NIEUWS= en ADVERTENTIEBLAD. 3le Jaargang No. 94c 4 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. MAANDAG 23 MAAPT 19!4 A Tot de plaatsing van advertentiön en reclames van tuiten het Arrondissement Haarlem in dit blad is uitsluitend gemachtigd het Algemeen Binnen- en Euitenlandsch AdVertentie-Eureau D. Y. ALTA Warmoesstraat 76—78, Amsterdam. Telephoon interc. 622?). De VerickerinG der (per v.cek) seafcorneert'en wordt gewaarborco coor „The Ocean" Rokin 151, Amsterdam. ABONNEMENTEN PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente)„1.30 Franco per post door Nederland„1.65 Afzonderlijke nummers0.02 H Cieïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem0.37H de omstreken en franco per post 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Cosfer. Directeur J. C. PEEREBOOM. AD VERTE NTIÊN: Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1—, elke regel meer ƒ0.20. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Advertenttén van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsing: 50 Cts. voor 3 plaatsingen h contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnnmmer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12. Telefoonnummer 122. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. AGENDA DINSDAG 24 MAART. Orgelbespeling in de Groote Kerk van 2 uur.' Schouwburg: liet Goudvischje door Creróer. Brongebouw. Lozing Prof. Mr. P. 'A. Diepenhorst. De Kroon: Biosc. voorstelling. Apollo-Thealcr: Biosc. voorstelling. Biosc. Theater, Gr. Markt: Voor stelling. Stadsnieuw! NIET MEER PLAATSEN Will u dc udvertentic van onderge- teellende niet meer plaatsenik ben reeds voorzien. Het betreft een advertentie „een dasmeisje gevraagd''. Ze was voor driemaal opgegeven, maar vóórdat die hadden piaats ge had, was de dame, die bovenstaande briefkaart schreef, al voorzien. 'I Succes van onze kwartjes-adver- tonfiën. Schoolfeest. Het gewone jaarlijksche schoolfeest voor de leerlingen der beide Doopsge zinde scholen te dezer stede.zal plaats hebben nr> a 6. Vrijdag. Het officieelc gedeelte heeft plaats In de school aan de Ripperdaslraat het meer feestelijke bestaat in een bioscoop-voorstelling in de toonecl- zaal van „De Kroon". Het schriftelijk werk. de tee kerin gen en handenarbeid der jongens en meisjes is voor genoodigden een paar dagen in heide scholen Ier bezichti ging gesteld. EIGEN SANATORIUM. Door de afdeeling Haarlem van de Vereeniging tol Bevordering der Ge zondheid iu do Grafische Vakkeu in Nederland, wertj Zondagavond een uitvoering gegeven in de groote zaal van het Brongobouw, waarvan de opbrengst zal komen ten goede aan oen te stichten eigen Sanatorium van bovengenoemde ve'reeniging. Door het bestuur was de welwillen de medewerking verkregen van den heer A. M. Vrugt, humorist; van bet duo Vccning, het solo-kwartet Eu- phonia, het viool-kwartet Muziek en ■Vriendschap en het Acrobaten-gezel schap The 3 Emils. Bij de opening werd medegedeeld, lat het te moeilijk was om eenige ma ten de piano op het looneel te bron gen. Baandu or moest het viool-kwartet Muziek en Vriendschap afzien van me dewerking. Het programma werd geopend met een tweetal liederen, gt«ongen door het kwartet Euphonia. Dit zijn een 4- ta! leden van de zangvereniging Kunst na Arbeid, dus ailen in het typo- liBiografisch bedrijf werkzaam. De gezongen liederen