NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD. 32« J««*gstn$ Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. woensdag 1 juli t914 a HAARLEM'S DAGBLAD abonnementen PER DRIE MAANDEN: Voor Haarlem1,20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) Franco per post door Nederland Afzonderlijke nummers0.02** Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem a de omstreken en franco per post 0.45 L'ifgave der Vennootschap Lourens Coster. Direcieur J. C. PEESEBOOM. abvertentiën: Van 15 regels 75 Cts.; iedere regel meer 15 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem van 1—5 regels ƒ1.elke regel meer ƒ0.28. Reclames 30 Cent per regeL Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Ad vertent iën van Vraag en Aanbod, hoogstens zes regels, 25 Cts. per plaatsingj 50 Cts. voor 3 plaatsingen a contant. Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 53. Intercommunaal Telefoonnummer der Redactie 600 en der Administratie 724. Drukkerij: Zuider Buiteospakme 12. Telefoonnummer 122. Tot de plaatsing van advertentitin en reclames van buiten het Arrondissement Haarlem in dit blad i: Warmoesstraat 7678, Amsterdam. Tclephoon interc. 6229. De Verzekering der (per uitsluitend gemachtigd het Algemeen Eir.nen- en Buitenlaudsch Advertentie-Bureau D. Y. ALTA seek) peabonr.cerden wordt gewaarborgd door ,,The Ccecn" Rolclo 151, Amsterdam. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD. ^AGENDA DONDERDAG 2 JULI. Orzeibespolmg in do Groote Kerk v&i "2—3 uur. Circus Hermann A'ithoff: Voorstel ling. Schouwburg: Bicöc. voorstelling. polio-Theater: Baosc. voorstelling. Biusc. 'Daeoter, Gr. Maakt: Voor- Btcliing. Stadsnieuws Om Ons Heen. lu het Tweede Blml van dit num mer "vinden onze lezers een artikel „De vergadering van de Maatschappij van Nijverheid" (li) in de rubriek Om Ons llétn. SCHIETOEFENINGEN. Ajs. Zaterdag zuilen te Uitgeest on Spaarndam de ethic loeien ingen lot vcrliooging van 's Lands weerkracht aanvangen en vervolgens iederen Za terdagmiddag aldaar plaats hebben onder leiding van den eerg.-maj.-in structeur Van der Lek en den serg. Ie kl. Landijck, van het lüe Regiment Infanterie te Haarlem. EEN NIEUW BLOEMENMA GAZIJN. llcucimiiddag is liet nieuwe bloe menmagazijn van den heer J. II. A. Gielen in het perceel Zijlstraat hoek Pand geopend. Do heer Gielen is den Haarlemmera welbekend door zijn lcweckerij aan de Houtvaart. Dc winkel is naar de ei-' sohen destijds ingericht. Do nv in kei maakt door de fra&iö beschildering en veie spiegels een pret tigen indruk, wat des avonds, alls 't geheel' met oen lichtsterkte van 1000 kaarsen woirdt verlicht, zeker nog zal worden verhoogd. Weer een spoorweg- diefstal. l)c sigarCi'tnandelaar de heer Klop pels, wonend in de Kruisstraat, heeft narigulte gedaan, dat van oen pak sigaren, hem uit 's-II ertegen bosch ge zonden, uit twee kistjes de sigaren gehaald zijn, totaal 150 stuk». Een vergissing. Het is gebleken, dat er geen diefstal in het spel is bij de vermissing van een fiets staande voor een café aan de Botermarkt. Er heeft alleen ver ruiling plaats gehad, die nu weer on gedaan is gemaakt, ZWEMSCHOOL AAN DE HOUTVAART. Do temperatuur van hot, water was hedenmorgen te 6 uur 60 graden; le 12 uur 's middags 70 gr. „Ha o r 1 o m". Op Dinsdag 7 Juli zal een vergade ring der vereeniging „Haerlem" ge houden worden. De Volgende punten kumen in be handeling: Jaarverslag, Rekening en verant woording van den penningmeester, Benoeming een er Commissie to na zien der rekening, Verkiezing van 2 Bestuursleden wegens liet periodieke aftreden der heer en: Johs. de Breuk on