FRANKEN'S Laarzenmagazijn Solied en Elegant Schoeisel Openbare AarbesieÉ», Werkzoekende Metaalbewerkers Salon Ameublement Nieuwe Hol!. Haring Dames! Barrevoetestraai k 5, A. VAM DAM Speciaal adres voor voor Dames, Heeren en Kinderen. Rubriek voor Vragen Geabonnearden hebben bot voorrecht, tragen op verschillend gebied, wits voor beanwoording vatbaar, In to Eenden bü de Redactie ven Haarlem'c Dagblad, Groote Houtstraat 53. Alle antwoorden worden geheel kottelooi gegeven en soo spoedig mogelijk. Asn vragen, die niet volledig naam en Woonplaats vsn den insender vermelden wordt geen osndsoht getohouken. VHAAG. Waar moet ik mij ver- voegen om in aanmerking to komen voor een woning van de vereeniguig tot verbetering van volkshuisvesting, die verleden week van de gemeente subsidie heeft gekregen. ANTWOORD. Wend u tot mr. M. Siingenberg, Ged. Oude Gracht 92. VRAAG. Hoe 13 naam en adres van den commissaris der Koningin? ANTWOORD. Mr. dr. W. F. van Leeuwen, Nieuwe Gracht 7, Haarlem. VRAAG. Waar moet ik heen schrijven, om in lndié eene betrek king te krijgen, waar geen vakkennis voor noodig is? in welk daar veel gelezen blad zou ik kunnen ad vertearen? Bestaat er gelegenheid, als wer kend passagier gratis naar Indië over 'to komen, bijv. als bakker? ANTWOORD. Wend u tot don di recteur van de Haarlemsoho arbeids beurs, Nieuwe Gracht. VRAAG. Waar moet ik mij ver voegen om voor een zwemwedstrijd in aanmerking te komen? ANTWOORD. Natuurlijk bij den- gene, die den wedstrijd uitschrijft. Heeft u niet een bepaalden wedstrijd op liet oog? VRAAG. Wanneer men een brief kaart met betaald antwoord aan ie mand zendt, is deze dan verplicht te antwoorden? ANTWOORD. Verplicht is hij dat natuurlijk niet. Men kan tot zoo iets iemand toch niet dwingen! VRAAG. Waar moet ik inij ver voegen om een huis te huren volgens toekening zooals laatst in Haarlems Dagblad vermeld? ANTWOORD. Bij mr. M. Slingen- berg, Ged. Oude Gracfht 92. VRAAG. Wat is de kortste weg van Haarlem naar Gouda per fiets? ANTWOORD —Haarlem. Hoofd- doip. Aalsmeer, Leymuiden, Rynsa- terwoude, Oudshoorn, Alphen, Zwam- merdam. Bodegraven, Gouda. De weg is ongeveer 35 K.M. lang. VRAAG. Is Cleokbeaton, 111 En geland een plaats, een dorp of een straat? ANTWOORD. Clecklieaton is een Engelsch stadje van plm, 12500 inwo ners. 't Ligt in 't graafschap Vork, tusschen Wakefield en Bradfort, en heeft staaldraad- en chemische fabrie ken. VRAAG. Hoeveel K.M. is het van Haarlem naar Ede per spoor? ANTWOORD. 96 K.M. VRAAG. Is de luilak een plaat selijk gebruik.' ANTWOORD. -- Ja. VRAAG. Hoelang aijn de ronde stuivertjes geldig? ANTWOORD. Tot 1 Juni! Nu moeten zij bij de betaalmeesters wor den ingeruild. VRAAG. Mijn lijster is 5 jaar oud en heeft altijd mooi gezongen, maar nu zingt hij niet meer. Wat is hier tegen te doen? ANTWOORD. Dat de lijster niet meer zingt, kan verschillende oorza ken hebben, die naar deze gegevens niet te beoordeelen zijn. Wat zijn ouderdom betreft, kan de vogel nog best ringen. Natuurlijk dragen voedering enz. daar veel toe hij. Er zijn lijsters, die gedurende 7 jaar gevoed worden rnet Sluis" voeder en nog steeds prachtig zingen. VRAAG. Hoeveel inwoners heeft Amsterdam? ANTWOORD. Op 1 