RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD (TEA (.TMUEL/BLUnr. UTFLXT- MAAT. Do Brilsclio *ta ataman Ilenry La bouelière, die veertig jaar lid van het Parlement geweest is en zich thans teruggetrokken heeft, stond om zijn geestigheid en leukheid als diplomaut bekend. Eens werd de jonge Labotichère als attaché van Diesden naar Konstan- tinopel overgeplaatst; hij kreeg een dienstbrief uit Londen, maar verder piets. Na eenigen tijd \Toeg hed departe ment van Ruitenlandsclie Zaken hem telegrafisch, waarom hij nog niet te Konst-antinope' svas. Labouelière ant woordde zonder dralen, dat hij, daar men hem geen reisgeld gezonden had, de reis te voet doen moest; Engeland moest dus 'n weinigje geduld hebben hij zou wel aankomen! Een andermaal, toen hij nog ge zantschapssecretaris te Washington was, verscheen in zijn bureel een op gewonden landsman, die onverwijld aen gezant wenscnie te sprotten. De gezant is niet hier, gaf de secretaris ten antwoord. Da's niets! brulde de ander; ik zal wachten tot hij er is. Wees dan zoo good, plaats te no men, zei de Labouelière on schreof rustig voort. Een uur later vroeg de onrustige bezoeker, wanneer de ge zant nu eigenlijk zou komen opdagen. Dat kan ik u niet precies zeggen. Maar u weet toch, dat hij terug komt'! Dat hoop ik! sprak de secretaris en hij nam een nieuw blad papier. Nadat weder een uur verloopen was, spreng de Engelse liman, wiens ge duld was uitgeput, op en schreeuw de: Denkt ge, dat hij binnen een uur nu zal komen? Dat geloof ik niet, antwoordde de secretaris vriendelijk. Hij is ver leden week Wcensdag naar Europa afgereisd, en zal eerst morgen jn En geland aankomen; maar daar u wilt wachten, tot Mj terugkom: Kunt u i blijven zitten I GEEN VERGUNNING. Een heerschap kwam een bierhuis binnen, waarvan de eigenaar geen vergunning had; toch had deze er iets op verzonnen, om oen glaasje sterken drank te tappen, zonder dat hij gevaar liep lan in conflict te ko men met de autoriteit. Wij verkoopen geen sterken drank, zeide hij tot den bozoeker, die een glaasje cognac verlangde. Zoo, was het antwoord; dan ben ik hier niet terecht, en de vreem deling wilde het lokaal verlaten. Wacht even, riep de bierhuis- houder en de man keerde lerug. We zullen u een glas cognac cadeau geven en dan kan u er een beschuit je voor drie stuivers bij koopen. De bezoeker kroeg zijn glas cog nac, sloeg het naar binnen en'de eige naar van hel eta&rïssemont zette hem de beschuittrommel voor. De man stond op en zei: Och noen, dank-je. Die beschuit is mij te duur voor drie stuivers kan ik overal 'n zak vol krijgen. Hij stapte op on do waard achtte het geraden, hem te laten gaan. EEN NOOOIG LESJE. Hij was vermoeid en juist in slaap gevallen, toe., zijne vrouw, die nog wakker lag, hom een duw gaf. Hij schrikte op. Wat is er'» .Tolian, weet jc nog die geschie denis van mevrouw Bruin, die je mij vertelde, toen je gisterennacht !aat uit de club kwam? vroe>j ze. Maar wat ik je bidden mag Herinner jij je dat? Jawel. Wat haar man je vertelde? Ja. rk bedoel dïe historie waarvoor je mij wakker maakte, om ze mij te vertel Ion. Ja. Nu, ik was te slaperig, om ze naar waarde te schatten; maar ik ge loof wel, dat 't aardig was. 