SPORT EN WEDSTRIJDEN in Haarlem's DagMad. 1Toetlc»a.l Korlbal ËÉiola.i.etexx. 0jBkI33.Kn.ei3. Neierlandsehe Voelhalliond. UITSLAGEN, Beker: H. F. C.—U. V. V„ o—L. Eerste Klasse. Amsterdam AjaxHaarlem 0—1. Rotterdam V. O. C-Quick 20. Den HaagH. B. S.D. F. C. 2—0. H. V. V.—Sparta 3-3. Tweede Klasse A.: DelftConcordiaD. V. S., 5—1. Leiden Ajax (L.)—Unitas, 2—3. Dordrecht DordrechtD. V. V., 1-0. Tweede Klasse B. 'Alkmaar: Alcmaria Victrix—V. U. C- i-i- v Schiedam S. V. V.—Neptunus 3-1. Tweede Klasse C. Bussum Allen Weerbaar—E. D. O. 2—2. o UtrechtHerculesV. A., o—3. Reserve eerste klasse: Den Haag Quick IIV. O. C. II, 0—1. DordrechtD. F. C. IIH. B. S. II, 0-3. Haarlem Haarlem II—Hercules II 2-2. AmsterdamA. F. C. IIH. F. C. II 1-2. Rotterdam Sparta IIH. V. V. II, 1-0. West. derde klasse C. BloemendaalBloemend aalDe Sportman, 2—2. Den llaagR. V. C.—L. V. V. 3—i. West. derde klasse D. Haarlem Schoten—Stormvogels, 2-1. KinheimDamiaaljes, 12. Oost e erste kla sse Enschedé P. W.Tubantia, 33. Deventer U. D.G. V. C. 3—0. Apeldoorn Robur et Velocitas—Go ahead, 3—3. Arnhem VitesseQuick, 20. Zuid. eerste klasse: Breda 't Zesde—Velocitas, 0—2. Maastricht M. V. V.—Willem II, 1-1. Venlo V. V. V.Wilhelmina, 04. („Ct."). Beker wedstr ij d li. F. C.—U. V. V.. 5—1. Twee dingen zijn door deze match bewezen. Ten eerste, dat H. F. C.'s groote ne derlaag tegen Haarlem volstrekt niet beduidt, dat het elftal zwak is, en een slecht figuur in de competitie zal inaken. En ten tweede, dat de roep die van U. V. V. is uitgegaan t e groot is geweest, en dat het best mo gelijk is, dat de zoo sterke tweede klasser heel veel inoeile zal bennen om zich in de hoogste afdeeling te handhaven. In de eerste plaats moeten de U. V. V.'ers zorgen, dat ze hun volledig elf tal in 't a elci brengen. Veertien dagen geleden kwamen ze hier zonder Bui tenweg nu waren De Munnik en Rol weer vervangen. De verdediging was natuurlijk ook wel daardoor veel te zwak om tegen een eerste klasser met succes te kunnen uitko men. En H. F. C. heeft daarvan uit stekend geprofiteerd door bijna alie goedo kansen te benutten. Op een ujtstekeuu veld vangt de strijd om 2 uur aan. Dank zij het mooie weer is de opkomst van het pu bliek nog zeer bevredigend, schoon veel minder dan bij den eersten wed strijd. J-eider is ditmaal de heer Van Bis- eelick. De elftallen zijn H. F. C. Steup, G. Sijpesteyu. B. Verwey, De Klerck. v. d. Nagel, Leo Verwey, Seignette, v. Delden, Laan, II Francken, J. Francken. U. V. V. Te Winkel, Vos. Buitenweg, Van Dillen De Bie, Boy, N. N-, v. d. Drift, Koot, Bank, Vernooy. II. F. C. is dadelijk in volle actie. De voorhoede vormt 'n goed geheel, en de eene snelle aanval volgt op den j anderen. De U. V. V.-verdediging is voorloopig lek aan alle kanten, de heeren begrijpen eikaars daden abso luut niet, en binnen vijf of zes minu ten leidt H. F. C. al met 2-0. Paul van Delden opent de score met een keurig, schot in den bovenhoek, en Laan maakt van korten afstand de tweede. U. V. V. herstelt zich eenigszins, doet zelfs een gevaarlijken tegen aanval, waarbij Buitenweg en Vos handig samenspelen en de eerste het doel mist op een paar cenLimeter af stand, maar moet zich toch in hoofd zaak tot verdedigen bepalen. De Klerck is vlug en taai en vasthoudend uls immer, zoodat Vos niet de gele genheid krijgt om een van z'n gevaar lijke schoten to lossen. Leo Verwey is nu ook goed op dreef, evenals Sijpe- steyn, die soms wel wat wild is en te veel uittrapt, maar toch over 't ge heet goed staat te verdedigen. Z'n partner heeft