Mr. GADBIN II sidair van het voordeel trekken van do.T misdrij. verkregen goed. Beklaagden bekend uit de Tiet- se he chanfage-zaak hadden vak sche schuldbekentenissen opgemaakt en daarop van den veehouder D. te Spierdijk grooto bedragen ontvangen. D. betaalde o.a. voor n schuldbeken tenis van f 5000, f 4000, in de meaning, dat de stukkon echt waren en hij een goed winstje kon maken. Later kwam evenwel uit dat alles valsch was. 't O. M. eischto tegen beklaagde A. 4 jaar gevangenisstraf en tegen be klaagde v. R 6 maanden. Beklaagde A. had zich aan 3 feiten schuldig gemaakt, haar medebeklaag de aan 1 feilt. Weerbericht MEDEDEELINGEN VAN HET KOMNKL. NED. MET. INSTITUUT. (Opgemaakt voorin. 10 50 uur.) De Bildt, 24 Juni 1914. Hoogste barometerstand 774.1 m.M. te Uortaj laagste 753.1 m.M. te Vest man oer. Verwachting tot den avond van 25 Junii Wind: zwakke, tot matigen Weste lijken tot Zuid-Westelijken wind. Gesteldheid van de lucht: zwaar tot half bewolkt, weinig of geen regen. Temperatuurt iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vooruitgang. .Vorige stand to 2 uur 763 m.M. OPGAVE VAN: JOH M. SCHMIDT -Opticien GED. O. GRACHT 47- HAARLEM. Tliermometerstand 24 Juni Hoogste gisteren t\ 63 Laagste heden nacht. F 5S Hedenmiddag 12 uur F. 60 HOOG* en LAAGWATERSTANDEN 85 Juni. Hoog water. iJznuideu vin. 4 u. 2 m.; nm. 4u. SI m Katwijk vin. 3 u. 37 m.; nm. 3 u. 66 m Petten vin. 4 u. 32 ar.; nm. 4 u. 41 m Laag water. (Jmuiden vin 13 u. a in.; nm.12 u. 2i m Katwijk voi.ll u. 37 m.; run. 12 u. 6i m Petten vm. 1 u.39 m.; nm. lu. film Het aansteken der lantaarns van rijwielen, automobielen en andere voertuigen moet te 8 uur 51 min. ge sold eden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN A 30 Cts. per regel Hel grootste reuzenprikkeland ichouwspei van den. tegeuwoordigen tijd toch zeker de DOODENSPRONG van den overmoedigen Amerikaan ill Circus HERMAKN ALTHOFF. Overal het gesprek van den dag. houd L. Miazenbeek, Spaarnvvouder- straat 110, een zweep W. Spoor, Wes- tergracht 21, een hondje S. de Klerk, Linschotenstraat 25, een portemon- naie; D. Sorgdrager, Aolbertsberg- straat 79, een armbandM. de Vries, Gezi. Bothastraat 112, Schoten, een brilBureau van Politie, een compas met ketting. VEREENIGING VOOR VROUWEN KIESRECHT. Dinsdagavond vergaderde de aid. Haarlem van de Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht. De agenda wae niet groot. Besproken werd de gevoer de wintercampagne. Mevrouw II. Brouwer of Mej. Van Sloten zal de afd, vertegenwoordigen op de algemeene vergadering, welke dit jaar te Deventer zal worden ge houden. De lijsten voor het petitionnement worden druk geteekend. In de maand Mei werden verzonden uit Haarlem 43 lijsten, bevattende 1075 liandteeke- ningen. De wind, De wind heeft Dinsdagmiddag een zinken schoorsteenpijp van de bak kerij van den lieer J. G. aan de De Key straat omvergeworpen. Er gebeurden echter geen ongeluk ken. Vacantiekolonie. In de Maandagavond gehouden ver gadering van de R K. Vacantiekolo- n'e werd besloten, 31 kinderen naar Egmond aan Zee te zenden. Reeds vertoeven 10, kinderen in bet St. Jacobusgesticht te Eersel in Bra bant, Dood gebleven. Heden te 11 1/2 uur is een werk vrouw \an den heer De Jong, kruide nier, Warmoestraat, beizg zijnde kis- Icn schoon te maken, plotseling dood gebleven. Per brancard der poliztie is zij huiswaarts vervoerd. Bekroond. In den Dinsdag gehouden wedstrijd voor bakkerszoons in