'k Wou, da' je op de Mookerhei zat, Botje! Nu scheen zij rustig to gaan slapen. Een wijle later voelde hij in zijn ribben weer een krach", i.jon stoot. .Tohan, herinner jij je nog die merkwaardige parlementaire rede waar je 't verleden week over liadt? Ik wou, dat je nu Weet je 't nog? Wel zeker weet ik 't nog! Nu, toen je 's avonds laat me wakker maakte om daarover je ge moed lucht te geven, geloof ik met. dat ik het fijne er van begrepen heb. het was meen ik over de chronische erkloosheid, niet? Voor den duivel, vrouw! Maar zij lachte in stilt© en liet hem weer wat tot bedaren komen en tracht ;c den slaap te vatten. Zoo ook bij. Daar kreeg hij wederom een dof in rijn zijde. Johan, begon zij weer, daar waren aardige looneelljes in die ope rette, die je laatst gezien hebt? Mensch, scheid nu tocli eens uit. Ik wil slapen! protesteerde hij. Volmaakt 't zelfde was het geval met mij, toen j» mij wakker maakte om al dien nonsens te vertellen. Zou je denken, dat jij je dit leerzaam dis cours kunt herinneren, wanneer je weder eens 's avonds laat thuis komu Geen antwoord. Johan, hob je het begrepen? Geen antwoord. Johan, zal je dit lesje onthouden, zeg? Jawel! huilde hij. En hij onthield het. Raadsels {Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en nieis- y jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd jn verhand met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jan van He- mort; Van papier met IC vooraan, Van wat zoet3 met T vooraan, Meisje met een S vooraan. Wat bei', ik met een J vooraan 2. (Ingezonden door Madeliefje). Vul de puntjes in met medeklinkers, loodat ge een bekend spreekwoord krijgt .00 a.. .e. ..o. 3 ..ui. .i.., .i.. .e. .e..e. 3. (Ingezonden door Johan Sege- ri-us). Ik besta uit 52 letters en ben een bekende spreuk. 8 11 29 31 is een meisjesnaam. 13 22 30 42 is ook een meisjesnaam. 19 2-4 7 50 3 is een getal. 15 16 23 37 is ook een getal. 2-4 13 45 35 is een vogel. 41 10 23 42 29 is een jongensnaam. 27 33 44 is een verkorte meisjes naam. 4. (Ingezonden door Vergeet-mij- nietje). Ik ben een tuingereedschap, veran der mijn eerste letter en ik ben een mooi plekje om in te wandelen. 5. (Ingezonden door A. Ie Febre). Ik bon een bekende vereeniging van 20 letters. '1 2 3 4 5 6 7 is een stad in Noord- IIolland. 11 12 13 is een lichaamsdeel. 17 18 20 15 13 groeit vooral in Rus land. in een kamer ligt een 17 5 6 15 14. Een 10 2 3 13 hoort bij kippen, boiumig© huizen hebben een 8 15 16 4 6. 6 9 10 12 15 14 2 7 is een stad in Zuid-llolland. 6. (Ingezonden door J. van Zijt- veld). Mijn eerste is niet lang, mijn twee de is niet arm, mijn geheel is een stad in Belgie. 7. (lngez,onden door Lien v. Beem). Vul de puntjes in met medeklinkers, zoodat ge een bekend spreekwoord krijgt A.. .c. .a.. e...o..o .0... ,e..e. .u. 8. (Ingezonden door Cato Smink). Ik besta uit 11 letters en ben ec lekkere vrucht. 7 4 9 is een leelijk dier. I 8 10 11 kent ieder kind. II 2 3 5 is een meisjesnaam. 8 7 4 11 staat in den grond. 6 5 S perst men uit vruchten. 9. (Ingezonden door Corrie Mooij). Mijn geheel is iots leelijks van twee lettergrepen, verander mijn derde let ter en ik ben iets heel moois en ver hevens. 10. (Ingezonden door 11. van Vie- g&n). Ik hei, een meisjesnaam, neem mijn laatste drie letters weg en ik ben een maand. 