Mei 1914 be droeg de bevolking van Amsterdam: 286.733 mannen en 310.883 vrouwen, samen 597.616. Uit de Omstreken SCHOTEN MILITIE. Van de 139 rruTRieplichtlgen uit deze gemeente zijn 53 voor den dienst geschikt en 41 ongechikl bevonden Wegens broederdienst. eigen dienst of kostwinnerschap werden 22 rnan vrijgesteld. HAARLEMMERMEER. Afscheid van den Kantonrechter. Woensdag, na de gehouden strafzit ting van het Kantongerecht alhier, richtte de Ambtenaar van het O. M eenige hartelijke woorden tot den Kantonrechter. Mr. NV. van Son, d e hedc-n (wegens zijne benoeming als zoodanig te Amersfoort), zijn laa'ste zitting hield Hij roemde de samen werking tusschen het O. AL en den Kantonrechter en hoopte dat het hem in zijn nieuwe standplaats goed zou mogen gaan. Daarna nam de Kantonrechter met een aller hartelijkste toespraak, die hij tot de verschillende aanwezigen richtte, afscheid van hen. Van het O. M. en van deurwaar der, rijks- en gemeentepolitie, plaats vers angende griffiers en kantonrech ter®, van allen had hij gedurende de 4 jaar dat hij hier als kantonrechter had gefungeerd, de meest mogelijke medewerking ondervonden. Ook de pers werd door hem svaardeerend herdacht, daar hij het steeds aange naam vond in de bladen het verslag van het verhandelde in de zitting too objectief terug te vinden. Ilij hoopte dat het allen verder goed zou gaan. Namens de ambtenaren, die zij vertegenwoordigden werd door enke len nog het woord gevoerd, die den scheidenden kantonrechter toe- wenschten dat het hem goed zou gaan In nieuwe standplaats, hem be tuigende dat door zijn heengaan hier een ledige plaats was gekomen, die niet zoo spoedig op een dergelijke wijze zou kunnen worden gevuld. Daarop werd de openbare zitting ge sloten. Gemengd Nieuws De Scheepsramp. 1023 d o 0 d e n. Officieel is thans vastgesteld, dat hij de ramp van de „Empress of Ire land" 1023 menschen zijn omgeko men. De gunstiger cijfers zijn dus onjuist gebleken. 't Onderzoek. Omtrent de oorzaken van hot gru welijk ongeluk zal nu oen officieel onderzoek licht moeten geven. De verklaringen van den gezagvoerder van de „Empress" en van dien van de „Storsted" loopen zoo zeer uiteen, dat eerst een uitvoerig en nauwgezet onderzoek die tegenstrijdigheden zal kunnen oplosoen. 1-Iet officieele Onderzoek zal op 9 Juni te Quebec beginnen en do 011- queterconimissie is reeds samenge steld. Zij bestaat uit de hoeren Sir Adolph Routhier, admiralty judge te Quebec en Ezekio! Mc Leofl, rechter in de Admiralty Court van New- Brunswick, terwijl van vvege den Brit- schen Board of Trade lord Mersey als lid der commissie is benoemd. Men zal zich herinneren, dat lord Mersey ook de leider was van het onderzoek m zake de ramp van de „Titanic". Terwijl uit de eerste telegrammen kon worden opgemaakt, dat de „Stor- stud' van Quebec was vertrokken en dus in gelijke richting voer als de „Empress", blijkt nu echter dat de „Storstad' op weg was naar Quebec. Dat geeft dus zeker een gemakkelijker verklaring van de hotsing. Er komen zooals te begrijpen is, nog voortdurend tegenstrijdige be richten omtrent de bijzonderheden van de aanvaring en hetgeen daarop volgde Men dient hierbij in het oog te houden, dat het ongeluk