het bakken van twee brooden uit meel van het merk Colonïa. heeft den len prijs (een gou den rncd behaald de heer Smit, Sine- destraat, alhier, die daarmede getoond heeft een waardig zoon van zijn va der te zijn. De inzending bestond uit een pannenbrood en een gesneden brood, zwaar pl.m. 750 grain. Het Colonia-meel, een Duitsch merk, dat voor Nederland door de firma Grip- peling Vc-rkley vertegenwoordigd wordt, moet een zeer goede kwaliteit zijn, wat blijken mogo uit het feit, dat vóór eenigo jaren in een gezellemved- etrijd een bediende dc-3 heeren Smit met een inzending van Colonia-meel een eersten prijs verkreeg, terwijl 568 deelnemers hun krachten beproefd hadden. Echter zal ook de wijze van berei ding tot het succes van den heer Smit bijgedragen hebben. STUKKEN VAN DEN RAAD. Concertvereiniglng Haarlem's Muziekkorps. Het is aan het bestuur der Concert- vereeniging Haarlem's Muziek korps" overtuigend gebleken aldus bericht dit bestuur aan don Raad dat de subsidie van f 10.000 uit de ge meentekas niet toereikend i3 voor een goede exploitatie van het Muziekkorps, waarom het bestuur verzoekt de jaarlijksche subsidie te willen verhoogen van 10.000 tot f 15.000. B. en W. schrijven naar aanleiding hiervan o. m. liet volgonde De Commissie van toezicht op het .Muziekkorps geeft in overweging te bevorderen, dat ook voor 1915 een ex tra subsidie van 5000 wordt toege kend. Do meerderheid van B. en W. kan zich met het advies dier Commissie vereenigen De minderheid echter zou het subsi die op 10.000 (zonder extra subsidie) bestendigd wonschen te zien, wijl naar haar meening genoegzaam go- bleken is dut, niettegenstaande in do laatste jaren ten behoeve van genoemd muziekkorps een extra subsidie van f 5000 is toegekendhet voortbestaan er van nog niet is verzekerd. Daarom stellen zij voor, voor het jaar 1915 een extra subsidie van f 5000 toe te kennen. De tram m Den Hout. Wij hebben eenigo dagen geledon uit hot verslag van de N. Z. II. T. M. liet een en ander medegedeeld over de kwestie van de tram in Don Hout. B. en W. schrijven nu in een Raads stuk over deze zaak o. a., dat op 15 October 1913 door den Raad aan de llaarlemsche Tramweg Maatschappij de ooncessie en vergunning, verleend bij raadsbesluit van 19 Maart 1879, werden opgezegd. Aan die opzegging verbond de Raad de bepaling, dat, met afwijking van het bepaalde in artikel 2 dor concessie binnen één jaar na de opzegging de sporen of rails door ge noemde maatschappij moeten zijn op gebroken en verwijderd. Voorts werd bij dit raadsbesluit in getrokken het raadsbesluit van 4 Maart 1908, waarbij aan de Haarlcm- sche Tramweg Maatschappij tot we- deropzeggens vergunning werd ver leend, om do concessie betreffende do trambaan over aan Haarlem behoo- rendo, doch onder Heemstede gelegen wegen niet 1 Januari 1908 te verhuren aan de N. Z. II. T. M. HaarlemLei den. liet gevolg van dit besluit van 15 October 1913 is, dat van dien datum af de N. Z. H. T. M. haar stoomtram naar Heemstede feitelijk exploiteert, voor zoover betreft de rechten van Haarlem, zonder de daarvoor noodige concessie en vergunning te hebben. Werd overeenkomstig het raadsbe sluit overgegaan tot do verwijdering van de sporen, dan ware exploitatie van d§ stoomtram niet verder moge lijk dan tot de Spanjaardslaan. Ter regeling van dezen toestand stellen B. en voor, aan de N. Z. II. T. M. voor bedoeld stoomtramweg- gedeelte eene tijdelijke vergunning te verleenen tot 