Vervolg Stadsnieuws. half haar de leiding. Dit geeft Edo moed, want enkele minuten later is 110. 2 ter wereld. Ook een der Bloe- meiidoal-backs'laat zich nu niet on betuigd en maakt no. 3 voor Edo No. 4 laat daarna niet lang op zich wachten Met dezen stand wordt gedraaid. Nia de rust is Bloemendaal even aanval lend. maar de zware Edospelors pak ken dan nog eens flink aan, weten de score tot zeven op te voeren, en zoo een verdiend overwinning te behalen De Bloemendaalspeiers waren te licht vcor het flinke Edo-elftal, alleen D. Metz muntte uit door tactisch spel, terwijl de witie doelman hield wat er te houden was. VOLKSWEERBAARHEID I— V. S. V. I 5-3 V. S. V, pakt goed aan en het laat zich aanzien, dat zij, momenteel onge slagen aan het hoofd van het rang- lijstje prijkend, ook nu weer winnen gaat. Een strafschop wordt door den Vol ks weerbaarheid -keeper mooi ge keerd, even later bezorgt de midden voor den Vélseroorders met een goed schol het eerste doelpunt. Dit schudt Volksweerbaarheid wakker en hun. spil weet spoedig gelijk te maken. De links-half scoort uit een strafschop en voor de rust weet Volksweerbaar heid na een mooi samenspel door mid del van hun midden-voor nog twee maal te doelpunten, zoodat de rust me' 4—1 ingaat. De eerste twe minuten van de twee de hei ft, is Volksweerbaarheid nog sterker en de bnilenrechts maakt een mooi vijfde punt. Nu komt V. S. V. echter weer los en maakt haar tweede goal, waarna het spel geruimen tijd gelijk opgaat en de lieide keepers goed werk verrichten. De middenvoor van V. S. V. (een liandig speler) kopt nog een bal in het dc-el, maar verder houden de Weerba ren moedig stand en winnen dus met 5-3 Vooral het samenspel van Volks weerbaarheid viel zeer te roemen, ter wijl V. S, V. een pluimpje toekomt voor haar onvermoeide volhouden. 2 e k 1 a s s e H. V. B. HAARLEM V—H. F. C. V., 6—4. II. F. C. speelt in 't begin met 10 man. Haarlem profiteert van die ge legenheid en scoort 'wee maal in zeer korten tijd. Uit een penalty, een veel te zware straf vnor de overtreding, scoort Haarlem no. 3 en kort daarna slaat de H. F. C keeper een voorzet in zijn eigen doel. Hard wordt er nog aan heide zijden gewerkt en 't gelukt H. F. C, 2 goals te maken. Haarlem vindt nog eeri keer het net. van de tegenpartij en de rust gaat in met 52 voor Haarlem Na de rust is H. F. C - volledig en wordt overwegend sterker. Ze scoort twee keer (eens uit een penalty) en Haarlem eens. Als het einde komt, heeft Haarlem V de eerste overwin ning behaald in dit seizoen. HEEMSTEDE II—V. W.. 1—0. Precies 2 uur 'aaf scheidsrechter L. Ras aanvangen. Heemstede heeft 2 invallers, terwijl V W ook onvolledig is. Al spoedig ontwikkelt zich een vlug en pittig spel, waarbij Heemstede ee- nig overwicht toont Echter blijft sco ren voorloopig uit. wat zeker voor een groot deel te danken is aan de kranige verdediging. Al is Heemstede bijna gedurig ster ker. de uitvallen van V. W. zijn zeer gevaarlijk. Vooral de wingspelers zijn vlug, maar w-rden te weinig ge steund door de binnenspelers. Rust gaat in nu t, een blanke score Xa rust lijkt het of V W., dat nu wind mee krijgt, gaat winnen, en ae verdediging, waarin F. Mooreu uit blink, krijgt aardig werk. Langzamer hand wordt Heemstede weer meester over het terrein, en het gelukt haar na een kwartier, uit een mooi schot Ui 't hoekje de lei^ng te nemen, V. W., toch achtor^'aande, veran dert do opstelling en brengt een der backs naar voren, wat een heele ver betering is, maar Heemstede houdt stand cn boekt op dc vlugge V. W.'ors eeu mooie 1—0 overwinning. E. D. O. Ill—II. F C. IV, 2—2. Daar dc beide clubs verleden week op het H. F. C veld gespeeld heb