RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD DE AUTO. Hoe oud eigenlijk de automobiel is, is moeilijk ïna te gaan, omdat je zou moeien 'beginnen vast te stellen wait onder het begrip „automobtol" lo ver staan is, schrijft 't Hbld. Een rijtuig tlat door eigen kracht wordt voort bewogen? Dan is het zonderlinge, log ge gewrocht van een zekeren heer Cugnot wei het eens to geweest, een geweldige stoomwagen, die in het museum van (bet Conservatoire des Arts et Métiers" te zien is en uit 1770 dateert. Stolt men practisctoe bruik baarheid als eisch, dan. mag men niet meer dan een vijf-, zcu-en-dertig jaar teruggaan, tot de eerste stoom- automobielen van Bollée. Eerst tien Jaar later Romen weer 'de eenvoudf- ger, lichtere wagens van S er pollet, Daimler, Dion-Bouton, nog altijd met stoom gedreven. Edscbt men den ben zine-motor als integreerend deel van een vervoermiddel, dat op den naam automobiel aanspraak wil kunnen ma ken; dan behoort men den geboorte datum in do jaren 91 en '92 te stollen. Het blijift altijd een auaestiie van op- ratting. Maar wat wèl vaststaat, dat is de datum van den eersten automobiel wedstrijd. Zoekt men daarnaar, dan komt men tot de ontdekking dat di't jaar een jubileum-jaar, en do Lyon- sche wedstrijd een jubileum-wedstrijd was. Den 22en Juli zal het juist twin tig jaar geleden zijn, dal voor do eer- sto maal eenige mechamisdh1© rijtui gen zich opstelden om elkander in snelheid do loef af te steken. Quan tum imibaiti, wat zijn ze veranderd in dien tijd!... Het zijn vooral de werktuigkundige Marihoni en do journalist Pierre Giffard geweest, die zich met de voor bereiding van die eerste snelheids proef verdienstelijk hebben gemaakt; do laatste had to voren al erg ge ijverd voor de eerste fietsen, die hij als een „sociale woldaad" aanprees, waarom toen ieder lhlem uitlachte Het publiek zag in do onwelriekende, vreemd-vormige monsters nog niets dan een gevaarlijk en onwonsohelijk speelgoed, en was alles behalve vrién delijk gestemd ten aanzien van de eer ste automobilisten. Maar do twee stoorden zich aan niets, en schreven, een wedstrijd uit '.an Parijs naar Rouaan, waaraan iedereen, amateur of professional, deelnomen kon... Het moet, volgens onze tegenwoor dige opvattingen, een zonderling stel letje zijn geweest, de dertig rijtuigjes, het eene al vreemder en ongewoner van vorm dan het andere, die zich des morgens aan de Ptfrte Maillot opstel den om den tocht naar Rouaan te aanvaarden. Twintig kwamen er te Rouaan aan, wat lang goen slacMo verhouding is, maar de grootste snel heid van het overwinnende merk be droeg 17 kilometer per uur En nog beefden de organisatoren voor het le ven der voetgangers... Hieel de automobiel-industrie heeft aan dien eersten wedstrijd, dio de praOlische bruikbaarheid aantoonde, haar opkomst te danken. En tegen woordig zijn er honderdduizend auto mobielen in Frankrijk, cn drie mil- lioen fietsen. Niet kwaad, voor twin tig jaar! Van de 71000 6oldaten van het Brit- sche leger moesten in 1912 6211 in de hospitalen worden opgenomen we gens ziekten, veroorzaakt door mug gen; malaria en dengue. D:t