NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31e Jaargang Nb. 9315 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. VBIJDAG 31 OCTOBER 1913 A Toi de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: feit Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlemƒ1.20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regel Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1.30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland„1.65 Cts. voor 3 plaatsingen contant. Geülustreerï Zondagsblad, 'voor 'Haarlem' W. Redactie e" Administratie: Groote Houtstraat 53. de omstreken en franco per post „0-45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724, Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA ZATERDAG 1 NOVEMBER. Schouwburg: Optr. van het Rot- terdamsch Tooneelgezelschap. De Kroon: Liefdadig!t. voorstelling door de Schoolvereenigingen. Brongebouw: Vriendschap zij ons Doel. Uitvoering en bal. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. Stadsnieuws Om Ons Heen. In het Tweede Blad van dit num mer vinden onze lezers een artikel: „Nabetrachting van den Gemeente raad" II, in de rubriek Om Ons Heen. KINDERKOOR „HOSANNA". Ecu jubileum! Vijf-em-twintlg jaar bestaat dit koor, eerst onder de lei ding van den heer Jansen, na diens overlijden onder die van den tegen- woordigen dirigent, den heer A. W. Wesselius, die „Hosanna" tot groei cn bloei bracht Ei' was dus wel reden voor een feestooncert. Ds. Veen, eere-voorzitter der veree- Diging, sprak een kort openings woord. Het concert werd geopend met „Lobgesang" van .Mendelssohn, voor gemengd koor. De begeleiding was in handen van een klein strijkorkest, terwijl de heer j. Luttik aan den vleugel, het koper verving, een zware taak, die op zeer lofwaardige wijze werd volbracht, Als solisten traden op Mevir. I. Wesse- lius-Van Breemen, mej. Johanna Rüpp uit Zaandam en onze bekende Btadgenoot, de heer Carel Phlippeau. Den indruk van een feestgezang kreeg men echter niet, 't geheel was wat mat, er was niet die jubel, die blijde geestdrift, die uitstralen en op laaien moet als er zoo'n heerlijk wonki als Mendelssohn's Lobgesang wordt gezongen. Men was, en dit doelt voornamelijk op 't mannenkoor, onzeker, cn dat veroorzaakte een zekere onrust in 't geheel. Alleen in het slotkoor kwam een glimp van 't heilige vuur te voor schijn, wat ons nog meer deed besef fen wat het geheel ons had kunnen geven. En op do solisten (of 't koor deprimeerend werkte?) is hetzelfde van toepassing. De lieer Phlippeau heeft een mooi orgaan, mej. Rüpp eveneeus, maar er was te weinig kleur in hun voor dracht, de wijdingsvolle soli klonken als zoetelijke' liedekens. Dat zij niet temin toch wel boeiden, kwam door do onberispelijke zuiverheid en 't ge not dat een mooie stem, als klank schoonheid op zichzelf, altijd geelt. Lobgesang werd gevolgd door ,,'t Ouderhuis" van Richard HoL Hier kwam het Kinderkoor aan het woord en begon voor mij 't eigenlijke feest- cqnoert. Want nu schalde en jubelde de levensvreugd uit en ondergingen wij daarvan de blijde emotie. Daar ■was Mssche spontauieteit en simpele eenvoud, al naar de stemming van 't lied eischt. Er is gestudeerd, gearbeid mag men wel zeggen, want het is geen klei nigheid zoo'n jolige bende in toom te houden en te beheersclien om hen een moeilijk werk als ,,'t Ouderhuis zóó (wat een lief stemmetje kwam er nog even naar voren) te laten uitvoeren. Den heer Wesselius daarvoor de hulde. Deze hulde werd hem betoond dooi de kinderen, in den vorm van een lauwerkrans, hem na de pauze over handigd, ook de zangeressen ontvin gen fraaie bloemstukken. Het derde en laatste deel was de Vrijheids-cantate van Isr. Olman voor kinder- en gemengd koor met solisten Dit. werk staat, qua muziek, ver ten achter bij de twee eerste werken Verschillende liedjes zijn er tot één geheel gesmeed, gekoppeld is mis- Bchien juister, want er is geen een heid in, de