NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 31© Jaargang No. 9342 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSDAG 2 DECEMBER 1913 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uilsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)1„1.30 Franco per post door Nederland1-65 Afzonderlijke nummers0.02 14 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37 H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels 1.elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie60G en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. Dll NUMMER B-STAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE Bf.AD. AGENDA WOENSDAG 3 DECEMBER. Gemeenteraadsvergadering te half twee. De Kroon: Bioscoopvoorstelling. Binsc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Apollo-Theater: Biosc. voorstelling. KI. Vereeniging: Biosc. voorstelling. Velsen: Gemeenteraadsvergadering. Haarlemmerliede en Spaarnwoude: Gemeenteraadsvergadering. OM ONS HEEN No. 1849 Opmerkingen over den gevelwsd8trt]d- Tn ons n.immer van Zaterdag heb ben wij de lijst opgenomen van de bekroningen in den gevelwedstrijd, uitgeschreven door de afd. Haarlem der Maatschappij tot bevordering der bouwkunst en in aansluiting daar mee gaven wij in ons vorig nummer een teekening von do villa, die den eersten pr:js verwierf, 't Is wel moge lijk dat sommigen in de eenvoudige lijnen van dit gebouw geen aanlei ding voor de hoogste bekroning zien, maar dan hebben zij toch ongelijk, want juist eenvoud, strengheid en so berheid vormen de schoonheid en wanneer daarbij dan nog komen zui verheid van lijn en harmonie tus- echen de onderdeelen, is een kunst werk ontstaan. Het is niet aan over daad van versiering, noch aan bont heid van kleur, dat door deskundigen de eerepalm wordt toegekend wel blijft er natuurlijk mogelijkheid van verschil van inzicht. Zoo moet bij voorbeeld de architect van het be kroonde huis, de heer De Bazel, van oordeel zijn, dat de naast aangelegen villa, Van Merlenlaan 6, van archi tectuur heter is dan 4, terwijl de jury aan 6 slechts een zilveren medaille toekende. Behalve deze eenc gouden medaille Is nog een heele reeks zilveren me dailles toegekend, afzonderlijk voor gevels in Haarlem, Heemstede, Bloe- mendaal en Schoten. Viil in Haarlem, het Eebouw van Eigen Hulp, het huis van Dr. Jonges, het Geref. Weeshuis, het spoorwegstation en de school aan de Parklaan Dit is een kleine afwij king van het Raadsbesluit, waarbij besloten is ééne medaille toe te ken nen, overeenkomstig het verzoek van do afdeeling zelf. Het voorstel van den heer Van Styrum. dat aangenomen is, gewaagt zeer duidelijk van een me daille voor den schoonsten gevel in Haarlem. Maar wanneer de afd. Haarlem van Bouwkunst daartegen over aanvoert, dat de jury niet een, maar vijf schoone gevels in Haarlem te bekronen had, wensch Ik haar allerminst de afwijking van het Raadsbesluit te verwijten en er mij veeleer in te verheugen, dat Haarlem zooveel fraaie gevels blijkt te bezit ten. Be vraag is alleen, of men niet beter zou hebben gedaan, door het bij de zilveren medailles te laten en zich liever niet ie begeven in een groot aantal eervolle vermeldingen. Om drie redenenvooreerst moet een be kroning een onderscheiding, dus zeld zaam, zijn, en boveridien wordt door het groote aantal bekroningen de in druk op het publiek eenigszins ver zwakt