NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. :IH W&mMSw -3»?» Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. BINSDAG 14 OCTOBER 19IS A HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN AD VERTENTIËN: Vnnr Haarlpm PER °RIE MAANDEN: - ri Van 1—5 re£€,s 50 Cls-T iedere reSel rneer 10 Cts. Buiten het Arrondissement wakr Agent 'gevestigd is (Vn, W M K^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37M Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. dc oraslrekcn en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM.-c,r gjss -:.,2 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA WOENSDAG 15 OCTOBER. Gemeenteraadsvergadering te half twee. Schouwburg: Bet minderwaardig Geslacht. De Kroon: Gri-Giri. Biosc. Theater, Gr. Markt; Voor stel ling. Apoilo-Thcafer: Biosc. voorstelling KI. Vereeniging: Biosc. voorstelling. Vel sen: Gemeenteraadsvergadering. OM ONS HEEN No. 1822 Weldadigheid naar Vermogen. Zooals in ons vorig nummer met een kort woord bericht is, bestaat in November van dit jaar de vereeniging Weldadigiiei.l naar Vermogen een kwart eeuw. En hoewel 25 jaar een lange termijn is kan ik mij toch nog herinneren, hoe op 8 Nov. 1888 in de bovenzaal van het Nut een vergade ring werd gehouden, waarin de toen malige officier van justitie te Haar lem, Jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré, daartoe uitgenoodigd door zijn veer tien medo-o'iderteekenaars van een oproeping? circulaire, een rede hield over het Elberfelderstelsel van ar menzorg en over de wenschelijkheid, om in Haarlem een nieuwe vereeni ging van armenzorg te stichten, die naast en mot de diaconiën werken en, mocht het zijn, eenheid in de arm verzorging brengen zou. ,,Want", zei- de de spreker. „ook de besturen der bestaande vereenigingen kunnen in veel nog niet voorzien en dat wel om twee hoofdoorzaken: zij zijn gebonden aan statutaire bepalingen, waardoor hu tine welk zaan. heden zich meeste gevallen over een zeer beperkt terrein kunnen uitstrekken; dat bui ten die kringen nog een groote schare van behoefligen gevonden wordt, die niet in de termen vallen ondersteund te worden, laat zich gemakkelijk be grijpen en om in die leemte te voor zien tevens om aansluiting en daar door samenwerking van vereenigin gen zoowel als van particulieren te verkrijgen, zietdaar hetgeen ons be wogen heeft, de middelen te beramen om eene vereeniging in 't leven te roe pen, die in de eerste plaats in deze bestaande behoerte voorziet". Aldus wordt in de notulen van deze vergadering het doel van Weldadig heid nqar Vermogen omschreven. Of het in die 25 jaar verkregen is? Zooais het gaat met alle idealen: men streeft er naar maar bereikt ze niet. De ab solute samenwerking met burgerlijke en kerkelijke armbesturen is niet ver kregen, maar daaruit mag zeker niet worden afgeleid, dat Weldadigheid naar Vermogen in die richting niet iets goeds heeft kunnen doen. En het is wel toevallig, dat juist in dezen tijd, de dagen van haar jubileum, de Armenraad is ingesteld; wij stellen ons daar veel van voor", zeade de voorzitter de heer A. J. H. Graaf van Lijnden. Op 15 November 1888 wordt het be stuur geconstitueerd, de man die het denkbeeld geopperd bod, de heer Rethaan Macaré, tot voorzitter be noemd en do heeren A. do Clercq en Jhr. F. TecLing van Berkhout resp. tot scc-etaris en penningmeester, den 23sten November volgt dan nog een openbare vergadering, waarop ook de eere-voorzitter, Mr. E. A. Jordens, aanwezig is en dan is de tijd van voor bereiding voorbij en vangt de practi- sche arbeid aan. Al dadelijk met succes. Over liet eerste boekjaar worden 305 gezinnen bedeeld, voor wie een som van f 6145-29-1/2 uitgegeven wordt, een bewijs, dat de burgerij reeds toen met duizeride guldens steunde. Op een sta tistiek, die do heer J. Mullemeister, I