tusschenspólen voor orkest [dat niet volledig was) vielen geheel ttit het kader. Maar er werd goed gezongen, het gemengde koor was nu ooki beter op 'dreef, er was meer klank en minder weifeling. Als solist trad1, mét de bei de zangeressen, op de heer Bram van der Stap uit Delft. Zijn basstem heeft draagkracht en zijn voordracht warm te en overtuiging. Alles te zamen een waardig slot van een waarlijken feestavond'. CAROLINE FRANSE. HOLLANDSCHE HANDELSBANK. Het maatschappelijk kapitaal van de ilollandsche Handelsbank (het vroegere bijkantoor van Labouclière Oyens en Co's Bank hier ter stede) is bepaald op 500.000, waarvan ge plaatst en volgestort is 250.000. Als directeuren treden op de hee- ren J. Schreuders en G. F. Baron van Heeckeren van Waliën, als commis sarissen de heeren A. D. de Marez Oyens, E. S. Labouchère en Jhr. Mr. F. G. W. J. Backer. Het kantoor blijft gevestigd Groote Marlet 1 en 3. Voege ra voreeniging. Gisterenavond is door de leden van de voegersvereeniging „Eendracht" alhier eene vergadering gehouden in het gebouw „Voorwaarts", Lange Heerenstraat 26, waarin dioor hen is behandeld verhooging van de beslaan de tarieven. Er is besloten aan de patroons voor te stellen, dat voortaan zal worden betaald35 cents per vier kanten meter voor het voegen van den voorgevel; 25 cents per vierkan ten meter voor het voegen van den achtergevel; 20 cents per vierkanten meter plat vol werk, 75 cents per vier kanten meter voor het uitbeitelen en voegen, met steiger 100 cents per vier kanten meter, als voren zonder stei ger. Terwijl leder voeger f 4 per dag door den patroon moet uitbetaald worden. Door een der hoofdbestuurders dei- Land. Federatie van bouwvakarbei ders zou het woord gevoerd worden oyer het onderwerp: Wat leert ons hot organisatieleven?, hetgeen, echter niet heeft plaats gehad. PROY. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Gedeputeerde Staten hebben beslo ten de opening van do najaarszitting der Staten vast te stellen op Dinsdag 2 December a.s. HET GIHEKSCIIE DRAMA. In ons nummer van 29 Oct. Is reeds meegedeeld, dat de eerste cursus avond, door Prof. Dr. K. Kuiper voor het Nut gegeven over het Girieksch© drama, de aanwezigen zeer heeft ge boeid. Op dien avond werden, behandeld: A. Inleiding: Verband tusscben het Grieksche drama en onze moderne be- schaving. De begrippen „tragisch" en „tragedie". B. Ontwikkeling dei- Grieksche tra gedie uit volksaardige en godsdien stige elementen. Invloed van den Dio- nysosdienst op haar karakter. Beteeke nis van Athene voor het drama. C. Ontwikkeling van het theater. Hoe is in de vijfde eeuw vóór Chrisus een drama vertoond? Belang van die waag voor spel en dichtkunst. Hot Dion ysostheater te Athene. D. Levensschets van Aeschylus (525 456 vóór Christus) in verband met de historie van zijn tijd. E. Schets van de Oresteia. De tweede avond zal tot onderwerp •hebben: A. Levensschets van Sophocles (496— 406) i'n verband met de ontwikkeling van Athene. B. Hoofdtrekken zijner kunst, be paaldelijk in vergelijking met Aeschy lus. C. Bespreking van de vraag: zijn Sophocles' treurspelen fatumstrage diën? Op den derden avond wordt gehou den: A. Uitvoeriger bespreking van den Koning Oedipus en in verband daar mede karakteristiek van. den Oedipus op Kqlonos. B. Beschouwing van hot tragische vraagstuk der Antigone. Op den vierden avond: A. Levensschets van Euripides (480 406) in verband met het Athene van den Peloponnesischen oorlog. Invloed der nieuwere philosophische denkbeel den. Socrates en de Sophisten. B. Kenschetsing van Euripides' dra matische kunst. Beteekenis van de nieuwe geestesstroomingen. voor zijne tragedie. Wijziging in de opvatting van bet tragische. De vijfde avond eindelijk zal gewijd zijin aan: A. Bespreking van enkele drama's van Euripides, voornamelijk Ilippoly- tus, Medea, Electra (dit laatste in vergelijking met Aeschylus en Sopho cles). B. Vrouwenfiguren uit