ben, en de uitslag 01 was, verwacht ieder op E. D. O.'s terrein een span- nenden wedstrijd. Dat de strijd span nend was, bewees de uitslag (2- 2). Met de rust leidt E. D. O. door Stoete met 1—0. Dan maakt H. F. C., dat voortdurend met 10 man speelt, ge lijk, waarna van Woningen voor E. D. O. scoort. Spoedig maakt U. F C. weer gelijk, en als het einde daar is hebben de beide clubs de puntjes broederlijk gedeeld. KENNEMERS IKINHEJM II. KENNEMERS I-KINT1EIM II 2—2 Om 2 uur stelden beide elftallen zich op onder uitstekende leiding van scheidsrechter Reine. De eerste aanvul is voor de Ken-ne mers door den rechtsbuiten de leiding kneeid. Xa 15 min. namen de Kenne- mers door de rechtsbuiten de leiding. Dit blijft zoo tot rust. Na 10 min. doelpunt Kinheini (1-1). Nu heeft de linksback der Keu nemers het ongeluk zijr. enkel te verstuiken, waarop de Kennemers met 10 man verder speelden. Derde doelpunten nog eenmaal terwijl de Kermemers een penalty ten reel valt, die slecht geno men wordt. Hierna fluit de scheids rechter tijd met 2—2. 3 e k 1 a s s e H. V. B. H. F. C. VII—BERKENRODE, 1—7. De II. F. C.-babies winnen den toss, zoodut Berkenrode den bal aan net rollen brengt. Dadelijk neemt Berkenrode de overhand en het is te voorzien, dat het niet moeilijk zal zijn om deze tegenstanders te ver slaan. Binnen tien minuten hebben zc dan ook reeds twee maal het II. F. C.- doel doorboord. Doordat de H. F. C.- verdediging, hard werkend, de Ber kenrode-voorhoede belet te schieten, wordt verder scoren vooreerst nog vermeden, maar eenige oogenblik- ken voordat de rust intreedt, weet Berkenrode nog eens het net te vin den (rust 3-—0). Een kwartier is er gespeeld als Brinkman na mooi opbrengen der voorhoede weet te scoren. Niet laag daarna „redt I-I. F. C. de oer" door een tegenpunt. Dan is Berkenrode veel sterker en H. F. C. heeft niets in te brengen. Nog 3 maal scoren de bezoekers, zoodat tenslotte Berkenrode welverdiend met 7—1 wint, R. C. H. IV—VOLKSWEER BAARHEID, 5—0. Na met 2—1 te Bentveld te hebben verloren, heeft R. C. H. IV zich schit terend hersteld door Volksweerbaar heid met 50 naar huis te sturen. Twee minuten na den aftrap heeft R. C. 11. reeds de leiding. De voorhoe de speelt aardig samen, zoodat de keeper van „Volksweerbaarheid" me 1 nigraaat handelend moet optreden. Af en toe doet „Volksweerbaarheid" eenige vlugge uitvallen, maar de R. C. H.-backs en keeper geven niet thuis. Rust gaat in met 1—0 in het voor deel van R. G. H. Na de hervatting speelt R. C. H.. te gen zon en wind in, wat haar niet belet liet spel in handen te nemen. Vooral door bet keurige spel van der kleinen R. C. H.-midvoor weten ach tereenvolgens de linksbuiten en bin- nenrechts nog respectievelijk drie goals te maken. Dan valt „Volksweerbaarheid" een strafschop ten deel, waarbij de ba! echter door den R. C. H.keeper over de lat gestompt wordt. Even vóór het einde weet de R. C. H.-midvoor de kroon op zijn werk te zetten, door O', houdbaar no. 5 te maken. „Volksweer baarheid" had echter wel een teger- puntje verdiend. SCHOTEN III—E. D. O. IV. Schoten is voor de rust sterker en slaagt er in met 2—0 de leiding te nemen. Na de rust geven de beide elf tallen elkaar weinig toe en doelpunt E D. O. evenals Schoten twee keer, zoodat het einde komt met 42 voor Schoten III. Waar E. D. O. IV van H F. C. VI met 10—0, van Haarlem VI met 61 en van Schoten III met 42 verloor, bewijzen deze uilsla gen dat E. D. O. IV vooruitgaat. Mis schien den volgenden keer een over winning. 