NIEUWS» en ADVERTENTIEBLAD. 3le Jaargang No. 9364 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. DINSD-AG 30 DECEMBER 19J3 A Tot de plaatsing van advertentiën en reclames va buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Buitenlandsch Adverter.tie-Bureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 6229. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem120 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevesiigd is (kom der gemeente)1.30 Franco per post door Nederland1.65 Afzonderlijke nummers0.02 M Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem 0.37 H B „de omstreken en franco per post - 0.45 Uitgave der Vennootschap Lonrens Cosfer. Dïrectenr J. C. PEEREBOOM. AD VERTENTIÈN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per rege-L Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertentiën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing; 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommonaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Bnitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. dli nummer bestaat uit tien bladzijden. EERSTE BLAD. OM ONS HEEN Ho. i£65 Inbreuken op natuurschoon. No. 99 vaa het Provinciaal Blad voor Noordholland jaargang 1912 draagt den titel: „Besluit van 2 Octo ber 1912 No- 1 ter afkondiging van het besluit der Provinciale Staten tot vast- slclling van eene Verordening op het weren van inbreuken op natuur schoon." Dit is heel lang en niet overduide lijk. maar aan het provinciaal be stuur mag daarvan geen verwijt ge maakt wordenwie dezen naam sa menstelde heeft rekening moeten hou den met de mogelijkheid, dat iemand de stoutheid hebben kon, de verorde ning ook in haar woorden, te bestrij den. Hij maakte den titel dus lang en voorzichtig envolgens het model dat sinds jaren en jaren op de Pro vinciale griffie heeft gegolden en dus deugdelijk gebleken is te zijn. De spraakmakende gemeente zegt het natuurlijk veel korter: „verorde ning tegen de reclameborden", maar is dan ook in deze benoeming onvol ledig. Want hoewel Mr. Ilazelhoff Roelfzema tot het denkbeeld, dat deze verordening tengevolge had, gekomen is door de hinderlijkheid van de re clameborden, er is geen enkele reden waarom de reclamezuchtigen hunne artikelen niet zouden aanprijzen op een kubus, een cilinder, een toren, al welke voorwerpen onder den naam „borden" niet vallen; we zouden eens gezien hebben, hoe snel de verboden borden door andere vormen waren vervangen, wanneer de steller der verordening dat niet voorzien en ver hinderd had. Want luister, hoe hij alle meetkundige en onineetkundige figuren onder een en denzelfden groo- ten hoed der provinciale wet gevan gen heeft. Het is den eigenaar of gebrui ker van eenig onroerend goed ver boden lo. daarop of daaraan te hebben muren, getimmerten, borden of andere voorwerpen, bestemd en gebezigd tot reclame 2o. het onroerend goed op eeni- ge andere wijze te bezigen tot re clame. Getimmerten of andere voorwerpen wel is de hoed wijd. Eigenaars van gronden, die door reclameborden toe te laten een zoet winstje maakten en, bij geval, hun koeien tegen heftigen wind of zwierenden regen meteen een schuilplaats verzekerden-en die, wel tc verstaan de eigenaars, in de verordening hebben gestudeerd of er geen ontkomen aan was, zullen in den vorm van do reclame geen troost hebben gevonden. Want in wetten en verordeningen is artikel I altijd het vreeselijkste; we zien des wetgevers streng gezicht bij het uitspreken van de woorden: ik verbied u. Maar daar een mensch, na de hoogste dreiging, vanzelf tot milder gevoelens dient af te dalen, vinden we altijd 's wetgevers glimlach in arti kel II, aanvangende met de geijkte woorden: „het verbod is niet van toe passing Welnu, die verzachting ontbreekt ook