blijkbaar een off-day, mist meermalen en trapt dan weer in vreemde richtingen. De voorhoede is evenwel extra op streek, en doelman Vernooy moet om deu haverklap optreden. Ook nu maakt hij geen zekeren indruk en z'n wegwerken is maar matig. Toch stopt hij wel veel. waaronder een paar goe de schoten van Mannus, die ondanks een geblesseerden arm zeer doorzet tend optreedt en herhaaldelijk z'n broer in de gelegenheid stolt om mooie voorzetten te geven. Met z'n scoren is hij intusschen niet gelukkig, want Van Bisselick verklaart achtereen volgens drie H. F.- C.-doelpunten on geldig twee wegens offside en één, omdat de bal van achter de doellijn was voorgezet. U. V. V. krijgt dan een keer den bal langs Steup, maar ook dit goaltje wordt geannuleerd. Na een half uur vermindert II. F. C.'s overwicht, en de Utrechtschc-n doen vele aanvatten, die alle misluk ken doordat Vos te scherp in de ga ten wordt gehouden en doordat de vleugelspelers wél goed opbrengen, maar van voorzetten geen kaas heb ben gegeten. Zij kunnen daarin wel wat in de leer gaan bij H. F. C.'s wing-menschen. Met half time is 't nog steeds 2—0 voor II. F. C. Daarna een sterker-zijn van Utrechtsche zijde. Steup keert een paar goed-gerichte scholen, en Bui tenweg is niot gelukkig met een paar inzetten uit lastige positie, die op 't randje het doel missen. Dan, na tien minuten, oen doorbraak van II. F. C. Laan krijgt den bal een eind bezijden goal, en scoort met een heel rnooi schot via den verstea paal (3-0). Daarna verslapt het spc-1 merkbaar, en het dreigt een saaie vertooning te worden, als Boy, de hardwerkende Utrechtsche linkshalf, er plots weer leven in brengt door van grooten af stand Steup te passeeren met een hard laag schot De II. F. C.-keeper laat zich te vroeg vallen, en V. V. heeft een tegonpunt (31). Dat brengt er bij de bezoekers nieuw vuur in. Vos is midhalf gaan spelen, en doet op die plaats schitte rend werk. 't Merkwaardigste is gemak, waarmee hij uit de malste posities en houdingen den hal hard retourneert. Uit een corner scoren de Utrechlschen haast en II. F. C, schrikt daar blijkbaar zóo van, dat do blauwwitte aanvalshnie er weer full-speel op los gaat. Heel mooi stopt Vernooy een lagen schuiver van Mannus, Paul van Del- den schiet een paar maai rakelings naast, maar heelt tenslotte succes met een goed schot (4—1). U. V. V. is nu een gesiagen elftal, en haar doel beleeft nog vele gevaren. Drie honden, die in de buurt van dat doel den strijd aanschouwen, verla ten successievelijk hun eigenaars om een beetje in 't spel te gaan mee-ren- nen. De laatste, een boxer met een bijzonder ongunstig physionouiie, vindt het zelfs noodig om zich tus- schen Vernooy en Jacques Francken op te stellen, als die elkaar den bal betwisten. Het geval loopt goed af, maar als de eigenaars dezer viervoe ters hun beestjes niet eens vast kun nen houden, zal 11. F. C. wel moeten bepalen, uui uen laatsteu geen toe gang meer wordt verleend De boxer wera Zondagmiddag piechtig „uilge wezen". ïvveu voor lijd maakt Laan nog H. F. C.'s vijfde doelpunt, met een kopbal en uit oen kopbal (van z'n captain). 't Emde brengt een groote en wel- verdiende H. F. C.