C. J. Gonnet, Mededeel ingen aan gaande uitgaven en excursi is. Daarna volgt een voordracht van Mr. II. Ph. Hooft over: „De Student Beets", Een onderscheiding. De heer A. F. P, Onderwater, in specteur van het Bouw- en Woning toezicht alhier, bracht op 10 Maart na oen moeilijke redding h&'. mei9je A Willeins uit de Tulpecstraat, dat te water gevallen was, op het droge, liet kind is och er thuis overleden. Aan den heer Onderwater is thans voor zijn moedige daad de onder scheiding van het Cumegie-fonds ver leend. De heer Onderwater werd op het stadhuis ontboden, waar de bur- gemees.er hem de onderscheiding met een korte toespraak uitreikte. PKSTBESTRI.'DING IN NED.-INDIë Men schrijft ons: Op verzoek van liet Comité :ot steunverfeeoing aan lie: Ned. Roodo Kruis tot uitzending van verplegend personeel en materieel naai- de pool streken in Nederlandsch-Indië noo- digdc de burgemeester onzer gemeen te een drietal ingezetenen uit om een plaatselijk comité te vormen, ten eindo alhier de noodige geldon in to zamelen tot ondersteuning van het zoo sympathieke doel. Het is hier de plaats niet om aan te tonnen, wat reeds door de Regee ring verricht werd to: tegen gong en beperking van de zoo gevreesde ziek te. Zij, die belangstellen in onze Oost- Indische koloniën en wie doet dat in den tegenwoordigen tijd niet? weten, dat te dien aanzien komen noch moeite gespaard zijn m dat van het uitbreken van de ziekte af, de Iiegeering, wel bewu&: van het gruo- to gevaar, zeer aanzienlijke offers ge bracht heett en dagelijks brengt om datgene te bereiken, waarheen onze beste wensche.ii hear vergezellen. Te verwonderen is het echr.er niet, dat naast die zorg van Regeerings- wege, het particuliere initiatief ging medespruiten en. dat een aantal in vloedrijke personen zich tot den Mi nister van Koloniën gewend heeft met do vraag, in welk opzicht steun en hulp kon worden verleend. Ten gevolge daarvan pleegde de Minis er telegrafisch overleg met den Gouverneur-Generaal van Neder- Iandsch-Indië, die den Minister mede deelde, dat naast Regeerin-gshulp wel degelijk gelegenheid bestaat voor en hooge prijs gesteld wordt op bijstand van paitïeuliere zijde. Daarom be sloot het Roode Kruis, immer bereid tot helpen, waar geholpen kan wor den, tot het uitzenden van ver-plegend personeel en materieel naai- de pest- streken en het is bekend, dat de daad bij het woord gevoegd is en thans reed; zelfopofferende personen ver trokken zijn in dienst van de lijden- do menschheid. De -aak, die hen wacht, is zeer ze ker niel gering te schatten en zij, die bekend zijn met Indische toestanden en weren, wat het verblijf in de bin nenlanden van Java is, zullen meer nog dan de Hollander, wiens weg nimmer over wereldzeeën naar onze overzecsche bezittingen leidde, be vroeden, welke taaie dat personeel ginds wacht, welke ontberingen het zal hebben e dragen en van welke gemakken, die men hier als van zelf sprekend aanvaardt., het verstoken zal zijn. Want in de verst verwijder de dorpen, waarheen de communica tie zoo heel gebrekkig kan zijn, zal men moeten doordringen en veel zich misschien direct daadwerkelijk open barende, maar vaak ook lijdelijke te genstand zal moeten worden over wonnen bij de bevolking, wie het minste begrip van hygiëne totaal ont breekt. Is do zaak zelve oe pesibestrij- ding onze aandacht ten volle waar dig, ook mag alzoo ten. deze de over weging gewicht in de schaal leggen, dat van hier uit getoonde belangstel ling tot steun zal zijn van hen, die zich met hun persoon zélve aan de goede zaak me: hart en ziel wijden. W ij acliterblijvonden kunnen met on ze daadwerkelijke belangstelling, die