15 October 1914, Evenwel zijn de onderhandelingen mot de N. Z. II. T. M. over de wijzi ging van de lijn Haarlem—Leiden, voor zooverre zulks de rechten van Haarlem betreft (met name de ver plaatsing van het eindpunt), mede in verband met het voornemen van do maatschappij, om het gedeelte Haar lem—Heemstede dier lijn te electrifi- ceeren, nog niet zoo gevorderd, dat vóór 15 October a.s. de noodige wijzi- gingswerken in den trainaanleg ver wacht mogen worden. Daarom stellen B. en W. voor, om den termijn, waarbinnen de sporen of rails aan het einde van den Hout moe ten zijn opgebroken en verwijderd, te verlengen tot 15 October 1916. De Commissie voor de tramplannen vereenigt zich hiermede. Ten einde !e voorzien in de vaca ture van onderwijzeres aan de Oplei dingsschool voor meisjes, ontstaan door het verleende eervol ontslag aan Mej. J. A. Crans, is de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. J M. E. van Baer, onderwij zeres te Haarlem; 2. Mej. 1. C. van Niewenhuizen, onderwijzeres te Al- blasserdam ;3e Mej. S. v. d. Stel, on derwijzeres te Enschedé. B. en W. stellen den Raad voor in overeenstemming met hot advies van de Commissie van Bijstand de door Regenten van de bewaarschool in het voormjalig Barbara-Gasthuis inge diende rekening en verantwoording over 1913 goed te keuren en daarbij liet subsidie uit de gemeentekas te bepalen op 1700 Voorts verzoeken B en W. den Raad de door genoemde Regenten ingezon den begrooting voor 1915, waarbij als subsidie uit de gemeentekas wordt uitgetrokken een som van f 2017, goed te keuren. B. en W. geven den Raad in over weging de rekening en verantwoor ding van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis over liet jaar 1913, ingezon den door Regenten van dat gesticht en bedragende in ontvangst en uitgaaf een som van ƒ115619.03, waarbij on der de ontvangsten begrepen is een subsidie der gemeente van 65632.30, goed te keuren. BLEEKERSGEZELLEN- VEREEN1GING. Dinsdagavond had in café „de Doe len" de llaarlemsche Bloekcrsgezellen- vereeniging „Eensgezindheideene huishoudelijke ledenvergadering be legd, waar voor de aldaar genoodïgde personen, werkzaam aan de verschil lende wascli- en strijkinrichtingen in Haarlem en omstreken, gesproken word door mevrouw M. C. Scholten en den heer F. J. Hariot, voorzitter van de afdee'.ing Haarlem van het N. V. V. De vergadering, die te half negen geopend werd, was bezocht door on geveer 80 personen, waaronder zich vele niet-Ieden bevonden. Mevrouw Scholten besprak de werk tijden en werkloonen der arbeidsters, ivier loon volgens spreekster verbete ring verdiende. Do heer llariot besprak eveneens den tcgemvoordigen toestand in het bedrijf der bleekersgezollen, en bo- toogde. evenals mevrouw Scholten, de wenechelljfcheid van aansluiting bij de vereeniging „Eensgezindheid". Daarop gaven zich 23 vrouwelijke en 3 mannelijke bezoekers op als lid. Naar men ons mededeelde zijn plan nen tot aansluiting bij het Ned. Ver bond vau Vakverenigingen bij het bestuur der vereeniging in behande ling. Ss Schouwburg op 't Wilsonspleln Door den (heer J. Jansen en 11 an deren, eigemaam van huizen aan het WdsonspJein en Lei dscli evaairt, 13 he denmiddag een adres aan Gedep. Staten gezonden, inhoudende het ver zoek, om heit Raadsbesluit in zake den Schouwburg op 't Wilsonsptein, niet goed te keuren, daar zij van oordeel zijn dat een bebouwing van dit plein niet gereobtva&rdigd ie. Kaasmarkt. Op de