11. (Ingezonden door Johanna Francken). Midden in den top gezeten, Kijk ik over ulles heen, Klimmen heb ik niet van noode, Bezit geen armen of geen been. Rollebollen, bonzen, slooten, Is zoowat mijne z.aak, 'k Versmaad het kleine, acht het groote, Bemin het genoegen, haat het ver maak. 12. (Ingezonden door A. Francken). Mijn eerste gebruikt men in de keu keu miju tweede gebruikt de lood gieter Met mijn geheel schrijft men. Raadseloplossingen Do oplossingen der raadsels van do vorige week zijn 1. Bad huis— straat. Badhuis straat Loontje komt om zijn boontje. Olm, bont, tor, zoon, koe, jij, tent. 3. Vel© handen maken licht werk. 4. Sabang Padang. 5. Edam Adam. 6. Arbeid adelt. 7 .Bankbiljet. 8. Kandia. Daan, Indiaan, kin. 9. Eger egel kegel. 10. Ja koets -- k. Jakoetsk. 11. Kat uil. Katuil. 12. Som, gom, kom, dom. G. Pieters 3. Dora 9. Christina Boesmans 8. C. Kramer 8. C. Pieters 4, T. Kramer 8. J. Kramer 8. Christina v. d. Laag 7, Jan van Zijtveld 9. Marie van Schagen 10. Cato Piel 10. Lena ICoeleveld 12. Marie Piët 11. Truus Jansen 6. M. en C. Caaien 12. Hyacinth 12. Dirkje den Hollander 9. Jan Rozenhart 11. Korenbloem 12. Marinus Caalen 12. Corrie Mooij 10. Madeliefje 8. Duinroosje S. Vergee-m ij-niet je 9. Jorri de Vries 5. C roe as 5. Jan van Hemort 8. Boachvioolfje 9. Jacob Ba ay 9. Duinviooltje 9. H. A. van Viegen 8. E. van Viegen 8. Annie Lam 9. J. Derlagen 8. M. Hessels 8. Coba v. d. Gevel 9. M. en P. van Amstel 11. M. llessels, Vooruitgangstraat, 4. B. Vernimmen 11. S. Vernimmen 11. Aafjo Francken 9. Joh. Francken 9. J. en I. Hafkenscheidl 10. Sneeuwklokje 9. C. WUlemsen 9. W. en M. van Baardwijk 8. BEGRAVEN PLAATSEN. I. Deze dam^komt mij bekend voor. 2. Na een paar uur loopens vonden wij den rechten weg. 3. Niets is gezonder, dan in het groen loopen. 4. Dominés nemen 's winters wijk- beurten waar. 6. Tersluiks sloeg ik het kind gade. 7. Op deze receptie liepen kleine bruidsmeisjes met ververschingen. 8 .Laat staan dezen emmer, ik heb hem niet noodig. 9. Deze snee koek smaakte heerlijk. 10. 's Avonds begieten wij onzen Vergeel-mij-nietje 10. Duin roosje 10. Madeliefje 10. Corrie Mooij 10. Lena ICoeleveld 10. Mario Piet 10. Cato Piët 10. Truus Jansen 10. M. en C. Caalen 10. Jan llozenhart 10. Dirkje den Hollander 10. Hyacinth 10. Sneeuwklokje 10. C. illemsen 10. W. en M. vaïf Baardwijk 10. tuir Do oplossingen der begraven delf stoffen van <1vorige week zijn 1. Tin. 2. Koper. 3. Goud. 4. Platina. 5. Bhk. 6. Ijzer. 7. Staal. 8. Erts. 9. Diamant. 10. Lood. Goed© oplossingen deze week ont vangen van G. Pieters 10. Christina Boesmans 10. Dora 10. J. Kramer 10. T. Kramer 10. C. Kramer 10. C. Pieters 10. Marie van Schagen 1(L J. vi.n Zijtveld 10.* Christina v. d. Laag 10. J. en I. Hafkenscheidl 10. Aafjo Francken 10. Joh. Francken 10. S. Vernimmen 10. B. Vernimmen 10. M. Hessels 10 M. en P. vau Amstel 10. Coba v. d. Gevel 10. Marinus Hessels 10. J. Dor lage 10. Annie Lam 10. E, van Viegen 10. H. A. van Viegen 10. Duinviooltje 10. Jacob Baay 10 Boschviooltjo 10. Jan van Hemert 10. Crocus 10. Jorri de Vries 10.' DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Theresia Philippo. Jan Rozenhart. J. C. Verton. -Jan Verton. Cato Smink, Cyclame. Goudvisohje. Christina Boesmans. J. Schipper ,te Zandvoorl. C. Kramer. T. Kramer. To Kramer. Christina v. d. Laag. Aafje Francken. Grietje Horsmeier. S. Vernimmen. Bernard Vernimmen. M. en P. van Amstel. Coba v. d. GeVel. Marinus Hessels. Annie Lam. Vergeet-raij-nietje. Madeliefje. Joh. van den E.vnde. Lena ICoeleveld. C. Piët. Marie Piët. Marinus Caalen. Dirkje den Hollander. Hyacinth. Geertruida Bac. Op verzoek van vele kinderen geef ik nu eens een groot verhaal met ver volgen. Dus bewaar de courant goed, dan heb je ten slotte een geheel. Het is eene vertelling in 't bijzonder voor de jongeren, maar toch zullen de grooteren er misschien ook nog be langstelling voor hebben. Kindervreugd. door W. B. Z. HOOFDSTUK I. 