Euripides' tragediën, bv. Phaedra, Medea, He- kabe, Polyxena, Iphigeneia. C. De Alcestis: Overgang van treur spel tot drama. Slotbeschouwing. Wij vertrouwen, dat zeer velen deze voordrachten van den bekwamen Graecus, die Prof. Kuiper zullen gaan genieten. Woningnood. Een arbeidersgezin, bestaand© uit man en vrouw, zes kinderen, dat ver huizen moest, omdat de huiseigenaar de woning zelf ging betrekken, kan nu geen woning vinden. Omdat de menschen anders op straat zouden staan, is hét gezin door kennissen in huis genomen en de inboedel in een pakhuis opgeslagen. BUURTVEREENIGING DE VRIEND SCHAP. Naar aanleiding van het den 3en October- l.L gehouden kinderfeest, ter herdenking van Nederlands 100-jarige Onafhankelijkheid, en de vele aan vragen tot oprichting eener buurtver- eeniging ten einde jaarlijks een derge lijk feest aan de kinderen aan te bie den, hadden eenige bewoners van Leidscheplein en de Clercqstraat zich tot een voorloopig comité gevormd om tot dat doel te geraken. Een vergadering waartoe belang stellenden waren uitgenoodigd, werd Donderdagavond gehouden in do zaal van het'café „Het Wapen van Amster dam". Tot oprichting der vereenig iug on der den naam Buurtvereeni ging „de Vriendschap" werd besloten. De leden van het voorloopig comité, de heeren J. P. Bos, Voorzitter, A. Spierdijk, Se cretaris, P. v. d. Broek, Penningmees ter C. Romijn en W. Vreem bleven voorloopig bestuur en weldra zal op nieuw een vergadering gehouden wor den tot vaststelling van een reglement. HET AFSCHEID VAN ZUSTER HOOG. Zuster Hoog. de 73-jarige moeder van het Haarlemsche Diaconessen- huis verlaat Maandag het gesticht, dat zooveel jaren haar liefde heeft gehad en waar zoo talrijken haar hebben liefgehad. Ieder, die wel eens over haar te praten kwam met een zuster of met wie ook, die met het huis in verband staat, weet met hoeveel vereering, al len die haar kennen van zuster I-loog spreken. Daarom hadden we zoo graag de Moeder van het Diaconessenhuis het een-en-ander laten vertellen over haar arbeid, die zoo'n schat van ervarin gen moeten hebben opgeleverd. Maar even belangrijk als dit leven is geweest voor- de stichting, die zij hielp besturen, even nederig is zij. Een van de ergste dingen, die baar overkomen kunnen is, dat men. haar prijst. Zoo groot is haar zelf-wegcijfe- ringsgevoel, dat Dr. Gunning, de Di recteur van het Huis, gisterenavond in zijn afscheidsrede, aan zusior Hoog geen lof mocht toebrengen. We moeten, dit eerbiedigen, maar we mogen toch wel nog even vaststel len, van welk een belang de arbeid van Zuster Hoog voor de verpleegden oi, de zusters is geweest. Hoe treffend kwam .dit uit bij de viering van haar 73sten geboortedag, nu eenige we ken geloden. Voor den intiemen kring van liet Huis heeft Dr. Gunning, de neef van de scheidende Zuster, een verslag ge schreven van den jaardag. De Directeur schrijft daarin over den laatsten verjaardag die zij in liet Diaconessenhuis vierde „Een aandoenlijke dag toch was het. Dat kon niet ontkend worden en dat werd ook levendig gevoeld. Den ganschen dag zag ik zusters, (He stillekens en, naar zij hoopten, on bemerkt, een traan wegpinkten uit haar oog, en ik dacht: „Wel, ik kan het mij best begrijpen dat cr weemoed is in uw hart; gij zijt zoolang met zuster Hoog samen geweest, een groot een belangrijk stuk van uw leven is ruefc haar saamgewevenhet zou on natuurlijk en onmenschelijk zijn wanneer uw hart niet bewogen was bij de gedachte dat uw Moeder nu weldra uit uwen kring gaat schei den." Maar toch was het een ware feest dag. Want hoe heerlijk is het die on geveinsde, die hartelijke dankbaar heid te zien, die de kinderen des Huizes met de lieve kranken tot één groot Huisgezin vereenigt. Te midden van al de narigheid en de koudheid van het harde leven, waar zooveel zelfzucht en onaandoenlijkheid voor het leed van anderen wordt aange troffen, staan onze Diaconessenhui- zen toch Godlof als opgerichte, stee- nen