RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 46. 22 11 6 17 47. 3 21 16 36 48. 28—22 26—31 49. 37:26 De stand is nu 5 om 5. "Wit moet evenwel verliezen, de 3 stukkon 39, 40 en 44 staan los en kunnen met geen mogelijkheid in veiligheid gebraöbt worden. 49. 36-41 50. 22-17 51. 17—12 52. 39—33 g 53. 12-7 55. 26-21 56. 21—16 57. 1—23 41-40 24—29! 3 en 46 7 te winnen. 38—43! 43—48 46-28 28:50 35 :44 02. 13-31 25-30 Wit tracht een 2en dam te Halen. 58. 44—49 59. 11—G 50—45 60. 23—19 45—1! 61. 19—13 48-34 Ook deze lijn moet wit verlaten, want anders volgt zwart 25—30, wit 13 35, zwart 3440 en wint. Wit ziet wel dat het hern onmoge lijk is aan zwart te beletten om 5 dammen te halen en geeft daarom wijselijk de partij op. Analyse van den heer XL ten Drink. CORRESPONDENTIE. J. J. A. Voor toezending van oor spronkelijke problemen "houden wij onu steeds aanbevolen. Wij hebben er nog enkele in portefeuille, die in on derzoek zijn, orndat er dikwijls voor eigen werk wordt gegeven wat reeds vroeger verschenen is. Overigens doet het ©r niets toe van welke nationa liteit de autetfr is, indien het pro bleem maar ©enige verdienste bezit De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8 tot 12 uur in do bo venzaal van Café De Korenbeurs, Spaarne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn daar steeds welkom. Voor het lidmaatschap kan men zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als aspirantleden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de secretaris, do heer J. Meijer, Kruis straat 34, Telephoon 1643. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die ,,Voor Onze Jeugd" lezen. Do namen dei' kinde ren die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in heit vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet cp den leeftijd in verband met heb aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1,( Ingezonden door Dirkje den Hol lander). Mijn geheel is een spreuk van 31 letters. 12, 2, 3 is een dier. 21, 10, 18, 15 ziet men op de kermis. 1. 22. 14, 11 dient ter berging. 9, 19, 20, 8 is aan alle huizen. 23, 29, 31. 6, 28, 26, 16 is een stad. 24, 25, 5, 27, 4, 17, 30, 8 is een jon gensnaam. 7, 20, 13, IS is een meisjesnaam. 2. (Ingezonden door Vergeet-mij- nietje). eoeeeeeettvllkginnnjsm karoo. Welk spreekwoord leest ge hieruit. 3. (Ingezonden door Coba v. d. Gevel). Zet onder elkaar: Een stad in Friesland. Een s-ad in Utrecht. Een stad in Gelderland. Een stad in Italië. Een stad in OverijseL Een rivier in Gelderland. Een land in Europa. Een zee van Europa. De beginletters van boven tot onder gelezen, vormen den naam van een beroemd Amerikaan. 4. (Ingezonden door J. on I. llafken- scheidt). Ik hen oen plaats in Zwitserland ;van 10 letters. 8, 7. 3 is een dier. 10, 9, 8, is een lichaamsdeeL 6. 1, 2. 2, 9, 10 is een slof. 8, 4, 4, 6 is een lichaamsdeel. 5. 7, is een deel van een schip. 5. (Ingezonden door Korenbloem). Ik ben een plaats op een der oilan- den van Australië en :evens den naam van een koekje en liovendien den naam van een beroemd man uit ide geschiedenis. C. (Ingezonden door Duim iooltje). ik ben een plaats in Hongarije. Ver ander mijn tweede en 5de letter en ik ben een provincie in Nederland. 