RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 19. 42-38 11-16 gO. 47—42 2—7 21. 31—27 7—11 22. 37-31 4-10 23. 33-28 Niet goed, meer gewenscht ia hier £7—21 en 32 21, ten einde een aan val te ontwikkelen op Zwart's korten Vleugel. Het schijnt dat Wit den stand niet wil verbreken voor zijn spel is dit echter noodzakelijk, want hij staat slecht. Om deze bel a n gwek leen de partij in eens te plaatsen, zou te veel van onze ruimte vergen, daarom zullen wij haar In tweë gedeelten puhliceereri, dus a.s. week het slot. Wij geven onzen lezers in overwe ging, dit stuk goed te bewaren, het vormt met het volgend gedeelte een zeer mooi geheel, de bestudeering al leszins waard. DAMNIEUWS. Maandagavond, 13 dezer, werd door den heer M. ten Brink aange vangen met den door hem te geven damcursus. Deze cursus vooral voor beginners van zeer veel nut wordt ook door meergevorderden in het spel gevolgd en beoogt de theorie van het damspel meer en meer be kend te maken. Vooral de verschil lende openingen worden door den heer Ton Brink uitgebreid en helder gedemonstreerda.s. Maandag, 20 "dezer, des avonds te 8 uur, zal de Keer Ten Brink den cursus voortzetten in het gewone speellokaal van de Haar- lemsche Damclub. De Haarlemsche Damclub houdt haar bijeenkomsten iederen Maan dagavond van 8—12 uur in de boven zaal van Café De Korenbeurs, Spaar- ne 36, alhier. Liefhebbers van het damspel zijn i 1 daar steeds wolkom. Voor het li' maatschap kan metf zich bij het bestuur aanmelden. Jongelieden van 16 tot 18 jaar kun nen als aspirant-leden worden toege laten. Inlichtingen verstrekt gaarne de Secretaris, de heer J. Meijer, Kruis straat 34. Telephoon 1543. Raadsels (Deze raadsels zijn alle inge zonden door jongens en meis jes, die „Voor Onze Jeugd" lezen. De namen der kindo ren, die mij vóór Donderdag morgen goede oplossingen zenden, worden in het vol gend nummer bekend ge maakt). IEDERE MAAND WORDT ONDER DE BESTE OPLOSSERS EEN- BOEK IN PRACHTBAND VERLOOT. Hierbij wordt gelet op den leeftijd in verband met het aantal oplossin gen en op de netheid van het werk. 1. (Ingezonden door Jan van Zon). Wat leest ge hieruit aaaaHilddgesmreb. 2. (Ingezonden door M. en P. van rAmstel). Mijn eerste is een lichaamsdeel, mijn tweede is rond. Mijn geheel ver siert mijn eerste en is soms zeer kost- 3. (Ingezonden door Hyacinth). Mijn geheel is een man, die de orde bewaart neem mijn eerste letter weg en ik ben een stad in België. 4. (Ingezonden door Joh. Francken). Mijn geheel is een stad uit de oud heid, neem de eerste letter weg en ik beu een man .uit de oudheid, neem nog een letter weg en ik maak geluid, neem nog een letter weg en ik ben een lengtemaat. 5. (Ingezonden door Sneeuwklokje). Mijn eerste is een familienaam, mijn tweede is een kleedingstuk, mijn derde is een verkorte jongensnaam. Mijn geheel is een deel van Afrika. 6. (Ingezonden door M. en W. van Baardwijk). Mijn geheel is een bloem van elf letters. 5 8 6 is een lidwoord. 9 2 3 4 is een edel metaal. 11 10 1 5 7 is een man met donkere gelaatskleur. De 7 5 1 10 11 verfrischt de aarde. 6 8 1 5 11 is een getal. 7 .(Ingezonden door Cato Smink). Ik ben een hooggeplaatst persoon van 12 letters. 