in deze verordening niet. Het verbod is niet van toepassing, in zoo ver het geldt reclame voor zaken, die worden vervaardigd of verhandeld, of voor bedrijven, die worden uitgeoe fend op of in het onroerend goed. De heeren, die nu aan de Amsterdamsche Vaart hun wondere champagne of onbegrijpelijk smakelijke ca cao adverteeren, kunnen dus, wan neer ze op de plek een fabriek of pak huis stichten, de reclame voortzetten. Misschien vinden ze het middel wat duur. De tweede uitzondering geldt de re clames, die niet voorkomen in het landelijk gedeelte van een gemeente. Ligt hier aanleiding tot meeningsver- schilV Wat het landelijk gedeelte van Haarlem is kan gemakkelijk uitge maakt worden. Maar van Halfweg en van Sloten? Dan is er een derde uitzondering voor reclames, die er al waren toen de verordening in werking trad en ten slotte kunnen Gedeputeerde Staten vrijstelling van het verbod verleenen, wanneer naar hun oordeel hierdoor de schoonheid van het omliggende landschap niet wordt geschaad, Over deze laatste bepaling is stellig verschil van meening te verwachten. Het zal wel voorkomen, dat de ver huurder een reusachtige flesch vindt passen in het landschap, terwijl Ged. Stalen er andens over denken ja zelfs het monsterachtige reclamebord waarop een auto is afgebeeld, zeer wel toelaatbaar acht. Gelukkig maar, dat we deze belangen ge rust aan Gedeputeerde Staten kun nen toevertrouwen en... dat er van hunne beslissing geen hooger beroep bestaat. Toch is die uitzonderingsbepaling de voornaamste reden, waarom hier de zaak nog eens ter sprake wordt ge bracht. Wat in het provinciaal be stuur besloten wordt is niet altijd vol doende bij de menschen bekendze ker, zij lezen het in de couranten, maar na meer dan een jaar is dat ge woonlijk al weer vergeten. En den 3den October 1912 werd de verorde ning uitgegeven; den 16den van de zelfde maand verzochten Ged. Stoten aan de gemeentebesturen, om de be langhebbenden er op te wijzen, dat zij in hun eigen belang handelen door het verzoek om vrijstelling van het verbod zoo spoedig mogelijk in te zen den. Toch vermoed ik, dat hier en daar wel iemand die poging bij Ged. Staten heeft nagelaten te doen. En 1 Januari moeten de borden opgeruimd wezen, 'tls laat, maar licht nog niet te laat. Het zou mij verwonderen wanneer Ged. Staten, zoo zij op den Iaatsten December een verzoek om vrijstelling ontvangen, gebruik maakten van hun recht om ze, overeenkomstig art. 5, zelf te laten wegnemen; in dat geval zal wel gewacht worden totdat de be slissing genomen is. De belangheb benden hebben dus nog een kansje waarop hun bij deze gewezen wordt, maar in de hoop en het vertrouwen, dat Ged. Staten aan hun verzoek niet zullen voldoen. Het wordt tijd, dat de foeileelijke reclames, die het mooi van onze provincie ontsieren, van vel den en wegen verdwijnen. Dat de belanghebbenden zullen vra gen „hoe vatten Ged. Stalen de ver ordening op?" is begrijpelijk en ver klaarbaar. En volgens den goeden journalistieken regel, dat geantwoord moet worden op vragen, die gedaan kunnen worden, nog voordat die ge daan zijn, zou hier vermeld moeten zijn, of er al veel verzoeken om vrij stelling inkwamen, en of ze, en zoo ja, welke, succes hebben gehad. Ik deed het. graag, als ik er kans toe zag. Maar op de Provinciale Griffie ia men nog niet doordrongen van de be- tcekenis van de couranten in deze da gen. Journalisten worden er be. schouwd als hoogst gevaarlijke we zens, die men dus maar liever zoo weinig mogelijk ziet en hunne beleef de brieven om inlichting blijven zelfs wel onbeantwoord. Dezo opvatting is niet meer van onzen tijd en dus niet meer in 't be lang van 't provinciaal bestuur. Maar men zal ons ten goede houden, dat wij, zoolang ze heerscht, niet gaan vragen om informatie over dingen, die