-overwinning. Het blauwwitte elftal moet nu in de vol gende bekerronde tegen D. F. C. uit komen. Een zwaarder tegenpartij Van de spelers dien ik Leo Verwey, De Klerck en de heele voorhoede bij H. F. C., en Buitenweg, Vos (als half back), Van Dillen on Boy bij U. V. V. in 't bijzonder te noemen. Als de offside-regel niet zoo goed in 's heeren Van BisselielCs hoofd had gezeten, zou het resultaat 7—2 ge weest zijn. Dit pleit genoeg voor ziju capaciteiten. Overigens moot ik op merken, dat bij "t eeuige doelpunt van U. V. V. een Utrechtenaar offside stond. De scheidsrechter kende het doelpunt evenwel maai- toe „omdat het maar 'n decimeter scheelde". In casu kwam het er niet veel op aan. Maar het precedent lijkt me gevaar lijk! ROBERT P. I West. 1 e k 1 a s se. AJAX—HAARLEM, 0—1. Gezien de praeslaties van Ajax in de laatste ontmoetingen, had ik me niet veel van het elftal voorgestelden verkeerde in de stellige overtuiging, dat de ruodbroeken een gemakkelijke overwinning zouden behalen, 't Is echter gebleken dat er bij de Amster dammers genuegzame capaciteit schuilt, die nog wat tijd noodig heeff om tot volledige uiting te komen. In 't veld wordt dikwijls uitstekend werk vertoond, maar de penalty-lijn schijnt een eigenaardige uitwerking op den aanval te hebben. Immers, hoe vaak is 't gisteren niet gebeurd, dat na een inderdaad goed overlegden aanval, plotseling, in 't doelgebied gekomen, het Ajax-quin- tet vrijwel overbluft bleef staan, zon der de zoo noodige doortastendheid te toonen, die in de eerste klas onont beerlijk is. Bij Haarlem werd Koster als doel verdediger geprobeerd en met veel vertrouwen kunnen de Scholerwegbe- woners de tijdelijke afwezigheid van Van Eek tegemoetzien. Koster weerde zich uitmuntend, werkte met groote zekerheid weg en gaf blijk een goed oog op den bal te hebben, waarbij hij als ex-back een geoefend instinct voor 't moment van uitloopen bezit. Onder de bekwame leiding van scheidsrechter Visscher een ver dwaalde Oosterling stellen de vol gende elftallen zich tegenover elkaar: Ajax Ziegler, Gillissen, Swartouw, J. Sclioevaart. F. Schoevaart, Fortgens, M. Pelser, Broekman, Prins, Hartïgh, Buwalda. na a riem: Ooslenbroek, Haak, Schravendijk, Houtkooper, Bakker, Bouwmeester, Healy, Smit, Wilhelm, Maas, Koster. Ajax wint den toss en Haarlem trapt af, ziet evenwel onmiddellijk het leder naar haar helft verhuizen, een harde trap van Ilartigh tegen Wil helm aan, gevolgd door een fluiten van den scheidsrechter, die onder oor- verdoovend gejuich binnen de minuut den bal op 't beruchte .witte plekje voor 't ITanrlem-doel legt. Neem me niet kwalijk, lezer, maar een geeft 't beste weer hoe ik over deze be straffing denk. Ik heb van „hands" niets kunnen constateeren, wel hoor de ik een doffen klank, zoo van een bal tegen 'n maag. Tntusschen: onder indrukwekkende stilte neemt Gillissen zijn aanloop enschiet over de lat heen een hoed van een toeschou wer plat De Ajax smart is groot. Ajax blijft in de meerderheid. Voor al de linkervleugelman Buwalda weet door uiterst snelle rennen meer malen 't Haarcm-duel in gevaar te brengen. Smit is aanvankelijk niet op dreef en wordt herhaaldelijk gepas seerd. Maas, hoewel niet bepaald zui ver trappend, staal toch steeds op d6 juiste plaats om 't gevaar te bezwe ren. Bouwmeester en Wilhelm dragen er zorg voor dat de roodwitte rechter vleugel niet te veel in de melk te brokkelen krijgt, terwijl Ilealy in 't midden keer op keer zijn voorhoede aan 't werk zet. Hier wil 't niet luk ken. De gevreesde rechterwing wordt door Swartouw, maar vooral door Fortgens volkomen in bedwang ge- houden, zoodat van links nog 't mees- i te gevaar dreigt, Oostenbroek wordt door Haak meer malen op schitterende wijze in de ge legenheid gesteld voorzetten te geven,, wat hem goed afgaat, maar Gillissen zuivert steeds 't veld niet verre trap pen. Schravendijk heeft veel moeite niet F. Schoevaart, die geweldig