waren Avondlied en Vesper, en werden onder groote stilte aangehoord, en de zangers oogst ten een welverdiend applaus inet hun zeer mooi gezongen liederen. Later deed dit kwartet zich nog hoo ien in eenige liederen, wqar onder an dere het aardige lied A-po-the-ke*. dal fla aanwezigen deed schateren van het lachen. De bekende humorist, de heer A. M. Vrugt, deed zich hooren in eenige voordrachten, o.a-: Jan de Kellnar, en de Schoolmeester van B au wei, welke nummers 'n welverdiend applaus ver wierven en dun ook wel t hunne bij- uiosgen tot den gezelligen avond. Voor en na de pauze maakten wij kt nuis met The 3 Emils. Voor de pau ze werd door 2 leden van dit trio ge werkt. Zij doden merkwaardige staal tjes zien wat oefening vermag. Zij ver toonden sterke krachttoeren. Na de pauze trud het trio op, en deed even eens de prachtigste toeren zien, wel ke vaak in ademlooze stilten werden aangezien. Dit trio wordt gevormd ioor twee katoendrukkers en een boekdrukker. De toeren, die zij vertoonden, deden a-r. onder voor die van beroepsacro baren. Het duo Veening, waarvan de heer Veening ook weer iu het typografen- bedrijf is, doed een tweetal tooneel- stukjes opvoeren, welke zeer vlot en goea werden vertolkt en dan ook den eireineenen bijval verwierven. in de pauze werd een afbeelding van een stand, gevormd door The 3 Emils, verkocht. De opbrengst daarvan komt eveneens len bate van 't Sanatorium. Hei bestuur en de medewerkenden kunnen met vo'doening op dezen avond terugzien. De zaal was geheel gevuld met be langstellenden. RIJWIEL GESTOLEN. Zaterdagavond is een rijwiel gesto len uit een ongesloten schuur van den hoer Van W. aan den Wagenweg. DE BLOEMENDAALSCHE TRAM. De tram naar Bi'oemcndaal is Zon-, ciagmkldag twee maai, om half 12 en half 2 uit het spoor geraakt, doordat do wisseltong van den wissel vóór het Station uitgesleten was. Er gebeurden geen ongelukken. Een motorwagen kon de ontspoorde wa gens weer in de rails helpen KEGELEN. Zondag behaalde de kegelclub „De Eendracht" hel club-kampioenschap van den Haarl. Kegelbond, zijnde een verguld zilveren medaille met 5 verg. zilv. draagmedailles, met 284 houten iu 50 worpen. De 2e prijs, een zilveren medaille met 5 zilveren draagmedailles, werd gewonnen door de kegelclub „Da Phoenix", met 276 houten in 50 wor pen. De kegelclub „De Prins"' behaalde 260 houten„1813—1013'' 233 houten, „de Volharding" 230 houten. 20-JARIG JUBILEUM VAN „KUNST NA ARBEID". Zaterdagavond vereenigden zich in dc bovenzaal van de „Karsebooin", Groote Houtstraat, de eere- en wer kende Ieder, van het mannenkoor „Kunst na Arbeid" met hun dames, om in gezellig samenzijn het 20-jarig bestaan van het koor te herdenken. Zang, voordrachten en dans wissel den elkander op aangename wijze af. Toen de klok twaalf uur had gesla gen, betrad de beer L. Reinders Jr., voorzitter der voreenïging, het po dium en sprak de aanwezigen toe. Hij wees er op, dat het thans 22 Maart was, de dag, waarop „Kunst na Ar beid', nu 20 jaar geleden, werd op gelicht,, al was het toen ook later op den dag. Spreker gaf een kort over zicht van de geschiedenis der veree niging en memoreerde, hoe ook „Kunst na Arbeid' naast tijden van bloei, donkere tijden heeft gekend. Maar dank zij de goede kern, die in de Vereenig in g zit, zijn die steeds te boven gekomen cn nu, bij haar 20- jorig