SPORT EN WEDSTRIJDEN 1st Haarlesit9® Dagblad. DERDE BLAD. HAARLEM'S DAGBLAD. Maandag 17 Picvumber 1313 Vietbal De uitslagen, r - WESTEN. Tweede klasse fiorinchem.UnitasXerxes, 3—0. Amsterdam Blauw WitAlcmaria Yietrix, 5—1. A. F. G.—S. V. V.. 4-0. Spartaan—R. F. C., 0—1. Utrecht: HerculesVolharding 3-2. Amsterdam R. A. P.—Allen Weer baar, '24. D, E. C—V. V. A., 1—1. Haarlem E. D. O.Kampong 0—2. Reserve eerste ldasse Den Ilaag H. V. V. II—V. O. C. II, 1-2. Haarlem H. F. C. II—I-J. B. S. II, Sr-1. Utrecht.: Hercules II—Quick II, 1-4. Derde klasse Bloemendaal: Bloemendaal—L. - V. V., 3-0. Alkmaar HollandKinheim, 2—0. Buiten de competitie Ben HaagII. V. V. XI—Willem II, 3-1. Nijmegen Quick—Wilhelmina (Den Bosch). 5—1. Amsterdam AjaxMiddlesex Wan derers, 0—5. Deventer U. D—H. F. C., 14. Haarlem: Haarlem—Militairen XI, Hasselt: Belgisch Limburg— Hol- taidsch Limburg, 21. („Md. Ct."). Engaland-Nederland te Hall. SngoSsoh®^ winnera 2—1! Wel een honderdtal supporters had den mée de reis naar Hull met ons elftal aanvaard, en zij vormden Za terdagmiddag op het veld van Huil City „het oranje contingent" in* net, Jen 5- A 6000 man sterke, piiblielc. Het Nederlandsch Elftal verscheen precies zooats het door de commissie ■as samengesteld. Alleen had men tenslotte nog besloten om BosscharÉ Bjpiünan van plaats te doen wisse len Het veld was nogal zacht, maar goed bespeelbaar. De wedstrijd, Ten overstaan van den Engelschen scheidsrechter Duddelsy tossen de beide captains, De Korver en Wood ward. De eerste is het gelukkigst, en kiest het wind-voordeel. Dé elftallen zijn: Engeland: Brebner, Knight, Burn, Dines, Peacock, Littlewort, Bateman, Raymond; Woodward, Farnfield, Barlow. Nederland: Bouvy, Vos, Buitenweg, de Groot, v. d. Wolk, Boutmy, De Korver, Bosschart, Bouman, Wijnveldt, GöbeL De Engelschen trappen om 2 uur 36 af en ondernemen meteen een aan val, die besloten wordt met een te hoog gericht schot. Dan krijgt onze linksbuiten, Nico Bou'vy, den bal en onderneem een rush; bij den strijd voor- het Engelsche doel wordt Vos door eigen- onvoorzichtigheid gebles seerd en verdwijnt uit het veld, we gens een enkelverzwikking. Er is dan pas 2 minuten gespeeld. Vos komt spoedig weer Terug, maar na korten tijd moet hij opnieuw het veld verlaten en spelen -lé" oranje- menschen verder tot halftime met 10 man. Het spel is voorloopig inecst in het midden van het veld, en aan beide zij- i is zenuwachtigheid zeer merk r. Enkele uitvallen hebben geen resultaat. Göbel redt na een iush van Barlow, en uit een d'óor v. d. Wolk ge- lorceerden corner werken de Engel schen den bal weg. Barlow onderneemt nu successie velijk eenige snelle rennen, maar stuit steeds op Wijnveldt, die weer in uitstekende conditie is. Reverend "irnfield zendt een prachtschot in, maar het wordt door Göbel heel mooi tof een Corner verwerkt. De Engel schen worden sterker, maar de Hol- landsche doelman keert een schot van Peacock, en Raymond zendt den bal over de goal. Af en toe gaan de vier Hollandsche aanvallers er vandoor, goedgesteund door den keurig-plaatsenden aanvoer der De Korver, maar meestal stuiten zij op de backlinie. Er La 20 minuten gespeeld, als de scheidsrechter bij een Engelschen aanval fluit, en een strafschop tegen Holland geeft. Hét schijnt dat een te 'orsch optreden