kostte 80000 dien6tdagcn, 12 menschenle- vens, en 3 man moesten als ongo- schikt naar Engeland worden gezon den. De zandvlooienkoorls maakte 2163 opnamen inct 15000 verpleegda- gen noodzakelijk; en 1506 opnamen met 22000 verpieegdagen werden ver oorzaakt door koortsen van onbeken den oorsprong. Iedere soldaat heeft 200 P. S. gekost vóórdat hij in Indift kwam, en de verzuimde dienstdagen vertegenwoordigen een verlies van 20000 P. St. aan soldij en onderhoud. Dit geld is rijkelijk voldoende om muggennetten te koopen voor geheel het Britsch-Indische leger, te meer omdat een net eenige jaren kan dienst doen. (Brit. med Journ Raadsels ,(Dezo raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd' lezen. De namen der kinde ren, die mij vóór Dondert morgen goede oplossingen "zanden, worden in het vcil- gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met loet aantal oplossin gen cn op de netheid van het wérk. 1. (Ingez. door Dirkje den Hollan der): Welk spreekwoord leest ge hieruit? eoeeeooesssstttthhhD ddiimml ijzar. 2. (Ingez. door G. Pietérs). Ik ben een geliefd speelgoed, zet er één letter achter en ik ben een eiland van Ned. Oost-Indiër 3. (Ingezonden door Yergeet-miJ- nletje.) Vervang de puntjes door medeklin kers, zoodat go een bekend spreek woord krijgt. Eio aa iouaa 4. Ingezonden door Lammert M. Kracht). Mijn geheel bestaat uit 7 letters cn is oene plaats in Duitsdhlamd. 1 2 6 3 7 is een meisjesnaam* 5 6 7 is een metaal, 4 3 12 gebruiken oude menschen yeel. 5. (Ingezonden door M. en W. van Baardwijk.) Ik ben een edelgesteente, verander mijn derde letter en ik ben een ge droogde vrucht. 6. (Ingezonden door Ca to Smink). Met 9 letters schrijft ge oon woord, In vroeger tijden met schrik gehoord, 6 4 4 is een daer, dat in Europa leeft En ons zijn vleesch en meer nog geeft 1 2 3 4 9 is een vocht, dat stroomt van 't hart naar 't (hart. Maar bij 't aanschouwen baart het smart. 5 7 8 6 een bijwoord is, Nu vindt ge toch het woord gewis. 7. (Ingezonden door Sneeuwwitje) Vul de puntjes in met medeklinkers zoodat ge een aardig gezegde krijgt oo.. ,o. ooe ...aa. ui. 8. (Ingezonden door Johanna Hoo- gerduijn). Ik ben een lekkernij. Verander mijn. 2e letter en ik ben een plaats in Arabic. 9. (Ingezonden, door Rachel Mok), lk ben. iets, dat in stad en dorp te vinden is en tevens een plaOtsjo in N.-Holland. 10. (Ingezonden door Marie van Schagen). Mijn 1ste zit aan een schip. Mijn 2de is een lichaamsdeel. Mijn geheel is een stad in Neder land. 11 (Ingezonden, door Aafje Francken) Mijn geheel bestaat uit 13 letters en is een straat van Schoten. Een 1. 2, 3, is in iedere gevangenis. 5, 6, 7 is een vrucht. 7, 11. 12, 10 is e Bij 4, 5 is de zee laag. S, 9, 2, 10 is een hemellichaam. 13, 12, 32 10, 9 lust ieder. 12. (Ingezonden door Johanna Francken). Mijn geheel is een spreekwoord van 38 letters. 4, 5, 20 is een voegwoord. 7. 15, 24 is een lidwoord. 23, 5, 2, 27 geeft den tijd aan. In een 23. 5, 18, 22. 6 bergt men gold. 35, 4, 37, 6 is een vogel. 35, 26, 15, 33 is ook een vogel. 14, 2, 17, 4, 32, 32, 4 is mijn naam, 1, 19, 8, 10 is niet prettig. Een 3, 9, 9, 8, 34 is een waterroof dier. Een 11, 15, 11, 22, 30 is een schoone bloem. 