RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD i j spelen, dan als volgt 13-18 o. i. een der beste voortzettingen. 36-31 18-23 0j> 'lit moment kan Zwart ook „dam" halen, als volgt Zwart 19—23, Wit 3U 28. Zw. 25-30, W. 3125, Zw. 14—19, W 25—5, Zw. 9-13, W. 5:23, Zw. 18 49. Hierop zou Wit echter laten volgen: B5—30, Zw. 49:21, W. 48-43, Zw. BI 49, W. 40—35, Zw. 49 40, W. 45 34 met een schijf winst I thans vrijwel gedwongen om geen pchijf te verliezen. 13-181 3-8 Indien Zwart nu ongehinderd 813 kon spelen (1) dan kreeg hij voorzeker de betere stelling. Wit zou echter dien zet niet onge straft toelaten, maar hierna met het voortgaan 8-13? 33-29! 24 42 30-24 19 30 A 53 24 20 29 43 38 42 33 39:17 i A. Op Zwart 2Ü 29 zou volgen i 43-38 4233 39 28 23 21 26 8 13 2 34:11! (1) Men ziet dus, dat Zwart een an deren zet moet doen, waarna het spel zeker remise wordt. Wij vertrouwen, dat deze afwikke ling ook leerzaam is voor hen, die een goede 3tiidie willen maken van het combinatiespel. Volgende week de 4e voortzetting Van Diagram No. 1. De liaarleiusehe Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan - dagavond van 8—12 uur in de boven zaal van Café De Korenbeurs. Spaar- rie 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij liet bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten, Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, do heer J. Meijer, Kruis straat 34. Telephoon 1543. EEN MAN VAN ORDE. Ln een Duitsch landstadje komt de inspecteur onverwacht een kantorr inspecteeren ternauwernood is do kennisgeving ontvangen, of reeds ver schijnt de groote man. Hij vergenoegt zich er niet mee, een oppervlakkig onderzoek in te stellen1, maar alle dikwerf moest hem blijken. uai <ut met geheel aau het doel beant woordde, llier cm daar opent hij een der vak ken. voor loopende zaken bestemd alles in orde. Nog mets heeft zijn aan dacht getrokken, wat aanleiding kan gov en tot een op- of aanmerking. Muar wat is dat? Uit liet anders ledige vak, met Z. gemerkt, komt een Ln de haast daarin geschoven oiid gordijn te voorschijn. Vernietigend is de blik, dien de strenge inspecteur op den verlegen uinhtenaar werpt, en geen scherper verwijt meent hij dezen te kunnen toevoegen, dan de harde woorden „Niet eens onder letter G." EEN ONTZETTENDE MISDAAD. Een kluchtige aankluclit hield on langs het Schepengerecht te Zittau bezig, waarvoor zich te verantwoor den hadden de schouwburgonderne mer Winter uit Dresden en de loge menthouder Petzold te Zittau. Re- klaagde Winter is de leider der „Winter-Tymian-SSnger", een Dres- densch comisch gezolscliap, dat door giansch Duitschland reist en verleden jaar ook een voorstelling in Zittau gaf. Om zijn optreden aan te kondi gen. werden niet alleen advertenties in de dagbladen geplaatst, maar de directeur liet ook reclame-biljetten op straat verspreiden, waarin onder het opschrift „Extra blad" en „Particu lier telegram" werd medegedeeld, dat de „Winter-Tymlan-Stinger" in Zittau waren aangekomen en dat hunne lie deren zóó origineel waren, dat daar door reeds meer dan „5000 ménschen zich doodgelachen" hadden. Nu weid door de Zitta jer politie proces-verbaal opgemaakt tegen ge- noemen directeur en den logement houder, in wiens lokaal de zangers zouden optreden, om reden dat „bij zenuwachtige lezers door dat reclame biljet schrik en onrust konden worden opgewekt." En zoowaar, tegen Winter werd 56, tegen Petzold 20 mark boete geéischt. Bij tie behandeling der zaak kon Petzold bewijzen, dat hij de biljetten, voordat zij gepubliceerd