BRIEK VOOR ONZE JEUGD In dozen stand maakte do heor J. Roselaar lid van de I-Iaarlemsche Damclub, met zwart «pelende, een mooie dnmslag. De slag ligt niet min der dan 9 zetten diep en hoewel het spel daarna nog lang n et gewonnen is voor zwart, geven wij die aan als een staaltje van het doorzicht van den liter Rooselaar. Wij raden den liefhebbers aan, eerst eens zelf te zoeken, alvorens de oplossing, die wij aan het eind van deze rubriek geven te raadplegen. DAMCURSl'S. Zooals wij beloofden laten wij hier een partij volgen door twee meesters gespeeld en waarbij wit de hekstel- ling inneemt. Deze partij werd onre gelmatig gespeeld. Wit: 1. 31—30 2. 30-25 3. 10—34 4. 45—40 5. 31-26 G. 50—45 7. 37-31 Zwart 17-22 11-17 6-11 19-23 1-6 13-19 Wit profiteert onmiddellijk van de gelegenheid, daar zwart niet 22-28 en 1737 spelen kan. 7. 9-13 8. 82-28 23 32 9. 38:27 Hiermede heeft wit de hekstelling ingenomen. 9. 4-9 10. 42-38 Wit vermijd! de bezetting van veld 29, daar zwart door 1721, wit 26:28, zwart 18—23, wit 29:18, zwart 12:21 uil dien stand geraken kan. io; 2024 Sterker is 3430. zwart 15—20, wit 47—42 (a>, ten einde zwart tot ontwik keling over veld 29 te dwingen. (a 1-40—34, zwart 5—10, wit 3429, zwart 22—28 met gelijken 6tand, 11. 24-30 12. 35 24 19 30 Volgende rubriek zullen wij het ver der verluop dezer partij, die zeer in teressant is, behandelen. Uier laten wij de opgave volgen van den damslag door den heer Roselaar in de partij mei zwart gespeeld. (Zie diagram hiervoor.) Zwart speelde: 2-4—29, 18 -22, 19—23, 9-14, 15-20, 13 31, 4-10, 1218, 27 46! Voorwaar een staaltje van diep doorzicht in de partij! De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8 tot 12 uur in de bo venzaal van café ,De Korenbeurs', Spaarne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen ais aspirant-leden worden toege- laten. .Inlichtingen verstrekt gaarne de .Secretaris, uc heer J. Meijer, Kruis straat 34, Teleph. nr. 1543. EEN NIEUW UAMESBEROEP. Adolphine, ten jonge dame uit do provuicie, ie Parijs gekomen, geheel onbemiddeld, zou gaume werk heb ben om in haar onderhoud te voor zien. Een oom, die haar den weg wees, zocht met haai een kantoor op, waar men inlichtingen bekomen kan, en de vrouw, die haar te woord stond, som de de onderscheidene baantjes op, die een jong meisje in de wereldstad In staat stellen, fatsoenlijk te verhonge ren. Niets daarvan vond oom of nicht geschikt Toen hij eindelijk aan de vrouw, die tie inlichtingen verstrekt had, toevoegde, dat het meisje al thans één groot voordeel had, dat ze kerngezond was, riep madame verrukt uit Maar dat is een ware schat en toen verklaarde ze opeens, dat ze voor Adolphina ,,alle artsen van Pa rijs had". En toen de oom nu verbaasd vroeg, wat Adolphine, die toch zoo gezond als een visch in 't water was, met de artsen moost beginnen, antwoordde madame Juist daarom Zij moet „de ge lukkig genezone" spelen. En met echt-Fransche levendigheid ging ze voort Weet u dan niet, dat in de wacht kamers van zekere artsen zich altijd een blozende, zeer levendige en mede deelzame dnme bevindt, die den wach tenden patiënten den lof verkondigt