zeer wel zonder gevaar zouden kunnen worden meegedeeld en (ik durf hef er gerust bij zeggen) aan het provinciaal bestuur zelf dikwijls veel overlast en moeite zouden besparen. Het Haarlemsch gemeentebestuur ziet dat anders in. Beter! J. C. P. Stadsnieuws G e v a a r 1 ij k mensch. In de Esscnstraat was een 49-jarige konerslfurer C. H. L. dronken en deed toen gevaarlijke dingen. Hij zwaaide niet oen geopend mes ter bedreiging van de omstanders en raakte daarbij zijn zoon C. L., die een wond aan de rechterhand moest laten verbinden. DE BAKKERSSTAKING IN DEN HAAG. Bij drio patroons, die in Den Haag hebben gewerkt bij hun collega's, die- staking hebben, wordt door de gezel- Ion gepost. Aan de klanten worden biljetten uitgereikt, waarop de toe dracht der gebeurtenissen vermolu wordt. NAAR "T KAMP. De 10e mfanterie-biigade uit Haar lem, Hoorn en den Helder zal van 1-i tot 26 September. 1914 een kamp lie trekken in de legerplaats bij Millin gen, 7.00 meldt de N. R. Ct. EEN GESCHENK. 's Rijks Ethnographisch Museum beeft \an den heer J. Mulder, lid der f:rma Mulder, Rtdeker Co., wonend Nieuwe Gracht te Haarlem, ten ge schenke gekregen een zeer schoon. Japan«ehe schaal van modern Satsu- maporvelein, met de 18 Arhat's waar van een op een draak rijdend aan de binnenzijde en een op de donderspi- raal toeviiegenden draak aan de bui tenzijde. Naar aanleiding hiervan en van vroeger herhaaldelijk gedane schen kingen is aan den heer J. Mulder Hj Kon. besluit van 18 Dec. 1913 No. 31, toegekend de zilveren eerepenn.ng, be doeld bij de Kon. besluiten van 24 Mei 1897 en van 22 Juni 1898, als blijk van waardeering zijner belangstelling in 's Rijks wetenschappelijke en kunst verzamelingen betoond, zoo meldt r:e St Ct. Verdwenen Kon ij nen. Mejuffrouw H. B.7. uit de Brou wersstraat stuurde 23 December aan den heer O. de G. te Kralingen een paar konijnen per Van Gend en Loos. De beestjes schijnen in verkeerde ma gen verdwenen te zijn, want de heer De G. wo,cht nog op de konijnen. Vechtersbazen. Twee groentenventers G. K. en W. II. kregen gisterenmiddag op den Schoterwag kwestie. Zij raakten slaags en "rolden over den grond. De politie kwam er bij, maar kon de verwoede vechtersbazen (36 en 22 jaar oud) niet van elkaar krijgen. 1 Slot was, dat de agenten het veclit- naar met den gummistok ging bewer ken, tot de venters elkander loslie ten. MILITAIRE VERKENNINGEN. De le luitenant F M. J. Stuvel van hel 10e reg. inf. alhier wordt van 2 Januari 30 December 1914 gedeta cheerd bij de militaire verkenningen te 's-Gravenbage. OEFENING. Hedenmorgen rukte het 10e reg. inf. alhier uit tot het houden van eene oefening in den voorpostendienst. Deze oefening, die in de omstreken van Heemstede plaats vond. werd ge houden ouder leiding van den lsten luitenant ten Have van genoemd korps. ME-NSCHLIEVEND HULP BETOON. Bij koninklijk besluit is, als blijk van goedkeuring cn tevredenheid, de bronzen eerepenning voor menschlie- vend hulpbetoon en een loffelijk ge tuigschrift toegekend aan W. T. H. Meijer, matroos bij het loodswezen in het 3de district, thans te IJmuiden, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een knaapje uit de Buitenhaven te Helder, op 1 Augustus 1913 P. Hommerson, te Heemstede, we gens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een knaapje uit de Leidsche vaart aldaar, op 20 Sep tember 1913. SUBLIMAAT-PASTILLES. In het vonnis der rechtbank tegen den Ilaarlcmschen drogist wordt over wogen Overwegende dat de rechtbank het oordeel dèr deskundigen op de daar voor uungevoerde gronden overneemt en als haar oordeel uitspreekt dat de bewuste pastiLes na oplossing iu wa ter alleszins gesch kt voor uitwendig geneeskundig gebru.k, als geimesnint- delen kunnen beschouwd worden en de Minister dus de