werden, in t geheel niet gezien haddo zangers hadden zelf voor de verspreiding zorg gedragen. Daar zijn medeplichtigheid aan de „strafbare handeling" niet te bewijzen wrs, moest de rechtbank hem vrijspreken. Daarentegen werd de schouwburg-directeur wel degelijk veroordeeld, niettegenstaande hij op geestige wijze had 'aangevoerd, dut om dit vonnis nog méér dan 5000 men- schen zich zouden doodlachen Wanneer het niet in een moot, al leszins betrouwbaar blad gestaan had zou men liet niet kunnen gelooven dat zelfs do Doitsche politie zoo optre den en een rechtbank gedwongen wor den kon. zich met zulk een „ernstige" aangelegenheid bezig te houden.... Do Zittaoer politie laat blijkbaar niet met zich spelen 1 Raadsels 'Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden ui hot vol gend nummer hek end ge maakt). IEDERE MAAND WOK Dl' ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN' PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met liet aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. 'Ingezonden door Willy Genne- raad). Zet achter elkaar Een man. uie het eten kookt, een viervoetig dier en een vrucht; en ge krijgt ceu vrucht uit warrrte landen. 2. (Ingezonden door Debora Keij- 1 let geheel tk*!aat uit 16 letters en wordt iederen avond in de courant vermeld. i o o t2 is een bloem. 5 G 15 16 is een lichaamsdeel. 7 14 14 11 13 is de naam van een maand. 7 14 11 13 2 14 is ceu meisjesnaam. 1 6 is een jongensnaam. 3 5 7 14 is weer een meisjesnaam. 7 C 8 16 10 11 is een familielid, 3 8 15 is een getal. 9 6 4 is een insect. 3. (Ingezonden door Michiel Gaar keuken). Vervang do puntjes door medeklin kers, zoodot ge een bekend spreek woord krijgt .ie .aa.., .oe. .e. .a. .e..a...o. 4 (Ingezonden door Jan van He melt). Met R dien ik tot afvoer van vuil. Met V" ben ik een muziekinstrument. 5. (Ingezonden door Pieter Roe- iand). Mijn eerste deel is een stadsdeel. Mijn tweede is oen nuttig diertje. Mijn derde is een eigenschap van veel dingen, waar tegenwoordig iedereen over klaagt. Mijn viercle gee.i 'ie overtreffende trap aan. Mijn vijfde is een lidwoord. Mijn geheel is een plaats in Utrecht. 6. .Ingezonden door Margaretha van Baardwijk). Bij Vauer en Moeder is het in het midden, bij den zoon is het niet, maar bij de dochter komt het vooraan. Bij de meid echter heelemaal achteraan. Wat is het? 7. (Ingezonden door Lena Buiten- huijs). welke ringen zijn niet rond, Niet achtkant en niet ovaal, Niet van hout of van motaal, Wit en paars van kleur, En met lekkeren geur (Ingezonden door Jantiua Dijk stra). .Mijn eerste en tweede is een dier of een stof. Mijn derde is een deel van een stad. Mijn geheel is een plaats in Noord- IIolland. 9 Ingezonden door Rika Yening) Ik ben een plaats in Noord-Hollund. Verander de eerste letter en ge krijgt een plaatsje in Groningen. 10. (Ingezonden door Grietje en Machiel Dijkstra). X XXX X X X X X X X X X X X X X X X X X XXX X Vul bovenstaande figuur zóó in, dat op den eersten regel staat een medeklinker op den tweeden regel iets dat water kan bevatten op den derdon regel iels waar men in Zuid- Amerika vee mee vangt op den vier den regel vruchtenop den vijfden regel een meisjesnaam, op den zesden regel iets wat de schoenmaker bruikt op den zevenden regel een medeklinker. Nu moet in het midden van boven naar beneden hetzelfde staan ais van Ritas naar rechts. 