van haar lieven dokter en wonderbare staaltjes van zijne uitstekende behan deling verhaalt Bleek, mager, weg terend, krachteloos, door alle dokto ren opgegeven (hier haalt madame uit haar zal; de afschrikw ekkende photo- graphie van eene teringlijdster), zóó zag zij er uitmaar deze dokter heeft haar gered Zij behoeft in 't ge heel niet meer terug te komen, want ze is nu frisch en gezonu, maar komt eenigermute uit dankbaarheid, liij deze woorden moet de „wonderdadig genezene", die gedurende haar kleine gcselueuenis maar even gegiimlaciii tieelt, een van geluk en gezondlteiu siiaiendeu lach ten toon spreiueu. Wanneer hei hare beurt is, staat zij die gaarne ai aan een der wachten den, en dit spelletje wordt voortgezet zoolang, als t geen wantrouwen ver wekt. Eindelijk moet zij zelve dan wel binnengaan maar in ue kamer van den arts gekomen, verlaat ze die weer door een tweede deur, om zich aan de belangen van een anderen geneesheer te w.jden. Wanneer uw nichtje mooie tanden heeft, kan zij dergelijke bezig heden ook bij den tandarts waarne men. En ik zeg u, zij kan op deze wij ze zich een rustigen ouden dag ver schaffen." Adolphine ging er op in en heeft nu eindelijk een beroepdaarbij is ze thans op weg, zichzelve en op den koop toe zes doktoren en drie tand artsen schatrijk te maken 1 INFORMATIE. Heer tot zijn koetsier. Johan, weet jij ook soms een goeden koetsier 't Johan. O ja, een vriend van ine: Spooruiuus inj is juist vrij. Heer. Is hij eerlijk en drankvrij Johan. Jawel. lieer. En zindelijk vooral ook nauwgezet Johan. Zeker; ik kan voor hein instaan. Heer. Nu, zeg hem dan. dat hij over veertien dagen voor j o u in de plauts komen kan ik heb genoeg van je PROFESSORALE OPVATTING. Professor. Zoo'n muziek-automaat is tocli een aurdige uilviuuing. M«u steekt eenvoudig zijn uuboelije in ue gleuf en maakt dat men weg kointl NIET GELOOFWAARDIG. Heer (die zelf een rooden neus van het drinken heeft). Dien rooden neus, Jean, moet je zien weg te krij gen, als Je in mijn dienst w it blijven. Eén neus kan wel eens bevroren zijn, maar allebe' dat gelooft geen mensch 1 .raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes. die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN DOEK lN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door M. en W. van Baardwijk). Ik ben een stad in Italië, verander mijn eerste letteren laat de laatste letter weg en ik ben een jongens naam. 2. (Ingezonden door "G. en M. Lok). Ik bon afkomstig van de melk, keer mij om en ik hoor in een vreemd land thuis. 3 iIngezonden door A. Cassée). Mijn geheel is een stad van 9 let- teis. 7 8 9 vormt eene scheiding. 3 4 5 6 geeft licht. 2 16 3 heeft een koopman. 4 .(Ingezonden door G. Nix). Mijn eerste is een getal, mijn twee- do is een deel van een grasplant, mijn -geheel is een 3tud in Gelderland. 5. (Ingezonden door G. de Ridder). In den kelder is het onmisbaar, keer mij om en ik ben een deel van het geheel. 6. (Ingezonden door T. van Bilder- beek). Zet achter elkaar een plaats in Drente en een plaats In Gelderland en ge krijgt een plaats in België. 