bevoegdheid had die op de door hem samen te stellen lijst te plaatsen: overwegende dat ten deze ook op merking verdient dat uit één der door den vernediger van iioklaagde overgelegde stukken, namelijk het rap port van de Commissie uit den Ne- derlandschen Drogistenbond eu daar bij behoorende Bijlage A opgemaakt naar aanleiding van een schrijven van Z. E. den Minister van Binnenland sche Zaken van 1 December 1911, welk rapport mede is geteekend door den beklaagde die thans terecht staat, blijkt dat genoemde Commissie ook van mcening is dat genoemde pastil les als genees middel worden gebruikt, al worden zij volgens genoemde com missie buiten de geneeskunde ook voor ontsmetting gebruikt, naar aan leiding waarvan zij opmerkt, dat de geoorloofde hoeveelheid voor den ver koop in liet drogisf.bedrijf veel te groot is genomen; overwegende dat het vonnis van den Kantonrechter voor zooverre beklaag de daarbij werd ontslagen van rechts vervolging op grond dal sublimaat pastilles geen geneesmiddel zijn en de Minister dus onbevoegd wus deze in zijn lijst op te nemen, zal behooren te worden vernietigd en ten dien aan zien opnieuw zal behooren te worden recht gedaan: overwegende dat blijkens meerge noemde lijst de kleinste hoeveelheid waarin postillar chloreti hydrarpy- rici, behalve door apothekers en door geneeskundigen tot het afleveren van -rcneesmidde!en bevoegd, mogen wor den verkocht, bedraagt 100 stuks; overwegende dat het bewezen ver klaarde feit dus behoort te worden requaüficccid als het, zonder te zijn apotheker of geneeskundige tot het af leveren van geneesmiddelen bevoegd» verkoopen van een geneesmiddel door den Minister van Binnenlandsche za ken aangewezen, beneden de hoeveel heid daarbij voor genoemd middel be paald; feit strafbaar krachtens artikel 30 en 31 der Wet ran 1 Juni 18)35 (St. Gl) juncto de beschikking van den Minis ter van Binnenlandsche Zaken van 1 Februari 1906 laatstelijk gewijzigd bij beschikking van 4 November 1910. Bevestigt het vonnis door den Kan tonrechter te Haarlem in deze zaak gewezen voor zooverre het den be klaagde primair ten laste gelegde feit, alsmede zijn schuld daaraan wettig en overtuigend bewezen zijn verklaard en voor zooverre is gelast cle terugga ve der overtuigingsstukienvernietigt genoemd vonnis voor het overige; en doende wat de Kantonrechter had behooren le doen; verklaart den geappelleerde schul dig aan voormelde gequalificeerde overtreding en veroordeelt hem des wege tot betaling van eene geldboete van tien gulden subsidiair één dag hechtenis. VAKOPLEIDING HANDWERKS LIEDEN. De volgende jaarvergadering van de vereeniglug Vakopleiding voor handwerkslieden zal te Haarlem ge houden worden. BSFiBe trani. Vanmiddag orn fcalféén hrak plotse ling brand uit ia de kamer achter den vïschwinkel van den heer II. van Ros sen, Kruisweg 35. De vloer in die ka mer was opgebroken om een riool te herstellen, een bed was daarom opzij gelegd, vlak bij een kachel, en is daarmee vermoedelijk in aanraking ge komen. De bewoners, die 1 moment dat het vuur uitbrak zich boven be vonden, werden door de rook gewaar schuwd en vluchtten met hun kinde ren langs de trap die in den winkel uitkomt. Onmiddellijk werd de brand weer gewaarschuwd, en spuit 10 was er ditmaal nog eerder dan Jetje, door dat toevallig juist de heer Franken langs den Kruisweg kwam en z'n mannetjes dadelijk ging oproepen. Intusschen grepen de vlammen snel om zich heen, en spoedig stonden de winkel en de achterkamer in lichte laaie. De oliewaren en het vlschgerei, die ook tot den wtnkel.nventaris be hoorden, droegen er natuurlijk toe bij dat de verwoesting met snelheid in haar werk ging. Ook in de bovenkamers kwam vuur en ook daar brandde schier alles uit. Even sloegen de viammen zelfs uit de ramen aan de