't Was een huis zoo mooi en zoo groot, als op een plaatje van een prentenboek. Vairwitte steenen was het gebouwd, ook de luiken voor de ramen waren wit, maar daar was een rood geschilderd randje omheen en in 't midden was een rood figuurtje. De dakpannen waren ook rood. dut stak juist zoo heel mooi af. En om dat huis was een groote tuin met witte banken en witte tafeltjes en de paden waren belegd met schelpen van aller lei soort. In de vier hoeken van dien turn waren groote zandbakken met helder wit zand. 'sNachts en als hét regenachtig weer was, dan werden do zandbakken met een luik afgeslo ten. Zie je, dan bleef het zand mooi schoon. In iederen zandbak stond een kistje met vormen. Allerlei Taarten kon jc daarmee hakken, ook oliebol len, kadetjes en zandkoekjes. Er waren niet veel bloemen in den tuin. Dat was maar goed ook. Want daar er zoo heel veel kinderen in speelden, kon het best eens gebeuren, dat de bloempjes vertrapt werden, of dat een wilde jongen meisjes doen dat immers niet een mooie bloem afrukte. Vóór het huis eenter was een groot perk met rozen. Ieder kind, dat in het groote huis kwam, leerde al dadelijk, dat er nooit over het rozen perk mocht geloopen worden, en er ook geen roosje mocht worden afge plukt. Boven de breede deur van dat won- der-mooie huis stond met groote, gou den letters„Kindervreugd". Als je de stoep opging en naar binnen stap te, kwam je in een groote hal. De deur links bracht je In een heel groote ka mer, de eetkamer. Daar stonden ge zellige, lange tafels. Langs iederen muur zag je 12 stoelen en in den hoek een reusachtig groot buffet. De deur rechts bracht Je weer ineen groot vertrek. Daar was het toch zoo kuns. Wat een leuke, bekende platen versierden daar de muren. Daar had je dal meisje, dat haar kapot popje vol liefde tegen zich aandrukt, en aan den overkant zag je dien belhamel, die 0111 ben hoek van de straat kijkt, of die dikke agent liet op hem gemunt heeft. Voor de ramen stonden potten met bloeidhdc planten. En dan weer zoo'n groote tafel in liet midden en nog een paai- kleinere tafeltjes aan den kant. O, 't was een kamer, 0111 een heelen dag in door te brongen. Dit was ook de speelzaal. Maar als je de kasten open deedt. o, dat was om van to wa tertanden. 't Leek wel, of daar een speelgoedwinkel in leeg geschud was. Poppen, poppenkamers, badjes, pom pen, workdoözcn, vlechtmatjes. Dit was de meisjeskast. En daarnaast had je de jongens-afdcelmg. Daar zag je trams, sporen met toebehooren, tol len, soldatendoozen en ik weet niet at al meer. Maar er was nog ineer te zien in het huis. Wanneer je de trap opging naar boven, kwam je bij de slaapkamers. Wat was dat een aardig gezicht, die gelijke witte ledikantjes en dan die aardige waschtafeitjes met heele ver halen er op. Je dacht opeens aan de dwergen en Sneeuwwitje. Hè, wat heerlijk om io krullebol iu zoo'n sprookjes-vvaschkom te steken