7. (Ingezonden door J. Blokker). Mijn eersle is het tegenovergestelde van achter. Mijn tweede is een plaats in Noord- Holland. Mijn geheel is een plaats iu Zuid- Holland. 8. (Ingezonden door Dahlia), iggnonren. Welke stad leest ge hieruit? 9. (Ingezonden door G. Grundel). Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt. 10. (Ingezonden door J. Segerlns). eoennnighves Welk dorp leest ge hieruit? 11. (Ingezonden door Sneeuw klokje). Mijn eerste is een kleur, mijn twee de ligt in het water, mijn geheel ligt ln Overijsel. 12 (Ingezonden door Krekel). Ik bei. een woord van 16 letters en noem iemand, die voor de scheep vaart van het grootste nut is. 7 3 10 is een diamant, vóór hij ge slepen is. In den zomer worden do schapen van hun 1 11 12 13 5 ontdaan. Do klok wijst ons de 2 16 8 9 aan. 4 6 14 is helaas menige vrucht. Een 16 15 8 is een sierlijk beest. 10 11 14 15 4 is een gezonde drank". 1 8 15 4 15 9 dragen do vogels. Raadseloplossingen De oplossinean der raadsels van de vorige week zijn 1. Merino van Koehoorn Nek oor, nok, Mooren, veen. 2. Aardbeving. 3. Couranierilianger. Rang, teen, net, rat, norg, tang, geest, het, een, tent. 4. Arum rum. 5. Sluilzegehnanie. Sluizen, leen, man, niets, egel, mazen. 6. Neushoorn. 7 Petersburg. Bes, rug, Peter. 8. Ziekenhuis. Zee ziek, nis. een. huizen. 9 Eerst gedaan en dan bedacht. lleeft velen in verdriet gebracht. 10. Koe koek. Koekoek. 11. Adder ladder. 12. Linnenkast. Net, kant, lens, in. Goede oplossingen deze week ont vangen van P. Usi 12. Sneeuwklokje 12. L. H. van Brak el 2. Dora Mulder 12. Sneeuwwitje 12. W. G. van Donselaar 12. J. Rozenhart 12. M. Hessels 11. Cyclame 12. Ilenri de Klevn 7. A. Ie Feb re 9. T. Tromp 10. T. Jansen 11. F. Waage 12. U. Grundel 9. S. v. d. Laag 11. Dahlia 10. P. Verzijlberg 9. P. en M. van Amstel 12. G. Nix 12. 11. en H. Douma 9. C. Boesmans 10. B. en S. van Beem 12. T. Kramer 9. T. van Bilaerbeek 12. A. Lam 11. A. en C. Cassee o. W. Germeraad 12. Nelly 12. M. Piet 12. W. Dusschoten 4. J. van Zijtveld 11. N. v. d. Reep-12. C. v. d. Reep 10. Mario van Sciiagen 11. lïertus van Schagen 11. Marie Tnkkenberg 12. Johan Segerins 11. Nellie Segerins 10. Jorri de Vries 5. Crocus 5. L. van Beem 10. H. van Viegen 7. Krekel 8. C. Mooy 11. M. en C. Caalen 12. G. en M. Lok 7. Boschviooltje 12. Duinviooltje 12. L. Koelevelö 12. A. Schouten 10. J. van Hemert 12. W. en M. van Baardwijk 10. P. Roeland 11. Hyacinth 12. B. Vernimmen 12. S. Vernimmen 10. C. Willemsen 11. •T. Boogaard en Lïze Dïkkeboom 11. STRIKVRAGEN. 1. (Ingezonden door T. Tromp). Wie het heeft, zegt het niet. Wie het neemt, weet het niet. Wie het kent, wil het niet. 2. Welke roos is zonder doornen 3. Mijn voorste stuk is niet in het water, mijn laatste stuk wel en mijn geheel ock. Wie ben ik? 4. (Ingezonden door P. Roeland). Een hand, een Ier, een el, wat pap Wie daar een woord van maakt is knap. 5. (Ingezonden door Zusjes Kraak). Een houten huisje, Een koperen kluisje, Een slinger in 't gat. Ra ra, wat is dat? 6 .