en gaat de herinnering aan de bekroningen verloren. Niemand is in staat. deze geheele lijst van onder scheidingen in zijn hoofd to houden een derde bezwaar is, dat door deze zeer uitvoerige manier van bekronen de indruk gewekt zou kunnen worden, alsof de niet genoemde gevels totaal verwerpelijk zijn, hetgeen toch (en ik heb daarbij bepaalde gevels in de gedachten) het geval niet wezen kou. Vanzelf komen we daarmee op een andere vraag, die bij deze zaak zeker van het hoogste belang is, namelijk: „welk doel hebben deze gevelvvedstrij- iden Moeten ze strekken tot bevorde ring van de bouwkunst of van den bouwkunstenaar? In de Raads vergadering van 29 Mei 1907, waarin het verzoek om subsidieering werd afgewezen, heeft een van de tegenstan ders gezegd „op deze wijze wil Ik niet meewerken om aan toch bekende architecten een reclameplaat te ge ven." Zou dat werkelijk de bedoeling zijn? Krijgen we inderdaad binnenkort brieven van architecten met aan het hoofd, in sierlijke letter, op het voor beeld van cacaopoeder en kinder meel „Haarlem 1913, zilveren me daille. Arnhem 1914 eereprijs, Nijme gen 1915 lid van de jnry"? Vooralsnog geloof ik er niet aan en hoewel ten slotte de architect als mensch er mee ingenomen zal wezen, wanneer zijn werk door bekwame collega's wordt bekroond en die onderscheiding daar na wereldkundig gemaakt, het doel van de Haarlemsche afdeeling der Maatschappij van Bouwkunst is onge twijfeld de bevordering van de bouw kunst zelf. Naar onze krachten heb ben wij daaraan meegewerkt door een afbeelding te geven van het met den eersten prijs bekroonde huis, maar voldoende kan dat natuurlijk niet zijn. Is het om bevordering der bouwkunst te doen, dan kan het ware succes pas bereikt worden, wanneer in een album de verschillende gevels, althans die met de eerste prijzen be kroond zijn, worden afgebeeld. Immers om opvoeding van het pu bliek is het dan te doen. Andere kun stenaars, schilder en beeldhouwer, staan in den regel veel vrijer, kiezen hun onderwerp eigenmachtig en zelfs de portretschilder, ongeveer de eenige die op bestelling werkt,, heeft genoog Invloed op zijn klant, om te voorko men dat smakelooze kleeding of hin derlijke versierselen worden aange daan. De architect evenwel bouwt uitsluitend op bestelling, heeft dus rekening te houden met smaak en inzichten van ondeskundigen, die zich wel vaak, maar niet altijd en zelden geheel naar zijn beter oordeel schikken. Hoe menigmaal zal bij dc voorloopige besprekingen de bouw meester de verzuchting geslaakt heb ben „ach, had mijn principaal maar bouwkundig inzicht", terwijl de bouw heer zich er over geërgerd zal hebben gevoeld, dat ziin architect niet naar zijn smaak een huis wou bouwen, waarin hij, de bouwheer, toch wonen moest. Dit is de moeilijkheid in de positie van den architect en telkens weer is hij genoodzaakt, denzelfden strijd te leverenwaarom wordt dan niet bij een gelegenheid als deze een poging gedaan, om het publiek in massa op te voeden Zonder de kas van de Haarlemsche afdeeling van Bouw kunst te taxeeren wil ik toch zeggen, dat de kosten zoo hoog niet kunnen zijnde bekroonden zullen niets lie ver deen, dan een teekening van hun work inleveren, zoodat het maken van de clichés en het drukken de eenige kosten zijn. De jury zal er wel geen bezwaar tegen hebben, verkla rende aanteekeningen bij de verschil lende afbeeldingen