3e KLASSE H. V. B. SCHOTEN III—E. D. O., IV. Als de scheidsrechter beginnen blaast wordt er vrij goed gespeeld, met Schoten ver iu de meerderheid. Schoten scoort 3 maal achter elkaar, dan E. D. O. eens. Rust 3—1. Na de rust wegen beide partijen tegen el'kaar op en doelpunten ieder nog éénmaal. Zoo wint Schoten III met 4—2, Vriendschappelijke Wedstrijden HEEMSTEDE lilWOESTDUIX I. Doordat Heemslede twee der beste spelers aan het tweede moest afstaan., was zij niet tegen de stevige Woest- duiners opgewassen. Toch wist zij tot rust den stand op 01 te houden. Na rust krijgt Woestduih wind mee en is bijna gedurig sterker. Nog 3-maal scoort zij, en het einde ikomt met een 4—0-overwinning voor W-oestduin. Korfbal* H. O. C. I—ALLEN WEERBAAR I, 8-3. H. O. C. heeft haar nieuwe veld aan de Kleverlaan met een 83-overwin- niiig ingewijd, zeker een goed begin! De overwinning was volkomen ver diend, zij werd ook thans weder be haald door een enthousiast spel, door een zich geheel geven van alle spelen den. Bezield door die spelgeestarift zal het H. O. C.-twaalftal zéker dit seizoen nog menigeu gunstigen uit slag kunnen no te eren. Het dames- zestal vooral heeft zich gisteren kra nig geweerd! Wij hebben reeds meer dan eens gewezen op de groote speel- kracht, welke er in de H. O. C.-dames zit, hoe hebben zij ons gisteren goiijfc gegeven: Want was het geen kpanig stuk werk van de dames 5 van de 8 doelpunten voor hare rekening te nemen? Het Amslerdamsche twaalf tal werkte hard en had dikwijls zeer goede momenten, vooral na rust, voor rust was het vlugge H. O. C. spel den Amsterdammers dikwijls te machtig. Om 2 uur stelde het, H. O. C,-twaalf tal zich als volgt op: aanval: Mcj. J. Wulfhorst, Moj. A. Bakker, M. C. van Pellecom en Glasstra,middenvak: mej. Modoo, mevr. Pruschen, Schuijt en Hijboer, verdediging: Mej. C. Hulf- horst, Mej. C. v. Pellecom, J. J. v. Pellecom en Beckeringh. Direct na den uitworp komt de bal bij den aan val, bij wordt daar vlug overgespeeld, de jongste v. Pellecom weet zich even bij den paal vrij te plaatsen, schiet en 't is 1—0. Er was nog geen minuut gespeeld. II. O. C. is sterker en het duurt dun ook niet lang of mej. A.Bak- ker brengt den stand op 2—0. Ook na de va k wisseling heeft II. O. C. spel-overwicht, het aauvalsvak Schuijt c.s. speelt keurg samen,, met korte worpen gaat de bal van hand tot hand en sleehls wanneer er een vrije kans is wórdt een schot gelost echter vooreerst zonder succes. Integendeel, A. W. doet een pittigen uitval, besloten door een inooien worp, en vermindert daarmede den achterstand. H. O. C.'s aanval blijft echter mooi uouispeien e» worut tuvtus goed door net middenvak ge voed, weer worut net lener keurig op genraciu tot vlak onder den paal en ais Schuijt dan oven vrij komt en de bul liem vlug wordt toegespeeld, weet hu hem op mooie wijze in de mand te plaatsen. Ook na de dan volgende vakwisse ling is H O. C. sterker. Tiet duurt mei lang of J. J. van Pellecom krijgt o,p korlen afstand den bul vrij, heeft ruimschoots tijd om te richten, doet dit op de juiste wijze en 't is 4—1. Mej. C. Wulfhorst doet daarna eeu aantul mooie worpen en smaakt het genoegen met een daarvan de leiding te vergroptén. Rust komt met den stand 5—1. Na rust komt A. W. vurig opzetten, de Amsterdammers spannen zich tot het uiterste in en weten den bal daar door geruimen tijd in liun aanval te houden. De H. O. C.-verdediging moot zich ian ick danig inspannen om scoren le voorkomen, hetgeen haar gelukt, doch waren de bezoekers in die periode wal meer gelukkig ge weest, ze hadden hun achterstand zeker verkleind. Nu geschiedde ech ter het omgekeerde, in den IT. O. C.