geschied de in den mist en in den nacht, dus in absolute duisternis, terwijl boven dien de lichten van de „Empress of Ireland' door het instroomende wa ter. dat den dynamo bereikte, werden gedoofd. In deze omstandig!)eden kan het niet verwonderen, dat de verha len der geredden verward zijn, en het is zeker het verstandigst, niet m te gaan op de verschillende beschuldi gingen, die van weerskanten worden geuit. Een g e v a a r 1 ij k e plek. In de „Voss. Ztg." schrijft de be kende wereldreiziger v. Hestse VVar- tegg over de scheepvaart op de St. Lawrencerivier. Hij wijst, er op, dal ongelukken op de St. Lawrencerivier ui dit jaargetijde wel nimmer te ver mijden zullen zijn integendeel, meent lxij, het is tc verwonderen, dat. ze niet meer voorkomen Tientallen en tien tallen van schepen zijn in den loop der eeuwen hier te gronde gegaan, ten gevolge yau de dichte voorjaars- nevels, die voor de scheepvaart zoo noodlottig zijn. De oorzaken van de zen nevel zijn bekend: het samentrof fen van den noordelijken ijzig kouden Pool- met den warmen Golfstroom die uit de West-Icdische wateren ko mend, langs de kust van Noord Ame rika naar het nooiden stroomt. Voor al in het noordelijk deel van de St. Lavvrence-golf en in de straa van Belle Isle (noordelijk van Nevv-Found- land, duren stormen en nevel tot ein de Juli en in Juni zijn zij het ergst. Daar, waar de botsing van de „Em press of Ireland' me', de „Stoistad plaats had, is de St. Lawrence meer dan veertig kilometer breed. De sche pen houden wegens den kortoren af stand de zuidzijde, gaan dus la nes-do kust van het schiereiland Guspé, dat in het binnenland nog haast onbe woond en omdóorzocht is. Slechts langs de kusten liggen een aantal vestingen en stadjes, door de F ran selt en in de zestiende en zeventiende eeuw gesticht. Ook Rimouski, in welks'nabijheid het ongeluk plaats had, is n Fiumseh plaatsje, dat in de zomermaanden uitspanningsoord is voor Amerika nen en Canadcezen. De intercolonial spoorweg gaat van Quebec langs de St.. Laurens nog Rimouski voorbij om 1«X) kilometer verder Matona te be reiken. In acht uren is Rimouski per spoor von Quebec uit te bereiken. Voor de monding van de St. Laurens ligt het vrij wel onbewoonde eiland Anticosti, echter nog op grooten afstand van de plaats deo onheils, zotxlui de hoop, dat wellicht nog schipbreukelingen hierheen zouden zijn gedreven, wel ijdeJ zal blijken. De Canadeesche re- geerioog heeft ter beveiliging van hot vaarwater het stroombed van da St. Laurens tot AnücosU rijkelijk met vuurtorens en boeien afgebakend. Ook des nachts is het vaarwater ver- hchu Maar al deze voorzorg»mast rogelen kunnen niet balen als de dichte nevels opkomen. Om deze ne vels te bestrijden is, naar v. He-te Wartegg meedeelt, in den laateien tijd ernstig het denkbeeld opgewor pen om de straat van Belle Isle door een geweldigen darn geheel en ai af te sluiten. Dan zoude de Ijzige stroom u t de Poolzeo met ue meegevoerd® ijsbergen geen onmiddell jken toe gang meer hebben tot de St. Lau-rens- golf. Het warmere water van den Golfstroom zou met hot water niet meer in aanraking komen on in stede van nevel zou zonneschijn heerschare De voornaamste bepleiter van dit