7. (Ingezonden door Madeliefje). Ik ben een tuingereedschap, veran der mijn laatste letter en ik ben oen plaats in Drente. 8. (Ingezonden door Corrie Mooij). Mijn 1ste is een inhoudsmaat, van mijn 2de en 3do houdt ge veoL Mijn geheel was oen hoog geplaatst man in Ned.-lndie. 9. (Ingezonden door Aafjo Franckon). Mijn geheel bestaak ui't 20 letters en is een straat in Schoten. 4, C, 14, 9, 5 is een plaats in N. Brabant. 2, 3, is een familielid. 8, 9, 20 is een lidwoord. 10, 9, 13, 9 is oen plaats in Zeeland. Een 2, 3, 15 is een weg over do ber gen. 1, 3, 4, 17 is oen verkorte meisjes naam. 10. (Ingezonden door Jan do Boer). Ik bon kloin, voeg er 2 letters ach ter en ik ben groot. 11. (Ingezonden door Mientje en Paulientje van Amstel). Mijn 1ste xs een vijandin van vo gels, mijn 2de is een vogeL Mijn geheel is een vogel. 12. (Ingezonden door L. M. Kracht) Mijn geheel bestaat uit 9 lettors cn is een plaats in Spanje. 2, 1 is c-en verkorte jongensnaam. 4, 5, 6 is een bewaarplaats. 3, 7, 8, 9 is een chocolademerk. Raadseloplossingen De oplossingen van de vorigo week zijn: 1. kaartje, taartje, Saartjo, jaartje. 2. Zooals het klokje thuis likt, tikt het nergens. 3. Een uur van onbedachtzaamheid kan maken dat men jaren schreit. Anna, Emma, zeven, ach';, eend, Johan, Ivee 4. hark, pari 5. Ilaarlemsch Kinderkoor. Haarlem, kin, koren, kleed, haan, serre, Schiedam. 6. Kort, rijk, Kortrijlt. 7. Als het kalf verdronken is, dempt men den pul. 8. Sinaasappel, aap, spel, LLna, paal, sap. 9. Gedrocht, gewrocht. 10. Juliana, Juli, 11. De letter o. 12. Potlood. Goede oplossingen ontvangen van: Gijsbertus Pieters 4. Cornelis Pieters 4. Dora 9. A. ie Febre 10. A. Francken 10. II. van 't Land 9. Klaas Vean 3. Dirkje den Hollander 11. M. on P. van Amstel 11. Johanna Froncken 10. Johanna Dei-lagen 10. Marinu s llessels 10. J. van Zon 11. C. van der Linden 11. Lena Koeleveld 1L Marie Pië' 10, Cato Piét 10. Boschviooltje 10. Jacob Raaii 10. Duinviooltje 10. S. Vernimmen 11. B. Vernimmen 1L Annie Lam 8. T. Jansen 8 Jorri de Vries 7. Crocus 7. Coba v. d. Gevel 7. Jan van Zijtveld 10. Jan van Hamert 9. Jelle Hoogeivorst 9. J. en N. Scgorius 11. Marie van Schagen 8. M. T. Hessels 10. E. van Vicgeu 10. H. van Viegen 10. Trijnljo Tromp 10. C. Kramer 10. J. Kramer 10. T. Kramer 10. F. Wxage 9 Duinroosjo 10. C. Boesmans 10. M. en C. Ca alen 12. Sneeuwklokje 11. IJ. en J. Hobo 6. Hyacinth 11. Jan Rozenhart 9. Madeliefje 10 Vorgeet-m ij -nietje 10. C. Willemsen 10. M. on W. van. Baardwijk 10. Cato Sm ink 10. STRIKVRAGEN. I. (Ingezonden door Mientje on Paulientje van Amstel). Don dag nag ik niiet luchten of zien, maar de nacht is mijn lust eri mijn leven. Hoewel ik geheel ve derloos ben vlieg ik toclu 2. (Ingezonden door Jan van ïlemert). Hij draagt een heel oranjepak. En wilt ge 't wel gelooven? Toch roepp hij nooit, als ieder mensch: Hoezee, Oranje boven! Nu wil ik hoor en, of jij weet. Wie doet zoo en gaat zoo gekleed? 