1 2 12 is een insect. 12 7 10 is een knaagdier. 7 8 9 10 is een getal. 10 7 3 6 11 is een graansoort. 11 12 6 10 4 5 zijn zeer voedzaam. 9 7 7 5 is een vogel. 9 4 12 1 is een viervoetig dier. 8. (Ingezonden door Gijsbertus Pie- ters). Ik ben een familielid, voeg er een lettor bij en ge krijgt een plaats in' Belgic. 9. (Ingezonden door. A. Ie Febre). Vervang de puntjes door medeklin- kfrs, zoodat ge een bekend spreek woord krijgt .o..e.a.e. ..i..è. .e. .ee.. 10. (Ingezonden door MarLnus Hes- seis). Ik ben eene vloeistof, die vroeger veel gebruikt werd. Mijn eerste deel is een lid van het huisgezin, mijn tweede is onmisbaar voor militairen, lüijii derde en vierde is vet. 11. (Ingezonden door Crocus). Mijn geheel is een Zeestraat van 19 letters bij Zuid-Arnerika. 8 1 19 13 17 is een plaats in Drente. 15 5 1 19 17 14 6 is eene plaats in Overijsel. 12 3 4 5 9 groeit op het land. 12 13 3 1 2 is een graansoort. 15 4 9 is een verkorte jongens naam. 15 4 7 17 3 is ook een graansoort. 6 5 4 3 2 lust ieder. 10 11 18 is geen vrouw. 16 19 heeft een wiel. 12. (Ingezonden door J. en I. Haf- kenscheidt). Ik ben een groot man uit de Ge schiedenis van 8 letters. 8 4 5 is een verkorte jongensnaam. 6 5 is een lengtemaat. 8 2 is een verkorte meisjesnaam, die gelijkluidend is met 2 1. 3 7 is een rivier in Italië. Raadseloplossingen De oplossingen der raadsels van de Vorige week zijn 1. De smid smeedt het ijzer, als het heet is. 2. I3ai Bali. 3 Eigen haard is goud waard. 4. Stettin Stien tin test. 5. Bobijn rozijn. 6. Bloedraad. Ree, bloed, daar. 7. Loopt men door de straat lui heid, dan komt men op het plein kwaaddoen. 8. Mokka Mekka. 9. Winkel. -10. Roermond. 11. Celebèsstraat. Col, bes, Saar, eb, ster, taart. 12. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het nergens. Als, het, klok, kluis, gans, gier, Johanna, ziek, otter, lelie, oog, koek, thuis, tol, tent, teen, het, en, Snoek. Goede oplossingen deze week ont vangen van Dora Mulder 10. C. Willemsen 10. A. Hooymans 3. M. Hooymans 3. Sneeuwklokje 12. C. Smink 9. Jo Kramer 10. Corrie Kramer 10. f Aafje Franclcen 10. Johanna Franclcen 10. Truus Jansen 10. J. van Zon 11. C. van der Linden 11. E. van Viegeu 10. H. van Viegen 10. T. Tromp 7. M. en P van Amstel 12. D den Hollander 12. Bernard Vernimmen 10 Sjaantje VernimmenlO. Lena Koele veld 11. Marie Piët 10. Cato Piët 10. Jan van Zijtveld 11. Jan de Boer 10. Crocus 6. Jorri de Vries 6. Duinroosje 10. Korenbloem 9. Marinus Hessels 9. J. Derlagen 10. M. on C. Gaaien 11. Duinviooltje 6. Boschviooltje 11. Jacob Baay 7. Jan van Hemert 12. Ferdinand Waage 11. Alida ie Febre 8. Hyacinth 11. Netta v. d. Berge 8. M. en W. van Baardwijk 9. Christina Boesmans 9. Annie Lam 12. Marie van Schagen 11. VERBORGEN GETALLEN. I. Dit edelgesteente is zeer kostbaar. 4. In deze venen groeien zeldzame planten. 5. Slijp uw mes op deze slijpplank. 6. Het huis stond in lichterlaaie, toch liep onze trouwe hond er door, om ons zusje te redden. 8. Hij voegde het woord bij de daad, riep zijn kind en ging op weg. 9. Gij kunt u zelf van de waarheid overtuigen. 