alhier gehouden kaasmarkt, den 24sten Juni 1914, werden aange voerd en verkocht 4 stapels uitmaken de 599 kazen, wegende 1155 kilogram men, Hoogste prijs per 50 kilogram men f 33.50, laagste prijs per 60 kilo grammen f 30. Benoemd. Onze stadgenoot© mej. G. Dijkstra is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de school voor L. O. te Zandvoort. Tot definitief leeraar in hand- en rechtlijnig teekenen aan de H, B. School en Burgeravondschool te Sneek ia benoemd onze oud-stadge noot de heer A. Scherpenhu'izen Jr., thans tijdelijk. CONCERT IN DEN HOUT op Woensdag 24 Juni. 1. Generallissimus. Marsch, Lincke. 2. Ouverture d'Etoil du Nord, Meyer beer. 3. Clemanline, Mazurka, Happey. 4. Grande Fantaisie de l'opéra un Ballo in Maschera, Verdi. 5. Ouverture Zampa, Hérald 6. Rondo pour petite flüte. Donjon. (Uit te voeren door den heer George Schmidt.) 7. Walzcr aus der operette Ein Wal- zertraurn, Strauss. 8. Grande Fantaisie de l'opéra Faust, Gounod. Uit de Omstreken HAARLEMM ERMEER. Kantongerecht. Tijdens de vacature van kanton rechter in het kanton Haarlemmer meer, zullen de strafzittingen wor den gehouden door den heer Mr Nina- ber, burgemeester van Leiniuiden, en de civiele zittingen door den heer Mr. A. Slob, burgemeester van Haarlem mermeer, beiden kantonrechter plaatsvervanger. Verpacht. Door liet bestuur van den Haar- lemmermeerpoldcr is verpacht het vischrecht in de binnenwateren van genoemden polder in zes perceelen. De uitslag was dat perceel 1 is ge gund aan J. C Spaargaren, te Oegsit- geest; perceel 2 aan C. Been, te N-- Vennepperceel 3 nan C. A. Rijnbeek, te Uithoornperc. 4 en 5 aan J, W. Jongkind, te Aalsmeer en perc. 6 aan J. Groenveld, te Haarlemmer meer. Belastingkantoor. Het kantoor van 's Rijks directe be lastingen wordt deze week overge bracht naar Jiet vroegere Post- en Te legraafkantoor te Hoofddorp. IIILLEGOM. Volkshuisvesting. Bij koninkl. besluit is de vereeni ging Goed wonen, te Hillegom, toege laten als vereeniging uitsluitend tot verbetering der volkshuisvesting werkzaam. VELSEN. Benoemd. Bestemd voor Ned.-Indië, tot open baar onderwijzer 3e klasse, is de heer N, D. Koops, te Veleen. Binnenland TWEEDE-KAMER. Men seint ons uit Den Haag: De Tweede-Kamer begon met de be- eediging van Dr. de Visser, waarna de voortzoMing van het ontwerp der wijn-accijns aan do orde orde was. Do heer Ter Laan (Rotterdam) ver dedigde nader zijn amendement, dat Minister Beetling nogmaals bestreed ais onuitvoerbaar. Het amor.dcrnent werd ten slotte, na ongunstig advies van den heer Arts, namens de Comm. van Rapporteurs verworpen mot 56 tegen 8 3 en men. Het wetsontwerp werd zonder stemming aangenomen. Hierop volgden klein© ontwerpen en conclusion. De zitting duurt voort ONZE OFFICIEREN IN ALBANIë. In Don Haag is bij het Departement van Oorlog van kapitein De Jongh uit Valona een telegram ontvangen mel dende de bevestiging der gevangen neming van majoor Verhulst en kapi tein Reimers. Verder verkeeren De Waal, Groot, Sonne en Van Vliet in goeden welstand. In het Noorden van Epirus is omtrent Snellen, Doorman en Maliinckrodt nog geen bericht. PROV.-STATENVERKIEZING AMSTERDAM V. Bij do gisteren gehouden verkiezing voor een lid van do Provinciale Sta ten in district Amsterdam V werden candid nat gesteld de heeren Mr. H. Byleveld Jr. (A.-R.), W. van Diesen (V.