3. (Ingezonden door Betsy Hobo). Eerst gezocht. Toen gevonden. Toen geschraapt. Toen gebonden, Toen gekookt en reiei gegeten, Ook gebraden en weggesmeten. 4. (Ingezonden door H. van Viegen) Als de boer dood is, waar is dan do boer-in? 5. (Ingezonden door Johanna Francken). Wie kan dit lezen? Een Hectograms kindje is op deci meter-Zondag op zijn Meterboog ge vallen, cn brak daarbij zijn centime ter. Toen zei zijn vader: Wacht jou on deugende hengel, ik zal je op je Liter slaan cm hij nam een Aro on sloeg hem voor zijn gemilJiimc-terden broek. 0. (Ingezonden door Gijsbertus Pieters) Wat was was, voordat 't was was? 7. (Ingezonden door Duinviooltje). Wat leest ge hieruit? W 1 8. Welke huisgenoot zit in Japan? 9. Welke man is omgekeerd nat? 10. Welk keukengereedschap be vat Spanje? Oplossingen van de vorigo week zijn- 1. Edam. 2. Ru ux loo. 3. Groemoo. 4. Winterswijk. 5. Tilburg G. Luik. 7. Tiel. 8. Emmerik. 9. Snoek. 10. Gieten. Goede oplossingen ontvangen van: M. en W. van Baardwijk 10. Dora 10. Cornells Pieters 10. Gijsboiuis Pieters 10. Dirkje den Hollander 10. Marinus Hessels 10. Johanna Derlagen 10. Klaas Veen 9. Johanna Francken 10. 11. van 't Land 8. M. on P. van Amstel 10. A. Ie Febre 10. A. Francken 10. J. van Zon 10. C. van dor Linden 10. M. on C. Caalen 10. Jan van Zijtveld 10. C. v. d. Govol 10. Crocus 10. Jorri de Vries 10. T. Jansen 10. Annie Lam 10. B. Vernimmen 10. S. Vernimmen 10. Jacob Baaii 10. Boschviooltje 10. Cato Piet 10. Mar\g Piët 10. Lena Koeleveld 10. Christina Boesmans 10. Madeliefje 10 C. Willemsen 10. V ergoeb-mi j-nietj e 10. Duinroosje 10. T. Kramer 9. Jo Kramer 10. Cor Kramer 10. Trijntje Tromp 10. H. van Viegen 10. .E. van Viegen 10. M. T. Hessels 10 Mane van Schagen 10. N. en J. Segerius 10. Jello Hoogervorst 10. Jan van Hemert 10. Jan Rozenhart 10. Hyacinth 10. Cato Smink 10. Sneeuwklokje 10. J. on B. Hobo 10. Uitslag van den wedstrijd Ingekomen zijn 47 inzendingen. Daar or zulk bijzonder goed werk geleverd is. deel ik 10 prijzen uit De mededingers en -dings.ers, wier werk zeer goed was, beb ik om di© prijzen laten loten. Meegeloot hebben: Gijsbertus Pieters. Sneeuwklokje. Jan de Boer. Johanna Francken. Lobelia, Ferd inand Wa age. Hermina Molenaar. Duinviooltj'e. Caspar Willemsen.- Jo II arm sen. Jon Rozenhart J an Verton. Christina Boesmans. Goudvischje, Cyclame. C. Kramer. T. Kramer. J. Kramer. Christina van der Laag. Aafjo Francken. S. Vernimmen. 13. Vernimmen. M. cm P. van Amstel. Annic Lam. Vergeet-mij-mietje. Johanna v. d_ Eynde. Lena Koeleveld. C. Piët. Marie Piet cn Hyacinth. De gelukkige winners cn winslere zijn: Johanna Frr. nek en. C. Kramer. Ca'-harina Piët Hyacint h. Duinviooltje. Jo Verton. Sneeuwklokje. Bernaixl Vernimmen. Cyclame. en Vergeet-mij mietje. Good was het werk van: Jacob Hofman. Georlruida Bac. Madeliefje. G. Horsmeier. •T. Schipper. Cato Smink. Thercsia Philippo. Annie Bonarius. Rozeboom. Duin,roosje. Marie van Schagen en Piet"er Hofman. Van de overigen was hot voldoende. De jongens en meisjes, die een prijs wonnen, mogen Woensdag 