- aantal toch slaagde mej. J. Wulf- horst cr in, met oen mooion worp haar club de overwinning zekerder te maken. A. W. liet zich echter niet ontmoedigen, ze bleef hard doorwer ken en zag dit tenslotte door een tweede doelpunt welverdiend be loond. Thans kwam liet vak Schuijt c.s., dat, gedurende den geheel en wedstrijd een keurig samenspel had laten zien, weder in den aanval. Over alle vak ken was H. O. C. weder de sterkere, de aanval kreeg dus druk werk, doch zij vond een stevige verdediging te genover zich Ten slotte had toch me vrouw Pruschen succes, door een haar door Hijboer mooi tocgespoelden bal op goede wijze iu te zetten. A. W. weet evenwel van geen op geven en werkelijk lukt het den Am sterdammers, voor de derde maal te dooien. Dan is 't echter met hen ge daan, het middenvak Van Pellecom Glosstra houdt thans bijna alle bal len. Glasstra vooral weert zich ee- ducht. Kort vóór het einde weet dan mej. C. Wulfhorst nog eens te doelen, en zoo wint dan tenslotte H. O. C. I met 8-3. De scheidsrechter Parée leidde den wedstrijd op uitstekende wijze. Heekey. OM DEN AMSTERDAMSCHEN BEKER. Op 23 November zal een tussehen- ronde gespeeld worden en wel Zutfen- Togo en Musschen II—Odis II. De 2o ronde wordt op 7 December gespeeld. (Tel.) Schieten SCHIETEN. NIMROD. Op hare banen aan de Kleverlaan, hield de Koninklijke Nederlandsche Jaclitvereeniging „Nimrod" Zondag haren sluitingswedstrijd van dit sei zoen. Zooals te verwachten was, was de opkomst uitstekend en liet ook de animo niets te wenschen over. Na het proefschieten werd te 11 uur een aanvang gemaakt met den eersten wedstrijd. Ma.tiCh 5 pigeons. In één serie. Hoog vliegers. Afstand 14 meter, voor hen die nog geen eersten prijs hebben ge- Uitslag*. Ie prijs, kunstvoxwerp, uit geloofd door Jhr. H. J. Deutz van Hen nep, de heor H. Srnidt van Gelder te Bennebroek; 2e prijs, 40 percent der ïnleggelden, en 3e •prijs, 30 pet., der inleggelden, ge deeld door de heeren G. J. v. d. Vliet, Overveen, en P. Blom, Hilversum. De uitslag van den 2en wedstrijd (half hoogvliegers) was: le prijs, 'kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer W. F. J. Laan, de heer C. N. J. Molteer, Bloemendaal; 2e prijs, 40 pet. der ïnleggelden, de lieer J. v. d. Kop, Overveen; 8e prijs, 30 pet. der inleggelden, de heer J. W. Wilson, Zandvoort. Match 20 pigeons (10 laag- en 10 half hoogvliegers). In 4 series van 5 pigeons: le prijs, wisselbeker, uitge loofd door de heeren H. Smidt van Gelder en J. W. Wilson, de heer C. M. Vdru-ly, Amsterdam, 2e prijs 40 pet. der inleggelden, de heer C. H. Laan, Bloemendaal; 3e prijs, 30 pet. der in leggelden, de heer J. G. Sillem. De wisselprijs, die definitief eigen dom van den schutter wordt wanneer hij deze tweemaal achtereen of drie maal in het geheel wint, werd in 1910 gewonnen door S. A. T. baron Oreutz, in 1911 door den heer J. W. Wilson en in 1912 door den heer H. Luden. SCHIETVE UEENIGING „CLAU DIUS CIVILIS." Uitslag van den onderlingen wed strijd op, geweer M. 95. 1ste afdeeling. E ereprijs, H. E. Stap Jr. (Geschenk van den beschermheer J. Krol lvzn., le prijs: E. B. Moolenaars, 2e prijs. A. H. J. Sausenlhaler, 3o prijs M. Hen- neman, 4e prijs M. A. Hoeboa, 5e pr.: G. Janssen, 6e prijs M. J. H. Vos'kuyl, 7o prijs: M. J. VoskuyL 2e afdeeling: le priis D. G. A. Kies man, 2e prijs: J. H. Pelsers, 3e prijs: J. J. Schouten, 4e prijs J. van Buuren Jr. Zilveren medaille voor de tien hoogste series in de 1ste afdeeling: E. B. Molenaars. Bronzen medaille voor de tien hoogste series in de 2e afdee ling: D. G. A. Kleeman. De uitgeloofde zilveren kruisen wer den behaald door do heeren E. B. Moolenaars en H. E. Stap Jr. Dammen. KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE. Zondag had do beslissende wed strijd plaats tusschen de Damclub Haarlem en de Damclub D. I. O. uit Den Haag in de Karsoboom, Groote Houtstraat. Om Kampioen te worden van de afdeeling moest D. I. O. van Haarlem winnen met minstens 14—6. Zoover heeft ze het echter niet ge bracht. Het resultaat was: D. L O.L. Boas 2, C. M. Schouten 0, W. F. Fonderie T. H, Schouten 2, I. van Leeuwen 1, G Sneepels 2, Ph. v. Leeuwen 2, M. Aarts 2, T. Verhoef 0, C. J. Hinfclaar 0. D. I. O. totaal 11 punten. Haarlem: C. F. Visse 0, W. van Baaien 2, G. P. Heek 2. R. C. Broek meier 0. 