daar van wat de liefde van Christus vermag. O, .wij weten het wel, het is ook hier niet alles vol maakt, en verre zij het van ons het goede en lieflijke, dat ook elders ge vonden wordt, te miskennen maar wij mogen toch met oprechte dank baarheid getuigen dat er in onze Hui zen veel liefde ontvangen en bewezen wordt, en dat menige kranke er een zegen vindt voor lichaam en ziel beide." En de schoonste lof, dien Dr. Gun ning Zuster Hoog kon schenken was de getuigenis- de laatste 3e October, dien wij met onze geliefde Moeder hier samen vieren, zal een ware feest dag zijn, geheiligd door aller liefde, door veler gebed en door het eerlijke voornemen onzer hartenwij zullen uwen levensavond verhelderen door zooveel mogelijk in uwen geest uwen arbeid voort te zetten. Maar ook de verpleegden dragen de scheidende Zuster een hart vol liefde toe. Daarvan getuigde op den laatsten feestdag een der oudste pa tiënten, de heer J. Kempers, die o. m. sprak „Het is een heuglijk en verblijdend feit, Zuster Hoog, dat u, na een en dertig jaren van uw leven in den ar beid der dienende liefde aan Christus te hebben gewijd, nóg op uwen Imo gen leeftijd, vergrijsd in dien arbeid, van Boven bekrachtigd zijt gewor den voor de schoone, maar dikwijls moeizame taak, waartoe u door God waart geroepen, en welke u met zoo veel zelfverloochening hebt vervuld." En verder „Maar dat u dit alles hebt kunnen doen, is alleen te danken aan uw onbegrensd en onwankelbaar ge loofsvertrouwen, want u bebt niet al leen geweten dat God er is, neen, u wist eti weet dat Hij uw God is, uw vriend en Vader in Christus, dat Hij u van den beginne heeft liefgehad, dat niets u van Zijn liefde kan schei den, en 'dat Zijn trouw, Zijn almacht en Zijn genade u hebben omringd, en steeds zjillen blïjvqn omringen, waar heen zich ook uw schreden wenden. Dat is de kracht van uwe kracht. Dat is de klaterende fontein, waar uit uw zingend Christenleven gedu rig en telkens weer zijn zilveren be ker heeft gevuld. Zuster Hoog! Gij hebt veel mogen zaaien op den akker des levens, en God gaf den wasdom, maar, al volgt de groote oogst eerst iu het Vader huis, reeds in dit vluchtig leven hebt u er de rijke vruchten van mogen aanschouwen." Zoo zouden we nog veel kunnen aanhalen uit speeches en verzen, die in dit verjaarsboekje voorkomen, maar we volstaan met melding te maken van een eigenaardig vers in de Bataksche taa', dat drie kleine Batakkertjes met hun moeder in sa rong en kabaja, als heilgroet uit hei verre Indië de jarige kwamen toe zingen. Wc geven de vertaling van het aar dige lied voor „Nona Hoog" Wij loven onzen Heer, Hij geeft dezen dag; Wij komen nu ook omdat hier een blijde geest heerscht, Gij Mevrouw, die een Muts draagt Daar is een nieuw jaar aangebro ken Wijl gij nu gelukkig zijt Zijn wij verblijd. Daar onze móeder U altijd als een Moeder beschouwde, achten wij ons'Uw familie en noemen wij U Grootmoeder. U Grootmoeder, die een Muts (draagt Wij hebben U lief; Moge de trouwe God U behoeden. Een gewichtig werk gaf God u te doen, Want langen tijd hadt Gij de zorg voor zieken. En zal 'dit werk nu. ook spoedig (eindigen, Niet één zal vergeten Uwe liefde en Uwe trouwe zorg. Daar is nog Averk 'voor U Troosten, zusters, die vermoeid zijn, weer versterken, die latei- weer zieken moeten verplegen, O onze Heer! Zegen Moeder immer en leid haar met U ten hemel! Gisterenavond heeft in dc kerkzaal van 't Diaconessenhuis nu de plecn- tigheid plaats gehad, waarbij Zuster Hoog en vijf andere Zusters van het Huis afscheid hebben genomen. De vijf andere Zusters zijn heden reeds Zuster Hoog naar het Rusthuis voor diaconessen te Zeist voorgegaan. Zuster Hoog zal Maandag vertrek ken. D r. Gunning, de directeur, sprak naar aanleiding van den tekst: Wij gedenken uwe weldaden in het midden- des tempels. De spreker bracht de geschiedenis van de stich ting in. herinnering en bracht dank aan de zusters en geneesheeren en