bestaan, verkeert de vereeni- ging in bloeienden toestand. Spreker spoorde vooral de jonge leden aan de vereeniging trouw te blijven, omdat aan hen de toekomst is. Ouk de dames werden niet verge ten. In aardig samengestelde „tien geboden" werd haar op het hart ge drukt te zorgen dat hun uianneu de plichten jegens de vereeniging vol brengen. Hierna trad een commissie naar voren, bestaande uit de dames Fran sen, Dekker en Rijkens, en bood met een toespraak van laatstgenoemde, namens de dames van de werkende leden, het bestuur een feestgave aan. om hiervoor beschikbaar te stellen de vier gouden dasspelden, vastgesteld als eersten prijs voor den eere-wed- strijd van de Afd. A. eu C., hij de a.6. kwartetwedstrijd-en. Een luid applaus volgde op deze mededeeüng. Do voorzitter dankte voor dit be langrijk bewijs van sympathie. Nog langen tijd was men hierop in gezelligen kring hijeen. H ans Kir.dler. Vrijdagavond zal in do Kroon een Concert plaats vinden, ie geven door den zeer be traafden viölnncelPst Ha us Kindier. met medewerking van Me vrouw J. E. MosselBclinfante. MANNENKOOR PFOZA EN POEZIE. In de concertzaal der Sociëteit Ver eeniging gaf dit koor Zaterdagavond zijn tweede concert. We zijn van dit koor iets goeds ge wond en werden ook nu niet teleurge steld. Het eerste lied „Mijn Hof" van Philip Loots, werd zeer goed gezongen mei die warme voordracht, die d t fiine liedje vraagt, alleen meende ik, dat men aan 't einde van 't eerete cou plot wat gezakt was, 't tweede werd echter weer goed op toon ingezet en geëindigd. Tot mijn -pijt kon ik slechts tot de pauze blijven, zoodat ik na dit alleen nog gehoord heb „De Visschers" van J. Olm an, dit werd Irisch en goed gezongen. Na de pauze is er door het koor ge zongen „Als de avond valt" van Kee- revvecr, „Ecce quo Moritur" van Han del en de Martelaren in het Colyseum van Rillé De solisten voor deeen avond waren, mej. A. Peereboom, viool, G. Teves, zang en A. Püscli, begeleiding. Mej. Peereboom gaf ons weer op nieuw blijken van haar kunnen, haar spe! is altijd artistiek en sympathiek, vóór de pauze gaf zij Romance van Svendsen. Bourie van Bach, en Polo naise van Moszkowski. Hiervan was dc Romance liet best, de Polonaise wat minder gelukkig. In Mej. C. Tever hoorden we eon zeer knappe zangeres, vooral hot lied je van den Bergenaar van Ph. Loots werd keurig gezongen. Eo nexlra woordje van lof over de smaakvolle, muzikale begeleiding van Mej. A. Piisch. CAROLINE FRANSE. Gezondheidscommissie. De Gezondheidscommissie heeft in de plaats van wijlen den heer Dr. P. P. C. Hoek, tot haar voorzitter be noemd: den hc-er Dr. L. C. Kersber gen, lid der Con missie. Lezing. De heer Van der Ven, die le 'a-Gra ven ha ge een ernstig ongeluk kreeg zou dc spreker zijn in de vergadering van de „Vereeniging voor Vakoplei ding" op 1 April a.s. Door dit ongeluk kan deze lozing geen voortgang hebben. WAT SCHILDERSTUKKEN VROE GER WAARD WAREN De „Kuustohronik" maakt een door dr. Brcdius in Haarlemsche notarieels archieven gevonden prijslijst vun oude schilderijen openbaar, die een eigenaariligen.kijk geeft op de vroe ger voor kunst bestcede sommen en op de waardeering door hun tijdgo- nooten van onze oude meesters. In 1674 stierf te Haarlem een kunst- verzamel nar, Eduard van Cralcn go- lieeteo. -T.