12, 12, 31 is een lichaamsdeel. 13, 12, 35, 23 is zoet. 16, 17, 13, 19, 20 is mijn liefste plekje. 21, 2, 5 is prettig speelgoed. 25, 33, 37, 31 vindt men in een kamp 28, 33, 33 37 is een lichaamsdeel. 2J. 30, 31 is een lidwoord. 30, 37 is een voegwoord. 38, 37, 36, 36, 10 is een stad in Friesland. Raadseloplossingen Oplossingen der vorige raadsels zijn: 1. Lot. tol. 2. Nikkel, sikkel. 3. Boeda-Pest, sten, peet, da, does, bot, das, boete. 4. Er is geen roos zonder doornen, roos, den, een, doos, deeg, ei, oor, Rie, zon, dooi-, ren. 5. Orense. Odense. 6. Haarlemmerhoutpark". 7. Als de muis heb zat is, smaakt het meel bitter. 8. Haarlemscho politiebond. 9. Zooals de waard ia, vertrouwt hij zijn gasten. 10. IJ zeren-Poort. 11. Rembang, Rem, Bram, gang. 12. Olivier Cromwell, wier lier, mol, Co, vlier, el. Goede oplossingen ontvangen van: Sneeuwklokje 12. J. en I. Hafkenscheidlt 9. Korenbloem 10. C. Pieters 3. G. Pieters 3. Dora Mulder 9. Christina Boesmans 9. Duinroosjo 8. Aafje Francken 1L E. van Vmgen 8. H. van Yiegen 8. Johanna Francken 11. Ferdinand Waago 11. M. cn P. van Amsitel 10. Hyacinth 10. Jan van Zon 10. Cornelis v. d. Linden 10. M. HesseJs 8. J. Derlageoi 8. M. en W. van Baardwijk 6. Nette van do Berge 6. S. Vernimmen 7. B. Vernimmen 7. J. van Zijtvedd 8. Boscbvïooltje 10. Jacob Baaij 10. Dumviooltjo 10. .Telle lloogcrvorst 7* Lena Koeleveld 11. Marie Piet 9. Cafo Piet 9. D. den Hollander 10. Trijntje Tromp 8. J. Kramer 9. Cor Kramer 9. T. Kramer 9. A. Ie Febre 5. Crocus 3. Jorri de Vries 3. Marietje Hooijmans 1. Cato Smink 10. Jan van Hemert 9. Madeliefje 8. Annie Lam 11. Yergeo'-mij-nietje 8. AI. van Schagen 7. Caspar Wülemsen 10. C. v. d. Gevel 8. VERBORGEN MEISJESNAMEN. I. Mama riep liaar kinderen bin- 2. Uit deze pan nam het kleine ventje dien appel. 3. Alle namen 'der prijswinners worden vermeld. 4. Het landschap was dor, alle boo- men en pla men leken afgestorven. 5. In deze fabriek werken honder den arbeiders. 6. In liet voorjaar komen kleine groene spruiten aan boomen en struiken. 7. Met al deze pennen kunt gij schrijven. 8. Hij had aan. zijn rechterhand een gapende wond. 9. Til dat stuk ijzer maar nielt opl 10. De walm in aangrenzende ge bouwen deed brand vermoeden. Oplossingen der begraven jongens namen van de vorige week zijn: 1. Ko. 2. Jan. 3. Karei. 4. Alfred. 5. Geert. 6. Wim. 7. Piet. 8. Koen. 9. Frits. 10. Adam, Goede oplossingen ontvangen van: Sneeuwklokje 10. J. en I. Hafkeoscheidt 10. Dora Mulder 10. G. Pieters 9. C. Pieters 9. C. Boesmans 10. J. Francken 10. H. van Viegen 10. E. van Viegen 10. Aafje Francken 9. Duinroosje 10. C. v. d. Linden 10. Jan van Zon 10. AI. en P. van Amstel 10. Hyacinth 9 NL Hessels 10. J. Derlagen 10. B. Vernimmen 9. S. Vernimmen 9. Cato Piët 10. Alarie Pid''10. Lena Koeleveld 10. .Telle Hogervorst 9. J. van Zijtveld 10. D. den Hollander 10. Trijntje Tromp 10. T. Kramer 10. Cor Kramer 10. J. Kramer 10. C. Smink 10. AL Hooijmans 10. J. de Vries 6. Crocus 7. A. Ie Febre 8. Vergeet-mij-nietje 10. Madeliefje 10. Annie Lam 9 M. v. Schagen 9. C. Willemsen 9. C. v. d. Gevel 10. DE WEDSTRIJD. Inzending ontvangen van: Cornelis Pieters, Goudvischje. Op Kindervreugd. HOOFDSTUK V. Een angstige dag. Jan had ook een leelijke gewoonte, hij kon soms zoo verbazend wild zijn. Nu had hij thuis weken lang heel rus tig moeten zijn, maar je begrijpt, nu hij in de vrijheid was, 6prong hij wel eens uit den band. 