1 Juli lusschen 1 en 2 uur bij mij hun ne prijzen komen halen. Jullie weten, die prijs bestaat uit den Zangbundel „Kun je nog zingen, zing dan mee". Wie dat bock reeds bezit, mag me oen verlanglijstje met andere wen- schon sturen, maar liefst zoo spoedig mogelijk. Enkele gedichtjes van de prijswin- ners zal ik plaatsen, voor zoover do ruimte toelaat Ik wil beginnen, met een kleine vergoeding voor hen, die geen prijs konden bemachtigen. En die kleine vergoeding wordt jullie geschonken door Caspar Willemsen te Amster dam. Hoor maar: DE SLUITZEGEL. Ik verzamel, gij verzamelt, wij ver- zaam'len allen. En wat verzaam'len wij? Wij verzaam'len alles wat ons kan bevallen. SI uitzegels zijn daarbij. En als zoon eens industrieel, Doo ik daaraan mee Geef ze u zoo schoon eu eel Zeg, ziji: gij tevree? 'li Wil ze geven, die mij vraagt 'k Zond z.e zelfs per post. Er wordt dcor u niets mee ge waagd Daar liet u niets kost. Nu zal ill zingen luid hoezee, Als men mij een prijs vereert, En juichen om het goed idee, Do sl uitzege! is geëerd. a Aan allo kinderen, die mededoen aan de rubriek zend ik gaarne 8 zeer mooie sluitzegeJs, na opgavo van adres. C. WILLEMSEN. BelLamij?traat 35, Amsterdam. Laten wij nu allemaal roepen hoe ra. voor Caspar Willemsen en bij voorbaat danken we hem vriendelijk voor zijn mooi aanbod. Ik denk, dat hij heel wat aanvragen krijgen, zal, julLie ook rti6:1 En ik wiï je dit zeg gen, ze zijn prachtig. Inzending van C. Kramer. Al ben ik ook maar zeven jaren, Toch doe ik mee aan het sluitregel vergaren. En 's nachts lig ik or van te droo- mea Hoe ik aan nieuwe zegels toch moet komen, Er is tegenwoordig niets prettigere te bedenken. Dan dat iemand je oen sluilzegel komt schenken. Inzending van B. Vernimmen, oud 13 jaar. Wat gaan wij in do laatste jaren, Wij als kinderen toch vooruit, Dat komt bij de allernieuwste mode Wel liet allerbeste uiL Het is geen mode, zooals voor da- Met haar nauwen lxroekbrok aan. Ook niet, zooals die van de hoeren. Wier bals in een hoogen boord moet staan. O, neen, wij hebben een andere mode, In t jaar 1914 tot stand gebracht. T Is de sluï.zegel-manie in waar heid, Menschon. w ie had dat ooit gedacht? Do eerste sluitzegels verschenen, al een zonnestraal, Al klinkt - komiek. Mem zag ons langs de straten hol len. Tot groot vermaak van liet publiek. En nu 'k vertel het u in waarheid, Of u lie; gelooven wilt of niet, De mode van 't. jaar 1914. Maakte ons allen sluitzegel-zick. Inzending van Duinviooltje, Do 1 uilzegels zijn zeer bekend, Ook in do stad Haarlem v an 't be ging tot 't eind, Onder do winkeliers zijn ze echter zeer gehaat, Want wordt in een winkel er over gepraat. Dan hoort men niets anders dan klagen. Over die vervelende kinderen, die om sluii-zegels vragen. Maar wij kinderen» wij vinden het dol. En hebben het hoofdje er steeds van voL Soms is het: ,,zeg, heb je ook sluit zegels in ruil?'' Ja, de jongens slaan elkaar ook wel een buil, Om sluitzegels te bemachtigen, En meestal winnen het de krachti- gen. Maar, wij meisjes zijn zachter ge stemd. Daar loopt^ het niet uit op vechten in 't end. Wel wordl: er soms eens een kwaad woordje gezegd. Maar dat is toch spoedig weer bij gelegd. Want niet tieren en razen, vaak .'