11. A. Hoogerbects 1, C. P. Kraay 0, II. E. Lantinga 0, H. A. v. Abs L. Kapteyn 2, W. SUoo 2. Haarlem totaal 9 punten. Hierdoor is de Damclutb Wormer- veer, kampioen in hare afdeeling ge worden. HAARLEMSCIIE LIGTLALFOXDS Met dankbaarheid wordt kennis gegeven, dait sedert de laatste opgave zijn ingekomen de volgende giften: van 3 bedelaars aan den Jansweg 50 cent, het batig saldo der versieriugs- commissi© vau de onafhanl elijkheids- feeslen voor de Ged. Oude Giacht, tusschen Zijlstraat en Jacobijnestraat I 2.50, van de commissie dor onafhan- kel .jkheidsfeesteÖ te Schoten f 3.55, van mevrouw N. N. 120 halve centen, en van N. N. f 0.80. MILITAIRE ZAKEN. De eerste luitenant der infanterie J. G. G. Bruseker, die eerstdaags tot kapitein zal worden bevorderd, komt dan te Haarlem in garnizoen, zoo meldt de N. R. Ct. STENOGRAFIE. Voor het stelsel Somerha-usen—Ste ger heeft mej. A. M. H. VVesseling to Haarlem het diploma behaald voor 100 woorden per minuut. Rubriek voor Vragen Uoabonneerden hebben bet voorrecht, vragen op verschillend gebied, mits voor beantwoording vnthanr, in te zenden liij de Redactie ran Haarlem's Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kosteloos gegeven en zoo spoedig mogelijk. Aon vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vermelden wordt geen aandacht geschonken. VRAAG. 1 Augustus kregen wij een dienstbode die voor 15 September haar betrekking tegen 1 November opzegde. Moet de dienstbode den gods- penning teruggeven, of mag zij dien houden? ANTWOORD. De godspennir.g moei terugbetaald worden. VRAAG, Ik ben drie maanden al leen met een dagmeisje geweest, daa-r mevrouw geen tweede meisje ken krij gen. Heeft nu het dagmeisje ook recht op een deel van het verval? Zij is er niet op gehuurd. ANTWOORD Neen. VRAAG. Mijn man is 10 jaar ach tereen als metselaar hij één patroon werkzaam geveest. Nu is mijn man sinds 17 maarden niet in slaat om te werken. Hij is nog steeds niet door zijn patroon ontslagen, terwijl deze ook het gereedschap van mijn man onder zijn betasting heelt. Geduren de dien tijd heeft mijn man niet ue geringste vergoeding ontvangen. Be scheidenheid hield mij er tot dusver van terug bij den patroon eenige ver goeding te vragen. Nu is het echter di-JidïAïjk dot mijn man riet meer zal genezen. 13 nu de patroan ver plicht mij eenige weken salaris uit te, keeren. Mijn man heeft gedurende dien tijd niets ontvangen. ANTWOORD. Ja, uw man heeft recht op eenigo weken salaris. VRAAG. Een weduwe van een postbeambte liad weduweupensioen. Zij was later" opnieuw getrouwd en nu is haar tweede man ook gestorven. Heeft zij nu wieder recht op dat pen sioen? ij ANTWOORD. Ind:en zij krach tens haar tweede huwelijk geen pen sioen geniet, of wel een lager pen sioen dan haar krachtens het vorige huwelijk toekwam, herleeft haar recht op het vroegere pensioen. VRAAG. Hoe lang duurt hêt voor een rekening verjaard is van een apotheker, daar mij 12 rekeningen van 1991—1911 werden aangeboden?, ANTWOORD. Indien u de reke ningen niet betaald hebt, is u ze nog! schuldig. Wel verjaren deze met 2 ja ren, doch de apotheker kan u een eed laten zweren, dat u de rekeningen be taald hebt. Daar u dezen eed niet kan afleggen wordt u veroordeeld, VRAAG. Als