destijds voorzitter, samenstelde bij I het 15-jarie: bestaan van vawvauii- ging kan men zien, hoe van jaar tot Jaar Weldadigheid naar Vermogen heeft gewerkt. Ik kan natuurlijk al die cijfers niet geven, maar wil er tocl: even op wijzen, dat op een oogenblik het aantal gezinnen dat steun ontving plotseling en belangrijk daalt. Verbe terde plotseling de toestand in Haar lem? vraagt men zich af. Dat was het niet: de vereeniging had een anderen weg ingeslagen, was van meening geworden, dat het meer re sultaat zou opleveren, een kleiner aantal goed, dan een grooter minder te steunen. Zoo vind Jk, dat in het boekjaar 1897—98 331 gezinnen, te zo men 1552 zielen tellende, werden on dersteund. met 'n som van f 12.247.05J in 1902—03 232 gezinnen met een be drag van f 11.S01.45. De geldelijke steun per gezin in 1888—89 f 20. dan ook in 190203 tot f 50.geste gen. In het verslag oveir het laatste boekjaar 191112 staal te lezen: Dooi de Comm. van Huisbezoek werden dit jaar 145 gezinnen ondersteund met. 852 leden, zijnde 8 gezinnen met 29 leden minder dan het vorige jaar; die vermindering is gedeeltelijk een ge volg van het afvoeren van ©enige ouden van dagen, die in de termen vielen in gestichten opgenomen te kunnen worden". Natuurlijk werd in dien tijd veel en kostbaar materiaal verkregen, in de registers staan gegevens over 2048 ge zinnen; bovendien bezit de vereeni ging een uitgebreid dossier over om streeks 400 gezinnen, die niet in de termen vielen, of slechts tijdelijken steun noodig hadden. Ik laat hier volgen de namen van hen die in deze 25 jaar de hoofdleiding van de vereeniging gehad hebben. Voorzitters: J hr. Mr. A, J. Rethaan Macaré, P. E. H. Bodei Bien- fail, J. Mullemeister, A. J. H. Graaf van Lijnden. Secretarissen-. A. de Clercq, Mr. C. M. Rasch, Mr. G. C. Everwijn Lange, Mr. E.- A. A. S. van Stralen, W. A. van Vloten (overl. 28 Juli 1913). Penningmeesters: Jhr. F. 'feeling van Berkhout, Mr. L. C. Kro nenberg, S. Crommelin. Den 15den November 1891 trad als administrateur op de heer F. C. Kee- ser, den 12den Dec. 190S als adjunct- administratïce (belangeloos) Mej. M. C. J. Keeser. Maar ook builen de hior genoemden hebben velen, o.a. als le den der Commissie van huisbezoek, zich jegens de vereeniging bij uitstek verdienstelijk gemaakt. En hoe, mag gevraagd worden, stonden de ingezetenen van Haarlem omstreken tegenover dit nuttige werk? Ik zie uit de statistiek, dat de contributie per 1000 inwoners in 1888 f 151.— bedroeg, in 1902-03 hier kan dus van vooruitgang gesproken worden. Naderhand hoort men droever toon .In de circulaire om steun van Sept. 1913 wijst de finan- cieelo Commissie er op, dat de contri buties in het afgeloopen jaar f 500.— minder waren, dan in het voorafgaan de. ,,En ja", zegt de voorzitter, de heer van Lijnden, „er zijn ook voel vereenigingen bijgekomen; wat wordt er niet gedaan voor de kinderen e<n tot bestrijding van de tuberculose?" Dat is juist, maar toch mogen de ingezetenen en omwonenden zich niet onttrekken aan dezen plicht dor naas tenliefde: het steunen van deze a 1- ge m e e n e vereeniging van armen zorg. Vooral nu niet, in het jubeljaar! Zoo komen we van zelf tot de vraag: zal het 25-jarig bestaan gevierd wor den? En zoo ja, hoe? Natuurlijk niet met feestelijk ver toon, omdat de strekking der vereend1 ging daarmee in strijd zou zijn. Slechts op éé-ne manier kan, meen ik, dit 25-jarig bestaan worden her dacht. Laat zich eene Commissie vormen uil de ingezetenen, die een som, liefst een groote som, als extra feestgave bijeenbrengt. Waar zijn de personen, die voor de ze goede zaal:, in het belang der ar men, hun arbeid willen geven J. C. P. Stadsnieuws HET AMSTERDAMSCH STRIJK KWARTET. Het is niet dan met de meest warme ingenomenheid dat ik mag melding' maken van den kwartet-avond