11. (Ingezonden door „Do twee Zus jes"). Mijn eerste en tweede is speelgoed. Mijn derde is een kleedingsiuk. Mijn geheel wus vroeger in de mo de. 12 (Ingezonden door C. van de Reep). ik ken een stalletje. Daarin staan 24 beiteltjes, aaii den één on kunt 12 en aan den onderen kant 12. Baad nu eens wat voor een stalletj> dat is. Raadseloplossingen De oplossingen i« i raadsels van de ivorigo week zijn I. Steen een -- kooL Steenkool. 28. Zooals het klokje thuis tikt, tikt hel nergens. Kat, Hoorn, eik, t'ion, lat, klok, zool, hut, kies, inkt, stug, hoest. 3. Na regen komt zonneschijn. 4. Bernisse, Bernard. 5. Uw naam. G. Driebergen. Drie, gier, Ben, eb, ren. 7. E-.-i opnaalbrug. 8. Postkantoor. 9. Mes, les, bes, zes. 1U. Purmerend. II. Een kaars. 12. llokkanje Kokarde. Goede oplossingen deze week ont vangen van Ferdinand Waage 12. Coba Enzerink i Christina van Diilewijn 9. Truc- uu Bilderbcek 12. Kees de Klerk 12. Clivia 10. Reseda 8. Rika Dekker 4. Cyclame 8. Dora .Mulder 12. L. Jansen 9. Lize- Diklteboom 11. Jo Boogaard 11. Piet de Bie 10. Gijsbert G. Fabel 2. Jacob B. Burghout 11. Margaretha Bourgonje 4. Froukjo Vrugt 10. Mauritzia de Braai 12^ Arendje Duiker 10. Caspar Willemscn 11. Maria Piet 11. Jorri de Vries 7. Corrie Harige rink 10. Dora Heezeomans 12. W. van Donselaar 9. Bertlia en Betslo Metz 9. Joh. van Roode 6. Pieter Roeland 11. Debora Kcyzer 9. Michiel Gaarkeuken 12. H. P. Jansen van Galen 9. Rachel Mok 11. Jan van lleinert 12. Willem O vermeer 12. Lena Buitenhuya 8. Lena Koelcveld 12. Tom Schück 12. Christian Boesman s 11. Wim Nieuwdorp 12. Cato van Leeuwen 11. Marie Sohelluigs 12. itika Zwart 11. Mane en In i .us van Sohagen 9. Grietje en. Mnchiel Dijkstra 12. J. Vreeken 10. Marinus en Cornelis Caalen 12. Paulioutjc van Amatei 11. Ina Kloos 12. Nelly Vroom 12. Wouter van Baardwijk 11. Margaretha van Baardwijk Tl. Rachel Dasberg 10. Francisca Kuijk 8. Nella Vreeken 10. Piet Dik 10. Dina Dik 9. Geertje ürundel 8. Grietje Fortuijn 9. Antoniu Ockhuijsen 12. Bernard Vernimmen 12. Willy Germeraud 12. Johanna Hoeben 10. Corry v d Vlerk 12. Paka Vecning 11. Rika Hilgermon 12. Jan de Boer 12. Annie en Mieu Langendijk 12. Eliz. J. Rustige 12. Jantina Dijkstra 12. Gretha en Annie Bouwen 11. Cornelis N'nuta 11. Jan de Aruijn 11. Jan Rozènhart 11. BEGRAVEN DIEREN. (Ingezonden door Annie Groen). 1. Mijn werk is klaar; ik h>eb ijve rig gewerkt. 2. Toen mijn tante kwam, riep mijn zusje „ha Annie, tante is er 1" 3. Een gulden is honderd cent. 4. Ik at nnjn boterham met smaak. 5. Ik oefen mij in schermen. 6. In de stad is laken voor een ja pon erg duur 7. Gisterenmorgen l»eb ik al fijn mijn werk gemaakt. (Ingezonden door Ferdinand Waage). S. Jaap at rijst met suiker. 9. De gelijmdo scherven vorn samen nog een mooi geheel. 10. Ik zag in liet museum het por tret van Napoleon mot een vergulde lijst er om. STRIKT' RAGEN. De antwoorden op do Strikvragen der vorige week zijn 1. Niets. 2. Muziokriotop. 3. Tus&chcn den kop en den sluart. i. Spionkop. 5. l)e kop i- in Noorwegen en de staart hier. 0. Kapelaan. 7. Do sleenbukker. 3. In huur tweede jaar. 9. Do letter e. 10. Haring. Goede antwoorden deze week ont- angen van Truiis mui Bilderbeek 10. Reseda 7. P.ika Dekker 5.. Cyclame 7. L. Jansen 9. i'iet ue Bie 9. Dora Ileezemans 10. Bertha en Beisie Metz 6. Debora Keijzer 10. lna Kloos 10. Nella Vreeken 10. H. P. Jansen van Galen 10. Geertje Grundel 7. Jan van Hemert 10. Alida Poppe 10. L. B. Poppe 10. Jacob H. Burghout 8. Margaretha Bourgonje 6. Froukjo Vrugt 10. Mauritzia do Braai 10. Gaspar Willemsen 9. Maria Piet 9. Join de Vries 4. Joh. van Roode 6. Pieter Roeland 10. Nelly Vroom 8. Wouter van Baardwijk 10. Margaretha van