-D.), .1. Loopuit (S. D. A. P.). Do stemming zal plaats hebben op Dinsdag 30 Juni, do herstemming eventueel op Dinsdag 7 Juli. ROODE KRUIS AMBULANCES. Heden vertrekken de eerste twee Roode-Kruisambulances uit Den Haag naar de peststreken in Indië. De reis gaat per trein tot Marseille, waar de zusters zich op de Kawl zul len inschepen. Maandagmiddag was uit het Pa geshuis te 's-Gravenhage de Roode Kruisvlag ontplooid; het witte veld met roode kruis in het midden, ter gelegenheid van de afscheidsreceptie welke daar plaats vond, nadat te vo ren de gebruikelijke aanmonsterings- cigenaardlghoden waren vervuld ge worden, de contracten waren getee kend en een en ander nog door den secretaris van het, Hoofdcomité van het Nederl. Roode Kruis, jhr. Mazel, mat de vertrekkende verpleegsters was geregeld. Deze afscheidsbijeenkomst droeg oen recht hartelijk, intiem karakter. De zes zusters, gekleed in liare luchtige, expreeselijk voor het ver blijf in Indié, tropische uniform van blauw-Justre, zagen er opgewekt uit. Toen allen bijeen waren richtte go- neraal De Waal tot de vertrekkende j zusters een hartelijk afscheidswoord, i Spreker wenschte de vertrekkende zusters veel 6ucccs in onze Oost toe en hij dankte hen voor de bereidwil ligheid waarmede zij aan den op roep om te worden uitgezonden had den gehoor gegeven. Ik hoop, zeide generaal De Waal tot de Zusters, dat 't u daar in het verre Oosten goed moge gaan en dal gij door u zelve te geven, ook de harten zult winnen van hen, die door u zullen worden opgeleid in het verpiegingswerk. Op die wijze zal het u gegeven zijn daar in Indië den naam vau, het Roo de Kruis, maar vooral ook van Ne derland, hoog te houden. Ik hoop, vervolgde spreker, dat gij zult kun nen toonen aan de inlandsche bevol king: Zie, wij dragen u een goed nare toe; geeft gij ons dus ook uw vertrou wen. Dit resultaat wensch ik u vau ganscher harte namens het Hoofd- comité toe. Houdt daarom goeden moed. Voor al hoofd omhoog. Geen angst, noch aan boord, noclx voor het klimaat in Indië, noch voor de ziekte die ge daar zult hebben te bestrijden. Namens het Centraal Comité voor Steunverieeniug wenschte Baron Queries de Quarles ais voorzitter van dit Comité ook zijnerzijds nog enkelen uit het hart gegrepen woor den toe te voegen aan do beste wen- schcn van den vorigen spreker. Wij zullen, verzekerde Baron Quur les de zusters, u in gedaciiLen steeds volgen, hopende dat het u allen ge geven moge zijn in goede gezond heid, met voile levenslust, levens kracht en opgewektheid en met be kroond succes uwe mooie taak: lief de tot den medemensch, te vervul len. Zuster Boerstecher, hoofd van am bulance I, dankte daarop voor de zorgen door het Hoofdcoraité van het Roode Kruis betoond en verzekeide dat de zusters hare beste krachten zullen geven aan de taak welke haar wacht. De twee ambulances bestaan uit de dames: I. M. C. J. Beerstecher, hoofd, en A. Zwart en J. Buijs. IP J. Vermaas, hoofd, en J. Huist en E. Veenstra. DE AMBULANCES VOOR INDIe.- De eerste twee ambulances, welke van wege het Noderlandsche Roode Kruis naar de peststreken in Indië worden uitgezonden, hebben Dinsdag vau Den Haag de reds derwaarts aan vaard. De trein, welke de zusters naar Marseille voert, vei trok v an het Hollandsche Spoor ouder de kiide toejuichingen van een menigte be langstellenden, vrienden en verwan ten. Het afscheid was allerhartelijkst. De eerste klasse vvndhtkamer werd geheel en al in beslag genomen door de vele dames 011 heeren, die gekomen waren orn het kleine dappere troepje zusters, van