Xoebiai. Tapis Beige en Ininstei Karpetten, BERGENS Wat is het gehoim van onzen reuzenomzet van koek en banket? Vitrages, Mijten, Linoleums, Vloerzeilen Gr. Houtstraat 72-74. ZttR BELAHGHiRL MtutiMLIl ™n 00kde"wlnkel ÏOOr a Het uitsluitend gebruik van p EEN DROEVIG ONGELUK. Maandagavond omstreek* 10 uur reed een ongeveer 16 jarig inoi sjo op de Prinsengracht tusschon de 1!he renstraat en de Runstraat te Am sterdam op de fiets van liaur buur jongen, den 22-jangen Hendrik Bre wers. Op een gegeven oogenlnik raakte z«j hot stuur kwijt en wel in de gracht. De jonge man sprong laaor onmiddellijk na, dooh, evenmin als hot meisje kunnende zwemmen, ver mocht hij weinig tot haar- redding te doen. Het meisje werd van een na bijgelegen zolderschuit een stok toe gestoken, zoodat zij betrekkelijk spoedig weder op het droge was. Het duurde eöinter meer dan een kwartier, alvorens de jonge man uit het water werd gedregd. Onmiddellijk werd ge tracht de levensgeesten op te wekken, waarbij ook gebruik werd gemaakt, van het zuurstofapparaat. Alle pogin gen bleven echter zonder resultaat; het leven was reeds gevloden. Het lijk werd naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar ook hel meisje tor verpleging werd opgenomen. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN 30 Cts. per regel Stadsnieuws JOODSCH NATIONAAL FONDS. Bloemeitfeest. Men verzoekt ons het volgende te plaatsen: Op Woensdag den 27en Mei e.k. houdt de plaatselijke Afdeclimg van den Nederlandsclien Zionistenbond zijn Nationaal Fonds -Bloemenferst, bij welke gelegenheid levende bloe men saanigebonden met linten in Zio nislische kleuren, wit en blauw, langs de huizen der Joodsche bewo ners dezer plaats te koop worden aangeboden, terwijl ze eveneens op aanvrage gaarne bij belangstellen de niet-Joden zullen worden bezorgd. De viering van het Bloemen feest geschiedt ter herinnering aan liet dezer dagen plaats hebbend Joodsche Wekenfeest, het feest der Eerstelin gen, het oude Palestijnsche koren oogstfeest, hetwelk zich door de vele eeuwen van Joodsche ballingschap over geheel de wereld heeft gehand haafd, en hetwelk thans wederom als blijde werkelijkheid in de zich steeds krachtiger ontwikkelende Joodsche koloniën in Palestina kun gevierd worden. Waartoe U in den hreede te scheisen wat ginds in het oude Jodenland geschiedt? Het ia hier de plaats niet er toe, en voor ve len is het ook niet onbekend meer, dat het Zionisme, de machtige bewe ging, die opgestaan is in het Jood sche volk, steeds meer en meer den Palestina-arbeid als een integreerend deel van zijn werkzaamheid is guan beschouwen en ook in deze richting reeds veel succes behaald heefi. Het overgroot deel van dien arbeid nu wordt verricht door middel van het Joodsch Nationaal Fonds, de Zionis tische instelling, die gelukkig binnen vele kringen van het Jodendom en ook daarbuiten steeds aan populari teit en sympathie wint. Het J. N. F. hetwelk ten doel heeft hel verkrijgen van grondbezit in Palestina als on vervreemdbaar eigendom van het Joodsche volk, moet geld, veel geld hebben, oin zijn grootsche taak te volvoeren, het maakt aanspraak op den krachtigen steun van alle Joden het ziet dankbaar vaak giften tot zich vloeien van niet-Joden. Het J. N. F. doet het Joodsche land ontwaken tot nieuw, groot bestaan, het ls een der hoofdfactoren voor de herleving van het Joodsche land en volk. Door hel koopen der J. N. F.