die gis teren in „De Kroon" door „Het Am- sterdamseh Strijkkwartet" werd ge geven. Dit eerste optreden was inder daad een groote, blijde verrassing. Niet dat wij van het talent en het se rieus streven der heeren kwartettis- tem geen hoogen dunk hadden. Hunne namen zij luiden: Louis Zimmer man, Johan Herhschleb, Herman Meer! oo en Frits Gail lard gaven integendeel allen grond tot goede ver wachtingen. Maai- we zijn hier in Haarlem op het gebied van kwartet spel een beetje verwend. We hooren het niet veel. maar als we het hooren is het ook van het allervoortreffelijkst gehalte.... En nu is het zoo n groote voldoening hier zonder eenig voorbe houd te mogen getuigen dat mijne in drukken van het spel der Amsterdam mers niet minder diep en machtig wa ren dan van welk ander kwartet dan ook. Met de eerste maten reeds van Jan Ingenhoven's kwartet in d-mol tusschen twee haakjes een hoog inte ressant. fijn muzjkaal werk van dezen nog jeugdigen landgenoot die in 1905, op deriigjarigen leeftijd, zijn geboor teplaats Breda verliet om zich te München te vestigen, waar hij met succes als componist, dirigent, zan ger en klarinettist werkzaam is was onze belangstelling gewekt. Prach tig sloten zich de vier mooie instru menten bij elkaar aan. Hoe fijn en doorzichtig vloeide de polyphonic van het eerste deel daarheen en hoe ka raktervol was de klank en de rhyth: sche behandeling van het slot-Alle gro. Jan Ingcn hoven mag zich wel ge lukkig achten dat hij voor zijn werk dat trouwens geen minderwaardi ge uitvoering verdraagt zulke ver tolkers heeft gevonden. De in deze noviteit ontvouwde superieure quali- teiten hebben zich in den loop van avond niet verloochend. Brahms' A- mol kwartet was een weelde van klank en bijzonder wat het An dnnte moderato betreft een wonder van muzikale expressie. Als ik al een kleine aanmerking op deze interpre tatie zou willen maken zou het deze zijn, dat de cellist zijn meer of min der belangrijke passages dikwijls te gewichtig opvatte en dat daarentegen de altist in dergelijke gevallen va ak te bescheiden was. Maar liet Brahms dan nu en clan nog ruimte voor de gedachte nan nog volmaakter vertol king bij Schubert's ..Der Tod und das Madehen kon geen bedenking van dien aard storend t.usechen bmde ko men. Hier vierden de Amsterdamsehe kunstenaars hun beslissende triomf. Dat was alle pure, spontane muziek. Nu, terugdenkende aan de-ze schitte rende praestatie kan ik mij verwon deren over die gloedvolle voordracht van het eerste Allegro, over de prach tige eenheid van nuanoeering hij de expositie van het heerlijke Andante- thema; ever den machtigen climax in de Taaiste der verities: over al dat geschitter en geflonker in bef rbyfh- misch zoo meesterlijk volgehouden fi nale; toen ik het boorde heb ik mij niet verwonxjerdhet leek alles zoo natuurlijk, alsof het alleen maar juist zóó en onmogelijk anders had kunnen wezen. Dat is dunkt mij wel het hoogste wat in reproductieve kunst is te bereiken en voor wien dat toppunt vermag te bestijgen past ons slechts eerbiedige buide. Er waren gistei-avond veel te weinig toehoor ders in „De Kroon" maar zij heb ben do vier Amsterdamshce kunste naars hartelijk en vol geestdrift toege juicht. En ze hopen ongetwijfeld op een spoedig weêrzien. PHILIP LOOTS. NEcRLAND's 100 JARIGE ON AFHANKELIJKHEID HERDACHT. De 'indrukwekkende herdenkings rede die door Ds. A. Binnerts Sz. in de Vereenigde Doopsgezinde Gemeen te alhier is uitgesproken, is thans in boekvorm verschenen, uitgegeven door de firma IL D. Tjeenk Willink Zoon.