't Was op een heel mooien, zonnl- gen middag. De kinderen waren ge wapend met schopjes cn emmertjes naar het strand gegaan. Eerst had den ze zich een tijdje vermaakt met forten bouwen, tuintjes aanleggen enz. Maar een koppeltje jongens, wraaronder ook Jan, kregen meer zin in verstoppertje spelen. Daar waren, heel wat echte schuilplaatsjes, achter de badstoelen achter de badkoetsje#, in zandkuilen en ik weet al niet waar. Het werd echter zoo'n gevlieg en ge- hol, gedraaf en ge-ren, dat juffrouw Retsie (zoo heette een der dames die meegegaan was) dat wilde spelletje verbood. De meeste jongens waren dan ook doodop. Vele gingen languit in het zand liggen uitblazen. Hier en daar begon er een aan een nieuw fort. Het werd ten slotte tijd om naar huis te gaan, het was al laat, zoodat de kinderen vlug in de rij moesten. Maar waar was Jan? Jan Versnel is er niet, juffrouwl -Jan Versnel? Jan, Jan, Jan, riepen verscheide ne stemmen door elkaar. Maar geen antwoord volgde. Wat moesten de da mes doen? Er werd besloten, dal juf frouw Bétsio met het troepje naar huis zou gaan, dan zou juffrouw Ma rie achterblijven, om Jan te zoeken. Je begrijpt dat de juffrouw erg onge rust was. Ze zocht overal, keek in de leego badstoelen, vroeg aan de bad mannen of ze geen jongen gezien hadden met een blauw matrozenpakje aan, maar nergens, nergens was Jan te vinden. De juffrouw werd 6toeds angstiger. OI als hij zich maar niet te ver naar zee gewaagd hadl Thuis op „Kindervreugd" maakten ze zich ook ongerust. Toen de kinderen aankwamen, was de tafel al gedekt, natuurlijk werd dadelijk aan me vrouw Schieber verteld, dat Jan Yer- sneL weg was. Een jongen vermist, dat was nooit voorgekomen. „Juf frouw Marie zou wel dadelijk met hem aan komen zetten." Maar toen de bordjes waren volgeschcpt cn juf frouw Marie maar niet verscheen, werd mevrouw toch ook ongerust. Eu Cor, och dio arme Cor kon on mogelijk eten. Het was nogal haar lievelingskostje, gehakt met appel moes, maar 't was of er een prop voor haar keel zat. En toen een der jon gens aan de overzij tegen zijn buur man zei„Als hij maar niet verdron ken is", toen legde Cor haar vorkje neer en snikte liet uit. Allo kinderen keken haar medelijkend aan, sommi gen voelden ook de waterlanders voor den dag komen. Mevrouw Schieber kon ook niet eten on ze ging naar Cor toe en ze deed net, wat Cor'e moe dertje zou gedaan hebben. Ze droog de met haar zakdoek de tra nen van het bedroefde zusje, liet haar eens drinken, druppelde wat lekkere Eau de Cologno op den zakdoek en nu moest Cor dat eens op snuiven, daar zou ze heerlijk van op knappen. Toen gaf ze Cor een kus op iederen wang cn zei: Willen w!J samen Jan gaan zoeken? O. als 't u blieft, snikte Car nog een klein