.e leus der jongeheeron, Krijgen wij xoeis'jes toch niet, wat wij begeeren. In de w inkels en op kon toor. Moet men telkens- „Heeft u ook sluitzegels?" hooreo. Wij krijgen dan dikwijls een grauw of een snauw, Maar bij zulke mcnschen verdwij nen wij gauw, Om weer bij anderen ons geluk te beproeven, In de hoop, dat wij daar niet lang l>ede!en hoeven. Inzending van Sneeuwklokje, oud 9 jaar. 'I Was erg rumoerig in de klas, De kinderen praten over zege's van kwat"a en Van de electriseh© tram. ,.Ik heb er veel'riep Bram „lk van Odol, dé heele serie", riep Jan Stam „lk van Verkade en van Thueré, Die fijne thee.' En toen liet klokje twaalf sloeg En moester ze de school uitjoeg. Toen verdween de Iteele kinder inzending van Catharine M. XL Piët, oud 8 jaar. Sluitzegels, wa: een tooverwoord! Wie had dat vroeger ooit gehoord. Maai- dal 't iets heerlijks is. Dat is zeker en gewis. 't Is maar naar do winkels loopen, Soms' dan s».a je er wel met hoopon, Maar 't. gebeurt ook keer op keer, Dat or staat, geen slui'teegels meer. Ook ik ben ze aan 't vergaren, 'k Wil heel graag steeds nieuwe sparen, S trails dan is mijn album vol. Jongens, jongens dat is doll Inzending van Jan Verton, oud 13 jaar. Wat een drukte, wat een leven! Wat is daar nu aan de hand Er worden sluitzegels gegeven Aan den overkant. Ieder spoedt zach er nu henen Om wat te hebben van de buit, Allen maken vlug nu beonen, Ieder gaat er vast op uit. De winkelier, die weet geen raad, Als hij die kinderen ziet. Hij s'.rooit de zegels maar op straat Uitdealen, 't gaat heusch niet. Nu is 't rollen, duwen, rapen, Do zegels zijn gauw van den grond. d'Een wil zo van den ander kapen. Stukken vlieger, in het rond. Zij, die oen zegel hebben, Loopen vlug weer heen, En oen poosje later, Is de straat weer als voorheen. AAN ALLEN. De sluitzegel is oorzaak, dat we deaen keer niet na der kennis kunnen n aken rnet Huize „Kindervreugd". We willen hopen op oen volgenden keer. Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kiader-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG—ZEE MAN, Blocmhofstraat no. 5, Haarlem. In do bus gooien, zonder aanschellen1. JAN DE B. Je was te laat, jon gen, daarom kon ik je raadsels in het vorige nummer niet meer ver nielden. Heb je veel genoegen gehad in IJmuidon Ik geloof, dat ze er thuis wel iets goed moe voor hebben, dat je het voetballen een poosje moet staken. Do voetbal-bacil had zich, dunkt me, geheel van je meester ge maakt. En bacillen is leelijk goedje, hoor I GIJSBERTUS P. Zooals je ziet, heb ill jo strikvraag al geplaatst. Regen verveelt gauw, hè, en als de bloemen denken konden, geloof ik dat zo het met me eens zouden zijn. .lij ook niet Nog wel bedankt voor jo rozen. CORNELIS P. Help me dien 5en Juli nog maar eens onthouden. Is je geranium niet verregend, of had je haar binnen staan GOUDVISCHJE.' Je vindt het ze ker wel prettig, naar de Industrie school te gaan. Schoolmeisje te wor