wie sommigen reeds do ellende van het slagveld in den Bal kan van nabij aanschouwden, uitge leide te doen. Onder hen, die aldus van hunne belangstelling deden blij ken, werden opgemerkt de minister koloniën mx. Pleyte en mevr. Pleyto, die beiden van alle zusters afscheid namen; voorts de oud-minister van kolomen air. Fock, het Tweede Ka mer-lid nir. Van Deventer; de gene raals De Waai, Quanjer en Rost van Tonningen en oud-luitenant-koikaiel Verspyck Mynssen, allen van Ibet hoofdoornité van het Nederl. Roode Kruis, zoomede eenige geneesheeren, zusters en tal van familieleden, vrien den en vriendinnen. Van alle kanten werden de vertrekkende zusters om ringd, met bloemen werden ze als licl ware overladen, eene attentie van den Bond van Bestuursambtenaren. Een aardig momerit was het nog toen sledhits een paar minuien vóór hot vertrek een ijlbode aan het sta tion verscheen voor zuster Zwart, die vroeger deel uitmaakte van de Servi- scüie ambulance, brengende de Roode Ki-uismedai 11e, de Koninklijke onder scheiding, haar juist Maandag toege kend. Zichtbaar blij aangedaan werd zuster Zwart het insigne op de borst gehecht. Daar maakte plots de bel van den stationsbeambte, aankondigende, dal de trein in aantocht was, een einde aan het stemmengegons in de wacht zaal. In vroolijken optodht ging men naar den trein. Nog een laatste hand druk, een laatste omhelzing, en dan na enkele minuten, zette de trein on- der hoera's en het gewuif dor menigte zich in beweging, BRANDEN. Gisteren brandde te Warmer af de bakkerij van P. Bus Mz Oorzaak on bekend. Verzekering dekt de schade. Sport en Wedstrijden V 0 etbal. VAN DER NAGEL De II. F. C.'er Van der Nagel zal het a.s. seizoen in H. V. V.'s eerste elftal uitkomen. La wn-ten n is. BELGIé—NEDERLAND. Deze ontmoeting neemt, meldt de Tel., Zaterdagochtend half 11 een aan vang. De partijen worden gespeeld op do hanen van de Leopold Club, avenue de Longchamps, Brussel. Cricket. BESTUURSVERGADERING N. C. B. Donderdagavond zal te Amsterdam een vergadering van het bestuur van den Nederl. Cricket-Bond plaats vin den, ter behandeling vnn de protesten Rood en Wit contra Volharding, en van do 'e-Gravonhaagsche Cricket club 2 contra Ilermes. Voorts zal een nieuwe loting voor den Telegraafbeker plaats hebben, wegens nadere inschrijving van een drietal vereenig-ingen Telegrammen De onderstaande telegrammen zyn onileenü aan bet Algemeen r.anüelsblad. DE „GOTHLAND". LONDEN, 23 Juni. (Reuter). De Lyonnese heeft alle passagier-» van do Gothland aan boord genomen. Hun aantal liedraagt, naar het heet, tus- schon 800 en 1000. Men zegt, dat er weinig hoop ts om hot sclup to behouden. öGILLÏ-ElLAiNDEN, 24 Juni. (Iteu- ter). Het stoomschip Lyonnaase kwam te St. Marys aan met alle passagiers en de geheele bemanning van de Goth land, behalve de 40 man die aan boord van de Gothland bleven. De Gothland is in een gevaarlijke positie; de offi cieren verkla'ren dat zij gedurende vijf dagen in een mist gevaren hebben. Er zijn geen persoonlijke ongeluk ken gebeurd bij de botsing. DE „FULMAR". LONDEN, 23 Juni. (Reuter). De Ful mar van de Wêlson-lijn, komende van Amsterdam, is aan den grond geloo- pen, toen zij dezen middag trachtte hot Brunswick-dok te Liverpool bin nen te loopen. TURKEN EN GRIEKEN. ATHENE, 23 Juni. (Reuter). Uit goede bron wordt bericht, dat Grie kenland het voorstel van Turkije om de Grieken, die aan de kusten van Klein-Aziè zijn gebleven, weder in het bezit te stellen van de hun ontnomen goederen en hun een schadeloosstel ling te geven aanneemt en eveneens het voorstel tot ruiling van eigendom voOr het geval de betrokkenen niet naar Turkije terug willen koeren. BETOOGENDE POSTBEAMBTEN. PARIJS. 