewe zen ingenieur en het hoofd van het bestuur der gemeente Bloemendaal in die gemeente zitting heeft gehouden, ten einde de Ibezsvaren van belang1- hebbenden tegen het plan van onteigening als hierna vernield aan te hoo- ren, nadat aan de bepalingen van de artikelen 11 en 12 van voormelde wet as voldaan; Hebben goedgevonden en Verstaan: te bepalen, dat, in het publiek belang en ten name van de gemeente Am sterdam ter uitvoering van de wet van 31 October 1912 (Staatsblad no. 327), voor het aanleggen van een weg en van eene open leiding voor de duin waterleiding dier gemeente in de gemeente Bloemendaal ten algemeencn ttulte onteigend kan worden een stro aki grond, aangeduid in het plan eri de kaarten, welke ingevolge de artikelen 7 en 12 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125) op de secretarie der gemeente Bloemendaal ter inzage van een ieder hébben gelegen, als: GEMEENTE BLOEMENDAAL Te onteigenen grootte Van het perceel bij het kadaster bekend SIMON VAN DER HULST, minderj. 1 3 en consorten. Mede-eigenaren MARGARETHAVAN DER HULST, min- derj. 1/3, ANNA VAN DER HULST, min derj. 1/3. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit ibesluit, dat in de Staatscourant, de Oprechte I-Iaarlemsche Courant en Haarlem's Dagblad zal worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 16 September 1913. WILHELMINA. 'De Minister van Binnenlandsche Zaken, Ten name van CORT v. d. LINDEN. Kerk en School ACADEMISCHE EXAMENS. Utrecht. Gesl. tweede liatuurk. de hew P. M. de Planque. Stoomvaartberichten STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Batjan (uitreis) passeerde 1 October Kaap St. Vincent. Het st. Prinses Juliana (thuisreis) arriveerde 2 Oct. te Lissabon. ROTTERDAMSCI1E LLOYD. Het st. Gcantoer (uitreis) vertrok v. Marseille 2 Oct. I-Iet st. Ternate (thuisreis) vertrok 2 Oct. van Rangoon. Hel st. Westerdijk vertrok 2 Oct. v. Rotterdam naar New-York en Balti more. Samarinda (uitreis) passeerde 2 Oct. Perim. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia (uitreis) passeerde 1 Oc tober Fernando Noronha. Frisrta (thuisreis) vertrok 1 Oct. van Rio Janeiro.^ HOLLAND—AMERIKA'-LIJN. Het st. Potsdam van New-York naar Rotterdam, pass. 2 October 12 uur 15 nam. Lizard. Westerdijk vertrok 2 Oct. van Rot terdam naar New-Yorlc en Baltimore. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Priam, van Liverpool naar Java, passeerde 2 Oct. Gibraltar. Prometheus van Batavia naar Am sterdam., passeerde 30 Sept. Perim. Het st. Theseus, van Japan eu Pe- nang paar Londen en Rotterdam, vertroïto 1 Oct. van Port Said. Marktnieuws Staat van de green te iun-arkt over de maand Sept. 1913: Aardappelen, aangevoerd 334 HL., verkocht 300 HL., i 1.50—f 2.50. Appelen aangevoerd 8G0 I-LL., ver kocht 612 HL., f 4—f 12. Peren aangeroerd 710 I1L., vork.: 540 I-IL., f 4—f 12. Bloemkool aangevoerd en verkocht 13000 stuks, 4—9 et. Roodo kool aangevoerd 38000 stuks, verkocht 31.000 stuks, 56 ct. Witte tooi aangevoerd 10500 stuks, verkocht 10500 stuks, 3—4 et. Savoye kool aangevoerd 20000 stuks verkocht 23000 sluks, 2—12 ct. Heerenboonen aangevoerd en veria: 5500 manden, f 0.40—f 1.20. Snij boenen aangevoerd1 en verkocht: 3500 manden', f 0.40—f 1.30. Wortelen aangevoerd en verkocht 24000 bos. 4—6 et. ®potprijsaei& Model Solar Lamp van 1 7,voor f3,99 Prima koperen Carbid lamp van f5,— voor f 1,99 Olie- en Kaarslampen van 58 cent af. Jasbeschermers 53 cent. Spatborden 31 ct. per stel. IJzersterke Buitenbanden van f4,voor f1,69 Prima Buit®nbanden van f6.voor f 2.48 en Prima Binnenbanden van f 4,voor f 1,68, een jaar solide garantie Nog een partij Binnenbanden 104 cent. Olie en Vaseline 6 cent. SCHAGCHELSTRAAT 7-© bij da Anegang Telefoon 2.422. Telefoon 2422 heeft heden in lossing een schip prima beste Prima Zeeuwsche Blauwen 18 ct. Prima Zeeuwsche Eigen heimers 12 ct. Zeer grove Drielingen, deze zijn zeer aan te bevelen, voor slechts 10 ct. de 5 kop, per mud minder. Aanbevelend, H. LIJNZAAD. Ie kwaliteit PAARDEN- en KOE- HOOI, los en geperst, per baal van 50 KG., f 2 en f 1.90, STROO per baal 60 cent. Aanbevelend, TH. SPi?0?ICK, Ridderstraat 7-9. Tel.18 16 dagelijks verscb vcorhanden. Concurreeronde prijzen. GEERLING - Poelier, Warmoesstraai 7. Haarlem, l TELEFOON 203. VAN KORTE WIJNGAARDSTRAAT hoek Si. Pleterefraat. voor Genever, Brandewijn. Cogean, Citroen en Oranjebitter, Likeuren, Limonades enz. TELEFOON 721. Algemeen Verkooplokaal, Pilsuwe GrachS 74. Snêorcemm. Telefoon 1886. kunnen dagelijks ten verkoop inge bracht en steeds gehaald worden f». HOOQBVEEN Lzn., MAKELAAR.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7