NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31© Jaargang Mo. ©30© Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VRIJDAG 24 OCTOEER 1913 A kij ABONNEMENTEN ADVERTENT1ËN: per drie maanden: WtiL J3m Van 1—5 re2els 50 cts-'> iedere re2el meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem '-Zü Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0,20. Reclames 30 Cent per regel. Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)]-30 JJf Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1.65 «5? ®hv Wïl BS50 CtS* V00r 3 P,aatsin6en k contant. GtfNusfreeuf Zondagsblad, 'voor Haarlem 0.37k 21», Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. n de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Adminlstratie724i Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. C@yrant©n voor Blosmendaal soek. Eero pak Couranten voor een gedeelte van Bloemen daal en sen gedeelte van Santpoort, is Domdardagna. middag op d® gewon® wijze aan onzen Agent verzonden, maar niet 4® Bloemondaal aangekomen. Alleen de be geleidende kaart werd daar afgegeven, Wij hebben den Stationschef te Siloemendaal telefonisch verzocht een onderzoek te doen stellen en zullen zoo- dra het pak terecht Is, da oouran® ven Donderdag als nog bij de a bonne's bezorgen. B© AD&9NI3TRATIE. AGENDA ZATERDAG 25 OCTOBER. Schouwburg: Optreden van Het Hol- landia-Tooneel. Brongebouw: Uilv. gynin. vereen. Bato. Biosc. Theater, Gr. Markt: .Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Soc. Vereen i ging: Muziekvereeni- ging Crescendo, Uitvoering en bal. Stadsnieuws Weed' een spoorweg diefstal! Het houdt niet op! Er gaat bijna geen dag om of er wordt aangifte van een spoorwegdiefstal gedaan. Op 29 September is uit Den Haag een doos met een hoed met voeren ter waarde van ongeveer 50 gulden naar Haarlem gezonden. Het pakket Is hier niet aangekomen. De politie onderzoekt de zaak. Snoeplustigejongens. Van een doos met bitterkoekjes, staande aan den walkant van het Spaarne, is ongeveer 1 KG. bitter koekjes gestolen. Do politie zocht de dieven op, 't waren: de 13-jarige J. D., de 13-jarige P. P., de 8-jarige W. C. v. R. en de 6-jarige J. v. R. VOOR DE PAARDENTRAM VETERANEN. De entrée-heffing op de kijkdagen ivoor den vedkoop van een in ventaris eenor villa heeft f 111.28 opgebracht. Dit geld zal door den makelaar, den heer A. Overalkker aan mej. M. Flei9chmann worden af gedragen. Het comité is den heer Overakkei natuurlijk zeer erken tel ijlk, te meer daar de ingekomen gelden nog steeds niet voldoende zijn tot -uitvoering der plannen. Jaarfeest. J Dezer dagen zal het Pensioenfonds van het personeel van de werf Conrad haar jaarfeest honden. Tot opluiste ring zuilen medewerken de gymnas- tiekafdeeling van Willen is Kunnen en do zangvereen. Zangliust, bestaande .uit personeel van de werf. PORTRET VAN DEN HEER LIEFTINCK. Het portret van den Keizer van Trou moet Lily eken, geschilderd door den heer G. D. Gratama. is voor een paar dagen tentoongesteld voor het raam van den heea- F. H. Smit, Groo te Houtstraat. te Houtstraat. Voor geoefendheid. Op 11 November a.s. zal alhier het onderzoek1 aanvangen van de mili ciens nit verschillende gemeenten ter verkrijging van het getuigschrift van voorgeoefendheid bedoeld in. art 70 der Militiewet. 