- •■ugenden morgen den va: var, Zus en do gevolgen daarvan vernam, etoi.d juffrouw Jaspers roerloos aai liet Een meisjes-pensionaat In het tó van een ongehuwd heer daar Aield toch alles bij op! Meteen zag zij de weduwe uit het hek komen. Waar ging die heen? Toch niet rmar lm ar? 1 Wat geschiedde? Dat onverklaarbaar gewetonlooze mensch betrad zou men hel kun nen geloover. den drempel van de generaalswomng. Natuurlijk wil zc- met hein trou wen; dat noem Ik hard van 6'apel lOopcnl Zij vatte post aau het venster ie zien. hoe lang „het geweten'ooze mensch" daar zou vertoeven. X uren lang moest zij wachten en toen geschiedde het gedachte on toch on denkbare de generaal en het gowe- uiilooze rnensCh kwamen te voor schijn en gingen arm in arm naar d' villa Wei.Hand Daar was de les juist afgeloopen en alien misten de vrouw des «uizes. Iliiisklaps stiet Mien een kreet uit 7.1 had liet naderende paar ontdekt. Hoe interessant er. zoo gauw leuk. hè? Doch de jongo dame? ondervonden een teleurstelling. Met bewogen ge laat deelde mevrouw Wentland haar mode, dat zij In den gc-neraal baar om had weergevonden. De broer van inijn moeder was zijn jeugd naar Indië gegaan en in jaren had ik niets meer van hem ci nomen! Als officier was Ik nu hier, dnn daar; in den beginne jaren lang in dc wildernis En toen ik gepension- ncerd terugkwam, eerst een kuur aan een badplaats moest meemakt: kwam ik er niet toe, onderzoek te doen naar mijn nicht, wier verblijf me onbekend was. Ik gelijk up mijn vader dat zal \i nu toch wel zien, oorn! Jawel, nu zie ik hel. Maar toch zonder uw zoogenuumden Pegasus en zijn reclittijdigen vul zou ecu bezoek van de jonge dames aan mijn nede rige. woning allicht zijn achterwege gebleven en wat er op volgde. Neen; want dau had ik dat por tui niet gezien van mijn goede mo.-der, zei de nicht Ik was nu zoo n ker van mijn zaak. dat ik er heden morgen verder op in durfde gaan. Maar mijn naam hadt gij dien nooit gehoord? vroeg de oorn baiafid. Bi; ons, gaf mevrouw Wentlar.d lachend ten antwoord, heette u altijd du Indische generaal. Een ding spijt me voor u, jonge duines, ging de oude heer voort, ik /.ou gaarne zien, dat mijn nicht haar pensionaat niet voortzet Ik heb haar oorgesteld, bij mij het huishouden waar te nemen ik denk met haar een groote reis te ondernemen. Maar wat moet er dan van oti worden? klonk het kluchtig uit den mond van Mien. Lieve kinderen, sprak het opge wekte weeuwtje geroerd, ik heb al een idee MisscMen neemt juffrouw Jas pers jelui weer ir. huis en al, wat er tusschen ons geweest ja, het zij vergeven en vergelen! Ach ja o yes oui, ouit klonk het dooreen Einde van den oorlog van de Witte en de P.oode Roos al les verzoend, hereenigd de vrede geteekendl Het was natuurlijk weer Mier., die dezen gedachten6lioom uitte. Oom en nicht begaven zich dadelijk op weg. om de verzoening in te lei den. Juffrouw Jaspers zag ze aankomen. —Ze kan niet langer wachten om met haar overwinning te pralen Wacht, ik zal ze een douche geven! Mevrouw Wentland had haar al aan het venster zien staan en vrien delijk toegeknikt. Jawel het bezoek gold haar Stijf als een laadstok wachtte de juffrouw het tweetal af. Hoe veranderde haar houding, toen zij de ware toedracht der zaak ver nam. Zestien meisjes voortaan, alle ka mers bezet, geer. afgunst meer en strijd, mevrouw Wentland geen be nijdenswaardige verloofde d t alles éi' mde haar minder vinnig L)e verzoening liep dan ook glad van stapel er. evenzeer de vernuizing van Mien, Jane, Madeleine en da an deren, nadat de respectieve ouders en voogden hadden genoegen genomen nut de volksverhuizing Geen Roode en Wille Roos meer; *:its versmolten tol één eendrachtig gohool. En dit was nu het werk van Zust Richard's ommekeer. Wat scheelt Frangoise vroeg ik, de kamer