- De heer Binnerts schrijft in zijn voorwoord, dat hij de rede heeft uit gegeven om te voldoen aan den wensch van sommige toehoorders, die hem daartoe hebben aangespoord. De rede is gehouden naar aanlei ding van Galaten 5:13: „Gij zijt tot vrijheid geroepen, broeders; alleen lijk gebruikt, de vrijheid niet tot een Oorzaak (een aanleiding) voor het vleesch, maar dient elkander door liefde." Oude shawls. Een collectie zeer kostbare oude ihawls uit de verzameling van den kunsthandel II. W. van Delden te Am sterdam, is thans tentoongesteld in 't Museum van Kunstnijverheid, DE ONAFHANKELIJKIiEIDS- FEESTEN. De leden der Commissie voor do on- n-fhankelijikheidsfcesten houden Vrij dagavond te 8 uur een slotvergadering en zu'Men daarna met hunne dames deelnemen aan een souper, dat aange boden wordt door den voorzitter, den heeir. A. Rinkema. Protestvergadering. Deze week zal de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. MetaaLbewer-kers- bond in liet gebouw Vooruitgang, Smedestraat 43, alhier, een protestver gadering houden speciaal voor het personeel der Haarlemsche Machine fabriek, als protest tegen het afhou den van het loon, voor den middag van 30 September j.l. Maandagochtend was aan de poort een biljet opgehangert, waarop de me- dedeeling, dat Dinsdagmiddag moest verzuimd worden. Daardoor ontstond voor het boi'd een bespreking over dit biljet; het werd daarna -afgenomen, 6n eerst des Dinsdagsmiddags, even voor liet eindigen weer opgehangen. Bij het eindigen verzamelden zich voor de poort een groot aantal arbei ders, niet tevreden met dit gedwon gen verzuim. De directeur, welke daarna buiten kwam, raadde hen aan te gaan feestvieren, dan zou den vol genden dag wel worden verder gezien. Alleen één arbeider werd toen ten kantore geroepen, en des Zaterdags werd liet loon ingekort. Daarovön nu zal liet protest loopen. Geschoten. De 12-jarige Antoon van de Hoff, wonende Nieuwe Kruisstraat, was Maandagmiddag op den Westerduin weg met ©enige makkertjes aan het spelen. In de nabijheid werd schieten ge hoord. Plotseling zag Antoon dat hij aan een der vingers vaai zijn rechterhand aangeschoten was. In een villa is hij eerst verbonden, waarna later een geneeskundige te Haarlem de wonde verder behandelde. Antoon loopt nu met zijn hand in een doek. Vanmorgen kwam hij aan ons bu reau om z'n beklag in te dienen, dat men toch maar niet zxjo aan openbare wegen mag schieten. Wij zijn dit met Antoon eens. VOOR DE PAARDENTRAM VETERANEN. Aan mejuffrouw Mary Fleisclimann zijn nog toegezegd een jaarlijksche bijdrage van f 1 .van den kleerbleeker K., een jaarlijksche bijdrage van f 1 van de domes V. W., en een jaarlijk sche bijdrage van f 3 van M. B. Bij den heer Binger is nog een gift in eens van f 1§ ingekomen. Detacheering: De eerste luitenant-adjudant A. W. de Koningh van het 10e Reg. Inf. al hier, wordt van 22 tot en met 25 Oc tober a.s. gedetacheerd bij hel Regi ment Genietroepen te Utrecht, ten einde de bediening van de telefoon stations te besfcudeeren. T e w a t e r. Maandagmiddag te ruim 4 uur stap te het paard gespannen voor den aan den Koudenhorn stilstaanden wagen met bieten van H. Polman te Sant poort, achteruit. De wagen reed te water. Doordat, de strengen dadelijk doorgesneden zijn, kon men het paard op 't droge houden. Nadat de wagen gelost was, is hij weer uit het water getrokken. Vast aangesteld. Mejuffrouw N. C. Oostdijk, thans tijdelijk bewaarster in het Huis van Bewaring alhier wordt met 1 Novem ber a.s. benoemd tol bewaarster 2e rang. ORGELBESPELING in de Groote- of Sint-Bavokerk alhier, op Donderdag 1G Oct. 1913, des nam. van 2—3 uur, door den heer Louis Robert Programma: 1. Praeludium et Fuga G gr. t, J. S. Bacil. 2. Sonate V, F. Mendelssohn-Bai tholdy. Choral, An dante con moto. Allegro maestoso, 3. Rhapscdio sur des Airs Catalans, E. Gigout. Air La Pastoreta, Air I» Noy de la Mare, Air Lo Mestre, Air La Ploma de Perdioe, 4. Marche hénoï- que, C. Saint SaënsGuilmftnt, Paardop hol. Maandagmorgen te 10 1/2 uur sloeg in het Kenaupark hel paard van een bleekerswagen op hol, doordat het le- moen brak. Het dier rende langs de Nieuwe Gracht naar de Jansstraat en is daar gegrepen. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. Leger des Heils. Morgenavond zal in het gebouw van hel Leger des Heils in de Schagchel- straat een huwelijksinzegening plaats hebben onder de vlag van bloed en vuur. De leiding van boven- genoeinden dienst is opgedragen aan Brigadier en mevrouw Feenstra, van Den llaag. Opgeheven. Door de Arr.-Rechtbank alhier is heden bij vonnis opgeheven liet fail lissement van J. Broek Gz., visch- knecht, wonende te IJmuiden, welk failissement was uitgesproken den 2Gen Augustus 1913. Crescendo. Binnenkort zal de muziekvereeni- ging Crescendo, dir. de heer H. W. Hofmeester, in de Sec. Vereeniging^ een uitvoering geven, waarbij tot op luistering zal medewerken het duo v. Musscher. Gymnastiek. Do Gymnastiek-veieenigiug Bato geeft op einde October een uitvoering niet medewerking van den heer Bart Elfrink. De uitvoering, zoo meldt men ons, belooft een feestelijk karakter te dragen, daar aan de vereeniging op dien avond een nieuw vaandei zal worden aangeboden. Tot slot zullen eenige marmergroe- pen worden voorgesteld. Jongeli n gs vereen lging. In de laatst (Zaterdagavond) gehou den vergadering van de Baarl. Jon- gelingsvereen. Prcd. 12 vers 1 a is tot Ie secretaris der vereeniging gekozen do hoer Lams en tot administrateur van het maandblad de heer J. In 't Veld. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken BLOEMENDAAL. Toen Maandagmorgen om acht uur, de trein uit de richting Velsen, bij het station alhier stopte en uil da tegengestelde richting een losse machine daar passeerde, werd uit den stilstaanden trein met een steen naar den machinist der losse machine ge worpen, met het gevolg, dat de machi nist aan het hoofd werd getroffen, en zijn dienst bijna niet kon verrich ten. Naar men ons mededeelt is de zaak in de. handen der politie gesteld. Onze corr. schrijft: Het voetpad langs de Kleveriaan verkeert tegenwoordig in een erbar melijk slechten toestand. Het ligt zoo vol met gaten en kuilen, dat het bij regenachtig weer bijna niet te pas- seeren is. Gaarne hadden we gezien dat deze weg was overgegaan aan on ze gemeente, waardoor we zeer ze- kor een beier onderhoud zouden heb ben gekregen. (De laatste opmerking is voor Haarlem beschamend. Met reden? Red.) HEEMSTEDE. Iri een huishoudelijke vergadering stelde de afdeeling der S. D. A. P. al hier candidaat voor het Partijbestuur Mej. A, v. d. Vlies (Enka) te Schie dam en den heer J. Joosten, te Haar lem. Secretaris der afdeeling werd de heer B. de Groot, Schouwtjeslaan no. 56. Bij de Maandagavond, alliier gehou den vorkooping door Notaris inr. C. J. Boerlage van een perceel Bloembollen land met daarop staand woonhuis met bollenschuur gelegen in den Haarlem- mormeerpolder nabij de Gruquius (groot 1 Hectare 23 Aren 20 Centiaren) heeft dit opgebracht 6000 gulden. Koo- per is W. M. de Boer alhier. HAARLEMMERMEER. Onafhankelijkheidsfeest. Door de commissie voor het organi se ren van een onafhankelijkheids- feest te Nieuw-Venriep is van den bur gemeester verlof verkregen daarvoor twee dagen te bestemmen, welke nog harler bepaald zullen worden. De eerste dag zul gewijd zijn aan 't houden van een kinderfeee* Ook za! dien dag, in overleg met de voorgangers der verschillende ge meenten, Neerland's onafhankelijk heid kerkelijk worden herdacht. De tweede dag zal op verschillende wijze gemaakt worden tot een volks-feest dag. Reeds is er een aanvang gemaakt met het inzamelen van gelden voor het feest. AALSMEER. Eleetrisch licht. Gisterenavond is de installatie van het eleetrisch licht in een belangrijk deel dezer gemeente, nl. het Oostein do, geschied, doör het houden van een fakkeloptocht, met het Aalsmeers Fanfarecorps aan het