42 deelnemers hebben zich voor het Ifexamen aangemeld. ASSOCIATION FRANQAISE. Men schrijft ons Als eerste spreker zal voor de Asso ciation frangaiso optreden de heer F. Jalaguier, president van het Comité uit Rotterdam, die een voordracht zal honden over het Zuiden van Frankrijk en meer in het bijzonder over Nirnes, een gallo-romaansche stad. Deze voordracht zal worden aanschouwelijk gemaakt door licht beelden naar foto's door den heer J. zelf genomen. Wat den spreker betreft, wij lezen over hem en zijn causerie, te Rotter dam gehouden, het volgende „Het succes van deze archeolo- gisch-historische zoowel als literari sche voordracht was volkomen. De zaal was overvol, verscheidene leden moesten zich met staanplaatsen be helpen en de onverdeelde aandacht, de herbaalde toejuichingen van het publiek vertolkten den heer Jala guier, hoezeer 'hij er in geslaagd was zijn auditorium belangstelling in te boezemen, te onderrichten en te ver maken." IiAARLEMSCHE TRAMWEG MAATS. In den loop van üe maand Novem ber zal aan aandeelhouders van de vroegere paardentram 60 procent van het nominaal kapitaal uitgekeerd worden. Naderhand is, naar wij vernemen, dan nog een kleine slotuitkeering te verwachten. Hoewel dus in elk geval de aan deelhouders een verlies zullen lijden is dit minder groot, dan aanvanke lijk verwacht werd men meende, dat de uiikeering de 50 procent wel niet te boven zou gaan. Behalve aan den gunstigen afloop van de veiling dei- paarden is liet resultaat ook hieraan toe te schrijven, dat de winst in de laatsLe jaren niet is uitgekeerd, zoo dat feitelijk de aandeelhouders deze uitkeering opgespaard hebben. CONCERT MINNY DÏÏ JONGE EN LID U S KLEIN. Onder de bekende zangeressen van den Legenwoordigen tijd heeft da sopraan-zangeres Minny de Jonge, reeds naam verworvende heer Wou ter Hutschenruyter schreef 16 October 1912 „Mijne meening is deze uwe stem behoort tot de beste die ik in de laatste jaren (van jonge zangeressen) heb gehoord, uwe muzikaliteit en in telligentie houden gelijken tred en zijn oorzaak uat uvve voordracht bij na altijd hot juiste treft." Dc violist Lidus Klein is een ernstig kunstenaar, die "technisch reeds een groote hoogte heeft bereikt en artis tiek is aangelegd. Deze oordeeien van bevoegde zijde zijn een schoone aanbeveling voor de kunst van deze solisten. Binnenkort zullen dezo -kunstenaars Jiier ter stede een concert geven met .(medewerking van den bekenden kunstenaar A. B. li. V-erhey, te Rotterdam, aan den vleugel. Centrale Werkplaats. Naar wij vernemen circuleeren nu in de afdeelingen van de Centrale Werkpl. der H. S. M., lijsten uitgaan de van de vereeniging van Rooinsch- Kath. spoor- en tramwegpersoneel „St. Rafaël" en van den Bond van Pret. Spoor- en Tamwegpersoneel, inhoudende een verzoek aan de di rectie der maatschappij oin loonsver- hooging en daarmede in verband staande geëvenredigde verhooging van de prijzen op liet stukwerk in overweging te nemen. Opheffing Ziekenfonds, In de laatst gehouden vergadering van het Ziekenfonds „Archimedes", bestaande uit personeel van de Cen trale Werkplaats der H. IJ. S. M., werd besloten om in Januari a.s. de vereeniging te ontbinden, daar van 1 Januari 1914 af het personeel voor voile weekloonuitkeering bij de maat schappij verzekerd is en het dan niet meer geoorloofd is, lid van een zie kenfonds te zijn. De in kas zijnde gel den zullen onderling verdeeld .wor den* Legerdes Heiis. De sluitings-jaarf eestbijeenkomst van het Leger des Heiis in de Schag- chelstroat zal geleid worden door ma joor Schuurman van Rotterdam. Eerst zal een plechtige heiligings- dienst worden gehouden, 's middags een muziek- en zanguitvoering en des avonds om half acht-een heilsdenion- stratie,. Spoorbrug Amsterdam- sche Vaart. De nieuwe spoorbrug over do Am- sterdamsche Vaart, die bij de heffing zooveel bezwaren oplevert en gere geld met twee man moest worden be diend, wordt voorzien van een clec- tro-motor van 5 paardekrachten. 