binnentredende, waar in ij ri vrieiidimietjo zut. bloek cn ver drietig, ternauwernood liaar moedors l>< -omstel bescheid gevende. Frangoise is ecu eigenzinnig, on- zoggel ijk kind, gaf mevrouw Van L.i iikereii te» untwoord. Ze ziot er j il -ijs een toonbeeld van ellende, is T met? En dut allemaal omdat ik uK't mijn toestemming wil goven tol hiiui' huwelijk met Richard. -- Zij houden zielsveel vau elkaar dal is mij bekend. Nu ja, Richard is wat luchthartig Verkwistend I Verkwistend dan het is zoo Maar de invloed van oen lief, jong meisje Als dat dau maar een ander lief rig meisje is als mijn oenige doch ter. dus viel de vrouw des huizes mij in ile rede. Luat maar liever iemand anders - zoo mogelijk hein in hei rechte sjK.-or brengen, ging zij voort, niet toenemende veront waardiging. Fruogoise heeft geen vader meer, geen broeder om haar to verdedigen ik alleen dus ben verant woordelijk voor haar, en ben niet van plan. haar te geven aan oen losban dig iongmenseh. Trouwens, Mary, jo zult toch niet /.oo dwaas zijn om Ie gelooven. dut een meisje in het huwe lijk treden moot om haai man latei op den rechten weg te brengen Dat denk ik in de verste verte niet en in dit opzicht bon ik het vol komen mot jo cons, haastte ik mi; te antwoorden; maar toch vree- ik je weet, hoe veel ik houd van 't jonge goedje dat mijn sympathie is voor je dochtertje en haai galant, Een doordraaier Niets van dien aard nu over drijf je! sprak ik berispend; tevens rnot oen blik op Frangoise, die partij trekken wilde voor Richard. Ik geloof dat het meisje wel iets gevoelde voor die sympathie van mij want den volgerden dag kwam ze bij mij koffie drinken en waai 't hart vol van is, loopt de mond van over Richard aanbad haar, informeerde ze mij, en hij had plechtig gezworen dut, als 7.ij eens zijn vrouwtje was, hij voorgoed afscheid zou nemen van zijn wilde kornuiten, nimmer weer een kaart zou aanraken en niet mee naar wedrennen zou omzien. Moedoi is zoo hard I liet ze er op volgen, met tranen in de oogen Z:j sp.it in t minst geen vertrouwen in liem. Zij wil niot gelooven, dat hij lieelemaal omkeeren zal als wij ge trouwd zijn. Zij zegt dat een meisje een man moot nemen, die niet hoele- maul behoeft om te keeren Toe, zegt u nu oen- ik weet dat u van me houdt is dat nu niet juist de edelste roeping, die een meisje kon vervul len Om Richard te hervormen Nu, kind, dat weet ik zoo recht niet! Maar spreek van iemand on hij staat voor je.... Wat verschaft mij de eer van je bezoek, Richard Te oordeolen naar den blik, door jelui gewisseld, doet dit me erg denken aan 'n afspraakje. Neen, dit is niet in den haak... Ik kan jelui niet veroorloven, hier elkaar te ontmoeten, als mijne vriendin het ab soluut niet hebben wil Nu al je mij toch tegen. Frangoise liet meisje sloeg de oogen neer en ook de jonkman was wat met zijne houding voilegen. Richard was volstrekt niet zoo slecht, maar was al op jeugdigen leef tijd zijn eigen moester geweest, en juist zijn goedige aard hud hom on der den Invloed gebracht van ande ren, wier voörbecld hem tot oen nu juist niet aanbevelenswaardige le venswijze had geleid. Zijn er sterke beenen ncodig om de weelde te dra gen zijn Jonge beenen waren nog zwak Hij hield zielsveel van Frangoise en verzekerde, dut zij een gansoh ander mensch van hem maken zou. Dut kan niet anders dan je teu goede komen, was ul wat ik zei. Hij was zoo vriendelijk dit ie be amen er op wijzende, dat Frangoise spoedig meerderjarig zijn zou en Maar Frangoise viel hein in de rede en zei, dut zo nimmer zich zoude ver loven zon dei toestemming van haar moeder. Dat deed mij genoegen. Maar dau is 't uit die toe stemming geeft ze ninimei riep Richard uit, opbruisend. Dat weet ik nog zoo zeker niet, merkte ik aan. Maar neem me eens niet