te geven. Zou, wil ik met de bescheidenheid die den leek past, vragen, daarmee hot doel van den wedstrijd niet beter bereikt worden J. C. P. Stadsnieuws SINT-NICOLAASFEEST AFD. HAAR LEM BOND VAN N. O. Nog enkele dagen en voor 4500 kindereu is bet feest aangebroken, dat hen zoo in spanning hoeft gehou den en waarnaar ze zoo verlangend hebben uitgezien. A.s. Zaterdagmor gen wordt de laatste hand gelegd aau den welvoorziene reuzondisch, die zooveel kinderkopjes zal doen opglun- dcren en tintelen van vreugd bij het zien van zooveel moois en heerlijks Op school worden dan het tweede tot en met het zevende leerjaar ont haald op. maar dat zeggen we nu eens nietde grootere kinderen lezen de krant al en zouden het dus al lang weten I 's Middags tusschen 1 en 5 uur komen er 772 kleinen uit de aan- vangsklassen, kleuters van 6 en 7 iaar. In het Bromzebouw biieen on der geleide van onderwijzeressen en onderwijzersechter in twee groote groepen, die den beschikbaren tijd, vier uren, nauwkeurig verdeelen. Zoo komen de scholen 1 (Klever- parkï, 2 (Schoterstraat), 3 (Parklaan), 7 (Spaarnwouderstraat), 8 (Haarlem mer! iedestraat) en de Doopsgez. school 2 (Ripperdastraat) van 1—3 uurde overige, dus de scholen 4 en 5 (beide Leidscho Plein), 6 (Tempeliersstraat), 9 (Linschotenstraat), 10 (Bakkersir), en de Doopsgezinde school 1 (Gr. Hei ligland) komen van 35 uur. Aan alle scholen wordt het komen en vertrekken der leerlingen gere geld er wordt gezorgd voor vol doend geleide, terwijl men wel opge merkt zal hebben, dat zij, die het verst van het Brongebouw wonen, om 3 uur alweer huiswaarts gaan en dus bij daglicht thuis kunnen zijn. Voor één school is het wegens te groe ten afstand noodzakelijk gebleken, dut 60 kleinen, die anders met hun schut de reis niet kunnen voleinden, onder geleide per trein huiswaarts keeren met extra-waggons. Aon de belangstellende lezers, die in deze regels naar de „B. S. v. L. O." (Ged. Oude Gracht) hebben gezocht, zij nog meegedeeld, dat die school met uïie kinderen, ongeveer 90 dus, Vrijdag 5 December feest viert in de school zelf. Gaarne verwijzen we naar de in dit blad afgedrukte advertentie elk bezoeker zal, hetzij bij van 13 of van 3—5 't feest bijwoont, in beide ge vallen precies dezelfde volgorde en regeling te zien krijgen niemand, die twee uren het feest bijwoont, behoeft dus in de meening te verkeeren, dat er nog iets vertoond wordt misschien, dat tot blijven noopt. Ten slotte nog de mededeeling, dat1 op één kaart slechts én p e r- soon toegelaten wordt; alleen dege nen, die zich bij de klas aansluiten en beneden in de zaal blijven, worden zonder kaart, toegelaten alle ande ren, onderwijzers meegerekend, die op de gaanderij blijven, dienon zich vooraf van vrijkaarten te voorzien. We kunnen dit stuk niet eindigen, zonder te gewagen van de toewijding en belangstelling, door zoovelen uit het 1-Iaarlemsch onderwijzerskorps getoond en we brengen reeds op deze plaats een woord van bartel ijken dank aan allen, die ons in staat stel den, 't. feest weer grootere uitbreiding te geven, zoodat we voor bijna f600 aan kleeding (vooral ondorkleeren) hebben gekocht, overtuigd dat wc hiermee de nooddruft van vele armen (helaaslang niet, alle) lenigen en handelen in den geest van de vele kindervrienden, die ons steunen De Commissie F WYNIA Jz. J. KRAMER. P. REZEIMAN. Mei T-T. T AT Wï.TFRS. P. DE