Baardwijk 10. Rachel Dasberg 10. Rachel Mok 10. Grietje Fortuijn 8. Autonia Ockhuijsen 10. Lena Buitenhuijs 10. Lena Koelcveld 10. Bernard Vernimmen 10. Tom Schück 10. Willy Germeraad 10. Christien Boesmans 9. Wim Nieuwdorp 9. Johanna Hoebeu 10. Corrie v. d. Vlerk 9. Cato van Leeuwen 10. P.ika Veening 8. Rika Zwart 10. Marie en Bert us van Schagen 9. Annie en Mien Laiumndij'k 10. Grietje en Michiel Dijkstra 10. Marinus en Cornelis Caalen 10 Jantiua Dijkstra 10. De twee Zusjes 8. Cornelis Nauta 10. Jan de Bruijn 10. Paiilientje van Arnslel 9. Jan Rozènhart 10. Corrie Hartgerink 10. Lize Dilckeboom 10. Jo Boogaard 10. BOBBY'S HELDENDAAD. Door N. .T, Bobby was het aardigste kleine jon gentje, dut er bestond, volgens zijn moeder, en werkelijk, wanneer men Bobby zag en met hem sprak, zou men het haast moeten toegeven. Voor zijn vijf jaren was hij flink groot en zijn gezichtje met de groote bruine oogen en den. overvloed van donkere krullen, waar zijn matrozen- iimis aiuju op aauste, stond aitijd zoo wieiiueiijü, aai een ieucr hem wel aaruig moest vinuen. Bobby's moeder was uaii ook dol op hem en zijn papa niet minder. au wat ci ook gebeurde, al was Bobby sums ook nog zoo ondeugend, hij maakte het altijd op zóón uaidige munter weer goeu, dat papa licm wel liei moest aankijken, en unuaa hein niet anders uan „haar kleine jon gen uioèat noemen. Dat hij erg w end werd, als eenigst kind, laat zich begrijpen, maai Bobby mocht wel verwend worden, want hij werd toch niot vervelend oi mkennig, aooals de meeste verwende kindertjes. Naast liet huis van Bobby woonde een oude mevrouw zonder kindertjes. Bobby luid dit toevallig ontdekt, toen zo eens in haar tuin een paar rozen plukte. Die oude mevrouw was er pas ko men wonen en toen Bobby eens op het balcon van zijn huis stond, had hij haar dan gezien. Hij zag hoe ze voorzichtig de mooie roode roos af knipte, en toen nóg een en nóg een, en zc daarna in 'n mandje legde. Bobby had ontzag voor oude da mes, vooral wanneer ze zulk mooi wit haar hudden als deze en zoo'n mooie, zwarte, glimmende japon droeg. Bob by wist niet, dat deze japon van zij was en hij wist ook niet. dat deze me vrouw erg trotsch was en zich met niemand bemoeide en in het geheel geen kennissen had. Toen hij dan met zijn gezichtje over de balconleuning keek, begon hij di rect een gesprek. Dat deed Bobby al tijd met vreemde menschen, die bij zijn mama op visite kwamen, en ze hadden hem altijd een aardig ant woord teruggegeven. „Dag begon hij. Geen antwoord. „Dageen beetje harder nu. De oude dame keek op en zag een kleinen jongen in een blauw matro zenpak over de leuning kijken. Ze knikte even vluchtig met haar hoofd. „Waarom zeg je niets?" vroeg hij. Maar iniplaats van een. antwoord, zooals Bobby verwachtte, kroeg hij n afkeurenden blik en verder niets. Dal viel hem tegen, maar ze was misschien ziek, want zo zag zoo bleek. Ziek zijn" was in Bubby's oogen iets reeselijks, hij was het zelf voor zoo- er hij zich herinnerde nooit ge feest cu zijn vader ook niet, maar zijn mama wel. en toen mocht Bobby geen drukte en lawaai maken-, zooals anders. Alleen mocht hij zoo nu en dan op zijn teentjes naar boven toe gaan en zijn zieke mama een peer brengen, of appel, van den boom uit zijn tuin, en dat vond hij een heel groote eer. Hieraan dacht Bobhv en hoewel de ze dame niet in bed las. ducht hij toch meens aan een „ziek" zijn. „Zeg, houd jij niet vul» eeri peer of een appel en heb jij geen kleine jongens zooals ik?" Verwonderd keek de dame omhoog: Ze had nog nooit zoo'n