-bloem koopt ge in vverkelijken en figuurlijken zin een levende bloem en wij twijfelen niet er aan of het Bloemenfeest 5674 zal ook hier ter plaatse goede resul taten opleveren. CONCCBDIA. liet oefenlokaal der gymnastiek- en schermvereeniging Concordia is titans gevestigd in het gemeente ge bouw De Doelen. De Bcrlijnsche Handelsblad corres pondent schrijft o a. over het reeds vermelde geschenk van dc Koningin aan Keizer Wilhelm, bij de viering van de vijf-en-twintigjaxie regeer mg van Keizer Wilhelm, van eenige per ken Nederlandsche bloemen vóór en bij het Neue Palais in Potsdam, waai de Keizerlijke familie het grootst® ge deelte van het jaar vertoeft, hot vol gende: De uitvoering van het work word opgedragen aan do hoeren E. II. Kro- lage te Haarlem, J. II. van Nes le Boskoop, en J. G. Ballogo, te Leidon. Zij hadden do ruimte, door don. op- perluinier van don Keizer aangewe zen, te vullen mei N'oderlandsche bloe men. En zoo kwam er onmiddellijk voor het paleis oen parterre mot een grooten slinger van vijftien duizend vuurroode Darwin-tulpon Bride of Haarlemdie in vollen bloei stonden, toon de Keizerin uit Koi-foe naar Pots dam terugkeerde. Van het balcon moet zij een mooi gezicht gehad heb ben op deze heerlijke tulpen, die zoo fier staan op de kaarsrechte, lange stelen. In «te-zelfde beplanting werden nog andere Daiwin-tulpen gebruikt, o. a. de Princesse Elisabeth on «ie Maidens Blush. Voorts in fijne kleu ren harmonie hiermee de schitterende oranjeroode Azalea mollis, terwijl AuLsmecrache kogelvormige Buxus hot elf eet verhoogde. Als mind langs liet bordes van het puieis zijn late ge-e tulpen in eenige Variation dooroen geplant. De Kt-jzeidie oer si enkele dagen geleden uit lesbadon naai Pot&oam Urugkoerdo zag dezen hloenienscliat mot meer in dan rnooiston biuei. Maar bij zal wel genoten tiubban van de vurigroodc en scharlakenrood© tulpen in ziju piivó-ium, nooit voor liet pu bliek toegankelijk, van do tulpen bij het srtunubeeul van de Keizerin o. a. de karmijnkleurig® Prmses Juliana en van u© strooken gevuid niet de grillig gepanacheerde Rembrandt- tulpcn, weike soorten thans m vollen bloei staan. Voorts z.jn er eenige perken met verschillende bloemsoorten gevuld, met E rem u rus, witte en roze bloemen op slanke stengels, met de b.auwe Delphiniums, do gloeiend roode Gla diolus on do Dahlias. Verder met groo te Itoeveemeden Khododendions, aie blijvend getuigenis zullen at leggen vun Nederlanusche kweekkunst. Nu zal bijna het geheele jaar door het Kon.nk.ijk park getooid zijn mei Nederlandsche bloemen. Van Maart af. zoodra de eerste crocusjes uitko men, tot diep iu den herfst, wanneer eindelijk de Dahlia's hekkensluiters zijn. B a t o. - Zaterdagavond hield de Gymmver- eeniging ..Balo" haren jaarlijkschen feestavond voor leden en steunende U-den, in do bovenzaal van café de Karseboom Te ongeveer half negen wei-d de bijeenkomst met een woord van wel kom toi de talrijke aanwezigen door den voorzitter geopend. Voordrachten, muziek en zang wis- Bolde zich af. Te 12 uur werd een aanvang ge maakt met 't l>al, dat werd afgewis seld door eenige vermakel jke wed- Strijden. „Balo'' kan met tevredenheid op dezen feestavond terug zien. DAMMEN. SIM U LTA AN-Sé ANCE. Maandagavond speelde de heer M. ten Brink, kampioen van Haarlem en omstreken en lid van de vereeniging „Haarlemsclie Damclub", een simul- laan-séance togen leden van deze club en eenige belangstellenden. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer Matla, waarna tot den wedstrijd word overgegaan. Even te voren echter bood de heer Jacobson, penningmeester van de Haark-msohe Damclub, den voorzit ter een in lijst gezet overzicht nnn van de resultaten behaald op den laatslen ouderlingen wedstrijd. Natuurlijk prijkt bovenaan de naam des hoeren Ten Brink. Van de 44 te behalen punten had hij er 43 binnen kunnen halen De volgende zeven spelers waren overigens prijswinners 1. J. Boselaar met 38 punten. 2. F. Timmer met 34 punten. 