den heeft zeker zijn prettige zijde. Stel je gerust, ik ben nog niet uitge put in liet bedenken van wedstrijd- opgaven. Onwillekeurig doen jullie ze me zelve aan de hand. De wedstrijd, waar jij zoo'n zin in hebt, komt ook, maar als do zomer voorbij is. Zoo tegen Sinterklaas, begrijp je? Voor eerie eerste inzending ben je dezen keer al heel gelukkig geweest. Heb je nog meer zusjes of broers JAN VAN Z. Je raadsel is goed en krijgt wel eens een plaatsje. A. TR. Dus jij gaat naar 't land met de molentjes. Tegenwoordig kan jo ze anders wel tellen, maar er is toch nog heel veel bezienswaardigs. ALIDA LE F. Wou jij alweer een Aardrijkskunde-wedstrijd hebben Dat zou een beetje eentonig worden. Ja, dat was een aardig versje van Cato en als zo trouw mee blijft doen, wint zo vast nog eens een prijsje. Waar gaan jullie op naaien MIENTJE en PAULIENTJE VAN A. Heerlijk, hè, in de duinen? Het is te hopen, dat do vacantie vele mooie, zonnige dagen geeft. Dan vergeten we al de regendagen, die achter ons liggen. FERDINAND W. Ik dacht heusch, dat jo rno ontrouw geworden was. Maar gelukkig is dat niet het geval. Als je dit leest, heb je zeker oen paar heerlijk© dagen achter den rug. Nog wel gefeliciteerd met je zus, hoor Ben je ook bij het kleine nichtje geweest En kon ze al lachen tegen oom liet doet me pleizier, dat je het verhaal rnooi vindt. Je raadsel is goed. JO K. Zeg, wat leuk, dat Kinder vreugd net is als het tehuis, waar Trijntje naar toe gaat. Jullie zijn zeke- allen blij met den uitslag van den wedstrijd. Jij komt zelf ook wel eens aan de beurt, hoor I CHRISTINA B. Wat viel dat schoolreisje in het waterMaar je hebt toch pleizier gehad en dat is liet voornaamste. Gelukkig, dat het weer later wat opklaarde, anders waren jullie allen doornat thuis gekomen, en misschien nog ziek geworden op don koop toe. T. KI». Noen, hoor, dat tehuis op Zandvoort heb ik niet bedoeld. Wat oen heerlijk dagje heb jo in Vel- sen gehad. Dat is aurdig, dat Moe de Kinderrubriek meeneemt naar Zand voort. Dan kun jo er misschien ande re kinderen ook nog pleizier mee doen. Ik zal het wat aardig vinden, dan eens oen ansicht van je te krij gen, en dan moet je or op zetten, hoe het jo gaat. Doe je 't JANNA en BETSY H. Het deed me genoegen, weer eens wat van jul lie te vernemen. Ik hoop. dat je met oen volgenden wedstrijd wel mee doet. Ik ben zeer benieuwd naar dat heel moeilijke MARINUS en CORNELIS C. Het is nu do tijd van de schoolreisjes, hè, en daarom moet het zonnetje maar .uit zijn tonnetje kruipen. Want uit gaan zonder mooi weer geeft half pleizier. Was je niet ongerust, toen liet avond werd en je in de duinen geen weg wist? Of waren Vader en Moeder er bij Jullie sliepen dien nacht als rozen, waar of niet HYACINTH. Nu je den uitslag gelezen liebt, ben jo zeker haast te blij om den brief nog te lezen. Dien weg, dien je Zondag gegaan bent, ia me wel bekend. Je ging zeker over Jan Gijzenvaart naar Schoten. Wat aardig, hè, dat boschje midden in een weiland JOHANNA F. Het is een leuk ge zicht, die kleine kuikentjes schuilend onder moeders vleugels. Ik