Misschien denk je wel, dat het hee- leraaal een sprookjes-huis was en dat er ook sprookjes-kinderen in woon den. Neen, hoor, 't was alles echt, de kinderen en het huis en liet speelgoed en de bedjes, ja, zelfs de waschtafel- jes bestonden en bestaan nog. Luister maar, ik zal het je zeggen, en dan gaan we niet elkaar naar „Huize Kindervreugd", HOOFDSTUK II. Tö'dïr hel voorjaar kwam. Ik heb je nog niet verteld, dat „Kindervreugd" gebouwd is boven op een duin. Als je 's morgens voor de ramen van de slaapkamer staat, dan zie je de zee. in al haar grootheid en heerlijkheid. Als de wind landwaarts waait, hoor je het ruischen en bruisen der golven. Vooral voor een kind, dat voor het eerst de badplaats bezoekt, is dit een ongekend schouwspel. Maar 's winters, als de zee zoo woe len en gisten kan, dat je er bang van wordt, dan zijn er geen kinderen op „Kindervreugd". Dan is het guur en koud op de badplaats en het huis is gesloten. Doch als het voorjaar in het land komt en liet lentezonnetje het mooie witte huis zoo vriendelijk be schijnt, dan worden de ramen open gezet. dan wordt er geboend en ge schrobd en gezeept en gewit en ge schilderd. Een echte schoonmaak, hoor, net als hij Moeder thuis. Don worden de bedjes opgemaakt. En de dames, die do kindertjes verzorgen moeten, komen nu in het in huis wonen want stréks komt het jonge volkje aanzetten. Waar dat vandaan koiut Ken je ze niet, die jongens en meisjes, die een heelen winter van school moesten verzuimen, omdat ze de kinkhoest hadden, of de influenza, of iets ders? Het bleven maar kraak-porce- leinen poppetjes en echt© bleekneus jes. Nu het voorjaar gekomen is, zog gen Vader en Moeder „hè, nu moest Broer of Zus eens een poosje naar zoe kunnen En nu hooren ze van fami lie of kennissen van „Kindervreugd", 'tmoet daar zoo prettig zijn en vooral zoo gezond voor hun zwakken jongen of hun teer meiskc. Dus op zekeren dag komen er heel wat bleekneusjes op „Kindervreugd" aanzetten. De koffers met de kleertjes en het allerliefste speelgoed zijn vooruit gestuurd. Nu begrijp je meteen, hoe al die kasten gevuld worden. En je wilt ze ker ook wel gelooven, dat het echt leuk is om eens met de soldaten van een anderen jongen of met de pop van een ander meisje te spelen. In 't begin doen ze een beetje legen tegenover elkaar. Maar als de eerste, vragen „Iloe heet je?", „hoe oud ben je?" en „waar woon je?" be- antwoord zijn, dan is het ijs gebro ken. En de vier dames, die voor de kinderen zorgen, stellen de nieuwelin- getjes zoo echt op hun gemak, liet hoofd van de inrichting is Mevrouw Schieber, een lieve dame, die zoo echt als egn eigen moedertje met ieder meeleeft, Al is het ook nog zoo'n heerlijk huis, wanneer ze 's morgens hun boterham men en een bord pap op hebben, dan komt de zon al door de vensters glu ren, ter waarschuwing, dat ze op pad moeten. De strandhoeden worden voor den dag gehaald en gewapend met emmertjes en scheppen gaan ze in optocht met een paar dames naar het strand- Daar worden forten ge bouwd met echte vijvers eu papieren schuitjes worden er in geplaatst en zoo'n groote bruine schelp moet die nen voor stuurman, een paar kleine, dunne zijn de matrozen. Soms nemen ze een echte speelgoed-boot mee en die mag dan wel eens in de echte zee en de speelgoedpoppetjes kunnen dan zoo heerlijk voor passagiers dienen. De meisjes bouwen heel hooge zand bergen, mei den stok van hun schep boren ze er een gaatje in en dan pro- beoren ze elkaar oen hand te geven, of een vinger, maar heel, heel voor zichtig, hoor, anders valt de berg in elkaar. (Wordt vervolgd). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-,Afdeoling móeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG-ZEEMAN Bloemhofstraat no. 5, Haar lem.) In de bas gooien, zonder aanschellen. GIJSBERTUS P. lleel verlangend zie ik naar jo mooie rozen uit. Ik vind je aanbod heel vriendelijk. CYCLAME. Ja zeker mag je al leen met den wedstrijd meedoen, als e geen tijd meer voor de raadsels lebt. Ik begrijp best, dat je in het 7e leerjaar veel huiswerk hebt. Zeg, je ligt niet in lied om versjes te beden ken hoewel ik moei erkennen, dat je uist daar- de beate invallen krijgt. >au zou je er wel uit willen kruipen, om het gauw op te schrijven, hè? Maar niet doen. hoor! GOUDVISCHJE. Als je eenmaal van do school af bent, begint c-r een heel nieuw loven voor je. Vertel me eens, ben je nu thuis of moet je iets worden? De Rubriek houdt je nog zoo'n beetje in de Kinderwereld en ik hoop maar, dat je je nog heel lang daar thuis voelt. CORNELIS P. G. is een slechte bood scho.pl o 0 p erom zoo maar jo brief te vernezen. Maar het was toch aardig van hem, dat hij alles voor je overschreef. Een ongelukje kan ieder overkomen, maar we moeten zooveel mogelijk zorgen het kwaad te herstel len. En dat hoeft hij nu wel gedaan, hoor! Bloei', do geranium moei? WOUTER Je tweed» Versje in or die ontvangen! JAN v. Z. Neen Jantje boeken leenen doe ik niet! Zelf een boek ver dienen is ook veel aardiger. JULES en IDA H. liet is leuk. dat jullie een heelen tijd aan de Rubriek meededen, maar het lijkt me toch aai- diger als je de raadsels niet aheen oplost, maar ook inzendt. Je eigen raadsel krijgt wol eens een beurtje. JOHANNA F. Wat een heei 1 aoantie heb jij in het vooruitzicht. Leer maai- flink, dan gaat d-_ gauw voorbij. AAFJE F. Jo 6l ui tzegel versje vond ik heel aardig, maar je moet nog eene week op den uilslag wachten. Ik kreeg heel wut inzendingen, waar onder aleraai'dlgste gedichtjes. SJAANTJE V. Wat hebben julüe me een mooie ansicht gestuurd! Wel bedankt hoort Ik wil best. gelooven, dat jullie heel veol pret gehad hebben, I-oen het gedicht gemaakt werd. GRIETJE II, Welzeker, jo mag ook meedoen met den wedstrijd. Heb je geen tijd voor de raadsels? 1L A. v. V. Waarom vond je het eng in de ruïne van Brederode? Als je boven bent, heb jo zulke heerlijke vergezichten die eene prachtige be- loouing zijn voor het trappenklimmen W-at zijn jullie met de z-ungvereeni- ging op Velsen wezen doen? J. DERLAGEN. Ook al weer zoo'n malle jongen, die alle weken de raad sels oplost en ze niet instuurt. Wat heb je daar nu aan? Lena K. zal wel eene goede hulp voor je wezen, want dat is een getrouw klantje, COBA v. G. Je raadsel is goed. AI.IDA le F. Als moeder nu weer eens V»:j ongeluk de Zaterdagavond om vaders brood doet, mag je bij mij een ander exen <1. laar halen. J anti na D. laat niets meer van zich hooren on Geertje G. evenmin. JORRI DE V. Hoe gaat het met zwemmen? Durf je al los? Ja, dat is nog c-ens de moeite waard zoo'n oor logschip te bekijken. Maar ik hoop toch, dat het nooit dienst hoeft te doen. Jij ook niet? DUINVIOOLTJE. Wat je me schreef, deed ine veel