op den bal zit, Over 't geheel wordt 't meest op Haarlem's helft gespeeld, maar 't schieten is zeer matig en de enkele goedgerichte schoten worden door Koster mot geruststellende zekerheid behandeld. Prins maakt zich soms aan overdreven woest iuloopen schul dig, waardoor hij zich al spoedig met een waarschuwing bedeeld ziet. Na een snellen Haarlem-uitval schiet Schravendijk van korten af stand hard in een ik meende het net reeds te zien trillen toen Ziegler al vallende meesterlijk redt. Eenige hoekschoppen op 't Haar lem-doel leveren niets op. Houtkooper doet vergeefsche pogin gen om Fortgens te passeeren, uiaar deze is in pracht vorm en laat zich door de sierlijke schijnbewegingen van den ruodbrock niet in de luren leggen. Buwalda blijft onstuimig aanvallen en geeft herhaaldelijk zuivere voor zetten, inaar steeds is Wilhelm er bij om met een kei het terrein te zuive ren. Zoo verstrijkt de tijd zonder standverandering en rust komt inêf 0-0. In de tweede helft is Haarlem veel beter op dreef, hoewel Ajax weer be gint niet stormloopen. Een paar ma len zien we Koster op den grond lig gend nog juist den bal voor een Am- sterdamschen voet wegpikken. Smit speelt nu beter, ofschoon hij Buwalda niet houden kan, welke spe lcr jammer genoeg zijn werken niet beloond ziet. Prins loopt nog steeds als een wilde stier in 't rond, staat op den meest vijandelijken voet met den off side regel, maar weet toch nu en dan door geweldig doorzetten het Haarlem doel le naderen, inet den bal. Schieten behoort evenwel ook iiiet tot zijn groote voetbaldeugden en 't is soms zonderling waar hij het doel zoekt. Broekman zendt een schui ver in, dien Koster stopt en wegwerkt.j I Langzamerhand begint de Iluarlein- voorhoede zich te ontplooien. Haak is ditmaal in conditie en zijn verdeelen van 't spel over links en rechts is een voorbeeld voor zijn medespelers. Plots breekt hij door, een kogel volgt, maar een dreunend geluid van de bovenlat kondigt aan waar de bal terecht is gekuinen. Dat schot had be ter lot verdiend. Ilierna krijgt Ziegler het zwaar te verantwoorden. Schot op schot, en niet van 't gemakkelijkste soort, wordt op zijn heiligdom gelost,, maar hij weet voorloopig op schitterende v.ijzc te zorgen, dat er geen heilig schennis gepleegd wordt. Vooral die nen eenige zeldzaam mooie schoten van Bouwmeester vermeld, 't Gaat nu aan den rechterkant ook wat he ter, hoewel het toch meestal Fort gens is, die in een strijd om den bal zegeviert, en dan zijn linkervleugel aan 't werk zet. Ook Pelser en Broekman vertoonen meermalen goed samenspel en zelfs zien we den laatste een lastig schot inzenden, dat Koster toch niet te las-, tig was. Er valt nog niets van een uitslag te zeggen, want al speelt Haarlem beter, één gelukkige zwaai van een Ajax-voet is maar noodig, en dan heb ben de vele uitvallen der gastheeren hun resultaat gevonden. Aan den anderen kant staat Ziegler op prachtige wijze te verdedigen. Maar dan zoo ongeveer 10 min. voor tijd brengt de Haarlem-voorhoede op, de bal komt bij Schravendijk, door een handig trucje wordt Swartouw gepasseerd en met een schitterend schot precies in 't hoekje bezorgt Haarlems middenvoor zijn vereeni- ging de overwinning. Hierdoor aangemoedigd speelt het Ilaarlem-vijfial opeens weer een emi nent spel. Vooral Schravendijk blinkt in deze periode uit. Maar er wordt, dank zij de uitstekende verdediging der Ajaxiden, niet meer gescoord Op 'l einde onderneemt Buwalda nog een rush, besloten met 'n mooien voorzei, maar Maas werkt weg. Dan is hel tijd en heeft