HOUTPLEIN 18. De Rente-Cassa, Murktiiieuws ADVERTENYIEN Kruisstraat 9, STALHOUDERIJ Particulier Geld praat, Waar Hm J# flragers voor dc' stroomdraden gedeeltelijk staan. Van bebouwim/ï bemerkt men langs dezen nieuwen weg nog weinig. Langzaam maar zeker zet onder Haarlem de hui zenrij langs den Verspronckweg zich voort, maar onder Bloemendaal ziet men nog steeds de twee Zweodsche villa's en vorder toont het omwerken der talrijke tuintje; lang- den weg, da: vaa bebouwen dezen zomer geen sprake is. BETOOGING De betooging op 1 Mei te houden door de afdeelitig Haarlem der S. D. A. P. cri den Haarlerascheri Bestuur dersborid, zal aanvangen des avonds te 8 uur, en afgaan van het Pretoria- ploin te Scholen, waar in het lokaal van den heer Van Dijk, do transpa ranten en banieren in orde worden gebracht. De Muziek vereeniging „Vooruit gang". en een Duitech Muziekkorps zullen medewerken. Verder gaat de stoet van het Pre- toi ia plein. President Steijnstraat, Reitzstraat, Cronjestraai. Vroom st raat, Kenncmerstraat, Saenreda n- straat, Maerten van Heemskerck- straal, Schotersingel, Kinderhu.ssni gel, Pieter Kiesstaat, Zijlweg, Zijl singel, I.eidsche Vaart, Wilsnnsplein, God Raamgracht, Ged. Volders- gracht, Raaks, Ged. Oude Gracht, Zijlstraat mi (iroote Markt, waar de stoot zal worden ontbonden. Door de volgende vereenigingen werd reeds besloten tot deelneming. In de eerste plaats de uitschrijvende vereenigingen, Hnnrlemsche Bestmir- dershord de afd Haarlem der Soc. Dem. Arb. Partij, verder do afd Schoten van do S. D. A. P de afd Schoten en Haarlem van de Soc Den. Vrouwenclub, de Bond van Ned On derwijzers, de afd. der N'cd. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, de Alg. Ned. Typografen bond, de Alg. N'ed. Timmeriieucn- bond, de Alg. Ned. Bond van Arbei ders in liet Bakkers-, Chocolade- en Suikerwerkerebedrijf, de Boud van Ned. Gemeente-werklieden, de Alg. Boud van Huispersoneel, de Alg. Ned. Melaalbevverkersbond, do Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel, de Ned. Sigarenmakers- eu Tabakbewerkersbond, de Ned. Schildersgi'zillenbond, de Algeineere Nederlandscho Bond van Hande's- en Kantoorbedienden, de Algemeene Ned Stucadoorsbond, de Bond >an Arbeiders in het Handels- en Trans portbedrijf te Land, de Alg. Ned. Bond van Meubelmakers- en Behan- gens, de Xcderlandsche Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, de Centrale Bond van Bouwvakarbeiders, de Alg. Ned Bond van Arbeiders in de Drankinduslrle, de Ned. Ver. van Fabrieksarbeiders, de Bond van Mann. en Vrouw. Arbeiders in de Kleedingindustie en aanverw. vak ken, de Alg. Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. HERHALINGSOEFENINGEN DER LANDWEER. Met uitzondering van hen. die be floeren tot de landweerhospilaalsol- daten of tot de landweer-administra tietroepen, komen van het landweer district Haarlem in 1914 voor herha lingsoefeningen onder de wapenen het kader der licht. 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913 op 31 Juli voor 9 dagen en de ongegradueerden der lichtin gen 1912 en 1913 op 3 Augustus voor C dagen. De plaats van aanmelding isvoor allen vastgesteld in de infanterie-ka- zerne te Haarlem, alwaar zij om 7 ■uur v.m. aanwezig moeten zijn voor zoover zij behooren tot de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal. Haarlem, Heemstede, Schoten, Velsen en Zand- voort, om 7.15 v.m. voor zoover zij te Beinsdorp woonachtig zijn om 7 30 v.m.. indien de woonplaats el ders in de gemeente Maarlemmer- mcer is gelegen. Op 3 Augustus vertrekken