«jn nagelaten schilderijen werden door twee toenmaals beroem de Haarlemsche schilders Adriaen van Ostade en Willem Romeyn ge taxeerd. De duurste schilderij was een landschap door Cornelis Vroom, dot op 175 gulden werd geschat. Cor nelis Vroom heeft inderdaad zeer schoone landschappen geschilderd, die de kunst van Jacob van RuisdaeJ nabij komen. Men vraagt zich af, waar al die goede Vroom s gebleven zijn. Zoo kwamen in den inventaris van Froderik Vroom een broer vou Cornells, die óók schilderde tal rijke werken van Cornells-voor. Thans kermen we er geen dozijn meer. Een kleine scnilderij van Salomon de Bray werd op vijftig gulden ge schat. Een portret, door Frans Huls, van Geurt \an den Heuvel met nóg een kleine beeltenis \un denzelfde (ook door Frans Hals?) gingen samen voor 28 gulden. Arme Hals Zóó wordt ge door uw gewezen leerling getaxeerd, terwijl hij een „stuckievun zich zeiven op 70 gulden wauTdcerde. Latrtiun, destijds een zeer gezien schilder, gold f 120 namelijk ceu his toriestuk, een genre-„stuckie" deed er maar J 80. Latniun's leerling Rembrandt is vertegenwoordigd met eer. historie van Tobias, 90 gulden waard een „manneke van Rembrandt" een studie waarschijnlijk deed 16 gul den. Nog een klein stukje van Corn. Vroom, een St- Jan, haalde 42 gul den. Een landschap van Johannes Ver meer van Haarlem slechts 3 gulden en 3 stuivers. Merkwaardig genoeg gold een Adam en Eva door Cornelis van Haarlem slechts Iu gulden een andere, groo te, schilderij van hem echter 90 gul den. Een klem schilderijtje van Philip Wouwerman 85, een dito van Esaias v. d. Velde 50 gulden, een kleine Zee van Poroeiis 48 gulden. De oubollige Haarlemmer Claes Mo- lenaer doet slechts een rijksdaal der; een stilleven van den fijnen lvulff daarentegen 54 gulden een „Zanger" van den itaiianiroerenden Honthorst 42 gulden. Do tijd heeft in deze ITe-eeuwsche waardeverhoudingen wèl eenige ver anüoring gebracht. Roode Kruis. Voor de leden, zoowel van het Vrouwen- als van het Mannen Co niitó van de afd. llaarlem van het Nedcrl. Roode Kruis, zal de officier van gezondheid L. van den Steen van Ommeren, op Donderdag 2 April een lezing met lichtbeelden houden, over: „Ervaringen van de Nederlandsche Ambulance van het Roode Kruis in Turkije gedurende den Balkan-oor log." W i i t e Kruis. In druk is verschenen 1 jaarverslag over 1013 van de afd Haarlem van de N.-H. vereeniging „Het Witte Kruis", waaraan we toen dit in de ledenver gadering werd uitgebracht, reeds een en ander ontleenden. „Na Arbeid K u n s t". Deze muziekvereeniïging geeft Za terdag een uitvoering met medewer king van de tooneclvereeniging „Uit vrendschap oaaingebracht". Gev. Voorwerpen. Terug te bekomen bij J. Ruiters, Lange Veerstraat 7, een rozenkrans M. Korenmaat, Donkere Begijnehof 8 rood, een gewicht. B. Nijbocr, Joröensstraat 18, een vilpen- houder. E. Qomen, Lange Boogaard straat 34, een oorbelletje. G. ten Cate, Wilhelminapark 19. een schaartje. J. v. d. Ivroft, Assendelverstraat 24. een portenionnaie. N. C. Nolet, Regulier straat 21, een kraan. C. Sillevis, 2de Zuid-Polderstraat 32, een portemon- naie met inhoud. KI. Calant, Brou wersstraat 20, een halve paardedeken. A. Schous, Breestraat 25, een cein tuur met gesp. A. v. Zijl,, Nieuwe Groenmarkt no. 2. een mannenpor- tret.. J. Leijk, Coltcrmanstraat 26rd, een dameshorloge A. Klom, Spaarn- dem, een hond. W. H. van Leeuwen, Plein G. e