van Wijnveldt tegen Woodward de reden is (volgens onzen berichtgever ontkende Woodward dat een overtreding was gemaakt), knight neemt de penalty, en passeert Göbel onhoudbaar. (1—0.) De Engel schen leiden! De Hollanders verslappen niet. Bui tenweg toont zich een uitstekend lei der van den aanval en verdeelt het 1 keurig. Eeii paar maal schiet hij ^elf, maar Brebner is op: z'n post. De Korver is overal, en „voedt" de aam yalelinie uitstekend. Even voor rust stopt Göbel bij een aanval der Engelschen een kanjer van Woodward. Met halftime heeft Engeland nog een 1—0-leiding. Na de rust blijkt dat de Engelschen tegen de bij internationale ontmoe tingen bestaande usances in er in hebben toegestemd dat de Holland sche reserve-speler Westra van Hol- the Vos zal vervangen op de links binnenplaats. De Hollanders komen dus weer met z'n elven in 't veld. Er komt nu meer fut in de voor hoede, want Westra zet goed door. Jammer is het dat de Groot het spel van de aanvalslinie vaak bederft door z'n laksch optreden. Hij wacht steeds tot de bal naar hem toekomt en tracht dan er op z'n eentje door te komen, 't geen niet gelukt, Af en' toe legt de Engelsche voor hoede gevaarijke bezoeken 'af bij on zen doelwachter.. Göbel redt keer op keer schitterend, en hij is merkbaar favoriet bij het Engelsche publiek. De Korver legt soms achtereen 4 of 5 Engelschen in de luren. Een kwartier na halftime onder neemt Westra .een rush en wordt in "het strafschopgebied gehaakt. Bout- rny neemt den strafschop uitstekend, en de stand ia gelijkt (11.) Een harde strijd om het winnende punt vangt aan. Hadden we nu maar voor den langzamèn Dé Groot een an der gehad, dan zou ons elftal zeker gewonnen hebben. Maar nu wordt de aanval daardoor telkens onderbro ken. 12 minuten vóór tijd ziet Woodward in een doelworsteling kans om den bal juist met den punt van z'n schoen te bereiken en buiten Göbel's bereik in het net te plaatsen (2—1). Neder land geeft niet op, keer op keer wordt de aanval hernieuwd, De Korver scoort bijna en Boutmy heeft dévei- ne als hij tegen den paal 6Chiet. Maar het mag niet zijn. En als scheidsrechter Duddeley tijd fluit hebben de Engelschen met 2—1 ge wonnen. Een eervolle nederlaag voor ons elf tal, dat ditmaal tegenover' een zeer; sterk Engelsch amateurteam stond en toch eenuitstekend figuur maakte. Van onze spelers blonken Göbel, Wijnveldt, De Korver en Buitenweg in deze. match-uit, terwijl bij dè En gelschen de geheele achterhoede en Woodward uistekend speelden. Merlandsciie Voetbalbond. Reservele tla s.se. A. F. C. II—HAARLEM II. Wegens onbespeelbaarheid van het: A. F. C.-veld gang deze match, niet door, II. F. C. II—H. B. S. II 3—1. Zondag speelden no. 1 en 2 van de Westelijke Reserve le ldasse om do suprematie in hunne afdeeling. De Hagenaars stonden aan het hoofd met één punt meerderheid. 7e kwamen, voor zoover mij bekend is met hun sterkste elftal en H. F. C. II stelde zich met een invaller voor Sandberg als volgt op: Mesman. Koper, Oei. v. d. Weerd., v. Essen, ten Bruggen Gate. I Looyen, Roydon, Lesueur, Peerebaom.1 Bremer. H. F. G. verliest den toss en moet eerst tegen den orkaan spelen. Het begin is dadelijk enthousiast en de partijen, gaan gelijk op. Na ongeveer 20 minuten scoort Lesueur, dit doel punt wordt echter wegens buitenspel geannuleerd. H. B. S. komt nu eenigszins in de' meerderheid. Eenige hoekschoppen op het Haarlemsche te iel zijn het gevolg. Bij een van deze trapt een I-Iager.aar I legen den arm van Peereboom en strafschop wordt gegeven. Hoewel de II. B. S.