alle land- weerplichtïgen naar het Kamp bij Laren. Op gelijke datums komen in de infanteriekazerne te Haarlem ook voor herhalingsoefeningen onder de wapenen en vertrekken eveneens naar het kamp bij Laren dc Israëli tische landweerpllchtigen behoorende tot de landweerdistricten Sneek, Leeuwarden, Heereveen, Groningen, Delfzijl. Winschoten, Assen. Coevor- den. Zwolle, Deventer, Hengelo, Zut- phen, Arnhem I, Harderwijk, Arn hem II, Oss, U'.recht I en Utrecht II. Het kader der lichtingen 1909, 1910, 1911, 1912 en 1913 behoorende tot het landweerdistrict Haarlem en inge schreven ui het verlofgangersregis- ter der gemeente Haarlem doch in gedeeld bij het 2Ge Landweerbatal jon moeten op 22 Mei 1914 voor den tijd van 9 dagen in de Infanterie kazerne to don Helder voor bedoelde oefeuin.-'.eii under de wapenen ko men. De in hetzelfde geval verkeerenda ongegradueerden der lichtingen 1912 en 1913 op 25 Mei 1914 eveneens in de infanteriekazerne te den Helder. Het kader der lichtingen 1909 tot en met 1913, onverschillig in welke gemeente van liet district Haarlem het in het verlofgangersregister is iu- geschreven en behoort tot het 3de, het 32ste, het 36ste en het 47ste Ba taljon Landweer Infanterie komt on derscheidenlijk onder de wapenen; do niet-Israëlieten op 2 October 1914 te Edo, op 2 October te Ede, op 9 Octo ber te Ede en op 9 October te Ede, de Israëlieten alleen op 31 Juli 1914 in bet kamp bij Waalsdorpwijk. De in hetzelfde geval verkeerende ongegradueerden der Rchtingen 1912 en 1913 komen onder de wapenen op 5, 5. 12 en 12 October in de Infan teriekazerne te Ede voor zoover het niet-Israèlietcn betreft en alle Israë lieten op 3 Augustus in het kamp bij Waalsdorp. Eveneens komen voor herhalings oefeningen onder de wapenen het He en IIIe-2 Landweer Vesting-Artillerie Het tweede Bataljon moet zich op den dag van opkomst aanmelden op het stationsplein te Haarlem. Het niet-Israëlitisch kader der lichtingen 1909 tot en met 1913 en be hoorende tot 1, 2, 3 en 4, II en III-2 L. V. A. komen onderscheidenlijk on der de wapenen op 11 September, op 25 September, op 9 October en 23 Oc tober. Het Israëlitisch kader dezer onderdeden respectievelijk op 11 Sep-1 tember, op 23 October, op 23 October en op 23 October. De geen rang bekleedende niet-ls- raèlietcn der lichtingen 1912 en 1913 behoorende tot vorengenoemde on derdeden komen onder de wapenen op 14 September, op 28 September, op 12 October en op 26 October, de geen rang bekleedende Israëlieten die tot 1-11 en II1-2 L. V. A. behoo ren komtn op 14 September, die tot 2, 3 en 4-11 en III-2 B. V. A. behoo ren komen op 26 October onder de wapenen. De 1ste en 2de compagnie van II-2 L. V. A. worden gelegerd op liet Fort aan den St. Aagtendijk, de 3e Compagnie op liet Fort bij Velsen en de le Compagnie op het Fort Zuid- wijkermeer. De 1ste en 2de Compagnie I1I-2 L. V. A worden gelegerd in het Fort bij Spaanidam Noord, de 3e Compag nie in bet Fort bij Spaamdani Zuid en de ie Compagnie in het Fort bij Pennngsveer. KENNISGEVING. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dat iiet op den 8en April j.l. executoir verklaar de kohier No. 3, Afd II op de Per- sonoele bolasting dezer Gemeente, dienst 1914, op heden aah den ont vanger der directe belastingen is ter hand gesteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verpl.cht zijn hunnen aanslag op oen bij de wet bepaalden voet te vol doen. Ili ade r w et. Op 28 April kunnen bij het gemeen tebestuur bezwaren ingebracht wor den tegen het verleenen eener ver gunning aan deai Directeur der Haar- iemsohe stoom zeeiKub riek Het Klav er blad, om vergunning tot uitbreiding van genoemde zeepfabriek door het plaatsen van een electromotor vain 17 P.K., ter vervanging van dien van 5 P.K., lot hot aandrijven van de droag- vvuls in het lokaal op de ie verdie ping van het perceol aan de Spaarn- .oouderslraat 110. 