sprak daarna de vertrekkende zus ters toe. Dr. Kersbergen sprak namens1 de doktoren. Verder spraken nog de heeren Zeegers, oud- directeur van het gesticht voor lijders aan vallende ziekten, en Dr. van Lennep, voorzit ter van hel bestuur van het Diacones senhuis. De plechtigheid werd met gebed ge sloten. (Zie vervolg stadsnieuws onder de laatste berichten). üit de Omstreken HAAR1.EMMERLIE DE c, a. GEMEENTERAAD. De Raad heeft vanmorgen onder presidium van den burgemeester ver gaderd- Afwezig is de heer Hartgerink. Besloten Avordt, een zilveren me daille ter beschikking te stellen van de afdeel ing Haarlem der Maatschap pij van Bouwkunst, A-oor haar te hou den gevelwedstrijd. Gedeputeerde Staten hebben de j aai-wedde van burgemeester en secre taris dezer gemeente met ingang van 1 Januari 1914 resp. vastgesteld op 1350 en 1250. De secretaris deelt in een request mede, dat dit een zeer groote teleur stelling voor hem is, nadat de Raad zijn wedde op 1600 had gesteld. Adressant verzoekt, aan Ged. Staten voor te stellen om zijn wedde als ambtenaar van den Burgerlijken Stand te verhoogeu van 100 tot /300. Vermoedelijk hebben Gedeputeerden alleen rekening gehouden met het zielental der gemeente. De VOORZITTER critiseert de be slissing van Gedeputeerden. Op den duur kon het Avel eens blijken, dat het vaststellen van dergelijke onvoldoen de jaarwedden niet in het belang der gemeenten is. De ontwikkelde jonge lui zullen er op deze manier van gaan afzien, gemeente-ambtenaar te Avor- den. B. en W. stellen voor, om overeen komstig het verzoek van den secreta ris te handelen. Aldus Avordt met algemeene stem men besloten. De heer Bergman (de secretaris) be tuigt den Raad zijn dank voor dit besluit. 40 subsidie voor het pad door de Lievelden wordt verleend aan de af- deeling Spaarnwoude van den Prov. Noordh. Boerenbond. Een adres van een aantal ingezete nen betreffende verbetering van de straatverlichting wordt ais ongeze geld ter zijde gelegd. Afgescheiden daarvan achten B. en W. het toch Avel noodig orn deze zaak eens onder oogen te zien, en zij stellen voor, hen te machtigen voor A-oldoende verlich ting van het traject halte Liedebrug- kom van het dorp te zorgen. Met ben- zine-lantaarns AA'ordt een proef geno men. Dit voorstel Avordt met" algemeene stemmen aangenomen. Besloten wordt, een adres van den directeur van het R.-K. Patronaat St. Aloysius te Halfweg, om gebruik te mogen maken van een lokaal van de O. L. school (twee avonden per weelc), te-r afdoening in handen van B. en W. te stellen, evenals een request van de veroeniging foor Volksonderwijs, die een localïteit in het Raadhuis of iu de school vraagt. Gemeen t ©begrooting. Dc heer COS brengt namens de Commissie tot nazien der begrooting rapport uit. De begrooting sluit in een eindbedrag van ƒ43.665.60. De post onvoorziene uitgaven is ge raamd op 1178.80.. maar wordt nog belangrijk hooger 'nu Gedepuieerde Staten de voorgestelde salarissen van' burgemeester en secretaris niet heb ben aanvaard. De rapporteur brengt hulde aan B. en W. voor de samen stelling van deze begrooting. De VOORZITTER dankt hem voor die woorden. De begrooting wordt zonder een woord discussie z. h. s. ongewijzigd vastgesteld. Hetzelfde geschiedt met de begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur, sluitende in een eindbedrag van ƒ6910.41. Besloten wordt, de administratieve regeling van het herhalingsonder- wijs te herzien, o. a. door te bepalen, dat het personeel voor dat onderwijs voortaan jaarlijks benoemd zal wor den. Alle huidige aanstellingen wor den daarom ingetrokken en dezelfde functionarissen ophieuw benoemd. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlernmermeevpolder stellen de ge meente voor, om den Hondenweg in eigendom en onderhoud aan haaf over.te dragen. B. en W. zullen eerst eens door den gemeente-op ziehier een onderzoek la ten instellen. Do openbare vergadering Avordt om twaalf uur gesloten. In geheime zit ting gaal de Raad belastingreclames behandelen. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. B. en W. hebben ondershands aan besteed de levering van 28 kachels, alsmede de levering vun cokes en an- thraeïet, alles ten behoeve van de scholen. Ingekomen is o.a. een prov. blad betreffende de nadere vaststelling detr jaarwedden A'an Burgemeesters^ secretarissen en ontvangers. Voor deze gemeente bedraagt dit voor den Burgemeester f 3200, waar onder 300 voor het houden vun een paard en rijtuig ten dienste der ge meente; voor den secretaris f 2700 en voor den gemeenteontvanger f 1200. Adressen vai. subsidie door de afd. Sloten van d© vereeniging „Volkson derwijs" en een van de commissie voor exploitatie van 'n proeftuin voor bloembollencultuur te Lisse, zal bij do begrooting worden behandeld. De Gemeentebegrootine voor 191-f vormde wel de hoofdschotel van deze zitting en op verzoek van den lieer Ovenneer werd van den regel der agenda afgeweken en de begrooting allereerst behandeld. De jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger werden in overeenstemming gebracht met de be dragen die door Ged. Staten waren vastgesteld. De wethouders kregen leder een A:er- hooging van.1 hunne jaarwedde van liet salaris van den gemeeniewerk- nian Hofstede werd verkoasd tot f 12, terwijl hij in vasten dienst zal wor den aangenomen. Dat van den ge meentewerkman van Essen te N.-Ven nep zal worden verhoogd tot op f 10 per week, terwijl hem tevens de me- dedeeling zal geworden dat de betrek king van gemeentewerkman te N.- Vennep zal worden opgeheven. Hij blijft dus in lossen dienst gedurende het jaar 1914 en zal Arermoedelijk niet meer worden herbenoemd. Pe doodgravers blijven in lossen dienst en hunne benoeming ais-zoo danig werd weer voor één jaar gecon tinueerd. B. en W. hebben in studie een ver ordening' op het geneeskundig toezicht op de scholen en zoo spoedig moge lijk zal deze den Raad worden aan geboden. De gemeente zal voor hare ambte naren, die met 1 Oct. 1.1. Ln functie warqn en voor wie het ambtenaar der gemeente zijn, hoofdberoep is, den ge- heelen inkoop in het Rijkspensioen fonds betalen en tevens de bijdragen A-oor hun eigen pensioen. Voor wedu wen- en weezeupensioen moet do amb tenaren 5 procent betalen. Van de amtbeuaren wier hoofdbe roep niet is, het gemeenteambtenaar zijn, zal teruggevorderd Avorden wat de Avet toelaat. Hetzelfde is ook van toepassing op hen, die na 1 Oct. den dienst in deze gemeente verlaten en op hen die voor het tijdstip van 1 Oct. in dienst van andere gemeenten zijn overgegaan. Voor het pensioen van den gemeeri* teontvanger zal de gemeente zelf zor gen. Na de pauze werd aan de afd. Slo ten van „Volksonderwijs" een subsi die toegekend van f 30.— A-oer een ia het dorp Sloten te houden tuinbonw- cursus. I-Iet adres om subsidie van de com missie tot exploitatie van een bloem bollenproeftuin te Lisse werd om praeodvies gerenvoyeerd naar B. en W. Besloten werd een tweeden toe gangsweg naai- bet station Hoofddorp -te maken en tot het verharden, rio- leeren en verder opknappen van het Modderpad te Hoofddorp. De eigena ren zullen het aan de gemeente gra tis overdragen en deze zal de kosten van het in orde maken van dien weg Lij annuïteit over 20 jaren terug vor deren. De huur A'an de Avoning van den se cretaris, die eigendom is Aan do ge meente wordt bepaald op f 500,De hoofdelijke ooislag wordt van l' 30000 op f 40000 gebracht, Besloten werd bij de school te Nieu we Moerdijk een nieuwe Avoning voor liet hoofd der school te bouwen en daarvoor een stukje grond A'an den polder in erfpacht te- nemen en den opstal voor f 200 aan te koopen. Aan den bewoner A'an dien opstal zullen tot aan 1 Mei 191 i eenige fact li teilen worden verleend. Nader zal nog worden oAorwogen of er een nieuwe woning noodig is bij school no. 5 te N. Vennep.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1