't Werd tijd dat ar in dezen toe stand eens verbetering kwam Polyhymnia. Men schrijft ons: Door het gemengd koor „Polyhym nia" werd Donderdagavond een con cert gegeven op Meerenberg, dat uit stekend van stapel liep. De verschil lende nummers werden correct gezon gen en door een groot publiek de zaal Müsis Sacrum was tjokvol met aandacht gevolgd. In 't bijzonder viel in den smaak het „Wiegelied" van Mohr, waarin de sopraan-solo zeer verdienstelijk door een lid van het koor werd gezongen. Dat het mannenkwartet „Euphonia" een goed figuur zou maken, was te voorzien. I-Iet door dit kwartet ten gehoore gebrachte „Hymne aan den Nacht", werd met zeer veel gevoel ge zongen, De heer P. Kapteijn, die voor het instrumentale gedeelte zorgde met. een 4 tal vioolnummers,-deed dat op1 een wijze die hem als begaafd violist 1 deed kennen. „Serenade" van Drdla ontlokte aan het dankbare publiek 'n levendig applaus. Wij hopen, dat „Polyhymnia" nog vaak een herhaling zal geven van het door haar met dit concert begon nen goede werk, verpoozing te bren gen door goc-de kunst aan ongelukki- (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). Uit de Omstreken HEEMSTEDE. „Grocnendaa 1". De Plantsoenencommissie uit den Raad schrijft aan den Raad o.a. - In Groenendaal geeft de Commis sie in overweging zoo min mogelijk j ingrijpende maatregelen te nemen. Wel zou zij niet proeven willen zien aangevangen, om de in het wild bloeiende bloemen, die in het binnen duin thuis behooren, er weer in te brengen. Voorts adviseert de Commissie' tot den aanleg van een hreeden toegangs weg van de Van Merlenlaan naar het Wandelbosch. Die laan ware te be planten met 4 rijen kastanjeboomen, zoodanig dat in het midden een laan zou koinen van 12 Meter breed met twee zijlanen elk van 5.25 M. breed te. Langs de vaart z'ou dan voldoende breedte overblijven, om de op het uit breidingsplan ontworpen verbree ding van die vaart later eventueel mo gelijk te maken. De weg langs het Molentje naar den Voorweg zou later, eventueel ook verhard kunnen worden in aanslui ting op de ontworpen laan, terwijl dan tevens eene breedere laan langs het molenweitje gemaakt zou kunnen worden, welke ook voor rij verkeer bestemd zou kunnen worden. Op dc plaats ongeveer waar nu bij het Molentje een schuur staat, zou een portierswoning gebouwd kunnen worden, die aldaar aan het eind van twee toegangswegen zeer gunstig ge legen zou zijn. De laatst genoemde werken zou de commissie echter niet reeds dadelijk willen zien uitvoeren. Zij geeft in overweging in dezen winter de eerstgenoemde laan aan te doen leggen. De uitvoering der werkzaamheden aan plantsoenen enz. zou de commis sie in eigen beheer wenschen te zien gedaan, terwijl zij in overweging geeft B. en W. te machtigen, om den aanleg van den weg te doen uitvoe ren, heizij in eigen beheer, hetzij ge deeltelijk in onderhandsche of publie ke aanbesteding, naar gelang hun dit het meest geschikt voorkomt. Pensioenwet en Weduwenwet. 13. en W. stellen aan den gemeente raad voor in verband met de Pen sioenwet en de Weduwenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 te beslui ten, dat de gemeente Heemstede geen gebruik zal maken van de bevoegd heid haar bij genoemde wetten ver leend, om van de door haar volgens die wetten verschuldigde bijdragen iots op de gemeente-ambtenaren te verhalen. Men schrijft ons: Meer en Bosch heeft zijn winteravon den schitterend ingezet. Op initiatief van den heer rar. Doelens had mej. Dirua Diependaai, uit Berlijn, zich he md verklaard, ©enige zangnummers voor te dragen; mej. van Praag, uit Amsterdam, zou niet alleen begelei den, maar ook enkele nummers op de piano laten hooren. Laten we eerlijk zeggen, dat het rijke programma op meesterlijke wij ze werd uitgevoerd. De solo-zangeres beschikt over eene krachtige, klank volle stem, oen uitgebreid register en zeer sohoone voordracht. Herhaalde lijk werd ze gebisseerd. De pianiste