enportemonnaie met in houd J. Blok, Amsterd. Vaart 10 zw. (Ilaarl liede), een kralen armband. F. Wiegant, Kleine Houtstraat 11. een roodharige hond. setter. B. Weber, Baljuwslaan 16, een gummibal. P. v. d. Werf. Klaverstraat 16, een schroe vendraaier. C. Beusekom, Leidsche- straat 20 B, een kinderhandschoen. (Zie vorvolg Stadsnieuws op de 2de pagina). Uit de Omstreken SCHOTEN. Gemeenteraadsverkie zing In den loop van deze week zullen ook He sociaal-democratische candi- ilaten voor den gemeenteraad, ais spreker in een openbare vergadering optreden. BLOEMEN DAAL. Vergadering yan den Raad der ge meente Bloemendaal, te houden op Donderdag 26 Maart e.k. des namid dags ten 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om ontheffing van het voorschrift van art. 10bis der Bouw verordening. 3. Verleeuen van machtiging lot verhuur van huizen. 4. Verleenen van een crediet voor het afwerken van den ligger der we gen. 5. Vaststelling van den prns van het duinwater voor gemeente-dioneten en gemeente-gebouwen. 6. Wiizicing en aanvulling van de pensioensverordeningen voor Ge meente-ambtenaren en hun weduwen en weezen 7 Nadere regeling der omlerwijzers- jaanvedden. 8. Aankoop van grond nabij de school voor M. U. L, O. 9. Advies der Gezondheidscommis sie tot onbewooubaarverklaring van vier woningen. 10. Overneming van den Kinheim- weg. 11. Verlegging van den Slingerweg tusschen Veldlaan en Zwarleweg (op het terrein mei pikette» afgezet). 12. Het Bloemendöalsehe bosch. 13. Vaststelling van het 3e Supplet. Kohier van den Iloofdclijken Omslag. Laatste Volksconcert. Voor het laatste volksconcert, dat op 31 Maart a.s. plaats heeft, kan men zich Donderdagavond 26 Maart .an 7—81.2 uur van kaarten voor zien aan de zaal. Kaarten, die Zater dag 28 Maart niet zijn afgehaaid, wor den weggegeven. Fers-O/jrzieM EEN SOCIAAL BELASTING STELSEL De Beukelaar heeft mei het oog op de te verwachten zeer aanzienlijke stijging der uitgaven de keus gesteld: öf een sociaal belastingstelsel, of een hoog tarief. Het Huisgezin betw ij telt of dit al ternatief noodzakelijk gesteld moet worden. Is, zoo vraagt het r.-k. blad, naast een verhoogd tarief wat neg ic-is anders is dan een hoog tarief een sociaal belastingstelsel niet be staanbaar? Indien de verhooging der uitgaven op ruim veertig mill'ocn wordt ge raamd, een raming waartegen wjj geen bezwaar hebben, dan is er onder ons wel niemand, die deze veertig mil- lioen uit invoerrechten denkt te ha len. Zelfs de meest principieel© protecti onist niet Lant het tarief met vijftien mil- lioen stijgen, dan blijft er toch nog op andere wijs in vijf-en-twintig millioen te voorzien. Kan ook hierbij, en moet hie: bij niet het beginsel van een sociaal belas tingstelsel worden gehuldigd? Het. Hsgz. erkent dat udt de accijn zen niet veel meer te halen is. Eer is er een sterke en zeer 'redelijke aandrang om de vleeschaccijns af te schaffen en de suikeraccijns aanmerkelijk te veriagen. Blijven dus, in hoofdzaak, de direc te belastingen en het successierecht E'r is eeti woord van Pierson, dat inzake de directe belastingen de ui terste grens zou zijn bereikt; maar wie onderschrijft dit woord op heden nog? Indien cg> een begrooting van weldra 250 millioeti de vermogens belasting slechts 10 mil'.ioen opbrengt, kan moeilijk worden volgehouden dat we hier met een heffing naar