(Ingezonden door J. H. Burg hout). Wie heeft het gemakkelijker: de koffie of de thee 7 'I neuzend en door W. en M. van Baardwijk). Wie draagt er vlug zijn huis op den rug? Een huisje, dat geen timmerman of metselaar maken kan 8. Wie kent een ding, dat altijd gaat on toch nooit zijn plaats verlaat 9 (Ingezonden door A. Cassee). Wat gaat door de ruiten zonder ze te breken? lo. M at gaat uit en blijft toon thuis.' De antwoorden der Strikvragen van de vorige week zijn 1. Men praat in Bussum niet tegen lantaarnpalen. 2. Kop, waar iiion uit drinkt. 3. Regenboog. 4. Voet van oen borg. 5. Water of uo klok. b. Voorraad. 7. Spinazie. 8. Snel. 9. Puk slaag. 11). 't Bene .s uitgemaakt en 't an dere is ingemaakt, Goede antwoorden deze week ont vangen van P. Usi 9. Sneeuwklokje 10 Cyclame 8. M. llessels 8. J. Rozenhart 10 Dora Mulder 9. Henri de Kleyn 6. C. Boesmans 6. H. en II. Douwma 8. G. Nix 8. P. en M. van Amstel 10. Dahlia 6. G. Grundel 7. T. Jansen C. T. Tromp 9. A. Ie Feb-e 7. T. van Biluerböek 8. T. Kramer 8. W. Germeraad 8. A. Cassee 8. A. Lam 3. M. Piet 6. J. van Zijtveld 8. Nellie Segerins 6. Johan Segerins 6. Marie Takkoi berg 9. Bertus van Schagen 9. Marie van Schagen 9. Crocus 5. Jorri de Vries 6. L. van Beent 7. E. van Viegen 7. S. Jansen 6. Krekel 7. C. Mooy 6. M. en C Laaien 9. Boschviooltje 9. Duinviooltje 9. L. Koeleveld 9. A. Schouten 9. J. van Hemert 8. W. en M. van Baardwijk 8. P Roeland 8. Hyacinth 10. B. Vernimmen 9. S. Vernimmen 9. C. Willemsen 9. Jo Boogaard en Li-zo Dikkcboora 9. N. B. Ik ontving alweer een inzen ding met raadseloplossingen zonder naacn I DE WEDSTRIJD. Inzendingen voor den wedstrijd ontvangen van Mientje van Amstel. Paulientje van Amstel. Engel Paap (hoe oud?). C. B. Willemso. WAT DICK KOOS. Door N o n n i e J a n s e. „Wat moet je werdén, neefje, Als je groot bent, net als ik roeg op een uag Oom Henri Lachend aan kleinen Dick, „Soms dokter of ap'liieker, Chauffeur of kruidenier Kantoor soms Onderwijzer Bakker of officier Of neen, oén vlug matroosje, Dat zou zoo kwaad niet zijn. En als je flink je best doet, Dan word je kapitein Zoo plaagde Oo.m zijn neefje. Dick keek eerst strak vooruit, Toen plotseling ondeugend, En lachend zei de guit „Wat of ik word, Oom Henri?" „Bezint, eer go begint". „Ik denk haast „putjesschepper", Daar ik dan knikkers vind." Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kindcr-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Bloemhofstraat no. 5, Haarlem). In de bus gooien, zonder aanschellen. SNEEUWWITJE. Wat jammer, dat je brief te Iaat kwam. Donderdags morgens wordt bij mij de copie ge haald, dus wat daarna komt, ver schijnt niet in liet Zateidagavonü- nummer. Dus jij wordt onderw ijzeres, maar je zult nog heel wat moeten leeren. Geniet nu nog maar een poosje van hel heerlijke voorjaar en begin dan maar met moed. Wat gezellig, dat je een eigen kamertje hebt, dan gaat strak3 hel studeereu van zelf. NARCIS. Ook al zoo'n achterna komertje. Je doet jo naam geen eer aan. Ik hen benieuwd naar je rap port. Ook zie ik verlangend uit naar je leiterkundigen arbeid. Ja, do bedeelde klasgenoot van jo is, meen ik, een jon gen. Kan dat Ik geioof met, dat die bedoelde raadsels er nog zijn. Zeg eens, is er verband tusscheju uie in zendster en Narcis Wat zal jij een knap