-spelers het zelf niet eens wa ren met deze beslissing, trapten zij den hal zonder aarzelen langs Me3 j man. Door dit tegenslagje aangevuurd, vallen de H. F. C.'ers hardnekkig aan, I doch weten voor de rust niet meer te doelpunten. In 't begin der 2e helft wordt dadelijk gebruik gemaakt van het windvoor-1 deel en het Haagsche doel is voortdu- rend in gevaar. Looyen krijgt den bal én wordt in den rug genofnen. Op het moment dat de scheidsrechter fluit, schiet hij den bal in het net. Vollto- men juist laat de sc'^ idsrechter toch den strafschop némen, hoewel H. F. C. hierdoor zeer ongelukkig de ge lijkmaker 'ontgaat. Kort hierna komt deze echter toch. Lesueur passeert, eenige spelers eü trapt den bal netjes onder geweldig enthousiasme van het publiek in het net. Vijf minuten latea- trapt Peereboom de tweede langs den doelman en na een lang bombardement kopt Loojen keurig uit een hoekschop een derdo goal. II. B. S. doet nog wanhopige aanvallen, doch slaagt er door het goede spel der I-I. F. C.-achterhoede niet in den achterstand te verkleinen. Als <le scheidsrechter tijd fluit heeft II. F. C, II door algemeen goed en vurig spel eene mooie zege behaald. Tweede Klasse. E. D. O, I—KAMPONG 0—2. Als de wedstrijd om 2 uur een aan vang neemt, hebben zich ongeveer 200 tóeschouwerslangs dé'lijntjes go-, schaard. Het terrein is, dank zij den' voortdurenden regenval verre 'van mooi. Toch is de sterke wind, die de E. D. O.-vlag lustig doet wapperen, ér in geslaagd het terrein tamelijk be speelbaar te doen worden. Een beetje zand bij de doelen, en de wedstrijd kan doorgaan. Het niet-doorgaan bad E. D. O. groote schade bezorga, daar er veel reclame voor dezen wed strijd. gemaakt was. Scheidsrechter Duynhouwer bespeelt de fluit, echter niet naar ieders genoegen, daar hij 2 minuten na het begin niet ziet dat bij een snellen E. D. O.-aanval de Kampong-back den bal met de han den bewerkt. E. D. O. schijnt, eenigszins ontmoe digd, waarvan Kampong profiteert door na een snellen aanval onhoud baar door Kettlitz te doelpunten (0-1). Nu wordt E, D. O. sterker, het' onder neemt aanval op aanval, waarbij' vooral de rechterwing opvalt. Ra- patie schiet na prachtig doorzetten, maar de doelverdediger van Kampong redt verdienstelijk. Even daarna breekt C. van Leuven door, maar schiet net naast, hetwelk Rapatie herhaalt. Dan valt Kampong weer fanatiek aan en twee keer weet Fre- hegoor.den bal mooi weg te werken. Na nog eenige minuten van snelle aanvallen van beidervoorhoeden, komt de rust met 1—0 voor Kampong. Na de thee is Kampong direct sterker, echter voor korten tijd, daar de E. D. O.