23 Juni. (Reuterj De brie venbestellers van het hoofdpostkan toor in do rue du Louvre, ten getale van 600k hebben hedenavond heftige betoogingen gehouden om te protes teeren tegen de verwerping door den Senaat van de posten lot vorhooging van de vergoeding voor huishuur. Er hadden botsingen met de politie plaats. De brieven, bestemd voor Parijs, de provincie en het buitenland zullen morgenochtend niet gedistribueerd worden. PARIJS, 23 Juni. (Reuter). Do be stellers zijn te 12 uur in den naclit vertrokken thans is de rust liersteld. PAKIJS, 23 Juni. (Reuter). Te tien uur wureii de bestellers nog steeds op de binnenplaats, waar zij schreeuw den „Weg met den Senaat. De minister van posterijen ging met den prefect van politie naar de binnenplaats en richtte daar eenige wooru. ij tot de beloogers. ESSAD-PASJA. NAPELS, 23 Juni. (Reuter). Het be richt van do verdwijning van Essad- pasja wordt tegengesproken, llij is nog steeds te Napels. GRIEKENLAND EN TURKIJE, WASHINGTON, 24 Juni. (Reuter). De oorlogsschepen „Mississippi" en „Idaho" zullen waarschijnlijk binnen een week aan de Grieksche gevol machtigden worden afgeleverd. De „Mississippi" is thans te Pensacola nadat de voorraden zijn gelost, zal dit schip worden afgeleverd aan de Grieksche gevolmachtigden. Do „Ida ho" is roods in de Mlddellandsche Zee. Kerk en Schooi ACADEMISCHE EXAMENS. Leiden. Geel. candidaats-examen rechten de beer J. Karres. Eindexa men Ned.-Ind. Adrn. dienst de hee ren H. W. Th. de Sau-ty, E J. Bur ger en E. J. van Ebbenhorst Teng- bergèii. Utrecht. Gesl. Eerste natuurb.' J. II G. Hartman. Prop. Geneesk.: W. Balfoort. Cand. rechten: R. Pauw. Tweede natuurk.: G. Scliepman. Cand. geneesk.: J. Dole, M. Strij kers. Met goed gevolg is afgelegd het doctoraal examen in de rechtsweten schap door den heer E. J. Swaep, ge neesheer bij de tuchtschool te Ginne- ken. Groningen. Geslaagd voor liet doc toraal examen rechtswetenschap de lieer P. B. Dijksterhuis; voor liet eer ste natuurkundig examen de heer H. E H. Geertsema. Ldiden. Geslaagd voorbereidend examen Ned.-Ind Adm, dienst, de heeren J E. Crince le Roy en P. B. Snell. Tweede natuurkundig c-xamen de heeren J. Wilkens en H. J. Wiers. Utrecht. Theor. geneesk. Th. C. Gribling, G. B. J. Reiner, J. Mantel, N. Meuwenhuyzen, J. van Slooten, A. AL Frederikse. Eerste natuurk.P. Roorda, W. U. Wesenhagen, H. F. ten Hoojien. Propaed. geneesk. M. P. L. Wijn, mej. O. Ripke. Cand. rech ten Th. J. G Stratenue. Tweele na tuurk. inej. J. M. S. van Veen, E. Hermans, II, J. Hermans. (U. D.) Rechtszaken OPLICHTING. De reclil'i>ank te Alkmaar hield zich Dinsdag den geheel en dag bezig met de behandeling der zaak van Barbara Maria A. (vrouw van W. F.) en Ma ria Christina van. R., beklaagd van oplichting eai het gebruik maken van vaische geecliriiten; bekl. Van R. «nH- Koloniën OVERVAL IN INDIë. Blijkens een uit Nederl.-Indië ont- vangen telegram zijn bij den over val door ecu patrouille op een door kwaadwilligen bezet hu'i6 te Korang Anjar in het in de residentie wesler- ufdeeling van Borneo gelegen land schap Maitan, behalve de kapitein der infanterie 11. J. Voskuil, nog zwaar gewond een inlandsch serge ant en een Amboineesch fuselier. Licht gewond werd een Europeesch militair beneden den raug van offi cier, terwijl een ander Europeesch militair beneden dien rang sai. do bekomen verwondingen is overleden. üo lLbld.