plan is de lieer Baillairgé te Quebec, die ook voor het klimaat en voor de kolonisatie van Labrador van zulk een dam de schoonste verwachtingen koestert. Zou nu dozo geweldige ramp vveU licht dit denkbeeld, waarvan de uit voering negen mil hoen dollars heet te kosten, in nieuwe overweging bren gen!? ZES-VOUDIGE MOORD. Uit Lamberg wordt aan. do Tel. go seind In" het plaatsje Pikulice werden door onbekende inbrekers Fuss, een leverancier van vleasch aan het leger, J diens vrouw, drie kinderen en een dienstbode, met een ijzeren j-taaf doodgeslagen. Een tweede dienstbode werd zwaar gewond, drie andere klei ne kinderen, brachten er het leven af, doordat ze zich verscholen hadden. Van do misdaad worden soldaten verdacht, die meenden bij I groote geldsommen te vinden, welke het legerbestuur hem schuldig was. EEN AANSLAG VOORKOMEN. Onder de kamer van den Ameri- kaanechen minister van landbouw Houston ontdekte Dinsdag j I. ambtenaar vijf met dynamiet gevulde buizen met brandende lonten. Geluk kig kon iilj de lonten nog tijdig uit- doóven. WANDADEN DER SUFFRAGETTES. De Londeneche Hbl. berichtgever schrijft: Zondagmacht om half twee werd brand ontdekt in de Wargrave-kcrk bij Henley en Thames, een gebouw dagteekenend van 1528. Trots alle po gingen der brandweer uil den om trek kon het gebouw niet worden ge red en do geheele kerk brandde uit. De politie zoekt naar twee in het grijs gckleede vrouwen, die Zater dagavond te Wargrave den weg jntar de kerk hadden gevraagd. In 66n der kerkpoirlalen vond men een hamer en suffragettes-literatuur en op een briefkaart gekrabbeld: Zalig zijn de genen? d!e vervolging verdienen om der gerechtigheidswille, want hun ner is het Koninkrijk der Hemelen en op andere stukken papier las inen; Een waarschuwing aan de Ilo- gecring, Een antwoord aan de mar telaars. Eenige uren later werd brand ont dekt in een buitengoed aan de ri vier, The Willows, vroeger bewoond door wijlen de Hertogin van Suther land en nu toebehoorende aan haar dochter, gravin Bubna. Het huis was niet gemeubeld. De brand werd ont dekt in de drawing-room, waar ec-n schade was aangericht van ongeveer 400 pond. Eén der ramen dier ka mer was stuk geslagen en men vond in liet vertrek een leeg petroleura- blik, stukken kaars en een doosje lucifers, en buiten op het grasveld suffraget-pamfletten. MUSEUMDIEVEN. Het Musée de l'Armée, gevestigd in het Palais des Invalides te Parijs, heeft wederom bezoek gehad van dieven. Evenals verleden jaar, heb ben de inbrekers eenige declen van de wapenrusting van een Cbineesch keizer meegenomen. Zoo is een prach tige met edelgesteenten versierde dolk verdwenen. De dieven hebben van de afwezigheid der beide bewa kers gebruik gemaakt, om door in- kliinming in het gesloten, museum te komen. EEN DUEL IN DE GEVANGENIS. Uit Rome wordt aan de Tel. geseiud: I11 de gevangenis von Palermo kre gen twee gevangenen twist over een stuk brood en daagden elkaar uit tot een tweegevecht In tegenwoordig heid van andere gevangenen werd de afstand tusschen beide tegenstander^ afgemeten. Met scherpe traliestangen gingen de combattanten elkaar daar op te lijf. Bij de tweede ronde stortte een hunner, met een doorboord hart, levenloos ter