Haarlem el 10 gewonnen, wat volkomen juist de krachtverhouding der partijen weer geeft. Bij Ajax prijs ik in de eerste plaats Fortgens en Ziegler, die ver hovende anderen uitstaken, verder noem ik in de verdediging Swartouw. J. Schoe vaart, die weer meespeelde, viel niet erg op, evenmin als zijn broer, hoewel beiden goed kopwerk vertoonden. In de voorhoede was Buwalda de •/nor 't vijandelijk net. Prins voor de vijandelijke beenen. Over 't geheel lijkt Ajax me een eïf- tal, dat niet onderschat mag worden en vermoedelijk menige club wel eens op een onverwachte nederlaag zal tracteeren. Als ze schieten konden, behoorden ze tot de goede elftallen van de com petitie, maar aangezien dit nog be neden hel matige isenz. enz. I Bij Haarlem waren Healy, Bouw- meester en Wilhelm in de achterhoe de de besten. Maas ook wel goed, al leen sotns wat wild en voor rust zeer onzuiver. Smit en Koster zeer vol doende. In den aanval blonk I-Iaak boven de anderen uit. De rechterwing was niet op dreef, maar vond ook een sterke tegenpartij. Schravendijk de laatste 10 minuten schitterend, voor de rest „gaat wel". Oostenbroek had vele goede mo menten. Scheidsrechter Visscher voldeed zeer wel, liep alleen de. spelers wel eens in den weg en gaf een eigenaar- digen strafschop. West. Reserve le Klasse. HAARLEM II—HERCULES II, 2-2. Haarlem II heeft invallers voor ■Steur, Koster en Smit en stelt zich als volgt op: Angenent, Houtkooper, Hordijk, .Tekelenburg, Kraayenbrink, Sülter, Heim, Homberg, Ilartog, v. Rossura, v. Dapperen. Reeds in de eerste minuut weet Haarlem te scoren en wel door Har- log. De heeren denken reeds aan een irmaakpartijtje, wat hen echter te genvalt. Hercules verdedigt hardnek kig en voor de rust kunnen de rood broeken niet meer doelpunten. Na halftfime blijven de roodbroe- ken sterker. Door een misverstand in de achterhoede der Utrechtenaren komt de tweede goal. Hercules is echter niet ontmoedigd en speelt met vuur verder. Het resul taat is dan ooi;, dat Hercules scoort. (2—1). Tien minuten vóór tijd wordt Angenent,met bal en al in 't net ge loopen (2—2). Angenent heeft c-eu trap tegen de borst gehad en verlaat 't vel«i "ilartog gaat dan in de goal, waar hij nog verdienstelijk werk ver richt. Haarlem tracht, met 10 man spelende, nog eens te scoren, net- geen echter niet gelukt. Het einde komt dus met 22. A. F. C. II—H. F. C. II, 1—2. II. F. C. II speelde met de volgende combinatie Zondag in Amsterdam te gen de kampioenen van het vorige- seizoen, A. F. C. II: Schippers, Peereboom, Oei, De Jong, Van Essen. Lesueur, Mesman, Looyon, Wackwitz, Reydon, N. N. De bekende looper Grijseels scheids rechtert dezen wedstrijd, wegens af schrijven van den oorspronkelijkeu arbiter. Het begin is voorzichtig en beide doelen krijgen beurtelings be zoek zonder groot gevaar. De Haar lemmers spelen moeilijk op het kleine, zware, ongelijke lerrein en A. F. C. neemt aanvankelijk eenigszins de oxernand. Veruer dan de backs bren gen zij het echter nooit en Schippers knjgi niet veel te doen. Lesueur speelt uitstekend en geeft zeer goed aan, daardoor de voorhoede veel in de ge legenheid tot aanvallen siellendn. Goed schieten is op zulk een veld niet mogelijk en Wackwitz ziet in, dat hij alleen van korten afstand succes kan hebben. Kort voor de rust trapt hij den bal in het net en bezorgt zijne partij de leiding (0—1). Het begin van de tweede helft is weer voor de Amsterdammers. Vooral de vleugelmenschen zijn zeer snel ea zetten uitstekend voor, zoodat eenige benauwde oogenblikken voor het H. F. C.