genoegen. De ramp van de Empress of Ireland is ontzettend. Als we aan eene badplaats zijn. lijkt de zee zoo heerlijk, maar als we denken, hoeveel slachtoffers in hm ar woeste golven zijn omgekomen, dan huiveren we voor haar vreeselij- ke kracht. Ik hoop dat je veel genoegen in Santi>oort zult hebben. j:t de bosschen zijn daar woester en daarom ook rij ker aan natuurschoon. Zijn de jon gens gehoorzaam tegenover hun oud ste zus? Ik hoop het voor je. Je raad. seis zijn goed. BOSCH VIOOLTJE Jullie mogen bost alles in ééne enveloppe doen. Dat vind ik lieel zusterlijk. Dat zal een heerlijke dag worden, die 28ste Juli. Toen ik 20c cud was als jij kon ik ook spiegelschrift schrijven, maar ik geloof, dat ik or nu niet veel meer ui terecht zou brengen. Dom, hè? JAN VAN II. Wij wonen toch maar in een mooie stad. hè. met zulke prachtige omstreken. Om alle mooie plekjes in Groenen daal te zien. moet je er oen heelen dag in doorbrengen. Geloof je ook niet? CROCUS. Prettig hoor, dat jo rieridinnetjé er weer is. En is ze eene stevige meid geworden met ver brande wangen? Ze zal oo.k wel weer blij wezen thuis te zijn, al heeft ze het daar ook nog 7.00 goed gehad. Want nergens i3 het zoo goed als thuis, wat jij? VERGEET-MIJ-NIETJE. Op hot oogenblik ben jij 't ©enigste bloempje dien naam. Als de andere weer op duikt, zal ik je waarschuwen. Want wie denkt er nu nie: aan oen vergeet» in ij nietje? Je raadsels zijn goed. MADELIEFJE. Jk geloof, dat ji, alle weken heel gemakkelijke raad sels wil hebben. Maar, als alles zoo erg van een leien dakje gaat, domme len we in. En dat is niet goed- MARINUS C. Wel bedankt voor je mooie sluitregels! TRUUS J. Je bent een knappe meid hoor, want je werk ziet er zoo keurig uit. lloewel je niet alle raad sels hebt, is mooi schrift ook een be langrijke factor. LENA K. Je inzending zag ei heel netjes uit. Wat heerlijk, dat je weer wandelen mag. Als nu het zon netje uiaar schijnen wil, zul je spoe dig naar we hopen een stevige meid worden. Nu maar heel voorzichtig aan, dal zegt n oeder zeker ook. KORENBLOEM. Jongedame, je moet beter lezen, wat er staat. Je rnoest de 2de letter veranderen, daar om was 0.3e!ezel goed, en meeuw, leeuw fout. Begrepen? Je ingezonden raadsel is goed. JAN R. Jij bent zeker van gum mi dat je honderd keer van de fiets kunt vallen, zonder je zeer te doen. Heb je nu zelf een fiets? Dan zul je je vrijen tijd moeten verdoelen tus- schen de viool en de fiets. DIRKJE DEN II. Wat zal groot moeder het aardig vinden, als ze jo naam in de courant leest! Tegelijk met je brief kréég ik hel gedichtje, maar je hebt je naam weer vergeten er onder te zetten. Zoo'n domme nieidJ Je raadsel is goed. HYACINTH. Ik kon wel merken, dat je je uiterste best op het versje gedaan hebt. Waar ben je Zondag naar toe geweest? We krijgen heuseli nog wel zomerweer, en dan hoop ik, dat je veel van onze mooie omstreken zult genieten. MIENTJE en PA ULIENTJE VAN A. Nog wel bedankt voor je mooie rozen. Als ik ze zie dan denk ik aan dat aardige spannetje, Hoe gaat he' met zwemmen? Ik denk dat je het steeds heerlijker vindt. Raad ik dat goed? MARGARETHA v. B. Gelukkig, dat je weer beter bent. Wat heeft er aan gescheeld? 't Is nu voor Wouter veel gezelliger, Dus tot de volgeadi week? Mevr BLOMBERG-ZEEMAN. Juni. 1014.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15