draag kracht te doen hebben. Ook de katholieken weusclien wel degelijk een sociaal belastingstelsel, en het was mede om dit duidelijk uit gesproken te zien dat wij op een com missoriaal onderzoek van het finan cieels vraagstuk hebben, aangedron gen. DE PEST OP JAVA. De Nieuwe Rotterdamsche Courant brengt in herinnering, dat nu reeds drie cn oen half jaar de pest op Java woedt. Aanvankelijk zag men de zaak niet ernstig in, sprak zelfs van „do kleine pest" of „het pestje", maar al spoedig bleek dc groote beteeken ia van deze ontzettende plaag. In 1912 nog 2300 gevallen en 2100 doodon: in 1913 echter 14 000 gevallen en 12.700 dooden. De Nieuwe Rott. Crt. wil niemand verwijlen maken. Het publiek r.iet, en de regeering ook niet, die van den beginne af aan den ernst der zaak heeft ingezien Maar het blad waar schuwt. dat.de strijd tegen de pest geen sleur mag worden, zooals de Atjeh-oorlog een oorlog van sleur en zonder perspectief was vóór het op treden van Van Heutz. De pest-oorlog op Java zal ook zulk een cindeloozo, wanhopige, lusteloo- ze oorlog worden, een slee pende kwaal, die de middelen van den staat, opzuigt, de kracht van handelen der regeering aantast, indien men hem beperkt evenals destijds de Atjeh- oorlog tot de geconcentreerde stelling tot liet tegenhouden het onderwer pen van de pest, zonder meer. Breeder moet het doel zijn, waar- od men zich richt: niet negatief maar positief. Lag achter den Atjeh- oorlog de verovering var. Noórd-Su- matra, ook achter den pestnorlog kan iets lisgen en dat moet naar voren worden gebracht. Java en hier komt het, meenen wij. op aan verkeert nog in een toestand van hygiënische barhaarsch heid. Aan de zorg voor de eezondheid der inlanders: om een Tedeliïk beheer fe schennen, waardoor goed hygiëni sche woningtoestanden zouden kun- nen worden in het leven geroepen, is nog maar zeer weinig gedaamon den weg van de geesteliïke ontwikkeling der bevolking, waardoor alleen hy giënische maatregelen vruchtbaar kunnen worden, zïin.nog slechte wel nig schreden gezet. De pestbestrijding nu zal eerst volkomen doel kunnen treffen, wanneer zij, door middel van betere hygiënische en ontwikkelings toestanden, werkelijk vat heeft kun nen krijgen op het land Evenals de Atjehoorlog eerst kon eindigen, toen geheel Noord-Sumatra bij de Indische staatsgemcoBëeJiap was ingelijfd. ook de pest-oorlog kunnen eindigen, wanneer Java bij de hygiënische be- schavingsgemeenischap is ingelijfd. 't Kan gebeuren, langs indirectcD weg, na eindeloos zoeken, nadat on telbare malen dwaalwegen zijn Inge slagen het kan ook geschieden onmiddellijk: doordien men dadeliik inziet, waar het doel ligt, waar men zich naar richten moest. Dit is het iiu, wat naar voren moet worden gebracht: 't. Gaat in In- dié om Iets meer, om nog iets beters, dan enkel om het verdrijven van de pest. Niet enkel deze uitsluitend ne gatieve uitkomst dient te worden na gejaagd maar op een blijvende po sitieve uitkomst moet de aandacht worden geconcentreerd Binnenland HOOG WATER. Men meldt ons uit GraveZaterdag middag bracht de heer Mr. W. van Lanschot, lid van de Eerste Kamer uit s-Hertogenbosch, een bezoek aan de kisting van de Beersche Maas. Mr. van Lan6chot werd met een roeibootje naar de doorbraak tegenover Overas- selt gebracht. Na veel moeite is het nu mogen ge lukken de groote doorbraak op 10 meter na dicht te maken. 