aarde. Zijn tegenstander meldde zich daarop bij den directeur der gevangenis aan. BRAND IN DE AUTOMOBIELFA BRIEK VAN CLéMENT BAYARD. In de automobielfabriek van Clé ment Bayard te Parijs heeft, naar de Tel. meldt, een hevige brand gewoed, waardoor een garage, waarin niet minder dan 209 auto's stonden, geheel verwoest werd. De schade bedraagt 900.000 francs. Daar het vuur in de nabijheid van het bureau, waar de ge wichtige documenten betreffende den bouw van bestuurbare luchtschepen bewaard werden, uitgebroken is. ver moedt men, dat de brand aan kwaad willigheid toegeschreven moet wor den. De documenten konden gered worden. EEN NOODLOTTIGE ZEILTOCHT. Te Somerleyton, nabij Lowestoft, heeft op de rivier De Waven ey een droevig ongeval plaats gehad. Een vijftal seascouts, die eenige dagion aan den oever gekampeerd hadden, keerden, vergezeld van twee leiders, de heeren Lavington en Lory, meteen zeilbootje naar Lowestoft terug. Toen zij de spoorbrug naar Somerleyton gepasseerd waren, werd het lichte vaartuig door een plotselinge wind vlaag gegrepen, met het noodlottig ge volg, dat het bootje omsloeg. Alle in zittenden geraakten He 'water en slechts een van hen, eon jongen van 16 jaar, slaagde er in, zwemmend deri oever te bereiken. De twee leiders en de overigo vier sea-scouts verdronken. Hun lijken werden een half uur la ter opgevischt, zoo meldt de TcL Financiëele Berichten IIOLL IJZEREN SPOORWEG-MIJ. Blijkens het verslag over 1913 van de Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschap pij, wijst de exploitatierekening op nieuw een vermeerdering van ont vangsten aan, ditmaal met bijna 2.188,000 Het vervoer van reizigers bracht bijna f 11,2 millioen meer op dan ten vorige jare. Ook alle andere ontvangsten ver- foonen vooruitgang. De exploitatie kosten stegen met ongeveer f 1 mil lioen; daarin deelden de kosten alge meene dienst met ruim f 221.000, weg en werken met ruim f 375 000. De an dere diensten vermeerderden even eens. met uitzondering van dienst op stations en baanvakken, die met f 80 000 verminderde. Ook de salaris sen vereischten meer Het batig saldo der exploitatiere kening bedraagt f 11,817,063 (vorig jaar f 10,577,916). Leger en Vloot Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. Gelderland 2 dezer te Christiania aan gekomen., Hr Ms. pantserschip Jacob van Heernekerck, zal voor een reis naar Wcst-Indië op den 13den Juni 1914 de reede van Texel verlaten met be stemming naar Curagao. Rechtszaken ZIJN VADER GEDOOD. Voor de Rechtbank te Arnhem werd behandeld de zaak tegen den 23-jarigen bankwerker H. J. Eggüik ie Laag Soereo, thans gedetineerd, wien ten laste werd gelegd dat hij op II April zijn vader Antony Eggink heeft mishandeld met een ijzeren blaaspijp, ten gevolge waarvan deze is overledea. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat bekl. aanvankelijk alle schuld ontkende, doch later bekende zijn vader met een blaaspijp te hebben geslagen Buren van hadden in den avond van 11 April ruzie gehoord en E's vrouw hooren roepen: Hen drik, Hendrik I waarna bekl. zei: ben je nu genezen. De zwaar gewonde vadier had ala verklaring van zijn verwonding be weerd, dat hij van de trap was ge vallen. Er was dikwijls one enigheid in 't gezin van E. liet O. M., deze zaak zeer ernstig noemende, meende, dat een streng® straf moest worden opgelegd. Eisch' 6 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. de Grauw, pleit te verzaohtende omstandigheden en oplegging van een mindere straf. Kerk en School NED. HERV KERK. Beroepen- Te Lopik en C.obauw, G. Enklaar, te Wijngaarden. Te Ilaarlo en Waterhoek (toez), G. C C. Gey- kes, te Zoelmond. Te Oudshoorn (toez.). Y -B Halma, te Bergum. Bedankt. Voor Blitterswijk, J. II de Vries, era. O.-I. pred. OHR GEREF. KERK. Beroepen- Te Amersfoort en Baar» L. H. van der Meiden, te Enschede. GEREF. GEM. Bedankt: Voor Ridderkerk B. van Neerbos, te Ilijssea ACADEMISCHE EXAMENS. Groningen. Geslaagd voor het doc toraal examen godgeleerdheid. de heer M. van Rliijn (cum laudc). Lelden. Geslaagd eerste natuurkun dig examen de heeren D. L. Bartelink en L. Kliphui®. Utrecht. Gcsl. keritel. voorber. exa men de heeren J. A. Reams en G. Grooljans. (U. D). Leidern Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op Stellingen de heer P. A. van HSolthe tot Echten, geboren, te Assen. Leiden. Geslaagd eerste natuurkun dig examen de heeren W. Blijleven, F. M, SUbbe, C. A. H. Waar en S. J. Akkeringa. Doctoraal examen rech ten, de heer H. F. van Waleem. Sport en Wedstrijden ZEILEN. INVITATIEWEDSTRIJD VOOR DE 6-METER-KLASSE. Begunstigd door een mooi liebt briesje werd Zondag de invitatie wedstrijd voor de 6-meter klasse op de Kagerplassen gehouden. Deze wedstrijd was een groot succes voor het nieuwe 6-meter-jacht De Kaag, die dezen eersten wedstrijd met een voorsprong \an 4 min. 57 sec. wist te winnen. Werd nog menig foutje gemaakt bij het manoeuvreeren, toch toonde dit nieuwe 6Chip, ontworpen ouor den nog jeugdigen constructeur W. II. de Voogt, zich verreweg de baas, zelfs ondanks het nog met goed ingezeilde Marconi-grootzeil, wat lang niet best stond. Vooral aan den wind blijkt dit jacht bijzonder goede eigenschappen te bezitten. Wij gelooven, dat bij goed en aanhoudend oefenen van de bemanning, die gheel uit amateurs bestaat, dit echip straks in het bui tenland een zeer goed figuur zal ma ken. Na De Kaag kwam als 2e Neerlan- dia VI door de lijn, gevolgd door Neerlandia V en Helena. Den tweeden dag waren dezelfde mededingers aan den start en be merken we, dat met het oog op de stijve NO. bries een flink eindjo van de verschillende grootzeilen was vveggcreefd. Om 1120 wordt gestart. Neerlandia VI vertrekt, als gewoon lijk het beete en gaat met slechls 6 seconden na het stratschot door de lijn, op den voet gevolgd door Neer landia V en Helena. Kaag 6tart 21 seconden r:a het schot op een zeer slechte plaats aan den lagerwal. Dit starten kan in het vervolg heel wat beter gebeuren, althans meer bere kend. Neerlandia VI houdt geruimen tijd de leiding en weet den voor sprong voortdurend te vergrooten, doordat verschillende manoeuvres prachtig worden uitgevoerd. Neer landia V heeft bij deza harde bries een ernstige concurrent aan Hels doch weet door handig manoeuv ren zijn concurrent achter zich te laten Nadat de baan eenmaal gerond ts, bemerken wij, dat De Kaag heel wat van hare schade heeft weten in te halen. Juist als de 2e plaats weder is ingenomen, geraakt echter de stag fok onklaar en wordt Neerlandia V wederom no. 2, Helena no. 3 en Kaag no. 4; zoodat Neerlandia VI als eer ste om 12 uur 47 min. 11 secNeer landia V als tweede 12 uur 5010 sec., Helena als derds 12 uur 50 min. 59 sec. en Kaag als vierde 12 uur 51 min. 21 sec. door de lijn van aan komst gaan. 