beetje Maar 't had haar toch goed gedaan, dat mevrouw net een moedertje voor haar was. Gauw werd de cape omgeslagen en met haar handje vastgesloten in mevrouw'e hand gingen ze strandwaarts. Kijk, daar kwam juffrouw Alarie aanl Maar heel alleen. O, Cor voelde de tranen weer boven komen. Juffrouw Marie vertelde, dat ze Jicusch niet meer wist, waar te zoeken. Mevrouw vond het nu raadzaam, den burgemeester cr mee in kennis te stellen. Cor zou dan met juffrouw Marie vast naar het strand gaan. De burgemeester vond het ook een heel treurig geval en beloofde direct eenige mannen uit te zenden om de geheele badplaats af te zoeken. Maar het werd al schemerig en nog wa3 Jan niet gevonden. Cor had al wel zes keer het oude speelplekjo afgezocht, ze had geroe pen en nog eens geroepen, maar al les tevergeefs. En dat arme kind was zoo bedroefd, dat de menscli&n die mee hielpen zoeken er meelij mee had den. Morgen was het nog al Zondag en dan kwam Vader en o, a?ê Jan dan nog eens niet gevonden was. Als Moeder dat te hooren kwam, wera ze misschien veel zieker. 01 wat was alles vreeselijk. Cor snikte het weer uit. Mevrouw en juffrouw Marie wa ren ook zoo bedroefd en angstig, dat ze haast niet wisten, wat ze tegen Cor zeggen zouden. Om beurten drukten ze Gor maar eens vertroostend tegen zich aan. 't Werd steeds donkerder cn Gor werd zoo moe, dat ze haast niet meer voort kon. Ze zette zich neer op het trapje van een badkoets. Maar wat hoorde ze daan. o 't kon niet waar wezen. Ja toch, luister: ..Cor, Corrie 't Was de stem van Jan. ,,.Tan\ gilde ze, en wel zoo hard. dat de beide dames en nog verscheidene andere menschen verschrikt toelie pen. Ze dachten dat Gor geheel in de war was. Maar wat zagen ze? Onder de bank van de badkoets lag Jan. Hij had geslapen en keek nu met lodderige oogen in het rond. Hij begreep maar niet. waar hij was. Toen hij wakker was geworden, zag hij dat een meisje met een blauwen cape op het trapje ging zitten. Dat moest Cor zijn. Daar om begon hij te roepen. Nu hij een beetje lot zichzelf kwam, klom hij vlug onder dc bank vandaan. „Wat raar, dat het al zoo donker is," dacht hij. „En wat doen die mannen inet die lantaarns?" En Cor deed ook al zoo mal. Ze sloeg haar armpjes om hem heen cn huilde en lachte tegelijk. Wat beteekende dat alles toch? Jan rekte zicli nog eens ferm uit, hij begon er zich nu zoo'n beetje van be wust te worden, dat al die menschen naar hem gezocht hadden. Och, wat zag zijn lief zusje er bedroefd uit. Nu wist li ij ook wel. hoe hij daar onder die bank kwam. Met verstoppert je spe len had hij die leege badkoets gezien. Op de bank liep je in de gaten, mnar er onder had niemand erg in jc. O, dat was een eenig plekje. Hij had Piet Verbrug wel tweemaal voorbij zien loopen zonder dat Piet hem zag. Toen had hij zich al moe en slaperig gevoeld van al dat hollen en vliegen en wat er verder gebeurd was, daar wist hij niets niemendal van. De beide dames aan den kant en Jan en Cor in het midden, zoo ging de stoet, gearmd naar don brand, o, neen, gearmd naar „Kindervreugd". De kinderen lagen al in hun bedjes, maar alleen een paar van