-oorrespondent te Batavia seint: Kapitein Ruempol nam op Borneo de benting Tandjoeng-Kandong. On zerzijds sneuvelde een inlandsch sor- geant. De vijandelijke bezetting werd geheel getbxxL Onder de gedoode vij anden bevindt zicfli de hoofdaanvoe'r. der Oetieoesman. Het telegram wordt bevestigd door een uit. Nederla 11 d sch-Indië ontvan gen Regeeringr4.ele@rain, luidende: In liet landschap Matan (residentie Westerafdeeling van Borneo) is door een (patrouille een versterking to Tandjong Kedang genomen, waarbij de geheele bezetting is gesneuveld. Onzerzijds sneuvelde een inlandsch sergeant, terwijl twee Amboineescho fuseliers gewond werden. Marktnieuws V ce in a r k t. gehouden te Haarlem op 24 Juni 1914. Aangevoerd en verkocht: Nuchtere kalveren, 16 stuks, prijo 10—18 per stuk. Schapen, 2 stuks, prijs 27 per stuk. Paarden, aangevoerd 2 stuks. Stoomvaardienchten HOLLAND—AMERIKA LIJN. Het stoomschip Rijndam vertrok 23 Juni van New-York naar Rotterdam. Het stoomschip Westerdijk, van Bal- timore naar Rotterdam, werd 23 Juni 12 uur 's middags 306 mijlen West van I.izard gesignaleerd. STOOMV. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Hot stoomschip Lycaon, van Japan naar Amsterdam, arriveerde 22 Juni to Suez. Amsterdamsehe Beurs. Openingskoersen van 24 Juni 1914, HOLLANDSCHE HANDELSBANK. TABAKSAANDEELEN. Prijshoudend. Deli Mij. 470, Medan 160, Rotterdam Deli 191, Senembah 447. RUBBER-AANDEELEN. Lusteloos. Amsterdam Rubber 11612, Ban dar 44, Deli Batavia 70, Nederl and- se lie 25, Oost-Java 921/2. PETROLEUM-AANDEELEN. Ongeanimeerd Dordtsche Petroleum 187, Gec. IIolL Petr. 229, Int. Rum. Petr. 107, Kon. Ned. Petr. 619, Moeara Kniin PelroL 260, Perlak Petr. 40 1/2, Orion 86. MIJNAANDEELEN. Guyana Goud pref. 52, Redjang Lo- bong 156, Great Cobar 51/4. AMKRIKAANSCHE MARKT: flauw Sporen: Atchison Topeka 99 3/4, Denver 11 1/2, Erie 28 3/., Kansas 26 5 S, Pref. idem 61 1/2. Missouri 17 7/8, Rock Island 2 3/8, South. Rail 24 3/8, Union Pacific 156 3/4, Cm. Wol). 1 1/43/8, Pref. Wabash 4. Industrieel e: Amalgamated 70 3/8, Am, Car. en Foundry 51. Am. Hide en Leather 21 5/8—34, Stand Milling ge». 39 1/4 Cm. Cigar 47 3/4, Cm. Slee! 62 1 '4 5,8, Cm. Marine 3, Pref. idem 10 7/8. Burgerlijke Stand HAARLEM. ONDERTROUWD: 24 Juni: B: T. v. Norden en G. M. Bos. P. H. Euijken en E, v. Ni&l. H. N. Mol en P, C. de Rijke. A. G. NL V oaumon t en J. U. van K ess el. A. de Haan en J. Munniksma. A. Ilooge- boom en A. C. Prinsen. GETROUWD: 24 Juni: L. v. d. Goes en A. Moer- kijk. N. J. Kotten en G. Knanpo. .1. F. Corsten en L. W. Stevens. W. F. Hammer en J. W. Clous. H. J. van Eedcn en S. J. van Hon schoten. J. Bakker en NL E. de Lil. P. Krouwela en E. v. d. Aart. G. v. Bruggen en C. Krijns. BEVALLEN: 24 Juni. A. C. Bakker—de Bas d. 23 A. M, v. d. Berg—Pater z. 24 J. C. HaversSoellanrt z. OVERLEDEN: 24 Juni: H. G. van Ulsen, 72 j., Ro zenstraat. 24 H. Bekkers—Hessels, 65 j.Schouwtjeslaan. 23 G. Hor ©man v. Noorduijn, 38 j.t Kamperlaan. Leger en Vloot ZEE- EN LANDMACHT. Blijkens bij het Dep. van Marino ontvangen berichten is Hr. Ms. Gel derland 20 dezer te Trondhjem aange komen, van wnar den 22sten weder werd vertrokken ter vom-Detting van

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 2