een mevrouw oen meisje, dat 31/2 jaar bij haar in be trekking is geweest met de 4 weken opzegt, zonder reden op te geven, hoe lang heeft het meisje dan recht op haar loon, kostgeld cn waschgeld? Als zij intusschen een betrekking heeft gekregen, heeft zij dan nog recht daarop? ANTWOORD. Zij heeft recht op zes woken loon van den dag der op zegging af. VRAAG. Moet een dienstbode de door haar gebroken artikelen vergoe den? Het is niet afgesproken bij tiet verhuren. ANTWOORD. Alleen wanneer het. breken opzettelijk geschiedt of zoo veelvuldig, dat blijkbaar grove nala tigheid in het spel is. use de Omstreken BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden op Donderdag 30 October e.k., des na middags ten twee ure. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken oih ontheffing van het voorschrift van artikel lObis der Bouw verordening. 3. Voorstel om den heer A. IJzer man over te plaatsen als hoofd van de openbare lagere school te Bloemen daal, naar de nieuwe school voor M. U. L. O. 4. Begrooting voor 1914. HEEMSTEDE. 13. cn W. bieden den Raad de plan nen aan voor de oprichting van een eleolrieiteilsbedriif in deze gemeente, bestaande uit een beschrijving en een overzichtskaart, een en ander opge maakt door den heer C. iNagtglas Versteeg; B. on W. stellen voor hun machtiging te verleeneu tot het leve ren en leggen der kabels en de grond werken onderhands aan te besteden en alle zoodanige maatregelen te ne men, welke in het belang van het werk noodig mochten blijken; voorts B. en W. te verzoeken, te zijner lijd de noodïge financieel© re relingen voor te stellen. B. en V. stollen voor, de verze kering van de veldwachters W. Schot- vanger en R. Pronk op le zeggen, waar door verkregen wordt f 768.43, die B. en W. voorstellen met de uitkeerin- gen van f 250 tijdens hot in leven zijn van G. Bouman in de gemeentekas te storten, waardoor de gemeente de eer- ste jaren minder bezwaard wordt door de kosten, voortvloeiende uit de pensioenwetten. B. en W. 3tellen een verordening voor nopens de samenstelling en den werkkring der Comm. v. Bijstand in het beheer van de gas-, duinwater- en clectriciteitsbed'rijven. HILLEGOM. Prof. Diepenhorst. Donderdag a.s. zal prof. Diepenhorst van Amsterdam op verzoek van de Ger. Jongelïngsverecnigi ng in de Ger. kerk alhier een spreekbeurt ver vullen. Het onderwerp is „Calvijn cn Servet." Barbiersbedienden. De barbiersbedienden alhier hebben een vak vereen igïng opgericht, onder den naam Door Eendracht Verbete ring. Het bestuur zal trachten met het afdeelïngsbesluur van den patroons bond over verbetering van het loon te confereeren. VELSEN. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Door den gemeenteraad van Velsen werd de subsidie aan de afdeeling van hot Witte Kim is weer met f 409 ver hoogd, waardopr de aanstelling van een 3de wijkverpleegster, speciaal voor tuberculosebestrijding mogelijk is geworden. Mevrouw Cremer zal nu in de afdeeling Santpoort een wijkge- bouw doen stichten. TJMUIDEN. Apotheker-adsistent. Voor dit examen is te Breda ge slaagd de heer II. Sant le Umuid-an. Binnenland EERSTE KAMER. Op 7 November zullen de Prov. Sta ten van, Zuid-Holland een Eerste Ka tnerlid kiezen in de vacature-Dr. Ver mculcn. EEN IIYGIêNISCH MUSEUM Er worden pogingen aangewend tot stichting van een hygiënisch museum, dat op eenvoudig pakkende wijze de beginselen der uezundheidsleer it. breede kringen onder het Nederland- eche volk zal kunnen verspreiden, be langstelling voor practische hygiëne kan opwekken en levendig houden en tegelijkertijd het centrale punt kau worden, waarheen allen zich richten, wier werkkring voorlichting op hygiö nisch