zich op dit oogenblik uilen kan door een diep tasten in den zak, onzen steun geven aan hen, die het moelc- lijko werk ginds verrichten en wij hopen dan ook van ganucher harte, dat de doctoren en verpleegsters, die verfroldien zijn en vertrekken zullen, onder hun moeilijke taak zullen wor den opgebeurd door de wetenschap, dat hun werken en streven met tast bare en klinkende belangstelling door Nederland wordt gevolgd. Het genoemd plaatselijk Comité wordt gevormd door de heeren Jhr. F. Tedang van Berkhout, Herbert Cramer on Mr. A. Maclaiuo Pont; de zer dagen zal een circulaire worden rondgezonden, doch moclr: den een of ander die circulaire naet bereiken, dan kan hij de volle overtuiging met zich dragen, dat zijne ongevraagde belangstelling in nog meerdere mate zal worden op prijs gesteld en da: het laatstgenoemd comitélid. dat als Becretaris-pennirigmeester fungeert, volgaarne elke bijdrage aan zijn adres Florapark 12, zal in ontvangst ne- Tot zoover do ons gezonden mede- deeliug, waaraan wij onzerzijds een woord van ernstige opwekking gaar ne willen toevoegen. De bestrijding dei* pcsi in onzen Oost is oen levens voorwaarde voor deze bloelende ko lonie en derhalve ook... voor het moe derland. Want, het kan niet genoeg gezegd worden, Nederland en Indié zijn één. Elke schok, die Indië zou treffen, plaiït zich, als een eJectrische golf over den Oceaan, tot in Nederland voort! DE OOSTENRIJKSCHE AARTS HERTOG TE HAARLEM. Het Weekblad voor Bloembollencul tuur, in een necrologie herinnerend aan den steun, dien Aartshertog Franz Ferdinand aan den Oosteurijk- schen tuinbouw heeft verleend, me moreert zijn bezoek aan ouzo bollen streek op 19 April 1911 en herplaatst het toenmaals daarvan gegeven ver slag Woensdagmiddag te ruim half D@ nieuwe ftroonopveager Sn Oostenrijk ©n si|n gemalin. Aartshertog KARL FHAJttZCPH en Prinses ZiTA VAK aOUR&Qft PAR WA. vier werd Haarlem bezocht door den Ooslcnrijkschen Troonopvolger Aarts- her h Franz Ferdinand en zijne ge malin. Het hooge gezelschap kwam por automobiel uit Boskoop, verge zeld van een lid der Oostenrijksche legatie in Den Ilaag en den heer J. H. van Nes, voorzitter van do tentoonstel- lings-commissie to Boskoop. liet be zoek gold vooreerst de firma E. H. Krelage Zoon, waar het gezelschap door den firmant ontvangen werd. In do ontvangkamer werden eenige zeldzame oude prenten en werken be treffende den tulpenwindhandel en de geschiedenis van het bloembollen- vak met veel belangstelling bezich tigd, waarna eene wandeling werd gedaan door de tuinen en kassen. Vooral de Amaryllissen wekten daar bij zeer de bewondering. In de histo rische tentoonstelling ter gelegenheid van het eeuwfeest der zaak werd ge- ruimen tijd vertoefd. De Hyacinthen en nieuwe Narcissen, daar tentoon gesteld, werden door het aartsherto gelijk paar, die hartstochtelijke bloe menliefhebbers zijn, nauwkeurig be studeerd en bijzonder was de Aarts hertog getroffen door onder de hand- teekeningen van vorstelijke bezoekers aan de inrichting tot tweemaal toe die van zijnen vader, den Aartshertog Carl Ludwig, aan te treffen, die des tijds onder denzelfden naam reisde als thans de troonopvolger, namelijk Graaf Arlstetten, terwijl ook de overi- rigo handieekeningen van leden van het Oostenrijksche vorstenhuis niet onopgemerkt bleven. Door mevrouw Krelage werd aan des Aartshertogs Gemalin een fraaien ruiker aangeboden, samengesteld uit bloemen van bolgewassen. Nadat liet bezoek aan de firma was geëindigd, nam de heer Krelage op verzoek van den Aartshertog mede plaats in de automobiel, waarmede een tocht door de bloembollenstreek zou