BOER. 1 December 1913. FEESTEN R. K. VOLKSBOND. Men deelt ons mede. dat liet presi dium van bet Eere-eomité voor d- zil veren jubelfeesten van den Ned. R.K. Volksbond, afdeeling Haarlem, is aan vaard door den heer W. C. .1. Pas- stoors, oprichter van den Ned. R. K. Volksbond, oud-lid der Tweede Ka mer, en burgemeester van Ginneken. Op Woensdagavond 10 December wordteen alg. vergadering gehouden, waarin 't feestprogramma zal ont vouwd worden. Als sprekers zullen optreden de heeren Mr. J. B. Bomans en F. X. M. Schiphorst. EXAMENS VRIJE EN ORDE-OEFE NINGEN. Te Amsterdam zijn geslaagd de da.- mes C. A. D. J. Ruppert en A. E. Schaap te Haarlem. Vermist. Op 22 of 24 November is van hier met een vrachtrijder een kist meege geven ter bestelling bij de firma A. Meijer, Leidschestraat te Amsterdam. In de kist zat een waarde van onge veer f 275. Tot heden is de kist even wel niet aan 't adres bezorgd. Een onderzoek wordt Ingesteld. Gevallen. Op 't Verwulfi is een booglamp der straatverlichting gevallen. Gelukkig is geen voorbijganger geraakt. MUSEUM VAN KUNSTNIJVERHEID. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem, werd gedurende de maand November bezocht door 334 belangstel lenden. Uit de aar» het Museum ver bonden Boekerij werden 220 boeken en plaatwerken naar verschillende plaait- sen van ons lan»l verzonden, terwijl de aan het Museum verbonden school voor Kunstnijverheid door 185 vrou welijke en marnelijke leerlingen weid bezocht. JONGE VOORU1TSTR. VRIJ ZINNIGEN. In de Maanuag<i\üi»a ouder presi dium van Mr. A. Jonker gehouden huishoudelijke leden vergadering doel de de lieer F. Pigge mede, ontslag te nemen tos bestuuisliu wegens arukke werkzaamheden. De voorzitter betuig- do zijn leedwezen over dit besluit. De afgetreden secretaris, de heer II. Ploeg Jr., sprak zijn beste weuschen uit voor het welzijn der vereeniging. in de vaeature-Pigge zal laier voor zien wordende heer v. d. Graaff treedt thans uls tijdelijk secretaris op. Mej. Veiséleviel (ie Wilt Hamer word injilaats van cien lieer Ploeg tot be stuurslid genezen. üe discussies liepen dezen avond geheel over de volgende motie, die aangenomen werd „De Commissie, door de vergade ring van de Jonge Vooruitstr. Vrij zinnigen ingesteld om een bemidde lend voorstel in te dienen opzichtons het voorste I-Men tjox inzake propa- gandavoeriug naar buiten, stelt u voorin de richting der concentratie die propaganda te voeren door het verspreiden van vrijzinnige geschrif ten en het doen optreden van -spre kers dier richtingen, enz., na gepleegd overleg met de besturen dier locale kiesvereenigingen. De Commissie had oorspronkelijk voorgesteld om de propaganda te voe ren door het verspreiden van v r ij z.- deni en Unie-liberale ge schriften, maar een amendement van dr. Van Goer om dit te veranderen in „vrijzinnige geschriften" werd met 10 tegen 3 stemmen aangenomen na bestrijding door den heer Ploeg, die er in hoofdzaak op wees, dat dc ver- eeniging haar naam destijds met op zet heeft gewijzigd in „voorui t- strevend vrijzinnig". Bij dit punt werd nog behandeld een schrijven van het lid den lieer E. II. Hijtnans, die, verhinderd deze vergadering bij te wonen, zic.h koerde tegen het plan om propaganda door vrij-liberale geschriften te weren en er op wees dat de liberale idéé van vele tijden en vele nuances is en dat men de jonge vrij-liberalen niet