huisvrouwtje worden. Als je zooveel van muziek houdt, zul jo he; nuttige zeker met het aangename uf wisselen. Ik vend je schrijven hecle- maal niet onbescheiden en zie verlan gend naar een volgenden brief uit. SNEEUWKLOKJE. Zeg, jonge dame, je eerste briefjes zien er zoo netjes uit, maar dit laatste leek veel op krabbeltjes van een baby. Hierna beter, hè C. H. CORNEGOOR. Je moogt meedoen. Doe maar goed je best met den teekenwedstrijd, maar l>egin ook met de raadseloplossingen. Ik begrijp best. dat je ze in 't begin niel alle zult kunnen oplossen, maar je bent nog maar een kleine peuter en al doende leert men. PIET U. Ik heb je de vorige week gemist en was al bang, dat je ziek was. Maar meneertje was uit en nog wel naar Zandvoort. Je hebt toch ze ker nog geen bad genomen? Daar was het wel wat to frisch voor. Aardig, dat Jan ook met den wedstrijd meedoet. Ik denk, dat je een heele electrische tram teekent met Pa er voor. Neen, Pietje, dat laatste raadsel is mis. Wat hebben jullie een massa sluitzezels. Heb je er ook een album voor Zoo'n postzegel verzameling vind ik nog aar diger. daar leer je meteen veel niee. Me dunkt, je hebt al verscheidene zeld zame exemplaren. Is dat nu geen groote brief Haast zoo groot als die van jou. LAMMERT K. lk had van jou ook een poosje niets gehoord. Dat is een heelo inzending. Langzamerhand krijgen ze wel eens een plaatsje. Je bent veranderd van kantoor, hè Je hebt een druk leven met die Handels school en het nazien van je boeken. Ik ben benieuwd, welken weg jo nog eens zult bewandelen. L. H. VAN BR. Wil jij zorgen, dat je werk er een volgenden keer wat zindelijker uitziet? Kon je heusch geen netter papiertje krijgen VV. G. v. D. Je raadsels zijn goed, eveneens van MAF-INUS H., ANTOON C., G. en M. LOK, PIETER 15. JAN R. Neen, hoor, ik dacht wel, dat eir iets aan scheelde, liet doet me plezier, dat je weer beter bent. lk vind je een heei verstandige Jan- neman. CYCLAME. Gelukkig, dat jij ook weer beter bent. Wil je aan Reseda zeggen, dat ik er vast op reken een volgend Beertje iets van haar te hoo- ren. Toe, doe maar mee met den wed strijd. Al is het een gewone plaat fi guur, don kan ik toch zien, wat je van teekeueu weet. BETS1E én SIENTJE v. B. Ver leden week dacht ik, dat jullie ziek waren. Gelukkig, dat dit niet liet ge- val_ was. Wat zijn er toch weinig meisjes, die van teeltenen houden. En de jongens schrijven: „IIó, wat een prettige wedstrijd." GERUA N. Heerlijk hè, dat het vacantïe is. Nu denk je niet meer aan huiswerk. Ook al geen teekenaies? MIENTJE en PAULIENTJE v. A. Wat hebben jullie een nare week ge had. Gezellig, dat je samen z ek waart. Nu vertelden jullie mekaar ze ker wel eens wat, want jullie bedjes staan zeker vlak bij elkaar, lk hoop maar, aat je met ue Paaschdagen uit mag en dun zal ik "liet heel aardig vinden een ansicht van je te ontvan gen. Beterschap hoor! PIET V. Je strikvragen zijn goed. Ik kan me begrijpen, dat het nu op school van een leien dakje gaat. Denk jo er aan, dat ik 16 April je teekening hebben moet. DAHLIA. Wat heerlijk, dal jul lie een piano hebben. Nu ga je zeker dadelijk les nemen en al zijn de