NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 31© Jaargang I^o. 9325 ^■i._ sb Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 12 novemeer i9»b a ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN: per drie maanden: Jpiff -hifi Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Voor Haarlem1-20 Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer 0.20. Reclames 30 Cent per regeL Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der Bij Abonnement aanzienlijk rabat. gemeente)1-30 Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; Franco per post door Nederland1-65 50 voor 3 Plaatsin2en contant. Afzonderlijke nummers 0.02H Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37Vi s de omstreken en franco per post „0.45 Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Uitgave der Vennootschap Loureus Costër. Directeur J. C. PEEREBOOM. Drukkerij: Zuider Buitenspaorne 12. Telefoonnummer 122. Tot de nlaatsing Van advertentiën en reclames van buiten het Arroadtssement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. DIT NUMMER BIJSTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. inlevering van Advertentiën. Herhaaldelijk komt het V0or9 dat wij advertentiën, die 8sat worden Ingezonden, nSet m©oa* 6n het nummsr van denzelfden dag kunnen p'aafssn. Wij verzoeken dus vrlen- dolijk om tijdige toezending, opdat wij aan het zetten der advertenties de noodige zorg kunnen besteden en de In zender bewaard blijft voor teleurstelling. DE ADMINISTRATIS. AGENDA DONDERDAG 13 NOVEMBER. Orgelbespeling in de Groote Kerk HulLehroeck- Emiel Van 2—3 uur. De Kroon: avond. Soc. Vereeniging: Biosc. voorstel ling. Brongebouw: Biosc. voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. KI. Vereeniging: Biosc. voorstelling. Bloemendaal: Gemeenteraadsver gadering. OM ONS HEEN No. 1836 Ieti ovir biljartspel. „Dan hier maar", zei een bekend biljartlieflicbber, toen ik zei, dat ik de hand deugde niet, kijk, ik dee zoo en zóó moest 't wezenen hij liet het mij op de biljarttafel zien. „Enfin, dat probeer je dan, maar bet kost moeite en op eens zie je, dat Mortier, de beste amateur tegenwoor dig. het ook fout doet H Hij lachte er eens om en haalde wat boeken over het biljartspel te voor schijn dikke boeken met ingewikkel de figuren, alsof t meetkunde was. Een is van den ouderen kampioen Vignaux, nu in de zeventig en nog een goed speler, maar overtroffen door menschen als Cassignol en Cure. „Dat zijn natuurlijk beroeps spelers, onze biljartclub in Krasna- polski hoeft geprobeerd ze eens sa men hier te laten spelen we hebben hun drieduizend francs geboden voor drie dagen, maar ze komen niet. Het vak schijnt dus nogal voordeelig te wezen." „En wie is onze beste Nederland- sche amateur „Dat is Robijns, maar Wiemers komt hem na op de hielen. Die heeft onlangs in Arnhem op het kleine bil jart een partij cadre gemaakt met de volgende cijfers 0 1 11 22-4 270 Voor zulke menschen is het klei ne biljart niet meer geschikt. schen twee van Haarlems beste spe lers. Op klein biljart, want het groote match-bi jarfc staat in de Haarlemsche biljartzalen nog niet., J. C. P. Stadsnieuws DE TOESTAND IN '1 HOVENIERS BEDRIJF. Dinsdag is mei opgelicht een alge- meeue vereeniging van werklieden in bet bloemist- en hoveniersbedrijf, on der den naam „Door eendracht ver betering" Tachtig personen gaven zich op als liu. Deze vereenigmg, me is opgericht vöor Haarlem en omstre ken, heelt o. a. ten aoei om door sa menwerking met ne patroons tot een collectief arbeidscontract te komen. Secretaris is de lieer J. Faase alhier. DE FEESTVIERING VAN PLAN COAllTé 1913. De volgende week aal de feestelijk herdenking onzer onafhankelijkheid' die Plan Comité 1913 zich voorstelt