worden gedaan. In een tweede auto volgden de bedde andere heeren. Na een korten rit door da stad, waar bij vooral het stadhuis, de vleeschhal en do Groote Kerk de opmerkzaam heid trokken, werd door de Span jaardslaan, over Heemstede, Benne- broek, llillegom en Lisse naar Noord- wijk getoerd en vandaar over Katwijk en Wassenaar naar Den Ilaag, waar het gezelschap te half zeven aan- kwam. Het Aartshertogelijk paar loonde zich uiterst ingenomen met ons land en zijn schoono natuur, en genoot ten volle van het zoo aantrekkelijk schouwspel der bloembollenvelden, waarop zich niet alleen nog Hyacm- then bevonden, maar do Narcissen in vollen bloeistonden en de vroege Tulpen overal begonnen te ontlui ken. Onderweg lieten de Hooge Bezoe kers zich over de cultuur van- en den handel in bloembollen door den neer Krelage inlichten." Over plaatsin. e. Met 16 Juli a.s. worot de heer W. van Geldoren, bewaa-der 2e rang in de 9 rafgevange' is te Arnhem over geplaatst naar het Huis van Bewa ring alhier. Boekhouden. Geslaagd voor het examen voor boekhouden in do practijk, diploma A. gehouden vanwege de Ned. Ver.' ;ot bev. der Handelswetenschappen op 26 en 27 Mei jl. de lieer C. Fregel, te Haarlem. De Autobus. (Men zie ook 2de Blad). Zooals te voorzien wus, hebben zeer velen de opening van den auto busdienst door hunne tegenwoordig heid opgeluisterd. Orn zes uur namen boven op de wagens de '-wee muziekkorpsen, die bij de opening in den tu;n van hotel Roozen gespeeld hadden plaats, en legden het traject af, onder het spe len van populaire mopjes. Meu be grijp!:, dat zeer veel fietsers den tocht meemaakten. Te zeven uur werd de dienst voor het publiek geopend, en al dadelijk maakten velen van de gelegenheid gebruik, het ritje naai- en van Heem- te :e maken. Vanmorgen begon de dienst op den vastgesteld en tijd. Tusschen 7 en 12 uur werden giater- i avond 480 passagiers vervoerd. Men ziet: een flink aantal. i Dc Autobus heeft haar dienst op waardige wijao ingezet, (Zie vervolg Stadsnieu- s op de 2de pagina). SCHOTEN, benoudevuiluisbelt. Toen vroeger in Schoten geen Ge- meentereiniging was, was er van wege de gemeente op het dorp, hoek Vergierden weg, een terrein aangewe zen, waar men alle afval kon depo- neeren. De oppervlakte, een pLm. 20 vierk. door een 80 c.M. schutting om- toeind, was, vooral in het voorjaar spoedig vol, en tot ergernis der om wonenden log het vuil over den weg. Wanneer dit terrein vol was, werd een veehouder opgezocht, die deze afvail tegen kleine vergoeding naai de laagste gedeelten van zijn weiland vervoerde. Nn Schoten van een aan alle eisohen beantwoordende reini gingsdienst is voorzien, die van de bewoners van het dorp en evenzoo van die aan den Vdrgierdenweg wo llenden den afval komt weghalen, be slaat nog steeds de vuilnishoop, die nn overbodig geworden is, en voor de voorbijgangers en omwonenden een ware ergernis blijkt, Dc boven de afscheiding uitsteken de goederen worden door do jeugd over de straat gesleept, waardoor do veiligheid voor wielrijders en wan delaar» een gevaar is. En met de warmte verspreidt deze plaats vooral 1 des avonds een ondragelijke lucht. I Deze gelegenheid, die nu voor nie- J mand meer dienstig is, maai- wel j overlast teweeg brengt, moet naar onze meening noodig verdwijnen. Ons j Gemeentebestuur, dat zich nooit doof voor de hygiène toont, zal er goed i doen, alles te laten verwijderen. Uit de Omstreken Den oud-minister den heer J. T. Cremer werd Dinsdagavond 30 Juni 1,1. ter eere van zijn verjaardag uoor het fanfarecorps Wilhehnina van hier een serenade gebracht. HA ARLEMMERMEER. Wegwedstrijd. 