étui- de- eens vervelend, dan blijf je maar flink je best doen, hoor! GEERTJE G. Ik hoop voor je, dat een volgende wedstrijd meer naar je zin is. Zoo'n meisje uit het ?dfc leerjaar kan dunkt me toch wel eene aardige teekening maken. FERDINAND W. Ga je nog uit in de vacantie? Of kan Moe je niet missen? Ik ben verlangend naar je teekening. ALIDA LE F. Wat knap. dat je al in 7 b zit! Moe hee t groot gelijk dat je nog een jaartje op school mar blijven Wat je dear leert, kan niemand ;e ontnemen. En in je latere jaren zie je op je schooltijd terug als op den pret tighten tijd van je leven. TRUUS v B. Heb je nog onvol doende cijfers op je rapport? Hoe bevalt je lie* boek? Nu prettige vacan tie hoor, niet te veel lez-en, anders krijg je geen roode wangen T. KRAMER Jij bent nog eens een meisje naar mijn zin. De mees-ten zuchten: „teekenen vind ik naar of teekenen kan ik niet", maar jij hebt e.- echt zin in, nietwaar? Ym r je tee kening mag je aanbellen, want het zou jammer zijn, ais ze verkreukelde. NELLY. Leuk, dat die kleine broer het op school zoo prettig vindt Nu dan zal het leeren ook wel Hink gaan. Wat jo prettig vindt, doe je meestal ook goed, vind je niet? Je hebt, dunkt me, een echt gezellig le ventje thuis WILLY C. Wat een beeldig pod- papier zond je me! He: 'loet me ple zier, dat ie met je prijsje in je schik was. Gelukkig maar. dat je viel van poppen houdt, nu er geen levend? pop meeu- is, om mee te spelen. Dus nie mand zal je kwaad doen, als Max er bij is. Gezellige Paaschdagen hoor! MARIE P. De raadselprijs wordt onder diegenen verloot, die de meeste oplossingen hebben. En al is liet eene schrale troost, ik wil je wel vertellen dat jij daar ook bij was. Dus luister nu maar naar Moe, dan zal je onder vinden, dat het spreekwoord waar heid bevat. Toe probeer 't maar eens met den terkenwedstrijd! WILLY' D. Blijft je broer met de Paaschdagen over? Dat zon nog eens gezojlig zijn voor jullie. Bij welken meneer zit je nu? J. v Z. Zeg. als jij Engelsch kent lcrijg ik dan oens een brief in 't En gel.=c.h van je? Maar ik denk, dat d t nog wel een poosje duren zal. Pa en Moe hebben gelijk boor, eeue vreem de taal komt altijd te pas. MARIE v. S. Ja, ik vind ook, dat B. nu best op eigen beenen kan staan. Je raadsel is goed. NELLIE S. Ja, hoor, wat Joop.e mag, mag jij ook Je raadsel is goed. JOHAN S. Wei bedankt voor dat aardige koningspaar. Tegen 16 Me; moet je me nog maar eens vertellen, wat ik ook weer onthouden moet. Wel geieiicitee.d met Groomioeu,uic-ver jaardag. Mul een heerlijk réi-je \oor jullie. Voel plezier hoor! CROCUS. J. mag je niet plug dan word ik boos op hem. am- ga je op breiöciiooi? Eu hoe heel hu haal, dat de juffrouw vertelt' LENA K- Flink zoo, dat je mee doet met den tekenwedstrijd. Hè ja, dat zou beo. lijk wezen, als we mooie zonnige Paaschdagen kregen. Maar als we zo niet krijgen, iieipt prutte len ook niet eu dan zijn er nog ge noeg prettige werkjes om den tijd mee door te brengen. JAN VAN H. Het doet me pletsi dat de vulpen je bevalt Had je er briefje mee geschreven? Je schrijft duidelijk. DUINVIOOLTJE. - Ja, ik dacht heusch verleden week: „he, nu