-doel ontslaan. Daar as echter m laatste instantie Schippers, die op een zeer zekere manier voorloopig alles onschadelijk maakt. Ten slotte moet hij echter voor een schot van vlakbij zwicht* n. (11). Nu komt de strijd om de leiding. H. F. C. wordt steeds sterker en de voorhoede vult hardnekkig aan. Als de doelverdediger van A. F. C. ten slotte een hoog schot uit zijne handen laat vallen is Wackwitz er dadelijk bij om den bal in het net te trappen. De Amsterdammers vechten nu wan hopig om den achterstand in te ha len, doch de Hanrlemsche aohterhoe- de weet verder alle aanvallen, hoewel soms eenigszins gelukkig, af le slaan. II. F. C. II heeft hiermede haar vierden wedstrijd gespeeld en gewon nen en staat aan hel hoofd van hare competitie. 2e klasse N. V. B. ALLEN WEERBAAR I—E. D. O. I. Ais scheidsrechter De Haan begin nen blaast, betreden beide elftallen volledig het veld. Alleen heeft E. O;.O. eenige verandering in de opstelling gebracht, en de voorhoede daardoor aanmerkelijk versterkt In den lie ginne gaat het spel vrijwel gelijk op. Daarna treedt E. D. O. meer aan vallend op en een buitengewoon goed samenspel ontwikkelt zich, goed ge sleund door de zeker-trappende acu- terhoede. Er komen veel kansen, maar palen en doelverdediger redden voort durend. A. W. werkt zich lus en de E. D. O.- doelverdeöïger wordt verschalkt. E, D. O zet dan alle zeilen bij om gelijk te maten, uit geluki door mooi spei van Filïpse, die mooi voorzet en Ra paiie in de gelegenheid stelt den bal onhoudbaar in te zetlen. Na de rus' gaat alies gelijk op, tot na 30 inin. Ra- patie er in slaagt E. D. O. te doen lei den (21). Spoedig maakt A. W. ge lijk en E. D. O. is een puntje rijker, I ais hei einde daar is. Als E. D. O. de volgende week zoo speelt tegen V. V. A., dan zal het pu bliek een mooie spannende matcü zien. 3e KLASSE N. V. B. BLOEMENDAAL—DE SPORTMAN (Leiden) 2—2 Wanneer _de heer Das beginnen blaast .verschijnen beide elftallen compleet in het strijdperk. Traditio neel wint Bloemendaal den toss, zoo dat de Sportman aftrapt. De eerste aanvallen zijn voor de gasten. De rechtsbuiten doelpunt vrij spoedig met een goed schot, maar Vlaanderen had dat kunnen voorkomen. In het geheel niet ontmoedigd trapt Bloemen daal nu af en neonu langzaam over wicht. De buitenspelers zetten lei kens goed voor, maar het hiruientrio is te langzaam, waardoor opgelegde kan sen gemist worden. De Sportman zit intusschen ook niet sf.il maar de witte achterhoede is steecis de meerdere. Rust gaat in met 1—0 voor de gasten. Na de pauze valt de Sportman weer onstuimiv aan en hun rechtsbinnen scoort met een goed schot no. 2. Nu is het voor de gasten gebeurd. Onstui mig valt Bloemendaal keer op keer aan en spoedig is het 2—1. Nog een kwartier is er te.spelen, en aangemoe digd door de supporters is Bloemen daal overwegend sterker. De Vilder neemt eeh scherpen corner, en de sfl.and wordt daaruit gelijk. Vijf minu- tèn is er nog te spelen, en de strijd is zeer spannend. De Sportman keeper redt echter telkens op schitterende wijze. Stuurman schiet nog eens zui ver en iedereen dacht reeds de win nende goal te zien, maar als een won der ontsnapt Sportman het gevaar. Spoedig is het dan tijd en de puntjes zijn verdc-eid, hoewel Bloemendaal met een treetje fortuinlijker spel had kunnen winnen. Bij Bloemendaal speelden allen na de rust goed, terwijl bij de Sportman de keeper en de rechtsbinnen genoemd mogen worden R. C. IL—„HOLLAND" (Alk maar), 1—2. Op verzoek van „Holland" wordt deze wedstrijd op het R. C. H.