te geven in deze Novemberdagen aan vangen met de uitvoering op 20 en 21 November in den Schouwburg door de koninkl. letterlievende vereeniging j. J. Cremer van het stuk van Schimmel. Nacht en Morgenrood. De Voorzitter van het Comité, de heer Vincent Loos- jes. zal daarbij een korie inleiding moeten liever alleen op het groote j 8"evei1- Deze opvoering is door de ver- spelen. De goede biljarters in het tad- ©Sf1"* Cremer onlangs met zeer groot succes voor hare leden gegeven, tenland spelen nooit meer op het J - op Maandag 2-1 November dein dag kleine biljart." waarop in 1813 voor het eerst weer „De overgang van het eene op het or:'/e driekleur van den toren woei, 1 wordt een feestavond gegeven in de Sociëteit Vereeniging. waarover andere is zeker lastig?' „Ja, in den beginne ben je heele- maal weg, je maakt niets. Gewone ballen. Sïtzer, zooals de Duit- schers die noemen, mis je totaal, „omdat je zoo'n woestijn van groen voor je ziet", zoi do chef van Kras. Naderhand wordt dat natuurlijk be ter, maar het spel blijft veel moeilij ker. Vergeet niet, dat de vakken die op het kleine biljart 35 zijn. 45 wor den op het groote, zoodat met meer kracht moet worden gespeeld." Wat natuurlijk niet zeggen wil, dat juist kracht bij biljarten een groote rol speelt. Integendeel, het zooge- hem een en ander over het spel had naamde „kleine spel", waarbij tel- willen vragen. kens gecaramboleerd wordt met zeer Dat was nota bene op de Groote zachte stooten, waaraan bijna on- Markt. Beste plaats om een nieuwtje] merkbare spierkracht wordt besteed, te hooren, maar niet om een uurtje j is uiterst moeilijk, rustig over een onderwerp te babbe-„Een belangrijke zaak is ook de len. We spraken dus afDinsdag- verwarming. Niet zoozeer van de to- morgen in zijn huis. En daar trof ik fel, maar -van het doek, dat dadelijk mijn gastheer toen in zijn biljart- vocht opneemt en sterk onderhevig is kamer, waar een groot match-biljart aan rekken en krimpen. De directeur staat van Toulet en aan den wand van een van onze biljartfabrieken geestige platen hangen, in het Engel- loopt altijd met-de biljartballen in zijn sche soort, onder den titel A bil- zak, om ze warm te maken, 't Luistert liard match, die een onvertaai- zoo net Professionals maken gebruik bare woordspeling is. Want bet jonge van alle mogelijke kleinigheden, waar mensch, dat met de jonge dame bil- wij zoo niet aan denken. Deze kleine jart speelt, maakt baar onder de be- figuurtjes op den rand van 't biljart, drijven door het hof. totdat de papa die alleen voor versiering dienen, verschijnt, die dochterlief de kamer staan onderling precies even ver van onlangs reeds een en ander mededeel den. Thans kan 't volledige program ma bekend gemaakt worden. Als feestredenaar zal optreden Pr if Dr. L. Knappert ran Leiden, mot bet onderwerp ..de Glorie van 1813"; me vrouw B; Holtropvan Gelder zal ge dichten voordragen „Tijdzangen van vóór 100 jaar''- en de zangvereeniging van Toonkunst heeft welwillende déwerklng toegezegd en zal de natio nale liederen en eenige andere Neder- landsche liederen doen hooren. Na de pauze wordt, zooals men weet, de historische film Oranje en Nederland gegeven, waaraan tevens medewerken het volledig Haarlemsen muziekkorps en een Haarlemsch man nenkoor. Het is een prachtige film, die dezer dagen o.a. ook op de Leidsohe feesten wordt gegeven en overal veel succes heeft. De Haarlemsche Rachvereenigina stond voor dezen avond hare loopei's af tot versiering van de zaal. En eindelijk wordt op 27, 28 en 29 Nov. des namiddags dezelfde film kos teloos voor de schooljeugd en des avonds legen betaling voor het Pu bliek gegeven, maar daarop komen wij nader terug. EXAMENS VRIJE- EN ORDE OEFENINGEN. Te Amsterdam