denk. dat je heel graag wou. dat ze zoo bleio bleven. Is 't niet KLAAS V. Wat woont jouw tan te op een heerlijke plaats. Nu, daar zou ik ook wel een hooien zomer heen willen. Ik ben nu al bijzonder in mijn schik met een ansicht van je JOHANNA D. Ik dacht heusch. dat je een jongen was want ik heb wel raadsel vriendjes, die Jo heetcn. Heb je nog oen broertje? Dus met den Juli-wedstrijd doe je ook mee? DIRKJE DEN H. Wat zal jij Zon dag een pret hebben in D. en vooral niet jo nieuwe jurk aan. In Soerabaja wou je zeker ook wel eens een kijkje nemen, maar dat is wat al te ver, hè Is jo keelpijn al over Loop maar goed in de zon, dat helpt heusch goedl lli lxm benieuwd naar die ansicht. Je raadsel is goed. LENA K. Jo bont eervol uit den strijd gekomen, hè Het doet me erg veel pleizier, dat ie zoo goed vooruit gaat. MARIE P. Ziezoo, nu is jullie nieuwsgierigheid bevredigd. Zusje is zeker erg blij, en jij, dunkt me, haast net zoo blij. Jn, versjes in Poëzie albums schrijven is een prettig werk je. Wij deden er vroeger ook nog een mooi plaatje bij, soms van zijden bloemen. Doen jullie dat ook i_ >g? BOSCH VIOOLTJE. Zoo'n raadsel wordt ook wel eens fout gezet, dus het is met altijd de schuld van den in zender. Ik hoop, dat je veel pleizier zult hebben op Muiderberg en boven al prachtig weer. Je raadsel is goed. DUINVIOOLTJE. Valt de uitslag je niet mee? Je moet niet zoo heel gering van je zelf denken. Een beetje durf is altijd goed. Dat van Stien be hoorde ook tot de beste, zooals je zieL JORRI DE V. Moet er uit jou een zeeman groeien En ik dacht nog wel een teekenaar. Maar wie weet, welke mooie zeegezichtjes je nog eens op doek brengt. Zorg nu maar, dat jo gauw zwemmen kunt, want an ders durf ik niet mee met je op zee CROCUS. Zeg, jij moet vragen aan broer, of dio wil i'.it tee ken en wat jij graag hebben wilt. En dan moet hij van jou een boerinnetje maken, want dio hoort bij eeno boerderij. JO S. Of ik niet graag ook zoo'n grootmoeder, als jij bezit, wou heb ben Nou, dolgraag, hoorIn de eer ste plaats omdat grootmoeders je zoo heerlijk verwennen, en in de tweede plaats, omdat ik ook als jij alle dagen maar kersen en bessen kon eten I Zorg maar, dat jo geen pijn in je buik krijgt, want dan is grootmoeder vast blij als je weer weg bent. JAN VAN H. Ik hoop, dat je spoedig je plan ten uitvoer kunt bren gen. Je moet me dan eens schrijven, wat je op '..cn Belvédère alzoo zica kunt. ANNIE R. Die Jan heeft een beste secretaresse aan je 1 Hij doet zeker ook wel eens wat voor zijn zus. als wederdienst VEItCEET-MIJ-NIETJE. Heb je een org gelukkig gezicht, juffrouw Nieuwsgierig Aagje MADELIEFJE. Neen, hoor, Kin dervreugd ligt niet te Zandvoort. De volgende week reizen wij er op pa pier weer allemaal naar toe. CATO S. Jo raadsels zijn goed. Ill kon wel merken, dat het papier niot naar je zin was, want zoo keurig als den vorigen keer was je werk uiet. MARGARETIIA VAN B. Hoe la het nu met de verkoudheid Ik hoop van geheel over. Jo raadsels zijv goed. Mevr. BLOMBERG-ZEEMAN-

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 17