10. Ik vertel u dit, opdat gij alles weet, wees overtuigd, dat ik u ook verder wil helpen. MEISJESNAMEN. De begraven meisjesnamen van de vorige week zijn 1. Marie. 2. Anna. 3. Dora. 4. Lena. 5. Riek. 6. Trui. 7. Meta. 8. Ada. 9. Tilda, 10. Mina. Goede oplossingen deze week ont vangen van Dora Mulder 9. A. Hooymans 9. M. Hooymans 9. Sneeuwklokje 10. C. Smink 10. C. Willemsen 9. Corrie Kramer 10. Jo Kramer 10. Joh. Francken 9. AaJjo Francken 9. Trijntje Tromp 9. 11. van Viegen 9. E. van Viegen 9. C. van der Linden, 10. J. van Zon 10. Truus Jansen 10. M. en P. van Amstel 10. D. den Hollander 10. Cato Piët 10. Marie Piët 10. Lena Koeieveld 10. B. Vernimmen 10. S. Vernimmen 10. J. van Zijtveld 10. Jorri de Vries 6. Crocus 6. Duinroosje 9. M. Hessels 9. J. Derlagen 10. M. -.n C. Caalen 10. A le Febre 9 Jan van Hemert 10. Hyacinth 10. Annie Lam 10. C. Boesmans 10. M. en W. van Baardwijk 10. N. v. d. Berge 6. M. van Schagen 10. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van I Rosebooiu. P. I. Drughorn. Cato Smink. Cor Kramer. J. Kramer. Aafje Francken. Johanna Francken. Jan van Zon. II. A. van Viegen. E. van Viegen. D. den Hollander. S. Vernimmen. B. Vernimmen. Lena lvoeleveld. Catharina Piët. Jan Piët. Marie Piët. Duinroosje. Korenbloem. Sneeuwklokje. Joh. M. de Vries. Ferdinand Waage. Geertruida Bac. Op Kindervreugd. HOOFDSTUK VI. Vaders bezoek. Of vader ook ophoorde, toen hij den volgenden dag het avontuur vernam! 's Middags, na het rustuurtje, ver scheen vader. De kinderen, die dan visite overkre- gen mochten met hun familie vrij uit gaan. Vader ging met Jan en Cor vaak een groote wandeling maken door bosch en duin. O! dat was toch zoo gezellig. Ze vertelden dan hun wedervaren van de gansche week. En vader vertelde hun op zijn beurt over de brieven, die moeder geschreven had, over Bet, de meid, die altijd de complimenten meegaf, over tantes en ooms, over vriendjes en vriendinne tjes. Dan gingen ze boven op een duin zitten en dan haalde Va de brieven van moeder te voorschijn en soms was er ook wel ©ens een briefje voor hen bij. Het was zoo heerlijk te le zen, dat moeder zich veel sterker" ging voelen. Ze hadden ook al vaak ansichten gekregen van dien mooien streek, waar moeke genezing hoopte te vinden. En natuurlijk waren er ook briefkaarten van „Kindervreugd" en aardige zeegezichtjes teruggestuurd. Wat zou het toch heerlijk zijn, als moeder eens geheel herstelde en ze na de vacantie weer net zoo gezellig als vroeger om de ronde tafel zaten. Va had aan Bet beloofd, dat zo eens mee mocht op een Zondag. Hè ja, doet u dat, riep Jan. Als ik jarig ben, Va, riep Cor. Wanneer is dat feest? 13 Augustus, dus nog 10 dagen, hernam Cor. Domoor, zei Jan, d-at valt niet op een Zondag. Ik ben geen domoor, hè Va, zei Cor pruilend, maar Jan zit al in de 4de klas en ik pas in de 2de. Je bent mijn knap meisje, lachte Va, en Jan mag niet zoo gauw verge ten, hoe lief en bezorgd zijn zus gis teren voor hem was. Nu Jan meende het zoo niet. Hij plukte een mooien blauwen distel en stak die op het witte hoedje van Cor. Dat vond Cor echt lief van hem. I-Ioor eens, zei Va. We vieren je verjaardag over 14 dagen en dan komt Bet mee. 1-Iet speet Cor