-middenlinie het spel weet te- verplaatsen en de voorhoede aan het werk zet. Dan komt er een periode, die twintig minuten duurt, in welke E. D. O. overwegend sterker is. Kam pong is totaal ingesloten. Kettlitz, die weer in de verdediging getrokken is, speelt prachtig, maar E. D. O.'s voor hoede, schitterend gesteund door J. Luyken weet van geen "wijken. Zelfs v. d. Berg brengt den bal op en waagt een schot op het Kampong-doel. Keeper en palen redden echter alles. E. D. O. heeft pech als een kei van v. Leuven tegen de bovenlat terug ketst. Kampong ontworstelt zich ech ter en 3poedig zit de 2e goal, niet nadat Bert twee keer het harde schot gekeerd heeft. Spoedig is het einde daar en E. D. O. heeft onverdiend Verloren. Bij E. D. O. speelde de geheele ach terhoede, met Frenegoor en Luyken als de besten, zeer goed. De voorhoe de had goede momenten, maar miste het goede schot van verleden week. Kettlitz en de keeper blonken bij Kampong uit. i> er'de "Klasse. R. C. H.HEEMSTEDE, 22. Heemstede, dat slechts met 10 man verschijnt, heeft het eerst het voordeel van den hevigen wind. R. C. H. neemt echter dadelijk het spel in handen, zoodat reeds in de eerste minuut de Heemstede-lceeper hande lend moet optreden, Toch doet Heem stede af en toe gevaarlijke doorbra ken, meestal geleid door den uiterst- rechts. Bij een vaD deze weet hij met een enorm hard schot onhoudbaar te doelpunten (0—1). Aan de andere zij de doet de R. C. H.-voorboede goed werk, maar de Heemstede-backs we ten geregeld hun doel te zuiveren. Even voor de rust scoort Heemstede nogmaals, wanneer de R. C. H.-backs een kalm rollertje aan den keeper overlaten, die den bal op onbegrijpe lijke wijze onder zich. door laat glip pen. Na de rust beeft R. C. EL hare op stelling eenigszins veranderd, wat een goede verbetering blijkt te zijn. Na ongeveer 10 minuten spelen is het met een mooi schot 11. Even hierna wordt een van de R. C. H.-baoks binnen de beruchte krijt lijnen genomen, wat een strafschop ten gevolge heeft. Deze wordt door den linksback onhoudbaar ingezet, l-leemstede tracht nu, door flink op den man te spelen, het spel to for- Öeeren, waardoor de R- C. H.-links buiten uit moet vallen. Er is dan nog ongeveer 25 minuten te spelen, maar geen van de partijen weet meer te doelpunten. SCHOTEN—DAMIAATJES 2—1. Al sscheidsrech ter van Al'phen be ginnen blaast stellen beide partijen zich onvolledig op, de Damiaatjes met 2 invallers. Schoten met één. De Damiaatjes hebben-den toss ge- vvonnene en Schoten trapt tegen den sterken wind in af. Al dadelijk ont wikkelt zich een vurig spel mét Scho ten iets in de meerderheid, maar on danks dat scoort V. V. D. vrij geluk kig uit een voorzei van links: Spoe dig hierop is het rusten en leiden de Damiaatjes met 1—0. Na de rust ia Schoten stukken ster- bier en belegert onophoudelijk het Do- 'miaten-doel. Eindelijk scoort de bin- ninlinks van Schoten onhoudbaar 1-1; spoedig gevólgd door no. 2. Nu moe ten de DamiaTen alle zeilen bijzetten om verder seoren te beletten, wat hun gelukt. En ais de scheidsrechter, die zeer goed voldeed, eindigen blaast, heeft Schoten welverdiend met 2—1 gewonnen. BLOEMENDAAL—L. V. V. (Lei den), 0—0. Om 2 uur vangt onder leiding van den heer Allard deze wedstrijd aan. De Leiden aara mogen kiezen eri wen- schen met den wind in den rug te spe len. De gasten zijn compleet, terwijl Bloemendaal 2 invallers telt. Het be gin is voor de gasten, maai- Blanke voort is direct in actie en keert tel kens bet gevaar. Ook de witte voor hoede onderneemt eens een aanval, maar de sterke wind maakt vlug spel onmogelijk en de backs geven voor loopig niet thuis. Even voor rust nog een doorbraak Van den witten rech tervleugel de rechtsbuiten wordt gé- haakt binnen de beruchte