jongen ont moet, die zoo maar „jij" zei en uit zichzelf begon te praten. „Neen", sprak ze stroef, „ik heb geen kleine jongens en ik houd ook niet van peren, maar ga nu naar bin nen, want straks val je nog naar be neden. „Ik val nooit", zei Bobby, „maar wees nu maar niet boos, ik dacht dat je ziek was, omdat je zoo bleek ziet maar als jij het graag wilt, zal ik wel naar binnen gaan." Hij zei het zoo aardig, dat de oude mevrouw even moest glimlachen, en ze kon het niet helpen, dat ze hem vriendelijk toeknikte. Bobby lachte tegen haar en was juist van plan naar zijn moeder te gaan om de kennismaking te vertel len, toen zijn aandacht getrokken werd door een heel klein hondje, dat bezig was een kluifje te verorberen. Bobby was dol op beesten, maar dit hondje zooiets had hij nog nooit ge zien. Het was heel klein en zag wit, heelemaal wit, en zijn haar krulde zoo mooi I „O", nep hij opeens, „is dat hondje van jou Wat een aardig dier. Speel je er dikwijls mee? Zeker wel, hè?" Nu lachte de oude mevrouw toch heusch, maar dadelijk keek ze weer ernstig, nam zonder iets te zeggen liet kleine poedeltje op en ging naar bin nen. Dat was Bobby's eerste gesprek mot zijn buurdame, en iederen dag stond hij op den uitkijk, of hij haar ook zag, of het kleine dier. maar tevergeefs, en reeds begon hij te denken, dat ze nóóit meer komen zou, toen liij haar plotseling op straat tegenkwam en tot zijn groote .vreugde zag, dat ze aan een leeren koord een kleun, wit-krul- leud beest vasthield. Natuurlijk sprak hij haar aan. „Dagzei hij, terwijl hij heel be leefd zijn muis afnam (want dat had zijn moeder hem zoo geleerd). „Ik heb je zoo lang niet gezien ben je nu wèl ziek geweest ?"- „Neen zei de dame stijf. „Ik heet Bobby 1" vervolgde Inj, „of eigenlijk Johan. maar iedereen noemt me Bobby dus dai moet jij dan uoa maar zeggen, en mag... ik... bem.... even aaien Dit laatste kwam er o zoo schuch ter uil en voordat de oude mevrouw antwoord kon geven, zag zo een klei nen jongen, die zich over haar hond heenboogen een kléin, dik handje dal zijn kopje streelde. „Ik houd zoo van beesten, weet je", ging Bobby voort, „ik heb t-luus een poes en duiven en een klein konijn tje, maar geen.... hond. Zou ik er misschien eens op een keer. even mee mogen spelenIk zal heusch niet ondeugend zijn en gauw \soer weggaan. Een ougciiuiiK. twijfelde de oudo me vrouw Mahl, want zijn gezichtje keek zoo lief-vragend en zijn stemmetje zoo smeekend, dal ze bijna toege stemd had, maar zo bedaont zich ei izei kort „Neen Ik houd niet van kinderen" en daarna draaide ze zich om en liep door. iViaar niemand wist wat er in haar omging, toen ze naar huis wandelde. Ze dacht aan vele, lange jaren, j voor Dij waren, aan den lijd toen zo ook cv a vriendelijke, vroolijke vrouw was geweest eu ook zoo'n kleinen jon gen had als Bobby. O, wat was ze irotsch op hem geweest eu gelukkig. Maar haar kleine jongen was zoo teer, o zoo zwak, en op een guren, koudon winterdag waren de gordij nen van haar huis naar benoden, en luiken gesloten. Toen hoorde men geen kinderstem metje meer in haar huis, wam haar kleine jongen was.... gestorven. Hij was aan een longontsteking overle den. Toen stond ze heel alleen, want 1 haai man was even na de geboorte j van haar kleinen jongen verdronken, toen hij als kapitein voer op een groot door .r. BLOMBERG—: EEMAN, 6chip. Was het wonder, dnt ze om niemand en niets meer gaf? Stil, bedroefd, in zïchzelve. gekeerd leefde ze voort, iederen dag weer hetzelfde eentonige leven. Toen ze Bobby zag, had ze dadelijk aan haar kleinen jongen gedacht, maar wat een verschil Bobby of haar lieveling. De één zoo teer, de ander zoo sterk! „Ik houd niet van kinderen had ze tegen hem gezegd en ze vond zich zelf ruw en had er spijt van. Ze zag nóg de groote. verwonderde oogen van haar buurjongontja. Waarom had ze het ook gezegd? Bloem hofstr. 