wel, dat Va niet op den echten dag kon komen, maar zoo was het ook goed. En nu moest de verlanglijst klaar gemaakt worden. Weet je wat er op stond? „Een poppepruik van echt haar voor de groote pop. Poppeschoenen met veter». Het boek van Ot en Sien, En verder, wat u maar geven wilt." Dus je verwacht nog meer, her nam Vader. Dat kan je net denken. Ja, maar, beweerde Cor, tante Cato en oom Marinus en nicht Marie geven mij toch ook altijd wat ©n als ze nu vragen, wat ik hebben wil, laat u het inaar lezen. Maar ze krijgt ook wat van mij, hè Va? zei Jan eensklaps. Mij best, jongen, is je spaarpot goed vet? - Er zitten 33 centen in. Niet veel, zuchtte Va. Maar ik kan er wel poppeschoe nen voor koopen. Die staan in de ba zar al voor een kwartje. Nu dat dacht vader ook wel. Of misschien wat anders, want t is niet leuk. dat Cor nu al weet, wat z© van me krijgt. Opeens valt Jan iets in, want hij begrijpt, dat er nu gehandeld moet worden. Daarom zegt hij: Toe Cor, blijf jij hier even ziiten, dam ga ik met Va naaT dat volgende duin, want ik moet even over een geheim spreken. Cor, die het niets prettig vond, al leen te moeten achterblijven, stelde voor haar vingers 9tijf in Ihaar ooren te stoppen. Maar Jan vond dart niet afdoende. Ten slotte gaJ Cor hem maar zijm zin. t Was toch ook wel prettig, dat ze het over je ve'rjaardag hadden nog maar 14 dagen dan wist ze" het immers ook. Met Sinterklaas werd dr toch ook zooveel gefluisterd en dan had ieder een geheimen, dat wan juist aardig. Cor was een ftveel verstandig meisje. Ze plukte voorzichtig nog wat blau we distels af voor Mervrouw, die vond ze zoo prachtig. Dat was een moeilijk werkje, want er zaten scherpe doorns aan, daarom had ze er nog maar twee afgeplukt, toen Va en Jan er reeds aankwamen. Weet je wat Jam aan Va zeggen moest? Va, zei Jan, het is heel moeilijk voor u poppeschoenen te koopen. Waarom jongen? U moet de pop meenemen om te passen en het is zoo'n groot© en mis schien ladben de juffrouwen in de Bazaar u uit en dat wil ik met- Vader begon hardop te lachen. Mis schien, omdat Va zichzelf al zag met die groote pop in zijn armen of om de bezorgdheid van Jan, die niet wou, dat zijn vader werd uitgelachen. Niet zoo hard lachen Va, Cor kijkt maar u. En aks ze nieuwsgierig wordt, loopt ze naar ons toe en ik ben nog niet uitgepraat. N'u vertel dan maar verder, jon gen. Ziet u vader, u moet Bet de schoentjes laten koopen. Bet is eene vrouw en daar lacht niemand om, als ze met eene pop in den winkel koint. Maar vooral niet duurder dan 30 ct. want anders is mijn heele spaarpot leeg. Wat geeft u Va'? Och jongen, daar moet ik nog eens over denkem. Laat eens zien, wat staat er nog meer op de lijst'? Eeai poppepruik. Nu, dat dan inaa'r. Va laat Bet dde dan meteen koo pen, want die moet ook gepast wor den. Om al die heel moeilijke boodschap pen zou Vader nooit gedacht hebben, t Was dus een groot geluk, dat Jan daarover gesproken had. Nu ihad Jan niets meer op het hart. Toen ze bij Cör teruggekeerd wa ren, zei Jan: Je krijgt geen poppeschoenen van me. Va keek hem zeer verbaasd aan. Jan knipte -wat met zijn oogem en trok een heel eigenaardig gezicht, zoo