lijnen en een penalty is hét resultaat. Blanke voort maakt geen fout bezorgt Bloemendaal alzoo de leiding. Kort hierop is het rusten. Na de rust heeft Bloemendaal het voordeel van den wind en weet hiervan beter te pro- fiteeren dan baar gasten. Het duurt niet lang of P. Fris doorboort ten tweeden male bet Leidsclie doel. De Leidenaa.rs leggen zich nu speciaal op verdedigen toe. Toch weet Fris no. 3 in het net te deponeeren, waarna het •spoedig tijd is. Hoewel de harde wind goed spel bijna onmogelijk maakte, mag Blankevoort toch genoemd wor- den aan hem is het te danken dat de gasten, voor do rust niet scoorden. De witten werkten verder niet onver dienstelijk. Bij de gasten waren de linksbuiten en de centerlialf de bes ten. Vriendschappelijke Wedstrijden HAARLEM-NED. MILITAIR XI, 6-3. De Haarlem-voorhoede is momen teel wel ln uitstekende conditie, ten minste om cte achterhoede van de Militairen, zooals ze gisteren was 6 .maal-te passeeren, getuigt wel van veel capaciteiten. De elftallen, die onder leiding van. een hevigen orkaan en. den heer v. BÏsselick, in 't veld verschenen, za gen er als volgt uit: •Ned. Mil. XI.: v. Weel, v. Zijp, v. d. Nagel, Triebei, T. Kessler, Bijvoet, v. Breda Kolff, Oudemans, Vexheyen, v. Bennekom, Kant. Haarlem: Oostenbroek, I-laak, Schravendijk, Houtkooper, Tekelenburg, Bouwmeester, 1-Iealey," Krayenbrink, Wilhelm, Maas, Koster. Haarlem speelt met wind mee en is dan ook direct in de meerderheid, v. Weel krijgt eenige pilletjes te slikken, wat hij met veel talent verricht, Toch zijn er slechts weinige minuten ge speeld, als Houtkooper op listige wij ze v. d. Nagel een paar meter den verkeerden kant uit laat loopen en het net bijna tot scbeürens toe doet trillen. Dan gaat de nationale voetbalgarde ©enige aanvallen ondernemen. Van Breda Kolff doet goed werk, maar I Bouwmeester en Wilhelm staan op hun post en veel gevaar dreigt aan- j j vankelijk niet. Daarentegen combi-- I neërt" Haarlem's voorhoede subliem en;iiit een voorzet van links is 't weer Houtkooper, die met' een harden. schuiver nummer 'twee in 't net de- i poneert. De Militairen doen wel vele pogin- gen om 't spel te verplaatsen, vooral Kessler valt op door zijn tactisch langs, den grond spelen, maar de roodbroèken hebben het spel in han den en na goed opbrengen van Te kelenburg schiet Jur Haak no. 3 langs van Weel. Weer vallen de bezoekers aan en inderdaad lukt het v. Bennekom. een tegenpunt te fabriceeren. Maar vliegensvlug gaan Haak en Houtkooper er van door en na een korten maar razend snellen solo-ren van den eerste, staat het 4—1, met welken stand rust intreedt. In de tweede helft hebben de Mi litairen- het wind-voordeel en weldra maakt van Bennekom hun 2de punt. Evenwel laat Haarlem zich niet te rugdringen; de linkervleugel brengt telkenmale zuiver combineerend op. en- Triebei en Van Zijp worden nog al eens gepasseerd. Aan de andere zij de wordt Houtkooper ter deg© door v. d.jNagel bewaakt. Deze laatste speelde gisteren een uitstellenden wedstrijd, zooals ik hem den laatsten tijd zel den zag. Het spel is vlug en aan weerskanten worden goede dingen gedaan. Uit een goeden voorzet van Tekelenburg sooor.t Jur Haak no. 5. Even Later mist Oostenbroek een een voudige kans door hoog over te schie ten, maar Schravendijk benut weer een