gaf blijk van ongeëvenaarde techniek, de moeilijkste passages werden ge speeld, alsof ze volstrekt niet moeilijk waren. In de pauzes lieten mevr. de Voort, van Heemstede, en br. T. H. Jonker zich met enkele gevoelige, goed uit gesproken voordrachten hooren. De directeur, ds. Barger, leg roet te de beide solisten ais nieuwe beken den, en sprak den wensch uit, die door allen gedeeld werd, dat de nieu we bekenden spoedig oude bekenden zouden worden op Meer en Bosch. Onnoodig te zeggen, dat èn patiën ten èn genocd igden een avond hadden vol kunstgenot. BLOEMENDAAL. CANDIDAATSTELL1NG GEMEEN TERAAD. Heden is er candiuaatstelling voor de verkiezing van een Raadslid in de vacatnre-Roozen. Vóór vanmiddag was alleen ingediend de candidaten- lijst van den heer J. Th. Bornwater. Evenwel zou nog worden ingediend die van den heer J. G. ypn Kessel, candidaat gesteld in de Donderdag avond gehouden vergadering van de R.-K. Kiesvereeniging. Aanbesteding. Hedenmorgen is door B. en W. der gemeente Bloemendaal ten Raadhuize te Overveen aanbesteed Het maken van een weg tusschen den Zijlweg en de Brouwersvaart en een weg langs de Brouwersvaart, met de daarmede in verband staande wer ken. 22 Biljetten zijn ingekomen. Ingeschreven is door •- A. Zonneveld, Haarlem, voor 14400 C. de Vries, P urm erend, voor 14197. Corn. Benards, Haarlem, voor 13720. L. Gort, Haarlem, voor ƒ15660. L. II. van Essen, Halfweg, voor 15389. II. v. d. Berg Co., Haarlem, voor ƒ15188. A. Bontenbal, Schipluiden, voor ƒ14360. C. J. Looijen, Rotterdam, voor ƒ13840. N. J. G. v. Haren, Schiedam, voor ƒ13777. A. van Houwelingen, 's-Gravenha- ge, voor ƒ12950. J. Stuurman, Ammerstol, voor 13680. P. Dammers en C. Baas, Zaandam, voor ƒ14148. J Pleit, Assendelft, voor'ƒ13888. Firma Groenenberg, Kruithof en Sloet, Haarlem en Zwolle, voor 15555 E. Kiviet, Overveen, voor ƒ14375. j E. de Vries, Purmerend, voor ƒ14500 Th. Smeulers, Dordrecht, voor i ƒ15100. F. Badee en Jan Kraaijeveld, te Sliedrecht, voor 13595. Firma Wed. Hoenhuizen Zn., Hil versum, voor 14860. Jacob Bregman, Bloemendaal, voor ƒ12218. Chr. Zanen, Ammerstol, voor 14580 P. Dekinga, Amsterdam, voor ƒ12874 IJMUIDKN. Dezer dagen viel de vischwerker L. K., afkomstig uit Zwartewaal, in een openliggenden kelder van de Rijks- vischhal te IJmuiden. Gisteren is hij aan de gevolgen van dezen val over leden. HAARLEMMERMEER. Veemarkt. Op de Donderdag te Hoofddorp .ge houden veemarkt werden aangevoerd 58 melkkoeien. Prijzen .van ƒ185 tot ƒ240. Er was over 't algemeen een stugge handel. Publieke veiling.: Ten overstaan van notaris Hein- sius werd gisteren in Hotel de Beurs te Hoofddorp publiek geveild de boev erij .Cornelia-hoeve", met schuren, kapbergen, erf en tuin, benevens 16 H.A. 40 A. en 67 c.A. bouw- en wei land, gelegen aan den Ringdijk, tus schen den Bennebroeker- en Venne- perweg. De veiling geschiedde in zes perceelen eri in massa. In massa werd koop er de heer G. Knibbe, al hier, voor 27.565. Lezing Roodhuyzen. Donderdagavond werd in het Hotel de Landbouw te Hoofddorp door do afdeeling van den Nederlandschen Bond voor Vrouwenkiesrecht eene openbare vergadering gel waarin als spreker optrad de lieer A. Roodhuyzen, lid der Tweede Kamer, met liet onderwerp „Het wezen van 'bet liberalismo". In zijn rede betoogde de begaafde spreker, dat het wezen van het libe ralisme recht van bestaan heeft, besprak ©enigszins uitvoerig het gemeen kiesrecht, zoomede hetgeen van dit ministerie te verwachten is inzake 'vrouwenkiesrecht. Een hartelijk applaus beloo-nde spre ker voor zijn mooie en pittige rede voering. De voorzitster, mevr. Van Riel Smeenge, dankte den heer Roodhuy zen voor zijn woorden en hield daar na nog een eindbetoog over den uit slag der