14. B. 6U W. hebben aan mej. J. C. Kei zer vergunning verleend tot oprich ting van eene inricatotg tot hel be waren on verwerken van lompen in he: perceel uan den Burgwa'. no. 65 D. KEN NEMER PADVIN DEUS. In het Brongebouw hebben do Ken- nemer Padvinders Dinsdagavond een openbare uitvoering gegeven, ver eere van het driejarig beslaan der vereeni ging en het bezoek van de St. Wil frids Troop, 3d N. E. Leeds. Onder do aanwezigen zien we o a. den regimentscommandant win bet 10e. overste Smit» en den lieer IL Me- nalda van Schouwenburg ais verte genwoordiger van het Padvinders- hoofdliestuur. De zaal is flink bezet- Na een paar aardige nummers van het orkest begint Let met een op marscli der padvinders, en het spe len der beide volksliederen, waarbij1 allen zich van hun zete.s verheffen. Daarna spreekt de heer J. van der Kop, voorzitter der Kennemer Pad vinders, in het Engelsch den 32 Boy scouts, die met hun leider Mr. Flum-j mer op het tooneel staan geschaard, een hartelijk welkomstwoord toe, en uit de hoop dat hun urestalios den Hollarwlschen jongens tot voorbeeld zullen strekken en ertoe bijdragen dat zij flinke Hollanders worden. Verder wenschto spr. dat de Engelsehen naar hun vaderland zouden teruggaan met een goede herinnering aan de Holland sehe gastvrijheid. De heer Mciialdavan Schou wenburg. namens het hoofdbe stuur sprekend, herinnert aan d_e drie jaren die de vereeniging der Kenne- mer Padvinders, ovenalsde meeste af- deelingen, thans achter zich heeft. Spr. heeft hot grootste deel van cie drie jaar met de Kennemer Padvin ders meegemaakt, en de eerste perio de was een bloeitijd. Daarop is een re actie gevolgd en er heeft bij do leiders wel eens de vrees bestaan: Zou de pad- vindersbeweging in Holland moeten uitsterven? Gelukkig is in deze laatste maanden gebleken dat nieuwe levens kracht in de beweging gekomen is. Spr. ziet met genoegen nog velen hier die al drie jaar Kennemer Padvinder zijn, en hoopt dat allen aan de bewe ging trouw zullen blijven. Na een nieuw orkestnummer heeft de installatie van een groep Padvin ders plaats, waarbij de lieer v. d. Kop de jongens eerst wijst op den ernst van hetgeen zij thans gaan ondernemen, en de hoofdleder de heer H. Sbuiis, hun de gebruikelijke beloften afneemt. De voorzitter deelt nog mede dat er thans 156 Kennemer Padvinders zijn en dut onlangs weer 43 niet goed ge volg het examen hebben afgelegd voor lichamelijke geoefendheid, 14 dat voor „haudige jongen" en een dat voor wielrijders. Spr. leest de vereischten voor die diploma's voor, en daaruit blijkt wel dat er heel wat voor noodig is om den oeleningatijd met succes te besluiten. Bovendien omvat liet diplo ma voor lichametijko geoefendheid, waarvoor de 18-jarige Padvinders in aanmerking kunnen komen, dezelfde eischen als die voor hei examen be doeld bij art. 70 der Militiewet: voor 6 1/2 maunder, waardoor 't van groo- te practische waarde ie. Diploma's worden thans nog uitge reikt aart de gebi. Sturm, de een vaan drig, dc onder padvinder-zonder-meer die binnenkort naar Indië zulleai ver trekken. De voorzitter spreekt tot hen een hartelijk afscheidswoord. Vóór het optreden der Engelsehen krijgen we eerst nog eenige muziek- en