zijn geslaagd de heer J. C. Ruiter te Haarlem en mej, J. C. E. van Deenen te Beverwijk. Ds. Haksteen. Dinsdag werd ter gelegenheid van j Ambachtsschool niet geschieden kan zonder de stichting van de nieuwe Technische school. te danken is aan het direct inroepen van geneeskundige hulp. Het resultaat van het onderzoek, Beide stichtingen tijn ontworpen dal tJ dler mke ls i„gesteldi u Bog in één gebouw op een ander terrein, njC[ bekend. dan waar nu de Ambachtsschool staat. Het is te hopen, dat de Re geering alsnog bereid zal gevonden worden, om het subsidie voor de Technische school alsnog op de Be grooting te brengen. METAALBEWERKERS-ACTIE. Dezer dagen zullen in een openbare vergadering als sprekers optreden de heeren A. J, P. ITooze, secretaris van de Landelijke Federatie van Metaal bewerkers, en C. J. Kuiper, voorzitter van den Ned. R.-K. Metaalbewerkers- bond, met het onderwerp ,,De sme derij-staking aan de Nederlandsche fabriek en bet leugen pamflet van den Algetn. Metaalbewerkersbond". „O b a d j a". In het, midden dezer maand zal vanwege de Knapenvereenigihg „Obadja", onder-a f'leeling van de Haarl. Jongolings Vereeniging Predi ker 12 vers la, een familieavond ge geven worden voor de jongens en hun ouders. Bedorven paardevle We maakten melding van een aan gifte bij de politie, dat paardevleesch, dai des Zaterdagsavonds om 9 uur gekocht zou zijn. den volgenden'mid dag om 1 een bedorven lucht afgaf en daarom naar het Slachthuis was ge bracht, om onderzocht te worden. De directeur van het Slachthuis, de heer C. F. van Oven rapporteerde, dat het vleesch inderdaad ondeugde-, üjk voor de consumptie was, maar dat dit veroorzaakt was geworden, door dat het vleesch. dat niet des avonds' om 9 uur. doch des middags reeds om 1 uur gekocht was, 24 uur in liet papier in een kast heeft gelegen en dat die kast stond in een vertrek, waarin het gezin o a, ook sliep. Aan deze omstandigheden schreef de direc teur het bederven van hel vleesch toe. Onze Burgemeest Burgemeester Sandberg heeft mat een week verlof de stad verlaten. Onhebbel ij k. Eenige Chincezen, die in Wester- sche kleederdracht gisterenavond van het station naar een logement in de De Witstraat wandelden werden on derweg weer door veeil opgeschoten jongens lastig gevallen. De politie moest te hutp komen de vreemdelingen naar het logement geleiden. De straatjeugd schijnt voor geen verbetering vatbaar. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: F. de Ridder. Julianaparlt 44 rood, een damestaschje, IL J. Weijers, Lan ge Raamstraat 29 d., vijf getuigschrif ten, Openhaar Slachthuis een kalf F. Hartendorp, Wagenweg 27, een da- mesltandschoeu. weer hersteld, hetgeen wel zeer veelden op het vliegtuig ioe. Omringd door deze duizenden enthousiasten trok Pégoud naar z'n auto. Even had nog een plechtigheid plaats: de voor zitter van het eere-comité, generaal Snijders, hield een toespraak tot den moedigen Franschman en bood hem een krans aan. Daarna ontving Pé goud nog een krans, aangeboden door een aantal Rotterdammers, een krans zoo groot als hij zelf was. We moeien hieraan toevoegen, dat volgens de Tel. Pégoud in eeu derde vlucht nog meer had willen laten zien, maar daarin werd verhinderd doordat het publiek na de tweede lucht het terrein overstroomde en een derde opstijging onmogelijk maakte. Afdeeling' gesticht. Na een rede van een lid van het Hoofdbestuur van den Nederl. Bar biers- en Kappersbond, den heer Lin ieman, uit Haarlem, in een bijeen- comst van barbiers (uit Haarlem mermeer en de dorpen ten Oosten van deze gemeente) is een afdeeling van genoemden Bond gesticht. Een 11-tal barbiers traden als lid toe, terwijl meerderen toezegging heb ben gedaan dat ook te zullen doen. Voorzitter