kwalijk, Richard, je zult me moeten toegeven, dat or wel eenige aanleiding bestaat voor eene liefhebbende moeder om te aarzelen, haar lieve dochter aan jou toe te ver trouwen. Maar mot haar lot vrouw zoude ik zoo'n nel, deftig mensch worden als ze slechts zou kunnen wenschen I Wat zou je beletten, daar eens wat vioeger mee aan to vangen sprak ik, en met moeite weerhield Ik een glimlach. Jk zou niet licht een meisje aanraden, in dit opzicht een man te nemen op „zien komen". De Weg ten verdervo is geplaveid niet goede voornemens, man 1 Hij scheen al een weinig bij onder- Vinding to weten, wat hiervan waar was, en bewaarde een weelsprekend stilzwijgen. Maar als je mij Je eerowoord geeft, dat jij je uiterste best zult doen om je leelijke gewoonten en hebbelijk heden te bestrijden, en zult omzien naar beter gezelschap, dnn wil ik mijn best doen en al mijn invloed op mijn goede vriendin aanwenden, orn haat te doen toestemmen in jelui verlo- ing. Frangoise zag stralend van blijd schap en Richard's gelaat klaarde evenzeer op. Ilij was bereid om alles te beloven als hij muar mocht lio- pen, ..'lat die engel eenmaal met hem mocht trouwen". Het waren zijn eigen woorden. Ik had heel wat te stellen met me vrouw au Laiikenen. Alles goed en wel, - zeide zij. Ik wil nu eens aannemen, dat er uit stekende hoedanigheden in hem slui meren maar ik woet, welk leventje hij leidt en nimmer zal ik mijn lieve ling toestaan, een man te huwen, in de hoop van hein te boteren. Dat zou wel eens kunnen mislukken en dan Ik goef jo volkomen gelijk. Maar aangenomen dat hij nu eens vóór zijn huwelijk lieelemaal omkeerde Vergeef me dat ik zoo aanhoud, maar ik stol zooveel belang in Frangoise on weet dat, als zij hom moet afwij zen, het haar 't hart breken zal. En de vrouw te zijn van een drin ker en speler, een verkwistend leeg- looper. 7x>u dal haar (iet hart niet breken? Hij zal beloven alles, wal je wilt, en als hij zijn zin heeft, begint het lieve leventje weèr van voren af Maar als je heui nu eens een jaar op de proef sielae t hield ik aan an zouut go kuiuion men of liet heiu ernst is. Ais Je hem alle hoop be neemt dan is hij voor ue haaien, wat ik je zeg. en wat er van je Frangoise worden zal, uit breekt m ij liet hart. Eu daarom geel je toestem ming tot hun engagement, op voor waarde dat Richard al zijn slechte ewoontcn iaat varen, bedankt voor zijn club en een bezadigd, degelijk mensch wordt, en verklaar je bereid, hun te verg urmen in hel huwelijk te treden zoodra je ue overtuiging hebt verkregen, dat je met een gerust geweten t kunt doen. Wat dunkt je biervan Mijn goede vriendin zat een oogen- blik diep in gedachten vorzonken. Ik wil doen al wat tot bestwil is van ui ij n kind, begon ze eindelijk, maar eerlijk gezegd, ik kan niet gelooven, dat Richard een goed echt genoot voor haar zijn zal. Van den ande'en kant, een nadere kennisma king zal haar de ooger. openen v<c. zijn waar karakter ik geloof dus, dat iiet 't verstandigst is, op je voor stel in te gaai,. En over een jaar zul Ier. we verder zien. Dc onmiddellijke gevolgen van me vrouw Van Lankeren's toestemming waren zeer bemoedigend. Frangoise wos opgetogen en haar lief gelaat werd weer rond en frisch. Richard word ernstig en flink zóó als de veeleischendste schoonmoeder maar kon verlangen. Aan het einde van het procfjaai moest de rechtschapen vrouw erken non., dat de hervorming van Richard een voldongen feit was en zij niet langer behoefde te duchten, haar schat liaar dierbare dochter aan hem toe te vertrouwen. En nu, vijf jaar na de voltrekking vuii hun huwelijk, zeide ze tol mij Ik ben mijn geluk en dat van mijn kinderen aan jou verschuldigd, beste Mary. Had ik je raad niet opge volgd, dan zou mijn kind misschien oen zure, teleurgestelde oude vrijster geworden