hoofd. In het veilingsgebouw werd daarna de eere wijn aangeboden aan de vertegen woordigers van de gemeente en ver schillende andere office©]© vertegen woordigers van vereenigingen die me degewerkt hebben om aldaar elee trisch licht te verkrijgen. Do geheels bevolking was op de been en het was over 't algemeen een ware feestavond. SCHOTEN. Het OnafhankeHJkhBldsfUBsf. Vanmorgen begon 't in Schoten. Da feestcommissie had haar uitvoerïgen voorbereidenden arbeid bijtijds vol eindigd, en de morgen van den feest dag- was als een heerlijkheid vooral voor de kinderen. Wat zag 't er alles ccht-feestelijfc uit in 't kwartier Door de lange Cronjéstraat zag-je in lange rijen het rood-wit-en-blauw wapperen, en vele bewoners hadden versieringen aan hun huizen ge maakt. De een wat meer, de ander wat minder. maar ieder had z'n best gedaan om wat bij te dragen tot het feestelijke van t geheel. Sommige huizen droegen heele groen- en bloem- festoenen, en er hingen reeksen kleu rige lampions over dé*strant en Ja))gs andere huizen waren weer gekleurd- papieren versieringen aangebracht. Door deze hoofdstraat van 'i kwar tier gaande, kroeg ie telkens links en rechts aardige kijkjes in de zijstra ten, die ook niet waren achtergeble ven bij 't versieren. Sommige, zooals de Kloosterstraat en de Paul Kruger- stjaat, waren zelfs bijzonder aardig, met de op geregelde afstanden gehan gen groen© guirlandes on de vele kleurrijke decoraties. Bij de school op 't Pretoriaplein was een soort tro fee van vlaggedoek gëmaukt, en op dat plein stond ook de in groen en vlaggen gehulde muziektent, waarin vanavond tijdens de verlichting ge concerteerd zal worden. Er staat nog zoon aardige tent in het Juliana- pni-k, en met twee concerten, verlich ting en een extra-illuminatie van het Raadhuis en het kantoor der gasfa briek in de Spaansche Vaartstraat belooft het avondfeest wel heel goed te zullen slagen. Tot het feestelijk aanzicht van het geheel dragen ook de deelnemers aan den étalage-wedstrijd niet weinig bij. 't '/.iin er zeven-en-twinlig. waarvan vijftien in de Cronjéstraat wonen Al len hebben met zorg hun uitstallin gen gerangschikt, en het ..1S1B---1913'* prijkt hier in bloemen, daar in groen of gekleurd-papieren omlijsting. Iets heel biizonders heeft de hoer C. J. Al ders. winkelier in huishoudelijke ar tikelen in de Cronjéstraat, er van ge mankt door vóór z'n huis een aller aardigst, smaakvol perk ie laten aan leggen. met mooie bloemen er in en grint langs het frisch-groene gras. Onder de mooiste étalages hoort ook die van 't ijzermagazijn 't Klooster, op den hoek van Kloosterstraat en Cronjéstraat. Het eere-comité voor dit Schoten- sche feest telt drie leden. Het zijn de burgemeester, de heer F. F. F. Fiihr- hop, de tijdelijke wethouder de heer Th. G. C. Iiooy en de heer C. J. A. Bredius. 't Uitvoerend comité bestaat uit de heeren C E. Abspoel (voorzit ter), H. van Tongeren (secretaris). B, van den Haak Ipenningmeestor', F. Slot. L. Tanis. H. F. Kooien, A. Smit en A. Jansen, terwijl in de commissie van bijstand de heeren R. Hoogland, A. Poth, A. van Rigieren cn N. P. Visser zitting hebben. Er is een officieel programma uit gegeven. En met t eerste nummer daarvan werd vanmorgen den dag geopend. 700 schoolkinderen, allen iii hfin beste pakje en met oranje sjerpen en oranje ceintuurs gel-void, kwa men op het plein naast de gasfabriek bij elkaar. Daar heerschte een vroo- lijke stemming, in de afwachting van 't genot dat deze dag den kleintje-a brengen zou. 't Weer was wel frisch- jes, maar 't zonnetje scheen toch en alles zager blij en feestelijk uit. On- der leiding van een 15-tal heeren en een 20-tal dames, die zicli vriendebiik bereid hadden verklaard hun hulp bij dc regeling van het kinderfeest te

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1