5, Haarlem. Je behoeft dus maar een heel klein eindje verder le loopen, want het is 'aar één minuutje van mij af. liet spul mij vvi i, dut ik au voorlaan iets meer van jullie zal hooren, jaar ik blijf onze rubriek trouw le- mt en ik denk, dat ik iedere week toch heel wat bekende namen zal zien. •ie met raadsels of wedstrijden een prijs wint, kan er zeker van zijn, dat ik van harte in zijn of haar reugde meeleef. Heel veel groeten voor u 1i e allemaal van Eenige dagen verliepen. Bobby zag zijn buurdame niet en zijn lievelingshond nog minder en hii begon zich reeds ongerust te maken, toen er iets h&el bijzonders voorviel. Op zekeren dag slapte hij parman tig rnet zijn handjes diep in zijn zak ken den tuin op en neer, toen hij plot seling stilstond en luisterde. Hoorde hij daar niets Ja, daar was het weer hooreen zacht-klagend ge huil... toen was het stil. Wat was dat? Sstt.... daar het weer.... kwam het uit de sloot ach ter den tuin? Neen.... ja tech.... i rende Bobby den tuin door, deed het hek open en toen toen zag hij. iets iheel akeligs. Hij zag een vies, zwart beest, dat in het vuile water spartelde en wanho pige pogingen deed om den kant te bereüke'L Bobby schrok, maar direct dacht hij „dat moet ik er uithalen". riep hij opeens, „het ls kleine witte hondje van mevrouw Mahl, ik zie hetO, wat is het vuil nu, en het mèg niet verdrinken, móg niet 1" Onmiddellijk ging hij op zijn knieën liggen, greep met zijn ééne handje het kleine dier vast en trok liet naar zich toe Het ging heel moeilijk, maar Bobby vvas dapper en.... voorzichtig. Na veel moeite had hij het op den kant getrokken en daar stond "t dier vuil, bibberend, nat.... „Arme kleine hond", fluisterde Bob by, „als ik je niet gezien had, was ie verdronken. Maar nu inoet ik je thuis brengen." Voorzichtig nam hij liet in zijn ar men. Hu, wat was het vies en nat, aar het moest toch. vond Bobby. Als het tuinhek van mevrouw Mahl nu maar open is, dan hoefde hij niet heelemaal oin te loopen, want hij kon nog niet bij de bel. En, ja, gelukkig, de knip was open. Behoedzaam irud Bobby den tuin in van zijn buurdame, zijn kleinen dren keling stevig vasthoudende. Mevrouw zat in de serre en keek heel verbaasd toen ze haar buurtje zag en nog verbaasder, tóen ze be merkte wat hij in zijn armen droeg. Vlug deed zo de deuren open, neen, u kon ze niet meer onvriendelijk zijn tegen dien kleinen Bob. „Hier is de bond, hij was bezig het verdrinken, maar ik heb hem go- red en ik breng heiu nu weer terug", zei hij. „Ben je niet blij Ik kan het niet heipen, dat lüj zoo vuü is, komt van de modder, zie je 1" Bobby's gezichtje slonu nu zóó ver legen en toch zóó lief, dat mevrouw Mahl hem plotseling naar zich toetrok en zei „Ik dank je wel, hoor. Bobby Je bent een dapper ventje. We zullen hem maar gauw schoonmaken, hè, en als je wilt mag je zoo dikwijls komen spelen als jo maar zin hebt." „Is het heusch vroeg hij geja en zijn gezichtje werd vuurrood blijdschap. „O. wat heerlijk Mag het echt en terwijl hij zijn beide armpjes om haar heen sloeg, fluister de hij „Nu ben jo zeker niet ziek meer, hè, en mag ik het nu aan moe der vertellen, hoe lief of Je bent en dat ik morgen mag komen spelen „Dat mag je. hoor 