zijn, en Richard ware on herroepelijk verloren gegaan cn nu zijn ze t gelukkigste paar en de beste kindoren van de wereld. liet is beter, een man de gelegen- Itei te geven om vóór het huwelijk zich te herzien dan hem eerst te trouwen en dóarna te trachten, hem lieelemaal om te keeren. Met de/.e> les van levenswijsheid bc sloot ik ons vertrouwelijk gesprek. De Bnisslentel. De huissleutel speelt eon niet onbe langrijke rol in het menec henleveo 'Om dit te ondervinden, belioeft men niet eerst onder de pantoffel van eoai zoogenaamd „betere" helft te ko men; reeds is het onder ziekere om standigheden voldoende, wanneer men ails onmondig jongeling gebukt gaat onder de overdreven strengheid \an hem, vulgair „deoude' genaamd, meer t.-oogachiend „heer papa". llot is hier do vader en opvoeder, die maar ai te dikwijls te nu en vindt, om den zoon des huizes wat kort te houden; zooals een mijner vrienden moest ondervinden, die al in de jongelingsjaren door zijn bij- zonderen muzikaien aanleg een giroo- teu vriendenkring verworven luid. Hij hud bij de voornaamste families zijner vaderstad zich „ingestreken" en talloos waren de invitaties om te ko men musiceer en ook dineoren on Terpsichore te huldigen. Hij ging dus veel uit, maar aan al die ge noegens kleefde de fatale fout, dut hij er nooit ten volle van profiteeren kon. De sdcukl hiervan droeg vader, want zijn vaderlijk machtwoord luidde: Een jongineusch behóórt onder dl Ie omstandigheden vóór zijn 21e jaar om 10 uur 's aivonds thuds te zijn, en met onverbiddelijke gestreng heid werd hieraan door den respec tabelen vader de hand gehouden. Maar de gevolgen van dit ediot werden voor mijn goeden vriend op den duur zoo ondraaglijk, dat Ibtij eindelijk en ten laatste heimelijk een tweeden huissleutel maken liet. Als de oude hoer dat eens gewe ten had! Nu zou des levens vreugde den ongchooraamen zoon on\erkort ten deel vallen! De oude sleutel werd precies te tien uur uit de deur ge nomen, de vader had een vasten staa-p en de ander en, nu, die zeiden niets. Do anderen waren moeder en mie ters. Al spoedig bood de gelegenheid zich aan om eens ten volle van de ver worven vrijueid te profiteeren. Mijn vriend was gonoodigd op oen groot tul en bleef voor do allereerste maal tot na ld uur, Uiotgeen bij de dames, bij alle vrienden en bekenden de grootste verbazing teweegbracht. - .Maar mensch I Hoe is dat nu? Je moet toch naar huis het is al over tienen! zoo riep ee.n intimus hem toe. Laat maar, meende oen ander, de meid komt 'm dadelijk liulen ze staat nog mot haar vrijer te pro ton. Bij slot van rekening komt de oude zeif; dat is ook beter het is wel wait gevaarlijk, zoo "s avonds al leen over straat te gaan. .Nu, zeg eous, jongen, maar eer- Lijk verteld! begon ten slotte een, die al meer ervaring bad en het geval hij zonder interessant vond, als je wor- ijk liier blijft: hoe heb je papa daartoe gekregen? Ik behoeft er hem niet toe te krijgen, dus verbrak mijn vriend ein- deiijk zijn stilzwijgen ik heb slechts zeggen: Sesam, open u! bi hij toonde met niet gering zelf bewustzijn den huissleutel. Hm, jong on, jij duritl Hoor eens, dut is todu eigenlijk wat machtig! zou Iemand bij den neus te nemen! Muar me dunkt, als do familie naar bed gaal, moet liet toch de aandacht trekken, dat jij den sleutel in je zuik hebt dat go-at maar ééns zoo! Wel neon. De oude sleutel hangt op de gewone plaats. Zoo zoo. Alzoo een duplicaat?! Stiekuin laten maken? Dat lieb je die lieve joggies, die er uitzien alsof ze hun oortje versnoept liehben! Dat had ik niet tan je ver wad: .t. Zoo werd hij geplaagd met zijn huissleutel, zoodot het ook in ruimer kringer bekend werd en eindelijk de dames er schik in hadden. Mijn vriend vond dit alles kostelijk; hij vond het amusant, zoo de opmerk zaamheid