dat Va iets van (le oomedie begon te begrijpen. Wat dan? vroeg Cor. Zul jo wel zien, bromde Jan go- wichtig. Mijnheer Verend keek eens op zijn lborloge en zag, dat het tijd werd de kinderen huiswaarts te brengen. Ze hadden een heerlijken dag gehad, al leen maar jammer, dat prettLgo dagen altijd zoo gauw om gaan. Cor dacht nog even met eene hui- veering aan gisteren. Ziezoo „Kinder vreugd" was bereikt. Jan moest nog eens plechtig beloven geen wilde spelletjes meer t© doen. Papa beloofde van zijn kant, dat Jans wenschen vervuld zouden wor den. Beiden pakten vader nog eens stevig, nog een laatst ge wuif en Va was uit het geziekt verdwenen, (Wordt vervolgd). Brievenbus (Brieven aan de Redactie van de Kmder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Me vrouw BLOMBERG-ZEEMAN Bloemhofstraat no. 5. Haar lem). In de bus gooien zonder aanschellen. ROSEBOOM. Ja, ik dacht wel, da: doze wedstrijd een kolfje naar je hand was. 't Was goed. dat je de op lossingen er bij vermeldde. Je snapt wel, diat ik er anders een reuzenwerk aan hebben zou. Je fietst zeker veel in deze mooie zomerdagen! Verlang je nog naar Amsterdam terug? ANTON H. Ik vind het heel goed, dat je meedoet. Nu maar trouw vol houden. CATO S. Dat was een groote brief. Dus jUj benJt Benjaminnetje. Nu, dat brengt vele voorrechten niet zich. Ja, vroeger ging er een omni bus naar Bloemendaal. Dat was een echte hobbelkast met paarden er voor en je kon ook boven op zilt en. Toen ik zoo oud was, als jij, vond ik het een genot boven op dat rammoikastje ':e zitten. Ja, een tuin is heerlijk. Dat ondervinden we vooral nu met de warme dagen. Jij bobt maar een kra nige n broer, die zoo mooi landschap pen kan teekenen. Wat heb jij het druk, al9 jo aan. 2 kranten werkt. Aan welk kantoor hebben die gebruikte tramkaartje waarde? Dat begrijp ik niet goed. Tot de volgend© week! Je raadsels zijn goed. AAFJE F. Fietsen is een heel gezond werkje, maar natuurlijk moet je oppassen voor kou vatton, 't Was een harde straf zoo vier dagen op bed t© moeten liggen, terwijl het zonne tje je ui':lacht. Maar je zult nu wol geleeid hebben kalm te fietsen. Door schade en schande enz. is toch maar een waar spreekwoord. Vind je niet? JAN v. Zo. Jo bent al aardig thuis in do rubriek, 't Zal me veel genoegen doen een ansicht van Jo uit Purmerend ta ontvaiuren. C ASP AR W. Wil je wol geloo- ven, dat ik om je brief lachen moest? Hier in Haarlem is de sluitzegelina- nie erg aan 't luwen. En een Am sterdammer is nu eenmaal een heel ander soort individu. Die zijn veel spontaner in hun uitingen. 1 Viel me erg tegen geen inzending voor den wedstrijd van je te ontvangen. „Geen tijd', mocht toch eigenlijk nkk gelden, want er werd zoo weinig tijd voor voreischt. Je Pa is zeker een ge boren Haarlemmer hè? 