1 Maandagmiddag werd er van do brug bij Leiinuiden een wegwedstrijd per rijwiel gehouden, do geheelo Haarlemmermeer om, zijnde een af stand van 60 K.M. Een zevental per sonen nam er aan deel. Eerstaankomende was S. van der Voort in 2 uur 7 minuten tweede VV. Bosman in 2 uur 7 1/2 min. derde C. v. d. Kamp in 2 uur 8 min.; vierde J. Dunnebier in 2 uur 28 minuten. De overigen konden wegens onge lukjes met hun banden den rit niet verder vervolgen en keerden weer te rug. Gegund. Aan den timmerman en aannemer G. Mosselman alhier is na openbare aanbesteding gegund het bouwen van twee en het verbouwen van drie schoollokulen van de openbare lagere school aan den Uiterweg bij Aals meer, voor f 12.997. Do hoogste inschrijving bedroeg f 14.475. Bijtijds ontdekt. Do gemeenteveldwachter v. d. Maa- rel ontdekte dat er een vrij ernstige schoorsteenbrand was ontstaan bij zijn buurman S., welke woning is gelegen in oen groot complex arbei derswoningen, alle aaneengebouwd. Onmiddellijk trad hij met andere buren handelend op en met groote krachtsinspanning is het hun gelukt, den brand meester te worden. Benoemd. Mej. II. 11. Pos, te Hoofddorp, is benoemd tol onderwijzeres aan een Chr. School voor U. L. O. aan de Lin- dengracht te Amsterdam. HEEMSTEDE. DE GEMEENTEBEDRIJVEN. In ons Raadsverslag kan men lezen dat de winst der gasfabriek over 1913 bedraagt f23918, 62 en die der water leiding f 3028.73. Over 1912 maakto de gasfabriek f29000 winst en de waterleiding f 1600. Dc daling van het eerste winst bedrag ligt aan dc veel hoogcre ko- lcnprijzen en aan uitbreidingen van het buizennet. INGEZONDEN Van ingezonden «takken, geplaeUi of niat geplaatst, wordt de kopie den inzender Biet teruggegeven. Voor den inbond deeer rubriek «telt Redactie rich niet aaneprrircltjk. Burgers van Haarlem, wilt mij in gedachten even volgen en deze paal- tjes als masten denken van plm. 16 j A 20 M. hoog, dat is twee flinke hui- zen op elkaar, en daaromheen een zeil spannen; als dit doenlijk was zou men zich eenig denkbeeld kunnen vor men van de geweldigo steenmassa, welke men voornemens is daar te doen verrijzen en dan te denken dat de gemeente zelve aan de bouwonder nemers dien grond voor hun percoe- len heeft verkocht met de bepaling van huurwaarden, die kans zouden hebben van slagen aan een plein. Ook den stichters van de tien pcr- ceelen aan do Leïdschevaart, die uit zicht op het Wilsonsplein hebben, heeft do gemeente zooveel bijval be tuigd dat burgemeester Jordens daar den eersten steen kwam leveren. Men zal zelf wel voelen welke daad diezelfde gemeente doet, als zij tot den voorgenomen schomvburgbomv ver gunning geeft op dit mooie plein. Nogmaals roep ik: Burgera van Haarlem, gaat nu eens zien welk stadsschoon wij ten offer zouden moe ten brengen, zonder nog van het gel delijke to spreken, wat ook wel de meeste ingezetenen we! moeten be grijpen, en als wij toch zien gebeuren wat, als men een blik over het plein meer veilig, en raad ik elkeen aan, voor hij iets onderneemt, van dc ge meente zwart op Nvit te verzoeken, dat plein of straat of gracht of park zoo zal blijven. De stichters van de nu te benadec- len pcrceelen hadden toen wel tien verklaringen kunnen krijgen, maar zij waren to goeder trouw; tegenover een particulier zou men zulks doen, maar wie denkt dat menschenvrees en kapitaalvereering een gemeente parten zullen spelen? Een naamkaartje als blijk van sym pathie ziet gaarne tegemoet JOHS. JANSEN, Bouwkundige, Bijna een halve eeuw bewo- nor van Wilsonsplein nr. 4, Binnenland ONGELUKKEN. De N. R. Ct. meldt- Do 10-jarige A. S. is gisterenmiddag bij het oversteken van den Goua- schensingel te Rotterdam, waarbij 't meisje eensklaps tusschen de kramen te voorschijn kwam, overreden door een automobiel, bestuurd door T, J. L. Het kind heeft haar schedel gebro ken en is naar het ziekenhuis ver voerd. GRÈ.