van biet geheele gezelschap op zich te hebben gevestigd, en ver maakte zich er mee. Hij droeg ar zelf de schuld van, dat het zoo breed uit- gemeten werd; fiij wilde tol het laai ste blijven en zijne vrienden verklaar don dat 7.e in optocht zouden mee gaan, om te zien, iboe hij goed en wei in huis kwam. Zoo aanvaardde hij dan in het holst van den nacht dien terugweg met groot gevolg, zoodat hij, bij de ouderlijke woning gekomen, dringend moest verzoeken, wat minder lawaai te maken, dot hem zou kunnen ver raden. Nu, dit verzoek werd groot moedig ingewilligd. Maar hij kon niet beletten, dat, toon hij op de stoep stond, allen een grooten Oaahren cir kel formeerden; zwijgend, maar in gespannen verwachting. Voorzichtig, doch oen wedndg ze nuwachtig, dank zij de ongevvenschte belangstelling, naderde hij de deur, behoedzaam sta:k hij de.n sleutel in 't slot cn hij draaide en morrelde en knak! daar stond mijn vriend, en de sleutel zat, namelijk afge broken in Biet slot! Zoo, nu begon de historie eerst in tdroseant te worden. Schrik en ontzetting doolden onwil lekeurig zich ook mede aan de ande ren er I koers elite eone onheilspellen de stilte. Doch men kooi hier toch niot eeu wig blijven staan en op raad van een (lie tegenwoordigheid van geest had, spoedden zij zich allen naar een smid, trom melden den man uit zijn bed en verhaalden hem het avontuur. De deskundige, toevallig dezelfde die in hek vaderhuis van mijn vriend het smidswerk deed, iieloofde om vóór vij ven stil en behoedzaam alles weer in orde te maken, en een weinigje ge kalmeerd cm gerustgesteld volgde de held der tragedie deu raad van een onzer, die in de buurt woonde, om nog een paar uur bij uern te rusten. Lang vóór 5 uur was hij weder op weg naar huis; ditmaal alleen. Daar en togen wachtte hem, toen hij de wo ning in het gezicht kreeg, een be moedigend schouwspel Do smid had de deur opengemaakt en wad'dte. Ilij herademde. Gelukkig, dat loopt goed af, dacht hij. Toen hij evenwel naderbij kwam, zag hij wel, dat hij zich niet bedrogen had, al was de,smid nog ijverig aan hot work, maar, wat was dat?! Hij deinsde formeel adhiteruit. Maar was het dan werkelijk zoo was hot geen zinsbedrog"? Hij zag scherper toe. En ja juist daar stond de bIo- beinmaker, nog vlijtig aan den arbeid, bij hem stond vader, die kalm toekeek. Do vader had natuurt ijk evenzeer, in de morgenschemering, zijn telg opgemerkt, die schoorvoetend nader bij kwam hij kon zich niet moer ongezien uit do voeten maken die nader kwam, zooals de delinquent, naar bot schavot gaat. De vader wierp een doordlringeaidcai blik op den schuldige; doch langza- ■hand kwam er eern minder strenge trek over zijn gelaat. Dat had ik niet van je verwacht! was al wat bij'zeide; hij keerde zich om era liet zijn zoon over aan eigen overpeinzing. En schuldbesef. Met bdhulp van 'n smid hij het krieken van dem dage raad de ouderlijke woning binnen te gaara het is niet aannemelijk, lm elk geval minder gebruikelijk. Merkwaardig er werd geen woord medr over de zaak gesproken., al zaten nioma en de zusters met be nepen gezichten aan het ontbijt. Zou de oude heer hebben ingezien, dat liij zijn zoon wel wat kort ge houden, to weinig vertrouwen in riem gesteld had? Hij vond, dat de schuldige door den doergestaiieii angst cn do onverwach te ontmoeting op de stoep al zwaar genoeg gestraft was. En zonder verder op het gebeulde in te gaan, overhandigde hij zijn zoon paar dagiem later een nieuwen sleutel cn schonk hem meer mensoh- waardig© vrijheid. En vader lhoeft daar nooit berouw vau gehad. De zoon misbruikte zijn vrijheid niet! SAMENWERKING. Janssen. Mijn vrouw era ik heb ben samen een spaarpot. Piete'rsen. Heel verstandig. En deolen jelui eert ijk samen? Janssen. Nu... ik doe het geld er in en zij neemt het er uit AANMOEDIGING. Vader van het meisje. Eigenlijk was ik niet voornemens, mijne der de dochter aan een officier te gevou, daar de beide anderen reeds met officieren zijn gehuwd. Luitenant. Waartoe duo besclnei- demiiiiedd, mijnheer? Tijd is het kapitaal, dat ieder ster veling bij jdijan geboorte ontvangt; maar ook de schat, waarvan hij re kenschap moet afleggen. Kleine mensdien 2 tuigen voor hun edele daden. DAMRUBRIEK. HA \RI EMSCHE DAMCLUB. Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, gelievo men te richten aan den lieer J. Meyer, Kruisstraat 34. Tclcphoon 1543. Probleem No. 5G4 van J. DENTROUX. tLe Damier). f ÉS p. m m 9 vi- Sr- a sj*: '0 0 H Wit 48 40 Zwart 12 schijven op: 5, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 17, 20, 22, 25 cn 26. Wit 12 schijven op: 23, 34, 35, 3G, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44 en 46. Probleem no. 565 van BERGIER. (L". Damier). Zwart 12 3 4 5 Zwart 9 schijven op: 3, 4, 6. 8, 9, 11,16, 19 en 23. Wit 8 schijven op: 17, 20, 21, 27, 31, 33, 37 cn 41. Oplossingen dezer problemen wor den gaarne ingewacht aan bovenge noemd adres, uiterlijk Dinsdag 26 dezer. Oplossing van probleem no. 5G0. in den auteur: wit 2217, 4742, 40-34, 42—38, 46— 41. 48—43, 43 3, 3: 16! De stand was: Zwart 13 schijven op: 7, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 19, 20, 30, 35 cn 37. Wit 13 schijven op- 21, 22, 24, 27, 28, 29, 33, 40, 4-4, -46, 47, 48 en 50. Oplossing van probleem No. 561. van den auteur: wit 48—42, 3490, 30 37 De stand was: Zwart 10 schijven op: 3, 12, 13, 17, 22. 23. 24, 31, 36 cn S3. Wit 9 schijven op: 15, 21, 33, 34, 38, 39, 40, 47 en 48. Beide problemen zijn goed opgelost door do hoeren: R. Bouw, M. ten Brink, J. Jaoobson Azu., A. A. Jacob- son, W. J. A. Matla. Van den hoer V. van Petegem ont vingen wij eon goede oplossing van probleem no. 561. DAMCURSUS. Wij zullen nog een zeer belangwek kende partij met de hekstelling pu- bliceeren, die eveneens door een paar meesters werd gespeeld. Wit Zwart 1. 34-29 20-25 zwart heeft het plan, do hekatelting te nemen. Hiermede is de hekstand voltooid. 4. 40—45 10—14 Ook hier speelt zwart 10—14, zie onze eerste bespreking over dc hek- stelling, ook voor de vervolgzotten vau deze opening Goedo afruil; zwart wil niet, dat wit veld 23 bezet, want dau ontstaat een zeer avontuurlijk spel. 11. 28:17 37 :23 41 32 26 37 16-21 Zwart houdt zooveel mogelijk de schijven van zijn roei 1 tervleugel in reserve, om te kunnen afruilen, wan neer wit op 23 speelt. 12. 28-23 6-11 Afruilen door 3430 geeft geen gun- stige stolling. 13. 23 12 14. 32-28 Op 1-7 speelt wit 35-30, 29-24 en 34 1. anders speelt zwart 21—27 en 26 17 17. 26:37 18. 32 41 8—12 Maakt gebruik van do gelegenheid aan schijf 8 in het veld te brengen. 5. 31-27 6. 37—31 7. 42—37 8. 32—28 Sterker dan 2721 e 17-21 2126 11-17 15. 38—32 16. 43-38 17. 36-31 19. 41-37 20. 46 -41 18-22 Betor lijkt ons 2—8. Zwart kan dan 2126 spelen en zoo trachten, door 17—22 cn 18—23, naar achteren af te ruilen. Het vast houden van wit's lin kervleugel heeft toch weinig waarde, nu het centrum van wit zoo stork is. 21. 49-43 2—7 Op 13-18 volgt 3530. 29—?4, 34 12 en 28 26. waarmee wit oen schijf wint. Op 2227 zou wit 4742 en 41—36 spelen en zoo schijf 27 bedrei- gen. 22. 37—32 23. 41-37 24 37-31 13-18 Stand 11a 37—31 van wit: (J£". e: 6 V;„" 16 f, S S 26 a B - y1 E', li - 36 A Mi f M ii 0 0 w 46 46 47 48 49 50 Jongelieden van 1618 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gttarno de Secretaris, do heer J. Meijor, Kruis straat 34, Tolephoon 1543. De Haarlemsclio Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maandag avond van 8—12 uur in do bovenzaal van café „de Korenbeurs", Spaamo 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 16