de klein tjes waren in de rust. De andereu konden den slaap niet vatten cn be spraken met elkaar het droevig geval of luisterden als muisjes, wanneer beneden de bel overging. Toen ons viertal thuiskwam cn mevrouw hard riepHij is cr, toen sprongen er heel wat witte gedaantetjes uit de le- dikantjes. Mevrouw ging rnaar gauw met het tweetal naar boven om ver slag uil te brengen. Ze zag nog juist, dat er enkele van die kaboutertjes in hun liedjes wipten, maar ze zei er niets van, want ze was zoo heel. heel dankbaar en blij, dat Jan behouden was teruggekeerd. Een half uur later sliepen de jon gens en meisjes van „Kindervreugd" als rozen, maar velen droomden van Jan on Cor en van de zee, die heel mooi is, maar toch ook heel gevaar lijk kan wezen. (Wordt vervolgd.) Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERGZEE- A1AN, Bloemliofstraat 5. In de bus gooien, zonder aanschellen SNEEUWKLOKJE. Je was er dezen keer al heel vroeg bij en daarom kom je ook bovenaan te staan. Wat een heerlijk dagje heb jij met de schoolkinderen gehad. Je hebt er dien nacht zeker wel van gedroomd, en me dunkt, de beenenwagen was ook ver moeid. Van 't jaar is het zeker nu afgeloopen, want dc vacantie nadert inet rassche schreden. Ik hoop, dat je met een heel mooi rapport overgaat. KORENBLOEM. Zeg, ken jij het spreekwoord van dien ezel en dien steen Nu, wees dan net zoo wij», als dat grauwtje. Begrepen ROSEBOOAI. Nu puf je toch zeker niet meer van de warmte. Je denkt heel verstandig over den wed strijd en daarom geloof ik vast, dat je nog eens een prijs wint. Die vader van jou mo.g niet zoo min over je denken. Maar op het gebied van teekenen vindt Pa je zeker wel een knappen jongen. Is 't niet zoo JOH. M. DE VR. Je moogt net zooveel rebussen maken, als jo wilt. Vraag 2 begrijp ik niet goed. Wat voor plaatsjes bedoel je? Mijn bedoe ling was, dat je zelf liet teekeningetje maakte. In de plaats van zoo'n teeke ningetje zou je b.v. ook een plakplaat je of uilknipseltje kunnen gebruiken. Dat is mij ook goed. Achter iederen rebus moet de oplossing staan. Indien je nog iets weten wilt, vraag het dan gerust. JULES en IDA II. Dat huiswerk beschrijft wat. hè Troost je maar, dat het zoo gauw groote vacantie is. Wat heerlijk, dat jullie dan uitgaan. Waar is de reis naar toe en Ida gaat toch zeker ook mee Je raadsel is goed. CORNELIS P. Was deze rebus voor den wedstrijd Of liet je maar eens ©en voorbeeld zien GIJSBERTUS P. Nog wel gefeli citeerd. Ik denk wel dat jo veel plei- zier gehad hebt in A. Vond je de apen niet leuk En heb je ook liet voede ren gezien Je raadsels zijn goed. CHRISTINA B. Je bent een slim merd, dat merk ik wel. Neen, Kinder vreugd is nog lang niet uit. Het doet me ploizier, dat je het zoo mooi vindt. Een meisje van de Rubriek vertelde me, dat ze het iederen Zaterdag uit knipte en in een schrift opplakte. Vind je dat geen aardig idéé Dan heeft ze ten slotte zelf een boek gemaakt. Ik hoop rnaar voor je, dat je in de vacantie veel fietsen kunt Wanneer ga je nu naar Zandvoort JOHANNA F. Je eerste raadsel is niet juist. Dat begint met „en", dus niet met „op". Hot