ËPJES. UIT ONS DORP. Sinds gisteravond voelen wij Iié-iiii- Bteders ous weer 'n tikje frotscher. We hebben 'n autobus: il-et jjieuis* frisdi-gekleurde vehikel davcn idem- zé weel keeren per dag langs ma huis, en met 't oog op de ktruuthree l- te hoop ik aileen maar er niet Lij :n wezen, als stoomtram en bus mekaar eena in een bocht van den Divrutoe- weg mochten ontmoeten. Dr. Droog heeft 't ens in Lu ningsrede ai waarschuwend go/.egtl; Als hun stentorstem roept: opziif— kies dan maar liet hazenpad. Ik zal er me aan houden: Toevallig viel 't eerste oplrederj _,:i het nieuwe vervoermiddel juist sa men met een zitting onzer vroed schap. Eigenlijk vvas't te mooi weer om te vergaderen, maar do Road:-;. l ia prettig en koel, en de frissoha avondlucht woei binnen uoor de koog-apen staande ramen... De debats-barometer stoud ooL al op mooi weer; de Vroedscfeop wos vriendelijk cm gemoedelijk geriemd. -Nèt waren we aan de benoemingen toe, toen getoeter eai gejuich oir, do verte klonken. De secretaris spitste de ooren, de ernstige plooi uit burge meester Van Lenuep's gelaat ver zwond, dc heer Van Meeuwen, spreng hèast overeind en dr. Droog had b;j- na weer uitgeroepen: „Daar staat het voor uw oog, het nimmer moedo lastdier. Da', kilometers vree: en ;-w aiti naphta laaft..." toen het gejuich nader en ucukf kwam en helder in de Raadszaal klank. Daar stopte het groote motor voertuig op 't Raadhuisplein, 'iw aar- beladen was 't: de impériale zat vol passagiers,, vooral jeugdig?, die zon der een zweem van eerbied: Dftag! Dèagg! naar 't gemeentebestuur riepen. Vaderlijk glimlachte de Raad "terug; de commissarissen ran don autobus- dienst wuifden rninzoara en wij lie den dei' Pers deden natuurlijk gretig in de algemeene gcmoede'ijkLe'il mee. Een zeldzame afwisseling 'ie de droogte des Roadsdebats... Toen toeterde de chauffeur, tics burgemeesters Aam er tikte v. min nend, de pennen van secretaris en peis krasten weer, de beer Van T hoven vroeg het woord't inter mezzo was ten einde! erpay. TUSSCHEN BROERS. Te Tilburg heeft de 18-jarige V::> Arle bij een twiet met zijn oudere:» broeder op dezen uit een revolver twee hagelpatronen op korten aLtamf afgeschoten. De getroffene werd op het hoofd licht gewond. Dc dader i» gearresteerd. WOLF HE ZE. De landgoederen Wolfheze r Kb In Wolfhezc zijn gisteren ia veiling re- bracht en aldus ingezet: Perceel I (landgoed VVoifhcze. waar bij het Hotel, groot liu.93.95 H A., op f 180.000 Perceel II (landgoed Klein Wolfhe- ze, met de Kabeljauw en de Kamp- groot 217.88.14 II.A.) op f78600. De toeslag heeft plaats op 7 Ju!:. MAJOOR THOMSON. Het Nationaal-Comitê tot huldiging der nagedachtenis van majoor Thom son ontvangt reeds dageli ks talrijke bijdragen uit het gehcele land. Ook de kleinste bijdragen zullen zeer ge waardeerd worden. Sub-comité's zijn rec-ds opgericht \e Groningen, Leeuwarden, Apeldoorn, Alkmaar en Wag$ninge Te Amster dam en in meerdere plaateen vvordl do oprichting voorbereid. DE „NOORD-BRABANT". Do kruiser ..Noard-Brabaru" te Durazzö aangekomen. DE iNEDERLANBSCHF. OFFICIE REN IN ALBANIë. Aan het departement van Oorlog is een telegram oiv vangen uit Val one. van kapitein Do Joagk, n..hk-ode, dat do kapitein Reimers 'altij le Elbassan is; da: dc wend t. weinig beteckenis is en du: dc controle-com.- missio beweert, dat do ltehande!Tv? «oed is.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 1