voorzijde. Lie brandweer tiua snel en kracht- dadig op, en om één uur was het vuur1 gebluscnt, met vier slangen op de wa terleiding. Een walgelijke, dikke rook sleeg op uit de zwartverbrande, door weekte massa vischwaren. Alle moge lijke flesschen en busjes waren ge- spivugen, een iampekap mug uail ge- smo.teii aan de gaJeidnig. Boven was de brandweer nog aan l werk, bene den stelde de rechercne onuer le.aiug van haar inspecteur den heer van der Beek »n de acnterkamer een onderzoek in naai" de oorzaak van oen brand, waarvan v.e tot dusver odeen de hier boven vermelde lezing hoorden. Dc schade is natuurlijk aanzienlijk, maar èu de eigenaar van liet huls (<le heer Erdlsieckj èn de winkelier van Rossen, wiens hczle inboedel verloren is. zijn verzekerd. De politie zette tijdens de blussching de straat af; het tramverkeer werd gestremd. Onder de op het afgezette terrein aanwezigen merkten we op den burgemeester, den wethouder De Breuk, den commandant der brand weer, den heer Cramer, den commis saris van politie den heer van Goor en den hoofdinspecteur den heer Nolthe- nius. Om halftwee werd het verkeer weer opengesteld, maar het politietoezicht voor den uitgebranden winkel bleef voorloopig gehandhaafd. Bij het blusschingswerk verwondde dc heer Fortgens, van spuit X, zich, bij het inslaan eener glazen deur, licht aan de hand, zoodat hij verbonden moest worden. Broeiden koffie. Hedenmorgen maakten 328 kinde ren en 65 volwassenen van gratis brood- en koffie-uitdeeling gebruik. Ontvangen werd bij den heer H. London van N. N. f 2 50. DE KINDERMOORD TE AMSTERDAM. (Men zie ook 2de pa?, van het eerste blad). Wij hebben nog een eenigszins uit voerig onderzoek ingesteld bij eenige personen aannemersvan polderwerken enz. bij v.ien de bezoeker uit het café in de Oranjeboomstraat zou hebben gewerkt. Echter zonder resultaat. Geen hunner herinnerde zich den naam Jan Wil'ems, Kaper, Van Heer len of Boeren-Jantje. Wat echter niet veel bewijst, naar zij zelf zeiden, om dat polderwerkers dikwijls maar een paar dagen bij een baas werkzaam zijn en zich onder allerlei namen aan melden; soms zelfs onder- scheldna men. 't Komt voor, dat zij bun eigen naam niet kennen. Gev. Voorwerpen. een zak met schoon waschgoed, te rug te bekomen aan het politie-bu- reau. in nOOGER BEROEP. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden in hooger beroep, onder beves tiging van het vonnis der rechtbank te Haarlem van 13 Maart j.l., A. A. .T. v. d. P. bij verstek veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf wegens we-j dersnanriigheid. bedreiging met zwa-1 re mishandeling en beleediging. (Zie vervolg Stadsnieuws op de tweede pagina). Uit de Omstreken HTLLEGOM, Heden vergaderde de gemeente raad. De heeren A. Topper, J. Til, R. A. v. d Schut eu J. H. M. Balvers werden als leden der gascommissie herkozen In de waterleidingscommissie wer den benoemd de heeren Heemskerk, Vooren en Guldemond. Dc waterleïdingsconimissie kreeg 1000 crediet. De heeren L. H. H. Hanrath en J. B. van der Schoot werden herbe noemd als leden der plaatselijke schoolcommissie. 200 subsidie werd gegeven aan den proeftuin te Liase. lieslotcn irerd dc kermis af le schaffen; in beginsel werd goedge keurd om een volksfeest te steunen. Binnenland EERSTE KAMER. De Eerste Kamer der SLaten-Gene- raal hp.p.ft hedenochtend 'zonder hoof delijke «lemming goedgekeurd ver schillende ontwerpen, o.a. Hoofdstuk I der Staatsbegrootirig voor 1914, hoofdstuk 7 a der Staatsbegrootirig 1914, de begrooting betreffende het tiendfonds van 1914, de aanwijzing der posterijen, telegrafie en telefonie •als staatsbedrijf. De beraadslaging is aangevangen over het ontwerp tot toevoeging aan Rotterdam van de terreinen langs den Nieuwen Waterweg en het Scheur, thans deel uitmakende