andere is goed. Wat gezellig, dat jullie met elkaar zoo aan 't zingen zijn geweest. AAFJE F. IToo is liét met de ver koudheid Het lieve zonnetje zal je nu wel beter maken. Je leert zeker od school van noten zingen, dan kim je zelf de wijsjes vinden van die laatste liedjes. Probeer het maar eens. FERDINAND W. Ja, ik begrijp er alles van, hoor Dat land bij jullie is een heerlijkheid, daar vergeet je alles voor, misschien wel jo boter ham. Als kleine Puk eens komt, neem jo haar maar mee naar jo buiten goed. Er zijn daar kinderjuffrouwen genoeg, om op haar te passen. Denk je ook niet? JAN VAN Zo. In raadsels 12 zat een fout, maar er v/aren toch ver scheidene kinderen, die het niettegen staande dat drukfoutje toch gevonden hehbon. Maar No. 5 is goed, hoor 1 Dat is een veilig idéé, dat jouw vader aan do politie is. Nu durft er vast geen kip bij jullie in huis te komen. Je raadsel is goed. HYACINTH. Dat zijn een paar aardige boodschaploopertjes, die jij er op nahoudt, lleb je genoten op Zandvoort Ik reken er vast op, ook een inzending van jou te krijgen voor den wedstrijd. Die autobus lacht mij ook erg aan, vooral dat zitje bovenop. Je raadsels zijn goed. MIENTJE en PAüLIENTJE VAN A. Waar gaan jullie op pianoles Foei, samen je les niet kennen. Wat hebben jullie een heerlijken dag in 't vooruitzicht. Nu maar hopen op mooi weer, hè Wat aardig van Caspar W., om jullie ieder acht sluitzegels te sturen. En ze waren prachtig, dat is zoo. Jullie raadsels zijn goed. J. DERLAGEN. Je doet goed je best, hoor Zeg, wat zijn jullie een ongeluksvogels. Ga rnaar nooit in een vliegmachine, want je valt vast naar beneden. WOUTER en MARGARETIIA VAN B. Het doet me pleizier, dat je zoo'n zin in den wedstrijd hebt. Lees nu maar eens goed den brief aan Joh. M. de V. SJAAN'TJE V. Het doet me ge noegen. dat Bernard zoo in zijn schik is niet zijn timmerdoos. Je idee vind ik goed. Dus opgelet. Wanneer krijg je vacantie? Met Koninginnedag heb jc ook vrij, hè. maar toen Juliaantje jarig was. hadden jullie school, niet waar Ik ben nu zeer benieuwd naar je volgenden brief. DIRKJE DEN II. Wel bedankt voor je mooie ansicht en je sluitzegels. Je hebt een lieerlijk dagje gehad bij Grootmoeder, cn het was daar zeker ook mooi weer. Je raadsel is goed CATO P. Dus bij jullie is hel een hecle zangvogeltjes-familie. Wat aar dig, dat Moe zo idle kent. Ik ben be nieuwd, wat jullie van dezen wed strijd terecht brongen. MARIE P. Ik ben benieuwd naar liet werk van broer. Die Caspar W. heeft hoel wat sluitzegels verstuurd. Dat is een aardige herinnering aan den wedstrijd, vind je ook niet LENA K. Gelukkig, hoor, dat het steeds goed blijft gaan. Het is een ge zellig werkje, hè, dat rebussen ma ken. Mag je na de vacantie weer naar school J. KR. Het zal wel vreemd zijn, als Trijntje weg is. Maar jullie zult haar zeker veel schrijven, en mis schien ook wel sens af en toe bezoe ken. DUINVIOOLTJE. - Schaam je, om dit een moeilijken wedstrijd te vin den. En dat durft zoo'n groote jonge dame te schrijven. Nu, ik hoop, als jo voor moedertje moet spelen, dat het dan geen pan wordt, maar een ge regeld en gezellig