-terrein gespeeld. R. C. H., nog steeds op zoek naar een raid-voor, probeert een nieuwe opstelling, zoodat de links back de midvooi-plaats bezet. Dade lijk na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij beide doelen beur telings in gevaar zijn. Na een kwar tier spelen, weet „Holland" door een misverstand in de R. C. H.-achlerhoe de onhoudbaar te doelpunten. De R. C. H.-voorwaarts die nu beter aan elkaar gewend raken, bestoken menig maal het ,,Holland"-doel, waarbij ee nige keurige voorzetten van den ui- tersirechts op onbegrijpelijke wijze gemist worden. Aan den anduren kant geven evenwel de midbalf en rechts back van R. C. U. de „Holland"-voor hoede geen gelegenheid meer l»»i schieten, zoodat de rust met 1—0 Ui het voordeel van „lioilund" ingaat. Na de hervatting pakt R. C. H. dade lijk flink aan, zoodat vrijwel geregeld op de „iioiJanu nelu gcspeeiu wordt. Door slecht schieten en te veel pingelen blijft echter succes uit. Plotseling een vlugge doorbraak vau „Holiaufl een uiistrap van een R. C. H.-back en 't is 20. Dit ontmoedigt R. C. H. echter niet ,en een minuut daarna weet zij door den linksbinnen den stand op 21 te brengen. „Holland" is de laatste twin'ig minuten totaal ingesloten, maar steeds is er een been of een boord, dat scoren belet. „Holland" wint dan ook zeer ge flatteerd met 2—1. 21 in het voor deel van R. C. IL had den stand beter weergegeven. SCHOTEN I—STORMVOGELS I, 2-1. Om 2 uur stellen de elftallen zich volledig op op het keurig ingerichte Sehoterterrein. Als de scheidsrechter beginnen blaast, ontwikkelt zich een vurig spel, met Schoten in de meer derheid. Al dadelijk is de centervoor van Schoten geblesseerd, die geduren de den geheelen wedstrijd-filets meer heeft kunnen doen. Maar spoedig scoort de rechtsbuiten van Schoten, na gansch de verdediging van de Stormvogels gepasseerd te hebben. Spoedig is liet rusten. Na de thee hetzelfde spel. De Storm vogels maken zeer gelukkig gelijk, want een speler van Schoten kop; in eigen doel. Nu is Schoten stukkeu sterker, en de Stormvogels probeeren hel spel te forceeren, waarbij een pe nalty ontstaat, die keurig door den rechtshalf in een doelpunt wordt omgezet. Dau is het spoedig eindigen, en hoeft Scholen welver diend met 2—1 gewonnen. KINHEIM I-V. V. C. D. I 1—2 - Na het aanvangsignaai zien xx ij da delijk een vrijwel gelijkojigaand spel, dat echter niet mooi mag genoemd worden. Bij de gasten te weinig com binatie, terwijl Ivinheïm's voorhoede zeer futloos speelt, hetgeen zij eerst verbetert, als de tegenpartij ccnen zekeren voorsprong behaald heeft. Voor halftime valt niets noemens waardigs voor. zoodta met 0-0 de rust ingaat. Na de thee weten de Dam iaat jes van aanpakken en werkelijk slagen zij cr m door een font v,i i den keeper te scoren. Nu komt er meer leven in het spel, en weet V. V. G nog eens te doel punten, volgens velen uil buitenspel, positie. De Kinheim voorhoede ba-ruit het ernstig te moenen, fanatiek wordt er gespeeld en uit een corner xveot Laan werkelijk keurig te scorcu. Spoe dig hierna is het tijd, en heeft Ki» heim ziju eerste nederlaag in den N. V- B. le slikken. Van de spelers waren hij Kinheim links en halfbacks goed, anderen min der dan gewoonlijk, terwijl bij Da miaaljes de rechtsback en keeper ge noemd mogen worden. Haarlemsche Voetbalbond. 