begai- nen de viooltjes buiten te bloeien tn de mijne lijken wel uitgebloeid". Het is zoo ver weg, maar anders zou ik zeggen, als je Zaterdagavond num mer er niet meer is, hua. bij oa.j uan maar eeai under, lk zal goed de cou rant nasnuffelen en hoop van ha.te je naam onder de geslaagden te vin den. Jullie hebt thuis een gezellig clubje. De meisjes worden op zoo'n manier geen teere poppetjes en dt jongens geen wildebrassen. YVaor bet je op kantoor? BOSCH VIOOLTJE. lk voel wa iets voor je geheim. Een plezierige vm cantiel CORRIE M. Doe maar geregehJ mee. hoor! Zeg, wat ben jij een k.ani^ sckrijfstertjo. Teekeu je ook zoo rnooi dan doe je zeker ook mee met den wedstrijd. KREKEL Als ik uitgemaakt heb wie den lsten prijs en de premie krijgt, dan blijit er meestal een club je inzenders over. dat buitengewoon goed werk instuurde. Ondo: hen ver loot ik den extra prij> Begrepen? Ja, ik vind Fransch een prettige taai. Hoe lang leer je hel al? Een geverfde teekening kan wel eens minder waard zijn, dan eene ongeverfde. M ie niet goed verven kan. zal misschien toch een heel goede pen- of c.avonteeke nine kunnen, maken. Je raadsels zijn SIETSKE J. Wat scheelt jet Soms poliepen in den neus of zijn de amandelen opgezwollen? )k hoop, dat je gauw weer beier bont en een gezel lige vacantie zult hebben. Hoe pret tig, dat jullie logé's krijgen en voor al zoo'n klein neefje. Ze zullen het hier wel prachtig vinden en je gaai zeker met ze naar de bollenvelden. E. v. V Omdat je gelijk met je broertje schreef, kon ik je naam uit- visdchen. Denk er nu toch aan js naam ouder j,- werk te zenen. Wel gefeliciteerd met je verhooging! LIEN v. B. Ik heb de vorige week je mooie postpapier gemist. De land schapjus bewaar ik geregeld. Geluk kig dat de proeventijd voorbij is en je zoon prachtig rapport hebt. 't Is jammer, dat vlekje voor Du.tsch. La ten we zeggen, hierna beter. WOUTER en M. v. B. Ik ben be nieuwd naar je teekening. Vindt zus hot prettig op school? Je zorgt zeker goed voor haar. Je raadsel is goed. DORA VV. Er komt een tijd, waar in de studie vóór alle dingen gaat Die tijd is nu voor jou aangebroken. Dat begrijp ik best. Ik hoop a- dat jo nog we! eens iets van je iaat hooren en me vooral op de hoogte houdt, hoe het met je studie gaat. ANNA S. Niet meer ziek worden hoorl Laat je nu maai eens lekker uitwaaien iu de buitenlucht. HYACINTH. Het i? prettig, dat Jullie elkaar geregeld op de hoogte houdt van je doen en luien. Je biijli don zoo met elkaa: meeleven, he? Neen ik geloof niet dat er meer kin deren van de Rubriek uit G. komen. Ja, mijn meisjes zijn ook do! op siuit- zegels. Verzamel jij ze ook? LIZE D. -- Je schrijft zoo netjes en kan je nu werkelijk niet tteekenen? Jo ook niet? Ik hoop maar, dat jullie in de Paaschvacantic veel mogen wandelen. Genoeglijke dagen. BERNARD V. Nu niet weer ziek worden, hoor' Laut hot lentezonneije je maar een- lekker koe-Are:;. Ja mos der weet het wel. SJAANTJE V. Zuo, ben jij ten Haarlemsche mug? Wat hc.-ilijk, dat jullie beulen zijn verhoogd. Bij w;,n zit B. nu? Mevr. BLOMBERG-ZEEMAN. 11 April 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 17