't Deed me tenminste goed dat die zulke goede verwachtingen van ons had. Zeg Cas, hoe dikwijls ben je al zandrui ter geweest. Vertel me dat eens onder de diepste geheimhouding. Joh. K. Wat heeft Trijntje een mooie dagen op Zandvoort. Ze zal al wel heelemaal bruin zijn. Jullie wa ren zeker wel blij haar eens te mo gen opzoeken. Doe haar maar vele groeten van me! JOH. F. Dat liedje in de duinen klonk zeker mooi, hè? En 't was dub bel mooi, omdat het uiit eeu eigen verdiend zangboekje was. TRIJNTJE T. Ik hoop ook voor je, dat jo met den boottocht rnooi weer hebt, want anders valt alles let terlijk in het water. Wanneer is het, dan zal ik eens aan je denken. HENDRINA v. V. Je raadsels zijn goed, eveneens van Korenbloem. TRUUS J. Hot deed me genoe gen je nette schrift weer eens te zien. Waar heeft de jongejuffrouw het zoo druk mee gehad? MIENTJE en PAULIENTJE v. A. Van jullie ha/1 ik vas: eene inzending met den wodstrijd verwacht. I-Iebbcn jullie Vrij/lag veel genolen? Ik ben benieuwd er alles van te vernemen. Je raadsel is goed. DIRKJE DEN II. Je raadsel is goed. Wat Ken jij eene flinke meid, zoo acht dagen van Moe af le kun nen. Je schrijft veel beter dan je ge daan hebt, vooral de vormen van de Letters worden beter. Het doe<t me ple zier, dat je Kindervreugd zoo mooi vindt. Den vorigen keer was het een beetje treurig, maar nu zijn ze allen weer vroolijk SJAANTJE V. No. 2 was goed. Ik begrijp best, dat het mooie weer je naar buiten lokt ai daarom gaf ik juist een weds'rijd, die weinig tijd kostte. Krijg je 25 Juli vacantie en ga je den 27sten uit? Het zal me benieu wen ,wat je volgend briefje me ver telt. LENA K. Ben je niet blij, dat het weer iets koeler is? Blijf je nu voor goed bij Moeder thuis, of moet je nog het een en ander leeren? Maar allereerst zul j i jo moeten oefenen in de kunst om weer gezond en sterk te worden. En 't doet me veel genoegen te vernemen, dat je daar zoo goed in vordert. JAN VAN Zij. Je spreekt al eeu mooi mondje vol Engelsch, Jan. Krijg ik later eens een grooteren brief? Er zaten 'n paar kleine foutjes in, maar ik begreep don inhoud best. JORRI de V. Het zal nu wel ui: wezen met het vrij krijgen voor de warmte. Maar, als het weer koeler is, schijnen onze hersens ook beter te kunne werken. Gelooi je ook niet? CROCUS. 't Is toch prettig hè, da: je zwemmen kunt. Met de war me dagen was het zeker heerlijk in het water rond t> plassen, want een echt Hollandsch kind is van nature een waterrot. Waarom hoorde ik mot den wedstrijd niets van Jullie? JAN DE B. Jij hebt nog eens een broer. Dus je sportliefde is nu over gebracht op de fiets. Maar ik denk van gedeeltelijk hè'? En wat heb je voider een uitstekenden verjaardag gehad, maar je bent zeker ook een jongen van de bovenste plank. Is 't niet? DUINROOSJE. Da: speelveld in den Hout is wel heerlijk.. Je kunt daar zoo echt uitrusten en jo ligt zoo heer lijk op een bedje van gras. Ik hoop voor allo Haariemsche jongens en meisjes, dat er spoedig ©en flink, ruim speelveld bij komt, waar plaats is voor den voetbal en voor den pop penwagen. BOSCHVIOOLTJE. Arm kind, wat heb je aan jv oogem? Ik hoop, als je dit briefje leest, da: het leed woer geleden is en je al weer naar school bent geweest, 't Is weer rapporten- tijd hè, vertel jj me eens, hoe liet louw© er uitzag? JACOB B. Jij bent toch een bof ferd, dat je mee de warmte op do houten hulpschooi zat en daarom extra vrij kreeg. Ik had vast op een inzending voor den wedstrijd van je lui drietjes gerekend. Een volgend keer niiet meckeeren, hoor! Jij