schermnummeis van dj Haarlem- sche jongens to hooran en te zien. De padvinder R. Renooy geeft een ver dienstelijke piano-voordracht van Dichtor und Bauer, van Suppé, en>an J. Leybacli's fantasie op. 5; de padvin der J. van Duuren, een veoibelovend jong violistje, speelt met begeleiding van zijn makker Renooy „Berceuse de Jocelyn" van Godard en „Krieg- marsch der Priester" von Mendels sohn. Vooral het laatste nummer wordt goed, met veel verdienste, uit gevoerd. De padvinders gebr. Smit, klein maar dapper, schermen een aardige, vlugge partij, en een goede ontmoe ting zien we tusschen 'den padvinder Wijdoogcn en den 2on instructeur der gymnastiek- en schormvereeniging „Concordia". Als hot laatste degen- gekletter weerklonken heeft, de laat ste hoffelijkheden die de schermsport aankleven zijn gewisseld, komt het hoofdnummer van den avond: gym nastiek door de Engelsche jongens. Onder leiding van hun instructeur komen ze op in keurige witte, met blauw afgezette gymnastsekpukjes, met blauwe sportkousen die blauwit- te omslagen hebben. Net kleine voet ballers en er zijn flinke, goedge bouwde jongens bij. Snel achtereenvolgend laten ze ons een reeks oefeningen zien, mecren- deels keurig uitgevoerd. Uitstekend zijn vooral de knods- or-feningen der ouderen; het wc.ken der groep 1s vol lenige sierlijkheid. Ook met de stokoefeningen en de vrije- en orde-oef en in gen. alles op den maat der muziek ui (gewerd krijgen we wat moois te zien Iler- naafdelijk barst een hartelijk applaus los. vooial bij de mooie standen die de groep aan het eind der oef mogen! inneemt. Bij do laatste klimt een kleine boy-scout bovenop, zwaaiend met een Hollandsclu padvinders- vlag.... Do Engelsclie jongens geven een soort gerneenschappel ijken strijd kreet, l>eginnend met 'n gesis en ein digend in iets dat aan den yell' der sportclubs doet denken. Dan cheeren. ze voor Holland, de ILaa.i k msche padvinders juichen voor hen. de hee- ren v. d. Kop en Menakla van Schou wenburg bedanken de Engelsehen in hartelijke bewoordingen, de laatste reikt den Engelsehen leider hei IIoI- iamlsche leiders-insigne uit... en om hij elven is do wel gedaagde uitvoe ring ten eind. Het was een aardige avond! De Engelsche Padvinders, die al :n Dordrecht, Rotterdam en Den Haag waren opgetreden en gisterenmiddag om 3 uur hier gearriveerd, overnacht ten (althans de meesten; sommigen vonden eon gastvrij onderdak bij Ilaarlemsche families) in Volksbe lang. Heden vertrokken zij naar Rot terdam, en vandaar weer naar Enge land. De Blauwe Week. In aansluiting met bet gisteren me degedeelde over den (eestdag van den N. C. G. O. B., ter gelegenheid van het 3d-jarig bestaan der afd. Haar lem, deelen we nog het volgende mee: In het lokaal Ridderstraat 24 had den zich op 2en Paa-chmorgen tal van leden en afgevaardigden tot zelf; uit Leeuwarden vorcêrugd, tot bij woning van de jaarvergadering. Deze werd geopend door den nestor en eere-voorzitter, den lieer J. M. Spaan, die daarop een wolkonistrede hield. Do voorzitter, de heer W. ten Boom, na eveneens eon woord van welkom te hebben gesproken, leidde verder de vergadering. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. G. Hofmann was zeer gunstig. In 't aigeloojjen jaar traden 59 nieuwe leden toe don vorigen avond bovendien nog acht. Alles wijst op bloei en vooruitgang, dank zij de uitstekende leiding van den heer ten Boom. De 'neer P. J. Blankwater bracht als penningmees ter eveneens verslag uit. De uitgaven bedroegen ruim f 300. Na eon inleiding van den heer VV. P. J. Ovenneer werd overgegaan tot oprichting van een Provincialen Rond, VQöi'loopig alleen in Noord- Holland. De vergadering sloeg spij kers met koppen, want tevens werden de statuten behandeld en goedge keurd en een voorloopig bestuur be noemd, o.m. de heer W. ten Boom te Haarlem als voorzitter. Na de koffietafel opende l.g. heer des namiddags den Bazaar onder een gloedvolle rede en een aandachtig gehoor. Na den middagmaaltijd werd ver gaderd in de Groete Kerk, waar zich een groote schare van belangstellen den bevond. De bejaarde bondsvoor zitter, de heer R R. Posthuma te Hoorn, hield een inleiding, waarbij hij vooral de lotgevallen van den bond op den voorgrond bracht. Door het beginsel „niet drinken en niet schenken" heeft de afd. Haarlem veel seïïimp. smaad en tegenwerking ge had, ma&r nu is die tijd voorbij, ln- tusschon zong de lieer Lampe te Apel doorn eenige solo's, die begeleid wer den door mej. Barbas. De aanwezigen genoten ten zeerste van het schoone gezang van den heer Lampe, die dit geheel welwillend deed en daartoe was overgekomen uit Apeldoorn. Niet minder genotvol klonk de zang van het kleine koor, onder directie van den heer P. de Nobel. Zooals al tijd had deze heer weer gezorgd voor een uitgelezen keur van liederen, die bovendien geheel in overeenstemming waren mot het stemmige van den avond. De feestredenaar van den avond, Ds. T. Uoevendans uit Amsterdam had eveneens door zijn bezielend woord een aandachtig gehoor. Zijn rede was gebaseerd op Galaten 5 vers 13, betref!ende de ware vrijheid. Tot slot zong de gemeente staande Gezang 96. Voor de feestvierende afdeeling is het een zeer schoone dag geweest, die geheel aan zijn doel heeft beant woord. Onder de aanwezigen merkten wij o.o. op de raadsleden Scliram en De Braai, beiden leden van het eere- oomitó. Gev. voorwerpen. Terug te bekomen bij: M. van der Velden, Ged. Oude Gradht 115, een portemonnaie met inhoud. A. D:den- hever, Korte Spaame 23, een ooilier, S. Ooms, Kleine Houtstraat 62, een rozenkrans. J. J. Heerons, Gen. Cron- jéstraat 120, een medaillon, J. Erke- icus, Maerten van Heemskerkstraat 25 rood, oen blauwe kiel. C. G. Veen, Nic. Beetssbraat 12 rood, een plaat van een ambo (Amsterdam), J. Ran doe, Gierstraat 10, een porteraownaie met geld «n postzegels. J. de Vries, Lan ge Mangarethasüraat 6, een honden- penning. A. Vascm, Zuid-Poldersto. 176, een kinderportexnoimaie. J. van T winder, de Clercqstnaat 126, een bri'lkgku}. F. Botsing, Rozenprieel- straat 33 rd., een koperen dop van een auto. A'. BrugiglnK, Dra.ppenferstra.at 18 rd., een kinderboezelaar. J. W. II. Souwer, Dubbele Buurt 13 rood, een manchetknoop. Bureau van politie, een ring met sleutels. J. v. Waning, Gasthuisstraat 12 rd., een paar hand- -c' oenen. J. de Boer, Brouwerskade 33 zwart, ecne por lemon nate me; geld. P. v. Zonnevel l. Leidscheplei.n 37 zw. con rijwieJfiedunl. \Y v. Donselaa r, Keijstraa! 10 rd., 4 Fransche bueken. C. Ineke, Brouwersstraat 144, een purternonrwie mot gold. R. v. Rossum, Rollandstraac 67, eeti halsketting met slot. 1. Koning.;, Baljuws'aan 22, een potloodhouder. J. Graas, 2e Zuid Pol- der-itraat 50, een foiitaf.aeschee.pje- schelp. Uit de Omstreken SCHOTEN. Zaterdagnamiddag liep van de we-f Neerlandia. firma Brouwer, m:: goed gevolg te water dj stalen sleepkaun Maria, gebouwd voor rekening der firma A. P. Verschuure, ;e Rotterdam Genoemd vaartuig is het grootste dat tot heden op deze werf gebouwd i-. De afmetingen zijn 63 motor lang, 8 50 meter breed, hoogste punt 3,80. Het is 850 ton groot en heeft 5 laad ruimen met waterdichte schotten, liet. schip is be«temd voor de vaart op Straatsburg en is ingericht met een nfdeeling voor commiezen. 