't Zijn een paar heerlijke dage» geweest, daar aan de schoono Kager plassen. Wij hebben met voldoening geconstateerd, dat er voor de 6-mo- ter-klasse in ons land thans veel be langstelling bestaat. Als straks de Halve Maan van de lvon. Marine- jachtclub gereed Is, tellen wij voor deze kla&se dan ook 5 scherpe con currenten, die zich den 7en Juni op 't Brasemermeer met verschillende bul- tenlandera zullen kunnen meten. (Tel). VLIEGEN. DOODENLIJST VAN AVIATEURS De .aviateur Kurminski, met als waarnemer luitenant Tustanowski. 13 rnet zijn machine uit vrij groote hoogte gevallen. De aviateur weid gedood, de waarnemer zwaar ge wond. (Hbl). Stoomvaar tbsncl.ton STOOMV.-MIJ. NEDERLAND. Het 6t. Koning Willem III (thuis- ds) vertrok 2 Juni van Genua, liet st Lombok (thuisreis) arriveer de 31 Mei te Camaran. liet st Prins der Nederlanden (uit reis.) arriveerde 3 Juni te Genua. Het el. Rembrandt (thuisreis) vertr. 2 Juni van Port Said, liet et. Kangean (thuisreis) vertrok 2 Juni van Padang. ROTTERDA.MSCHE LLOYD Het et, Djebres (uitreis) arriv. 3 Juni te PurteSaid Het st. Ophir (uitreis) vertrok 2 Juni van Suez. Het st. Samarinda (thuisreis) is 3 Juni des voormiddags 8 u. 15 Oues- sant gepasseerd. Het st. Tainbora (uitreis) vertrok 2 Juni van Southampton en is 3 Juni Ouessant gepasseerd. Het et. Bengalen (thuisreis) arriv. 3 Juni te Marseille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het st. Samland vertrok 1 Juni van Quebec naar Rotterdam. Het st. Soesldïjk vertrok 2 Juni van Philadelphia naar Rotterdam. Het st. Rotterdam, van New-York naar Rotterdam, pa9s 3 Juni des 9 uur 30 min. Prawlepoint. Het 6t Zijldijk (uitreis) passeerde 3 Juni Lizard. KON. HOLL. LLOYD. Het st. Maasland (uitreis) arriveer de 3 Juni te Leixoes. Het st Frisia vertrok 3 Juni van Amsterdam near Buenos-Ayres. STOOMV.-MIJ. OCEAAN. Het st Glaucus, van Amsterdam n. Java, arriveerde 3 Juni te Port-Said. Het st. Deucalion, van Java naar Amsterdam, arriveerde 3 Juni te Mar seille. ADVERTENTIEN te IJmuiden. Notaris VAN NIEKERK, gevestigd te Haarlem, zal op VRIJDAG 6 JUNI 1914, s middags ten 2 ure in Hötél Num mer één te IJmuiden, publiek verkoopen: Een WINKELHUIS waarin sinds jaren druk beklante aardappelhandel met naast gelegen paJthuis, stalling erf gelegen op een der beste stan den van IJmuiden aan de Kanaal straat gemerkt C 27, kad. Velsen (afd. IJmuiden) Sectie I, no. 1157, groot 1 Are 16 C.A. Aanvaarding bij betaling kooppen ningen, welke moet geschieden 17 Jub 1914. Beziotrtiging Dinsdags en Donder dags van 24 ure. Breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen ten kantore van Nota ris VAN NIEKERK, Nieuwe Gracht hoek Kenaupark te Haarlem. Aanbesteding. Het Burgerlijk Armbestuur van Haarlem zal op DINSDAG 9 JUNI 1911, des avonds te ZEVEN UUR, in het Stads-Armesn- en Ziekenhuis in het openbaar aanbesteden