mag beletten die idéé in dezo vereeniging mede te komen bevorderen. RAAD VAN BEROEP. De Rand van Beroep (Ongevallen verzekering) te Haarlem is gedurende de maand December samengesteld, behalve uit Voorzitter en Griffier, de lieeren: W. Polderman te IJmuidcr en K. Horjus te Buiksloot, ledenwerk gevers, K. Kuiper Wz., te Edam en P. Hubbeling, te Helder, leden-werk nemers. ALGEMEENE V ERG ADER ING. Men schrijft ons: Maandagavond had in liet gebouw- der Haarlemsche Jongelingsvereeni- ging alhier, een algemeen© vergade ring plauts, daartoe uitgeschreven door het looncomité van de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Typo grafenbond en R. K. Graf. Bond. Door den voorzitter van het loonco mité, den lieer M. H. Groenendaal, werd deze eerste vergadering, tot in zet van de loonactie geopend, en deze sprak er zijn genoegen over uit dat deze vergadering, welke als de inzet van de loonactie moet worden beschouwd, zoo goed bezet was. Ook de samenwerking niet den R. K. Graf. Bond werd door hem besproken, en er werd o.a. nog gewezen op de antwoorden welke reeds waren inge komen van de Vereeniging van Boek in Steeridrukkerspatroons. De ant woorden werden uitvoerig door spr. behandeld, en hij weer er o.a. op, dat door de afdeeling een loonregeling is ontworpen en dat daaraan moet wor den vastgehouden dat ook die regeling wordt behandeld, en niet die van de Landelijke organisatie. Verder behandelde spreker nog de vraag is hei loon wat wij vragen voor de Haarlemsche Typografen niét te laag.' Aan den eenen kant wel, waar door een plaatselijk blad werd mede gedeeld dat op een drukkerij de ge middelde loonen reeds f 16.20 bedroe gen, (wat evenwel was ontstaan door een onzuivere berekening, want het loon bedroeg maar gemiddeld f 13.80), dus gerekend naar een gemiddeld loon van f 16.20 was het gevraagde van f 15 te laag, en aan den anderen kant was het weer te hoog, waarbij spreker behandelde een artikel inder tijd geplaatst in de „Morgenpost", dat op roer lage manier de arbeiders door het slijk sleurde, door te schrijven, dat het meerdere loon toch maar werd ge bruikt voor bierdrinken en het koopen van luxe artikelen. Dit werd tevens door spreker weersproken. II torn a was liet woord aan den heer F. van der Wal, hoofdbestuurder van den Alg. Ned. Typografenbond, deze besprak de door de afdeeling inge- diesde loonregeling, en toonde daar bij aan, dat een loon van f 15 niet te hcog, absoluut niet te hoog is *oor Haarlem. Dit loon Is te bef eiken ais de typo's aaneengesloten blijven staan als thans het geval is. De organisatie onder de typografen, zegt spreker, is thans zeer goed en het is een macht waarmede rekening moet worden ge houden. ok de arbeidsdag moet verkort; niet alleen om de typo s een half uur tje méér vrij te geven, maar om daar door te miniseeren de groote gevaren verbonden aan het vak, met zijne tu berculose en andere typografische ge breken. Wel wordt beweerd, zegt spreker, dat loodvergiftiging zeer weinig voorkomt, dat is niet alleen niet waar, doch dat het nog zoo weinig voorkomt, is gelegen in het feit dat vele typo grafen op jongen leeftijd sterven. Verder wijst spreker er op dat de ar beidsdag van 9 1/2 uur feitelijk nog te lang is, en wijst in verhand hiermede op de arbeidstijden welke reeds in an dere landen gelden, nl. arbeidsweken van 42, 48, 52 en 54 u-ren. Wat de vrije dagen