terrein vordert DE BRIEVENGAARDER TE CAS- TRICUM. De officier van justitie te Alkmaar lieeft den brievengaarder Res, te Cas- tricum, naar we reeds meldden, een dagvaarding doen beteekenen, waar bij deze woidt beklaagd van overtre ding van art 2ÖI Wetboek van Straf recht. (Hij, die opzettelijk brieven of andere stukken, aan een post- of tele graafkantoor bezorgd of in een post bus gestoken, aan hun bestemming onttrekt, opent of beschadigd, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar.) Ter aanvulling van dit bericht schrijft de correspondent van het Hbld. Van den beginne af is Res verdacht van postdiefstal en het liem ten laste gelegde omtrent het wegraken van een postformclier. Toen hij van rechts vervolging werd ontslagen voor post diefstal, bleef oen ander verdacht feit bestaan, waarvoor reeds maatregelen om het in openbare zitting te behan delen, waren senomeu. Door het M. is nu deze zaak te gelijk met de zaak-Koppenol op de roTgebracht, op dat het volle licht bij de behandeling voor de rechtl ank kan opgaan. BUSTE STEAD. Naar de N. R. Ct. meldt," is aan den beeldhouwer F. Jeltseina de vervaar diging van Stead's borstbeeid door de Stead-commissri toevertrouwd. Gelijk men weet, ligt het in tiet voornemen der commissie dit beeld aan het be stuur der Carnegie-stichting op te dragen. DE KINDERMOORD TE AM STERDAM. De justitie is, volgens de Tel., voor nemens een onderzoek te laten instel len no.ar de geestvermogens Ann Fran cisco s Dijkman, thans in voorloopigo hechtenis, onder verdenking, kracn- tens eigen verklaring, den moord op den zesjarigen Hendrik de Klerk te hebben gepleegd. SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL De Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel ving Za terdagavond te Amsterdam haar alge- meene vergadering aan. De voorzitter constateerde in zijn openingsrede, dat er een geest van reactie heerscht onder spoorwegtnoai- schappijen zoowel ais onder tramweg- maatschappijen. De directie der II. IJ. S. M. heeft het land aan de vereeni ging en het personeel der H. IJ. S. M. weet dal het daarom voorzichtig moot zijn. Dit maakt dat het juist onder het personeel der II. I.T. S. M. moeilijk is leden te winnen. Maar niettemin is ook bij de II, IJ. S. M. de ami was der leden toegenomen. En ook bij de Staatsspoor is een geest A*an reactie waarneembaar, meende spr. Spr. bracht hulde aan de soc.-dem. Kamerleden Troelstra eu Duys voor wat zij voor de vereeniging hebben ge daan. Op zijn voorstel besloot de ver gadering aan genoemde heeren een telegram van dank te zenden. Verder deelde si>r. mede, dat bel ledental, dat in 1907 869 bedroeg, in Jan. '12 2700 telde en in Juli *12 2500 In Maart 1913 bleek bet ledental door de bekende strubbeling in de vereeniging te zijn te-ruggeloopen tot 1840, nuutr in October 1913 was hel ledenaantal de 2800 gepasseerd, zoodat de vereeniging in een halfjaar tijde mot bijna 1000 le den is gegroeid. Als voorzitter werd herbenoemd de lieer P. Molt maker nadat uitgemaakt was dat de functie van voorzitter en redacteur voc-rioopig niet «n één hand zal worden gelegd. POIRTIERS-MONUMENT. Er heeft zich la "s-üosch tlians oen commissie gevormd ter oprichting van een standbeeld van den volks dichter Adrianus Poirtiers, de Katho lieke vader Cats genoemd, hetwelk zal verrijzen in zijn geboorteplaats Oister- wijk. TJALK GEZONKEN. Men meldt ons uk Zoelerwoude: Vrijdagavond is de Voïhaidmg 4, •komende van Gouda, in volle vaart geloopi-n op een stil liggende tjalk, Ebenhaezer genaamd, in den Rijn on der Zoeter wou de. De tjaik, die gela den was met pulp, zonk spoedig tenge volge van averij op het achterschip. De schipper en zijne