van de ge meenten 's-Gravenzande en Naald wijk. Dit ontwerp werd bestreden door den heer Vos van Steenwijk. Telegrammen De onderstaande telegrammen zjjn ontleend aan bel Algemeen tandelsblaa, DE GRIEKSCH-SERVISCHE GRENSCOMMÏSSIE. ATHENE, 29 Dec. (Reuier) liet geschil in de Grieksch-Servische grenscommissie is bijgelegd, nadat beide partijen eenige concessies had den gedaan, KONINGIN SOPHIE VAN ZWEDEN. STOCKHOLM, 30 Dec. (Reuter.) De Koningin-Moeder van Zweden, So phie, geboren prinses van Nassau, is hedenmorgen overleden. Prinses Sophie van Nassau was een dochter uit het huwelijk van hertog Wilhelm van Nassau en prinses Pau line van Wurtemberg. BRAND. ST. SEBASTIEN, 29 Dec. (Reuter.) De groote brand, waardoor de schouwburg en het circus werden ver nield, was te y uur in den morgen ge- bluscht. Drie brandweerliederUeu éép agent werden licht gewond. Burgerlijke Stand haarlem. Ondertrouwd: 30 Dec, L. de Boer en C. Scliornagel. Getrouwd: 30 Dec, P. Emmer met A. J. W Macpherson. Bevallen: 25 Dec. G. H. t an Norde—Jansen, d 27 Dec. A. M Vollaerls—Schouter. z 28 Dcc. C. 11. Meijersv. d. Aa, d. Dec. X. Bèarda—Krijnders, E. M. A. Langcvcid—Dolk, CL M. M. van Brero—v. vessum, z. 30 Dec. A M Bleijswijk—Sciieidweiler, d. Amstertiamsche Beurs. Openingskoersen van üO Dccernoit 1913. HOLLANDSE!;. .NDELSBANK. TABAKSA ANDEELEN. Stil. Buidjey 104, Deli Batavia 4-15, Deft I ij548, Medat- 207, Rotterdam Del.' 235 Senembah 528. RUBBi'-K-AANDEELEN. Lusteloos. Amsterdam Rubbc-r 119, Eandar 50, Nedei laridschê 32. PETROL E l' M-A ANDEELEN. Üngeaniuicerd. Dordtsche Petroleum 180, Gec. HolL Petr. 2ï<J. Int. Rum. Petr. 125—6, Kon. Nod. Pet© 602, Moeara Eniin Petrol. 236—7 1/2, Sumatra Palembang 226 1/2, Orion 100 1/4. MIJ NA ANDEELEN. Guyana Goud gevv. 35, Idem pref, 5253, Redjang Lebong 196, Groat Co- bar 19. De AMER1K. MARKT opende nau- wdljjks prijshoudend: Sporen: Atchison Topeka 94 1,2, Denver 17 3/8, Erie 28 1/8, Kansas 2-4 1~2, Pref. idem 58 1/2, .Missouri 19 7/8, Rock Is land 13 7/8, South Rail 23 1/4, Union Pacific. 157 1/2-8, Cm. W&b. 3, Pref. Wabash 8 1/2. Industrie: Amalgamated 74 14. Am. Can. 29 1/2, Am. Car. en Foundry 45 3/8, Am. Hide en Leather 21 3 4. Stand Milling gew. 31, Cl». Cigar 45 7/8-46, Cm. Steel 60 1/8, Cm. Marine 3 7/8. Pret idem 13 7/8. Marktnieuws PUHMERFNDER MARKT. Aanvoer 24 partijen kleine fabrieks baas 37. 26 partijen kle'uic boerenkaas ƒ35.50. 1 partij conup.is=:e f 35.50. 1 partij middelbare, f35 644 K.G. boter, f 1.65 a 1.75. 306 vette runderen, 0.72 a f 0.85 prijsh stug. 79 Melk en Gelde (160 a f310. 17 stieren, 11 paarden. 44 vetfe kalveren, f.1 a f 1.20. ma lig. 205 nuchtere kalveren, f 16 a f 32, vlug. 4i9 vette varkens, f 0.50 a 0.54. vlug. 30 magere varkens, f 20 a f 30, stug. 174 biggen, f 8 a f,14, stug. 1S01 schapen, f27 a f 44, prijs!)., stug. 62 ganzen, f 5 a f 5.50. Kipeieren f C a f 6.75. G5 zak appelen, 2 a f 3 per zak. Sport en Wedstrijden U. F. G. ir. Daitsclilaad. V'ERirl.v F,uK. ö.LHtue.vGS- SPIELE,H. F. C.t 1-4. Als derde en laatste wedstrijd speoi- de de H. F. G. Zondag 28 Dec. m Leip zig tegen V. f. B. Deze vereeniging was in iie. seizoen 1912—1913 ïmpi- oen van Duitschlaud. Het was nu nog ongeveer l«otzeifde eiftai en telde «ie volgende spelers. Schneider «loei Votker, Hernnmann (backs?Ml.-hel, Edy, Fórster 1 alfsi. Kuabe. Polster, Julrtz, Richter, Best. De Haarlemmers speelden met de volgende opstelling: van Eyck, Koper, Oei, B. Verwey, v. d Nagel, Sandberg, Seignette, Mesman, Laan, H. Ft jur ken. J. Francken. Het terrein was zeer glad, echtet het beste van de drie waar in Duitsch- land op gespeeld werd. Hoewel het slecht weer was (sneeuw en rogen buien) was n< g zeer vee' publiek aan wezig. De Duitschers droegen wJMe

Haarlem's Dagblad | 1913 | | pagina 1