voorzet van rechts (6—2). Het loopt reeds tegen het einde als Koster een voorzet wil onderscheppen, maar d©n bal niet kan bereiken, zoodat Verheyen 'kans ziet met een hard Schot te doelpunten. Nadat van beid© zijden nog eens tegen den paal is ge schoten fluit v. Bisselick, wiens optre den nu niet van al te veel zelfver trouwen getuigen, den laatsten 'toon van den wedstrijd en hebben de rood- broeken een welverdiende 63-over winning 'behaald. In de militaire voorhoede mag nog wel eenige verandering gebracht worden. Alleen Kant en v. Breda Kolff speelden goed. De vèrde'diginj is hecht, alleen van Zij.p zwaait zijn beenen wel eens in een zonderlinge richting. Bij Haarlem de voorhoede uitste kend, Schravendijk 'kan nog beter, maar was niet gelukkig. In de achterhoede Bouwmeester en Wilhelm de besten. Het Haarlem-elf tal, indien volledig, is van ongewone sterkte. HL. F. C. IV—KJNHELM II (9-3). Kwart over twee stellen beide elf- Tallen zich aan de Spanjaardslaan op. KinheLm was volledig en ook H. F. C. bracht een uitstekend elftal in het veld. Reeds direct is H. F. C. sterker en bet duurt dan ook niet 'mg of de middenvoor weet de score te openen (1—0). Kinheim laat zich niet onbe tuigd en scoort spoedig tegen (1-r-). H. F. C. zet er alles op en onmid dellijksooort ze dan ook. Niet lang daarna wordt de score op 31 ge bracht; vlak voor halftime doelpunt Kinheim, zood'at rust ingaat met 3—2. Na de rust is H. F. C. verreweg de meerdere. Toch weet Kinheim het eerst te doelpunten (3—3). Beide elf tallen werken nu het winnende puntje, maar Kinheim heeft toch ook weinig in te brengen; na wat heen en weer getrapt te hebben, doelpunt II. F. C. het eerst door haar midden voor. Dezelfde speler weet dan nog 5 maal te scoren, zoodat men een wel wat gefiatteerde overwinning van 9—3 boekt. U. D.—H. F. C., 1-4. De H. F. C. besteedde baar tweeden vrijen Zondag om tegen U. D., do leidende club in bet Oosten, te spe len. Hare opstelling was als volgt Steup, G. Sijpesteyn, B. Verwey, Remmelts, O'Donnell, L. Ver.wey, Seign6tte, v. Delden, Laan, H. Francken, J. Francken; U. D. miste eenige harer geregelde spelers en verscheen aldus: v. Overeind, Hulscher, Costermans, Gaster, Holterman ten I-Iove, de Blocq v. Scheitinga, Verwey, Freweyn, Schreuder, Pluim, Frederikx, Even voor den wedstrijd brak er een geweldige regenbui los, waardoor bet. loch reeds glibberige terrein ér niet op verbetert. U. D. trapt af rhet een zeer slechten bal. Ten gevolge der overeenkomst van postuums (beiden blauwen broek en wit shirt) wordt 't samenspel niet vergemakkelijkt. On telbaar zijn dan ook de gevallen ge weest, waarop tegenstanders elkaar keel gemoedelijk den bal toeschopten. Onmiddellijk is de II. F. C. in de meerderheid, maar de voorhoede is haar schot voorloopig totaal kwijt. Wat nog op doel- terecht komt, wordt door den doelverdediger naar behoo- ren verwerkt. Gelijk door zoovele scheidsrechters uit het Oosten wordt er ook heden bijzonder scherp op bui- j ten spel gelet en het spel wordt her- i haaldelijk, dikwijls geheel ten on rechte, onderbroken. Laan en Mannus Francken schie- 1 ten kort na elkaar rakelings over. Als eens een der U. D. -backs lee- lijk mist is van Delden er vlug bij en voor den doelverdediger onhoudbaar, bezorgt hij H. F. C. de leiding (10.) Jacques Francken zet eenige malen fraai voor, maar de binnenspelers be nutten de geboden kansjes niet. In de U. D.