3. A. Zijlstra met 33 punten. 4. 1'. J. hype met 33 punten. 5. C. M. Bek met 31 punten. J. Mulder met 28 punten. 7. C. Serodini met 25 punten. Toen de voorzitter de lijst in ont vangst liud genomen, werd met de séance een aanvang gemaakt. liet bleek, dat de heer Ten Brink 28 par tijen te spelen had. Een respectabel auntul, waaronder de prijswinners bijna allen voorkwamen. Eenige ads- piianl-leUen hadden zich ook eens aan deze vuurproef gewaagd. Dat hun succes niet groot zou zijn, was te voorzien. De lieer Ten Brink begon te 8 1/4 uur full-speed. Langer dan één, twoe secondeu bedacht luj zich niet. Dan tikte hij vustberaden oen schijf op de nieuw© plaats, en was alweer vol aan dacht voor het volgende bord. Voor den simuitaan-speler moet het, dunkt ons, een uiterst vermoeiend werkje zijn. Hc*t rondloopeu alleen maakt iemand zenuwachtig Geleidelijk zag men nu «.ie standen koinuu, waaraan beide partijen een zwaren ilobler zouden hebben. Vooral bij liet rijtje prijswinners was dit te zic-n. Eén uur hielden allen het uit. Toen viel te 9.25 uur 't eerste slacht offer, een ailspirantje, dat op moest geven. Te half tien werd even gepauzeerd, en in dezen tijd nam de heer Jacobson, voorzitter van de wedstrijdcommissie, het woord, ten einde de prijzen, die op oen tufcltje stonden uitgestald, met een toepasselijk woordje uit te leiken. Allereerst richtte hij zich tot den Haarlemschen kampioen, van wien hij hoopte, dat hij nog lang een steunpilaar van <ie Damclub zou blij ven, en wien een lraaie, verguld- zilieren medaille werd uitgeieikt. De heer Hoselaar Kreeg hij gelegen heid van ijii vertrek naar Argentinië een extra speech, waarop de prijs- winnci de leden dankte voor de pret tige omgeving, waarin hij huigen tijd had mogen verkeeren, in Argentinië zul hij het dammen niet vergeten. De prijs van den heer Roselaar be stond uit een zilveren medaille. De overige prijzen waren luxe- voorwerpen. Do troostprijs werd toegekend aan den lieer Lijnzaad, die het eerst afge speeld was. Den heer P. Ottolini Jr., die veel bolung in de club toont te stellen, werd een 60uvenir aangeboden. Te half één was de seance geëin digd. Over elk der borden had de heer Ten Brink dus pl.m. 10 minuten ge daan. Het resultaat was, dat hij drie partijen verloor, en 7 remise maakte. Gew onnen werd door de heeren A Zijlstra, J. mui Looy en J. N. Roosen, terwijl gelijk speelden de heeren P. J. Eype, G. A Ottolini, A. van Ketel, C. Serodini, D. W. Tuyl, J. Overste on W. J. A. Matla. I)e heer Hnngland, wereldkampioen die uitgenoodigd was, de séance mee to maken, moest op het laatste oogen- bllk wegens plotselinge verhindering hiervan den heer Jacobson bericht zenden. 't Was èn als propaganda voor do vole toeschouwers, èn als oefening voor do spders een wèlgoslaagde avond Kubriek voor Vragen Geabotmeerden Lobben bet voorrecht, vrag9n op verschillend gebied, mits voor beantwoording vatbanr, in tu zonden bij de Redactie van Haarltm'r Dngblud, Groote Houtstraat G3. Alle antwoorden wordsn geheel kosteloos gegeven en" zoo spoedig mogelijk. Aan vragen, die niet volledig naam en woonplaats van den inzender vernieldeo wordt geon aandacht geschonken. VRAAG: Waar moet ik mij ver voegen voor ouderdomsrente? In Augustus word ik 70 jaar, moet ik tot Aug wachten met aanvragen? ANTWOORD: Informeer bij een der tusschenpersonen, b.v. bij den heer A Nagtzaarn, Langendijkstraat 25. VRAAG: Mijn zoon is mililie- plichtig, en van de lichting 1909. Daarna heeft hij 4 jaar als vrijwilli ger gediend als huzaar hij liet le. Reg. huzaren te Amersfoort. 