betreft, daar over zegt spreker zal wel geen be zwaar worden gemaakt, deze zijn reeds op alle inrichtingen ingebur gerd. Ook wat het percentage aan gaat, ook dit bestaat reeds op vele drukkerijen. Ten slotte bespreekt spr. de actie, welke gevoerd zal moeten worden in Haarlem, om de regeling doorgevoerd te krijgen, en wijst in verband daar mede op wat te Amsterdam hst vorig Jaar geschiedde, en waar ook een eenigszins dragelijke regeling tot; stand kwam, door het eendrachtig en' gezamenlijk optreden. Nog wijst spr. op het belang van otganisatie en dringt er op aan dat zij die nog niet georganiseerd zijn, dat onverwijld moeten doen. De spreker van den R. K. Graf. Bond, de heer J. v. Eydthoven, was verhinderd, terwijl geen plaatsver vanger gesteld was kunnen worden. Door een tweetal der aanwezigen werd van gedachten gewisseld én na nog eenigo besprekingen en een op wekking van den voorzitter, werd het looncomité de opdracht gegeven, dat aan de Ver. van Boek- en Steendruk kerspatroons zal worden gemeld, lat de afd. er met kracht op aandringt, dat de door haar ingediende loonre geling wordt behandeld en wordt in gevoerd. Hierna werd deze druk bezochte ver gadering gesloten. (Wij teekenen bij dit verslag aan, dat de voorzitter nog steeds niet in ziet, dut machinezetters óók typogra fen zijn daardoor ontkende hij list gemiddelde loon van f 16.20 op een be paalde drukkerij. RED.) De zaak-Baarflse. In de Raadszitting van Woensdag zullen door den heer A. Nagtzaam de volgende vragen tot B. en W. worden gericht; lo. Op welke wijze en door wie werd nagegaan, of en in hoeverre het ver moedelijk bedrag der uit te betalen loonen e. d. door den opzichter J. Baardse eiken Woensdag ter Secre tarie opgegeven, hel werkelijk noodi- ge bedrag benaderde'? 2o. Werden, nadat de betalingen waren gedaan, waarvoorde oorschot ten werden verleend, de betahngsst-a- ten en quilanties ter secretarie over gelegd of bleven die onder berusting van bov engenoemden opzichter'? 3o. Hoe dikwijls (eens per jaar. per kwartaal, per maand, per week?) werd het bedrag dan door den opzichter Baardse ontvangen voorschotten ver geleken met dat, hetwelk volgens de betalingsstaten en quitantie werke lijk was uitgegeven, en hoe dikwijls werd het verschil tusschen die bedra gen verrekend? 4o. Welke overwegingen hebben B. en VV- weerhouden om, nadt zonder resultaat op afrekening van de voor schotten was aangedrongen, dadelijk is te grijpen'? Examen. Voor het door de Vereeniging van Leeraren in iiet Boekhouden te Am sterdam op 24, 25 en 26 November af genomen examen, slaagde voor boek houden onze stadgenooten de heeren M. W. Serné en C. T. Teilekamp. Opgeheven. Naar wij vernemen is de personeel* vereeniging, die nog pas eenige maan den geleden werd opgericht aan de Centrale Werkplaats der Holl. IJ*. Spoorweg-Mij.opgeheven. Meermalen had reeds een bespre* king plaats gehad om zoo mogehjk e komen tot aansluiting bij een of an dere centrale. Ten slotte werd beslo ten de vereeniging op te heffen. GEEN ARGENTIJNS:H VLEESCII MEER. Men meldt ons uit liet Gesticht Mee» ren berg dat liet aanbesteed Argcn- tijnsche rundvleeSch voor het jaar 1914 niet gegund is geworden, omdat bet prijsverschil niet inlandse!) vleeseh zeer gering was. alzoo zal er in die in richting geen Argent ij oscli vleeseh ge bruikt worden. LIJK AANGESPOELD. Aan het Wassenaar.