50 Soldaten zijn nog aan het werk om andere lekken dicht tc maken. De toestand is over het algemeen gun stig. Marktnieuws Graan- en ZaadmarkL Op de alhier gehouden graan- en Zadmnrkt. den 23sten Maart, werden aangevoerd: 60 H L. Iïaver. hoogste prijs f 4.— 28 H L. Duivenboonen, hoogste prijs f 9 75. Sport en Wedstrijden SERIEWEDSTRIJDEN VAN .KIN HELM". le ronde: Zwaluwen I-V W. T 0-1. R. C. A. I-V. V. C. I 1-0 Kinheim III—P. C H III 0—2. Schoten ISteeds Voorwaarts 12-0 VRIENDSCHAPPELIJKE WED. STRIJDEN. JONG HOLLAND—EXCELSIOR, 0-2 De elftallen stellen zich om 10 uur op. Excelsior met. t invaller; terwijl Jong Holland volledig is Excelsior trapt af en binnen {we minuten weet dc midden-vonr van Ex celsior door e'-n voorzet van den linksbuiten mooi in te zetten. Tot de rust bluf het 1-0 in het voordeel van Excelsior Na halftime fwordt door beide partijen hard ge werkt. Uit een goeden voorzet van den rechtsbuiten weet de rechtshalf van Excelsior tr scoren. Spoedig is het tijd en heeft Excel sior welverdiend gewonnen. GEEL WIT II-O. V. V. 2—2. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Geel Wil terrein. Rii het begin stelt O V. V zich met acht man op. terwijl Geel Wit compleet is. Nadut ongeveer een kwartier gespeeld is, neemt Geel-Wit de leiding. Daarna is O. V. V. ook compleet. Het duurt niet lang met den voorsprong, want geen 5 minuten daarna is do stand gelijk. Daarna komt een periode waarin O. V. V. geregeld sterker is. Met den stand 1—1 wordt gerust. Na de rust gaat het gelijk op. Plot seling schiet de m-dde-oor van O. V. V. van verren afstand der. bal in het Geel-Wii-doel. Daarna komt Geel-VVit eens een bezoek bij O. V V. brengen. De rechtsbinnen krijgt den bal, en scoort. Einde 22. EXCELSIOR (Hillegom)VVIL- HELMINA (Haarlem) 3—4. Te Hillegom speelde gisteren Wil- helmina uit Haarlem tegen Excelsior. Nadat de midden-voor van Wiihel- mina kort na hel begin voor de lei ding zorsde. wist Excelsior gelijk te maken. Voor de rust nam Excelsior uit een vrijen schop de leiding. (2—1). Tn de tweede helft nam WUhelmina het 6pel geheel in handen. Telkens weer was de bal voor het doel der Hillegommers. doch door bet goede verdedigen kwam eerst een kwartier na de hervalling de geütkniaker uit een penalty, onhoudbaar voor den keeper. Even later maakte de links binnen het winnende goaltje voor WUhelmina. P" middenvoor maakte er vier vantoen kwam Excelsior nog even tos en w?«f hot eenmaal «e doplounten. DadeHk daaron was he-t tiid en had WUhelmina verdiend me» 4—3 gewonnen. ATFÏLET'FK Gisteren hadden onder begunstiging van goed weer, de eerste atletiek wedstrijden plaats vanwege de H. S. C. de Kampioen, welke bestonden uil 100 en 1000 Meter suclloopen. De uitslag was dis volgt- Finale, ICO Meter: lc prijs G. 11. Stouten, 2e pr. A. de Reua, 3e pr. P. Kiekens, 4e pr. v. Altera. Finale, 1UIKI Meter: le prijs G. II. Stouten, 2e pr. W. Grilles, 3e pr. A. de Reus, 4e pr. W. v. d. Heuvel. Correspondentie Den heer G., alhier. Bedoelt u met uw vragen over ingezonden stuk ken een bepaald geval? Zoo ja, dan vernamen we gaarne welk u op oog hebt It e d. Den heer A. Bte Schoten. Vol gens onze meening komt 't geen u thans meedeelt precies neer op het geen onze verslaggever heeft geschre- ven. Red.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 1