van deze afdeeling werd heer v. tl. Hoof, te Halfweg: secre taris de heer Rooker, te Hoofddorp en penningmeester de heer De Jong, te Aalsmeer. Het eerste nummer van het werk program der afdeeling is herziening der tarieven voor scheren en haarsnij den. Getracht zal worden een uniform tarief in te voeren, n.l. voor scheren 7 cts. en voor haarknippen 15 cts. Pa ardenmark t. De nieuw ingestelde winter-paar- deniuarkt te Hoofddorp zal dit jaar gehouden worden op Dinsdag 9 De cember as. (Zie vervolg tweede pagina). stadsnieuws op de blijk van hoogachting i heid. dankbaar- ui tstuurt. terwijl het hondje haar elkaar venvijderd moeten zij nu een droevip nastaart, de biljartjonpcn lossen band-stoot maken, dai mikken L, dc BcvKM^o^Onutj'éstr^het van louter wee de vuisten in de oogen j zij daarop." j feit lienlachl, uat Ds. A. W. Haksteen duwt en de vrijer, leunend tegen het „Bestaat er in ons land ook een i dezen zomer zijn tachtigsten verjaar- biljart, zijn beurt afwacht. indeeling van de goede spelers?" dag vieren mocht. Namens de bezoe- Ma ar het biljartspel is overigens „Ja, de Biljartbond verdeelt hen in kees der bijtel lezing sprak Ds, de Ilar- geen zaait, die men Iegelijk met an- twee klussen: tot de eerste behooren <£fzjjn h-mgen^eeftijd nog omde veor- dere dingen beoefenen kan. „Er de menschen, die een gemiddelde ma- tjv-n <ï.-igen de Bijbellezingen leidt, wordt", zoo verklaart de biljartlief- ken van 10 en 12 minstens op het toe, en bood hem namens de bezoe hebber, „tegenwoordig wel veel ge- groote biljartdat zijn, behalve spe- kers enkele prachtwerken^ aam vergd. vóórdat een speler tot de goede Iers als Robijns en Wiemers, bijvoor- gerekend wordt, 't Komt voor een beeld Welsenbach, Dusseldorp, deel door de verbetering van het ma- misschien ook Ktipfer. Tot. de tweede 1 OEFENING VOOR OFFICIEREN, teriaal, maar toch ook wel door den klasse worden gerekend spelers met Heden werd in de infanteriekazcr- vooruitgang van de biljartsport." een moyenne van 4 tot 6, wat ook nogne alhier een kaderoefening op de Dat bracht me tot de vraag, hoe vrij moeilijk is." S^Ode Reflnf0" de officieren van Iemand eigenlijk boven het gemiddcl- „Is het juist, dat goede spelers over Als leidereer oefening trad op de de uitkomt. bet algemeen menschen zijn met een. Majoor van Weeren, van het korps. „Veel oefening natuurlijk, maar er althans uiterlijke, kalmte?" moet toch ook wel aanleg wezen. In „Neen, dat geloof ik niet: onder Overplaatsing, mijn jrasd woonde tk on eon dorp en n.iin kennissen zijn er ven allerlei SÜjJÏS daar gingen mijn broers en ik naar temperament. Maar nog eens ieders ^er Xe Inf. Brig, ter beproeving van het koffiehuis om er biljarten te lee- spel kan verbeterd worden door les verbetering van gedrag overgeplaatst ren mijn vader kocht er ons toen een nemen, maar boven een zekere hoog- bij het 21e Reg. Inf., met bestemming eu we bloven natuurlijk veel liever te komen de meesten niet. Dan be- voor het garnizoen den Helder, thuis spelen, ook al omdat het biljart gint de aanleg een woordje mee te! ^EN EIGEN A ARID TGE SUBSHME- veel beter was.'Ik was destijds de spreken. En wat het karakter aan-j VOORDRACHT beste van ous." gaat: sommige kunnen, als zij, Elders ïn dit nummer wordf mede- „En hoe is 't naderhand met les- 's avonds gespeeld hebben, van ze- gkdëèld, dat de Regeering in de ont nemen gegaan j nuwachtigbeid niet slapen, ik wel, ik werp-Staatsbegrootïng wel subsidle- „Daar is niet van gekomen. Soms slaap heerlijk." j verhooging voor de uitbreiding der komt de chef van Kras hier spelen, Ik heb den bekenden biljartliefheb- j Ambachtsschool voorstelt, maar geen maar andere les heb ik niet gehad, ber voor zijn inlichtingen bedankt: ze subsidie voor