1" Wèg rende Bobby, overgelukkig nu. en het duurde niet lang, of mevrouw Mahl, Bobby eri de kleine, witte hond waren de beste vriendjes. Bericht. Beste jongens en meisjes, nu kom ik jullie eens even iets vertellen, waar je wel een beetje vreemd van op zult kijken ik wilde jullie zeggen, dat het vandaag <ie laatste keer is, dat ik jullie brieven beantwoord. Daarom heb ik dezen keer ook niet allemaal afzonderlijk geantwoord, want op al mijn vragen zou ik nu toch geen ant woord meer krijgen. Maar nu behoef jo niot te schrik ken, of te denken dat er nu voortaan heelemaal geen brievenbus meer in „Do Zaterdagavond" komt te staan, Je mag gewoon iedere week brieven blijven schrijven en raadsels oplos sen, maar in plaats van door mij worden dio brieven voortaan beant woord en do raadsels nagekeken Mevr. VENEMAv. DOORN. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kïnder-Afdeeiing moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOM BER G— Z L E M A N Bioemhofstraat 5. In de bus gooien, zonder aanschellen!) LENA K. Ik feliciteer je nu maar ast met al die verjaardagen, want n Februari kan ik het niet meer doen! Doe maar trouw mee, dan komt het kastje nog vol van 't jaar! BERNARD V. —Ik ben ook nieuws gierig, of er veel aan te schrijven zal zijn; ik weet het nu ook niet! WILLY G Veel pleizier Maandag 1 op alle volgende verjaardagen! Wat hebben wij elkaar ai een boel brieven geschreven, he? Had je wei gedacht, dat dit de laatste zou zijnl NELLY v. d. R Het blijft voor iu in de buurt, Nelly !Ik zal jou naam ook nog wel eans zien, denk ik! CORNELIS N. - Ik geloof dat jul lie al van de oprichting af met onze rubriek meedoen! Maar jij bent nu ook zeker toch aan je laatste jaar tje! MARINUS en CORNELIS C. Over jullie hoor ik nog wel eens iets. Misschien kan je wel raden hoe! JAN R. Ik ken jullie ook al heel wat Jaartjes! Ik zal eens opletten, of ik je nog lang bij de oplossers zie! MICITIEL G. -T Jij'hoorde bij de nzendingen, die „zeer goed" waren, maar daarvan zijn de namen niet af zonderlijk opgenoemd. Een andereu keer beterI DINA D. Zend dit raadsel nog maar eens in, maar dan met het ant woord erbij; want zóó weet ik niet of het goed is. JAN v. H. Ik zal goed opletten bij den opstellenwedstrijd, of ik je naam er bij ziel WILLEM O - Ik wed. dat ik jou nog eens onder de prijswinners zie, Willem! r v. B. Ik hoop. dat ik bij den volgenden wedstrijd jou naam vind. Ik zal naar jc uitkijken, hoort Veel pleizier den volgenden Zaterdag! De rubriek bestaat juist 10 jaar. KEES DE K. Ik denk, dat ik jou naam ook nog wel eens lezen zal, Kees! Stellig bij de goede oplossers. Ja, de oplossingen moeten er altijd bij staan. CORRIE en ANNIE v. d. V. Jul lie mogen stellig meedoen! ARENDJE D. Doe maar geregeld mee. Vooral uls je dikwijls ziek bent, is de rubriek een prettige afleidLingl MARIA P. Je hebt er dan veel langer pleizier van en dan denk je later ook nog eens weer aan je ru- briektijd terug! JOH. v. R. Ja, ze-waren wel goed, je naam is er bij ongeluk tusschen uit gevallen! JACOB H. B Nu moet je je ver zoek aan een ander doen, Jacob! Maar ik denk niet. dat je wen-ch i ti al dadelijk vervuld kan worden. Het nieuwe raadsel is goed. Margaretha B., Lena J.Clivia. Fronkje V.. Rika v. D. Muitzia de R., Coba E. en Chr. v. D_. Pieter R., Debora K Wouter v. B., Dora H., Nella V Rachel M., Geertje G., Ma rie en Bertus v. S., Jantina D. l)o twee zusjes, Corrie H. De nieuwe raadsels zijn goed. Mevr. V ENEMA—v. DOORN. 31 Januari 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15