14 Mei zal het afgeleverd worden, terwijl er dan 7 maanden over het schip gebouwd is Naar we vernemen, worden er voor den bouw der Julianakerk, voor bereidende werkzaamheden gemaakt. Teekening en plannen zijn reeds in bewerking. Mm schijnt voornemens te zijn. de Julianakerk te bouwen, naar die welke thans T. de Gemeente Vlaardïngen sedert 'n paar °ren nieuw gebouwd is. Een onzer berichtgevers uit Scho ten schrijft: Het schijnt voor verschillende Chauf feurs een ideaal te zijn om door hun harde rijden de wandelaars uit el kaar te jagen. Wanneer hier voor een bebouwde kom een maximum snelheid bepaaid was, dan was er zeer zeker tegen verscheidenen proces-verbaal opge maakt. Nu aan den Rijksstraatweg steeds het bouwen voortgaat, is eene snel heidsbepaling noodig Tengevolge der drukte roden een 4-tal wiel rijders, waarbij een dame, tegen el kaar aan, het rijwiel van de laatste werd onhruikbaur De lichte ontvel lingen aan hare handen tengevolge van dit ongeval, werden bij een be woner uitgewasschen, zij keerde daarna per Stoomtram naar Hoorn via Alkmaar terug. Ten nadeele van den ka: renverliuur- der B., alhier, zijn 2 haudkarieri ver duisterd. Door de jjolitie is reeds een dezer voertuigen in beslag genomen, en houdt zich druk bezig met het zoe ken naar den dader. Onze gemeente heeft nu wel een se cretaris, maar geen kamer voor dozen ambtenaar, zoodat hij vertilijft in de Raadszaal, waaruit hij, ter gelegen heid van trouwen, en andere gelegen heden, een goed heenkomen moet zoe ken. Evenzoo is het met den nieuwen gemeentebode, die, zittende in hel kleine donkere ontvangerskamertje, ooit al met zeker van z'n zetel io. Het schijnt dan ook, naar men ons mede deelt, in do bedoel.og le liggen, liet Raadhuis te verbouwen. Wie de primi tieve inrichting van het gebouw ksut zal dit zeker geen weelde noemen. IL4ARLEMMERLIEDE. Ia den Houtrakpolder is nu op een vierde hofstede schurlt onder de paar den geconstateerd. HAARLEMMERMEER. Drankbest r ij di ng. Maandag werd in Hotel de Beurs, te Hoofddorp, een gewestelijke dr.iukbe- strijdersdag gehouden, uitgaande van verschillende R. K drankbestrijders- vereenigïngen in het Bisdom Haarlem. Ho aderde belangstellenden hadden zich hetzij per rijwiel, te voet, per as of per trein naar Hoofddorp begeven; enkele vereenigingen formeerden een optocht en gingen met ontplooide vaandeis of banieren naar do verga derplaats. Da groote zaal van de Beura was stampvol, zoodat zeer zeker ruim 800 personen de eigenlijke meeting bij woonden. Er werd gesproken door den heer v. d. Bilt, redacteur van de Volksbanier, mej. Bal, onderwijzexes, en door den zeereerw. pater B de Greeve, respec tievelijk over: Maatschappij; opvoe ding en Gondüdient. en Drankbe -trij- ding. liet. is voor de dcoinemer.de vereeni gingen beslist een succesvolle dag ge weest HILLEGOM. St. Elisabeth ver een-ging. Volgens het verslag dezer vereeni ging over het jaar 1913 bedroeg-.n de ontvangsten f 1011.50, de uitgaven f 1039,431/2. liet nadeelig saldo f 27.93 1/2. Aan 29 kraamvrouwen en 52 zieken, die bezocht werden, zijn uit gereikt melk (ruim 6200 Liter), soep, biefstuk, eieren, rookvieesch, enz. HALFWEG. Voor de a.s. camj«agne zijn vanwege den Bond van Bietenbouwers van de Suikerfabriek, benoemd tot scheeps meter VV. J. Cornelissen, alhier, tot terrein-controleurs A. J. Bus. D Ko ningen en A. J. Wamsteker, le Haar lemmermeer, J. o. VV eg brands te Aalsmeer, VV. F. van der Zwaan, le Uithoorn, P. D, uif, 1'. A. Stokman cn B. Eversen te IJpolder. ZAND VOORT. Door den burgemeester ie de agent van politie 2e klasse, H. F. IIu5s in 't Veld, bevorderd tot agent van politie le klasse. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 16 April a.e,, des na middags te 7 1/2 uur. Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Eervol ontslag onderwijzer. Wijziging politieverordening. Verordening benoeming makelaars. Verordening verloftijd ambtenaren. Request de Leeuw, ruiling van hui zen. Woningbouw. Geldleening inzake woningbouw. Kohier rioolbc-kiriing. Controleurs Watertoren. Strand verpachting Reclames jilanlfelijke directe b;lu«- ting naar het inkomen. Spert en Wedstrijden Wf F LBIJ DEN. De uitslag van de gehouden wed- Strijden op den len Panschdog i<- Am sterdam yanwéjje do A. S. C. Olymjua, was ais volgt Amateurs 1 KM.- le prijs, M. Stérk, 2e pr. I, Kruis brink, 3e pr. van Nek. alien to Am sterdam. Profs cn onafii. 1 K.M. le pr. Wii-i ma Muikhuizcn; 2c pr. pi. IL Duim, Amsterdam; 3e pr. Jati Tulleken, Haarlem; 4c pr. B Mutk- huijzen. Amsterdam 5') K.M. Koppehvedsuijd: le prijs VViersma-Mulkhuijk; 2e pr. met 1 ronde achter, P. Straat-Uengei 3e pr. J. Kruisbrink-Stork, 4e pr-. Jan Tulleken-Duim, beide laatste jwuen met 5 ronden achter. Op de Dinsdag alhier gehouden groen ten markt waren aangevoerd en verkocht: Aardappelen, aangevoerd en verk 11 HL., f 2.80. Appelen, aangevoerd en verkocht, 8 HL., f 10—f 18. Peren, aangevoerd en ve-rkoc' f4 HL f 10—f 18. Bloemkool, aangevoerd en verkocht stuks, 25—30 ets. Roode kool, uangovoerd 5000 stuks, verkocht 4000 stuks, 5—8 ets. Witte kgvl aangevoerd 170 stuks, verkocht 100 stuks, 5—6 ets. Savoye kool aangevoerd en verkocht 3000 stuks, 4—8 ets. Spinazie aangevoerd en verkocht 911 manden, 65—100 ois. Salade aangevoerd 320 manden, ver kocht 300 manden, f 0.45—f 4.50. Wortelen, aangevoerd en verkocht 170 bos, 15 ets. Stoom vaartb ericMen ST09MV. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND Het stoomschip Grotius (thuisreis) vertrok 13 April van Algiers. (Verb,). I-Iet stoomschip Koningin Emma (uitreis) arriveerde 13 April to Pc-rt- Said. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Amsteldijk arriveer de 11 April van Rotterdam te Phila delphia. Het stoomschip Andijk, van Rotter dam naar Mexico en New-Orleans, ar riveerde 13 April te Havana. Het stoomsch f Rijndam vertrok 14 April van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Gorredijk arriveerde 13 April van Rotterdam te N.-Orleans. Het stoomschip Soestdijk, van Balti more, is 14 April des ochtends 8 uur Scilly gepasseerd. Het stoomschip Oostordijk vertrok 11 April van Norfolk naar Rotter dam. Het stoomschip Rotterdam, naar New-York, is 11 April Cape Baco ge passeerd. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Het stoomschip olaucus, van Bata via naar Amsterxlam, vertrok 11 April van Perim. Het stoomschip Polyphemus, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 April Wight. Het stoomschip Diomed arriveerde 14 April van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Eumalus, van Ja pan en Penung naar Amsterdam, ar riveerde 12 April te Suez. He 'stoomschip Tantalus, van Am sterdam naar Java. arriveerde 12 April te Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Het stoomschip Arakan arriveerde 13 April van Rotterdam te Batavia. Het stoomschip Bandoeng (uitreis) passeerde 12 April Ouessant. Het stoomschip Ceylon arriveerde 13 April van Rangoon te Zaandam. (Verb.). Het