-voorhoede is in hoofdzaak' de middenvoor-speler de gevaarlijke man. Sijpesteyn is vandaag niet bij- j zonder op dreef, waardoor enkele ma-1 lén gevaarlijke momenten voor' Steup ontstaan. Alles loopt echter nog. gelukkig ai. Na eer.st uit een fraaie kans hoog overgeschoten te hebben, weet Laan met een mooi schot de Haarlemsche leiding te vergrooten (2—0). Door goed doorzetten ziet Schroder j kans voor een tegenpunt te zorgen. I (2—1). In dezen stand komt voor rust geen verandering meer. Met het oog op het late aanvangsuur wordt vrij spoedig van doel gewisseld. Onmiddellijk zijn de Haarlemmers verre in de meerder heid. Doordat de geheele U. D.-ver dediging zich voor doel opstelt, wórdt het schieten zeer bemoeilijkt. Boven dien is de Deventersche doelverdedi- ger. nog wel tweede-elftal-speler, bij- j zonder op dreef. Bij de Haarlemmers wil ieder speler het te veel alleen doen, waardoor vele kansen verlo ren gaan. Het spel geraakt langzamerhand meer en meer verdeeld, doch ook het - schieten der U. D.'ers laat veel te wen- sclieschen over. Steup redt echter ee nige malen op bijzonder fraaie wijze. Eenige hoekschoppen op het U. D.- doel loopen o>p niets uit. Een bijna uitgaande bal weet Mannus nog juist te bemachtigen, en via den doelver dediger weet hij met een fraai, hard schot den stand op 3—1 te brengen. Een tijd lang verslapt het spel aan beide zijden en wordt er doelloos heen on wear getrapt. Als het publiek zich eon weinig laat hooren, blijkt dit een goeden in-, vloed uit te oefenen en wordt er wat harder aangepakt. Na 'n traaien 1 'aanval der voorhoede zorgt Laan voor uo. 4 (41). Hoe hard U. D. ook nog werkt, het gelukt niet meer ver andering in den stand te brengen. Het zelfde is het geval bij de H. F. C., hoewel zij verscheidene malen er nok dé gelegenheid'toe krijgt. Echt'er dient gezegd, dat zij in de laatste mi nuten niet gelukkig is. Verscheide ne mooie schoten en kopballen gaan rakelings naast. Op enkele uitzonderingen na speel de de H. F. G. vrij goed. Hetzelfde geldt voor U. D. Aldus eindigde deze vriendschappelijke wedstrijd met 41 in het. voordeel der Haarlemmers. HEEMSTEDE II—CONCORDIA (Lisse), 5—6. Om kwart vóór drie wordt aange vangen. Heemstede profiteert eerst van den wind, en weet bet spel bij na gedurig op de vijandelijke helft te houden. Daar zij echter nog al eeni ge invallers heeft, is de voorhoede slecht op dreef en pas na een half uur opent Luiten de score, direct ge volgd door no. 2 en 3. Rust gaat in met 30. In de tweede helft is Concordia, ge holpen door den sterken wind, iets in de meerderheid, maar 't schieten ia slecht, terwijl Peeperkorn er eenige mooie schoten uithoudt. Heemstede weet nog 2-maal het doel te doorboren en 't einde komt met een mooie 5—0 in haar voordeel. GEEL WIT—R. C. H. IV, 1—5. Om 2 uur is nog geen scheidsrech ter op het terrein. Er wordt gewacht tot 21/2 uur, en dan wordt besloten een vriendschappelijken wedstrijd te spelen. Geel-Wit speelt eerst met den eterken wind in den rug. dringt dan ook R. C. H. op haar helft terug, is geregeld sterker, maar door ontac tisch spel worden er nog geen doel punten gemaakt. R. C. II. weet flink te verdedigen en Geel-Wit kan voor rust slechts één doelpunt maken (1—O.j Als hervat wordt, zijn de bord jes verhangen. R. C. H. is sterker en weet hiervan beter te profiteeren, nu bovendien Geel-Wit met 10 maD speelt. R. C. H. scoort niet minder dan vijfmaal, zoodat het einde komt mei een 51-overwinning voor R. C. H. IV. D. S. M.