stembus en wat dit te betee- kenen had voor den strijd voor Vrou- Avenkiesrecht, Binnenland AANGEHOUDEN. De politie te Maastricht heeft Woensdagavond aangenouden J. G., Duitscher, bioscoophouder te Win schoten, die voortvluchtig was, nadat hij door de rechtbank aldaar failliet was verklaard en wiens aanhouding was bevolen. DE SLEEPBOOTSTAKING. In een drietal stakersvergaderingen te Vreeswijk, Rotterdam en Amster dam zijn de voorstellen der firma Roelofs behandeld. Besloten werd den eisch van 8 uren nachtrust te handhaven en de looneischen als volgt te wijzigen en daaromtrent een nieuw voorstel te doen Voor de ka piteins en machinisten der acht groot ste booten het loon per week op 18 te bepalen voor de drie middelste booten 17 en voor de twee kleinste booten 15 per week. Gehandhaafd werd de eisch van 15 vergoeding, wanneer Zaterdags na drie uur of Zondag een extra sleep moet worden aangemaakt. Deze gewijzigde voorstellen zijn aan de firma ter hand gestelek. COLLEGE VAN B. EN W. T'E AMSTERDAM. Volgens de Telegr. ligt het in het voornemen van B. en W., indien de raad tot uitbreiding van het aantal wethouders tot vijf besluit een nieuw departement in te stellen, waaronder zullen worden gebracht de afdeelin gen arbeidszaken, volkshuisvesting en armwezen. AANGEHOUDEN. Volgens The Nurseryman and Seedsman is d>.p»er dagen te Harwich een Holiandsclie reiziger van een bloembollen firma wegens poging tot smokkelarij aangehouden. Hij zeide niets te declareeren te hebben, en verdedigde zich. toen het bleek dat er sigaren in z'n koffer zaten, door te zeggen dat er alleen gevraagd was of hij „spirits" bij zich had. Zijn kennis van de Engelsche taal was gebrekkig. De belasting-auioriteiten eischten de kleinigheid van 100 pond sterling boete, het maximum, maar de man werd veroordeeld tot een boete van „slechts" 25 pond, mitsgaders de kos ten, die een gulden of zestien belie pen. STAKINGEN. Op de sigarenfabriek van de firma Lurmons Co., te Eindhoven, is eene staking uitgebroken van het aehcelo personeel over de zoogenaamde per- centengelden, die .de firma tot heden nog niet uitbetaalde en nag weigert uit te betalen. Een klein gedeelte, slechts 17 werklieden; is vereentgd, dc anderen niet MOORDAANSLAG. De amdora zoo ruSijge buurtschap Zwaantje, ouder Ouderkerk a. d. IJsel, is in rep en roer gebracht door een moordaanslag op de vrouw van schipper W. v. d. Starre, aldaar. De dader, zekere S., uit Nieuwerkerk a. d. IJsel, in dienst bij den schipper, loste twee revolverschoten op de vrouw, welke gelukkig misten-, daar na. dreigde hij ieder, die onder zijn be reik kwa.ni, te zullen neerschieten. Ten slotte keerde hij het wapen te- pen zichzelf; de man was onmiddellijk dood. DE GEZANTSCI-IAPSPOST TF. WASHTVGTON Hel Persbureau M. S. Vaz Dias te 's Gravenhage deelt. mede. dat de beer W L F„ C. Ridder van Rap pard, wiens benoeming dezer dagen 1n hel. Staatsblad zal verschijnen, reeds Donderdag in den namiddag in hotel des Indes is afgestapt. Zoodra mogelijk, op het laatst van de eerste week in November, zal rid der van Rappard zich pc-r s.s. „Rot- tehlam" van de Holl.— Amerika lijn naar zijn standplaats begeven. EEN COLLIER VERMIST. Uit Amsterdam meldt men ons: Door een beoner van de Leidschestraat aangifte gedaan van de vermissing van een collier met gouden medaillon. Men meldt ons uit Nieuwe-Schans; Het nut van den politiehond is de zer dagen weer eens op overtuigende wiize gebleken. In een klein plaatsje, even over de grens, werd Zondag nacht, ingebroken en 600 Mark gesto len. De hulp van den politiewacht meester Hleronimus uit Leer werd ingeroepen en deze toogmet zijn politie hond op onderzoek uit. Den hond werd j lucht gegeven aan een voorwerp, dat de