-che strand i* het lijk gevonden van den ploegbaas G., werkzaam bij de Ilollandsche Spoor te Haarlem. Zijn weduwe, die met 9 kinderen achterblijft, verloor koit geladen drie broers, haar vader en een zoon. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen: J. de Jong, Harnienjnnsweg 2, eeri handschoen, P. .T. van Darden, Witte Fleerenstraat 31. een paar kousen c-n een schort, .7. Amment, PotTieterweg 15. Bloem endaal, een knipmes, P, Qmit A el b e ritob ergst ra n f 06, <v>r. bro che, L. J. van Ben-mol, Ged. Raam gracht 26, een pakje waarin borduur werk on oen reticule. G. Groenendaal, ■Tan Steenstraat 22, een centimeter. Bureau von politie, oen kiitoo'-schoi t. ren rijwiel on oen wendol stok. A. van Deenen. Zomen-aart 18o, een rozen krans. G. Srwvir. RnrennH-ëMiymf. 54 rood, een kinderrokje, .f, v. d. Voorst, Gen. de la Rc-vstraat 2 Scho ten, een ceintuur, L. Vuurmnns Clercq straat 106, esn doosje waarin een das en een paar knoopen, Pi de Wild?. -Tordensstrnat 43, ren zakje, wo.schgoed IT. Derr. Nieuw Heiligland 1 rood, eciï damesbont ie, G. Neuman, Da Cost.i- straat 10, een rozenkrans, G, Oort- wald. Aelberts.her-rri.ro "t 30. een arm bandje, ,T. v. d. Pon], Knmperetraat '2 een bril, fZie vervo'e- Stadsnieuws op de tweede ons-ina). Sport en Weiistriiden Schieten. BOND VAN SOHlETVERF.ENrGlN. GEN TN H MH.F.M EN OMSTREKEN. Onder leiding van zijnen voorzitter*, don heer L. 1!. Koolhoven, vergader de Maandagavond bov en?, noemde bond in d egaal van het cafê-resUlii- rn*it Jfrnckb'o.-ik; oau bet Stations plein. Tn ziin openinsswoord snrak de hoor T'nntonven er 7ijn voldrenimr over uit, dat <to bond binnen hotr-kkMük kor- .m tito. 7O01VP1 Tn'u-rel Bric fi.ianei-.-l belangrijk is vooruitgeaaan, en bracht een woord van dank aan dc leden der commissie van reorganisatie en van den jubileum-wedstrijd, voor het w-ie en moeilükc werk. dat zij in dozz hail- den verricht. Vervolgzns werd ovoi—reaan tot liet uitreiken der prijzzn, 1—hr.aM in J- n zomer-kammoen-vvedstriid Ken bij zonder woord van hulde bracht spre ker hierbij aan de srhiotvereenigiug „Generaal van Marlen". di-> dit jaar "•toner werd var den i*«wnrtnk nret 1063 u. Een niii.tonann'nl d»t nog hij ffren der renter gehouden wedslrii.L-n werd hnr<"tet. Da onmerVine. dal de hrer P H- Kluft ato b«WT«le IcoiT*-- schuuter met 223 punten, hierin het leeuwenaandeel heeft gehad, verwek 0 algemeen applaus De eerste prijs werd behaald door „Voor Vaderland en Koning" met 993 p. en de. Iweak prijs door „Generaal Jou bert" met 970 punten. Hoogste korpsschut'ers waren vu. V. V. en K.Gom. ven Zalen, mei 213 p., van G. J. P. J. Ilekker, met A>;> jl van Cl. C., G Jnn«n met S»<0 r<n van BI. C-. D. C. lloutgran: met 100 p. Uitgemaakt werd nu, dat de me daille voar het hoogst aautal bel laai de prijzen bij den Jubileum wedstrijd is ten deel gevallen aan V. V. en K.,, wier afgevaardigde deze dan ook ic- gelijkeivijd mocht in ontvangst 11e men. De ingekomen mededeel ine, dat Mevr. Visser van Hazciswoiute het haar aaigeboden ewelidhMatochin had aanvaard, werd eveneetri met luid applaus begroet. De in concept aan de leden toegezonden statuten cn huishoudelijk reglement kwamen nu in bespreking, en werden na enkele kleine wijzigingen in hun geheel goed gekeurd. Als belangrijkste wijziging dient een «rad. dat uan den zomer-

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1