en zus mogen altijd wel op één velletje schrijven. DL'INVJOOLT.IE. Dat regentje heeft eene ware opfrissching teweeg gebracht. Hadden Moe en broer hoofdpijn van do warmte, 't was heusch geen wonder. Ik hoop toch zoo voor je, dat er nog een klein va- canlie-tijdje voor je overschiet. Een werkzaam mei schenkind heeft daar zoo'n behoefte aan. Maar als het nu eens niet he- geval is dan reken ik er vast op, dat je toch even moedig voortgaat. Ik vergis më niet, hè? MA RIN" U3 en CORNELLS C. De warmte is zeker schuldig geweest aan je slechte memorie. Maar ik was toch weer blij, dat je boven water kwam. Denk je aan de volgende week? J. D. Al doende leêr'. men, dat ondervind jij mei de rubriek, iiè? Je zult eens zien, hoe op den duur j© naam onder do gelukkige prijswLd ners staat. JOH. M. DE V. In je briefje stond een drukfout, je schrijft veel te netjes orn een woord verkeerd te le zen. 'k Ben blij, dat we eikaar goed begrepen hebben, 't Doet me erg veel plezier da: de Zaterdagavond, zoo'n welkome gast voor je geworden is. Jij hebt een heele sluitzegelverzame Ling. Heb j© ze nog aan Caspar W. gevraagd. Hij was anders zeer te leurgesteld over het gering aantal vragertjes. Of de volgende wedstrijd gemakkelijk is? Dat is iets geheel per soonlijks. Ra, ra wat is dat,? A. LE F. Da: was een brief met veel vreugde en ook leed. Jij hebt een heerlijk schoolreisje gemaakt en de herinnering aan zoo'n prettigen dag blijft voortduren, al ben je al lang van school af. 't Is in de omstreken van Arnhem nog mooier dan hier. Vind je ook niet? Vooral dat hoog en laag is voor ons, die dat hier weinig zoo bizonder mooi. Gelukkig dat het onweer niet losbrak in de bes- schen. Vader en Moeder hebben treu rige dagen achter zich. Iemand, dien we liefhebben kunnen we nooit mis sen, al is de leeftijd ook hoog. Ik hoop, dat jij de kunst verstaat om een zonnetje in huis te zijn. JAN VAN H. Wat vind ik het prettig, dat je nieuwe werk zoo naar je zin is. Als je suaks naar de Han dels-Avondschool gaat zijn je dagen druk bezet. Maar een gezonde jon gen kan daar wel tegen. Waarom ulde je hoi 7de raadsel niet verder aan? Jij loopt niet door die scraat en zult dus ook nooit op dat plein ko men. Dag Jan, werk plezierig. FERDINAND W. Toen het zoo regende, dacln ik bij me zelf, het land is nat en de straat is ook nat en 't is Woensdagmiddag, Ferry zal a-t van zich laten hooien. De ru briek was nu juist net geschikt om de verveling te verdrijven. Ik ben blij dat jullie schoolreisje zoo naar je genoegen is afgeloopen. Je wedstrijd- inzending was mooi en komiek. HYACINTH. - Ja, als je uitgaat, valt er nog heel wat te doen. Ik kan me best begrijpen, dat je he: heerlijk vindt naar G. te gaan. Zo zullen daar ook de dagen tellen voordat zus komt. Denk je ook niet? CHRISTINA B. Ben je nc>3 Woensdag naar Z. ge wees: met den regen? 't Viel me tegen van je, dat je niet aan den wedstrijd mee deed. Nog wel geieliciteerd niet Grootmoe ders verjaardag. Heerlijk hè, nog zoo'n lieve grootmoeder te hebbenl MARIE v. S. Nog wel gefelici teerd mek broer Hoe oud is hij nul Mevr. BLOMBERG—ZEEMAN. 18 Juli, 1914.

Haarlem's Dagblad | 1914 | | pagina 15