15 Juni 1912 is hij uil dienst geko men en moet elk jaar inspectie ma ken tot zijn 27e jaar. Wanneer is die inspectie en waar wordt deze gehouden' ANTWOORD: Indien llij tot de huzaren der lichting 1909 behoort en wpont in de gemeente Haarlem wat niet in de vraag is vermeld dan is voor hem de inspectie op den lóen Juni as., des n.m. half twee uur in den Doelen alhier. VRAAG: Onze hond heeft veel last van verharen. Weet U daartegen een middel? ANTWOORD: Geef den hond geen vet of aardappelen, Cake, rog gebrood en karnemelk is het beste voedsel voor een steeds veiharenden hond. VRAAG: Mijn kanarie plukt de veeren van zijn nek en rug, zoodat deze geheel kaal worden. Overigens ia hij gezond, en zingt en heeft ook geen last van ruien, ls hiertegen iets ie doen? ANTWOORD: De vogel lijdt waarschijnlijk aaa vedermijt, die voor het bloote oog onzichtbaar is en zich gewoonlijk door dc heclc kooi verspreidt. Reinig eerst terdege de kooi, desnoods inei kokend water of 3 creoline oplossing. wijl bij hel daarop ingestelde onder zoek zware vermoedens rezen tegen een ambtenaar hij een der departe menten, zekeren Grainser Brinkman. Nadat ten vorigen jare de behand© Jing der zaak was aangevangen, werd die gestaakt wegens vermoedens vaa meineed, ten aanzien van inlandsche hoofdgetuigen. liet was echter reeds bekend, dat de zaak nog in deze maand weder zou worden voortgezet. Rechtszaken DE'EIGEN TAAL! Do Ilooge, Raad, overwegende dat een verbod van overheidswege in de Noderlandsche taal moet zijn gesteld en liet verbod „Nicht Rauchen" in een spoorwegcoupé daaraan niet be antwoordde, vernietigde het vonnis, waarhij een student, die het rookver bod overtrad, tot geldboeten werd veroordeeld, en ontsloeg requirant van alle rechtsvervolging. Koloniën MOORD OP EEN INLANDSCIIE VROUW. De Bataviasche „Hbld."-correspon dent seint „lr. de zaak Gramscr Brinkman c.s. (beschuldigd van moord op Ficntjede Feniks) word voor Gramsor Brink man de doodstraf geeischt en vrij spraak voor den tweeden lieklaagde Mardjoeki." De redactie teekent bij dit telegram aan Meer dan een jaar geledci\ werd Ui Batavia het verminkte lijk van eene Indo-Europeesche vrouw uit de rivier opgehaald. Nuder bleek de vermoorde zekere Fienlje de Feniks te zijn, ter Sport en Wedstrijden ROEIEN. 40JARIG BESTAAN VAN „DE AMSTEL". Ter gelegenheid van liet 40-jarig be staan van de Roaivereeniging „De Airistel" is een eere-comrté samenge steld. Dit bestaat uit de volgende hee ren: F. W. baron van Tuyll van So- rooskerkeai, voorzitter van" liet Nedor- landsoh Olympisch Comité, jhr. W. Six, voorzitter van <le Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeni- ging, en mr. G. Vissering, president van do Nederlandsche Bank. Kerk en bciiooi GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Gaast c.a., E. C. v. d. Laan, te Driesum, Te Oostburg, J. II. Telkamp, cancL te Hillegom. Te Nieuwarkerk (Z.T. Bouma, te Doorn Te Oostorbieruni, J. Voerman, le Warns. Aangenomen: Naar G'rijpskerk (Gr.!, A. S. Schaafsma, te Den Boor. Bedankt: Voor Stellendam, IL Lanning, te Baarland. Beroepen: Te Goes, K. van Reenon te OplieusdeEL Bedankt voor Charlois, W. den Hengst, Vocnendaal. ACADEMISCHE EXAMENS. Ulrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen, de heer H. J. A. Scheidelaar, gob. te Hil varenbeek. Gemengd Nieuws NOODWEER "IN RUSLAND. 