de nieuwe Middelbare Het gevolg is ook, dat hij me dadelijk zijn actueel, omdat vanavond In de Technische School, attent maakte op allerlei fouten het Sociëteit Vereeniging een partij ge- j Het merkwaardige van het geval is houden van dequeue, het leggen van speeld wordt van 300 caramboles tus-echter, dat de uitbreiding van de Voetbal. ROTTERDAM -RI ST VAN NEDER LAND. Bond-elflal, dat 17 Not. op het Sparta-veld speelt tegen Rotterdam, is als volgt samengesteld: Hemert, doel, v. d. Nagel, Wil helm, achter, De K'.erck, Lotsy. Trie- tel, midden, Breda Kolff, D. Bouvy, Mannus Francken, Thome®, N. Bou- Indien Triebei nog niet spelen kan zal Bouxmv zijn plaats innemen. (Tel.) Sport en Wedstrijden LUCHTVAART. PéGOU'D TE ROTTERDAM. Onder ontzaglijke publieke belang stelling heeft Pégoud Dinsdagmiddag op Woudteteyn te Rotterdam vlogen. Het was precies half drie, toen Pé- gouds toestel naar builen werd ge- reden. De vlieger zelf, gekleed in lee- broek en dik wit wollen shirt met den valhoed op, volgde spoedig. Het toestel werd naar het einde van het veld gereden, zoodat de avialenr de gelegenheid had om tegen den krachtigeu wind in op te stijgen. Om 2 uur 40 gaf de vlieger contact, de motor snorde, maar het duurde nog drie minuten, voordat hij omhoog ging. Het was lang niet stil in lucht. Op 100 M. hoogte begon Pégoud zijn evoluties op één vleugel. Eerst öp den eenen, daarna op den ande ren, zoodat het toestel volkomen lood recht op de zij stond; Keurige vira- ges, uitgevoerd met een overweldi gende kalmte. Toen weer omhoog tot zoowat 200 M. en daar voerde vlieger zwenkingen uit en draaien op een vleugel om ten slotte in een gedurfde langzame vol plané te da len. De eerste vlucht had acht minuten geduurd, Er was een groote pauze tusschen de eerste en de tweede vlucht. Het publiek werd intussclien ge schat op minstens 40.000 menschen. Om 3 uur decolleerde Pégoud voor zijn tweede vlucht. Onmiddellijk- kreeg het toestel de stijgende bewe ging en hooger ging het, steiler steiler, helder op in de schitterend blauwe lucht. Dan plotseling, daar gaat hij, den staart omlaag, en dat dan in een moment. Als door een wonder ziet men Pégoud onder aan zijn vlieg machine hangen, zijn witte trui scherp afstekend tegen het toestel. Een heelen tijd drijft hij zoo. Dan met één enkelen ruk is hij weer te rug in den normalen stand. Men stil bij dit wondervertoon. Maar Pé goud stijgt weer hogeor. en op 500 M. hoogte laat hij dan de looping the loop Onbeschrijfelijk mooi! De .krachtige „-ïii '-j.'" motor trekt met groote snelheid de Uit de Omstreken OVER VEEN. De lieer J. Th. Bornwater heeft we gens zijn benoeming tot lid van den Raad ontslag genomen als schoolarts vote Over veen. HALFWEG. Electrische verlichting. In overeenkomst met de Electrische Spoorweg Maatschappij zal het dorp electrisch worden verlicht. Gedeelte lijk was gistera-vond reeds een deel van het dorp van het licht voorzien. BEVERWIJK. Goed afgeloo-pen. Dinsdag bleef de villa „Svveet Ho me", die tijdens de afwezigheid v den eigenaar, den heer Velthuizen Zanten (die op reis is in Amerika), bewoond wordt door huisbewaarders, gesloten. Dit wekte achterdocht en eindelijk in den middag verschafte Pégoud weer op den beganen grond, zich de politie toegang en vond de 1 £n (lél iïlaide op als een storm bin- be j aarde bewaarders, man en vrouw, - bewusteloos in bun slaapvertrek. De kachel was blijven branden en had kolendamp verwekt. Gelukkig kon den beiden vrij spoedig worden bij gebracht. HAARLEMMERMEER. H ersteld. Vóór een paar weken deden zich bij verschillende personen te N.