-O. V. V., 1—2. Deze wedstrijd werd gespeeld van 2 1/4—4 uur op een niet-mooi terrein. D. S. M. verschijnt met twee inval lers. de Overveeners hebben één in valler. De laatsten zijn vóór rust ster ker, en die komt met 20 in bun voor deel. Na rust verslapt O.' V. V., zoo dat het al spoedig 2—1 is. Dan zetten de Overveeners weer wat op, maar tot doelpunten komt het niet, zoodat loet einde eén 2—1 voor O. V. V. breugt. Haarlemsche Voetbalbond. Eerste KI asse. V. V. H.—E. D. O. II, 0—10. Zondag spèóide de V. V- H. haar eersten thuiswedstrijd op haar ter rein te Bentveld. Om even tien uur zien wij E. D. O. met een zeer sterk elftal verschijnen, terwijl V. V. H. met één invaller uit komt. E. D, O. heeft vóór de rust wind mede en is dan ook voortdurend in de meerderheid. Spoedig weet E. D. O. haar eerste doelpunt te ma ken. De V. V. H.-achterhoede maakt fout op fout, terwijl velen rich door beenblessuren niet geheel meer kun nen geven. E .D. O. maakt nog 4 doelpunten vóór de rust, znodat die ingaat met 5—6. Daa na denken we V. V. H., thans met wind meespelend, te zie-n opha len, maar door een misver stuud in de aohterhoede maakt E. D. O. haar zes de en zevende doelpunt. 0—7. V. V H, is dan ook in dezen wed strijd geslagen en, wat een groote fout der V. V. H.-spelers is, ze laten thans geheel den moed zakken. Als tijd daar is, heeft E. D. O. dan ook welverdiend met 100 gewonnen. Van de V. V. H. hebben wij de over tuiging. dat zij veel beter kan, en dit ooli zeker eèn volgende maal zal toonen, SCHOTEN II— II. F. C. III, 1—10. Als scheidsrechter De Groot begin nen blaast is II. F. C. voltallig, met een paar invallers in het elftal; Scho ten slechts met 9 man. waaronder nog 4 spelers van het 3de elftal. Al dadelijk neemt II. F. C. het spel ïu handen en scoort al spoedig. Schoten kan met 3 man in de voorhoede niets uitrichten, maar maakt toch nog ge lijk: Van dat oogenblik af is het met Schoten gedaan, en H. F. C. brengt den stand op 10—1. Tweede Klasse. HAARLEM IV—KENNEMERS, 4-0. Omstreeks half elf wordt onder de leiding van den heer Stibbe afge trapt. In 't begin gaat het spel vrijwel gelijk op, met Haarlem iets in de meerderheid. Tot doelpunten komt het evenwel voorloopig niet. Haar lem krijgt een penaltyde Itennemer keeper stopt evenwel het schot en werkt goed weg. Beide voorhoeden krijgen nog eeni ge kansen, maar er rit geen schot in, zoodat de rust komt met den stand 0-0. Daarna komt er meer teekening in het spel. Lapère weet den bal onhoud baar langs den Kennemer doelman te jagen en van dat oogenblik af is Haarlem de baas. Lapère, Hartog en Kluijt weten nog ieder één keer te doelpunten, en als t einde komt, heeft Haarlem IV welverdiend met 4—0 gewonnen. Derde Klasse. HAARLEM VI—SCHOTEN Hl, 5-1. Haarlem speelt eerst tegen den sterken wind in en weet na een kwar tier een goal te maken. Door goed verdedigen kan zij den stand zoo houden, totdat Schoten vlak voor 'rust ge!iik mi nUL tlli.

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 9