1 e klasse. HAARLEM UI—SCHOTEN II, 2—1. Als scheidsrechter Westerbeek be ginnen blaast verschijnt Haarlem III met. 4 invallers, Schoten II is volledig. In 't begin geven de partijen elkaar wemig toe, Schoten speelt vuriger dan Haarlem. Beide goals worden eenige keeren bezocht, maar er xvordt niet gescoord. Als cr een minuut of tien gespeeld is, komt Balen in bot sing met den keeper der geel-zwarlen en er moet een poosje gestopt wor den. Na deze gedwongen pauze kan de Haarlem-middenvoor zicb niet ge heel meer geven en het geheel lijdt er onder. Schoten wordt intusschen hoe langer hoe gevaarlijker en na goed samenspel weet de rechtsbinnen een mooien voorzet van links in 't Haar lem-net te jagen. Dc Haarlem backs waren hier wat te langzaam. Niet lang echter laat de gelijkmaker op zich wachten. De Haarlem linksbui ten krijgt den bal, rent ermee langs de lijn, passeert naar z'n linksbinnen en deze geeft mot een zijner bekende „keien" don keeper van Schoten net nakijken. Ofschoon ér aan beide kan ten hard gewerkt wordt, komt er voor half time geen goaltje bij en gnat, de rust in met den stand 1—1. Na halftime zet Schoten, aangeuioe digd door vele supporters, er alles op om de winnende goal te maken.. De Haarlem-backs zijn nu echter beter op dreef dan voor de rust en doen den bal telkens weer naar voren verhui zen. De Haarlemvoorhoede speelt echter zeer onoordeelkundig. Er wordt te veel naar 't midden en te weinig naar de vleugels gespeeld. Do uiterst-rechts wordt of en toe totaal genegeerd, hij draaft met de andere spelers op en neer, maar hij had c-ven goed op 't hek kunnen gaan zitten, zijn diensten worden zelden gevraagd. Toch weei de Haarlem-middenvoor na eenig gepingel den bal in 't net te schieten even buiten het bereik van den keeper van Schoten, en daardoor zijn club de leiding te bezorgen. Even na deu aftrap krijgt bij een mooie kans, maar hij verliest z'n hoofd en schiet tegen den keeper aan. De aan vallers van Schoten zijn zeer gevaar lijk en even x'óór tijd weet de rechts buiten van Haarlem, die de verdedi ging was gaan helpen, nog juist oij- tijds een mooien voorzet van den rechtsbuiten van Schoten te onder scheppen en weg te werken. Nu blijft de stand 2—1 voor Haar lem, wat, om inet een der Haarlem- spelers te spreken „meer is dan we verdiénd hebben". STORMVOGELS Tl-DAMIAATJES II Stormvogels verschijnt met 1 inval ler Damiaatjes heeft een paar inval lers. Al spoedig blijkt dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn, en xerplaaist het spel zich siiei. Damiaaljes neemt al heel spoedig de leiding uoor haar midvoor. Stoninoge:s spant nu alie krachten in en verandert hare op stelling door den linkshalf en lhrksboi ten van plaats te doen verwisselen, wat een heele verbetering blijkt te zijn.. Eindelijk we$£ de rechtsbinnen met een goed schot den stand gelijk te maken. Met den stand 1—1 wordt van doel gewisseld. Daarna spelen bei de partijen weer gelijk op. Aan beide kanten wordt hard gewerkt om de lei ding. De achterhoede van Stormvogei3 weet elke aanval te onderbreken. Stormvogels' doelverdediger redt eeni ge malen schitterend. De Stormvogels voorhoede krijgt eenige mooie kansen, welke evenwel niet benut worden. Een paar minuten voor tijd weet de rechts binnen der Stormvogels wederom Da- miaatics' doelverdediger te verschal ken en bezorgt hiermede zijn vereeni- ging een welverdiende 21 overwin ning. BLOEMENDAAL II—E. D. O. IL 0-7 De heer Gormeraad leidt deze ont moeting. Om 10 uur fluit hij verzame len. Bloemendaal verschijnt zeer in compleet, terwijl Edo daarentegen niet een zeer versterkt elftal in 't- veld komt. Dadelijk na den afloop is Edo de aanvallende partij, maar eerst na 10 minuten bezorgt de Bloemendaallinks

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 6