huishouden. Groe nend aal en de Auto-bus, dat zal voor- loopig de trek blijven van Haarlem mers en de inwoners van onze buiten gemeenten. JACOB B. Heerlijk, hè, met dot warme weer in het water te plonzen 1 Ik geloof, dat er nog nooit zooveel Ilaarlemmertjes gezwommen hebban, als in 1914. Waarom mag je in drie weken niet zwemmen? Ongehoorzaam geweest Jij mag je zusje niet zoo plagen, hoor Of kan ze cr wel te gen BOSCHVIOOLTJE. Wat troffen jullie dat slecht op je schoolreisje. Maar het is toch prettig, dat je het Muiderskrt gezien hebt. Als jo nu straks op school leert van Floris V, dan leeft de geschiedenis veel meer voor je. JAN VAN ZIJ. Al heb je weinig raadsels, je moogt ze toch gerust in sturen. Jo kent het spreekwoord toch wel „Beter iets, dan niets" vrije 1 event jo uit. Maar geregeld* arbeid is toch op den duur heel ver kieslijk. Dat zal je straks wel onder vinden. Geef je me nog eens jo leeftijd op Jo hebt dien vergeten onder de in zending te zetten. TRIJNTJE T. Ik miste je wel den vorigen keer, maar als je rnet Moe zulke verre reizen doet, kornt er van raadsels inzenden niet veel. Moet je ook op Meerenberg zingen T. K. Ja. juilie hebt ook meege- loot met den raadselprijs. Alle kinde ren, die meer dan do helft van het aantal raadsels hebben, loten me© om den prijs. Ik hoop nog eens wat van j< te hooren. Je moet zeker ook gewogen worden, zoodra je er bent en dan weer als jo naar huis gaat. Word maar een dikke, stevig© meid COR K. Dat is nog eens eenprfjs, waar je allemaal pleizier van hebt, hè Ik feliciteer je nog wel met je verjaardag. Heb je een gezelligen dag gehad en was Vader wat opgeknapt? Hel spreekt van zelf, dat er nu geen vriendinnetjes konden komen. Voor zoo'n klein ding schrijf je heel nette briefjes zonder fouten. Er zijn wel wat oudere kinderen, die daaraan een voorbeeld konden nemen. CATO S. Wat oen heeiiijke feest dagen heb jo in hel vooruitzicht. Heb je nog meer broers en zusjes? 't Zal best gaan met den wedstrijd. Probeer maar Je raadsels zijn goed. MARIETJE II. Het is goed, dat je meedoet. Het is niet noodig, bij iedere oplossing ook nog het raadsel op te schrijven. JORRI DE V. - Vader is zeker bang, dat'jo le mager wordt van zwemmen. En alles wat te vaak ge beurt, is verkeerd. Waar of niet CROCUS. Ook al zoo'n zwem vogel. Jij mag toch zeker ook niet alle dagen Verdien jo nog wel eens een stuiver Hoe zit dat A. LE F. Het doet me pleizier, dat je zin in den wedstrijd hebt. Ik zal Dinsdag eens aan je denken, en hoop voor je, dat het weer goed is. Je zult eens zien, hoe gauw liet Dinsdag is, maar ook, hoe spoedig 200'n prettig dagje voorbij is. Je ingezonden raad sel is goed. JAN VAN 11 lk l»en bet met je eens, Jan, het is veiliger te loopen op den beganen grond dan op zoo'n dun koordje. lloe bevalt het je op het kantoor Heb je het druk en leer je nu ook nog talen? MARIE VAN S. Nu niet meer zoo vergeetachtig zijn. Prettig, dat je Kindervreugd zoo mooi vindt. COBA v. d. G. Knappe meid, dat je ondanks de foutjes toch de raadsel* gevonden hebt. Mevr. BLOMBERG—ZEEMAN-

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 17