stoomschip Djebres (thuisreis) passeerde 13 April Ouessant. Het stoomschip Djocja (uitreis) pas seerde 12 April Gibraltar. Het stoomschip Bisuliude (uitreis) vertrok 11 April van Perim. I-Iet stooniachip Kedui (thuisreis) passeerde 11 April Perim. Het stoomschip Malung (uitreis) passeerde 13 April Ouessant. Het stoomschip Merauke (uitreis) arriveerde 13 April te Sabang. Het stoomschip Ophir (thuisreis) vertrok 13 April van Port Said. Het stoomschip Sindoro arriveerde 13 April van Rotterdam te Batavia Het stoomschip Tabanau (uitreis) vertro kl2 April van Tanger en Gi braltar. Het stoomschip Tabanan (uitreis) vertrok 12 April van Padang. Het stoomschip Walcheren vertrok 11 April van Saigon naar Bordeaux. Het stoomchip Wilis (uitreis) arri veerde 12 April te Padang. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Het stoomschip Jan van Nassau (uit reis) is 12 Am des nam. 9 uur. Oues sant gepasseerd. Het stoomschip Prins Maurits arri veerde 12 April van West-Indie te New-York. KON. HOLL. LLOYD. Het stoomschip Frisia (uitreis) ver trok 13 April van Rio Janeiro. Het stoomschip Gelnu (thuisreis) vertrok 12 April van Montevideo. liet stoomschip Maasiand arriveer de 14 April van Buenos Ayres te Am sterdam. Het stoomschip Tubantia (uitreis) vertrok 13 April van Lissabon. Het stoomschip Zaanland (uitreis) vertrok 13 April van Lissabon. Op dan 28en APRIL 1914. des na middags 2 uur zal door den Directeur v. d. X. V. Maat-di. va:i roerende en onroei nde zaken le Bloemendaal m Café „Van Oud.; het Raadhui* te Overveen in het openbaar worden Het maken van tie wsjen l ti l met ds daarmede in verband staande werken oji bet terrein genaamd „Oasler- duin", gemeente liloemendaal (H.-H.) Bestek en leekeningen zijn verkrijg baar a f 2.25 per stel b. d. bouwkundi ge v. Vlotenwog 4, Bloemendaal, op Maandag, Woeitsdag en Vrijdag na 12 uur. Aanwijzing ui ioco op 23 \prii 1914, om 1 uur namiddag. Halte Aerdea- hout (tramlijn Zandvoort— Ilaariein). Alpmeen Vsrkooplokaal, Nieuwe Graohi 74. Interc. Telefoon 1886. Morsen (Donderdag) Is uur Biiitenveiling P. HOOSEVEEN Lr. Makelaar. PRIVAAT- en CUllSUS LESS EN m: M AC HINE-SCHRIJVEN (Toudh- lien- vinger-systeem op Rernïngtonmach.) STENOGRAFIE, BOEKHOUDEN. DUITSCHE en ENGELSCHE HAN DELSCORRESPONDENTIE. Opleiding voor STENO-TYPIST(E). Vraag; schriftelijk inlicJitir.gen i./h. Iastituut v. Kantooropleiding DE HAARLEMSCHE Brandverzekerinfl- Maatsciiappjj. Opgericht in 184U. K sin too r te Haarlem, verzekert .egeu vastö en billijke no nnen alle Ouroereude en Roerende Goederen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, tegen schade, ontslaan door brand, door het inslaan van len bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ont ploffen geen brand tengevolge gehad. - HEERENGRACHT 179. - (geb. Assooiatle-Cassa), Amsterdam. Kapitaal. f 1.000.000.- RBsemfond* f 1.158.713.37 ËeBterergosdlDB voor golden S Déposito Met 1 dag opzegging. (bedragen tot 5000.— 3 pOL direct t« ontvangen). Met 10 dagen opzegging £l/2 B Voor 1 maand fixe a' x I en 3 maanden fixe 1 Jaar flxe Ï4J,2 a ProlongatiecondiUe (tot beperkte bedragen) pCL onder den Prolo» gatlekoer*. Amsterdam, 14 Maart 1914. Verhuizingenen Transporten Slaeperswerk Vlngge en accurata Bediening Beleefd aanbevelend, J. C. VAN VUERlN Stal Kennemerstrnat 46 Adres Schoterweg 162 zw. beschikbaar. Rento 5 pCt. Met en zonder borg. Geen kosten vooruit. Vlugge afwikkeling. Adres: 1 me mmms Geopend van 96 uur, Za terdags van 9—2 uur.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7