vrouw waren niet aan boord, terwijl de knecht zich spoedig in veiligheid kon brengen. "Do oorzaak van de aanvaring is zware mist. DE STOOMWET. Door de regeering is bij de Tweed o Kamer een voorstel ingediend mei, het doel te maken, dat kleine stoomketels met lagen druk niet. van regeerings- wege gekeurd behoeven te worden voor ze gebruikt 'kunnen worden. EEN AANRANDING. Een lO-jarïg meisje l>eweer' in de Zeeburgers'.raat oi Zeeburgerdiik le Amsterdam door een man te zijn aan gerand. De man beloofde haar appels als ze meeging, maar het kind wei gerde. Daarop moet de man niet een mes gedreigd en het meisje in haar pink gebeten hebben. De politie on derzoekt de zaak. LIJKVERBRANDING. Men meldt uit Den Haag aan 'I „L. D."t Naar aanleiding van de vraag oi onder de bestaande wetgeving 'ijk verbranding geoorloofd is, deelde men aan het departement van Justitie me de, dat deze vraag voor het departe ment geen urgentie bezit, zoolang iu het crematorium geen geval van lijk verbranding heeft plaats gehad Men houdt zich er van overtuigd, dat hel niet in de bedoeling van het co mité, dat het crematorium op Netler- landschen bodem heeft geslicht, hgi oni dit thans te doen, maar dat uict do stichting beoogd wordt propaganda voor lijkverbranding tc maken. GEEN BELASTINGVEEiiOO- GING TE AMSTERDAM? De heer Everwijn Lange heeft aan den gemeenteraad voorgesteld het heffingsperceiitage der inkomstenbe lasting niet van 51/4 op 53 4 te bren gen, maar /4SC90 moer uit de ge meentebedrijven te halen, wat z.1. mogelijk is omdat in vorige jaren steeds 't noodige is afgeschreven cn belangrijk gereserveerd. I-IEEMSCHUT. Op 29 en 30 Dec, a.s. zal te Amsler daiu weer eeu Heemschut conferentie gehouden worden. liet doel Ls els vroeger op populaire wijze iu ruin en kring propaganda te maken voor de beweging welke het tegengaan van de ontsiering iu ons land beoogt. Maar werd op de eerste conferei-iïe alleen de bouwkunst behandeld, thans zal de geheele Heemschut-bewegiug In vollen omvang aan de orde komeu. ONGELUKKEN. De Tel. meldt: Op den Airisteïdijk, nabij de kruit fabriek. onder Nieuwer-Amsfel. werd Zaterdagmiddag de doove, hoogbe jaarde M-. wonende te Ouder-Amstel. door een tinto overreden, waardoor M. onmïdde'.iijk gedood werd. Vrijdagavond was men op het terreÏD van Wi'ton. aan den Wost- konsdijk, te Rotterdam, bezig met het vervoeren op een lorrie van een proo ien zwaren haagerfimmer. Door on- hetende oorzaak ko"leld© het lichaam en kwam terecht op den 25-jarigcn ke telmaker Arie M. Polsgraaf, wonende Bajonelstraat. Diens borstkas werd ingedrukt en het bloed vloeide hem uit den mond. De ongelukkige i- overleden. De N. R. Ct. meldt: Zaterdagavond is het 5-jarig jon getje van den arbeider P. in de Pan nebakkerij te Woerden te water ge raakt en verdronken. De Tel. meldt: De koperslagersknecht G. te Venlo, had het ongeluk A*an liet dak van een huis aan de Nieuwstraat te vallen, met het gevolg dat hij op de plaats dood bleef. Gemengd Nieuws DE MIJNRAMP IN MEXICO. Telegrammen uit Dawson aan v N. R. Cl., berichten, dat er thans wei nig hoop rneer bestaat op de redding van de 247 mijnwerkers welke nog bedoiven zijn in de Slag Canon mijn. Er is brand in de mijn uitgebroken. PRINSES LOUISE. Volgens het Neue Wiener Tageblatt heeft "de Saksische rcgcering besloten het volgende jaar prinses haai- jaar geld van f 25,006 niet meer uit te l>e- talen. Oorzaak van dat besluit zou zijn de ojverette De grillige prinses, waarin het Saksische hof aan den kaak wordt gesteld. Burgerlijke Stand BENNEBROEK. BEVALLEN: E. A. C. v. d. Meij—de Groot z. C. ▼an. der Reep—van Beaitum, d.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 7