de levering van de navolgende artikelen, benoo- digd gedurende de tweede helft van het jaar 1914. Boter, föargarine, Rijst, HeeSe Gort, Stroop, zachte Groene Zeep, Soda en Paiento'ie, benevens de voor een geheel jaar be- noodigde Brandstoffen. De algemeene en bijzondere voor waarden, waarbij tevens de vermoe del ij ke hoeveelheid van ieder artikel is opgegeven, liggen voor belangheb benden ter lezing in Let Stads-Arm en Ziekenhuis en aan het kantoor v het Burgerlijk Armbestuur, in het Proveniershuis, op alle werkdagen van des morgens 9 tot des middags 12 Do inschrijvingsbiljetten (op geze geld papier geschreven) kunnen wor den ingeleverd aan het Stnds-Armen en Ziekenhuis en het kantoor ln het Proveniershuis, tot des middags 12 uur van den dag der besteding. Na dien tijd ingekomen biljetten worden niet in aanmerking genomen. llaariein, 19 Mei 1914. liet Burgerlijk Armbestuur voornoemd, F. L. NIX Voorzitter. G. F. SNIJDERS, Secretaris. Gevangenissen te Haarlem Op MAANDAG 8 JUNI 1914, des na middags te 1 1/2 ure, zal door het Col lege van Regenten over de Gevange nissen to Haarlem iu de Strafgevan genis aldaar, onder nadere goedkeu ring van Zijne Excellentie de» Mi nister van Justitie in te: '-pmthanr worden aanbesteed: de levering van bet benoo- dlgde roggebrood 20.0GO K.G.) en van de benoodigde aardappelen 13.000 K.G. voor bet onderhoud der ge vangenen. gedurende bet 2e baltjaar 1914. De inaclirijviiigsbiljetten, op zegel geschreven, moeien door den aanne mer onderteekend zijn en bevatten de» naarn, de voornamen en de woon plaats zijner twee borgen en op den d.Lg der aanbesteding uiterlijk des middags 12 uur aan de STrafgevnnge- nis ln de daartoe bestemde dus zijn geworpen. Inschrijvers bulten de ge meente kunnen hunne biljetten adres- seeren aan den Directeur der Straf gevangenis met vermeld r.g van Aan besteding op het couvert. De voorwaarden van aanbesteding liggen van lieden af van 9—12 unr voormiddags ter lezing ten bureele van den Directeur der Strafgevange nis (Harmenjansweg No. 4) door wien tevens de noodige inlichtingen worden verstrekt. Het College voornoemd: F. W. VAN STYRUM. Voorzitter. A. W. THÖNE, Regent-S'-r rota ris. worden dringend verzocht vóór zij zich om werk begeven bij de Firma GOM HERMANN, Friesche Varkensmarkt, alhier, inlichtingen hierover in te winnen bij het Bestuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond 8choter*8g 194, Sehoten. TE KOOP, voor f87.50, bekleed met Moquette, Eiken SALONKASTJH 42 50, Eiken CYLINDERBUREAU G2 50. 2 moderne FAUTEUILS en 4 STOELEN, met groen pluche, f 45, eiken SALONTAFEL f1350 SCHAGCHELSTRAAT 33 MUSEUM Jhr. REPELAËR VAN SPIJKENiSSE Bezichtiging ter veiling in het Verkooplokaal Nassaulaan1. Zater dag en Maandag a.s. (toegang 10 cent) Zondag a.s. (toegang 25 ct.) telkens van 104 nur. J.J.C. SARLET, Makeaar Heden ontvangen fijno Maaijeshar ng Mil DANTZIG laeobijnislr. J Gaat nu zien!!! Wij hebben nu de prijzen enorm weer verlaagd van alle goederen, in het solide Coupon-Magazijn recht tegenover 't Wjjnbergshotje. Concurrentie onmogelijk. Spot Spotprijzen! Alles is Ie kwaliteit. GEVESTIGD 1836. Anegang 5, HAARLEM.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 7