'Een storm richt© groote verwoestin gen non in het stroomgebied van de Wolga, Karna en Bjelaja. Bruggen werden vernield, telegrafiscli© verbin dingen verbroken. Daken worden af gerukt, verschillende dorpen staan onder water. GROOTE DORPSBRAND. Jn het huis van den postbeambte Korrens te Sielow nabij Kottbus, brak aan het einde der vorige week brand uit. De vlammen grepen met zulk een'snelheid om zich ilneen, dat weldra een twintigtal Luizen in lichte laaie stonden. Slechts met groote moeite kon men ten slotte de vlammen meester worden. De brand werd veroorzaakt door een kind, dat met lucifers gespeeld had, zoo meldt de Tel. EEN SCHEEPSRAMP. Een bericht in de Engelsche bladen bevestigt het telegram omtrent de ramp aan het lichlechip no. 19 van Halifax (Nieuvv-Schotland) overko men. Het schip is omgekanteld drij vende gevonden. Vermoedelijk zijn alle opvarenden, 25 in getal, omgeko men. De aangespoelde lijken toonen ernstige verwondingen, zoodat blijk baar de lieden tegen de rotsen zijn verpletterd. EEN NIEUW PANAMA-PROCES. Een ernstig proces schijnt te Pitts burg te wachten. De Grand Jury heeft lil een vervolging gelast van vijf ambtenaren van de Pittsburger Carbon Steel Company, onder be schuldiging van benadeeling van den staat bij leveringen ten behoeve van het Panamakanaal. De beschuldi ging luidt, dat liet door de maat schappij vuur den sluizenbouw gele verde staal zoo slecht van hoeda nigheid is, dat de sluisdeuren niet sterk genoog kunnen zijn om den druk van liet water uit te hoiiden. DOOR WESPEN GESTOKEN. Een inlamdsch verver was te Bata via op een ladder bezig, de zoldering t© witten. Blijkbaar is hij met de kwast in aanraking gekomen met een wespen nest. D© wespen violen verwoed op hem aan en stuken hem zóódanig in liet gelaat, dat hij bewusteloos van don ladder afgleed. Hij word In orbarmelijken toestand opgenomen. Do angels moesten uit het gelaat worden verwijderd. ONGELUK BIJ EEN SCHIETOEFENING. Oj> liet sclueuerrem Nowyharg in Gaiiciè zijn bij een schietoefening der artillerie door het springen van een voetstuk een man gedood, drie zwaar gekwetst, een licht gewond. Twee der zwaar gewonden zijn later overleden, EEN AARDIG INCIDENT had plaats nabij het paleis van den Spannschen koning, op een weg, die van con der tuinpoorten naar de ko ninklijke stallen voert. Don Alfonso wilde daar even heen en liep, zonder hoed op, in een huisjasje, dien weg af, toen een soldaat, die bij de tuin poort op wacht stond en dacht, dat iemand in den tuin geslopen was, hem toeriep le blijven staan. De ko ning echter liep kalm door en de sol daat, die zic'i een koning waarschijn lijk alleen in hermelijnen mantel en met een kroon op kon voorstellen, bulderde inet zijn meest ontzag inboe zemende stem den vorst toe „Achter uit, hier mag geen mensch voorbij' tegelijkertijd «le bajonet van zijn ge weer gevaarlijk dicht bij 's konings buikstreek brengend. Don Alfonso vond hel toen maar geraden te blijven staan en verzocht den .soldaat .vriendelijk het geweer te presenteeren, aangezien dat zijn plicht was wanneer d© koning langs kwam Hij uitte overigens zijn groote tevre denheid over d© plichtsbetrachting van den soldaat en over het feit, dat hij blijkbaar, niettegenstaande dien neus en die lip, waarvan hij zelf in dertijd beweerde, dat zo hem elke incognito-reis onmogelijk maakten, toch nog onderdanen had, die hem niel op het eerste gezicht herkenden. MISLUKTE ROOFPARTIJ. Dank zij de flinkheid van een Pa- rijech chauffeur is een berooving it la Bonnot en Co. mislukt. lederen Zaterdag gaan twee leden van het personeel van een groote fir ma in de rue Bolivar de noodige con tanten halen van het in de nabijheid gelegen kantoor der firma. Het geld, vaak duizenden franken, noodig voor de uitbetaling der loonen, wordt dan vervoerd op een handwagentje. Zaterdagmiddag nu werden beide bedienden op straat overvallen door een kerel, dio eenige geldzakken van den wagen pakte en er mee in een gereedstaande huur auto sprong. De chauffeur echter, die gezien had wat er gebeurde, weigerde hardnekkig gevolg te geven aan het bevel om weg te rijden, zoodat de dieven er zaten nog twee handlangers in de auto