inbreker in handen had gehad, en j liet schrandere dier 'had weldra het spoor gevonden, dat naar Papenburg leidde. Daar bracht de hond zijn be- J geleider in het huis van een arbeider ca wees dezen als de dader aan. In derdaad bleek, deze de inbreker te zijn. Een deel van de gestolen som werd verstopt in zijn woning gevon den en al spoedig bekende hij. HET GEBED LN DEN RAAD. De Tel. verneemt, dat bij de a.s. behandeling der gemeentebogrooUng, den Amsterdamschen gemeenteraad de gelegenheid zal worden geschon ken, zich uit te spreken over een voorstel, dat de afschaffing van het gebed in den Raad beoogl. Spart erj Wedstrijden VOETBAL. VOETBAL IN ENGELAND. GEREGELDE SPELERS. Eenigen tijd geleden werd zoo meldt de Football Field beweerd, dat F. E. Fern, de doel verdediger van van Lincoln City zelker een record bad als geregelde speler. Den 26en Fe bruari 1910 werd hij in een weds'rijd tegen Huil City gewond, waar door hij een wedstrijd niet kon spelen. Den 12en Maart d.a.v. kwam hij echter weer voor Lincoln City in het veld en daarna heeft hij- tot op heden geregeld alle wedstrijden 'gespeeld en dat zijn er niet min der dan 142. Fern's record is echter nog heel wat minder dan dat van Thorpe, den (loel- verdediger van Northampton Town, die gedurende de laatste 5 seizoenen geen enkelen wedstrijd van zijn club heeft gemist en in die periode 10) Lea gue matches heeft gespeeld om niet te spreken van de cupmatches en oe fenwedstrijden. Hoe moeilijk het is, om zoo langen tijd in een eerste 'klas elftal zich ie handhaven,, blijkt wel uit het feit, dat geen enkele speler der eerse divisie het tot 100 achtereenvolgende wed strijden heeft gebracht, hoewel Camp bell, de spil van Sheffield Wednesday, dit jubileum volgende week hoopt te vieren. Deze heeft nl. sedert 18 Febru ari 1911 geen enkelen wedstrijd overgeslagen. Slechts 2 spelers heb ben meer dan 50 opeenvolgende wed strijden gespeeld, nl. Middlemiss, de voorwaarts van Tottenham Hotspur, die 79 achtereenvolgende wedstrijden speelde en Barnes van Derby Coun ty, die er 53 speelde. Het zijn inderdaad merkwaardige cijfers, omdat men hiervoor niet alleen uitstekend in vorni moet blij ven, maar ook omdat men daarvoor een bijzonder stevig body moet heb ben. dat bestand is tegen do velo du wen, die een voetbalwedstrijd met zich brengt, zegt Het Sportblad. ANTWERPEN—ROTTERDAM. De stedenwedstrijd Antwerpen— Rotterdam, op 1 November vastge steld, werd uitgesteld, omdat verre weg het meerendeel der uitgenoodig- de spelers zich niet beschikbaar stel de, met het oog op de op 2 November te spelen competitie-wedstrijden. LUCHTVAART. EEN MODERN HANDELS REIZIGER. De Duitsche avïateur Stoeffler ver voerde dezer dagen per vliegmachine een handelsreiziger met z'n monster- koffers van Mulhausen naar Straat» •burg. Moderner lean het al niet. (Tel.) BOKSEN. WELLS—CARPENTIER. De revanche-match van Gent waar bij Carpentier tiïumfeerde, zal na herhaaldelijk te zijn opgegeven, thans toch plaats hebben op den oorspron kelijk vastgestelden datum, 8 Decem ber te Londen. De match zal, op uit drukkelijk verlangen van Carpentier's manager, onder de regels van den Franschen Bond en onder leiding van een Franschen scheidsrechter, plaats hebben. Wells vond dit alles goed, hij is overtuigd ditmaal te zuilen zegevie ren. (Tel.) Letteren en Kunst HOYTEMA-KALENDER. De firma Ferwerda en Tieman zendt ons weer haar jaarlijk.;chen lloytoma- kalender, die weer een kunstwerk is. Dezen keer heeft de teekenaar aan den kop van de maandbladen meest dieren geteefcend: zingende spreeu wen, een konijn voor zijn liol, een kraai, een egel. roodborstjes en zoo meer, prachtig van teckerring en mooi

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1