-Vennep vergiftigingsverschijnselen voor, na het gebruik van vermoedelijk ondeug delijke ham. Een paar van deze per sonen zijn zelfs vrij ernstig ongesteld geweest. Gelukkig zijn ze allen thans Pers-Overzicht DE GRUWELEN OP SOEMBA. Bij het afdcelingsonderzoek van d< Indische beg rooting in de Tweede- Kamer is, blijkens het Voorloopig Verslag, ook de zaak Iding-Deysen- roth ter sprake gekomen. Deze onder officieren zijn beschuldigd zich op Soemba (e hebben schuldig gemaakt aan wreedheden tegenover inlanders. Toch is hun als straf niet anders dan een geldboete opgelegd. Naar aanleiding hiervan merkt de R Cf. nu o.m. op: Ergernis wordt in het ufdeelings- -u-sla-g te ker.nen gegeven over zulk een uitspraak, en de vraag wordt ge daan, of il: sen nidi ge onck-rofficierei) althans uit het leger waren verwij derd, en of kapitein Van Krieken vooi eeu krijgsraad was gesteld. Een vraag, welke den ouvoorberei- den lezer van lief Voorloonïg Verslag wellicht zou kunnen treffen als over bodig of zelfs onnoozel. Mocht er aan zoo iets getwijfeld worden? Toch blijkt de vraag liet tegendeel van overbodig of onnoozel te zijn ge weest. In zijn Memorie van Antwoord schrijft de minister mei, voor dit ge val verbijsterende beknoptheid dat ,.de vraag of de onderofficieren Iding en .Deysenroth uit het leger zijn er- wijderd. ontkennend (moet) worden beantwoord", terwijl hij, onder mede- deeüng. dat het hem onbekend is. ol kapitein Van Krieken voor een krijgs raad is gesteld, verklaart, zich over tuigd te honden, daf dit is geschied „indien de betrokken autoriteiten in Indië daartoe termen aanwezig heb ben geacht". Wij meenen. dat er alle reden vooi de Kamer bestaat, om den minister t< verzoeken, nadere inlichtingen over deze zaak te verschaffen. De Kanier bezit ongetwijfeld groot vertrouwen irt de wijze, waarop de gouverneur-generaal en de voortreffe lijke legercommandout voor de eet ran het Indische leger zorg -dragen. Maar wanneer zich feiten voordoen, in hun onderling verband zoo onbe grijpelijk als de gruwelen op Soembrt en het feitelijk ongestraft laten var* hen, die er verantwoordelijk voor zijn, dan legt bei besef van haar hoo- ge verantwoordelijkheid haar d;-n plicht on. zich op ernstige wijze te doen uitleggen, boe dit alles valt te rijmen. 7lïj mo.z zelfs niet den schijn op zich lafen rusten, dat zij in oen dergelijke eerezaak eerezaak niet al'-een om- j dfiti bet de eer van lief. Indische lever machine omhoog. Een oogenblik staat zij met den staart in de laagte. Pé goud haugt er onder. Dat doet Lij tot driemaal, stijgt dan weer, her haalt de looping nog een maal of vijf. Een prachtige vol plané bracht ook omdnt de phcht der Kamer om in hoogste instantie voor de bescherming der inboorlingen te wa ken, Ln het spel is zich uit onver schilligheid zou willen nedcrleggen bij iets wat zii niet begreep, eu zonde* nadere uitlegging onmogelijk zou kur nen begrijpen. kiinninland UIT DE STAATSCOURANT. Bij kon. besluit is J. F. van Hee- reveld benoemd tot burgein. der gem. Ootmarsum. Is, met ing. van 16 Nov., benoemd nen en buiten het veld. Het donderend applaus, waarmede liet public- den vlieger beloonde voor de wondermooie vluchten van dezen dag. Daarmede was het afgeloopem Toen kwam de uittocht en toen nas bleek _..o. hoe groot het aantal toeschouwers tor schoolopz. in het arr. 's-Gravenha- was geweest. Dat liep zeker over de UI, L. 11. F. A. Faure, te s-cheie- mngen, met gelijktijd, toekenning „uw.,i» van eervol ontslag als id. in het arr. Na aüoop van de schitterende .lc- Rotlerdam u monstratie door den wonderlucht- Is aan c A M Bevers, oniv. der man Pégoud werd hem een geweldige juvoerr. eu acc. te Maastricht, mét ovatie gébracht. De duizenden rond- I ing, van 1 Jan., benoemd tut oniv. om verbraken elke afsluiting en ren- j invoerr.te Rotterdam.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1