gedwongen waren te voet de vlucht te nemen. Zij wisten te ontkomen, doch lieten litiu buit iu handen van hun vervolgers achter. EEN TREIN MOORD. Dezor dagen vond men in een eer- ste-k!a*se-compa'rtiinent van don trein Florence Arezzo een oude dame bodend in haar bloed. Zij had een kogelwonde in fluei hoofd en vóór zij stierf ken zij nog slechts enkele woor den stamelen, waaruit viel op t© ma ken dat zij d«xir een jongen man aan gevallen en beroofd vva-3. Zaterdag heeft de politie le Florence den da der gearresteerd, zoo meldt het N. v. d. D. Hij is een student, Pietro Rossi gebeelon. 'Toon hij hij bot kruisver hoor door de mand viel, heeft hij de volgende bekentenis afgelegd: ,,Ik ben student aan de academie van wetenschappen hier. Ik heb al mijn geld verspeeld en ik was op weg naar buis om mijn ouders alles te vertol len toen ik rle oude dame in den trein zag zitten. Die vrouw, dacht ik, staat al reeds met haar oenen voet in het graf en het geld dat voor haar niets meer boteekenen kan, zou mij kun nen redden. Toch zou ik haar niot gedood hebben als zij niet zoo vree- selijk gesdfareeuwd had toen ik haar koffertje greep. Door dat spektakel verloor ik mijn tegenwoordigheid van geest en (oen vuurde ik mijn revolver af." Stoomvaartberichten HOLLAND—AMERIKA LIJN. Helst. Noorden! ijk, van Rotterdam naar Baltimore en Newport News, passeerde 23 Mei Sable Island. Het st. Potsdam, van Rotterdam n. New-York, pass. 23 Mei Cape Race. liet st Pallanza vertrok 23 Mei van Montreal naar Rotterdam en Ham- fa urg. liet st. Somraelsdijk, van Rotterdam naar Mexico en New-Orleans, arriv. 23 Mei te Havana. Hel st Nieuw-Amsterdam vertrok 14 Mei van Rotterdam naar New-York en was te 3 u. 30 voorn, in zee. Helst. Zij lelijk, van Rotterdam naar Savannah en Wilmington, arriveer de 24 Mei te Bremen. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Het st. Boeroe, uitreis, vertrok 24 Mei van Antwerpen. Het st. Celebes, uitreis, arr. 25 Mei le Sabang Het st. Koning Willem III, thuis reis, vertrok 23 Mei van Perim. Het st. Nias. uitreis, arr. 24 Mei t© Port Said. liet st. Oranje, thuisreis, vertrok 23 Mei van Genua. Het st. Pi ins der Nederlanden, ult- is, arr. 24 Mei t© Southampton. Het st. Riouiv, uitreis, is 24 Mol Perim gepasseerd. Het st. Sumatra, thuisreis, arr. 23 Mei te Djedda. ROTTERD. LLOYD. liet st. Ceylon, uitreis, vertrok 24 Mei van Suez Het st. Guenloer, uitreis, vertrok 23 Mei van Perim. Hot st. In sul inde, thuisreis, ver trok 24 Mei van Padang. liet st. Madioen, uitreis, arriveerde 23 Mei le Safaang. Hel st. Meiiado arr. 25 Mei van Java te Rotterdam. Het st. Ophir, uitreis, vertrok 24 Mei van Gibraltar. a Hot st. San.nrin.da, thuisreis, ver trok 24 Mei van Port Said. Hot st. Soerakarta vertr, 24 Mei v.% Rotterdam naar Java. liet st. Walcheren arr. 24 Mei van Saigon naar Java. KON. IIOLL. LLOYD. liet st. Ëemland arr, 23 Mei van Amsterdam te Buenos Ayres. liet st. Gelria, uitreis, vertrek 24 Mei van Vigo. liet st. Hollandia, uitreis, arr. 2-4 Mei te Rio Janeiro, Het st. Rijnland, uitreis, vertrok 24 Mei van Buhia. liet st. Tubantia, thuisreis, vertrek 24 Mei va.i Lissabon. liet st. Zeelai'dia, thuisreis, vertrek 23 Mei van Montevideo. KON. WEST IND MAILDIENST. Het st. Prins WiJlem I arr. 24 Mei an Suriname te Amsterdam. STOOMV. MIJ. OCEAAN, liet st. Menelous, van Japan en Sin gapore naar Amsterdam, arr. 24 Mol te Suez. Het st. Moyune arr. 24 Mei van Ja va te Amsterdam. vindt U eene soKesrlng in enz. voor dergelijke iage prijzen, dan ïn onze SWajazijnen 7prn nn AII (INHEIT BirnrR*TIH!0 Wij maken onze klanten vooral opmerkzaam, dat de artikelen, welke wij HHjl|

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 6